Marcin Komorowski 17
Maciej Rybus 31
Tomasz Jarzębowski 78
Piotr Giza 7
73' Maciej Iwański 8
84' Guerreiro Roger 6
78' Takesure Chinyama 19
Wojciech Skaba 1
Inaki Descarga 2
Tomasz Kiełbowicz 11
78' Adrian Paluchowski 14
Ariel Borysiuk 16
84' Pance Kumbev 26
73' Miroslav Radović 32

Giza uratował remis...

55. derby Warszawy były marnym widowiskiem - szczególnie w wykonaniu Legii. W pierwszej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli poloniści. Podopieczni Jacka Zielińskiego oddali 7 strzałów na bramkę Jana Muchy, podczas gdy Legia ani razu nie próbowała zaskoczyć Sebastiana Przyrowskiego. W drugiej połowie było jeszcze gorzej, ale na szczęście gospodarze zmarnowali mnóstwo okazji do zdobycia gola. Mimo tego, że Legia kończyła mecz w dziesiątkę, żadne gole nie padły. Dwukrotnie Piotr Giza ratował legionistów, wybijając piłkę z bramki.

Ostatnie zwycięstwo z Legią na Konwiktorskiej Polonia odniosła w 1950 roku. W piątek miała znakomitą okazję, by tą złą passę przerwać. Gospodarze od początku rozkręcali się i zdominowali środek boiska. Bardzo słabo prezentowali się ci, którzy mają stanowić o sile Legii - Maciej Iwański i Roger Guerreiro. Największym zaskoczeniem była obecność w pierwszej jedenastce Piotra Gizy. Jak się jednak później okazało trener Legii miał w tym wypadku nosa, bo Giza dwukrotnie ratował Legię przed utratą bramki. Najpierw uczynił to w 40. minucie pierwszej połowy, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główką uderzał Trałka. Piłka leciała prosto do bramki, ale na miejscu był "Gizmo" i wybił piłkę z linii bramkowej. Do niemal identycznej sytuacji doszło w 57. minucie.
Im bliżej końca, bym gorsza postawa legionistów i coraz częstsze ataki Polonii. W 73. minucie trener Urban zdjął z boiska Macieja Iwańskiego i wprowadził Miroslava Radovicia. Kilka minut później snującego się po murawie Takesure Chinyamę zmienił Adrian Paluchowski, ale w 80. minucie było już po meczu. Za uderzenie rywala łokciem czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Szala. Na ostatnie minuty spotkania trener Legii wzmocnił obronę, wprowadzając Pance Kumbeva za Rogera Guerreiro.

"Wydaje mi się, że w takich okolicznościach jakie widzieliśmy, musimy być zadowoleni z remisu. Polonia miała o wiele więcej sytuacji do zdobycia goli" - powiedział po meczu trener Legii. Drużyna z Łazienkowskiej zagrała bardzo słabo, wręcz dziwnie słabo w porównaniu do tego, co pokazała w meczu Pucharu Ekstraklasy z GKS-em Bełchatów.

Autor: Woytek

Derby Warszawy rozpoczną wiosenne ligowe zmagania w ekstraklasie.Początek spotkania w piątek o godzinie 20. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
-----------------------------------------
19:11 - Witamy ze stadionu przy ulicy Konwiktorskiej 6.
19:12 - Znamy już skład legionistów. Jest kilka niespodzianek. Na boisko wybiegnie Piotr Giza i Tomek Jarzębowski. Na lewej obronie zagra Marcin Komorowski
19:19 - Spiker przekazał wiadomość z Bytomia - miejscowa Polonia prowadzi z Wisłą 1-0
19:22 - Polonia Bytom 1-1 Wisła (80. minuta)
19:23 - Jako pierwsi na rozgrzewkę wychodzą piłkarze Legii
19:43 - Trwa rozgrzewka obu drużyn. A tymczasem... Wisła straciła dwa punkty w Bytomiu 1-1
19:59 - Piłkarze już w szatni, na trybunach sporo kibiców
Piłkarze wychodzą na murawę. Legioniści w białych koszulkach i czarnych spodenkach
Polonia w jednolitych czarnych strojach
Rozpocznie Legia

2' - Kibice gospodarzy prezentują oprawę z małch flag w barwach klubowych
4' - Pierwsza akcja Polonii z 25 metrów uderzał Majewski, ale bardzo słabo
4' - Faul Szali
5' - Teraz przewinienie popełnił Komorski
6' - Astiz przerywa podanie w pole karne Legii.
7' - Jarzębowski próbował zagrać prostopadłą piłkę do Chinyamy, ale przejęli obrońcy
8' - Aut dla Polonii na wysokości pola karnego... dalekie dośrodkowanie i Roger wyjaśnia całą sytuację
9' - Zaskakujące uderzenie z ostrego kąta Jarosława Lato - bez problemów broni Mucha
9' - Faul Rzeźniczaka na środku boiska
10' - Łukasz Piątek uderza na wiwat
11' - W pierwszych minutach aktywniejsza Polonia, która częściej przebywa na połowie Legii
12' - Akcja Legii. Iwański prostopadle podaje między dwóch obrońców do Chinyamy... aajjj ten nie zdążył do tego podania
13' - Długie podanie ROgera do Chinyego... pole karne... podaje napastnik Legii na 11 metr, ale niedokłądnie i Rybus minął się z piłką
14' - Faul na Rybusie
15' - Jarzębowski przerywa faulem akcję gospodarzy
16' - Rybus świetnie odegrał piłkę do Chinyamy, ale ten fatalnie ją przyjął w polu karnym
16' - Mierzejewski uderza nad bramką
18' - Na spalonym Gajtkowski
23' - Mucha łapie piłkę po rykoszecie
23' - Kontra polonii lewą stroną, ale słabe płaskie podanie w kierunku bramki Mierzejewskiego złapał Mucha
25' - Faul na Rybusie
26' - Faul Astiza na środku boiska
28' - Błąd Muchy, który wyszedł do dośrodkowania i minął się z piłką... na szczęscie bez żadnych konsekwencji
29' - Długie podanie w pole karne do Chinyamy.. ten przyjmuje piłkę będzie groźnie.. a jednak sędzia dopatrzył się faulu legionisty
30' - Pierwszy rzut rożny w meczu wywalczył Roger
32' - Faulowany Iwański przy linii bocznej
33' - Ładnie piłkę przejął Chinyama, ale na krótko.
34' - Dośrodkowanie Rybusa, główka Astiza... obok bramki
35' - Chinyama opatrywany przy linii bocznej
38' - Przy linii bocznej rozgrzewa się Paluchowski, ale Chinyama już wrócił do gry
39' - Strzał Piątka po ziemi daleko od bramki
40' - Mucha wybija piłkę na aut. Nadal w ataku gospodarze
40' - Korner dla Polonii dośrodkowuje Majewski... GIZA WYBIJA PIŁKĘ Z BRAMKI!!!
41' - PIotrek Giza właśnie uratował Legię przed utratą bramki gdy po główce jednego z polonistów piłka leciała prosto do siatki
42' - Iwański dośrodkowuje w pole karne, prosto w ręce Przyrowskiego
45' - Giza prostopadle do Chinyamy, ale ten dziś chyba nie za bardzo ma ochotę do gry...
45' - Najlepsza okazja dla polonii Piątek uderzał z 11 metrów nad poprzeczką!
46' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszej połowie w derbach 0-0. Lepsze wrażenie sprawia Polonia, która groźniej atakuje bramkę Muchy. Legia nie oddała żadnego strzału

48' - Szybka kontra Legii - jednak bez efektu
50' - Świetne uderzenie Mynara i jeszce lepsza interwencja Muchy!!! Rożny dla KSP
51' - Faul Rybusa
53' - Gajtkowski przerwacany, ale sędzia nie reaguje
56' - Giza uderza nad bramką
57' - Kibice gospodarzy wywieszają transparent "Piłka nożna dla kibiców"
58' - I ponownie Giza wybija piłkę z bramki!! Po rzucie rożnym i niepewnej interwencji Muchy Giza ponownie ratuje Legię!
60' - Przerwa w grze - Mucha kontuzjowany... ale będzie zdolny do gry
60' - "Tylko świnie siedzą w kinie!" - to kolejny transparent fanów Polonii
61' - Kolejny legionista leży na murawie - tym razem Komorowski
63' - Mynar minął trzech legionistów i wbiegłw pole karne - Rzeźniczak wybił na rzut rożny
67' - I kolejny transparent na płocie: Stop policyjnej prowokacji
69' - Zmiana Polonia: Krzysztof Gajtkowski - Filip Ivanovski
71' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
73' - Zmiana Legia: Maciej Iwański - Miroslav Radović
75' - Ivanowski zmarnował świetną okazję, potem kolejny strzał obronił Mucha!
76' - Radović uderza na bramkę Przyrowskiego, ale ten bez problemów broni
78' - Polonia jest zdecydowanie lepsza i raz po raz atakuje bramkę Muchy. Legia nie istnieje
79' - Zmiana Legia: Takesure Chinyama - Adrian Paluchowski
79' - Zmiana Polonia: Adrian Mierzejewski - Daniel Mąka
81' - Czerwona kartka: Wojciech Szala (Legia)
82' - Szala wyrzucony z boiska - chyba za uderzenie rywala łokciem...
83' - Opaskę kapitana przejął Mucha
84' - Mucha daleko piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
85' - Zmiana Legia: Guerreiro Roger - Pance Kumbev
85' - Faul na Radoviciu
87' - Będzie groźnie pod bramką Legii... Jarzębowski na rzut rożny
91' - Żółta kartka: Sebastian Przyrowski (Polonia)
91' - Okazja dla Legii. Rzut wolny... Rybus obok bramki!
93' - Mecz przedłużony o 4 minuty
94' - Legioniści grają na czas
96' - Koniec meczu!

Szczęśliwy remis Legii na Konwiktorskiej. Sprawieddliwie by było gdyby wygrali gospodarze, ale jednak nie przełamali złej passy i nadal nie wygrali z Legią

Bawili się sami

Kibice Legii nie wzięli udziału w 55. derbach Warszawy. PZPN wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Polonii i pozwolił zamknąć sektor gości. Ponadto gospodarze zapowiadali przy bramkach wejściowych ostrą selekcję, dlatego też przed meczem Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa zaapelowało o to, aby kibice w żaden sposób nie brali udziału w tym meczu.

Poloniści wypełnili prawie całą trybunę Kamienną, która przez cały mecz kierowała dopingiem. Na wyjście gospodarze zaprezentowali małe flagi na kijach w barwach klubu i odpalili ogień wrocławski nad flagą poświęconą zmarłemu kibicowi KSP (wcześniej ku jego pamięci poświęcono minutę ciszy). W drugiej połowie na płocie zawisły cztery transparenty: "Piłka nożna dla kibiców", "Tylko świnie siedzą w kinie", "Stop policyjnej propagandzie" i "W kasie nie może być różnicy. Stadion dla dumy stolicy". Na trybunie głównej, na którą bilety kosztowały 100 złotych zgromadziło się 1300 osób. Na gnieździe na Kamiennej wisiała flaga Realu Saragossa.