45 Patryk Kamiński
Łukasz Sapela 1
Janusz Gol 5
Edward Cecot 6
88' Ihor Mihalevsky 7
Mate Lacić 14
80' Artur Marciniak 22
Patryk Rachwał 20
Tomasz Wróbel 23
Mariusz Ujek 25
Marcin Drzymont 28
19' Bartłomiej Chwalibogowski 14
Krzysztof Kozik 27
19' Dawid Nowak 20
88' Janusz Dziedzic 80
Marcin Sobczak 17
80' Grzegorz Fonfara 22

Pucharu nie będzie

Na rewanżowe spotkanie z GKS-em Bełchatów trener Jan Urban wystawił niemalże najsilniejszą jedenastkę. Zabrakło jedynie powołanych do reprezentacji Rogera i Muchy. W pierwszej części gry nic nie wskazywało na to aby gospodarzom mogło się stać coś złego. Od 20. minuty legioniści prowadzili 1-0 po golu Tomasza Jarzębowskiego. Przy golu asystę zaliczył Miroslav Radović.

W przerwie warszawski szkoleniowiec dokonał zmian. Za Inakiego Descargę wszedł Jakub Rzeźniczak, a w miejsce Chinyamy i Radovicia
pojawili się Paluchowski i Majkowski. Niestety obaj zawiedli. Po spotkaniu podkreślał to również Jan Urban. Dramat Legii rozpoczął się w 62. minucie, kiedy to drugą żółtą kartkę za faul na przeciwniku obejrzał Inaki Astiz. Stały fragment gry Patryk Rachwał pięknym uderzeniem zamienił na bramkę. Od tego momentu goście przeważali coraz bardziej i legioniści w kilku sytuacjach mogli mówić o szczęściu. Niestety tego zabrakło w doliczonym czasie gry. Długie podanie w pole karne przejął Nowak i posłał piłkę obok wychodzącego Skaby. Kibice natychmiast poderwali się z miejsc i zaczęli opuszczać trybuny, wyrażając jednocześnie dezaprobatę dla poczynań swojej drużyny.

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Ekstrakasy legioniści zremisowali w Bełchatowie 1-1. Aby awansować musimy wygrać lub zremisować bezbramkowo. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
-----------------------------------------
17:31 - Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej. Obie drużyny rozpoczęły już rozgrzewką, z lewej strony prezentujemy składy obu drużyn
17:35 - Na razie na trybunach mniej niż garstka kibiców, ale trudno się dziwić - godzina rozpoczęcia spotkania nie jest zbyt szczęśliwa

Rozpocznie Legia

2' - Faul na Jarzębowskim
3' - Piękne uderzenie Mihalewskiego broni na raty Skaba
3' - Pierwszy rzut rożny dla Legii. Wykonuje go Kiełbowicz
4' - Sapela wypiąstkował dośrodkowanie legionisty
5' - Radović uderza z 35 metrów po ziemi i za lekko by zaskoczyć Sapelę
6' - Próba strzału w wykonaniu Ujka... piłka przeleciała nad poprzeczką
8' - Ostrowski świetnie odczytał podanie jednego z graczy GKS i mógł wyprowadzić kontrę, ale fatalnie wypuścił sobie piłkę
11' - Kiełbowicz świednie dośrodkował prostopadle w pole karne GKS, tam piłkę przejął CHinyama, ale nie za bardzo wiedział co z nią zrobić. Próbował przewrotki, potem sięzawahał a ostatecznie przewrócił się wykopując piłkę do tyłu poza pole karne
11' - Dobrze wypuszczoany Wróbel lewą stroną, ale nie miał wsparcia od kolegów i akcja GKS-u nie przynoisła rezultatu
14' - Iwański ładnie przejął piłkę, wbiegł w pole karne i chciał podać po ziemi na 5 metr do Chinyamy, ale obrońcy zdołali wybić piłkę
16' - Choto bardzo ładnie podał na lewe skrzydło do Kiełbowicza, ten dośrodkowałna 7 metr gdzie do strzału skłądało się dwóch legionistów - Iwański i Radović. Ostatecznie uderzył ten pierwszy, ale piłka skozłowała i bramkarz ją złapał
17' - Faul Kiełbowicza
19' - Radović w polu karnym... złe podanie i straciliśmy piłkę
20' - Zmiana Bełchatów: Bartłomiej Chwalibogowski - Dawid Nowak
20' - Legioniści wybili piłkę na aut widząc, że w GKS-ie szykuje się zmiana i Chwalibogowski nie może kontynuować gry
21' - GOL! Tomasz Jarzębowski! (Legia)
21' - GOOOOOLLL!!!! Piękna główka i bramka Jarzębowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Radovicia
22' - Zagranie ręką Marciniaka
23' - Iwański dośrodkowuje z ruztu wolnego... ostro mocno ale za nisko i obrońcy wybijają piłkę
23' - Korner dla Legii
24' - Dośrodkowanie Iwańskiego, legioniści wypchnięci z pola karnego, ale utrzymali się przy piłce...
24' - Uderzenie Iwańskiego zza pola karnego... broni Sapela
26' - Ofiarnie walczy Kiełbowicz... Ostrowski przy końcowej linii boiska - stracił piłkę. Od bramki rozpocznie Sapela
28' - Zbyt mocne podanie Astiza do Descargi
29' - Przewinienie Iwańskiego
30' - A teraz faulował na środku boiska Jarzębowski
31' - Jeden z nielicznych ataków gości... nie mogą za bardzo poradzić sobie z obroną Legii
32' - Janusz Gol udrza z 30 metrów - pewnie broni Skaba
32' - Dośrodkowanie Wróbla, i niecelne uderzenie Ujka z główki
33' - Dośrodkowanie Gizy łapie Sapela
34' - Faulowany Chinyama
36' - Ładny zwód Gizy tuż przed polem karnym i uderzenie z 20 metrów - niestety trafiło w nogi obrońcy
37' - Na spalonym Janusz Gol
38' - Astiz wycofuje do Skaby, a ten daleko wykopuje piłkę
40' - Faul Descargi na Golu
40' - Żółta kartka: Inaki Descarga (Legia)
41' - Dośrodkowanie w pole karne Legii z lewej strony pola karnego... Choto wybija głową
42' - Aut dla GKS na wysokości pola karnego... Choto wybija głową na rzut rożny
42' - Skaba piąstkuje piłkę w siatkarskim stylu
43' - Faul Iwańskiego - ok 30 metrów do bramki Legii
44' - Fatalne rozegranie stałego fragmentu gry przez gości
45' - Wymiana piłki Chinyamy z Ostrowskim.. ten pierwszy chyba zapomniał jak prosto kopnąć piłkę i dośrodkował za linię końcową
46' - Nieporozumienie Skaby z obrońcą... na szczęście Ujek nie wykorzystał tej okazji
46' - Sędzia dolicza jedną minutę
46' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
48' - Koniec pierwszej połowy

Po 45 minutach Legia zasłużenie prowadzi z bełchatowianami 1-0 po golu Jarzębowskiego
W przerwie w drużynie Legii nastąpiły zmiany. Na boisku pojawi się Paluchowski i Rzeźniczak w miejsce Chniyamy i Descargi
A Radovicia zastąpił Majkowski

47' - Zmiana Legia: Miroslav Radović - Kamil Majkowski
47' - Zmiana Legia: Takesure Chinyama - Adrian Paluchowski
47' - Zmiana Legia: Inaki Descarga - Jakub Rzeźniczak
48' - Faul Gizy
48' - Choto fauluje Gola ok 28 metrów przed bramką Legii
49' - Mocne uderzenie Rachwała po ziemi przeleciało metr obok bramki!
50' - Ujek uderza kilka metrów nad bramką
51' - Astiz wybija piłkę na aut
53' - Bezbłędnie Choto nie dał przejść napastnikowi GKSu
54' - Po raz pierwszy odezwali się kibice "piłka nożna dla kibiców", po tym jak ochroniarz zabrał kibicom piłkę, która wpadła na trybuny
54' - Faul na Rzeźniczaku
55' - Marciniak otrzymuje bardzo dobrą piłkę na 16 metr, ale uderza po ziemi i bardzo słabo, a na dodatek obok bramki
57' - Wślizg Choto i piłka wyszła na aut
57' - Nowak uderza głową z 7 metrów... Skaba broni!
58' - Dośrodkowanie Rzeźniczaka wyłapał Sapela
59' - I trzeci raz bezbłędny Choto w linii obrony przerywa atak gości
60' - Sapela uprzedził Majkowskiego, który próbował główkować po akcji Ostrowskiego
60' - Legioniści grają dzisiaj spokojnie i kontrolują przebieg gry
61' - Rzeźniczak wybija piłkę na trzecim metrze daleko poza pole karne
62' - Inaki Astiz fauluje 25 metrów przed bramką i chyba będzie czerowona kartka
63' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Inaki Astiz (Legia)
64' - GOL! Patryk Rachwał! (Bełchatów)
64' - GOL... piękne uderzenie Rachwała z rzutu wolnego. Skaba nawet się nie ruszył
65' - Skaba wychodzi poza pole karne i wybija piłkę daleko
66' - Nowak... broni Skaba
67' - Oj stanęli legioniści... kolejna akcja Bełchatowa i zagrożenie stworzył Nowak
69' - Kiełbowicz "przedłuża" dośrodkowanie w pole karne Legii na aut
71' - Mihalewski uderza z zaskoczenia ale obok słupka!
72' - Szarżował Rzeźniczak i został sfaulowany
73' - Wróbel mija Skabę... jest sam na sam ale piłka uciekła mu za blisko linii i musiał czekać na kolegów. Choto faulował na 20 metrze będzize groźnie...
74' - Rachwał znowu pięknie uderza, a Skaba piąstkuje, fantastyczną dobitkę ma Drzymont ale uderza obok słupka!
76' - Kiełbowicz źle wybija piłkę i przejmuje ją Wróbel w polu karnym i uderza obok słupka
77' - Siadła gra legionistów od utraty bramki...
78' - Rożny dla Legii
78' - Przewinienie Majkowskiego
81' - Zmiana Bełchatów: Artur Marciniak - Grzegorz Fonfara
81' - Bardzo niecelny strzał Ostrowskiego
83' - Pryzpominamy - jeżeli mecz zakończy się wynikiem 1-1, będziemy świadkami rzutów karnych
84' - Rzut rożny wykonuje Kiełbowicz
85' - Do piłki wyskakiwał Jarzębowski ale nie trafił w piłkę. Potem główkował Ostrowski - niecelnie
86' - Do wejścia gotowy Ariel Borysiuk
87' - Uderzenie Wróbla... tylko w boczną siatkę! Ale goście mają rzut rożny
88' - Janusz Gol uderza wysoko nad poprzeczką
88' - Zmiana Legia: Krzysztof Ostrowski - Ariel Borysiuk
88' - Zmiana Bełchatów: Ihor Mihalevsky - Janusz Dziedzic
89' - Drzymont przeciął podanie do Paluchowskiego
91' - Faul Borysiuka w okolicach środkowej linii boiska
92' - GOL! Dawid Nowak! (Bełchatów)
93' - No i kończy się fatalnie... Legia odpada z Puharu Esktraklasy bo sytuację sam na sam wykorzystał Nowak
93' - Arbiter dolicza 3 minuty
93' - Kibice opuszczają trybuny gwiżdżą i "dziękują" zawodnikom
94' -
94' - "Nasza wina" - niesie się z trybun
95' - Lacić uderza.. Skaba wybija na rzut rożny
95' - Koniec meczu!

Fatalna druga połowa w wykonaniu Legii. Dwie stracone bramki brak ambicji i zasłużone zwyciestwo gości. Legia odpadła z Pucharu Ekstraklasy

Wy naszą Legię hańbicie

Za nami kolejne marnej jakości widowisko na Łazienkowskiej. Przez cały mecz na Legii było cicho. Fani powstrzymywali się od szyderstw. Po meczu dali jednak wyraz swojej frustracji. "Co wy robicie?! Wy naszą Legię hańbicie" - skandowali kibice w stronę schodzących do szatni zawodników. Aby jednak trener nie musiał daleko szukać winnych - fani po raz kolejny wzięli porażkę na swoje barki. "Nasza wina, nasza wina" - niosło się z trybun. Coraz częściej słychać również okrzyki dezaprobaty pod adresem trenera Urbana. "Urban do Zabrza! I zabierz ze sobą Trzeciaka" - dało się słyszeć okrzyki na trybunach.

A trybuna naszego stadionu, pomimo niskich cen (5 i 10 zł) była pusta. Rewanżowe spotkanie 1/4 finału PE z GKS-em obejrzało raptem tysiąc widzów. Tym razem nie było orkiestry, więc nikt nie próbował nawet rozruszać kibiców. Raz tylko, po bramce na 1-0 częśc widzów skandowała nazwisko strzelca - Tomasza Jarzębowskiego.

Przed meczem nowy spiker przedstawił się publiczności i poinformował, że teraz on będzie udzielał kibicom informacji przed meczem oraz w jego trakcie. Także tym razem Trzoska nie ustrzegł się błędów. W czasie spotkania z zaparciem wmawiał fanom, że zwycięzca tego meczu zagra ze Śląskiem lub Ruchem, podczas gdy już od dawna było wiadomo, że Legia lub GKS zagrają w półfinale z Odrą lub Piastem. Teraz wiadomo, że z którąś z drużyn z Górnego Śląska zmierzy się drużyna z Bełchatowa.

W czasie meczu ochrona nie pozwalała nikomu przebywać w przejściach. Tym, którzy tam przebywali grożono legitymowaniem, odebraniem Kart Kibica i "poważnymi konsekwencjami" (w domyśle zakazami klubowymi). Na razie skończyło się na "ostrzeżeniach".

Piłkarze Legii po raz kolejny prezentowali się na murawie bardzo słabo. "Ciekawe jak tym razem Urban tłumaczyć będzie porażkę?" - zastanawiali się nieliczni kibice na trybunach. A na trybunach nie działo się zupełnie nic. Jedyną "atrakcją" była piłka, która wpadła na Krytą. Tam pokrążyła wśród fanów, aż jeden z ochroniarzy odebrał futbolówkę i zabawa dobiegła końca. "Piłka nożna dla kibiców" - skandowali fani. Po wyrównującej bramce dla GKS-u, wydawało się, że czekają nas dodatkowe emocje - seria rzutów karnych. Na ziemię sprowadził nas, a właściwie nasze gwiazdeczki Dawid Nowak, który w przeciwieństwie do Drzymonta, nie miał problemów ze skierowaniem piłki do niemal pustej bramki. I tak zakończyła się przygoda Legii z Pucharem Ekstraklasy.

Nieważne, że rozgrywki te przez wszystkich traktowane są po macoszemu. Faktem jest, że większość piłkarzy po raz kolejny pokazała, że nie zasługuje na grę w Legii. Ta bowiem zobowiązuje.