20 Jakub Biskup 74'
9 Adam Czerkas 65'
86 Adrian Świątek 46'
Kostiantyn Machnowskij 12
88' Piotr Bronowicki 23
88' Dickson Choto 4
Pance Kumbev 26
46' Przemysław Wysocki 17
Miroslav Radović 32
46' Ariel Borysiuk 16
46' Piotr Giza 7
Tomasz Kiełbowicz 11
Bartłomiej Grzelak 9
Mikel Arruabarrena 40
Jacek Skrzyński 1
46' Alberto Ortiz Tito 5
88' Inaki Astiz 15
46' Piotr Rocki 22
88' Jakub Rzeźniczak 25
46' Martins Ekwueme 30

Rzutem na taśmę

Mimo fatalnego początku, legioniści potrafili wygrać w Łodzi i są prawie pewni awansu do kolejnej fazy Pucharu Ekstraklasy. Obydwie drużyny przystąpiły do spotkania 5. kolejki fazy grupowej w mocno rezerwowych składach. Jan Urban nie zabrał ze sobą Macieja Iwańskiego, Edsona da Silva, Macieja Rybusa, Takesure Chinyamy, Aleksandara Vukovicia. Zabrakło również powołanych do reprezentacji narodowych Rogera Guerreiro, Jakuba Wawrzyniaka i Jana Muchy. Spotkanie cieszyło się bardzo niewielkim zainteresowaniem. Na trybuny przybyło zaledwie 250 osób.

Początek meczu ułożył się idealnie dla gospodarzy. Już w 2. minucie niefortunnie głową piłkę odbił Pance Kumbev. Futbolówka spadła na poprzeczkę i wróciła w pole prosto do Stachowiaka, który pokonał zdezorientowanego Machnowskiego. W 10. minucie było już 2-0, kiedy to po ładnej akcji Drumlak przelobował bramkarza Legii. Kilka minut później sygnał do ataku dał Arruabarrena, który trafił w słupek, a kontaktową bramkę goście zdobyli w 21. minucie. Jej autorem został Tomasz Kiełbowicz posyłając piłkę między nogami Saszy Ivanovicia.

W przerwie obaj trenerzy dokonali po 3 zmiany. W miejsce kontuzjowanego w końcówce pierwszej połowy Piotra Gizy wszedł Martins Ekwueme. Natomiast Borysiuka i Wysockiego zmienili Rocki i Tito. W 61. minucie legioniści doprowadzili do wyrównania. Wydawało się, że "Rocky" dośrodkowuje piłkę w pole karne, a ta trafiła w słupek i powstało zamieszanie w polu karnym ŁKS-u. Najpierw do piłki dopadł Grzelak, ale jego uderzenie zostało zablokowane - jednak na tyle nieskutecznie, że Arruabarrena nie miał problemów z dobitką. Gdy wydawało się, że wynik spotkania nie ulegnie zmianie, w 90. minucie w polu karnym został sfaulowany Bartłomiej Grzelak. Mimo protestów ełkaesiaków, arbiter wskazał na "wapno". Piłkę ustawił sobie Radović i pewnym uderzeniem w lewy róg zapewnił Legii trzy punkty.

Już w piątek kolejny mecz ligowy. Legia jedzie na Śląsk, gdzie zmierzy się z Ruchem Chorzów. Początek spotkania o godzinie 20.

Autor: Woytek

Mecz zmienników - w tych dwóch słowach można zamknąć zapowiedź dzisiejszego meczu ŁKS - Legia, który rozpocznie się o godzinie 19. Łodzianie w Pucharze Ekstraklasy nie zdobyli jeszcze żadnego punktu, ale legioniści nie mają zapewnionego awansu do kolejnej fazy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE!
---------------------------------------------------------

Witamy z zimnego stadionu w Łodzi :) Legioniści i ełkaesiacy już na rozgrzewce, a kibiców na trybunach możemy na razie policzyć na palcach
Kibice Legii oczywiście nie przyjechali - bojkotują rozgrywki PE
Urban zabrał do Łodzi rezerwową jedenastkę. Czy wreszcie strzeli coś Arruabarrena?
W bramce Legii dobrze znany w Łodzi - jak zauważył spiker - Konstantyn Machnowsky. to właśnie na łódzkiej ziemi Kostia zaczynał przygodę z polską piłką
Tunel już wyciagnięty, zaraz piłkarze pojawią się na placu gry
Chyba padnie "rekord" frekwencji - na stadionie jest ok. 100 widzów
I już są piłkarze obu drużyn przyjęci oklaskami trzech osób na krzyż. Legia na zielono (to modne ostatnio), ŁKS na niebiesko
Pierwszy mecz tych drużyn w PE zakończył się wygraną Legii 3:0. Będzie rewanż?

1' - Legia zaczyna
2' - Zgrywa się nasza obrona, ale już Dickson Choto wyprowadza akcję, strata Grzelaka, jednak nasi dalej przy piłce
2' - Na trybunach doskonale słychać okrzyki piłkarzy: dawaj, jedziesz..
3' - GOL! Dariusz Stachowiak! (ŁKS)
3' - Po niefortunnej główce Kumbeva piłka trafia w poprzeczkę, próbuje ją łapać Machnowski, ale nieporadnie, dopada do piłki Stachowiak i... mamy 1:0 dla ŁKS
5' - Nieudanie interweniował przy tej akcji Pance Kumbev
5' - Kuriozalny początek meczu, tego nikt się nie spodziewał, nawet kibice nie zdążyli zauważyć, że padła bramka
5' - W rewanżu na bramkę Ivanovicia pędzi Grzelak, ale strzela wprost w bramkarza
8' - Legioniści podaja do siebie w środku pola
9' - Grzelak bardzo ładnie obsłużył piłką Arru, ten jednak stracił piłkę, dopadł do niej jeszcze Kiełbowicz, który wbiegał lewą stroną, dośrodkowanie i... nie ma nawet rożnego
10' - Faulowany Grzelak. Kto jak kto, ale on nie cieszy się sympatią łódzkich fanów
11' - Teraz faulował Dickson i ełksa ma rzut wolny, ale z daleka, i rozgrywają piłkę do tyłu
11' - GOL! Paweł Drumlak! (ŁKS)
11' - Ależ gol dla ŁKS-! Popędził środkiem pola kapitan ełksy Paweł Drumlak i pięknie wpakował piłkę do siatki nad Kostią
12' - Na tę piłkę spadającą nasz bramkarz zareagował za późno
12' - Nie do wiary - 10 minut i Legia przegrywa w Łodzi 0:2. Do roboty panowie!
13' - Wysocki lewą stroną zatrzymany przez Asaada
14' - Rzut rożny dla Legii
15' - Wykonuje go Kiełbowicz - głęboka wrzutka, ale udanie główkuje Przybyszewski. Z daleka próbuje jeszcze uderzać "Kiełbik" - celnie, ale w bramkarza
15' - Kontrę Grobelnego powstrzymuje Wysocki
15' - Arru w... słupek!
17' - Trochę widzów dotarło na "Galerą" - na stadionie jest więc już ok. 200 os.
19' - Po błędzie Gizy w prostej sytuacji Legia traci piłkę i ełksa wychodzi z kontrą. Na szczęście w ostatniej chwili sytuację ratuje Kumbev, który podaje do Machnowskiego a ten wykopuje piłkę daleko w pole
20' - Dobra długa piłka do Rado, który natychmiast wpada w pole karne i znajduje się tuż przy bramkarzu. Jednak Ivanovic dopada do piłki sekundę wcześniej
21' - GOL! Tomasz Kiełbowicz! (Legia)
21' - Dobra akcja Legii, ale... Arru jest pewien, że jest na spalonym i przepuszcza piłkę, a Giza nie jest już w stanie dobrze jej dośrodkować. Akcję zrobił Giza na spółkę z Grzelakiem
22' - Ależ strzał Kiełbowicza! Tym razem nasz obrońca nie dał szans bramkarzowi i posłał piłkę dokładnie między jego nogami. Gol kontaktowy!
25' - Obie drużyny grają, hm, dość niefrasobliwie w defensywie :)
26' - Dwa auty Legii nieźle wykonuje Wysocki. Po drugiej wrzutce do strzału składa się Grzelak, ale nie sięga piłki
28' - Nazaad Asaad łatwo kręci Wysockim i strzela, ale ze 4 metry od słupka bramki Machnowskiego
29' - Mariusz Mowlik tak interweniował po akcji Radovicia, że przysporzył swojemu bramkarzowi trochę kłopotów
30' - Wysocki fauluje Asaada, wolny dla gospodarzy z prawej strony z narożnika pola karnego. Wykonuje Gabor Vayer, ale Kostia dobrze łapie ten strzał. Nic dziwnego, setki takich codziennie trenuje pod okiem Krzysztofa Dowhania!
33' - Rajd Grzelaka zakończony strzałem. Legionista uderza jednak nad bramką.
34' - Pance przerywa akcję ŁKS, aut gospodarzy i jeszcze jeden, walczą tam "Skuter" i Giza, wolny dla ŁKS
36' - Arru się kładzie... sędzia prawie się nabrał, ale ostatecznie nie odgwizdał faulu
38' - Znów strata Gizy, pędzi Azaad, zatrzymany i Giza wyłuskuje piłkę
38' - Gabor strzela mocno i Kostia ma problemy przy tym strzale
40' - "Ogłoszenia duszpasterskie" na Galerze. Na razie łodzianie nie zdecydowali się nawet na jeden nieśmiały okrzyk
41' - Ręka jednego z ełkaesiaków i Giza z wolnego mocno dośrodkowuje, a Arru brakuje niewiele by pokonać Ivanovicia. Przy rogu znów radzi sobie ŁKS.
41' - Kontra Gabora - pewnie łapie piłkę Kostia
42' - Drumlak właśnie odbił się od "Dixiego" jak od chińskiego muru
43' - Tym razem duże brawa dla Kostii Machnowskiego! Naazad kolejny raz popędził niepilnowany prawą stroną i znalazł się w sytuacji sam na sam z "Kostkiem", legionista wyprzedził go i wykopał piłkę w pole
45' - Borysiuk fauluje Kaśćelana. Tak, wiemy że to nazwisko brzmi dziwnie, ale spisujemy z protokołu :)
45' - Trener ŁKS-u nie oszczędza swoich piłkarzy. "Jak tak k... można zagrać?!" - krzyczy schowany w "budce rezerwowej"
46' - Tymczasem leży na boisku na samym środku Piotr Giza, niezbędna jest pomoc dr. Machowskiego
46' - "Gizmo" kica na jednej nodze do linii, trzymając w ręce swój czerwony but
47' - Sędzia dolicza jedną minutę
48' - Faul na Kiełbiku, wolny wykonuje sam poszkodowany. A nie, to jednak Ariel Borysiuk, na wyraźne polecenie Jana Urbana. Wrzutka, dwuosobowy mur - bramki brak, jest za to aut
48' - Koniec pierwszej połowy

W zimnie rozgrzewają się rezerwowi Legii
Trzy zmiany w Legii: mamy Rockiego, Ekwueme i Tito. Schodzą: Giza, Borysiuk i Wysocki

47' - Tym razem rozpoczyna ŁKS
47' - Zmiana ŁKS: Adam Marciniak - Adrian Świątek
47' - Zmiana ŁKS: Paweł Drumlak - Zdzisław Leszczyński
47' - Zmiana Legia: Ariel Borysiuk - Alberto Ortiz Tito
47' - Zmiana ŁKS: Dariusz Stachowiak - Jacek Kuklis
47' - Zmiana Legia: Piotr Giza - Martins Ekwueme
47' - Zmiana Legia: Przemysław Wysocki - Piotr Rocki
48' - Atak ŁKS powstrzymuje Kumbev na spółkę z Machnowskim
51' - Wolny dla ŁKS, ale ta piłka była na szczęście bezpańska
52' - Tym razem wolny dla Legii, uderza Tito, ładnie i celnie, ale wprost w Ivanovicia
53' - Świątek dośrodkowuje, a nadbiegającemu napastnikowi w ostatniej chwili piłkę z głowy zdejmuje Dickson
54' - Rożny dla ŁKS, wybija piłkę Ekwueme, a dobitka jest niecelna
55' - Jak na razie po zmianach lepiej grają gospodarze, Legia musi się wykazywać w defensywie
55' - Strzał Grobelnego i będzie róg. Wrzutkę wybija Ekwueme
57' - Rado kręci kółeczka pod końcową linią i bawi się w kotka i myszkę z dwoma rywalami. Szkoda, że nie ma efektu tych zabaw w postaci bramek
58' - Grobelny startuje do piłki razem z Choto, więc chyba wiadomo do której drużyny trafia piłka ;-)
59' - Ekwueme psuje akcję w środku pola, a potem sędzia odgwizduje faul na jednym z ełkaesiaków
59' - Strata Rockiego
60' - GOL! Mikel Arruabarrena! (Legia)
61' - Arruabarrena! Gol! Akcję zaczął pięknym podaniem Kumbev, który świetnie podał pod linię do Rockiego. "Rocky" podciągnął aż pod linię pola karnego, podał do środka, trafił w słupek, dobijał Grzelak wprost w bramkarza, piłka odbiła się, trafiła do Arru i GOOOL :)
63' - No i mamy remis! A zaczęło się tak źle.
64' - Rozegrali się piłkarze Legii. Atak ŁKS ładnie powstrzymał Bronowicki, a Arru świetnie podał do Grzelaka, ten jednak uderzył niecelnie
65' - Teraz popisał się Machnowski! Potężną petardą popisał się Gabor, ale bramkarz Legii wyciągnął się jak struna i złapał piłkę
65' - Przy rzucie rożnym znów ratuje Legię Kostia, a przy dobitce Legia ma dużo szczęścia, bo piłka mija o metr nasz słupek
66' - Zmiana ŁKS: Michał Grobelny - Adam Czerkas
66' - "Ogłoszeń duszpasterskich" na Galerze ciąg dalszy. Kibice ŁKS przypomnieli sobie zresztą że jest mecz, bo można było sobie przypomnieć po tych kilku emocjonujących akcjach
67' - Kibice ŁKS-u raz "nieśmiało" "pozdrowili" naszego Grzelusia
68' - Róg dla ŁKS, długa piłka, którą zatrzymuje jak akrobata Kumbev
68' - Udana interwencja Kostii po strzale z daleka
71' - Radović na spalonym
71' - Leży Grzelak, co kibice kwitują gwizdami
72' - "Zdejmij rajtuzy, hej Rocki zdejmij rajtuzy" - słyszy nasz zawodnik z Galery
73' - Kibice ŁKS wyraźnie znaleźli nowego "idola" i teraz męczą "Rocky'ego" - "poszło ci oczko hej Rocki..." - używają sobie
73' - Rocki chce ich uciszyć dobra grą - udanie podaje do Ekwueme, ale ten jest na spalonym
74' - Róg dla Legii, Kiełbowicz długa wrzutka Arru był pół metra przed bramka i... wycofał! a tam nikogo nie było...
74' - Zmiana ŁKS: Nazad Asaad - Jakub Biskup
76' - Obrońcy Legii zaspali i w świetnej sytuacji znalazł się Adam Czerkas. Uderzył jednak mocno niecelnie - 10 metrów nad poprzeczkę
77' - Żółta kartka: Martins Ekwueme (Legia)
77' - Kibice ŁKS obrażają Grzelaka, to niestety nic nowego na stadionie przy Al. Unii. Miejmy nadzieję, że legionista jeszcze uciszy tłumek golem
79' - Po tekstach o rajtuzach Rocki jest wkurzony i zapiernicza aż miło. Biegł teraz pod samą Galerą z prędkością światła, ale akcję popsuł mu Arru który nie uciekł ze spalonego
79' - Arru miał ekstra sytuację w polu karnym, ale ją zmarnował. Ehh...
80' - Tym razem prawą stroną Bronowicki z Rado. ŁKS przejmuje piłkę i Czerkas idzie z kontrą. Spalony
80' - Żółta kartka: Piotr Bronowicki (Legia)
81' - Ładny acz niecelny strzał Czerkasa zza pola karnego.
82' - Żółta kartka: Pance Kumbev (Legia)
82' - Kumbev dyskutował i dostał żółta kartkę
82' - Wolny dla Legii, dośrodkowanie Kiełbowicza, ale za głębokie...
83' - W dobrej sytuacji był Biskup, wycofał jednak piłkę, a strzał jednego z jego kolegów zablokował Tito. Jeszcze róg dla gospodarzy i już piłka dla Legii
84' - Leży Rocki, jednak sędzia nie reaguje
84' - "Legioniści faulują na potęgę" - stwierdził red naczelny LL:)
85' - "Kiełbik" wprost w ręce Ivanovicia
87' - Ekwueme tak cwaniakował, że przecwaniakował! Legia wykonała wolny tak, że piłka trafiła wprost w nogi rywali. Martins protestował, że gospodarze stali za blisko, ale sędzia nie reagował, a w tym czasie ŁKS popędził z kontrą
88' - No i doczekaliśmy się dopingu dla ŁKS-u po serii obraźliwych przyśpiewek. "ŁKS gol, gol, gol" - śpiewają fani z krytej
88' - Dobra akcja duetu Świątek - Gabor. Tyle że ten ostatni strzelił w powietrze zamiast do bramki. Uff.
88' - Żółta kartka: Zdzisław Leszczyński (ŁKS)
89' - Zmiana Legia: Dickson Choto - Inaki Astiz
90' - Zmiana Legia: Piotr Bronowicki - Jakub Rzeźniczak
90' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
90' - Kiełbowicz z rogu, ale zbyt płasko i lapie Ivanović
91' - Piękna klepka legionistów, znakomita wrzutka Rzeźniczaka i nie daje rady trafić Radović - bramkarz rzuca się po piłkę
91' - Karny!
92' - Radoooo iiiiiiiiiiii gol!
93' - GOL! Miroslav Radović z karnego! (Legia)
95' - Koniec meczu!
95' - Afera przy ławce Legii. ŁKS bluzga, a nasi piłkarze wyskakują wkiurzeni z ławki

Po 10 minutach legioniści przegrywali 0-2 w Łodzi, a ostatecznie wygrali 3-2! Pierwsze trafienie dla Legii zaliczył Kiełbowicz, drugie Arruabarrena, a decydującego gola w 90. minucie z rzutu karnego zdobył Miroslav Radović.

Zerowe zainteresowanie

To, że kibice nie pojadą na wtorkowy mecz do Łodzi było wiadomo od dawna. Fani już rok bojkotują mecz Pucharu Ekstraklasy. Wydawało się jednak, że gospodarze przybędą na trybuny w większej liczbie. Mimo tanich biletów na Galerze zjawiło się zaledwie 150 osób, a w sumie spotkanie obejrzało około 250 widzów. W końcówce spotkania doszło do incydentu pod ławką rezerwowych graczy ze stolicy. Schodzącego do szatni Dicksona Choto opluł jeden z kibiców ŁKS. Z pomocą koledze z drużyny ruszyli pozostali rezerwowi - sędzia na chwile przerwał spotkanie.

Przez cały mecz kibice gospodarzy w milczeniu przyglądali się wydarzeniom na boisku, ale w końcówce postanowili tradycyjnie ubliżać Grzelakowi i szydzić z Rockiego hasłami: "zdejmij rajtuzy hej Rocki zdejmij rajtuzy"oraz "poszło ci oczko, hej Rocki poszło ci oczko".

Kolejny mecz Legia rozegra w Chorzowie na stadionie Śląskim i trudno wyobrazić sobie, by na pojedynek z Ruchem kibice Legii nie pojechali.