Dickson Choto 4
Inaki Astiz 15
Tomasz Kiełbowicz 11
Maciej Rybus 31
78' Martins Ekwueme 30
Aleksandar Vuković 14
Piotr Giza 7
67' da Silva Edson 27
76' Bartłomiej Grzelak 9
Kostiantyn Machnowskij 12
78' Maciej Iwański 8
Pance Kumbev 26
Przemysław Wysocki 17
Piotr Rocki 22
67' Miroslav Radović 32
76' Mikel Arruabarrena 40

Niepotrzebne męczarnie

Zupełnie niepotrzebnie i chyba niezasłużenie legioniści męczyli się z Wisłą Płock. Drużyna Jana Urbana przez 120 minut posiadała miażdżącą przewagę, ale przez większość meczu przegrywała 0-1 po golu Wiśniewskiego w 21. minucie. Wyrównanie padło dopiero w 80. minucie za sprawą pięknego uderzenia Iwańskiego z rzutu wolnego. W dogrywce ten sam zawodnik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Arruabarrenie.

W pierwszym składzie trener Jan Urban nie wystawił Rogera, Chinyamy, Wawrzyniaka, Iwańskiego i Radovicia. Początkowo w obronie obok Dicksona Choto miał wystąpić Pance Kumbev, ale w ostatniej chwili z powodu kontuzji został zastąpiony przez Inakiego Astiza. Początek zawodów zdecydowanie należał do legionistów, którzy zamknęli "nafciarzy" na ich połowie. Niestety ataki stołecznej drużyny nie przyniosły żadnego wymiernego rezultatu. Kilka razy w pole karne dośrodkowywał Edson. Raz Brazylijczyk zdecydował się na uderzenie, ale Artur Melon był na posterunku. Niespodziewanie w 21. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Prawą stroną popędził Łukasz Grzeszczyk i wyłożył piłkę na 5. metr do Bartosza Wiśniewskiego, który bez najmniejszych problemów pokonał Wojciecha Skabę. Mimo utraty bramki, Legia grała swoje. Kilka okazji miał Piotr Giza, który próbował uderzenia z przewrotki (zupełnie nieudane) i z 15 metrów - piłka tylko otarła się o poprzeczkę. Bardzo pozytywnie prezentował się powracający po kontuzji Bartłomiej Grzelak, jednak częściej podawał kolegom niż strzelał. W 37. minucie Edson uderzał celnie z 18 metrów, ale Melon zdołał obronić strzał legionisty. Kilka minut później podobną próbę podjął Rybus, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. W pierwszej części gry legioniści mieli rozregulowane celowniki, bo na 12 strzałów, aż 10 było niecelnych. Tuż przed przerwą z przewrotki, po złym uderzeniu głową Aleksandara Vukovicia, strzelał Grzelak, ale piłka przeleciała obok bramki.

Na drugą część gry legioniści wyszli bez zmian. Nie zmienił się również obraz gry. Legia często zamykała płocczan na własnej połowie. W 56. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Edson, ale jego uderzenie z rzutu wolnego trafiło w mur obrońców. Dopiero w 80. minucie regularne ataki Legii przyniosły efekt. Rzut wolny z 25 metrów wykonywał Iwański - uderzył pięknie i nie do obrony! Ostatnie 10 minut to prawdziwa nawałnica legionistów. Piłka co chwilę lądowała w polu karnym Melona, ale nie chciała po raz drugi wpaść do siatki. Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty i następnie zarządził dogrywkę.

Początek doliczonego czasu gry wyglądał tak jak regulaminowe 90 minut. Legia non stop w ataku. Na drugą bramkę doczekaliśmy się w 103. minucie, kiedy to sprytnym prostopadłym podaniem popisał się Piotr Giza. Do piłki ruszył Mikel Aarruabarrena i został sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł Iwański i pewnym uderzeniem pokonał Melona. Od tego momentu gra siadła. Trochę odważniej zaczęli grać gospodarze, ale legioniści kontrolowali przebieg gry. W 113. minucie po podaniu Gizy Mikel Arruabarrena trafił w poprzeczkę - piłka spadła na linię bramkową i wyszła w pole.

Przed meczem Urban zapowiadał, że konieczna będzie mobilizacja, bo bez niej trudno wygrać. Legionistom mobilizacji nie zabrakło, ale na pewno szczęście nie było po ich stronie. Ostrzeliwane słupki i poprzeczki mogły śnić się im po nocach. Na szczęście w deszczowy wtorkowy wieczór piłka w końcu wylądowała w siatce tyle razy ile powinna. Pierwsza przeszkoda na drodze do obrony Pucharu Polski została pokonana. Pora na następne.

O godzinie 20 w Płocku legioniści rozpocznął marsz po obronę Pucharu Polski. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
---------------------------------------------------------
19:41 Witamy ze stadionu Wisły Płock. Z nieba leje się rzęsisty deszcz i nie zapowiada się by mało przestać
19:58 Kibice Legii zajmują miejsca na sektorze gości
20:00 Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na boisko
Legioniści w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach. Wisła Płock w białych koszulkach i niebieskich spodenkach
Trębacz odgrywa hejnał miasta Płocka

3' - Kiełbowicz i Edson na lewej stronie. Legia w ataku, Ekwueme... i od bramki Artur Melon
5' - Legia cały czas na połowie Wisły. Teraz przejęcie piłki i z autu Legia
6' - Grzelak wykłada piłkę Ekwieme, ten do Gizy... faulował pomocnik Legii
7' - Niezłe dośrodkowanie do Grzelaka... obrońca jednak wybił głową podanie do napastnika Legii
7' - W sektorze gości już około 200 kibiców
8' - Rzut rożny dla Legii
8' - Krótkie rozegranie Gizy... wyłożenie do Rybusa - niecelne uderzenie z 26 metrów legionisty
9' - Kibice Wisły Płock wyszli z trybun i domagają się wpuszczenia kibiców
10' - Płocczanie biegają po całej trybunie
10' - Akcja gospodarzy, dośrodkowanie Mierzejewskiego łapie Skaba
11' - Edson dośrodkowanie z rykoszetem - piłka w rękach Melona
12' - Kibice Legii głośno dopingują. Wywiesili 5 flag
12' - Błąd Astiza... zakończyło się tylko rzutem rożnym dla Płocka
13' - Dośrodkowanie... i od bramki Skaba
13' - Znowu niebezpiecznie pod bramką Legii... i ponownie niecelnie
14' - Faul Choto
15' - Nieporozumienie w szeregach obronnych, na szczęsice Skaba odważnie wyszedł i złapał piłkę
15' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
15' - Za mocne dośrodkowanie Kiełbowicza
16' - Szala najpierw stracił piłkę, a następnie ją odzyskał
17' - Kiełbowicz zagrywa głową do Skaby
18' - Pierwsze celne uderzenie w meczu - Skaba obronił
19' - Rzut wolny dla Legii za zagranie ręką
19' - Żółta kartka: Aleksandar Vuković (Legia)
19' - Vuković rozegrał piłkę nie czekając na gwizdek sędziego
20' - Piękne uderzenie Edsona! Odbija Melon - rzut rożny
20' - Ostre dośrodkowanie w pole karne Wisły... piłka minęła wszystkich
21' - Kolejni kibice Legii docierają na sektor
22' - Kolejny korner dla Legii po akcji Grzelaka i Rybusa
22' - Edson dośrodkowuje... tam wyskakuje Astiz ale minimalnie szybciej Melon
22' - GOL! Bartosz Wiśniewski! (Wisła P.)
23' - No i szybka akcja Grzeszczyka prawą stroną wyłożenie piłki na 7 metr do Wiśniewskiego, który nie dał najmniejszych szans Skabie
24' - Ekwueme w polu karnym... źle uderza i od bramki rozpocznie Melon
25' - Giza otrzymuje podanie od Grzelaka na 11 metrze.. ma miejsce ma czas... i przestrzelił wysoko nad poprzeczką!!!
29' - Astiz daleko wybija piłkę z pola karnego
30' - Za mocne podanie Rybusa do Edsona
31' - Giza z przewrotki - bardzo niecelnie
34' - Błąd obrońcy sprytnie wykorzystał Grzelak, ostry kąt... nie udało się
34' - Za mocne dośrodkowanie do Grzelaka
35' - Majkowski zagubił się w ataku
35' - Kolejne dośrodkoanie Edsona przeleciało przez całe pole karne. Aut dla Legii na wysokości pola karnego
36' - Giza sam sam.. wbiega w pole karne, ale zahaczany traci piłkę
37' - Uderzenie Grzelaka z 25 metrów - nad poprzeczką
38' - Edson uderza z 18 metrów... broni Melon!
40' - Dośrodkowanie Szali... przeleciało nad poprzeczką i wyszło na aut bramkowy
41' - Rybus uderza z 18 metrów - nad poprzeczką!
43' - Jeszcze kilkudziesięciu kibiców Legii wchodzi na sektor gości
43' - Giza znowu ma okazję, uderza głową z kilku metrów... niecelnie
44' - Czyste wejście Ekwueme na środku boiska, choć gospodarze domagają się faulu
44' - Strata Kiełbowicza
45' - Na spalonym Adrian Mierzejewski
46' - Dośrodkowanie Gizy do Rybusa, ale ten źle odegrał piłkę na 15 metr
47' - Ekwueme strzela, piłka odbija się od obrońcy i mamy rzut rożny
47' - Grzelak z przewrotki po zamieszaniu podbrakowym... obok słupka!!
48' - Legia w ataku, ale wybił Jarczyk
48' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsza część meczu zakończona. Legia mimo iż posiadała przez większość czasu przewagę, przegrywa z Wisłą 1-0 po golu Bartosza Wiśniewskiego.

47' - Legioniści bez zmian
48' - Rzut rożny dla Legii
48' - Żółta kartka: Marjan Jugović (Wisła P.)
48' - Dośrodkowanie Edsona... Astiz przestrzelił nad bramką!
49' - Wiślacy w pole karne.. ale było to podanie do nikogo
54' - Giza, ładnie w polu karnym.. uderza ale zablokowany strzał i mamy rzut rożny
55' - Choto główkuje, ale to nie był strzał. Piłka w posiadaniu Wisły
56' - Rzut wolny dla Legii z 20 metrów! Szansa dla Edsonaaa!
57' - Edson w mur! Ale akcję zamykał Szala... wywalczył rzut rożny
59' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
60' - Za lekkie dośrodkowanie Szali po podaniu od Ekwueme
61' - Legioniści zdecydowanie częsciej przy piłce. Zamknęli gospodarzy na własnej połowie
61' - Zaskakujące uderznie Rybusa po ziemi.. tuż obok słupka!
62' - Kibice gospodarzy prezentują oprawę z skeotówką stroboskopami i racami
63' - Chwila przerwy w Grze, Edson doznał małego urazu ręki
64' - Kopanina w środku boiska. Aut dla Legii
65' - Złe podanie Edsona i kontra Wisły
66' - Piękny odbiór piłki przez Kiełbowicza
66' - Grzelak samotnie w ataku, wywalczył piłkę, ale nie było nikogo by go wspomóc i piłkę przejęli gospodarze
67' - Kolejna nieudana próba uderzenia Ekwueme
67' - Na boisku pojawi się Radović
68' - Zmiana Legia: da Silva Edson - Miroslav Radović
69' - Ekwueme w polu karnym, kilka zwodów, mija obrońców i uderza w bramkarza!
71' - Grzelak mocno przestrzelił po dobrym podaniu ze środka pola
72' - Jan Urban wzmacnia siłę ataku Legii. Na boisku pojawi się Iwański
74' - Zmiana Legia: Martins Ekwueme - Maciej Iwański
74' - Zmiana Wisła P.: Adrian Mierzejewski - Mateusz Żytko
77' - Grzelak, przepuszcza piłkę, ale mocno atakuje ... aj jednak bramkarz szybszy
77' - Zmiana Legia: Bartłomiej Grzelak - Mikel Arruabarrena
79' - Trwa nawałnica Legii. Radović, Arru... ale piłka jak zaczarowna nie chce wpaść do bramki!
80' - Rybus mocno z ostrego kąta ale bramkarz odbija!!!
80' - Zmiana Wisła P.: Marjan Jugović - Kamil Gęśla
81' - GOL! Maciej Iwański! (Legia)
81' - GOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Piękne uderzenie z rzutu wolnego Iwańskiego i 1-1!!!!
83' - Radović przestrzelił z główki! Legia non stop w ataku. W tej części gry wiślacy ani razu nie zagrozili bramce Skaby
87' - Giza... Giza.. .zwód uderzenie OBOK BRAMKI!
91' - Żółta kartka: Dickson Choto (Legia)
92' - Arbiter dolicza 3 minuty
94' - Arruabarrena uderza Bramkarz BRONI!
94' - Piłka non stop wlatuje w pole karne Wisły
94' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
95' - Koniec drugiej połowy i nadal brak rozstrzygnięcia. Przed nami dogrywka!

Nie poznaliśmy zwycięzcy po 90 minutach. Legia wyrównała w końcówce, choć oddała na bramkę Melona w sumie około 30 strzałów! W tej chwili kolejna bramka powinna być kwestią czasu

91' - Początek pierwszej części dogrywki
92' - Iwański z główki - bardzo niecelnie
92' - Iwański w narożniku boiska... dośrodkowanie... Giza uderza znowu nad poprzeczką!
95' - Faul Astiza
96' - Brzydki faul na Arru który wybiegałby na czystą pozycję!
96' - Żółta kartka: Nikola Mihailović (Wisła P.)
102' - Karny dla Legii!
103' - GOL! Maciej Iwański z karnego! (Legia)
103' - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Pewnie wykonana jedenastka przez Iwańskiego!
106' - Koniec pierwsze połowy dogrywki. Za chwilę ostatnie 15 minut.
107' - Zmiana Wisła P.: Łukasz Grzeszczyk - Tomasz Grudzień

106' - Początek drugiej części dogrywki
112' - Po drugiej bramce dla Legii gra siadła. Teraz pozostaje nam już chyba czekać na końcowy gwizdek
113' - Iwański z ostrego kąta... Melon piąstkuje!
114' - Arruabarrena trafia w poprzeczkę!!
120' - Jeszcze jedna okazja dla Legii.. Radović... Arru... przestrzelił!!
121' - Koniec meczu!

JEST! Legioniści po męczarniach, ale zasłużenie pokonali Wisłę Płock 2-1 po dwóch golach Macieja Iwańskiego
Piłkarze wędrują pod sektor licznie zgromadzonych fanó Legii i brawami dziękują za doping

GOOOOOOOOOOOOOL

Wyjazd do Płocka, po dwumeczowej przerwie ponownie organizował KP Legia. Aby obejrzeć mecz z Wisłą, oprócz biletu trzeba było wykupić również przejazd autokarem. Na tę przyjemność zdecydowało się czterech "oficjalnych" kibiców. Oni zajęli miejsca na trybunie honorowej. Pozostałych 600 fanów, którzy do Płocka przyjechali mniej oficjalnie, stawiło się w sektorze gości i pomimo padającego non-stop deszczu, dało koncert dopingu na najwyższym poziomie.

Po spadku z ekstraklasy Wisły, wypadły nam z grafika coroczne wypady do tego bliskiego dla nas miasta. Choć zawsze stawialiśmy się tam w liczbach liczonych w tysiącach, wiadomo było, że na spotkanie Pucharu Polski pojedzie nas mniej. Po derbach spora część wyjazdowej grupy musi meldować się na komendach. Do wyjazdu nie zachęcała również pogoda - padający przez cały mecz deszcz, a także środek tygodnia.

Na trasie tradycyjnie co chwilę mijaliśmy policyjne furgonetki. W końcu, po drodze "na skróty" zaserwowanej przez policję, udało się dotrzeć pod stadion i zostawić pojazdy. Wejście na sektor gości nie jest usłane różami, o czym przekonaliśmy się po raz kolejny. Najpierw bardzo wąskie wejście, kontrola biletu, a następnie... długie oczekiwanie w błocie na otwarcie kolejnej bramy. Ochrona postanowiła wprowadzać na sektor gości po kilkadziesiąt osób i wahadłowo kursowała dobrych kilka razy. Takiej "przyjemności" nie miała wspomniana na wstępie czwórka kibiców, która bilety kupiła w klubie. Ci mogli przywitać się z zawodnikami w kawiarence klubowej. "Cześć! To my jesteśmy oficjalnymi kibicami" - rzucili na powitanie Piotra Rockiego.

Ostateczna nasza liczba w Płocku (600 osób), jak na te warunki, nie jest zła. Marnie natomiast prezentowały się trybuny gospodarzy, których na meczu stawiło się niespełna 3 tysiące (najlepszy wynik w obecnym sezonie). Kibice Wisły przed meczem skandowali hasło "Wpuśćcie kibiców" oraz zaśpiewali piosenkę zainicjowaną przez Arkę - "Śpiewa z nami cały kraj..." dotyczącą właścicieli Legii. Legioniści tymczasem tylko parę razy zajęli się właścicielami, śpiewając m.in. "Dla mnie luty, dla ciebie maj".

Ładnie zachowali się piłkarze naszego klubu, zaraz po pojawieniu się na boisku, skierowali się w stronę sektora gości i swoich kibiców nagrodzili brawami. Choć nasz sektor był wtedy jeszcze pustawy i niewiele osób zauważyło gest piłkarzy, to należy za niego pochwalić drużynę. Nikt z pewnością nie przeoczył tego co miało miejsce po zakończeniu spotkania - jak widać na linii kibice - piłkarze znowu jest tak jak być powinno.

Wchodzenie na sektor gości trwało niemal przez całą połowę, ale nie czekając na całą grupę rozpoczęliśmy doping dla Legii. Niestety początkowo szło nam cieniutko. Na szczęście kilka ostrych uwag "Starucha" pomogło. Na tyle, że w czasie meczu rozkręciliśmy się na dobre. Śpiewaliśmy m.in. dawno nie intonowane piosenki (m.in. "Hej Legia gol"). Hitem było jednak "GOOOOOOOOOOOOOOOOOL", które parę razy w czasie meczu wykonywaliśmy na naprawdę niezłym poziomie. Pod koniec spotkania, gdy w końcu nasi piłkarze wyrównali wynik meczu, ponownie przeciągłym "gooooooool" staraliśmy się pomóc im w zdobyciu drugiej bramki. W regulaminowym czasie bezskutecznie.

Młyn gospodarzy liczył około 400 osób. Fani Wisły na początku zaprezentowali sektorówkę z panoramą miasta. Następnie na płocie wywiesili transparent "Są nafciarze, jest impreza" z tańczącą laską namalowaną po środku. Po tej prezentacji flagi Wisły zostały wreszcie wywieszone na płocie. Nie był to jednak koniec atrakcji płockich ultrasów. Ci zaprezentowali jeszcze sektorówkę z kibicem, podświetloną stroboskopami, nad którą odpalonych zostało kilka rac. W dogrywce natomiast machali flagami na kijach. Przez większość spotkania obie grupy nie zajmowały się zupełnie sobą, aż kilka minut przed końcem meczu nie wytrzymali gospodarze zarzucając "Legia to stara...". Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać - "Petrochemia jest zboczona..." i "Nafciarze - szmaciarze" - to hasła, które śpiewane były pod adresem miejscowych. Później natomiast naśmiewano się z wyjazdu płocczan "na wyspy". "Piąta rano pod teatrem" - skandowali legioniści, po chwili pytając "O piątej ilu was będzie?".

Jako, że niektórzy wyjazdowicze są z przepisami na bakier, po ostatnim gwizdku sędziego chcieli opuszczać stadion. Dopiero spiker uświadomił im, że czeka nas jeszcze ponad pół godziny dopingu w deszczu. Ale co to dla fanatyków. Kolejne minuty mijały jakby szybciej niż wcześniej. W dogrywce całkiem nieźle wychodziło nam "Ole ole", a po mobilizacji gniazdowego również "Warszawa" na dwie trybuny. Na szczęście piłkarze oszczędzili nam nerwów - rzutów karnych i po 120 minutach, w końcu mieliśmy zapewniony awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Po meczu pod nasz sektor podeszli zawodnicy. Trochę nieśmiało podziękowali nam zza bandy reklamowej. "Chodźcie do nas" zachęciło ich jednak do podejścia. Przybili z nami piątki i pośpiewali z kibicami jedną z legijnych pieśni. "Odpowiedzcie" - skandowali w stronę graczy fani, po chwili śpiewając "Warszawa...". Piłkarze szybko załapali o co chodzi i po chwili odpowiedzieli "Warszawa, Warszawa". Miejscowi dosyć szybko opuścili swoje miejsca. Paru osobom, które ociągały się z opuszczeniem stadionu, przypominano - "Piąta rano pod teatrem". Dosyć szybko, bo już po kilkunastu minutach mogliśmy opuścić sektor gości i udać się do naszych pojazdów. W kolejnej rundzie większość z nas chciałaby trafić bardziej egzotycznego przeciwnika ;)