25 Jakub Rzeźniczak 78'
34 Inaki Astiz 78'
37 da Silva Edson 71'
Marc Ziegler 20
46' Christian Worns 4
Florian Kringe 6
66' Giovanni Federico 8
18' Nelson Valdez 9
47' Kuba 16
48' Dede 17
62' Diego Klimowicz 19
48' Robert Kovac 21
Marc Kruska 22
48' Mehmet Akgun 25
Wolfgang de Beer 40
48' Martin Amedick 2
46' Markus Brzenska 3
66' Daniel Gordon 40
47' Sebastian Tyrala 28
18' Mitchell Langerak 22
48' Franck Njambe 32
48' David Vrzogic 33
62' Senesi 39

Bezbarwne promowanie Bundesligi

Towarzyski pojedynek Legii z Borussią Dortmund był reklamowany, jako promowanie Bundesligi w Polsce. W końcu nie często zdarza się wizyta tej klasy rywala w naszym kraju. Spotkanie okazało się jednak sporym niewypałem. Wystarczyło spojrzeć na trybuny Stadionu Wojska Polskiego - zaledwie 2,5 tysiąca kibiców, w tym sektor zorganizowanej grupy młodzieży szkolnej i kilkudziesięciu fanów z Niemiec. Jeżeli dodamy do tego fakt, że bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadziła niemiecka telewizja DSF, to słowo "bezbarwna" jest jednym z łagodniejszych określeń.

W 2005 roku Łazienkowską odwiedziły drużyny Bayeru Leverkusen i Bayernu Monachium. Na tych meczach było odpowiednio 8,5 tys. i 10 tys. kibiców. Wówczas niemieccy komentatorzy zachwycali się dopingiem kibiców, teraz mieli okazję wysłuchiwać pojedyncze okrzyki nielicznych kibiców.

Trener Jan Urban postanowił dać szansę zagrania z Borussią wszystkim zawodnikom. To nie dziwi, bo już w najbliższą sobotę Legia zagra arcytrudny mecz w Poznaniu. Legioniści dobrze rozpoczęli pojedynek z Borussią. Już w 11. minucie Marcin Smoliński wykonywał rzut rożny. Do dokładnie dośrodkowanej piłki wyskoczył Bartłomiej Grzelak i umieścił ją w siatce. Wystarczyło kolejne pięć minut, aby na tablicy wyników wyskoczył wynik 2-0. Ponownie asystą popisał się popularny "Smoła" i ponownie Grzelak uderzeniem w długi słupek pokonał Zieglera. Przez kolejny kwadrans nie działo się nic ciekawego. Natomiast w 33. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. Wocial nie upilnował Christophera Nothe, który z najbliższej odległości nie dał szans Wojtkowi Skabie. W 40. minucie kontuzji nabawił się Roger i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Marcin Burkhardt. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Na początku drugiej połowy Borussia dokonała pięciu zmian. W Legii natomiast Mikołajczak zastąpił Radovicia. W 57. minucie piłkarze BVB doprowadzili do wyrównania. W sytuacji sam na sam ze Skabą znalazł się Klimowicz. Bramkarz Legii odbił piłkę, ale na to czyhał Nothe i skierował ją do pustej bramki. Na ostatni kwadrans meczu Urban wpuścił Gostomskiego, Astiza Gizę, Vukoviia, Rzeźniczaka i Chinyamę, ale oni nie doprowadzili już do zmiany rezultatu.

Po ostatnim gwizdku wszyscy szybko opuścili trybuny. I to tyle. Na pewno ciekawiej będzie już w sobotę, gdy na wypełnionym po brzegi stadionie Lecha legioniści rozpoczną bój o kolejne 3 ligowe punkty.

Autor: Woytek

O godzinie 18:15 początek towarzyskiego spotkania Legii z Borussią Dortmund. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
---------------------------------------------
Witamy wszystkich kibiców ze stadionu Legii. Za kilkanaście minut podopieczni Jana Urbana zagrają towarzysko z Borussią Dortmund
Potyczka z niemieckim zspołem nie przyciągnęła licznej publiczności. Można spodziewać się ok. 2 tysięcy widzów, w tym też fanów Borussi
Kibice drużyny z Zagłębia Ruhry w liczbie ok. 50 osób zasiedli pod zegarem i wywiesili kilkanaście flag
Spotkanie z powodu korków utrudniających dotarcie na stadion zostanie przesunięte o 15 minut
Na muawie trwa rozgrzewka obu zespołów
Zarówno Legia, jak i Borussia schodzą już do szatni
"Sen o Warszawie..." a my jesteśmy na etapie ustalania składów
Legia na biało. Borussia na żółto-czarno i obie ekipy już na murawie
Na sektorze gości zostały odpalone dwie race

1' - Rozpoczęli goście
2' - Pierwsze akcje na murawie. Spod zegara niesie się śpiew fanów Borussi
6' - Legia przy piłce. W defensywie, spokojnie, bez pośpiechu
6' - Rusza Roger na lewo do Smolińskiego
6' - Smoliński strzela, ale prosto w plecy Wornsa
7' - Augustyn przy rywalu i będzie rzu rożny. Kruska podchodzi do narożnika
7' - Rzut rożny, piłka spada pod nogi Błaszczykowskiego, który uderza minimalnie obok słupka
8' - Worns do Zieglera, Akgun...
9' - Do przodu, ale futbolówka padła łupem Augustyna
9' - Rusza Legia. Podanie do Radovicia, ale ten nie zdążył opanować piłki
9' - Korzym, Ekwueme, Roger... decyduje się na strzał i piłka wybita przez Zieglera wychodzi na róg
10' - Podanie do Wociala, ten miękko w pole karne, ale wybijają zawodnicy z Dortmundu
10' - Roger ładnie zagrywa po ziemi do Grzelaka, ale minimalnie szybszy był bramkarz gości
11' - Grzelak do Radovicia, ten podbiega kilka metrów, strzela na długi słupek i Smoliński poszedł ustawiać futbolówkę do narożnika
11' - GOL! Bartłomiej Grzelak! (Legia)
12' - Smoliński z kornera prosto do Grzelaka, który pozostawiony bez opieki strzelił z pierwszej piłki i zdobył gola. Legia 1. Borussia 0.
13' - Podanie w kierunku Klimowicza, ale ten znalazł się na spalonym
14' - Bawili się pod swoim polem karnym legioniści, ale ruszyli z akcją...
14' - Smoliński do Radovicia, który sprytnie zwiódł rywala... jeszcze Smoliński, ale uderzył niecelnie
15' - Leży na murawie jeden z graczy Borussi
15' - Valdez potrzebuje opieki lekarzy
16' - Wrzutka w pole karne, ale Skaba wznowi grę od bramki
16' - GOL! Bartłomiej Grzelak! (Legia)
17' - I mamy 2-0. Smoliński ponownie asystuje. Tym razem z 17 metra ładnie wypuścił Grzelaka, a ten pokonał rywala uderzeniem w długi słupek. Legia 2. Borussia 0.
18' - Kovac wyciął Radovicia na prawej stronie
18' - Zmiana Borussia: Nelson Valdez - Christopher Nothe
18' - Legia z wolnego w pole karne, ale bez efektów. Natomiast w ekipie rywali zmiana podyktowana kontuzją
19' - Szala nie opanował piłki, ruszają goście, ale i oni nie potrafili opanować futbolówki
20' - Augustyn w kierunku Korzyma
20' - Roger, Radović... wrzutka w pole karne, ale tam umiejętnie rywale
20' - Ekwueme wycofuje teraz piłkę
21' - Wawrzyniak do Radovicia, ale ten nikogo nie miał za plecami i Borussia przejmuje inicjatywę
21' - Augustyn z Błaszczykowskim, legionista odpuścił, ale jego błąd naprawili koledzy
22' - Federico w kierunku Nothe... Błaszczykowski z autu
22' - Legioniści wybijają piłkę z własnej połowy. Kovac do Wornsa
23' - Skaba, Wawrzyniak, Augustyn... spokojnie do przodu
24' - Zamieszanie w polu karnym Legii, ale napastnicy w żółto-czarnych strojach nie mieli jak uderzyć, bo było przy nich kilku zawodników gospodarzy
24' - Szala groźnie do Skaby, ale ten zdołał wybić piłkę do partnerów z zespołu
25' - Smoliński, Roger... Roger w pole karne, kiksuje Radović uderzając w plecy rywala
26' - Roger przy nim Akgun. Od bramki Ziegler
26' - Smoliński wpada na Akguna i potrzebna jest pomoc lekarzy
27' - Miklas! Co? Auf wiedersehen! - dialog na trybunach
27' - "Doping z kasety! Hej Miklas doping z kasety..." skanduje stadion
28' - Ze Smolińskim już wszystko w porządku. Legia tworzy kolejną akcję ofensywną
28' - Nie doszedł do podania Wawrzyniak
28' - Szala do Wociala, Wocial do Szali... Augustyn...
29' - Grzelak urywa się Dede. Dośrodkowanie, próbują opanować piłkę gospodarze, ale nic z tego
30' - Kringe strzela z dystansu, ale baaaardzo niecelnie
31' - Grzelak znów lepszy od Dede, ale z pomocą przyszedł Kovac
31' - Brzydki faul Nothe na Smolińskim
32' - Z bólu zwija się Roger w środkowej części boiska
32' - Żółta kartka: Giovanni Federico (Borussia)
33' - Brzydki faul Federico, który z wyprostowaną nogą wślizgiem wyciął Rogera
33' - Brazylijczyk już się podnosi i będzie zdolny do dalszej gry
34' - GOL! Christopher Nothe! (Borussia)
35' - Wocial nie upilnował Nothego i ten dostał ładne podanie. Z bliskiej odległości pokonał Wojtka Skabę. Legia 2. Borussia 1.
37' - Wawrzyniak walczy z Akgunem. Będzie rzut wolny prawie jak korner
38' - Federico w pole karne, a Kovac strzela głową wysoooko nad poprzeczką
39' - Roger kolejny raz leży na murawie. Jan Urban powinien zareagować
40' - Obserwatorzy sugerują, żeby wszedł Burkhardt, bo jego w razie czego nie będzie szkoda
40' - Roger schodzi poza linię boiska wyraźnie kulejąc
41' - Smoliński z duchem Fair Play oddaje piłkę Borussi
41' - A jednak... Wejdzie "Bury"
41' - Borussia przy płce. Zagranie do Kuby
42' - Akgun na prawej stronie, ale Ekwueme przejmuje piłkę
42' - Ekwueme z tyłu atakuje rywala. Gramy dalej
42' - Zmiana Legia: Guerreiro Roger - Marcin Burkhardt
43' - Dochodzi do zapowiadanej zmiany
43' - Kringe do Dede... Groźnie w polu karnym Legii, ale Kringe nie opanował futbolówki
44' - Dede do Akguna... Przejmują piłkę leigoniści
44' - Grzelak na lewym skrzydle. Już przejmują inicjatywę rywale
46' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty
47' - Akgun jeszcze pod polem karnym Skaby
47' - I już rusza z ostatnią akcją Legia
47' - Niedokładne podanie do Grzelaka
48' - Kringe jeszcze strzela na długi słupek, ale obok celu
48' - Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej połowy, po której Legia prowadzi 2-1. Za chwilę wystąpi Hasao oraz odbędzie się konkurs dla kibiców
Oba zespołu już na murawie. Gospodarze bez zmian
A jednak... wejdzie Radosław Mikołajczak
Zmiany w zespole gości

47' - Zmiana Legia: Miroslav Radović - Radosław Mikołajczak
47' - Legia rozpoczęła z jedną zmianą. Goście dokonali ich kilka
47' - Zmiana Borussia: Christian Worns - Markus Brzenska
48' - Zmiana Borussia: Kuba - Sebastian Tyrala
48' - Ładna piłka na nogę Kringe, ale ten z bliska strzela na wiwat
48' - Zmiana Borussia: Robert Kovac - Martin Amedick
49' - Zmiana Borussia: Mehmet Akgun - Franck Njambe
49' - Zmiana Borussia: Dede - David Vrzogic
50' - Goście pojechali po całości i wymienili całą defensywę
50' - Kruska leży na środku boiska, ale to faul dla Legii jest
51' - Smoliński do Grzelaka, ten oddaje piłkę, ale zdołali połapać się goście i przejęli to podanie
53' - Ładne podanie Vrzgovicia z głębi pola, z woleja strzela Nothe, ale baaaardzo wysoko nad bramką Skaby
54' - Smoliński do Mikołajczaka... strata
55' - Smoliński ładnie wyłuskał piłkę. Zagrał do Grzelaka, któy został sfaulowany z lewej strony w pobliżu pola karnego
55' - Grzelak ustawia sobie piłkę... Będzie raczej strzelał
55' - Jednak zdecydował się na podanie do Wawrzyniaka, który strzelił w pole karne
56' - Mikołajczak... Burkhardt, do tyłu podają legioniści
56' - Długa piłka w kierunku prawego skrzydła, ale Ziegler wznowi grę
57' - GOL! Christopher Nothe! (Borussia)
58' - I mamy remis. Klimowicz strzela w słupek będąc sam na sam ze Skabą, a do pustej bramki piłkę pakuje Nothe. Grzelak 2. Nothe 2.
59' - Korzym do Burkhardta, wciąż Legia w ataku
60' - Wocial, Wawrzyniak w pole karne, wybija Borussia
61' - Smoliński nieustępliwy, Ekwueme, Korzym strzela, ale po nogach Grzelaka i od bramki De Beer
62' - Żółta kartka: Marc Kruska (Borussia)
63' - Zmiana Borussia: Diego Klimowicz - Senesi
67' - Zmiana Borussia: Daniel Gordon - Giovanni Federico
68' - Legia na połowie rywali i to oni w ostatnich minutach przeważają. Jednak ani Grzelak, ani Burkhardt nie uderzyli na tyle precezyjnie, żeby podwyższyć na 3-2
69' - Zmiana Legia: Jakub Wawrzyniak - Tomasz Kiełbowicz
72' - Zmiana Legia: Marcin Smoliński - da Silva Edson
72' - Generalnie Legia ma w ostatnich minutach przewagę, ale ani Grzelak, ani Burkhardt nie potrafili wykorzystać swych szans
73' - Z dystansu próbował uderzać również Tyrala, ale jego potężne uderzenie przeszło obok bramki
74' - Mikołajczak na prawej stronie, ale przegrywa rywalizację ze starszymi graczami rywala
75' - Borussia na połowie Legii
76' - Gordon do Zieglera
77' - Będzie 5 zmian w Legii
77' - Gramy o zwycięstwo. Ewidentnie! Jan Urban stawia wszystko na jedną kartę
78' - Zmiana Legia: Wojciech Skaba - Maciej Gostomski
79' - Zmiana Legia: Wojciech Szala - Inaki Astiz
79' - Zmiana Legia: Martins Ekwueme - Aleksandar Vuković
79' - Zmiana Legia: Wojciech Wocial - Jakub Rzeźniczak
79' - Zmiana Legia: Maciej Korzym - Piotr Giza
79' - Zmiana Legia: Bartłomiej Grzelak - Takesure Chinyama
80' - Do końca meczu mniej niż 15 minut
81' - Wymiana piłek między legionistami, ale zabrakło decydującego podania otwierającego drogę do bramki
82' - Senesie sam na sam z Gostomskim, ale lepszy legionista, który odbija piłkę. Jeszcze raz Senesie, ale teraz wysoooko nad bramką
82' - Nadal 2-2
83' - Ładna wrzutka z lewej strony w pole karne, ładnie złożył się do uderzenia głową Mikołajczak, ale strzał przeszedł obok bramki
84' - - Kryta! - CO?! - Boimy się! - CZEGO?! - Stefana Dziewulskiego!
84' - Żółta kartka: Aleksandar Vuković (Legia)
84' - Żóła kartka dla Vukovicia i rzut wolny dla Borussi
85' - Futbolówka w pole karne, ale sędzia dopatrzył się spalonego
86' - Zabawa w dialogi zakończona, cisza trwa nadal
88' - Wieje nudą od dłuższego czasu. Czekamy na koniec
88' - Kryta skanduje hasła świadczące o jedności kibiców Legii
91' - Był i deszcze niespokojne w kierunku gości
94' - Koniec meczu!

Legia remisuje 2-2 z Borussią Dortmund. Oby tak w przyszłości w europejskich pucharach
Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Auf wiedersehen Miklas

Spotkanie z utytułowanym rywalem, jakim bez wątpienia jest Borussia Dortmund, nie wywołało większego zainteresowania wśród kibiców. Tych przy Łazienkowskiej zebrało się zaledwie 2,5 tysiąca. W sektorze gości pojawiło się 60. fanów z Dortmundu, którzy na płocie wywiesili 14 niewielkich flag. Mecz rozpoczął się z 15. minutowym opóźnieniem. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego Niemcy odpalili dwie race i rzucili ją na dół swojego sektora. Zupełnie zaskoczona tym faktem ochrona wraz ze strażą szybkim krokiem udała się pod zegar. Fani Borussii otrzymali za swoją akcję oklaski. Oj dawno nie było na naszym stadionie pirotechniki :-)

Na trybunach było bardzo smutno - nie dość, że padał deszcz, to ponownie nie było zorganizowanego dopingu, bowiem fani dalej nie zgadzają się z zakazami wydawanymi przez KP Legia. Zarząd klubu usłyszał o sobie kilka przyśpiewek. Żyleta rozpoczęła dialog z Krytą od okrzyku "Kryta". Spod dachu dobiegło pytanie "Co?!". Dalsza rozmowa przebiegała tak: "Boimy się! Czego? Stefana Dziewulskiego". Cały stadion skandował również hasła "Nie ma Legii bez Żylety" oraz "Miklas auf wiedersehen". Co ciekawe, zaproszone na spotkanie dzieci ze szkół... rozpoczęły pod dachem śpiewanie przyśpiewek antyzarządowych - "Ekstraklasa bez Miklasa", "Miklas auf wiedersehen" i "Nie ma Legii bez Żylety". Jak widać, nawet młodzi potrafią dostrzec to, czego decydenci z trybuny VIP zrozumieć nie potrafią.