Wojciech Szala 3
Dickson Choto 4
Alcantara Hugo 5
Tomasz Kiełbowicz 11
71' Sebastian Szałachowski 20
Aleksandar Vuković 14
Marcin Burkhardt 19
Guerreiro Roger 6
46' Michal Gottwald 21
68' Dawid Janczyk 15
Jan Mucha 99
46' Brandao Elton 28
Artur Jędrzejczyk 18
Artur Chałas 2
68' Maciej Korzym 13
71' Miroslav Radović 32

Skromnie, ale do przodu

Zasłużone zwycięstwo odnieśli legioniści w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Na gola musieliśmy czekać aż do 84. minuty, kiedy to pięknym strzałem z 18 metrów popisał się Elton. W grze legionistów ciągle brakuje świeżości i polotu. Akcje są rozgrywane wolno, ale to wystarczyło by ogać FH Hafnarfjoerdur.

W pierwszej części meczu legioniści wypadli blado. "Wojskowi" cały czas posiadali przewagę optyczną, stworzyli zdecydowanie więcej sytuacji, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Najaktywniejszy z prawej strony był Sebastian Szałachowski, który "wygryzł" z pierwszej jedenastki Miroslava Radovicia. "Szałach" stworzył dwie bardzo dobre okazje. Pierwsza z nich miała miejsce w 14. minucie, pomocnik Legii niespodziewanie odebrał piłkę zawodnikowi FH, wbiegł w pole karne i uderzył z ostrego kąta tuż obok słupka. Trzy minuty później "Szałach" minął dwóch rywali, dobiegł do linii końcowej boiska i chciał podać do Janczyka, ale wywalczył tylko rzut rożny.

W przerwie Dariusz Wdowczyk dokonał istotnej zmiany. W miejsce słabo spisującego się Michala Gottwalda wszedł Elton Brandao. Brazylijczyk zdecydowanie wniósł ożywienie w ataki legionistów. W 62. minucie Elton pięknie uderzył z 18 metrów prosto w słupek. 10 minut wcześniej doskonałą okazję miał Sebastian Szałachowski, ale piłkę na rzut rożny zdołał sparować bramkarz FH. Dobrym podaniem w tej sytuacji popisał się Marcin Burkardt, który w drugiej połowie był dużo bardziej widoczny niż w pierwszej części gry.

Legioniści zagrali lepiej niż w meczu o Superpuchar z Wisłą Płock. Stworzyli sobie dużo więcej okazji do zdobycia gola, ale ciągle brakuje skuteczności. Mimo to, skromne zwycięstwo na Islandii niemalże gwarantuje nam awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Najbliższy mecz "Wojskowi" rozegrają w sobotę o godzinie 20. Przeciwnikiem będzie Cracovia Kraków. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Autor: Woytek

Dziś mecz FH - Legia. Początek spotkania godzina 20:30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
Za niecałe 10 minut początek spotkania.
Piłkarze wychodzą na murawę
Za chwilę początek spotkania

1' - Rozpoczęli Islandczycy
2' - Piłka w rękach Fabiańskiego
4' - Z autu gospodarze
5' - Szybkie wyjście janczyka, ale strata piłki na 40 metrze
5' - Pierwsza groźna akcja Legii... Szala popędził prawą stronę i dograłna pole karne do Janczyka, ale ten dobrze nie trafił w piłkę
5' - Szala zaczyna z autu
6' - Kiełbowicz do Rogera... przy nim dwóch obrońców i strata piłki
7' - Prostopadłe podanie Vukovicia do Janczyka - zbyt mocno i piłkę łapie bramkarz
9' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego... bez efektu
9' - Hugo fauluje Linbeaka na środku boiska
9' - Na spalonym Gudmundsson
10' - Legioniści spokojnie rozgrywają piłkę w środku boiska
11' - Bury rozpoczyna akcję Legii. Roger, Kiełbowicz... ponownie Bury, Kiełbik, Roger... strata piłki
12' - Faul na Vukoviciu
13' - Długie podanie do Gudmundssona... szybszy Szala
14' - Piękne uderzenie Szałachowskiego z ostrego kąta mija bramkę!
16' - Groźnie pod bramką Legii... Dośrodkowanie z prawej strony boiska i strzał Ólafssona na szczęście przelatuje nad poprzeczką
16' - Faul Gottwalda na środku boiska
17' - Szałachowski przejmuje piłkę po prawej stronie boiska... pięknie mija dwóch rywali i próbuje odegrać do Janczyka, ale wywalczył tylko rzut rożny
19' - Hugo do Fabiańskiego i od bramki zaczyna bramkarz Legii
20' - Dośrodkowanie Kiełbowicza z lewej strony, piłkę przedłuża główką Gottwald, ta piłka trafia do Janczyka, ale przy przyjęciu napastnik Legii dotyka piłkę ręką i gol nie zostaje uznany
21' - Długie podanie w pole karne Legii... Choto pewnie wybija piłkę Albertssonowi
21' - Łukasz Fabiański piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
22' - Kontra Legii
22' - Janczyk dośrodkowuje do Gottwalda - rzut rożny dla Legii
22' - Do narożnika biegnie Bury
23' - Bez efektu. Z autu Roger
24' - Ólafsson uderza z 18 metrów - bardzo lekko i bez problemów broni Fabian
25' - Gottwald składa się do strzału i uderzył tak, że szkoda komentować
26' - Gottwald nie opanował piłki - z autu gospodarze
27' - Roger dośrodkowuje z lewej strony, źle piłkę przyjął Janczyk
29' - Z autu na własnej połowie legioniści
30' - Dośrodkowanie Burego w pole karne, wybija Björnsson
32' - Janczyk atakowany przez dwóch obrońców. Aut dla Legii
32' - Bury dośrodkował, ale zza linii końcowej boiska
33' - Na spalonym Gottwald
34' - Janczyk.. podanie do Burego na 16 metrze, zwód i strata piłki
35' - Roger otrzymuje podanie na 25 metrze i bez namysłu strzzela - niecelnie
36' - Najlepsza okazja dla Legii!
37' - Szałachowski do Janczka, ten odgrywa mu piłkę, Roger strzela z 12 metrów, bramkarz odbija, az pierwszej próbuje dobijać Gottwald, niestety nad poprzeczką
37' - Mogło być 1-0 dla gospodarzy
38' - Gudmundsson strzelał z 11 metrów po długim rogu, tuż obok słupka
39' - Hugo włączył się w atak Legii, podał do Gottwalda, ale bramkarz byłszybszy
40' - Aut dla FH na wysokości pola karnego...
40' - Kontra Legii. Vuković, Gottwald... biegnie...
40' - podanie do Burego - za krótkie
41' - Rzut rożny dla FH
43' - Błąd obrony Legii. Choto przepuścił piłkę do Fabiana, ten naciskany przez napastnika gospodarzy chciał ją mocno wybić i trafił w Choto! Na szczęscie obyło się bez konsekwencji
43' - Kiełbowicz z autu
44' - Faul na Burkhardtcie, 25 metrów do bramki
44' - Do piłki podchodzi Roger i Vuković
45' - Gospodarze ustawiają 7-osobowy mur.. strzela Vuković piłka odbija się od muru i rzut rożny dla Legii
45' - Dośrodkowanie Szałacha prosto w ręce bramkarza
46' - Koniec pierwszej połowy

Zakończyła się pierwsza część meczu. Spotkanie przebiega w wolnym tempie, legioniści nie potrafią wykorzystać sytuacji, które sobie stwarzają. Wojskowi posiadają przewagę, ale gospodarze również mogli zdobyć gola.
Zawodnicy już na boisku. Za chwilę początek drugiej części gry

46' - Zmiana Legia: Michal Gottwald - Brandao Elton
47' - Linbeak minął obrońcę Legii i wyszedł niemalże sam na sam, ale do akcji wkroczłChoto i odebrał mu piłkę
48' - Burkhardt przebiegł kilkanaście metrów i zdecydowałsię na strzał z 35 metrów - niewiele nad poprzeczką
50' - Fantastyczna okzja dla Legii! Bury podałdo Szałachowskiego, ten w biegł w pole karne, był sam na sam z bramkarzem ale piłkę odbił golkiper gospodarzy i mam rzut rożny
51' - Legia cały czas pod polem karnym FH, Hugo fauluje w ataku
51' - Przerwa w grze, jeden z piłkarzy FH leży na murawie
53' - Seria zwodów Eltona i strata piłki
54' - Kiełbowicz wykłada piłkę Janczykowi na 0 metr, ale zablokowany strzałlegionisty
54' - Zmiana FH: Davíd Vidarsson - Matthias Vilhjalmsson
56' - Żółta kartka: Sebastian Szałachowski (Legia)
57' - Szałach zagrał ręką przy dośrodkowaniu gospodarzy
57' - Gudmundsson wykonuje rzut wolny z lewej strony boiska...
57' - Zamieszanie w polu karnym Legii, Bury wybija piłkę z linii bramkowej!
58' - Ładny zwód Burkhardta... byt mocne podanie do Janczyka
60' - Po raz koleny świetnie Szałąchowski. Mija dwóch rywali, wbiega z prawej strony pola karnego i niesetety niedokładnie podaje do Janczyka
60' - Elton główkuje, Lárusson bez problemów łapie futbolówkę
60' - Faul na Janczyku. Ok 30 metrów do bramki
61' - Kiełbowicz ustawia piłkę...
61' - Kontra gospodarzy, ale Szala bez problemów opanowuje piłkę
62' - Elton. SŁUPEK!!!
62' - Piękne uderzenie Brazylijczyka z 17 metrów trafia w słupek i piłka wychodzi w pole
64' - Elton traci piłkę, kontra FH... ale legioniści wyjaśniają sytuację
65' - Zbyt mocne podanie Kiełbowicza
66' - Dośrodkowanie z lewej strony i Szałachowski uderza z główki nad bramkę
67' - Żółta kartka: Tryggvi Gudmundsson (FH)
67' - Islandczyk ukarany az próbę wymuszenia rzutu wolnego
67' - Fabiański wyłapuj dośrodkowanie w pole karne
68' - Zmiana Legia: Dawid Janczyk - Maciej Korzym
69' - Elton uderza z 16 metrów... broni Lárusson
69' - Przygotowana już trzecia zmiana w Legii
71' - Nieporozumienie w szeregach Legii. Szałach rozegrał piłkę z Burym, ten drugi wyłożył mu futbolówkę, ale do piłki wciął się Elton i strzelił obok słupka
71' - Zmiana Legia: Sebastian Szałachowski - Miroslav Radović
71' - 28 metrów do bramki - rzut wolny dla Legii po faulu na Vukoviciu
71' - Strzela Burkhardt - prosto w mur
73' - Linbeak ograł Kiełbowicza i podał w pole karne, Choto bez namysłu wybiłna rzut rożny
74' - Faul na Korzymie z lewej strony pola karnego
74' - Staly fragment gry wykonuje Roger
75' - Dośrodkowanie wybijają obrońcy, na strzał decyduje się Vuković - niestety wysoko nad poprzeczką
76' - Faul na Radoviciu
77' - Vuković zupełnie bez sensu posyła piłkę w pole karne, gdzie nie było żadnego legionisty
77' - Roger na pole karne... bramkarz FH wyłapuje piłkę
78' - Gra Legii jest bardzo statyczna, choć i tak ożywiła się po wejściu Eltona
78' - Zmiana FH: Andre Linbeak - Allan Dyring
79' - W ataku gospodarze. Strzał Snorrasona bez problemów łapie Fabiański
79' - Po raz kolenny faul na Radoviciu - powinna być chyba żółta kartka
80' - Faul na Rogerze
81' - Choto zdecydował się na strzał z 40 metrów... to chyba akt desperacji
84' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego...
84' - Daleki wyrzut Kiełbika.... GOL!!!!
84' - GOL! Brandao Elton! (Legia)
84' - GOL! GOL! GOL! W końcu Elton uderzył z 18 metrów w samo okienko nie dając szans Lárusson`owi
85' - Spore zamieszanie w polu karnym Legii... piłkę wybija Choto
88' - Dośrodkowanie z lewej strony Korzyma, nad poprzeczką główkował Vuković
88' - Zmiana FH: Sigurvin Ólafsson - Atli Gudnason
89' - Burkhardt chce powtórzyć wyczyn Eltona, piłka odbita od obrońcy i mamy rzut rożny
90' - Po rzucie rożnym Elton strzla z główki obok słupka
90' - Kibice Legii śpiewają Hymn Polski
91' - Ajjjj... Elton ponownie stanął przed szansą na drugiego gola, ale jego strzał z główki przeszedł obok słupka
91' - Arbiter dolicza 3 minuty
92' - Roger świetnie wypuszcza Burkhardta. Ten znajduje się sam na sam i decyduje się na strzał z pierwszej piłki - niestety prosto w bramkarza
93' - Radović podaje... na spalonym Elton
93' - Okazja....
94' - Radović wbiega w pole karne podaje do Eltona, ten nie sięga piłki
94' - Koniec meczu!

Udało się. Skromnie, bo skromnie, ale legioniści wygrali z drużyną FH Hafnarfjoerdur 1-0 i są dużo bliżsi awansu do III rundy Ligi Mistrzów. Najlepszy na boisku był Elton, który zastąpił w przerwie Gottwalda. Z dobrej strony pokazał się także Sebastian Szałachowski
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na www.legialive.pl do komentowania meczu