4 Wojciech Łobodziński
30 Beto
20 Piotr Ćwielong 66'
Jan Mucha 82
46' Inaki Descarga 2
Dickson Choto 4
Inaki Astiz 15
62' Tomasz Kiełbowicz 11
Piotr Giza 7
74' Ariel Borysiuk 16
Maciej Iwański 8
Guerreiro Roger 6
Maciej Rybus 31
Takesure Chinyama 19
Wojciech Skaba 1
46' Marcin Komorowski 17
Piotr Rocki 22
Pance Kumbev 26
74' Miroslav Radović 32
Krzysztof Ostrowski 46
62' Tomasz Jarzębowski 78

Zapomnieli jak się gra

Legia zasłużenie przegrała w Krakowie 1-0 z Wisłą i straciła pozycję lidera. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Wisły, która mimo przewagi nie stwarzała sobie jakiś 100-procentowych okazji. Strzeliła natomiast gola po błędzie Legii w wyprowadzeniu kontrataku. Chinyama źle odegrał do Iwańskiego i po ładnej wymianie przez polem karnym Marcelo z najbliższej odległości pokonała Muchę. W pierwszej części gry legioniści nie oddali żadnego strzału w kierunku bramki Pawełka.
Druga połowa to odrobinę lepsza gra Legii. Między 65. a 80. minutą meczu legioniści stworzyli sobie cztery znakomite okazje do zdobycia gola. Niestety nie po raz pierwszy potwierdziło się, ze Chinyama musi mieć tych okazji z dziesięć żeby coś ustrzelić.

Po tej porażce szanse na mistrzostwo zmalały diametralnie. Teraz wojskowi nie są już zależni tylko od swojej postawy, która i tak pozostawia wiele do życzenia.

Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek, wciąż trwa zacięta walka o mistrzostwo Polski. Cztery zespoły mają jeszcze szanse na mistrzowskie trofeum. W najważniejszym meczu tej kolejki Legia zagra w Krakowie. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
-----------------------------------------
15:57 - Witamy ze stadionu Wisły Kraków. Za godzinę początek spotkania Wisły z Legią.
15:58 - Przed kilkunastoma minutami nad stadionem padał deszcz, który orzeźwił powietrze. Legioniści obejrzeli już murawę i wrócili do szatni
16:00 - Kibice gospodarzy na dwóch trybunach za bramkami przygotowali oprawy. Na razie widzimy hasła "Jesteśmy dumą tego miasta!!!" i "Właściwy adres Euro 2012". Cały efekt zobaczymy na wejście piłkarzy, gdy fani podniosą kartoniki. Ponadto wszyscy wiślacy w młynie będą ubrani w jednakowe czerwone koszulki
16:16 - Pierwszy na rozgrzewkę wybiegł Mariusz Pawełek i po raz pierwszy ożywili się kibice. Chwilę później z szatni wybiegli bramkarze Legii i rozpoczęły się gwizdy
16:17 - Jan Mucha w odpowiedzi na wulgarne piosenki skierowane do Legii pokazał w stronę młyna gospodarzy eLkę :-)
16:23 - Znamy już składy obu drużyn. W Legii nie ma żadnego zaskoczenia. Na pozycji pauzującego Rzeźniczaka zagra Descarga
Piłkarze wychodzą na murawę. Hymn Wisły Kraków i oprawa ABG i R22 z kartonów

1' - Rozpoczęli wiślacy
2' - Astiz posyła piłkę na aut
4' - AKcja Boguskiego... minął trzech legionistów, ale musiał wycofać piłkę a po dośrodkowaniu Małeckiego złapał ją Mucha
4' - Na spalonym Paweł Brożek
5' - Szybka kontra Legii. Iwański podaje wzdłuż piątego metra ale nikogo tam nie było. Dopiero Rybus za polem karnym przejął piłkę, wycofał do Rogera a jego strzał został zablokowany przez obrońcę
7' - Chinyama minął Diaza, z autu Legia na wysokości pola karnego gospodarzy
8' - Faul Choto ok 28 metrów przed bramką Legii
9' - Ostre dośrodkowanie Małeckiego i pewne wypiąstkowanie przez Muchę!
11' - A teraz na pozycji spalonej Boguski
12' - Faulowany Descarga
13' - Dobre uderzenie Boguskiego z 20 metrów - jednak 2 metry nad bramką
14' - Kolejne przewinienie Zieńczuka na Descardze
16' - W ataku gospodarze. Legioniści starają się oddalić grę od swojego pola karnego.
17' - Błąd Astiza który minął się z piłką. Lewą stroną popędził Zieńczuk i podał na środek pola karnego, ale tam świetnie Brożka zastawił Borysiuk i zażegnał niebezpieczeństwo
18' - Singlar poślizgnął się na mokrej murawie i stracił piłkę
23' - Kiełbowicz ładnie asekurował lot piłki i od bramki rozpocznie Mucha
24' - Giza nie dał rady ograć Piotra Brożka
24' - Za mocne dośrodkowanie Małeckiego
25' - Astiz bardzo dobrze przerwał akcję Wisły na 16 metrze
26' - Legioniści umiejętnie się bronią, Wisła musi rozgrywać atak pozycyjny
28' - Giza do Iwańskiego, a ten dośrodkowuje z linii końcowej... piłkę łapie Pawełek
29' - Chinyama wdał się w rozmowę z Robertem Małkiem. Arbiter słownie upomniał legionistę
31' - Fatalny błąd Rybusa, który przez przypadek podał piłkę do Brożka a ten znalazł się sam przed Muchą, ale odskoczyła mu piłkka i zdołał ją wybić jeden z obrońców Legii
32' - Ponownie groźnie atakowali krakowianie... Legia na razie stoi... i Boguski próbował lobować Muchę... minimalnie nad poprzeczką! Trzy straty piłki w tej akcji mieli legioniści
32' - Żółta kartka: Piotr Giza (Legia)
34' - Faul na Iwańskim
35' - Sobolewski, Zieńczuk... ale we wszystko wmieszał się Choto
36' - Teraz groźnie.. Brożek z ostrego kąta ale świetnie wybija na rzut rożny Mucha!
37' - Coraz większe zagrożenie pod bramką Legii... oj robi się nieciekawie
37' - GOL! Marcelo! (Wisła K.)
37' - Legia została rozklepana jak dzieci. Obrońca Wisły z 7 metrów nie dał szans Janowi Musze...
38' - Niestety wykrakaliśmy bramkę dla gospodarzy, ale była ona całkowicie zasłużona, bo drużyna Jana Urbana z minuty na minutę prezentuje się coraz słabiej
41' - Indywidualny atak Gizy i strata pod polem karnym. Ale teraz przewinienie na środku boiska na Kiełbowiczu
41' - Aut dla wojskowych na wysokości pola karnego
42' - Spicie między Piotrem Brożkiem i Rogerem. Arbiter przywołuje do siebie zawodników, ale nie daje kartoników
42' - Żółta kartka: Inaki Descarga (Legia)
42' - Tymczasem ukarany Descarga... za... przedwczesne wybicie autu
44' - Kolejna strata Gizy w środku pola... Małecki ogrywa Descargę i uderza po długim słupku... minimalnie obok bramki!
46' - Rzut rożny dla Wisły
47' - Zieńczuk przejmuje piłkę na 8 metrze... uderza po ziemi ale świetnie broni Mucha!
47' - Arbiter doliczył jedną minutę
47' - Koniec pierwszej połowy

Pierwsza część meczu za nami. Wisła zasłużenie prowadzi z Legią 1-0, a mogło być zdecydowanie gorzej... Nie za bardzo wiemy co teraz może zmienić grę Legii. Chyba tylko cud
Legia nie oddała ŻADNEGO strzału w stronę bramki Wisły
Legioniści wrócili na murawę. Będzie jedna zmiana. Na boisko wejdzie Komorowski w miejsce Descargi

46' - Zmiana Legia: Inaki Descarga - Marcin Komorowski
47' - DOśrodkowanie Iwańskiego z rzutu wolnego nie przyniosło rezultatów
48' - Oprawa wiślaków: "gdzie diabeł mówi dobranoc, tam Wisła mówi dzień dobry"
52' - Rybus z lewej strony podanie po ziemi na 16 metr... ale tam Giza nie trafił w piłkę
53' - Roger czy Brożek... szybszy Brożek
54' - Wszystkie akcje legionistów kończą się daleko od pola karnego Wisły
55' - Za lekkie podanie do Chinyamy, piłkę przejął Marcelo
56' - Na spalonym Chinyama - po raz trzeci w tym meczu
57' - Wiślacy w zasadzie robią co chcą, a Legia nie potrafi oddalić zagrożenia od własnej bramki. Tym razem źle z pola karnego wybijał Borysiuk
62' - Zmiana Legia: Tomasz Kiełbowicz - Tomasz Jarzębowski
62' - Dwa rzuty rożne dla Wisły - bez efektu
65' - Rzut wolny dla wisły z około 28 metrów. Uderza Głowacki - prosto w mur
66' - AJJjjjj Świetne podanie otrzymał Chinyama i uderzył tuż obok słupka!! Kto wie czy nie była to jedyna okazja dla Legii w tym meczu...
67' - Zmiana Wisła K.: Rafał Boguski - Piotr Ćwielong
68' - Faul na Ćwielongu w okolicach linii autowej na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie Małeckiego... i dalekie wybicie Rogera
69' - Faulowany Chinyama, ale to wszystko na środku boiska
70' - Borysiuk posłał świetną piłkę na prawą stronę do Iwańskiego, ale ten ni to strzelał ni podawał. Piłka w rękach Pawełka
70' - Zmiana Wisła K.: Radosław Sobolewski - Mauro Cantoro
72' - Jeden z niewielu ataków Legii w tym meczu. Trzy dośrodkowania pod rząd ale za każdym razem nie potrafiliśmy oddać strzału
74' - Zmiana Legia: Ariel Borysiuk - Miroslav Radović
75' - CO TO BYŁO!!!!!!! Fantastyczna akcja Legii Giza dośrodkował do Rybusa ten uderzył Pawełek odbił piłkę, potem Iwański uderzył z 11 metrów a Chinyama zablokował piłkę która chyba leciała do bramki!
76' - Świetne dośrodkowanie Rybusa a Chinyama marnuje sytuację z 5 metrów na pustą bramkę!!!
77' - Piłkarze LEgii ruszyli do... wodopoju. Wykorzystują chwilę przerwy w grze i uzupełniają płyny. Cała drużyna - trochę dziwnie to wygląda
79' - Zmiana Wisła K.: Marcelo - Tomasz Jirsak
80' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
80' - Może to troche dziwne... ale Wisła stanęła a Legia poczyna sobie coraz śmielej
81' - Może być groźnie... na spalonym Giza
82' - Strata Astiza pod własnym polem karnym. Było bardzo groźnie, ale na szczęście Brożek nie opanował piłki
83' - Faul Radovicia na Cantoro
83' - Faulowany Mucha
86' - Na spalonym Brożek
87' - Żółta kartka: Guerreiro Roger (Legia)
88' - Zasłużona kartka dla ROgera, który dał się ograć Ćwielągowi i faulował go od tyłu
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
93' - Iwanski dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne... Roger nad poprzeczką!!! Rożny!
93' - Pawełek wyłapał piłkę z dośrodkowania Rogera
95' - Koniec meczu!

Piłkarze Wisły bawią się przy piosence legła Warszawa.. porażka Legii w pełni zasłużona

W Krakowie znowu bez nas

Niestety na stadionie w Krakowie nie są przyjmowani kibice gości i fani Legii nie mieli możliwości obejrzenia tego meczu. Na sektorze A pojawiło się kilkunastu kibiców Legii incognito. Gospodarze wszystkie bilety wykupili zaraz po rozpoczęciu sprzedaży. Młyn Wisły ubrany był w jednakowe, czerwone koszulki. Za jedną z bramek wisiał transparent "Właściwy adres Euro 2012", ponad którym zaprezentowano kartoniadę "R22", czyli skrót adresu stadionu Wisły. W młynie tymczasem rozwieszono transparent w barwach Wisły "Jesteśmy dumą tego miasta", ponad którym podniesiono kartoniki, które utworzyły hasło ABG (Armia Białej Gwiazdy). W drugiej połowie wiślacy zaprezentowali transparent podwieszony na dole i górze trybuny z hasłem "Gdzie diałeł mówi dobranoc, tam Wisła mówi dzień dobry", ponad którym zaprezentowano efektowną sektorówkę z pociętych pasów materiału.

Doping gospodarzy tym razem pozostawiał wiele do życzenia. W drugiej połowie, gdy do ataku ruszyła Legia, na trybunach było zdecydowanie ciszej niż jeszcze przed meczem. Ponadto Wiślacy ubliżali Legii, chociaż kibiców ze stolicy oficjalnie na tym meczu być nie mogło.

Frekwencja: 15.600
Kibiców gości: 0 (zamknięty sektor)