24 Jakub Wawrzyniak
31 Maciej Rybus 68'
Rafał Gikiewicz 33
Marcin Pacan 2
72' Michał Renusz 26
Dariusz Łatka 28
106' Damir Kojasević 25
Mariusz Dzienis 13
Thiago Rangel Cionek 15
Alexis Norambuena 21
97' Jacek Falkowski 28
Antonio Pereira Everton 26
Tomas Pesir 30
Maciej Kudrycki 20
72' Neves Soares Hermes 7
97' Bartłomiej Niedziela 22
106' Michał Fidziukiewicz 9
Techniczny: Paweł Raczkowski

120 minut nudów, dreszczowiec w karnych dla Legii!

120 minut prawdziwej nudy zafundowali w środę piłkarze Legii i Jagiellonii nielicznie zgromadzonym na Łazienkowskiej kibicom. Wolne akcje, mało strzałów, brak zaangażowania. Nic dziwnego, że fani raz po raz pogwizdywali sobie pod nosem. Na prawdziwe emocje doczekaliśmy się w rzutach karnych, które Legia wygrała 8-7!

W porównaniu do niedzieli, w wyjściowym składzie legionistów zabrakło Grzelaka, Chinyamy, Wawrzyniaka, Radovicia, Iwańskiego, Rybusa i Muchy. Pierwsza część meczu była bardzo nudna. Legia przeważała od pierwszej minuty, ale z tej przewagi nie wynikało kompletnie nic. Dwie podobne okazje w 14 i 28 minucie zmarnował Marcin Smoliński - piłka po jego strzałach mijała słupek bramki strzeżonej przez Rafała Gikiewicza. Ponadto "Smoła" raz uderzył głową po dośrodkowaniu Arruabarreny, ale bramkarz gości nie miał problemu z tym strzałem.

W przerwie trenerzy obu drużyn nie dokonali żadnych zmian. Obraz gry również nie uległ zbytnio zmianie. Legia atakowała nieporadnie. Groźne uderzenie oddał jedynie Piotr Rocki z 18 metrów, jednak futbolówka przeleciała metr obok słupka. Kibice z nudów zaczęli sobie pogwizdywać, co wywołało sporo śmiechu. W końcowych minutach na boisku pojawili się Rybus, Grzelak i Iwański - w ten sposób Jan Urban chciał ożywić grę, ale średnio się to udało.

Arbiter musiał więc odgwizdać koniec regulaminowego czasu gry i zarządzić dogrywkę. Na początku drugiej części dogrywki znakomitą sytuację miał Roger, którego strzał został zablokowany, ale legionista jeszcze próbował uderzyć z przewrotki... futbolówka trafiła na 5 metrze do Rybusa. Wydawało się, że musi być gol, ale piłka po uderzeniu pomocnika Legii przeleciała tuż obok słupka.

8-7 Pesir

O godzinie 17 legioniści zmierzą się w 1/8 finału Pucharu Polski z Jagiellonią. Podopieczni Jana Urbana są zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
---------------------------------------------------------
16:33 Witamy ze stadionu warszawskiej Legii. Za pół godziny początek spotkania
16:34 W pierwszej jedenastce Legii zmiany. Zagrają: Skaba, Arruabarrena, Rocki, Smoliński i Giza
Do meczu pozostał kwadrans - na trybunach pustki, gości pod zegarem jest około 30
Jan Urban sprawdzi dziś piłkarzy, którzy nie łapią się do pierwszego składu w meczach ligowych. Od pierwszej minuty zagrają m.in. Skaba, Giza, Kiełbowicz, Smoliński, Ekwueme i Arru. Kibice zobaczą też Piotra Rockiego.
W składzie Jagiellonii bramkarz, którego Legia testowała podczas letniego obozu w Grodzisku Wielkopolskim - Rafał Gikiewicz.
Młode Wilki z rocznika 97 prezentują skład Legii
Kapitanem Legii jest dziś "Dixie" Choto
Sen o Warszawie, niestety tylko z kasety
Piłkarze wychodzą na boisko, z kasety słyszymy Mistrzem Polski jest Legia
Legia w białych koszulkach, Jaga tradycyjnie - pasiaste. "Jesteśmy zawsze tam" - śpiewa ok. 50-osobowa grupa kibiców z Białegostoku
Dickson Choto losuje stronę. W pierwszej połowie Legia będzie strzelać na bramkę od ul. Łazienkowskiej

1' - Zaczyna Legia
2' - "Piłka nożna dla kibiców" - skanduje Jaga, w odpowiedzi brawa z Krytej. Piłkę tymczasem przejmują piłkarze Jagi
2' - Pierwsza interwencja Skaby
3' - Przy piłce wciąż Jaga - z boku pola karnego musi interweniować Rzeźniczak, który wybija piłkę na aut
3' - "ITI spie..." slychać na Krytej. Tym razem żadnych gwizdów nie ma
4' - Na razie obie drużyny się "badają". Kibice Jagi "skupili się" w grupkę i zamierzają dopingować swój zespół. "Iti spier..." - krzyczą, a Kryta przyjmuje ich okrzyki brawami. I jeszcze raz "piłka nożna dla kibiców"
5' - Na boisku nuda. Skaba wybija piłkę daleko w pole. Akcję konstruuje Piotr Rocki. Tomasz Kiełbowicz dostaje podanie w pole karne, próbuje podać na lewo do Rogera, ale za mocno i "Perejro" nie zdołał opanować tej piłki
6' - W odpowiedz Jagiellonia próbuje kontrować. Zapędy te szybko przerywa Inaki Astiz
8' - fauluje Arruabarrena. Leży na boisku piłkarz Jagi. Arru tłumaczy się sędziemu. Wolny dla Jagi, ale jeszcze zza połowy. Daleka wrzutka, ale piłkę przejmuje Legia - ładnym zwodem dwóch białostoczan ogrywa Smoliński
8' - Dośrodkowanie Kojasevicia blokuje Choto
9' - Faluje Rocki, kolejny wolny dla Jagi, ale znów z daleka. Przy tej wrzutce bez problemu piłkę łapie Skaba
10' - Atak Legii. Piłka trafia na lewą stronę do Kiełbowicza, ale piłka odskakuje mu, a Arru mimo prób nie umie jej odzyskać.
11' - Roger idzie środkiem świetnie podaje do Rockiego, ten do Rzeźnika i... obrońca nie dał rady obsłużyć podaniem Rogera
12' - Wolny dla Legii. Smoliński wrzuca w pole karne, udanie główkują obrońcy gości. Jaga ychodzi z kontrą, ale szybszy jest Astiz
13' - Kolejne długie podanie przerywa Rzeźniczak, ale Skaba, mimo że ma dużo miejsca i czasu, wybija niedokładnie - wprost pod nogi rywali
15' - Ależ była akcja! Giza poszedł środkiem i idealnie podał na lewo do wbiegającego w pole karne Smoły. Strzał minął prawy słupek bramki "Giko" o jakieś 2-3 metry
16' - Faul na Smolińskim. Wolny z daleka wykonuje Giza. Do bramki Jagi aż 30 metrów. Wrzutka w pole karne i... rywale wybijają na róg
17' - Z rożnego "Smoła" - znów długie rozegranie. Piąstkuje bramkarz gości, ale Legia utrzymuje się przy piłce (Ekwueme), tyle że piłka zostaje wycofana i z akcji nici.
18' - Kibice Jagiellonii jednak nie zamierzają na razie dopingować swojego zespołu
19' - Niecelny strzał Pesira sprzed pola karnego
20' - Roger ciągnięty za koszulkę daje radę podać piłkę, ale trochę za mocno i Arru nie stwarza groźnej sytuacji. Sędzia stosuje w tej sytuacji przywilej korzyści.
21' - Po wyrzucie z autu zamieszanie w polu karnym. Piłka spada pod nogi Choto, ale nie udaje się wywalczyć nawet rogu
21' - Legia wciąż w natarciu - dośrodkowuje z lewej strony Kiełbowicz, nie ma jedna kogoś, kto by to zamknął w polu karnym
22' - Smoliński zabiera piłkę Kojaseviciowi
23' - "Smoła" w pole karne do Rogera, ten z lewej strony lekko wrzuca piłkę wprost na głowę Arru, ale Hiszpan powstrzymany przez obrońców... Piłka spada jednak pod nogi Smolińskiego, ten uderza... strzał zablokowany. Podobnie jak kolejny - Rockiego
25' - Żółta kartka: Dickson Choto (Legia)
26' - Żółta kartka dla Choto za faul na jednym z rywali
26' - Jaga nie wykorzystuje rzutu wolnego
27' - Rzeźniczak chyba chce podawać do Rogera, ale... wychodzi mu strzał. Tylko że lekki i Gikiewicz spokojnie go łapie
29' - Uffff i znów "Smoła" i znów bramki nie ma! Tym razem warszawiak z Bródna dostał dobre podanie od Arru
30' - Kiełbowicz walczy przy linii z Kojaseviciem i wybija piłkę na aut. Michał Renusz wrzuca piłkę prostopadle w pole karne, głową sytuację wyjaśnia Astiz
32' - Już pół godziny gry za nami. Na razie groźnie było dwa razy, po dwóch - niestety niecelnych - strzałach Smolińskiego. Poza tym - nuda...
32' - "Do przodu" - daje dobrą radę legionistom jeden z kibiców z sektora B
32' - I idą do przodu, ale na "hurra" i nic z tego nie wynika
33' - Łatka faulowany przez Arru. No i mamy kolejnego piłkarza, który dorobił się na trybunach ksywki "Ała" ;)
34' - "Kiełbik" znakomicie wrzuca piłkę wzdłuż linii pola karnego. Próbuje opanować ją Giza, ale Jaga wybija i mamy tylko rzut rożny. Tym razem rozegrany przez "Smołę" krótko i żadnego efektu nie ma
37' - Błąd Smolińskiego, który przegrał pojedynek przy linii próbuje naprawić Kiełbowicz. Jagiellonia jednak dotarła pod pole karne, ale zapomniała, że... bramka jest z przodu, a nie z tyłu
39' - Arru minął obrońcę, popędził prawą stroną, dośrodkowanie i tym razem Smoliński główkował - bramki nie ma
43' - Trener Urban wystawił Rogera, mimo że nadal jest zmęczony po meczach kadry. "Odpocznie w lidze, bo pauzuje za kartki" - tłumaczy szkoleniowiec. Widać, że Brazylijczyk z polskim paszportem jest zmęczony - jest po prostu dużo wolniejszy niż wtedy, kiedy gra wypoczęty
44' - Kibice z sektorów DEF przyzwyczaili się już, że pod koniec meczu na sektory te wchodzi - na sam dół - ochrona. Tym razem dyrektor Błędowski postanowił, że ochroniarze staną na dolnej DEF już od pierwszego gwizdka
44' - Kibice z Krytej robią ochroniarzom mnóstwo zdjęć, panowie w zółtych kubraczkach czują się pewnie jak gwiazdy filmowe
45' - Na boisku tymczasem nic godnego uwagi się nie dzieje
46' - Ładna akcja Legii, która zagrała z Jagą w dziada. Kiełbowicz, Giza, Rocki, Roger... i Roger zablokowany
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa - sędzia nic nie doliczył do pierwszej połowy
Dla 1500 osób tańczy grupa Hasao cheerleaders. Dziś dziewczyny z żółtymi pomponami
Kibice Jagi określają się na 118 osób, ale mimo usilnego liczenia nie możemy potwierdzić tej liczby. Naszym zdaniem gości jest ok. 70
Dziewczyny z Hasao podchodzą pod sektory DEF i dostają od kibiców brawa, teraz machają pomponami także pod sektorami ABC i znów brawa
Legioniści się rozgrzewają - Rybus, Grzelak, Tito... - który z nich wejdzie na boisko?
Piłkarze Legii wychodzą już z szatni na boisko
Hermes ucina sobie małą pogawędkę z Rogerem. Może, bo jego kolegów z Jagi wciąż na murawie nie ma
Jest i Jagiellonia, za chwilę więc początek drugiej połowy
Zmian w składach obu drużyn nie ma

46' - Drugą połowę zaczęli legioniści
48' - Inaki Astiz fauluje Kojasevicia. Numerów piłkarzy Jagiellonii niemal nie widać - proponujemy, by szefostwo klubu z Białegostoku zastanowiło się nad zmianą wyglądu koszulek. Może i ładne, ale niepraktyczne. Przynajmniej dla kibiców. Tymczasem na rozgrzewkę piłkę musiał łapać Skaba
49' - Na trybunie VIP pojawił się Cezary Kucharski, który próbował bezskutecznie mediować między klubem a kibicami
49' - Jagiellonia przeprowadza groźną akcję, ale strzał Kovasevicia na szczęście niecelny
50' - W rewanżu Giza podaje do Arru, ten z prawej strony pola karnego próbuje oddać strzał, ale kąt jest duży i bramkarz nie ma problemu ze złapaniem piłki
52' - Faul Rockiego. Aleksis Norambuena (mamy nadzieję, że dobrze przepisaliśmy nazwisko) chciał ograć "Rocky'ego" i żonglował sobie piłką przy linii. Miał pecha bo legionista nie bawi się w finezyjne odbiory i po prostu przerwał te popisy w najprostszy sposób
52' - Teraz Rocki oddał strzał, minimalnie niecelny! Brawa dla zawodnika
53' - Popychany Giza klęczy na boisku, ale sędzia mówi: grać dalej
54' - Roger na prawo do Rockiego, ten dośrodkowuje i gdy wydaje się, że Gikiewicz bez problemu złapie piłkę... wypuszcza ją. Jest tam Smoliński, ale bramkarz Jagi naprawia swój błąd
56' - Kovasevic przewrócił się tuż przy linii pola karnego i zwijał się z bólu. Sędzia żadnego faulu jednak nie zauważył, a kiedy podszedł do zawodnika Jagiellonii, ten... natychmiast się podniósł. Czyżby postanowił chwilę odpocząć?
57' - Z autu wrzuca Rzeźniczak. Strzela aktywny w tej połowie Rocki, ale za lekko, Legia nadal przy piłce
57' - "Włos się jeży na głowie, bo wyczynach w pierwszej połowie" - zarymował siedzący obok dziennikarz
58' - "Ale teraz ci się nie zjeżył, bo zawodnik Jagi nieźle przymierzył" - odpowiedział mu w tej chwili inny żurnalista. Na szczęście mimo że Kovasević dobrze przymierzał, to legioniści zdołali zablokować ten strzał
59' - Trzy rzuty rożne Jagiellonii z rzędu! Przy drugim było groźnie
61' - Kibice sobie pogwizdują z nudów i coraz więcej osób do tego dołącza
61' - Ciekawy sposób oglądania meczu... ;-)
62' - "Tak się bawi, tak się bawi stolica" - skomentował głośno jeden z fanów a drugi krzyknął: Śpiewaj Miklas, śpiewaj
62' - I znów kibice gwiżdżą sobie wesoło
63' - "cały stadion gwiżdże z nami" - krzyczą kibice i dołączają inni, komentując to przy okazji brawami
64' - Tymczasem na boisku piłka po stronie Legii - Arru upada w polu karnym, ale żadnego faulu nie było
65' - Na boisko wejdą Rybus i Grzelak, bo już zeszli z rozgrzewki na ławkę. A kibice nadają ksywkę "Ała" już każdemu mistyfikującemu kontuzję piłkarzowi Jagi
66' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Jaga gra" - "gwizdane piosenki" widać przebudziły kibiców z Białegostoku, ktorzy krzyczą: to my, to my, to my Ja-gie-llonia
67' - Rocki przejmuje piłkę w środku pola, podaje do przodu do Arru, jeden z białostoczak zatrzymuje chyba piłkę ręką, ale sędzia nie reaguje
67' - Jaga teraz ubliża ITI i Mariuszowi Walterowi
67' - Dołącza do tego trybuna Kryta
68' - Zmiana Legia: Mikel Arruabarrena - Bartłomiej Grzelak
68' - Zmiana Legia: Piotr Rocki - Maciej Rybus
68' - Dwie zmiany w Legii: schodzi Arru - za niego Bartek Grzelak witany brawami. Schodzi również Piotrek Rocki - wchodzi Maciej Rybus
71' - Arru nadal był nieskuteczny. Widać, że trener Urban chce, by mecz rozstrzygnął się w regulaminowym czasie gry, stąd poważne wzmocnienia. Ale golem nadal nie pachnie
72' - Zmiana Jagiellonia: Michał Renusz - Neves Soares Hermes
75' - Legia ma lekką przewagę, ale nic z tego nie wynika. Do końca meczu jeszcze kwadrans. Damy radę strzelić zwycięskiego gola?
75' - Zmiana Legia: Martins Ekwueme - Maciej Iwański
75' - Kolejna zmiana w Legii - Iwański za Ekwueme
77' - Iwański podchodzi do rzutu rożnego. Długa wrzutka zawodnika z numerem 8, wybija jednak obrońca Jagi, który stał już przygotowany przy słupku
77' - Kovasevic walczy bark w bark z Rzeźniczakiem, mija legionistę, ale na posterunku na szczęście Dickson Choto
80' - Roger przewraca Norambuenę, a potem malutki Falkowski to samo robi z... "Dixim". Przewrócić Choto to sztuka, gratulacje
83' - Jagiellonia dobrze zaczyna akcję, ale szybko głupieje
84' - Smoliński wyrzuca aut, a Grzelak zgodnie z zasadą fair-play oddaje piłkę rywalom - chwilę wcześniej jeden z gości był bowiem faulowany we własnym polu karnym
85' - Iwański chce długim prostym podaniem uruchomić Grzelaka. Z bramki odważnie wychodzi Gikiewicz, który zdołał wypiątkować piłkę
86' - Było blisko gola. Grzelak walczył w polu karnym z trzema zawodnikami Jagiellonii, którzy próbowali przez dłuższą chwilę zabrać mu piłkę. I w końcu zabrali. A przy tej akcji pięknie piętka zagral chwilę wczesniej Iwański
87' - Roger z 25 metrów, ale mocno niecelnie
87' - Jeszcze trzy, może cztery minuty regulaminowego czasu gry. Zdążymy?
89' - Faul na Grzelaku, z wolnego uderza "Ajwen" - z jego wrzutki nic jednak nie wynika, chociaż w polu karnym pojawił się już nawet Inaki Astiz. Kontra Jagiellonii, interweniuje Choto wciąż przy piłce goście
90' - Zaspał Iwański a mogła być groźna akcja! Trener Urban już podchodzi zdenerwowany do linii i obsztorcowuje piłkarzy. Kibice Jagi znów obrażają Waltera i ITI, ale pojawił się też okrzyk obrażający Legię - pierwszy w tym meczu
91' - Brzydki faul na Rogerze będzie żółta kartka dla piłkarza Jagiellonii
91' - Jaga gra na czas, wie już, że będzie dogrywka
92' - Żółta kartka: Antonio Pereira Everton (Jagiellonia)
92' - Wolny - Iwański i... nic z tego!
93' - Koniec drugiej połowy i nadal brak rozstrzygnięcia. Przed nami dogrywka!

No to mamy dogrywkę. Po nudnym meczu i zaledwie kilku groźniejszych sytuacjach czeka nas kolejne 30 minut spotkania. Zawodnicy naradzają się nad taktyką przy ławce rezerwowych
Sędzia wzywa już obie drużyny na boisko

91' - Początek pierwszej części dogrywki
92' - Zaczynamy pierwsze 15 minut dogrywki
92' - Lewą stroną pędzi Kiełbowicz próbował zamykać akcję Grzelak, ale piłkę wybili obrońcy gości
93' - Obie drużyny przystąpiły do dogrywki bez zmian
93' - Desperacki strzał lewą nogą Rogera - ledwie dolatuje do bramki
94' - Ryba minął ładnym zwodem jagiellończyka, ale potem piłkę zabrało mu dwóch piłkarzy Jagi
95' - Giza na lewo do "Kiełbika", ten do środka do Iwańskiego, wymiana podań w środku pola i piłkę traci Smoliński
96' - Choto odebrał piłkę rywalowi, który leży i zwija się z bólu. "Ała" - krzyczą kibice. Falkowski podniósł się, kiedy podszedł do niego sędzia.
96' - Spalony Jagi. Liniowy początkowo go nie zauważył, ale zareagował na pouczenie Dicksona Choto :-)
97' - Jeden z dziennikarzy LL to pesymista. "Tu będą karne jak nic" - prorokuje już w 4. minucie dogrywki. Ma rację?
98' - Zmiana Jagiellonia: Jacek Falkowski - Bartłomiej Niedziela
98' - Roger do Rybusa, ten wycofuje do "Kiełbika", jednak legionista z numerem 11 uderza za mocno i piłka dla Jagiellonii
99' - Kapitalne miejsce do wolnego dla Iwanka! Teraz bramka musi być?
100' - Iwański podkręca i uderza na bramkę Gikiewicza, trafia jednak wprost w bramkarza, który jest dobrze ustawiony i udanie piąstkuje. Dobitka Rogera też zablokowana przez Jagę
101' - Roger lewym skrzydłem - wywalczył rożny, do którego podchodzi Iwański. Długa wrzutka, znów końcami palców piłkę wybija "Giko" - róg z drugiej strony
101' - Przy drugim rogu też udana interwencja Gikiewicza, który wyróżnia się w zespole z Białegostoku
102' - Właśnie dostaliśmy newsa, że Kononowicz kandyduje na prezesa PZPN. Strach się bać, Białystok w natarciu! ;)
105' - Spokojnie, możemy sobie pozwolić na małe dygresje, bo na boisku zwykła nuda
105' - Żółta kartka: Tiago Cionek (Jagiellonia)
106' - Kopanina Tiago Rangela Cionka z Rogerem. Piłkarz Jagi pada na boisko, symuluje, a gdy podchodzi sędzia, by pokazać mu żółtą kartkę, prezentuje wspaniałą grę aktorską. Kibice czekają raczej na grę piłkarską
107' - Koniec pierwsze połowy dogrywki. Za chwilę ostatnie 15 minut.

106' - Początek drugiej części dogrywki
106' - Drugą część dogrywki zaczyna Legia
106' - Zmiana Jagiellonia: Damir Kojasević - Michał Fidziukiewicz
107' - Faul na Grzelaku, legionista szybko się podnosi
108' - Wolny z daleka, jeden z legionistów musiał musnąć piłkę nim ta opuściła boisko, bo zaczyna Gikiewicz
110' - Co to było?! Roger wpada w pole karne, strzela, piłka odbija się od obrońcy, Brazylijczyk uderza jeszcze raz, tym razem z przewrotki, akcję próbuje wykończyć Rybus, ale strzela obok bramki! Najlepsza sytuacja Legii w tym meczu. Powinien być gol!
112' - Strzał Rzeźniczaka piąstkuje Gikiewicz, z daleka petardę posyła Iwański, ale baaaardzo niecelną. Bramkarz Jagi w tym meczu wszystko wybija przed siebie, szkoda że nie ma kogoś, kto czatowałby na jego błąd...
112' - Żółta kartka: Michał Fidziukiewicz (Jagiellonia)
113' - Jaga próbuje akcji, ale natychmiast powstrzymuje ich zapędy "Dixie"
115' - Legioniści grają tak spokojnie, jakby wygrywali ze 3:0. Czyżby podopieczni Urbana wierzyli w swoje szczęście podczas serii rzutów karnych?
115' - Rzeźniczak do Smolińskiego, przerywa to Norambuena i aut dla Jagi
116' - Kibice nie chcą oglądać takiego meczu. Są niezadowoleni. "Szybciej!" - poganiają Rzeźniczaka
118' - Piłkarze Jagiellonii chyba nie jadają śniadań ani obiadków, bo wciąż się kładą na boisku. Ewidentna gra na czas i karne. Legia jeszcze walczy, ale też jakoś bez wiary. Smoliński próbuje przerzucić piłkę na lewą stronę, ale tak niedokładnie, że zdenerwowani kibice kwitują to gwizdami
120' - Roger traci piłkę i nawet nie ma siły się wrócić... Jaga idzie z kontrą, na szczęście nieskuteczną...
122' - Koniec drugiej części dogrywki. Zaczynamy rzuty karne!

Nuda, nuda i karne

120 minut prawdziwej nudy zafundowali w środę piłkarze Legii i Jagiellonii nielicznie zgromadzonym na Łazienkowskiej kibicom. Zaledwie 1300 fanów wybrało się na Stadion Wojska Polskiego i z nudów fani przez kilka mint pogwizdywali sobie pod nosem - to była jedyna atrakcja wieczoru na trybunach. Na szczęście marną postawę piłkarzy wynagrodziła seria rzutów karnych. Przez 7 serii żaden z zawodników się nie pomylił i dopiero w 8 serii legioniści trafili, a goście nie.