Mateusz Sławik 12
Błażej Radler 2
Andrzej Bednarz 19
Jan Cios 5
55' Tomasz Prasnal 29
Tomasz Łuczywek 9
38' Damian Seweryn 29
65' Krzysztof Bukalski 14
Łukasz Juszkiewicz 8
Arkadiusz Aleksander 24
Tomasz Moskal 20
Tomasz Laskowski 12
Grzegorz Bogdan 3
55' Rafał Andraszak 7
Sławomir Jarczyk 16
65' Artur Prokop 25
Marcin Dudziński 26
38' Dawid Bartos 27

Jak rok temu

Fatalna passa wreszcie przełamana. Legia podniosła się po klęsce w eliminacjach Ligi Mistrzów i pokonała Górnik Zabrze. Kryzys formy nie został jednak zażegnany. W grze Wojskowych nadal dominuje niedokładności i brak pomysłu na grę. Po szybki objęciu prowadzenia legioniści grali zbyt zachowawczo, co mogło zemścić się w doliczonym czasie gry. Na szczęście Górnik nie potrafił wykorzystać słabej gry gospodarzy i trzy punkty pozostały w Warszawie.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Legii. Wojskowi zagrali z dużą werwą i chęcią do gry, raz po raz nękając obronę gości. Bramka wydawała się kwestią minut. I rzeczywiście już w 7. minucie Dickson Choto dał Wojskowym prowadzenie. Obrońca z Zimbabwe wykazał się największą przytomnością w zamieszaniu podbramkowym. W gąszczu nóg wypatrzył lukę i skierował futbolówkę do bramki. Jednak jeden gol to w tym sezonie dla Legii tyle co nic. Legioniści stali się bowiem specjalistami od przegrywania spotkań, w których pierwsi strzelają bramki. Tym razem postanowili temu zapobiec podwyższając wynik. W 10. minucie prawym skrzydłem przedarł się Marcin Burkhardt i dośrodkował w pole karne. Tam piłka odbiła się od nogi Piotra Włodarczyka i było 2-0. To trzeci gol "Włodara" w ostatnich dwóch meczach. Uspokojona prowadzeniem Legia cofnęła się do defensywy. Inicjatywę przejęli więc goście. Na szczęście swej przewagi nie udokumentowali zdobyczą bramkową. Tymczasem Wojskowi marnowali sytuacje, które udało się im stworzyć. Minimalnie obok słupka strzelał Elton. Sytuację sam na sam z Mateuszem Sławikiem przegrał Łukasz Surma. Szansę na drugą bramkę miał też "Władeczek". Nie zrozumiał się jednak z Sebastianem Szałachowskim i doskonała okazja została zaprzepaszczona. Po pierwszej połowie legioniści powinni postawić sobie dwóję ze skuteczności. Takie marnowanie sytuacji nie przystoi mistrzom Polski. Jednak nawet tylko dwubramkowa zaliczka dobrze rokowała przed druga połową.

W szatni trener Dariusz Wdowczyk chyba w ogóle nie zwrócił zawodnikom uwagi na tragiczną skuteczność. Już w 46. minucie sam przed bramkarzem Górnika znalazł się Włodarczyk. Niestety "Włodar" zachował się jak zawsze i gola nie było. Wcześniej na boisku pojawił się Tomasz Kiełbowicz, który zmienił Burkhardta. Spowodowało to roszady w ustawieniu Legii. "Kiełbik" zajął w obronie miejsce Edsona. Ten przeniósł się na lewe skrzydło pomocy, a Roger zajął miejsce „Burego” w środku pola. w 54. minucie było już 3-0. Szarżującego Rogera tuż przed polem karnym sfaulował Łukasz Juszkiewicz. Do piłki podszedł Edson. Wtedy dziwne rzeczy zaczął robić sędzia Artur Szydłowski. Kilkakrotnie oddalał piłkę od bramki, czym wzbudzał irytację kibiców. Spokojny pozostał tylko strzelec. Podszedł do piłki i pewnym strzałem nad murem posłał piłkę obok bezradnego Sławika. Po golu sytuacja znów wróciła do normy. Legia cofnęła się, a Górnik nie mógł zrobić zbyt wiele. Nadal też Wojskowi marnowali dobre sytuacje. Jak zwykle prym w tej oryginalnej konkurencji wiódł Włodarczyk. Ale widać już taki jego urok. Mniej sympatycznie zrobiło się w 77. minucie, kiedy Tomasz Moskała strzelił gola na 3-1. Nadal pozostawał zapas dwóch bramek, ale w tym sezonie widziano w polskiej lidze nie takie pościgi. Wdowczyk postanowił w tym momencie uspokoić grę w środku pola i do gry desygnował Aleksandara Vukovića. Górnik wciąż ambitnie dążył do wymarzonego remisu. Amunicji starczyło mu jednak tylko na jedną bramkę. Część zasługi należy jednak zapisać sędziemu Szydłowskiemu, który w doliczonym już czasie gry podyktował dyskusyjny rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Artur Prokop. Na szczęście kilka chwil później rozległ się końcowy gwizdek i trzy punkty pozostały w Warszawie.

Wreszcie zwycięstwo i to cieszy najbardziej. W grze Legii nadal trudno dopatrywać się oznak przełamania kryzysu. Akcje są rwane i nie ma w nich lekkości, która charakteryzowała grę Wojskowych wiosną. Martwi też postawa obrony. W kolejnym meczu nie potrafiła zachować czystego konta. Na szczęście teraz przerwa w rozgrywkach, co zwiększa szansę na powrót do gry kontuzjowanych Szali i Bronowickiego. To także doskonała okazja do poukładania gry legionistów. Mecz z Górnikiem niech będzie natomiast dobrym prognostykiem. W ubiegłym sezonie Legia również wygrała z zabrzanami 3-2, prowadząc już 3-0. Jak zakończył się sezon, nikomu nie trzeba przypominać.

Autor: Tomek Janus

W sobotę o godzinie 20:15 na Łazienkowskiej rozpocznie się mecz Legii z Górnikiem. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
-------------------------
Witamy wszystkich ze stadionu Legii, gdzie za niespełna godzinę gospodarze podejmą Górnika Zabrze
Aktualnie na stadionie dosyć cicho i w miarę pusto
Na rozgrzewkę wychodzą bramkarze rywali
Są także goalkeeperzy warszawskiej drużyny
Znamy już skład Legii. Jeżeli chodzi o obronę to zagra w takim samym ustawieniu jak z Szachtarem
Na murawie pojawili się zawodnicy gości
Poznaliśmy również wyjściową jedenastkę zabrzan
Burza braw i Legia Warszawa na murawie
Trybuny powoli się zapełniają, a na murawie nadal piłkarze pzygotowują się do meczu. Do piewszego gwizdka sędziego pozostaje jeszcze 25 minut
Wojtek Hadaj złapał już za mikrofon i nakręca około 6 tysięczną publiczność
Ekipy zeszły już do szatni. Do meczu pozostaje 10 minut. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego będzie miała miejsce minuta ciszy ku pamięci zmarłego wieloletniego kibica, Staśka "Górala"
"Sen o Warszawie..." i kilka tysięcy szali w górze oraz chóralne śpiewy
Już tylko sekundy dzielą nas od rozpoczęcia meczu
Na trybunę pod zegarem wchodzą kibice Górnika Zabrze. Wita ich znana dobrze śpiewka
"Mistrzem Polski jest Legia..." i oba zespoły pojawiają się na murawie. Tym razem na wejście piłkarzy nie pojawiła się żadna oprawa
Przed chwilą miała miejsca minuta ciszy

1' - Rozpoczęli legioniści, którzy dzisiaj na biało-czarno. Natomiast Górnik w jednolitych czerwonych kostiumach
2' - Pierwsza akcja Legii lewą stroną dośrodkowywał Edson
2' - Akcja gości. Seweryn kierował piłkę do środka, ale Balde uprzedził Fabiańskiego i wybił na róg
3' - Łuczywek z kornera. Wybijają legioniści, ale piłka po stronie zabrzan
3' - Próba podania, przecina Surma
4' - Strzał Moskala, ale z pozycji spalonej i od bramki Fabiański
4' - Akcja Legii. Edson po linii do Włodarczyka, ten odgrywa do Rogera, który wypuszcza naszego napastnika, ale Sławik uprzedza Włodarczyka
5' - Spokojnie Górnik w obronie
5' - Tymczasem na sektor wchodzą fani Górnika, którzy wywieszają trzy płótna. Na sektorze pojawi się pewnie docelowo ok. 200 kibiców gości
6' - Na murawie Szałachowski ruszył z piłką, żeby po chwili ją stracić
6' - Teraz Radović zapędził się prawym skrzydłem, ale został sfaulowany
6' - Burkhardt z wolnego w pole karne, ale tam głową na róg skierował piłkę zawodnik rywali
7' - Burkhardt, Bukalski i kolejn róg
7' - To samo, z tym, że na korner wybił Radler
7' - GOL! Dickson Choto! (Legia)
8' - 1-0 dla Legii! Edson zagrał w pole karne. Tam w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Dickson Choto, który wpakował piłkę do siatki!
9' - Legia idzie za ciosem i próbuje zdobyć koleją bramkę. Burkhardt z kornera, ale za mocno
9' - Przypomnijmy, że strzelec bramki kilka lat temu reprezentował barwy Zabrzan
9' - Teraz Sławik wyszedł przed pole karne, próbował lobować z dość trudnej pozycji Elton, ale uczynił to niezbyt celnie
10' - Bury do Edsona, ten szybko w pole karne i na róg wybija Bednarz
10' - Szałachowski w narożniku boiska...
10' - Mocno, ale sięga Sławik i odprowadza futbolówkę na aut
10' - GOL! Piotr Włodarczyk! (Legia)
11' - Brawo! Burkhardt wpadł z piłką w pole karne. Pociągnąl do linii, odegrał w pole karne, a tam piłka trafiła we Włodarczyka i tym samym jest 2-0 dla Legii!
12' - 2-0 dla Legii po niespełna 10 minutach gry. Z pewnością w lekkim szoku muszą być fani Górnika. Ostatecznie dotarło ich spokojnie z 250, a flag przybywa
13' - Teraz rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie, Seweryn przedłuża głową, ale tam nikt nie skierował piłki w kierunku bramki Fabiańskiego
14' - Strata Górnika w środku pola. Rusza Roger z Włodarczykiem. Zagraniem do "Nędzy" ten sam na sam ze Sławikiem, ale nie zdążył go przerzucić
14' - Kolejna akcja Legii, rusza Szałachowski...
15' - Radović prawym skrzydłem i jest rzut różny
15' - Kolejny raz do narożnika pędzi Burkhardt
15' - Dośrodkowanie i pewnie chwyta Sławik
16' - Już sunie kolejny atak Legii... Niestety sędzia dopatrzył się spalonego
17' - Byli blisko! Groźna akcja Górnika, mogło być 2-1, ale z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Choto. Ufff...
18' - Legia... Balde do Edsona... spokojnie
19' - Kolejna ofensywa prawym skrzydłem... Ostatecznie grę wznowią goście
19' - Już Roger na lewej flance. Burkhardt do środkoa...
19' - Elton przy piłce, rusza w kierunku bramki, ale faul Radlera
20' - Będzie okazja z 18 metra
20' - Kto będzie strzelał... Szałachowski jednak zagrał do Włodarczyka, który nie zdołał dobrze zagrać do kolegów w środku pola karnego
21' - Radović do Rogera... w ataku pozycyjnym ekipa Wdowczyka
22' - Roger wyczekał aż Włodarczyk zejdzie ze spalonego.. Zagranie do niego, ale źle, źle, źle i Sławik przechwytuje wcześniej piłkę
22' - Akcja Górnika zatrzymana w okolicach 16 metra
22' - Już Edson lewą flanką do Eltona, ten obraca się z piłką, strzela, ale piłka mija minimalnie bramkę! Szkoda, bo Sławik nawet nie drgnął
23' - Zaskakująco Roger! Z dystansu i goalkeeper gości z trudem wybija na róg
24' - Burkhardt za mocno. Zresztą sędzia dopatrzył się faulu legionisty
24' - Górnik... Bednarz do Moskala, ale był przy nim Choto
25' - Bukalski, ale ponownie górą Choto. Pędzie Radović, ale fauluje go Łuczywek
25' - Roger... próba zagrania do kolegów, ale prosto w nogi przeciwnika
26' - Elton, był przy nim Seweryn. Zdołał zgrać Elton do środka, ale nie było tam nikogo z Legii
26' - Teraz faul na ok. 30 metrze od bramki Sławika. Jest tam Edson...
27' - Piekielnie mocno Edson, ale prosto w środek strzegącego bramki, Mateusza Sławika
28' - Akcja Górnika...
28' - Radler z autu w pole karne. Głową zgrywa Moskal, ale ostatecznie nic z tej akcji nie wychodzi
29' - Roger kolejny raz próbuje zza pola karnego zaskoczyć bramkarza gości, ale piłka kolejny raz minimalnie przechodzi obok
30' - Lewym skrzydłem Górnik skutecznie powstrzymany przez Radovicia
31' - Faul na Włodarczyku. Szybko rusza Legia, ale sędzia nakazuje cofnąć sytuację. Już Górnik przy piłce
31' - Moskal przegrał biegowy pojedynek z Balde i futbolówka ponownie krąży od nogi do nogi legionistów
33' - Walka w środkowym sektorze boiska
33' - Surma odgrywa do Edsona, ten w pole karne, ale wybija Górnika
33' - Kontra rywali, ale sędzia dopatrzył się spalonego
34' - Fabiański mooocno do kolegów, ale futbolówka wyszła poza boiska
35' - Elton próbował zagrać na wjście do Burkhardta, ale wcześniej na aut wybił defensor z Zabrza
37' - Roger do Edsona, Burkhardt na aut, bo zawodnik Górnika leży na murawie
37' - Interweniują lekarze
38' - Do wejścia na murawę sposobi się Dawid Bartos...
38' - Zmiana Górnik Z.: Damian Seweryn - Dawid Bartos
38' - Zmienił on kontuzjowanego Seweryna
40' - Kolejny zawodnik rywali zwija się z bólu na murawie
40' - Tym razem jest nim Tomasz Moskal
40' - Strzelać próbował zawodnik gości, ale... futbolówka wyszła na aut
41' - Rozciągnięcie gry na prawe skrzydło, ale nic z tej akcji nie wyszło. Coraz śmielej poczyna sobie ekipa Marka Motyki
41' - Moskal... Juszkiewicz na lewo...
41' - Wrzutka w pole karne, ale baaardzo niecelna
42' - Teraz Legia... Choto, do Edsona...
43' - Rusza Roger, ale Bukalski do spółki z Bednarzem zabrali mu futbolówkę
44' - Fantastyczną okazję miał teraz Surma! Otrzymał podanie od kolegi z drużyny, był 1 na 1 ze Sławikiem, ale uderzył z kilku metrów prosto w niego. Szkoda, bo mogło być spokojnie 3-0
45' - Ajjjj !!! Fatalnie Legia w polu karnym! Elton w pole karne, tam piłka trafia pod nogi niemalże Włodarczyka, ale uprzedził go Szałachowski, który uderza jak przed chwilą Surma
45' - Teraz rzut wolny z prawej strony dla Górnika, ale kontra Legii....
46' - Źle... niedokładne zagranie Radovicia do kolegów i bez trudu przejął Górnik
46' - Ruszyli rywale i będzie aut w okolicach pola karnego
46' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty do pierwszej połowy
46' - Żółta kartka: Łukasz Surma (Legia)
47' - Faul Surmy na Bukalskim i będzie okazja dla gości z około 23 metra od bramki Fabiańskiego
48' - Rzut wolny dla Górnika. Cios uderza w nogi Choto, piłka spada pod nogi Aleksandra, ale spalonego słusznie dopatrzył się arbiter meczu
48' - Fatalnie teraz Elton, który z 17 metrów za mocno i niecelnie
48' - Koniec pierwszej połowy

Koniec I połowy. Legia zasłużenie prowadzi 2-0, choć szczerze mówiąc mogła spokojnie prowadzić nawet 5-0.
W przerwie konkurs dla kibiców.
Już po konkursie. Piłkarze rezerwowi się rozgrzewają i zaraz rozpocznie się druga połowa
Na murawę wybiegają piłkarze gości
Będzie roszada w ekipie gospodarzy

46' - Zmiana Legia: Marcin Burkhardt - Tomasz Kiełbowicz
47' - Ah! Pierwsza akcja, Włodarczyk wpadł w pole karne. 1 na 1 ze Sławikiem i górą rywal
47' - Natomiast w ustawieniu doszło do pewnych roszad. Kiełbowicz do obrony za Edsona, Edson na lewo do pomocy za Rogera, a ten zszedł do środka boiska, by zapełnić lukę po Burkhardtcie
48' - Szałachowski próbował obiec rywala, ale niestety nie zdążył opanować w porę piłki
49' - Lewym skrzydłem próbowali atakować Górnicy, ale zostali w porę powstrzymani
49' - Teraz Kiełbowicz lewym skrzydłem, w pole karne do Eltona, ale ten uderzył obok bramki
50' - Strzela Juszkiewicz, ale prosto w legionistę. Rusza kontra gospodarzy...
50' - Radović faulowany przez Prasnala i... żółta kartka
50' - Żółta kartka: Tomasz Prasnal (Górnik Z.)
51' - Aleksander... Aleksander, ale nie daje mu pograć Radović
52' - Będzie korner dla gości
52' - Nic z tego dośrodkowania Bartosa nie wyszło i Legia stara się wyprowadzić atak
53' - Faul w polu karnym! Nie, jednak Roger był nieprzepisowo powstrzymany przez rywala
53' - Żółta kartka: Łukasz Juszkiewicz (Górnik Z.)
54' - Będzie okazja dla Edsona. Owszem, za chwilę, bo za blisko stoją piłkarze Górnika
54' - Sędzia coraz bardziej oddala piłkę. Oj, chyba będzie kara dla gości
54' - I jest kara! 3-0 dla Legii!
54' - GOL! da Silva Edson! (Legia)
55' - Edson w swoim stylu podszedł do piłki, uderzył precyzyjnie i Sławikowi nie pozostało nic innego jak wyciągnąć piłkę z siatki. Legia 3. Górnik 0.
55' - Zmiana Górnik Z.: Tomasz Prasnal - Rafał Andraszak
56' - RuszyłAndraszak prawym skrzydłem, ale skutecznie powstrzymał go zawodnik Legii
57' - Szałachowski prawym skrzydłem, do Eltona, będzie aut
57' - Radović, Elton, Radović.. nadal Legia
58' - Surma wycofał aż do Choto, gospodarze walczą na prawym skrzydle
59' - Włodarczyk do końca, wyłuskał piłkę tuż przy linii końcowej, odegrał Rogerowi, ten strzela, ale Sławik bez trudu łapie
59' - Elton ruza.. mija rywali.. Szałachowski, Włodarczyk.. w polu karnym, strzela, ale... baaardzo niecelnie. Szkoda, bo była wyśmienita okazja. Zresztą nie pierwsza w tym meczu
60' - Moskal przy nim Balde, Moskal strzela, ale pewnie Fabiański
60' - Edson do Eltona, który został sfaulowany
60' - Żółta kartka: Andrzej Bednarz (Górnik Z.)
61' - Górnik wyskoczył z koszulek, co zostało odpowiednio skwitowane przez Żyletę
61' - Akcja Górnika na polowie Legii
61' - Strzela Bukalski, ale zmienia nogą lot piłki Choto i jest korner
62' - Bartos w kornera, ale bez efektów. Rusza konta Legii i będzie... żółta kartka dla Radovicia
62' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
62' - W końcowej fazie akcji Radović zahaczył rywala i stąd ta kartka
63' - Korner dla Legii
64' - Ah, brak dokładności w walce o futbolówkę
64' - Łuczywek, jest przy nim Szałachowski, ale go fauluje
65' - Zmiana Górnik Z.: Krzysztof Bukalski - Artur Prokop
65' - Ostatnia zmiana w Górniku, który za chwile będzie bił wolnego
65' - Zamieszanie w polu karnym. Strzał, ale prosto w ręce Fabiańskiego
66' - Będzie zmiana w Legii... ale póki co w ataku Górnik
66' - Kolejny strzał w kierunku Fabiańskiego i kolejny raz górą legionista
67' - Wejdzie Hugo, który najpewniej zmieni Dicksona Choto, który niedawno wrócił po kontuzji
67' - Zmiana Legia: Dickson Choto - Alcantara Hugo
67' - Tak jest. Zmieniony zostaje strzelec pierwszej bramki
68' - Wpadł Włodarczyk z piłką w pole karne, zagrał do Eltona, ale ten się nie zorientował w porę. Szkoda...
69' - Surma do Eltona, a ten według sędziego znalazł się na spalonym
71' - Kontra Legii. Pędzi Włodarczyk, odegranie w pole karne, ale bez problemu zatrzymała tę akcję defensywa Górnika Zabrze
73' - Wyrównana walka. Akcje przemieszczają się to spod jednego to pod drugie pole karne
74' - Górnik w ataku. Kolejne uderzenie i kolejny raz obok bramki Fabiańskiego
75' - Roger na lewo do Kiełbowicza, ale przecięte zostało to podanie
75' - Legia nie potrafi przedrzeć się przez blok obronny Górnika
75' - Aleksander w polu karnym, strzela, Balde blokuje, Fabiański pewnie łapie futbolówkę
76' - Piłka do Aleksandra, ale na miejscu był Radović, który... faulował
76' - Juszkiewicz w pole karne, ale nikt nie doszedł do tego zagrania
77' - Przejmuje Szałachowski, który zagrywa za plecy do Włodarczyka i strata piłki
77' - GOL! Tomasz Moskal! (Górnik Z.)
78' - Gol dla Górnika Zabrze. Zagranie w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył do piłki Moskal i jest 3-1
78' - Ehhh, kolejny mecz, w którym legioniści nie potrafią dowieźć wyniku na 0 z tyłu do końca
79' - Walczy Legia w środku boiska. Cóż z tego, że nie jest w stanie przejść dalej
80' - Brandao w polu karnym i z lewej strony strzela na wiwat!
80' - Wejdzie na ostatnie minuty Vuković
80' - Zmiana Legia: Guerreiro Roger - Aleksandar Vuković
80' - Ostatnia roszada w ekipie Legii. Zejdzie Roger, który miał sporo niecelnych zagrań
81' - Łuczywek, Bartos w pole karne, ale tam do piłki wychodzi Fabiański i piąstkuje poza szesnastkę
82' - Przewraca się zawodnik Górnika w polu karnym, ale sędzia słusznie nie reaguje
83' - Rzut wolny dla Górnika. Szybko rozegrany, Bartos w pole karne z piłką, ale strzela baaardzo niecelnie
84' - Z prawej strony Górnik, ale pewnie Fabiański
86' - Długa piłka na lewo do Łuczywka... odzyskuje piłkę Legia
86' - Faulowany Włodarczyk, ale sędzia zamiast puścić grę.. zatrzymuje odgwizdując rzut wolny
87' - Włodarczyk się podniósł, a zawodnik gości leży na murawie i jest opatrywany przez lekarzy
88' - Surma na lewo, ale Legia nieporadnie pod polem karnym
88' - Na boisku już są Cios i Włodarczyk
88' - Żółta kartka: Jan Cios (Górnik Z.)
88' - Trochę zaległa żółta kartka dla Janka Ciosa
89' - Legia gubi piłkę w środku pola, ale po chwili to samo czynią zabrzanie
91' - Elton do Szałachowskiego, ten z prawego zagrywa do środka, ale głową przecina to Cios
91' - Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
92' - Karny! Karny dla Górnika po faulu Kiełbowicza
92' - Trzeba przyznać, że zawodnik Górnika lekko przyaktorzył
92' - Czy sprawiedliwości stanie się zadość?
92' - Prokop..
92' - GOL! Artur Prokop z karnego! (Górnik Z.)
93' - Niestety nie. Prokop strzela w prawą stronę i Fabiański wyjmuje piłkę z siatki
93' - Jeszcze Legia w ataku... Jeszcze Górnik szarżuje
94' - Koniec meczu!

Koniec meczu. Legia jak przed rokiem wygrywa 3-2 prowadząc 3-0. Najważniejsze jednak, że są 3 punkty

Rozgrzany piec

Na meczu Legia - Górnik widać było, ilu kibiców jest z drużyną na dobre i na złe. Gdy drużynie nie idzie, jedni się od niej odwracają, inni zaś wspierają swój klub bez względu na przeciwności. Tym razem nasza frekwencja była słaba. Zaskoczył natomiast Górnik, który ładnie pokazał się w Warszawie.

Przed meczem Nieznani Sprawcy zbierali do puszek pieniądze na oprawy kolejnych meczów. Wszak przed nami bardzo ciekawe spotkania - z Austrią Wiedeń i Wisłą. Na dzisiejszym meczu ograniczyliśmy się jednak do wokalnego wsparcia drużyny. Ci, którzy przybyli ponad godzinę przed spotkaniem na stadion mogli podziwiać, bądź brać czynny udział, w dialogu pomiędzy żołnierzami z łuku, a Żyletą. Legioniści w wojskowych mundurach postanowili zrobić sobie konkretną rozgrzewkę. W czasie samego meczu jednak trochę się oszczędzali.
Na szczęście początek zawodów zdecydowanie należał do nas, a szybko strzelone dwie bramki, pozwoliły wierzyć, że kryzys formy piłkarze mają za sobą. Kibice przyjezdni spóźnili się kilka minut na mecz, ale ich liczba był naprawdę konkretna - ponad 400 osób pod zegarem, 9 płócien na płocie. Doping momentami w ich wykonaniu niezły. Przyjezdni, podobnie jak my, nie przygotowali oprawy.

Na boisku sporo się działo i może dlatego niektórzy zapominali, że przyszli na stadion, aby wesprzeć swój klub dopingiem. Zresztą zabrzanie także nie wykorzystywali swojego potencjału, choć pewnym usprawiedliwieniem dla nich, może być wynik "w plecy". W drugiej połowie, kiedy legioniści przez kilkanaście minut ciągnęli jedną pieśń - "Warszawę" na dwie trybuny, fani spod znaku Torcidy próbowali nam ubliżać. Po paru minutach dali sobie spokój. Nie da się ukryć, że i my coś tam w kierunku gości zaśpiewaliśmy. Dwa razy nawet napaliliśmy w piecu i nakarmiliśmy psa ;) Prawdopodobnie z powodu nagrzanego pieca, w sektorze gości zrobiło się na tyle ciepło, że trzeba było zdjąć koszulki, bowiem zabrzanie większą część drugiej połowy spędzili bez górnej części garderoby.

Na Łazienkowskiej po raz drugi zagościła nowa wersja walczyka labada. Szczególnie z dalszej perspektywy wygląda ona bardzo ciekawie. Niektórzy nawet odbierali telefony od znajomych w stylu - "Ej! Czemu się bijecie między sobą?". Dla osób niezorientowanych faktycznie może to wyglądać na małą zadymę. Tymczasem to nowa forma tańca, która swoją premierę miała w Łodzi na ŁKSie.
Sam mecz ożywił się w drugiej połowie, kiedy do głosu doszli goście. Awaria zegara trochę namieszała. Gdy Fabiański skapitulował po raz drugi, wszyscy spojrzeli na zegar. 89 minuta. Ile więc doliczy sędzia? Oj, będzie nerwówka, myśleliśmy. Tymczasem ni z gruchy, ni z pietruchy, arbiter z Krakowa za moment zakończył mecz. Czemu tak szybko? - zastanawiali się kibice. Wszystko było jednak w porządku... oprócz minuty meczu, wyświetlanej na zegarze. Awaria ta zaoszczędziła nam trochę nerwów. Może to i dobrze.
Legia w końcu wygrała, więc humory dopisywały. Z drugiej jednak strony nie brakowało osób, które przebąkiwały, że z taką grą daleko nie zajedziemy... Chyba więc warto wybrać się do Wiednia, bo kto wie, czy nie będzie to ostatnia nasza europejska eskapada w tym sezonie. Zróbmy więc kolejny najazd! Trochę dalej niż do Płocka, ale co tam. Pokazaliśmy już, że nawet na meczach w innych państwach potrafimy zjawić się w parotysięcznej grupie. Czas na powtórkę! Najazdu i dopingu, bo ten ostatnio trochę siada.

Frekwencja: 6.500