Jakub Rzeźniczak 25
Inaki Astiz 15
Dickson Choto 4
Marcin Komorowski 17
33' Sebastian Szałachowski 20
Piotr Giza 7
Maciej Iwański 8
88' Marcin Smoliński 28
Maciej Rybus 31
Takesure Chinyama 19
Kostiantyn Machnowskij 55
Tomasz Kiełbowicz 11
Wojciech Szala 3
88' Ariel Borysiuk 16
33' Miroslav Radović 32

Sosnowiec z Legią!

Legia Warszawa zmniejszyła stratę do Wisły Kraków do 4 punktów po tym jak pokonała w Sosnowcu mistrza Polski 1-0 po golu Miroslava Radovicia w 34. minucie! Świetny mecz rozegrała para stoperów stołecznej drużyny, która bezbłędnie rozbijała każdy atak gospodarzy. Kto wie, czy w ten sposób Jan Urban nie ocalił posady trenera Legii!

Wisła Kraków, której stadion jest gruntownie przebudowywany, od początku tych rozgrywek swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywa w Sosnowcu. Mecze te mogą jednak obejrzeć tylko fani "Białej Gwiazdy". Nie inaczej było w piątkowy wieczór, kiedy to na Stadionie Ludowym zgromadziło się około 4 tysięcy kibiców.

Trener Jan Urban nie mógł skorzystać z najlepszego strzelca Marcina Mięciela, który naciągnął mięsień w meczu z Ruchem Chorzów. Kontuzjowany jest także Bartłomiej Grzelak - ale do tego chyba każdy zdołał się już przyzwyczaić. W ataku wystąpił więc osamotniony Takesure Chinyama. Z kolei w krakowskiej drużynie bramkę Muchy mieli nękać Brożek i Małecki.

Pierwsza groźna sytuacja była już w 9. minucie, kiedy to prawą stroną pomknął Paweł Brożek i chciał podać na 5 metr do wbiegającego Patryka Małeckiego. Piłka odbiła się jednak od Inakiego Astiza i trafiła w słupek. W odpowiedzi w 17. minucie z główki uderzał Piotrek Giza, a Pawełek z problemami zdołał obronić. W obronie stołecznej drużyny dobrze spisywał się Dickson Choto, który kilkakrotnie bezbłędne przerywał akcje gospodarzy. W 22. minucie
"Dixie" w ostatniej chwili zablokował Wojciecha Łobodzińskiego, który znalazłby się w sytuacji sam na sam z Muchą. Do końca pierwszej części nie dotrwał niestety Sebastian Szałachowski, który zgłosił uraz i w 33. minucie opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Miroslav Radović i zaliczył prawdziwe "wejście smoka". Minutę później przejął na chwilę piłkę i stracił, ale doszedł do niej Takesure Chinyama i podał Radoviciowi w pole karne. Serb zdołał uprzedzić Pawełka i posłał piłkę do siatki.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków Wisły. W ciągu kilku minut krakowianie stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje do zdobycia gola, ale za każdym razem legioniści wychodzili obronną ręką. W 66. minucie Takesure Chinyama w dziecinny sposób odebrał piłkę Mariuszowi Jopowi, jednak mając przed sobą tylko Pawełka fatalnie przestrzelił obok słupka. W odpowiedzi w 71. minucie potężny strzał zza pola karnego oddał Jirsak. Jan Mucha odbił piłkę przed siebie i dopadł do niej Patryk Małecki, ale w idealnej sytuacji posłał ją nad poprzeczką.

Do końca meczu gospotarze próbowali dorpowadzić do wyrównania ale tego dnia zdecydowanie im się nie wiodło i to legioniści mogli cieszyć się po końcowym gwizdku Huberta Siejewicza.

Autor: Woytek

19:17 - Witamy ze stadionu Zagłębia Sosnowiec. Za 40 minut początek spotkania. Znamy już skład Legii - nie ma żadnych niespodzianek. Za chwilę go podamy
19:25 - Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się, a na trybunach na razie niewielu kibiców
20:00 - Piłkarze jeszcze w szatni
20:05 - Hubert Siejewicz z asystentami wyprowadzają drużyny Legii i Wisły
20:05 - Legioniści w biało-czarnych strojach. Wisła w czerwono-białym zestawieniu
20:06 - Fani gospodarzy rezentują oprawę PATRIOTS z kolorowych folii i sektorówki z orłem
Minuta ciszy dla zmarłego byłego piłkarza Wisły Kraków
"ITI spier..." krzyczą kibice Wisły

1' - Rozpoczęła Wisła Kraków
2' - Dickson Choto na bok do Rzeźniczaka, ten niedokładnie do Smolińskiego, ale jeszce legioniści przy piłce... ostatecznie Chinyama na spalonym
3' - Astiz odebrał piłkę Małeckiemu
3' - Faul Piotra Gizy na środku boiska
4' - Choto spokojnie w obronie, podaje do Gizy, ale ten nie zdołał opanować piłki
4' - Pawełek wykopuje piłkę na aut
5' - Pierwszy rzut rożny dla Legii
5' - Marcelo wybija daleko piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Smolińskiego
6' - Iwański chciał szybko wyprowadzić kontrę Legii, ale podanie do Chinyamy przeciął Cantoro
8' - Wycofanie do Muchy, który wybija na środek boiska
9' - A teraz już futbolówka w rękach Pawełka.... ale na krótko bo legioniści przejęli ją i była okazja do kontry, ale Szałachowski nie sięgnął piłki na prawym skrzydle
9' - Słupek ratuje Legię!!!
10' - Po akcji Brożka i podaniu do Małeckiego piłka odbiła się od Astiza i zmyliła Muchę, ale ta na szczęście uderzyła w słupek
14' - Od bramki rozpoczyna Mucha
15' - Strata Rybusa i Gizy w środku pola
15' - Na spalonym Andraż Krim
16' - Pięknie i bezbłędnie wślizgiem interweniuje Dickson Choto. Z autu Wisła
17' - Dobre podanie do Małeckiego w pole karne... ale idealnie zastawili mu drogę Astiz i Choto. Piłka w rękach Muchy
17' - A teraz już w ataku Legia... podanie do Iwańskiego na 5 metr... ten uderza prosto w Pawełka, który jeszce odbił piłkę... i skończyło się rzutem rożnym
18' - Dośrodkowanie Iwańskiego... Pawełek niezbyt pewnie wybija, ale nic groźnego z tego nie wyszło
19' - Rzut rożny dla Wisły
19' - Fatalnie wykonany stały fragment gry przez gospodarzy
20' - Na spalonym Chinyama - nieudana próba kontrataku legionistów
21' - Błąd wiślaków... Iwański przejął piłkę i znalazłsię na 16 metrze... odegrał do Chinyamy, który jednak stracił piłkę
22' - Spokojnie Jakub Rzeźniczak pozwolił piłce opuścić boisko
23' - Łobodziński niemal sam na sam... ale w ostatniej chwili Dickson Choto!!
23' - Warszawianie muszą uważać, bo chwila nieuwagi, jedno prostopadłe podanie i było bardzo groźnie
24' - Brożek w ataku... ale co tam Brożek, skoro w obronie Legii jest Dickson Choto
25' - Faul na Gizie
27' - Obaj trenerzy daleko od ławek rezerwowych, tuż przy linii bocznej cały czas przekazują zawodnikom uwagi
30' - Mecz na razie zupełnie nie porywa...
30' - Chyba będzie pierwsza zmiana w Legii. Na boisku pojawi się Miroslav Radović - można zakładać, że zmieni Sebastiana Szałachowskiego
31' - Groźny atak Legii... Rybus na spalonym
33' - Zmiana Legia:

Sebastian Szałachowski -
Miroslav Radović
34' - "Szałach" zgłosił jakąś kontuzję i musiał opuścić plac gry
34' - Dobra interwencja Jana Muchy po dośrodkowaniu Alvareza z prawej strony
35' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
35' - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Piewszy kontakt z piłką Miroslava Radaovicia i Legia prowadzi 1-0!!
36' - Asystę zaliczył Takesure Chinyama, który podał wysoką piłkę w pole karne, a tam Rado takim minilobem pokonał Pawełka!
36' - Faul na Radoviciu
41' - Próba wymuszenia rzutu wolnego przez Cantoro...
41' - Żółta kartka: Mauro Cantoro (Wisła K.)
42' - Kibice gospodarzy mają co chwilę pretensje do arbira, ale póki co niesłuszne
43' - Chinyama do Radovicia, ten odegrałdo Smolińskiego... i na spalonym Rzeźniczak
44' - Chinyama dośrodkowuje do Rybusa, ale był tam Alvarez i wybił na rzut rożny
46' - Koniec pierwszej połowy

Sędzia nie doliczał nic do pierwszej częsci gry, po której Legia prowadzi 1-0 z Wisłą
Wiślacy już na murawie

46' - Zmiana Wisła K.:
Mauro Cantoro -
Tomasz Jirsak
49' - Giza do Rzeźniczaka, ten długa piłka do Radovicia, ale legionista jej nie opanował
49' - Faul Gizy na Diazie
51' - Na spalonym Radović
52' - Na spalonym Maciej Rybus
56' - Trzy groźne ataki Wisły... na szczęście żaden nie zakończył się golem
56' - Jirsak główkuje... tuż obok słpuka!
59' - Druga połowa na razie lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy zdecydowanie dążą do wyrównania
60' - Faul Chinyamy
60' - W ataku Legia... rzut rożny dla warszawian
61' - Krótkie rozegranie Iwańskiego do Radovicia... i jeszcze jeden korner
62' - Zmiana Wisła K.:
Wojciech Łobodziński -
Piotr Ćwielong
62' - Faul DIcksona Choto od tyłu
63' - Żółta kartka: Dickson Choto (Legia)
66' - Chinyama w dziecinny sposób zabiera piłkę Jopowi... ale uderza tuż obok słupka!! Zmarnowana znakomita okazja na podwyższenie prowadzenia
70' - Ależ znakomicie dziś gra Dickson Choto, znowu zabrał piłkę jednemu z wiślaków
71' - Potężne uderzenie Jirsaka odbił przed siebie Mucha, do piłki dobiegł Patryk Małecki i fatalnie przestrzelił nad poprzeczką
72' - Dośrodkowanie Ćwieląga pewne łapie Mucha
73' - Iwański leżał na boisku ale już wszystko w porządku
77' - Jeden z legionistów leży na murawie i wiślacy wybijają piłkę na aut. Nie podoba się to publiczności, która jest coraz bardziej zniecierpliwiona
77' - Giza na noszach opuszcza plac gry
78' - ... ale podobnie jak kilka minut temu Iwański wróci na boisko
78' - Wisła w ataku... pole karne... bez efektu i oby tak dalej!
79' - Zmiana Wisła K.:
Patryk Małecki -
Łukasz Garguła
82' - Garguła faulowany przez Iwańskiego
83' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... za mocne i od bramki rozpoczyna Jan Mucha
84' - Astizzzz... bardzo dobrze, w zasadzie można powiedzieć, że rozgrywa tak samo dobre zawody jak Choto
86' - Do gry szykuje się Adrian Paluchowski, żeby seria została podtrzymana... obstawiamy że strzeli drugiego gola ;-)
87' - A jednak najpierw na murawie pojawi się Ariel Borysiuk
88' - Iwański stracił piłkę na rzecz Diaza... a mogła być ładna kontra
89' - Zmiana Legia:
Marcin Smoliński -
Ariel Borysiuk
90' - Żółta kartka: Jan Mucha (Legia)
90' - Bramkarz Legii ukarany za spowalnianie gry
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
93' - Chinyama w polu karnym... Jop wybija na rzut rożny
94' - Cenne sekundy zyskują legioniści
95' - Koniec meczu!

Śpiewajmy hej sialala, Legia dziś trzy punkty ma!!!

Bez nas w Sosnowcu

Spotkanie Wisła - Legia rozegrano na stadionie Ludowym w Sosnowcu bez udziału kibiców gości. Wiślacy zanotowali najwyższą w tym sezonie frekwencję na meczu w Sosnowcu - 4 tysiące widzów, ale do kompletu (liczby widzów, na którą mają pozwolenie) zabrakło tysiąca. Gospodarze na wyjście piłkarzy zaprezentowali wyciętą sektorówkę z orłem, folie aluminiowe oraz transparent "Patriots". W czasie meczu wiślacy skandowali "ITI sp...". Według samych fanów Wisły, ich doping na tym meczu był słabszy niż podczas wcześniejszych spotkań.