Inaki Descarga 2
Dickson Choto 4
Inaki Astiz 15
Tomasz Kiełbowicz 11
63' Miroslav Radović 32
Tomasz Jarzębowski 78
84' Ariel Borysiuk 16
Krzysztof Ostrowski 46
Piotr Rocki 22
72' Adrian Paluchowski 14
Kostiantyn Machnowskij 55
Jakub Rzeźniczak 25
Piotr Giza 7
72' Kamil Majkowski 18
84' Patryk Koziara 15

Zwycięski remis

Przyjazd Legii do Sanoka to dla miejscowych prawdziwe święto. Już godzinę przed meczem stadion wypełniony był niemal do ostatniego miejsca. A gdy nawet zabrakło miejsc stojących to okoliczne dachy i bloki również wypełniły się kibicami.

Trener Jan Urban nie wystawił najsilniejszej jedenastki. W bramce zagrał Wojciech Skaba, w obronie Jakuba Rzeźniczaka zastąpił Inaki Descarga, a w ataku zamiast Takesure Chinyamy zagrał Adrian Paluchowski. Ponadto w linii pomocy zabrakło Gizy, Rogera i Iwańskiego.
Od pierwszych minut warszawianie kontrolowali przebieg spotkania, grali twardo i popełniali sporo fauli.
Pierwsze zagrożenie pod bramką Legii gospodarze stworzyli w 14.minucie. Rzut wolny z 35 metrów wykonywał Nikody, uderzył mocno ale Wojciech Skaba był na posterunku. To był znak do ataku dla Stali, bo w kilku kolejnych minutach gospodarze przeprowadzili 5 akcji ofensywnych zakończonych dośrodkowaniami na w okolice bramki Skaby, jednak żadna z tych sytuacji nie zakończyła się golem. Legia odpowiedziała 23. minucie strzałem z rzutu wolnego Tomasza Kiełbowicza. W 27. minucie zagrożenie pod bramką Legii spowodował Kosiba, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Najlepszą okazję do zdobycia gola w pierwszej części gry gospodarze mieli w 32. minucie. Legionistom nie udała się pułapka offsajdowa i Nikody znalazł się sam na sam ze Skabą - bramkarz Legii jednak wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie akcja Borowczyka, błąd Astiza i strzał Kosiby dały prowadzenie Stali Sanok. W odpowiedzi Paluchowski uderzał nożycami tuż obok słupka. Z minuty na minutę zawodnicy z Sanoka grali coraz ambitniej, ale skrzydła podciął im gol Piotra Rockiego, który wykorzystał podanie chwilę wcześniej wprowadzonego Mikołajczaka. W 75. minucie Rocki powinien podwyższyć na 2-1, ale nie wykorzystał znakomitego podania Ostrowskiego. Przy rezultacie 1-1, mimo nikłych szans na awans, Stal nadal grała ambitnie i potrafiła zmusić Skabę do interwencji. W 88. minucie znakomitym uderzeniem z półwoleja popisał Sumara, ale piłka przeleciała obok słupka. W ostatnich sekundach spotkania doszło jeszcze do spięcia między zawodnikami, ale sędzia wmieszał się w te przepychanki i ukarał zawodników żółtymi kartkami.

W końcówce nic już się nie zmieniło i mimo iż Legia po raz drugi nie potrafiła wygrać w Sanoku z drużyną grającą kilka klas niżej, to awansowała do półfinału Pucharu Polski.

Woytek

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski legioniści pokonali na Łazienkowskiej Stal Sanok 3-1. Rewanż na południowo-wschodnim krańcu Polski wydaje się być więc tylko formalnością. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
-----------------------------------------
12:26 - Witamy ze słonecznego Sanoka! Za pół godziny początek spotkania Legii ze Stalą
12:31 - Obie drużyny już na rozgrzewce, a my obok podajemy wyjściowe jedenastki
13:43 - Na stadionie już komplet publiczności, w tym około 200 kibiców ze stolicy
"Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Legia gra!" - ryknęli kibice Legii, których coraz więcej na sektorze.
12:57 - Obie drużyny już czekają w tunelu. Legioniści zagrają w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach
Stal Sanok w jednolitych białych strojach
Oo.. a to miła niespodzianka! Piłkarz eprzed meczem podbiegli pod sektor kibiców Legii i przywitali się z kibicami. Chyba po incydencie gdyńskim nie ma już śladu :-)

1' - Pierwszy faul Rockiego
2' - Astiz dobrze wybija głową dorodkowanie w pole karne
3' - Akcja Legii, Ostrowski.. próba dośrokowania Kiełbowicza zablokowana. Aut dla Legii
3' - Faul Jarzębowskiego
5' - Błąd Inakiego Astiza przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki. Stal przejmuje piłkę, ale za chwilę Dickson Choto wyjaśnia sytuację
6' - Rzut rożny dla Legii.. dośrodkowanie wybili obrońcy
8' - Znów głupia strata Legii, pędzi prawym skrzydłem Niemczyk, ale piłkę wybija na aut Kiełbowicz
9' - Faulowany Borysiuk, brzydkie zagranie jednego z piłkarzy Stali
10' - Akcję konstruuje Ostrowski, który podaje przed pole karne do "Jarzy", a ten z lewej strony wypatruje Rockiego. Napastnik Legii jest jednak na spalonym
11' - Pozornie niegroźna wrzutka ze środka boiska okazuje się groźna. Skaba wychodzi do piłki, ale nie łapie jej, tylko wybija przed siebie głową. Nikt z rywali nie zdołał jednak oddać strzału
12' - "Jesteśmy z wami" - śpiewają kibice Legii
13' - W walce o górną piłkę pada na murawę jeden z piłkarzy Stali. Faulował Paluchowski
14' - Tym razem fauluje Descarga i mamy wolny dla Stali
15' - Piłka mija trzyosobowy mur Legii i Nikody oddaje strzał na bramkę Skaby - bramkarz łapie piłkę tuż przed linią
16' - Strzał głową Paluchowskiego, niecelny
16' - Kibice Legii wywiesili cztery flagi - AMT, Deyna, Visitors, Wielki CWKS
17' - Radović próbuje podawać w polu karnym, ale jest blokowany
18' - Niemczyk prawą stroną, blokuje go Astiz, ale to jeszcze nie koniec akcji Stali. Wrzutka w pole karne i znów interwencja Astiza - róg dla Stali
18' - Piłkę po rzucie rożnym pewnie łapie Skaba
19' - Nikody ogrywa Kiełbowicza i robi się groźnie, na szczęście rywale nie opanowali piłki
19' - "Tomek Jarzębowski" - skandują fani z Warszawy
20' - "Mistrzem Polski jest Legia..." na trybunach
20' - Kibice Stali z kolei "pozdrawiają" PZPN
21' - Kiks Kuzickiego, od bramki zaczyna Skaba
22' - Brzydki faul Rockiego wywołuje falę protestów na stadionie Stali
22' - Na razie na boisku nie widać różnicy, jaka dzieli piłkarzy obu drużyn
23' - Żółta kartka dla Mariusza Sumary ze Stali
23' - Żółta kartka: Mariusz Sumara (Stal)
23' - Kiełbowicz z 35 metrów - bramkarz Stali na posterunku
24' - Niemczyk walczy o piłkę z Dicksonem Choto. Górą legionista
26' - Ciekawie oglądają mecz niektórzy kibice z Sanoka - część wisi w oknach pobliskiego Domu Turysty, inni zasiedli... na dachu pobliskiego żółtego budynku
27' - Znów faul Rockiego i znów protesty poirytowanych miejscowych kibiców :)
29' - Groźna akcja Stali - strzał z boku pola karnego i przedłużenie główką - piłka przechodzi jednak nad poprzeczką
31' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego Sanoka wykonuje Descarga... rozegranie z Radoviciem - Serb stracił piłkę
32' - Nikody sam na sam ze Skabą... broni bramkarz Legii! Nie udała się pułapka offsajdowa drużynie ze stolicy
33' - Przed reporterami LL siedzi m.in. legenda Legii Leszek Pisz, na razie obserwuje zawody z uwagą i uśmieszkiem
34' - Faul na Rockim
35' - Jarzębowski uderza celnie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bez problemów broni Pietrzkiewicz
36' - Kiks Ostrowskiego w okolicach 16 metra, piłka wyleciała na aut
37' - Descarga faulowany w obronie
38' - W sumie można powiedzieć, że mecz jest wyrównany...
40' - Kibice Legii pozdrawiają zgody: Pogoń, Zagłębie, Olimpię, Den Haag i Juve
40' - Strzał Paluchowskiego zablokowany - rzut rożny dla Legii
40' - Paluch głókuje po dośodkowaniu Kiełbowicza, ale piłka leciała minimalnie za wysoko i nic z tego nie wyszło
42' - Kuzicki wywalczył rzut rożny dla Stali
44' - Descarga chce uruchomić Paluchowskiego, ale ten wbiega w pole karne jakoś anemicznie i z akcji nici
45' - Descarga fauluje jednego z rywali - wolny z daleka dla Stali
46' - Wrzutka w pole karne, ale piłkę wybija Ostrowski.
46' - Sędzia dolicza jedną minutę
46' - Dixie wybija piłkę chyba gdzieś poza stadion - dostaje za to porcję gwizdów
47' - Koniec pierwszej połowy

W ostatniej minucie pierwszej połowy gospodarze wykonywali rzut wolny, ale głową piłkę wybił Borysiuk i arbiter zarządził przerwę
Piłkarze schodzą do szatni. Fani z Sanok mają już swojego "ulubieńca" - to "Rocky", który żegna ich ironicznymi brawami
Piłkarze wrócili na boisko

47' - Kibice Legii podtrzymują Rockiego na duchu
48' - GOL! Paweł Kosiba! (Stal)
48' - Ależ błąd Astiza! Nie sięgnął piłki głową. Stal prowadzi 1:0
49' - "Jesteśmy z wami" - śpiewają kibice Legii
50' - Ostrowski chciał uruchomić Paluchowskiego, ale ten był za wolny
53' - Paluchowski składał się do strzału, ale nie opanował piłki
54' - "Puchar się nam należy" - śpiewają fani Stali
55' - Rajd Ostrowskiego lewą stroną - legionista wywalczył rzut rożny
58' - Głową próbował uderzać Astiz - niecelnie
59' - Węgrzyn dośrodkowuje w pole karne, piłkę łapie Skaba
61' - Zmiana Stal: Piotr Spaliński - Fabian Pańko
62' - Zmiana Stal: Mateusz Szałankiewicz - Dawid Chudziak
63' - Jedna z nielicznych kombinacyjnych akcji Legii w tej połowie - Rocki rozgrywa piłkę z Jarzębowskim, ten odgrywa do Descargi, ale obrońca posyła piłkę gdzieś w powietrze
64' - Zmiana Legia: Miroslav Radović - Radosław Mikołajczak
65' - Spiker namawia publiczność do dopingu dla Stali
65' - GOL! Piotr Rocki! (Legia)
67' - Mikołajczak wchodzi na boisko i to właśnie on chwilę później asystuje przy bramce Rockiego. Wcześniej miał może dwa kontakty z piłką
67' - Zmiana Stal: Rafał Nikody - Kamil Kruszyński
69' - Jarzębowski świetnie znaduje Paluchowskiego w polu karnym, ale młody napastnik znów nie wie , co zrobic z piłką
73' - Od bramki Rockiego Legia ma zdecydowaną przewagę. Stal kompletnie siadła kondycyjnie
73' - Zmiana Legia: Adrian Paluchowski - Kamil Majkowski
73' - Leży na murawie faulowany Piotr Rocki
75' - Stal przerywa szybki rajd Rockiego
76' - Co robi Rocki? Ma pustą bramkę, a podaje do Ostrowskiego! Ten nie sięga piłki
77' - Zatrzymana kontra Stali
78' - Ależ zaskoczył wszystkich Borowczyk. Strzał z daleka Skaba wybił z największym trudem na aut, ale rożny Stal wykonała źle
80' - Dośrodkowanie Mikołajczaka bez problemu wyłapuje bramkarz Stali
80' - Żółta kartka: Mateusz Jaracz (Stal)
83' - Płasko Borysiuk z rzutu wolnego. Wybita piłka ląduje w sektorze gości. "Piłka nozna dla kibiców" - krzyczą fani Legii
84' - Rożny wykonuje Kiełbowicz - piłka minimalnie mija głowy skaczących do niej legionistów
85' - Zmiana Legia: Ariel Borysiuk - Patryk Koziara
88' - Leży na boisku Mikołajczak, musi zejść za linię boczną, bo niezbędna była interwencja lekarza
89' - Skaba na posterunku - próbował strzelać Niemczyk
89' - Róg dla Stali
91' - Ależ się złożył do strzału przewrotką Sumara! Minimalnie niecelnie. Stal w ostatnich minutach odżyła
91' - Żółta kartka: Marek Węgrzyn (Stal)
93' - Żółta kartka: Piotr Rocki (Legia)
93' - Żółta kartka: Maciej Kuzicki (Stal)
93' - Wolny dla Legii z daleka. Kiełbowicz w boczną siatkę
94' - Żółta kartka: Paweł Kosiba (Stal)
95' - Wolny dla Legii z daleka. Kiełbowicz w boczną siatkę
96' - Koniec meczu!

Legia po raz drugi nie potrafiła wygrać w Sanoku z drużyną grającą kilka klas niżej, ale awansowała do półfinału Pucharu Polski. Na południu Polski padł rezultat remisowy. Gospodarze prowadzili od 47. minuty po golu Kosiby, ale w 64. minucie wyrównał Piotr Rocki. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z meczu, pełny fotoreportaż zaprezentujemy po meczu

Wiosenny piknik w Sanoku

Komu w drogę, temu czas - to powiedzenie idealnie można dopasować do naszej środowej wycieczki. Z uwagi na wczesną godzinę meczu i odległość dzielącą Warszawę i Sanok, na pucharowy mecz Legii trzeba było wyruszyć skoro świt, albo nawet i wcześniej. Tak więc warszawscy wyjazdowcy opuszczali stolicę o 4 i 5 rano. Niektórzy połączyli pasję piłkarską z turystyczną i udali się w Bieszczady już we wtorek, po to by wypocząć nad Jeziorem Solińskim. I pomyśleć, że zaledwie cztery dni wcześniej wspieraliśmy naszych piłkarzy w nadmorskiej Gdyni!

Wprawieni już w pokonywaniu przeciwności, jakie łączą się z zakazem wyjazdowym, dużo wcześniej skontaktowaliśmy się z klubem z Sanoka i dzięki uprzejmości miejscowych mogliśmy w spokoju, z sektora gości, dopingować ukochaną drużynę. Początkowo otrzymaliśmy od władz Stali 300 biletów, ale jak to zwykle na wyjazdach bywa, pod sektorem znaleźli się także kibice spoza "listy wyjazdowej". Część z nich to liczne fankluby, które organizowały sobie bilety na własną rękę, część - osoby, które bilety zakupiły dopiero przy wejściu. W sumie na naszym sektorze znajdowało się około 450 osób.

Ponieważ tym razem każdy jechał na własną rękę, wszyscy spotkali się dopiero w okolicach Sanoka, aby później wspólnie już udać się na przygotowany dla nas parking. Na ostatnim etapie podróży, tj. drodze na parking, eskortowała nas miejscowa policja, która jednak nie sprawiała nam problemów, no może poza ślimaczym tempem jazdy. Z parkingu udaliśmy się już na przygotowany dla nas sektor. Wejście na stadion przebiegało bez najmniejszych trudności, mimo że ochrona sprawdzała, czy dane legionistów są zgodne z tymi widniejącymi na liście wyjazdowej. Oczywiście wszyscy się na tej liście znajdowali ;)
Ochroniarze nie sprawiali żadnych problemów podczas wpuszczania, a wręcz udzielali nam pożytecznych rad typu: "napoje zostawcie przed bramą, ale na tyle blisko żebyście mogli sobie potem po nie sięgnąć". Na sektorze czekał na nas catering, w którym niestety zbyt szybko zabrakło napojów, jakże potrzebnych w taką pogodę.

W przeciwieństwie do naszego sobotniego wyjazdu do Gdyni, tym razem nie było mowy o ciszy na sektorze. Wraz z pierwszym gwizdkiem rozpoczął się doping legionistów. Pogoda dopisywała, humory także, więc i doping stawał się coraz lepszy. Na płocie zawisły legijne flagi, m.in. "Visitors", "Deyna", "Wielki CWKS", "A melanż trwa...". Ze względu na wiszące flagi, reklamy umieszczone na górnej części płotu naszego sektora oraz tylko jedna trybunę, nasza widoczność była mocno ograniczona. Niektórym to w ogóle nie przeszkadzało i traktowali wyjazd do Sanoka jako... zwykły piknik, siedząc za trybunami i rozkoszując się słońcem. Wraz z mijającymi minutami doping stawał się coraz lepszy. Oprócz typowych legijnych piosenek, skandowano też nazwiska niektórych piłkarzy. Także kibice Stali dopingowali cały mecz swoją drużynę, ale jedynym ultrasowskim akcentem spotkania były małe flagi na kijach użyte przez sympatyków Stali.

Warto podkreślić, że wyjaśniona została sytuacja z piłkarzami. Na meczu w Gdyni nasi zawodnicy zdawali się nie zauważać grupy z Warszawy. Po tym mało przyjemnym incydencie kibice spotkali się z piłkarzami i obie strony doszły do porozumienia. Musimy grać w jednej drużynie i wzajemnie się wspierać.

Na koniec meczu piłkarze, chcąc zrehabilitować się za swoje zachowanie w Gdyni, podeszli pod nasz sektor i dziękowali nam za doping. Również piłkarze Stali podziękowali nam oklaskami. Jak widać doping dla "wojskowych" przypadł do gustu nie tylko warszawskim zawodnikom.

Po zakończeniu meczu nie musieliśmy długo czekać na wypuszczenie nas z sektora - po odstaniu 10 minut mogliśmy udać się do samochodów. Część z nas od razu udała się w podróż powrotną do Warszawy, chcąc jak najszybciej odespać tak wczesną pobudkę. Niektórzy postanowili jeszcze skorzystać z uroków okolicy i odpoczywać nad wodą. W następny piątek czeka nas wyprawa na Śląsk.