Inaki Astiz 15
Pance Kumbev 26
Marcin Komorowski 17
Piotr Rocki 22
75' Tomasz Jarzębowski 78
Martins Ekwueme 30
75' Miroslav Radović 32

Strzelali tylko gospodarze

W pierwszym wiosennym meczu legioniści zremisowali z GKS-em Bełchatów 1-1. Spotkanie obejrzało zaledwie kilkaset osób, fani z Warszawy nie pojawili się, a autorami dwóch goli byli zawodnicy gospodarzy. Najpierw samobójcze trafienie zaliczył Janusz Gol, a w 81. minucie z rzutu karnego wyrównał Mariusz Ujek. Od 37. minuty legioniści grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Piotra Rockiego.

Choć spotkanie w Bełchatowie było pierwszą odsłoną wiosennych zmagań Legii, to można je raczej potraktować jak ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się derbami. Zresztą wcześniej „wojskowi” planowali rozegrać w tym terminie sparing. Mecz z GKS-em pokazał, że Jan Urban wciąż waha się w obsadzeniem kilku pozycji. W piątkowy wieczór skrajne pozycje w linii obrony przypadły Jakubowi Rzeźniczakowi i Marcinowi Komorowskiemu. Błędem byłoby jednak sądzenie, że to właśnie ta dwójka na pewno wybiegnie przeciwko „Czarnym Koszulom”. Szkoleniowiec Legii równie dobrze może zdecydować się na duet Inaki Descarga – Tomasz Kiełbowicz. Tak samo sprawa ma się z Tomaszem Jarzębowskim. Urban cały czas podkreśla, że „Jarza” rywalizuje z Arielem Borysiukiem.

Sam mecz do porywających widowisk nie należał. Dobrej grze nie pomagał także padający śnieg. Z boiska wiało nudą, a składnych akcji było jak na lekarstwo. Emocje pojawiły się dopiero w 37. minucie. Wówczas to nerwów na wodzy nie utrzymał Piotr Rocki. Po krótkiej, acz wyjątkowo treściwej, rozmowie sędzia pokazał mu czerwony kartonik i Legia musiała grać w osłabieniu.

Przewagi Bełchatowian na murawie nie było jednak widać. To legioniści częściej zagrażali bramce Krzysztofa Kozika. Na gole trzeba było jednak czekać do 66. minuty. Piłkę do siatki po uderzeniu głową wpakował wówczas Janusz Gol. Problem zawodnika gospodarzy polegał na tym, że futbolówka wpadła do bramki GKS-u. Legia prowadziła 1-0. Bełchatowianie nadal mieli problemy ze skonstruowaniem groźnej akcji i wydawało się, że po długim czasie „wojskowi” wreszcie wywiozą ze stolicy węgla brunatnego zwycięstwo.

W sparingach rozgrywanych w Niemczech Legia miała wspaniałe końcówki, w których rozstrzygała mecze na swoją korzyść. Tym razem to „wojskowi” przekonali się jak bolesne mogą być ostatnie minuty spotkania. W 81. minucie zakotłowało się pod bramką Wojciecha Skaby. Golkiper Legii w sobie tylko znany sposób, obronił strzał z bliskiej odległości. Jego wysiłek poszedł jednak na marne, bo sędzia dopatrzył się przewinienia Rzeźniczaka, który nieprzepisowo powstrzymywał Janusza Dziedzica. Karnego na gola zamienił Mariusz Ujek.

Przed pierwszym meczem ligowym Urbana i jego piłkarzy czeka tydzień ciężkiej pracy. Przede wszystkim trzeba mieć nadzieję, że do zdrowia powróci Takesure Chinyama. Choć w piątek Kamil Majkowski robił co mógł w ataku, to bez „Tejkszu” ofensywa Legii jest pozbawiona swojej najmocniejszej broni. Oby więc napastnik rodem z Zimbabwe za tydzień był już gotowy do gry.

Autor: Tomek Janus

Gramy!
Meczem 1/4 Pcharu Ekstraklasy legioniści rozpoczną rundę wiosenną. Trener Jan Urban prawdopodobnie wystawi najsilniejszy skład, bo będzie to najlepszy test przed derbami Warszawy. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
-----------------------------------------
17:58 - Witamy ze śnieżnego Bełchatowa. Za kilka minut rozpocznie się spotkanie
18:02 - Piłkarze wychodzą na murawę
Legioniści na zielono-czarno, gospodarze w jednolitych białych strojach

1' - Rozpoczęli gospodarze
3' - Pierwsza akcja Legii. Rybus wycofał piłkę do Majkowskiego, a ten próbował lobować Kozika
5' - Legioniści budują atak pozycyjny
7' - Rzut wolny wykonywał Rybus ale nisko pisłał piłkę i ta została wybita na aut
7' - Jarzębowski uderzał z 16 metrów, ale prosto w bramkarza
8' - Kontuzji nabawił się Łukasz Garguła
8' - Zmiana Bełchatów: Łukasz Garguła - Bartłomiej Chwalibogowski
10' - Legioniści rozgrywają piłkę w obronie starając się wyciągnąć gospodarzy z włąsnej połowy
11' - Faul na Rockim
11' - Bardzo dobra interwencja Pance Kumbeva
12' - Pierwszy rzut rożny dla GKS
13' - Dalekie wybicie Komorowskiego po dośrodkowaniu w pole karne
14' - Dobre podanie Rogera do Majkowskiego... ale niestety akcja Legii bez efektu
15' - Na spalonym Dziedzic
17' - Przewinienie Rockiego przy linii autowej
18' - Majkowski próbował indywidualnie przedrzeć się w pole karne - nieskutecznie
19' - Astiz do spółki z Iwańskim przejęli piłkę
19' - Ale legioniści szybko ją stracili i teraz w akcji GKS
19' - AKcja bełchatowian również nieskuteczna
20' - Dośrodkowanie Wróbla wyłapuje Skaba
22' - Próba dośrodkowanie Chwalibogowskiego zablokowana przez Rzeźniczaka
23' - Ładnie Majkowski podałdo Iwańskiego, ale ten fatalnie próbował wypuścić Rockiego - za mocno posłał piłkę
24' - Nad stadionem cały czas pada śnieg. Niewielu kibiców zdecydowało się na przyjście
25' - Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu wolnego... Ujek niefortunnie przedłuża piłkę... ale ostatecznie obrońcy GKS wybijają ją na rzut rożny
26' - Dośrodkowanie Rybusa i niecelne uderzenie Komorowskiego
27' - Jarzębowski przejął prostopadłe podanie w pole karne Legii
28' - Sektor kibiców gości jest pusty
29' - Rybus w polu karnym z lewej strony... próba odegrania po ziemi na 16 metr, nieudana
30' - Nakładka Jarzębowskiego
31' - Cetnarski dosodkowuje... tam Skaba i Astiz wychodzą do piłki i przeszkodzili sobie, na szczęście zakończyło się rzutem rożnym
31' - Astiz daleko wybija piłkę z pola karnego
32' - Kozik interweniuje poza polem karnym - dalekie wybicie bramkarza GKS-u
32' - Faul Majkowskiego
33' - Strata Jarzębowskiego... GKS pod polem karnym Legii, jednak Komorowski przejął piłkę
35' - Faul Kumbeva ok 35 metrów do bramki
35' - Miękkie dośrodkowanie Cetnarskiego wyłapuje bez problemów Skaba
36' - Od bramki rozpocznie Wojtek Skaba
37' - Żółta kartka: Piotr Rocki (Legia)
37' - Legionista ukarany za dyskusje z sędzią
37' - Czerwona kartka: Piotr Rocki (Legia)
38' - Beznadziejne zachowanie Rockiego! Który nie przestawał dyskutować z arbitrem i ten sięgnął od razu po czerwony kartonik!
40' - Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego
41' - Astiz w ostatniej chwili przecina prostopadłę podanie do Dziedzica
42' - Ładne uderzenie Rachwała przelatuje nad bramką
43' - Rybus wybija pilę na aut bo Rachwał dostał piłką w twarz
44' - Majkowski wbiega w pole karne z prawej strony.. sam sam... zablokowana próba podania
45' - Rzeźniczak bez zastanowienia wybija piłkę na rzut rożny
45' - Dośrodkowuje Cetnarski...
46' - Fatalna próba uderzenia przez Popka
46' - Arbiter dolicza 1 minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

0-0 do przerwy. Jedyny godny odnotowania fakt to czerwona kartka Piotra Rockiego za zbyt ostrą dyskusję z arbitrem

46' - Zmiana Bełchatów: Mateusz Cetnarski - Janusz Gol
49' - Skaba wyłapuje dośrodkowanie
51' - Bardzo słabe uderzenie Jarzębowskiego
52' - Akcja bełchatowian zatrzymana przed polem karnym
54' - Najpierw faul Majkowskiego, później Iwańskiego
55' - Ładne zgranie Majkowskiego do Rybusa, ale dośrodkowanie tego drugiego zablokowane
56' - Jan Urban mocno poddenerwowany udziela reprymendy piłkarzom
58' - Mecz prowadzony w słabym tempie, nuda...
59' - Błąd Komorowskiego, który minął się z piłką... ale na szczęście z 5 metrów nie trafił Wróbel!
60' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego wykonuje Komorowski
60' - Krótkie rozegranie legionistów... ale nieporozumienie w polu karnym
62' - Mogła być szybka kontra legionistów, ale Rybus niedokładnie podał do Jarzy
63' - Żółta kartka: Maciej Iwański (Legia)
63' - Astiz wybija głową piłkę z pola karnego Legii
64' - Kontra lewą stroną, Komorowski, Rybus... faulowali legioniści
66' - GOOOOLLLLL!!!!
66' - GOL samobójczy! Janusz Gol! (Bełchatów)
67' - Samobójcze trafienie jednego z zawodników GKSu
72' - Od bramki Skaba
72' - Zmiana Bełchatów: Patryk Rachwał - Paweł Adamiec
73' - Zmiana Bełchatów: Tomasz Wróbel - Krzysztof Janus
74' - Kumbev wybija piłkę na aut bo w jednym ze starć mocno ucierpiał Komorowski
74' - Do wejścia gotowy Radović
75' - Zmiana Legia: Tomasz Jarzębowski - Miroslav Radović
80' - Rzut wolny dla Bełchatowa blisko narożnika pola karnego
80' - Świetnie broni Skaba!... ale jest karny dla GKS!
80' - Jeden z legionistów faulował w zamieszaniu podbramkowym
81' - GOL! Mariusz Ujek z karnego! (Bełchatów)
81' - Ujek zmylił Skabę i strzałem po ziemi doprowadził do wyrónania
82' - Fatalne uderzenie Rogera z 16 metrów
84' - Rzut wolny wykonywał Iwański ale posłał piłkę nad poprzeczką
88' - Sporo fauli w dzisiejszym meczu, teraz trochę bardziej otwarta gra obu drużyn
89' - Fatalnie zachował się Iwański - legioniści wychodzli z kontrą dwóch na dwóch ale Iwan beznadziejnie wypuścił piłkę Majkowskiemu
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
94' - Koniec meczu!

Legia zremisowała w Bełchatowie 1-1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ekstraklasy