30 Martins Ekwueme
Bogusław Wyparło 30
Łukasz Trałka 6
Arkadiusz Mysona 22
116' Miroslav Opsenica 9
Łukasz Madej 18
74' Robert Szczot 11
Ensar Arifović 18
Mladen Kascelan 3
64' Adrian Woźniczka 5
Robert Łakomy 23
Zdzisław Leszczyński 28
Witold Sabela 1
Sebastian Przybyszewski 3
116' Marcin Klatt 8
64' Andreson Ribas 18
Rafał Kujawa 21
74' Mieczysław Sikora 25

Skuteczni inaczej

Warszawska Legia wygrała skromnie z ŁKS-em Łódź i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Gola na wagę awansu zdobył w drugiej połowie Jakub Wawrzyniak, choć trzeba przyznać, że okazji było co niemiara. Niestety podopieczni Jana Urbana pudłowali w niebywale prostych sytuacjach! Nawet z rzutu karnego. Najważniejszy jest jednak awans i z tego wypada się cieszyć. Z niczego więcej.

W tej rundzie legioniści potykali się z łodzianami już trzeci raz. Widać było, że obie strony znają się aż za dobrze. Zdecydowaną przewagę mieli jednak legioniści. Co z tego skoro akcje za akcją marnował Bartłomiej Grzelak. W 19. minucie nawet rzut karny nie był wystarczająco dobrą okazją do wyprowadzenia Legii na prowadzenie. Intencje „Grzela” wyczuł Bogusław Wyparło i pewnie odbił jego uderzenie. Nie zniechęciło to jednak napastnika Wojskowych, który był chyba najaktywniejszy graczem na całym boisku. Limit bramek na październik Grzelak wystrzelał jednak w Grodzisku Wielkopolskim. Tam ustrzelił hattrick, a w przeddzień Wszystkich Świętych nie chciała wpaść mu żadna piłka. Nie zmienia to jednak faktu, że Legia zdecydowanie przeważała. Jedyną dobrą okazję goście stworzyli w 4. minucie. Ensar Arifović ubiegł wówczas Wojciecha Skabę, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Po przerwie na murawie pojawił się Roger i rozruszał grę. Na bramkę, jedyną i dającą awans do 1/4 finału, kibice musieli jednak czekać aż do 73. minuty. Wtedy to Maciej Korzym podał do Jakuba Wawrzyniaka. Ten będąc w narożniku pola karnego zdecydował się na zaskakujący strzał. Zaskakujący na tyle, że broniący do tej pory bez zarzutu „Bodzio W” musiał wyciągać piłkę z siatki. Do końca meczu pozostało 17 minut i kibice zaczęli się modlić, żeby gwizdek sędziego Mirosława Góreckiego rozległ się jak najprędzej. Przyczyną modłów fanów nie były jednak skomasowane ataki łodzian. Po prostu mało kto miał ochotę na bonus w postaci dogrywki i kolejnych 30 minut słabego widowiska. Szczęśliwie Legia nie dała sobie wbić gola. Zwyciężyła i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Jeżeli mecz z ŁKS-em miał być dla legionistów szansą na zapomnienie o porażce w Krakowie, to rehabilitacja udała się połowicznie. Legia wciąż nie przypomina zespołu z pierwszych meczów rundy jesiennej. Widać, że drużyna jest w dołku. Dobrze, że mimo słabszej postawy potrafiła awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski. Na koniec sezonu może się okazać, że tylko przez te rozgrywki będziemy szturmować Europę.

Autor: Tomek Janus

Witamy wszystkich kibiców. Już za niespełna 20 minut rozpocznie się spotkanie 1/8 Pucharu Polski, w którym Legia podejmie ŁKS. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.
Witamy wszystkich kibiców ze stadionu Legii. Za niesepłna 15 minut gospodarze podejmą ŁKS w walce o ćwierćfinał Pucharu Polski
Znamy składy obu drużyn
Na trybunach zaledwie garstka kibiców. Przyjechało kilku fanów z Łodzi
Oba zespoły zeszły już do szatni
"Sen o Warszawie..." kibiców nie słychać
Na trybunach w okolicach 1000 widzów
"Mistrzem Polski jest Legia..." śpiewane jak w kościele przez babcie i obie drużyny już na murawie

1' - Legia rozpoczęłą bój o ćwierćfinał Pucharu Polski
2' - W 1/4 finału PP czekają już m.in. Polonia Warszawa, Arka Gdynia
3' - Na meczu zasiedli m.in. Jacek Zieliński oraz Leo Beenhakker
3' - Rusza ŁKS, ale umiejętnie w obronie gospodarze
4' - Burkhardt na lewo do Smolińskiego, który jest faulowany
4' - Vuković w kierunku Smolińskiego, ale wślizgiem przecinają to podanie rywale
5' - Akcja gości zakończona wywalczeniem rzutu rożnego
5' - Madej spacerkiem udaje się do narożnika boiska
6' - Było blisko! Legionistów uratowała poprzeczka! Strzelał Arifović
7' - Ruszają z akcją legioniści, Vuković...
7' - Wrzutka z lewej strony, ale łapie Wyparło
8' - Wycofanie do tyłu, piłka hula pod Żyletą
9' - Grzelak do Smolińskiego. Jest aut
9' - Vuković, Astiz, Rzeźniczak... czarują legioniści, ale tracą piłkę
10' - Długie podanie do Korzyma, ale był przy nim Woźniczka
10' - Pod sektorem gości jest już ok. 30 kibiców, ale podobnie jak reszta fanów na Łazienkowskiej siedzą cicho
12' - Grosicki z narożnika...
12' - Wyparło wychodzi i piąstkuje piłkę poza szesnastkę
13' - Choto, Astiz do kolegów i strata
14' - Zagrywka w kierunku Szczota, ale przejmują piłkę obrońcy Legii
14' - Teraz Smoliński wpadł w pole karne ŁKS-u, wyłożył do kolegów, ale tam byli tylko gracze z Łodzi
15' - Teraz centra w pole karne. Bez efektów
15' - "Boja" zakrywa ręcznikami loga Orange Ekstraklasy, które widnieją na ławkach rezerwowych
16' - Na "Żylecie" kibice się rozgrzewają przyśpiewką o starym niedźwiedziu ;-)
16' - A na murawie kolejny rzut rożny dla Legii. Ponownie Grosicki w narożniku
17' - Wrzutka, ale Vukovć fatalnie uderza głową na bramkę rywali
18' - Rzut karny. Grzelak był faulowany przez rywala i sędzia nie miał innego wyboru
19' - Strzela Grzelak, ale broni Bodzio W.! Nadal 0-0 przy Łazienkowskiej
19' - Może teraz z rzutu rożnego się uda?
19' - Niestety nie udało się. Grosicki stracił futbolówkę w polu karnym
20' - Teraz Grzelak chciał się zrehabilitować, ale po jego strzale głową futbolówka otarła tylko się o górną siatkę
21' - Wszyscy kibice z centralnej części Żylety idą w stronę liter I oraz A
22' - Zagranie w kierunku Szczota, ale ten traci futbolówkę osaczony przez legionistów
23' - Legia plącze się pod polem karnym rywali
24' - Legia na lewym skrzydle.. rozciągnięcie na prawo, Rzeźniczak fauluje rywala
26' - Grosicki na prawej stronie, próba podania do Grzelaka, ale byli przy nim defensorzy
27' - Vuković, Grosicki wypatrzył Smolińskiego pozostawionego bez opieki. Próba dośrodkowania i mamy korner
27' - Burkhardt dośrodkował z narożnika, ale ŁKS zdołał wyekspediować futbolówkę poza swe pole karne
28' - Fatalnie przestrzelił teraz Grosicki! Dostał podanie w pole karne, miał mnóstwo, ale to mnóstwo miejsca, a huknął z pierwszej piłki wysoko nad bramką Wyparły
30' - Kolejny raz "Bury" w narożniku...
30' - Kolejny raz bez zagrożenia dla rywali..
32' - Burkhardt ładnie wypatrzył Grzelaka, który choć znalazł się na spalonym, to nie opanował piłki w pełni
33' - Vuković wrzuca z prawej strony, wybijają ełkaesiacy
33' - Smoliński do Wawrzyniaka, który ładnie podaje do Grzelaka. Ten przyjmuje piłe na klatę, ale dopadają do niego rywale i nie udaje mu się oddać strzału
35' - Grosicki wrzuca mocno w pole karne, jeszcze Burkhardt zdołał zgrać do środka, ale piłka po strąceniu Smolińskiego ugrzęzła między rywalami
35' - Legia cały czas przeważa, kontroluje grę, ale nie potrafi zamienić akcji ofensywnych na bramki
35' - Może teraz...
36' - Niestety nie. Dośrodkowanie z narożnika, Grzelak głową, łapie Bodziu
36' - Zagrywka w kierunku Korzyma, ale ten nie miał warunków, żeby przejąć to podanie
37' - Próbowali prawym skrzydłem przedrzeć się legioniści, ale Rzeźniczak nie opanował piłki i aut
38' - Wymiana piłek między legionistami zakończona na 25 metrze przed bramką łodzian
38' - Madej wypuszcza Łakomego, zgranie do środka...
38' - Astiz ucierpiał przy próbie odbioru piłki
39' - Przy obrońcy Legii są już lekarze
39' - Burkhardt na środku obrony, ale tylko przez chwilę, bo na murawę wraca Inaki
41' - Grzelak walczy nim nieustraszony w polu karnym, ale udało mu się ugrać raptem rzut rożny, który to już dzisiaj...
42' - Taki sam scenariusz. Wrzutka, wybicie poza pole karne. Zero zagrożenia, zero strzału, zero zero na tablicy
42' - Szczot prawym skrzydłem, wymiana piłek, przejmuje Grosicki
43' - Burkhardt, Vuković, Rzeźniczak...
44' - Rozpędza się Mysona..
44' - Żółta kartka: Maciej Korzym (Legia)
46' - Sędzia dolicza jeszcze 1 minutę
46' - Koniec pierwszej połowy

W pierwszej połowie to Legia była stroną dominującą, ale nie potrafiła wykorzystać swej przewagi, a szczególnie rzutu karnego, by móc cieszyć się z prowadzenia

50' - Zmiana Legia: Kamil Grosicki - Guerreiro Roger
51' - Legia na drugą połowę wyszła z jedną zmianę. Może Roger wyręczy swoich kolegów i strzeli zwycięską bramkę
52' - Legia rusza z atakiem, ale Trałka faulował Vukovicia
54' - Blisko szczęścia byli legioniści, ale Wyparło dwoi i troi się w bramce ŁKS-u
54' - Kapela pod Krytą zagrała Dancing Queen zespołu ABBA. Niejednemu pewnie łezka się w oku zakręciła ;-)
55' - Inaki przerywa atak łodzian i inicjuje akcję ofensywną
55' - Niestety gospodarze uderzają po nogach rywali, nie potrafią opanować piłki. Dramat
56' - Roger uderza zza pola karnego celnie (!) i kolejny raz lepszy Bodzio W.
56' - Ewidentnie widać, że Legia oszczędza się na Puchar Ekstraklasy
58' - Smoliński strzela zza pola karnego, ale mocno niecelnie
59' - Gra przeniosła się do środka boiska
60' - Fatalnie legioniści w ataku. Nie potrafią przyjąć dobrze piłki, zagrać dobrze w pole karne, nic dobrefo
62' - Będzie zmiana w Legii. Ale jaka?! Kiero wie!
63' - Smoliński, Roger, wrzuta w pole karne. Grzelak próbował z przewrotki strzelać, ale przeszkodził mu rywal
63' - My też już wiemy kto wejdzie
64' - Zmiana ŁKS: Adrian Woźniczka - Andreson Ribas
64' - Zmiana Legia: Bartłomiej Grzelak - Takesure Chinyama
64' - Brawa żegnają Grzelaka lub witają Chinyamę
65' - Rzeźniczak próbuje strzelać zza pola karnego, ale jego uderzenie po ziemi bez trudu złapał Wyparło
66' - Jakież szczęście mieli teraz rywale! Roger strela, broni Wyparło, jeszcze wybija obrońca. Sporo szczęścia mieli teraz rywale!
66' - Oby niewykorzystane okazje się nie zemściły
67' - Madej, Arifović... Szczot !!! Było blisko, ale fatalnie spudłował gracz w niebieskiej koszulce. Z kilku metrów niepilnowany uderzył nad bramką Skaby
69' - Faulowany Rzeźniczak, Chinyama w pole karne prosto na klatę rywala. Burkhardt strzela w kierunku fanów pod zegarem
70' - Mamy dzisiaj popis nieporadności i indolencji strzeleckich
71' - Roger na prawym skrzydle. Przegrał pojedynek 1 na 1 z rywalem
73' - GOL! Jakub Wawrzyniak! (Legia)
74' - GOOOOOOOOL !!! Fantastycznie uderzył gracz Legii, który dostał podanie od Korzyma
74' - Zmiana ŁKS: Robert Szczot - Mieczysław Sikora
77' - Wawrzyniak uderzył z lewej strony mocno na bramkę Wyparły, piłka otarła się jeszcze o popreczkę i wpadła do bramki. Legia 1. ŁKS 0. W końcu!!
78' - Żółta kartka: Robert Łakomy (ŁKS)
84' - Legia ostrzeliwuje bramkę, ale ponownie świetnie broni Wyparło, brakuje dobcia piłki na pustą bramkę, lub też są strzały po nogach swoich piłkarzy
87' - Zmiana ŁKS: Miroslav Opsenica - Marcin Klatt
89' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
90' - Sędzia dolicza 2. minuty
93' - Koniec meczu!

Wszystko do przewidzenia

Po raz kolejny w tym sezonie Legia mierzyła się z ŁKS-em. Zainteresowanie spotkaniem przypominało rozgrywki niechcianego Pucharu Ekstraklasy - na trybunach zasiadło zaledwie półtora tysiąca fanów. Wpływ na to ma z pewnością fatalna atmosfera wokół Legii - konflikt kibiców z działaczami jest wciąż w tym samym punkcie. Sądząc po wypowiedziach właściciela klubu - na zmiany się nie zanosi. Nieliczna tego dnia publiczność na Żylecie po raz kolejny skandowała dobrze już znane hasła pod adresem Mariusza Waltera. Dialog obu stron stadionu dotyczył również Jarosława Ostrowskiego, który po wypowiedziach dla gazet okrzyknięty został pinokiem.

Fani z Łodzi, nie bacząc na iście pucharową porę meczu, pojawili się na naszym stadionie w zaledwie 33 osoby, bez flag. W czasie meczu tylko raz krzyknęli. Legioniści również nie śpiewali, nie licząc wspomnianych kilku okrzyków w kierunku naszych działaczy, więc było piknikowo. Kibice z trybuny odkrytej, aby pokazać jak niewielu jest chętnych do przychodzenia na mecze bez dopingu, przesunęli się na skraj trybuny, zostawiając 4 sektory niemal zupełnie puste. Oko "Szeryfa" sięga jednak dalej niż tylko na trybuny stadionu przy Ł3 i wypatrzyło naszego gniazdowego w okolicach Torwaru. W związku z tym po chwili, zupełnie przypadkiem, został on poproszony przez wiadome służby, o opuszczenie miejsca, które przecież z miejscem imprezy masowej nie ma nic wspólnego.

Piłkarze po marnym występie zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Niestety, większość atrakcyjnych przeciwników, czyli tych, z którymi nie grywamy na co dzień w lidze, na 1/8 finału zakończyła swój udział w rozgrywkach. Kolejne mecze PP dopiero na wiosnę. Tymczasem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe, z Ruchem Chorzów. Właściwie już dziś można przewidzieć, jak będzie wyglądała frekwencja i atmosfera na tym... i na kolejnych meczach na Legii.