Wojciech Szala 3
Dickson Choto 4
Alcantara Hugo 5
da Silva Edson 27
57' Sebastian Szałachowski 20
Łukasz Surma 8
67' Aleksandar Vuković 14
Guerreiro Roger 6
58' Brandao Elton 28
Piotr Włodarczyk 9
Jan Mucha 99
Tomasz Kiełbowicz 11
Maciej Korzym 13
57' Miroslav Radović 32
Michal Gottwald 21
58' Dawid Janczyk 15
67' Mamadou Balde 24

Tylko remis

Po dobrej pierwszej połowie i słabej postawie w drugiej części meczu, drużyna Legii tylko zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z miejscowym Groclinem. Zaczęło się świetnie, bo już w 7. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Edson. Do przerwy prowadziliśmy 1-0, ale do wyrównania w 50. minucie doprowadził, po błędzie Edsona, Kaźmierowski. Z taką grą "Wojskowym" będzie ciężko walczyć o Ligę Mistrzów.

Wyjściowy skład Legii w Grodzisku był taki sam jak w spotkaniu z FH Hafnarfjoerdur. Piotr Włodarczyk ma duży kredyt zaufania u warszawskiego szkoleniowca, jednak po sobotnim występne na pewno ten kredyt się zmniejszył. Zresztą nie tylko "Włodar" zawiódł. Janczyk i Elton również byli zupełnie niewidoczni - cały atak Legii oddał w meczu jeden strzał na bramkę Przyrowskiego. Z taką postawą napastników trudno ciągle liczyć na Edsona. W 7. minucie meczu rajd prawą stroną przeprowadził Sebastian Szałachowski i został sfaulowany 26 metrów przed bramką. Do piłki podszedł Edson i uderzył w długi róg bramki Przyrowskiego. W tej sytuacji nie popisał się golkiper gospodarzy - 1-0 dla Legii! Szybko zdobyta bramka uspokoiła grę legionistów. Warszawianie przeważali przez całą pierwszą połowę, Groclin skupiał się na rozbijaniu ataków gości.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inną Legię i zupełnie inny Groclin. Niestety ta inna Legia, to była Legia w dużo gorszym wydaniu. Werner Liczka w szatni potrafił zmobilizować piłkarzy. - Było gorąco. Powiedziałem drużynie żeby nie bali się i podeszli bez respektu do przeciwnika" - mówił po spotkaniu szkoleniowiec grodziszczan. Zmiana postawy, przyniosła gospodarzom wymierny efekt już w 50 minucie. Na środku boiska piłkę stracili Vuković z Surmą, Nowacki momentalnie zagrał ją prostopadle do Piechniaka, którego nie upilnował Edson. Piechniak przebiegł kilka metrów, wbiegł w pole karne i odegrał do wbiegającego Kaźmierowskiego. Jeszcze na 15 metrze interweniował Fabiański, ale nie sięgnął dokładnie piłki i młody napastnik gospodarzy nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Po wyrównaniu Groclin nadal przeważał, a Legia ratowała się tylko wybijaniem piłki jak najdalej od własnej bramki. W końcówce legioniści doszli do głosu - ładnie z dystansu uderzył Łukasz Surma, ale na nic więcej nie było stać tego dnia podopiecznych Dariusza Wdowczyka.

Po słabym meczu padł zasłużony remisowy wynik. Teraz legionistów czeka chyba najważniejsze spotkanie tej jesieni. W środę w Doniecku stoczą pierwszą batalię o Ligę Mistrzów. Żeby jednak marzyć o grze w tych elitarnych rozgrywkach trzeba poprawić wszystko - no może oprócz stałych fragmentów gry.

Autor: Woytek

Po raz trzeci tego lata legioniści zmierzą się z Groclinem, po raz trzeci spotkanie odbędzie się w Wielkopolsce. W dwóch sparingach raz Legia wygrała 2-0, drugi raz przegrała 4-5. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
-------------------------------------------
Witamy ze stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za godzinę rozpocznie się spotkanie Legii z Groclinem. Warszawska drużyna pół godziny temu przyjechała do Grodziska autokarem Amiki Wronki :-)
Bramkarze Legii i Groclinu wyszli na rozgrzewkę
Znamy już składy obu drużyn. W Legii bez niespodzianek.
Trwa rozgrzewka obu drużyn
Na stadionie jeszcze wiele wolnych miejsc.
Pod stadionem spotkaliśmy małe grupki kibiców Legii :-)
"Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Legia gra" - kilkunastu kibiców Legii zaśpiewało na trybunach
Za chwilę drużyny wyjdą na murawę
Legia gra na czerwono-czarno, Groclin w jednolitych białych strojach
100 kibiców Legii zajęło miejsca w sektorze gospodarzy i głośno dopinguje "Wojskowych"
Sędziowie wyprowadzają drużyny na murawę
Rozpocznie Legia
Spotkanie opóźnia się już kilka minut. Jakieś problemy z siatką w bramce strzeżonej przez Fabiańskiego
Dziura w siatce, mecz nadal się nie rozpoczął
Obsługa techniczna biegnie z kawałkiem sznurka, żeby ją przywiązać
Już wszystko w porządku. Za moment ruszają

2' - Edson przecina głową prostopadłe podanie grodziszczan
2' - Z autu legioniści
2' - Choto do Szali, ten z powrotem do Choto. Piłka rozgrywana w obronie
2' - Faulowany Włodarczyk
3' - Edson będzie dośrodkowywał w pole karne - odległość jest spora
3' - Głową wybili obrońcy
4' - Prawą stroną szarżuje Szałachowski, płaskie dośrodkowanie w pole karne... zamieszanie.... aj wybili obrońcy Groclinu
5' - Od bramki Przyrowski
6' - Choto dał się minąć, dogranie z prawej strony w pole karne przytomnie na rzut rożny wybija Surma - było groźnie
6' - Żle wykonany stały fragment gry przez gospodarzy
7' - Piękny rajd Szałachowskiego i faul na legioniście. Rzut wolny dla Legii!
7' - Żółta kartka: Błażej Telichowski (Groclin)
7' - Edson w swoim stylu podchodzi do piłki....
7' - 20-22 metry do bramki
7' - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!
7' - GOL! da Silva Edson! (Legia)
8' - Fantastyczne, piękne uderzenie Edsona i bramkarz Groclinu bez szans!!!
10' - Wymarzony początek Legii... piłka w rękach Fabiańskiego
10' - Bezuustanny doping kibiców Legii, których teraz w sektorze jest już grubo ponad 100
12' - Hugo przerywa akcję Groclinu, jeszcze strzał Jodłowca - trafia w Kaźmierowskiego
12' - Świerczewski zdecydował się na uderzenie z 35 metrów i uczynił to bardzo niecelnie
13' - Od bramki rozpocznie Fabiański
14' - Faul Surmy na środku boiska
15' - Faul Choto - 25 metrów do bramki
16' - Rzut rożny wykonuje Groclin
16' - Lato... mogło być groźnie ale fatalnie przyjął piłkę w polu karnym Legii
18' - Roger biegnie do narożnika boiska - rzut rożny dla Legii
19' - Lato symulował faul, sędzia dał się nabrać
20' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego...
20' - Szala faulowany w okolicach linii autowej
21' - Dośrodkowanie Rogera wybijają obrońcy
21' - Elton przepchał się przez dwóch obrońców Groclinu i jeszcze oddał strzał... potem z 16 metrów uderzał Roger - broni Przyrowski
22' - Legia w ataku
22' - Głośne "Nasza Legia najlepsza w Polsce jest..." - rozbrzmiewa na stadionie w Grodzisku
25' - Faul Choto na Kaźmierowskim
26' - Legia w ataku pozycyjnym, Groclin prawie całą drużyną na własnej połowie
27' - Szarża Szałachowskiego i strzał z 20 metrów broni Przyrowski
27' - Na spalonym Piechniak
29' - Faul Szałachowskiego
29' - Ładny strzał Lato z 25 metrów z trudem na rzut rożny wybija Fabiański
30' - Lato wywalczył kolejny rzut rożny dla Groclinu
30' - Piłkę wybija Nowacki
31' - Surma interweniuje dobrze. Na strzał z 40 metrów decyduje sie Świerszczu - znowu fatalnie
32' - Groclin zatakował, ale Legia umiejętnie się broni
33' - Telichowski dośrodkowuje w pole karne.... oj to chyba za dużo powiedziane - kiks zawodnika Groclinu
34' - W narożniku leży Wojtek Szala
34' - Grę już rozpoczął Fabiański, a Szala gotowy do gry
37' - Elton w ataku... podaje na lewą stronę do Rogera - Brazylijczyk traci piłkę
37' - Edson fauluje Piechniaka na połowie gospodarzy
41' - Aut dla Groclinu n wysokości pola karnego
42' - Od bramki Fabiański
43' - Rzut wolny dla Groclinu 30 metrów do bramki Fabiańskiego
43' - Do strzału przygotowuje się Świerczewski i Nowacki
43' - Kontra Legii
44' - Świerszczu fauluje Rogera
45' - Strata piłki przez Vukovicia
46' - Sędzia nie odgwizdał faulu na Włodarczyku
46' - Na środku boiska faulowany Elton
46' - Sędzia dolicza 2 minuty
47' - Nieporozumienie Vuko z Szalą
47' - Elton strzela z 14 metrów.. broni Przyrowski!
48' - Koniec pierwszej połowy

Dobra pierwsza połowa w wykonaniu Legii. Szybko zdobyty gol ustawił mecz. Legioniści spokojnie w obronie radzą sobie z Groclinem. Pięknego gola z rzutu wolnego strzelił Edson, który potwierdza, że jest niezawodny jeżeli chodzi o stałe fragmenty gry.
Piłkarze wychodzą na murawę
Jedna zmiana w Groclinie

46' - Zmiana Groclin: Tomasz Jodłowiec - Adrian Sikora
48' - Faulują legioniści w ataku
48' - Włodarczyk nieprzepisowo powstrzymywał Telichowskiegp
49' - Mogło być 1-1. Lazarevski uderzałz 16 metrów i pięknie obronił Fabiański
50' - Włodarczyk przedarł się prawą stroną i starał się dogać do Eltona, ale piłkę przejęli gospodarze
50' - GOL! Szymon Kaźmierowski! (Groclin)
51' - Błąd obrony Legii Piechniak wyszedł sam na sam z Fabiańskim i odegrał do Kaźmierowskiego mimo iż Fabian jeszcze odbił piłkę... 1-1
53' - Gospodarze chcieli wymusić rzut karny
53' - Sędzia nie dał się nabrać, ale potem niepotrzebne zachowanie Choto i Hugo...
54' - Sędzia rozmawia z Choto i Piechniakiem - wszystko już sobie wyjaśnili
54' - Groclin dużo lepiej rozpoczął drugą część gry. Legia broni się
54' - Dariusz Wdowczyk nakazał rozgrzewać się rezerwowym
55' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego... wybija Choto
56' - Do wejścia przygotowani Janczyk i Radović
56' - Słabo w obronie spisuje się Hugo. Tym razem faulował w narożniku boiska
57' - Zmiana Legia: Sebastian Szałachowski - Miroslav Radović
57' - Złe dośrodkowanie - od bramki Fabiański
58' - Zmiana Legia: Brandao Elton - Dawid Janczyk
60' - Legia jakby zagubiona. Jeżeli nie odzyskamy rytmu gry, może być ciężko
60' - Roger strzela, piłka odbija się od obrońcy
60' - Radović w narożniku boiska, odegranie do Szali - ten dośrodkowuje źle w pole karne
61' - Znowu Szala prawą stroną podanie do Janczyka - napastnik Legii uprzedzony przez obrońcę
61' - Na spalonym Włodarczyk
62' - Kaźmierowski jest znoszony z boiska - przerwa w grze
62' - A nie, jednak o własnych siłach opuścił plac gry
62' - Na boisko wejdzie Rocki
64' - Zmiana Groclin: Szymon Kaźmierowski - Piotr Rocki
64' - Kontuzjowany Kaźmierowski nie powrócił na murawę
65' - Na murawie pojawi się Balde.
66' - Legia cofnięta do obrony inicjatywę ma Groclin
67' - Zmiana Legia: Aleksandar Vuković - Mamadou Balde
67' - Rzut wolny dla Legii z prawej strony boiska
68' - Przy piłce Roger - będzie dośrodkowywał
68' - Przyrowski wybija na rzut rożny
68' - Surma biegnie do narożnika boiska
68' - Jeszcze jeden korner dla legionistów
69' - Krótkie rozegranie z Radoviciem, dośrodkowanie... wybijają obrońcy
70' - Na spalonym Janczyk
71' - Groclin zaczął grać niedokładnie, ale Legia na razie nie potrafi tego wykorzystać
72' - Rzut rożny dla Groclinu
73' - Czysto piłkę wybija Choto
74' - Rajd i fantastyczny strzał Surmy o milimetry mija okienko bramki Przyrowskiego!
76' - Faulowany Lato na 28 metrze
76' - Uderza Świerczewski....
76' - Kilka metrów obok słupka
79' - Kolejny zawodnik Groclinu leży na murawie i po raz kolejny wymaga opieki medycznej
79' - Zmiana Groclin: Piotr Piechniak - Dariusz Gęsior
80' - Znowu gra przerwana i znowu interwencja lekarzy Groclinu
81' - Nowacki poza boiskiem
81' - Ujawnił się drugi młyn kibiców Legii :-) Młodzi chłopcy zasiadający w sektorze rodzinnym Groclinu :)
82' - Przyrowski interweniuje klatką piersiową poza polem karnym
82' - Balde do Rogera, ten musi wycofać piłkę
82' - Edson uderza z 40 metrów a Przyrowski prawie puścił piłkę między nogami... trybuny na chwilę zamarły
83' - Fabianski uprzedza Lato
83' - Od bramki Fabiański
86' - Faulowany Włodarczyk, kóry wyprowadzał kontrę legionistów
86' - Aut dla Legii na połowie Groclinu
86' - Nie ma komu wybić piłki... podbiega Szala
86' - I już przy piłce gospodarze
88' - Długa piłka do Rockiego... ten faulowany przez Edsona przy linii bocznej boiska
88' - Lato będzie dośrodkowywał w pole karne
89' - Piłka w rękach Fabiańskiego
89' - Legioniści szybko tracą piłkę w ataku, przewaga Groclinu
90' - Faulowany Radović
91' - Rocki sprytnie do Sikory... szybszy Choto wybija na aut
91' - Arbiter dolicza 3 minuty
92' - Faul na Nowackim - 25 metów do bramki
92' - Okazja dla Groclinu w ostatnich minutach
92' - Do rzutu wolnego przygotowany Lato
93' - Ładne uderzenie przy słupku Fabiański wybija na rzut rożny
93' - Bardzo złe dośrodkowanie z rzutu rożnego - od bramki Fabian
94' - Ostatnia akcja Legii
94' - Radović podaje płasko w pole karne i łatwo wybijają obrońcy
94' - Koniec meczu!

Słaba druga połowa w wykonaniu legionistów i niestety tylko remis z Groclinem, który tak naprawdę także nie zagrał dobrego spotkania
Piłkarze dziękują kibicom - podchodzą pod sektor kibiców w którym zasiedli fani z Warszawy
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na www.legialive.pl do komentowania meczu

Grodziskie konklawe

O tym, że zakazano nam obecności w Grodzisku dowiedzieliśmy się niedawno. Miała to być kara za nasze zachowanie w Płocku, pod koniec ubiegłego sezonu. Jak wiadomo, zakazy są przez kibiców traktowane z przymrużeniem oka i wiadomo było, że w Grodzisku się pojawimy. W końcu, jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra... Niewiadomą mogła być liczba warszawiaków w wielkopolskiej miejscowości.

Pogoda w dniu meczu była nijaka. Po drodze trochę pokropiło, było raczej chłodno, ale nikt nie narzekał. Ostatnio witaliśmy w Grodzisku wiosnę, teraz jechaliśmy tam w pełni lata. Po wjeździe do Grodziska, tradycyjnie skierowaliśmy się w kierunku sektora gości. To tu zostawiliśmy nasze pojazdy i zaczęliśmy kombinować, na który sektor wchodzimy. W końcu zapadła decyzja, że zajmiemy miejsca w sektorze E, sąsiadującym z klatką dla gości. Pojawił się obserwator PZPN, który był wyjątkowo życzliwy. Poinformował nas, że nie ma nic przeciwko temu, żebyśmy mecz obejrzeli, ale prosił o niewywieszanie na płocie flag. "Każdy transparent będę musiał odnotować w protokole, a to może oznaczać dla Was przedłużenie zakazu. Oczywiście, możecie dopingować Legię - jestem jak najbardziej za tym" - powiedział obserwator i nasza grupa przystała na ten układ. Problem pojawił się, gdy kasjerki zorientowały się, że wejściówki na E nabywają warszawiacy. Szybciutko wstrzymały sprzedaż biletów na ten sektor. Nie stanowiło to dla nas problemu. Otóż przy wejściu na sektor informowano ochronę, że bilety się skończyły i nie ma możliwości ich nabycia, dzięki czemu, kilkanaście osób weszło na stadion za darmo.

Stadion Dyskobolii nie wypełnił się do ostatniego miejsca, ale widać było spore zainteresowanie meczem wśród miejscowych. W ich młynie wisiał transparent "Choć niewielu nas zostało, takiej wiary nie ma nikt". Hasło bardzo przypominało nam "nielicznych, ale fanatycznych". Wcale nieprzypadkowo. "Szczuny z Landu" wielokrotnie podkreślali, że czują miętę do Polonii. Trzeba przyznać, że grodziszczanie prowadzili doping przez całe spotkanie, niezależnie od wyniku na boisku. Pokazali także kilka skromnych prezentacji ultras - mieli baloniki, flagi na kijach i mini sektorówkę.
My od początku meczu ruszyliśmy z konkretnym dopingiem. "Jesteśmy zawsze tam..." - to nasz znak firmowy i tego się trzymaliśmy także tym razem. Nasz śpiew był całkiem przyzwoity. "Staruch" starał się, aby nikt nie zamulał i przez większość meczu się to udawało. Było kilku "zmęczonych" drogą kibiców, którzy zamiast meczu, liczyli źdźbła trawy pod krzesełkami, ale w większość z naszej 150-cio osobowej grupy prezentowała się bardzo dobrze. Kilka razy pokazaliśmy co sądzimy o PZPN i wydawanych przez nich zakazach. Do przyśpiewek o dziadkach z Miodowej (już niedługo), przyłączyli się gospodarze. Ciekawa okazała się grupka młodych piłkarzy, którzy zasiedli niedaleko nas. Początkowo dopingowali oni na przemian obie strony, ale po przerwie przyłączali się już tylko do śpiewów sławiących Legię. Już od początku meczu jeden z nas zauważył, że z komina na stadionie wydobywa się dym, który to miał oznaczać wybory papieża w wielkopolskim miasteczku.

Po strzelonej przez Grodzisk bramce, miejscowi zaprezentowali... weselną pieśń "Jeszcze jeden". Nasza odpowiedź była szybka i równie "miastowa" - "Niech żyje wolność, wolność i swoboda, niech żyje zabawa i Legia Warszawa...". Po chwili, z racji flokloru na trybunach postanowiliśmy przypomnieć przebój Maryli Rodowicz - "Kolorowe jarmarki". Był wesoło, ale niestety na boisku nie wszystko układało się po naszej myśli. Trzeba było wesprzeć piłkarzy jeszcze głośniejszym dopingiem. Przez kilkanaście ostatnich minut śpiewaliśmy "Legia, Legia Warszawa", co jednak nie pomogło zawodnikom trafić do siatki rywala. Kilka minut przed końcem meczu ktoś przypomniał sobie, że cały czas stoimy w koszulkach... Większości nie trzeba było namawiać i po krótkiej chwili większość sektora gości, już pozbawiona górnej części garderoby, wspierała Legię. Co prawda znaleźli się tacy, którzy mieli pewne opory przed zdjęciem koszulki... Najlepszym rozwiązaniem na takie podejście była reakcja dziewczyny wspomnianego kolegi - "Chcesz, żebym to ja zdjęła koszulkę?".

Przez ostatnich kilka minut nie zdążyliśmy zmarznąć. Niestety nie udało nam się obejrzeć już więcej bramek, a remis w Grodzisku nie najlepiej napawa przed środowym występem w Doniecku. Tak, czy inaczej, nie może mieć to wpływu na naszą frekwencję na Ukrainie. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wyjazd, mają ostatnią szansę.