Jakub Rzeźniczak 25
Inaki Astiz 15
Dickson Choto 4
Tomasz Kiełbowicz 11
65' Miroslav Radović 32
Maciej Iwański 9
65' Marcin Smoliński 28
Maciej Rybus 31
81' Bartłomiej Grzelak 9
Takesure Chinyama 19
Kostiantyn Machnowskij 55
Wojciech Szala 3
81' Adrian Paluchowski 14
Ariel Borysiuk 16
Marcin Komorowski 17
65' Sebastian Szałachowski 20
65' Tomasz Jarzębowski 78

Grosicki ograł Legię

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Lechem wydawało się, że Legia złapała rytm gry i rozpocznie tym razem zwycięska serię. Nic bardzie mylnego. Dziś zobaczyliśmy Legię grającą wolno, bez pomysłu i bijącą głową w mur. Na rozpracowanie Legii wystarczył jeden szybki zawodnik w ekipie gospodarzy, eks-legionista Kamil Grosicki. Popularny "Grosik" zrobił ze szczelnej defensywy stołecznej drużyny wiatrak i dwa razy zadał nokautujące ciosy.

Rozpoczęła Legia. W 40 sekundzie Grzelak stanął przed szansą, ale główkował nad poprzeczką. W siódmej minucie po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym Kiełbowicz strzelił minimalnie obok słupka. W 13. minucie Jaga stworzyła znakomitą okazję, ale fantastycznie obronił Mucha. Po dobrym początku Legii to gospodarze przejęli inicjatywę. Legia odpowiedziała akcją Iwańskiego. "Ajwen" wpadł w pole karne, uderzył i piłka po odbiciu się od Skerli sprawiła sporo problemów Sandomierskiemu. Po kilku nieudanych wyjściach, w których Grosicki był łapany na spalonym, w 32. minucie Grosicki wyszedł w tempo i po położeniu w polu karnym Choto strzelił po ziemi obok interweniującego Muchy. Do końca pierwszej połowy Jagiellonia posiadała przewagę i zasłużenie prowadziła.

Druga odsłona zaczęła się identycznie, od ataków Legii, tym razem jednak Grosicki już w 50. minucie urwała się Astizowi i tylko w sobie wiadomy sposób będąc sam na sam z Muchą mocno przestrzelił. W odpowiedzi Chinyama pięknym zwodem uwolnił się obrońcom i mocno ale niecelnie huknął na bramkę. W 60. minucie Grosicki ponownie zostawia z tyłu Choto i Astiza i drugi raz pokonuje Muchę. Był to decydujący cios, po którym goście nie zdołali już się podnieść. Najgroźniejszą sytuację Legia stworzyła w 90. minucie po rzucie wolnym. Iwański uderzył jak za dawnych lat, ale Sandomierski w sobie tylko wiadomy sposób sparował piłkę na spojenie słupka z poprzeczką.

Czego Legii zabrakło? Wszystkiego. Szybkości, pomysłu, sytuacji a przed wszystkich walki do upadłego. Trudno aż uwierzyć, że można zagrać o dwie klasy słabiej niż przed tygodniem.

O godzinie 16:15 w Białymstoku legioniści rozpoczną zmagania z Jagiellonią. Zapraszamy na naszą relację LIVE!
15:34 - Witamy ze stadionu Jagiellonii w Białymstoku.
15:35 - Na Podlasiu zimno, ale słonecznie i nie zapowiada się aby miało padać. Stadion powoli wypełnia się kibicami
16:04 - Legioniści zakończyli rozgrzewkę
16:16 - Obie drużyny wychodzą na murawę

1' - Rozpoczęła Legia
2' - Kibice rozpoczęli od bluzgania na Grzegorza Lato, a teraz usiedli i prostestują
2' - Pierwsza akcja legionistów, Grzelak uderzał z główki ale bardzo niecelnie
3' - Niecelne dośrodkowanie Rzeźniczaka
3' - Na spalonym Miroslav Radović
4' - Takesure Chinyama zdecydował się na uderzenie z 30 metrów... wysoko nad bramką
4' - Kiełbowicz ograł w narożniku boiska Lewczuka
5' - Za mocne podanie do Grosickiego. Piłka w rękach Muchy
6' - Thiago stracił piłkę. Z autu Legia
7' - Faul na Iwańskim na wprost bramki Sandomierskiego. Około 28 metrów do bramki Jagiellonii
8' - Chinyama uderzył mocno po wyłożeniu Iwańskiego, piłka odbiła się od muru... jeszcze dopadł do niej Kiełbowicz i huknął zza pola karnego, ale tylko obok słupka
8' - Na spalonym Grosicki
9' - Indywidualnie Frankowski... stracił piłkę
13' - Bardzo groźna akcja gospodarzy. Lewą stroną przedarł się Frankowski, ograł Astiza i wyłożył idealnie Jareckiemu jednak jego strzał obronił świetnie Jan Mucha!
15' - Rybus dośrodkowywał z rzutu wolnego ale prosto w ręce Sandomierskiego
15' - Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu wykona Jagiellonia
16' - Grosicki krótko rozegrał do Bruno, ten ostro dośrodkował pod linię końcową do Lewczuka, ale Rzeźniczak zdjął mu piłkę z głowy
16' - Niepewne piąstkowanie Muchy... Bruno uderza z główki ale Astiz wybija piłkę lecącą do bramki!
18' - Rybus pobiegł indywidualnie lewym skrzydłem - ale nic z tego nie wyszło
21' - Błąd Astiza, na szczęście bez konsekwencji. Hiszpan źle trafił w piłkę po podaniu Grosickiego do Frankowskiego, ale zdołał ją jednak opanować
21' - Faul na Rzeźniczaku
23' - Moment chaotycznej gry z jednej i drugiej strony
23' - Na pozycji spalonej Kamil Grosicki
25' - Bardzo ładna akcja Iwańskiego który zakończył ją mocnym uderzeniem z ostrego kąta i Sandomierski zdołał wypiąstkować ją na rzut rożny
25' - Rybus dośrodkował, obrońcy dobrze nie trafili w piłkę, ale nikt nie potrafił skierować jej do siatki
26' - Na spalonym Takesure Chinyama
27' - Faul na Rzeźniczaku - dobra pozycja dla Maćka Rybusa. Około 25 metrów do bramki gospodarzy
28' - Aj... legionista chciał podobnie jak z Arką Gdynia, ale dużo gorsze wykonanie i piłka w rękach Sandomierskiego
29' - Drybling Radovicia w środku pola, podanie do Rybusa, który zdecydował się na uderzenie - tylko w boczną siatkę
34' - GOL! Kamil Grosicki! (Jagiellonia)
34' - Kamil Grosicki wykiwał obronę Legii, zrobił zwód z Astizem i strzelił pod ręką Jana Muchy
35' - Marcin Smoliński zablokowany na 11 metrze... zbyt długo zbierał się do strzału
35' - Rzut rożny dla Legii. Iwański w narożniku
36' - Grosicki szaleje na lewym skrzydle. OgrałRadovicia, ograł Smolińskiego, ale zatrzymałsię na Astizie
36' - Żółta kartka: Dariusz Jarecki (Jagiellonia)
37' - Faul Rzeźniczaka
39' - Żółta kartka: Bruno (Jagiellonia)
40' - Grosicki znowu przepięknie minął Choto wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Frankowskiemu który fatalnie spudłował!!
42' - Smoliński fauluje w środku pola
43' - Grzelak wraca na boisko po interwencji lekarza
44' - I znowu Grosicki jest nie do zatrzymania! Był już w polu karnym, ale Astiz zdołał wybić piłkę na rzut rożny
44' - Gospodarze szybkimi podaniami uruchamiają "Grosika" raz lewym raz prawym skrzydłem
44' - Faul na Radoviciu z prawej strony pola karnego
45' - Rybus z rzutu wolnego wystawił piłkę na 14 metr do Grzelaka, ten odegrał za pole karne do Iwańskiego, który uderzył mocno, ale prosto w obrońców
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Sprytna próba lobu w wykonaniu Chinyamy - piłka jednak przeleciała nad poprzeczką
47' - Koniec pierwszej połowy

Kibice po cichej pierwszej połowie chyba rozpoczną doping w drugiej części gry
Legioniści wracają na murawę, nie widzimy żadnych zmian

49' - Od bramki rozpoczyna Jan Mucha
51' - Kamil Grosicki ogrywa (który to już raz?!) Astiza i wychodzi sam na sam z Muchą... jednak fatalnie przestrzelił nad poprzeczką!!
51' - W odpowiedzi akcja Rybusa... wyłożenie do Chinyamy, który nie sięgnął piłki, ale akcję kończył Grzelak bardzo niecelnym uderzeniem z 16 metró
53' - Faul na Kiełbowiczu
56' - Chinyama w polu karnym... uderza z ostrego kąta ale wysoooko nad bramką
57' - Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie Iwańskiego... za niskie i obrońcy wybili piłkę
58' - Legioniści nadal na połowie gospodarzy. Smoliński, Rybus, Smoliński... dogranie w pole karne ale tam ponownie wmieszali się obrońcy
61' - GOL! Kamil Grosicki! (Jagiellonia)
61' - GOL dla Jagi... Grosicki otrzymał prostopadłe podanie od Frankowskiego, pognał prawą stroną i posłał ją tuż przy słupku ...
64' - Rzut wolny dla Jagiellonii z około 27 metrów. Bruno uderzył mocno Mucha piąstkue ale fatalnie i piłka wyszła na rzut rożny!
65' - Kolejny rajd Grosika... tym razem bezbłędnie Dickson Choto
65' - Zmiana Legia:

Miroslav Radović -
Sebastian Szałachowski
66' - Zmiana Legia:
Marcin Smoliński -
Tomasz Jarzębowski
68' - Zmiana Jagiellonia:
Dariusz Jarecki -
Pavol Stano
69' - Zupełnie nieskuteczne akcje legionistów
73' - Za mocne podanie Grzelaka do Chinyamy
78' - Żółta kartka: Maciej Iwański (Legia)
81' - Zmiana Legia:
Bartłomiej Grzelak -
Adrian Paluchowski
82' - Zmiana Jagiellonia:
Kamil Grosicki -
Remigiusz Jezierski
83' - Jagiellonia w ataku - nieskutecznie. Od bramki rozpoczyna Jan Mucha
85' - Zmiana Jagiellonia:
Marco Reich -
Łukasz Tumicz
86' - Gospodarze już się nie spieszą i trudno im się dziwić. Legia gra dizś bardzo nieporadnie
89' - Chinyama leży na murawie - gra przerwana
90' - Żółta kartka: Pavol Stano (Jagiellonia)
91' - Iwański uderza tuż pod poprzeczkę ale świetnie broni Sandomierski!
92' - Sędzia dolicza 3 minuty
93' - Rzeźniczak uderza na wiwat
94' - Koniec meczu!

Zasłużone zwycięstwo Jagiellonii Białystok, która po dwóch bramkach Kamila Grosickiego pokonała Legię Warszawa 2-0.

Bez legionistów

Spotkanie w Białymstoku rozegrano tym razem bez udziału legionistów. Jagiellonia nie zamierzała wpuszczać fanów z Warszawy na swój sektor, więc białostoczanie bawili się we własnym gronie. W pierwszej połowie bluzgano na PZPN i jego prezesa, w ramach ogólnopolskiego protestu przeciwko cenzurze na stadionach. Doping prowadzony przez młyn w II połowie stał na przeciętnym poziomie.