20 Sebastian Szałachowski 46'
33 Michał Żyro 66'
26 Pance Kumbev
Łukasz Merda 35
16' Marek Wasiluk 14
Łukasz Derbich 11
46' Jakub Snadny 28
65' Jakub Kaszuba 39
Sławomir Olszewski 30
Dariusz Pawlusiński 9
Mariusz Sacha 5
Sławomir Szeliga 21
16' Łukasz Mierzejewski 22
Jakub Grzegorzewski 28
46' Michał Goliński 77
65' Radosław Matusiak 10

Czekali 100 minut

Aż 100 minut czekała na bramkę kilkusetosobowa grupa fanów, która zdecydowała się na obejrzenie na żywo spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Legią i Cracovią. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. Dogrywkę lepiej rozpoczęli legioniści - najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jakub Kosecki, a w setnej minucie przepiękną bramkę zdobył Sebastian Szałachowski. Wynik ustalił w 117. minucie Maciej Rybus, dobijając strzał Szałachowskiego.

W spotkaniu z Cracovią trener Jan Urban postanowił oszczędzić Macieja Iwańskiego i Dicksona Choto, którzy nie znaleźli się nawet na ławce rezerwowych. W pierwszym składzie wybiegli natomiast Adrian Paluchowski, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kiełbowicz, Tomasz Jarzębowski, Ariel Borysiuk. Najaktywniejszym zawodnikiem w pierwszej połowie był Miroslav Radović, który w ciągu dwóch minut oddał dwa groźne strzały, ale za każdym razem lepszy był golkiper gości, Łukasz Merda. W 24. minucie Orest Lenczyk musiał dokonać pierwszej zmiany, bo kontuzji doznał Marek Wasiluk i zastąpił go były legionista, Łukasz Mierzejewski. Minutę przed końcem pierwszej części gry rzut rożny wykonywał Rybus. Piłkę uderzył bardzo słabo, nisko i prosto na piąty metr. Ta o dziwo trafiła pod nogi Artura Jędrzejczyka, który bez zastanowienia strzelił w światło bramki, ale na drodze stanęły nogi obrońców Cracovii.

Trener Legii w przerwie dokonał jednej zmiany. Zupełnie niewidocznego Tomasza Jarzębowskiego zastąpił Sebastian Szałachowski. To jednak nie zmieniło obrazu gry. Groźną akcję "Szałach" przeprowadził w 54. minucie, ale zamiast podać do Radovicia, podał do obrońcy gości. W 60. minucie, po tym jak dogodnej sytuacji nie wykorzystał Michał Goliński, zgromadzeni fani nie wytrzymali i zaśpiewali "Legia grać, k... mać" . Sześć minut później na boisku pojawił się Michał Żyro, zastępując na lewym skrzydle Miroslava Radovicia. W 77. minucie Paluchowski mocno nacisnął Mierzejewskiego, który potknął się w polu karnym, Merda wybił piłkę słabo prosto pod nogi Rybusa, ale strzał młodego legionisty przeleciał wysoko nad poprzeczką. W 82. minucie prawą stroną przedarł się Szałachowski i zdołał posłać piłkę w pole karne, ale Rybus jej nie sięgnął, a bez problemów złapał Merda. W końcówce meczu kontuzji doznał Paluchowski i opuścił boisko na noszach. Jego miejsce zajął Jakub Kosecki. W 88. minucie koszmarny błąd popełniła obrona Legii do spółki z Janem Muchą, ale Matusiak nie potrafił tego wykorzystać. Chwilę później przed szansą stanął Szałachowski, po dobrym podaniu Borysiuka, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Merdę. Cracovia miała jeszcze dogodne okazje w doliczonym czasie gry, a w ostatnich sekundach wykonywała nawet rzut rożny, ale nic z tego nie wyszło.

Tuż po rozpoczęciu pierwszej części dogrywki przed znakomitą okazją stanął Jakub Kosiecki, ale w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Łukasza Merdę. W setnej minucie przepięknym uderzeniem z ponad 25 metrów popisał się Sebastian Szałachowski i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki gości!
W 107. minucie znakomitą szansę na wyrównanie miał Radosław Matusiak. Jego strzał z czterech metrów znakomicie stopą obronił Jan Mucha. Kropkę nad "i" legioniści postawili w 117. minucie. Dobre podanie ze środka boiska otrzymał Sebastian Szałachowski, wpadł w pole karne i zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Piłkę odbił bramkarz Cracovii. Ta nie zmieniła jednak toru lotu i zmierzała do siatki, ale dla pewności z dwóch metrów wpakował ją do bramki Maciej Rybus.

Autor: Woytek

Piłkarzy wciąż jeszcze nie ma na boisku
Sędzia wyprowadza obie drużyny na murawę
Powitanie drużyn. Legia na biało-czarno, Cracovia na czarno
Losowanie połów. W pierwszej zagramy na bramkę od kanałku

4' - Borysiuk przy piłce. Faul na Paluchowskim
6' - Rzeźniczak atakuje prawą stroną, wycofanie do Borysiuka, ten ponownie do Rzeźniczaka... dośrodkowanie wyłapuje Merda
9' - Rybus przedziera się lewą stroną, płasko podaje na piąty metr, ale tam był obrońca gości
24' - Zmiana Cracovia:

Marek Wasiluk -
Łukasz Mierzejewski
26' - Za nami 25 minut meczu. Rzut rożny dla Cracovii.
30' - Faul na Rybusie
32' - Mocne uderzenie Rybusa zza pola karnego. Piłka w rękach Merdy
33' - Kontra Cracovii.. Derbich... beznadziejnie dośrodkowuje
34' - Rybus leży na boisku, krakowianie wybijają piłkę na aut
35' - Na trybunach bardzo niewielu kibiców
35' - Żółta kartka: Dariusz Kłus (Cracovia)
36' - Kłus ukarany za faul na Smolińskim
36' - Na spalonym Miroslav Radović
38' - Błąd Borysiuka, który stracił piłkę - kontra Cracovii zatrzymana przez Astiza
39' - Od bramki rozpoczyna Jan Mucha
40' - Niedokładne podanie Rzeźniczaka do Radovicia i strata legionistów
42' - Końcówka pierwszej połowy mało porywającego spotkania. Legioniści posiadają optyczną przewagę, ale nic z tego nie wynika
43' - Jędrzejczyk wycofuje piłkę do Muchy
44' - Kiełbowicz blokowany przez Sasina. Legia jednak nadal przy piłce. Radović, Borysiuk do... tyłu do Astiza
44' - Kiełbowicz ogrywa Sasina, dośrodkowuje.. i mamy rzut rożny
45' - Sędzia dolicza 1 minutę
45' - Płaskie dośrodkowanie Rybusa na piąty metr, zamieszanie w poluy karnym... Jędrzejczyk uderzał ale prosto w nogi obrońców. Na dodatek legioniści faulowali któregoś z krakowian
46' - Faul Jarzębowskiego
47' - Koniec pierwszej połowy

Po nudnej pierwszej połowie, Legia remisuje z Cracovią 0-0, choć gospodarze mogli prowadzić bo dogodnych sytuacji nie wykorzystał Adrian Paluchowski.
Kibice gwizdami pożegnali piłkarzy schodzących do szatni

46' - Zmiana Cracovia:
Jakub Snadny -
Michał Goliński
47' - Zmiana Legia:
Tomasz Jarzębowski -
Sebastian Szałachowski
48' - Rzut wolny po faulu na Radoviciu, Astiz z główki pudłuje
49' - Goliński po rzucie wolnym nie trafia w światło bramki
49' - Rybus walczył z Sasinem, faul na legioniście
50' - Radović na spalonym
51' - Akcja Cracovii... Kłus za mocno wypuścił sobie piłkę i od bramki rozpocznie Mucha
52' - Legioniści rozgrywają piłkę w środku boiska, ale nie tworzą żadnej sytuacji bramkowej
52' - Rzeźniczak daleko do Paluchowskiego, ale niedokładnie
53' - Legioniści jakby bez pomysłu na skonstruowanie akcji, cały czas podają piłkę w środku boiska
54' - Pierwsza groźna akcja w drugiej połowie. Dośrodkowania Szałachowskiego nie wykorzystał Radović. Merda łapie piłkę
55' - Na trybunach kompletna cisza. Słychać jedynie pokrzykiwanie trenerów i piłkarzy na boisku
55' - Prawą stroną Radović, ale zatrzymany przez Derbicha, aut i... strata
56' - Zamieszanie na wysokości pola karnego Cracovii, ale Legia nie potrafiła oddać strzału na bramkę
57' - Fatalnie zachował się Sebastian Szałachowski, który zamiast podać, trafił piłką prosto w obrońcę!
58' - Znowu Legia, ale dość niemrawo wyprowadza piłkę z własnej połowy, i kolejna strata
59' - Mierzejewski z autu, kolejny aut i faul Rybusa
60' - Próba zagrania z pierwszej piłki do Golińskiego zablokowana
60' - Kolejne nieudane zagrania Legii kwitowane są gwizdami na trybunach
61' - Kontra Cracovii... Goliński strzela minimalnie obok bramki Muchy!!!! I przeciągłe gwizdy. Legia grać, k...a mać na trybunach
62' - Na boisku wieje straszliwą nudą, jak na razie nic ciekawego nie można napisać o tym meczu
63' - Legia nadal bez pomysłu na grę
64' - Nieporozumienie Astiza z Muchą, było groźnie
65' - Przygotowuje się do gry Michał Żyro
65' - Może coś wreszcie zacznie się dziać na boisku
65' - Zmiana Cracovia:
Jakub Kaszuba -
Radosław Matusiak
66' - Ładny strzał z dystansu Macieja Rybusa. Niestety niecelny
67' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Michał Żyro
67' - Dochodzi do zapowiadanej zmiany. Radovicia zastępuje 17-letni Żyro
68' - Strzał Rybusa lewą nogą minął prawy słupek bramki Merdy
69' - Paluchowski faulował próbując dojść do piłki przed polem karnym Cracovii
70' - Akcja Legii, niedokładne podanie do Rybusa i aut dla gości
71' - Derbich faulowany przez Borysiuka, Cracovia w ataku
71' - Słabe dośrodkowanie Matusiaka, faul na Żyro
71' - Żółta kartka: Łukasz Mierzejewski (Cracovia)
71' - Mierzejewski ukarany żółtą kartką
72' - Astiz w ataku, podanie na lewą stronę do Kiełbowicza, ale ten dośrodkowuje prosto do obrońców
73' - Kiepskie dośrodkowanie Rzeźniczaka, od bramki Merda
74' - Wysokie ceny biletów i klasa przeciwnika odstraszyły kibiców od przyjścia na Łazienkowską. Na trybunach ok. 800 osób, a klub sprzedał... 50 biletów
75' - Z murawy nadal wieje nudą. Jak tak dalej pójdzie, będziemy musieli znieść jeszcze dogrywkę
76' - Jeleń zwija się z bólu w środku boiska, potrzebna jest interwencja lekarzy
78' - Podanie na środek do Paluchowskiego, ten z problemami, Merda wybijał, piłka trafiła do Rybusa, ale ten strzelił koszmarnie niecelnie
79' - Dobra akcja Legii zmarnowana przez Paluchowskiego, który dośrodkował do obrońców
80' - Rybus miał szansę strzelać, ale Baran wślizgiem wybił mu piłkę
81' - Paluchowski na spalonym
81' - Od bramki Mucha, strata i Astiz znowu do bramkarza Legii
82' - Fatalne zagranie Jędrzejczyka w kierunku Rzeźniczaka. Piłka opuszcza boisko
83' - Niezła akcja Legii, prawą stroną biegł Szałachowski, ale podanie do Rybusa w pole karne niecelne
84' - Ponownie na spalonym Paluchowski. To nie najlepszy mecz w wykonaniu napastnika
84' - Już tylko kilka minut dzieli nas od końca drugiej połowy, wynik bez zmian
85' - Akcja Legii prawą stroną, dogranie do Smolińskiego w pole karne, ale ten uprzedzony przez bramkarza Cracovii
85' - Jeszcze raz akcja prawą stroną, ale obrońcy Cracovii dobrze odczytali zamiary legionistów
85' - Faul na Paluchowskim, będzie kartka
86' - Żółta kartka: Arkadiusz Baran (Cracovia)
86' - Paluchowski opuszcza boisko na noszach
87' - 4 minuty doliczy Dawid Piasecki do drugiej części meczu
88' - Kontra Cracovii, sam na sam wychodził Matusiak, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej
88' - W miejsce Paluchowskiego wchodzi Kosecki. Kontuzja nie pozwoliła Paluchowi dokończyć meczu
89' - Katastrofalny błąd Legii!!!! To była najlepsza akcja Cracovii w tym meczu!
90' - Chwilę później Szałachowski miał znakomitą sytuację na strzelenie bramki, ale jego strzał został zablokowany
90' - Zmiana Legia:
Adrian Paluchowski -
Jakub Kosecki
91' - Przed nami jeszcze co najmniej 4 minuty tego bezbarwnego meczu
92' - Ładne dośrodkowanie Rzeźniczaka wyłapuje Merda
92' - Świetna okazja dla Cracovii zmarnowana. Sasin spod linii końcowej podał do Matusiaka, a ten z trudnej pozycji nie trafił w światło bramki
93' - Znowu było groźnie pod bramką Legii! Kłus strzelał na długi słupek, ale minimalnie niecelnie
94' - Rybus powstrzymany, jest szansa na kolejną kontrę Cracovii
94' - Rzut rożny dla Cracovii w ostatniej minucie drugiej połowy
95' - Wybija Goliński - nikt nie zamykał akcji
95' - Za chwilę koniec
95' - Koniec drugiej połowy i nadal brak rozstrzygnięcia. Przed nami dogrywka!

Dogrywka stała się faktem. Po regulaminowym czasie gry bramki nie padły.
Za nami 90 minut bezbarwnego i nudnego meczu 1/8 finału PP. Za chwilę rozpocznie się półgodzinna dogrywka.

91' - Początek pierwszej części dogrywki
91' - Rozpoczęła Legia
92' - Od bramki Merda, daleki wykop i szansa dla Legii!!!!
92' - Piłka trafiła do Rybusa, ten odegrał głową do Koseckiego, a Kosa będąc sam na sam strzelił prosto w bramkarza
94' - Matusiak wbiega w pole karne... ale fatalnie uderza nad poprzeczką
94' - Faul na Rzeźniczaku. Początek lepszy w wykonaniu Legii
95' - Kosecki oszukał dwóch rywali, ale nie udało mu się minąć trzeciego
96' - W pierwszej części dogrywki aktywniejsza Legia. Derbich zablokował dośrodkowanie legionistów. Będzie rzut rożny
97' - Nikt jednak nie zamykał akcji, z autu Cracovia
98' - Kiełbowicz daleko do Koseckiego, ale piłka podskoczyła na nierówności, Koseckiemu udało się ją w końcu przyjąć ale sfaulował rywala
99' - Kontra Cracovii, zagranie do Matusiaka przejął Astiz
100' - Cebula do Kłusa, na granicy spalonego, ale potem niedokładne dogranie w pole karne zakończyło tę akcję
100' - GOL! Sebastian Szałachowski! (Legia)
100' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!
101' - Piękne uderzenie z dystansu Szałachowskiego nie dało szans obrony Merdzie. Legia 1-0 Cracovia
102' - Legioniści częściej utrzymują się teraz przy piłce, ale pomimo zdobycia przez nich gola, obraz gry zbytnio nie zmienił się
103' - Za mocne podanie Sasina do Mierzejewskiego, od bramki rozpocznie Mucha
104' - Za chwilę koniec pierwszej części dogrywki
105' - Kosecki przewraca się, za chwilę Maciej Rybus został kopnięty. Będzie wolny dla Legii z lewej strony boiska
105' - Borysiuk uderza prosto w mur
106' - Żyro biegnie lewą stroną, przepuścił piłkę między nogami dwóch piłkarzy gości, ale nikt z jego kolegów nie przejął piłki
106' - Koniec pierwsze połowy dogrywki. Za chwilę ostatnie 15 minut.

106' - Początek drugiej części dogrywki
106' - Rozpoczęło się, miejmy nadzieję, ostatnie 15 minut tego meczu
107' - Żółta kartka: Łukasz Tupalski (Cracovia)
107' - Rybus z wolnego, ale Jeleń wybija piłkę
107' - Faul Rybusa na Cebuli, będzie rzut wolny
108' - Fantastyczna okazja Matusiaka!!! Napastnik Cracovii z kilku metrów strzelił w bramkę, ale Mucha wystawił nogę i wybił piłkę
110' - Sasin dośrodkowuje prosto na głowę Astiza
110' - Wychodzi lewą stroną Rybus, dogranie w pole karne wybija Baran
111' - Akcja Cracovii, Cebula na minimalnym spalonym
113' - Odegranie Rybusa do Szałachowskiego, ten znowu do Rybusa, ale obrońcy wyjaśniają sytuację
114' - Rzeźniczak przewraca się w polu karnym, ale sędzia nie gwiżdze karnego
114' - Rzut rożny dla Cracovii
116' - Kosecki stał przed szansą, ale strzelił w Barana
116' - Będzie rzut rożny z prawej strony boiska
117' - Strzał Borysiuka z dużej odległości mija bramkę Merdy
117' - GOL! Maciej Rybus! (Legia)
118' - GOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!! Na szczęście mecz zakończy się już za chwilę. Strzał Szałachowskiego odbija Merda, piłka mogła wyjść za linię końcową, ale na szczęście dobił ją Rybus
119' - Znakomitą szansę zmarnował Matusiak. Mając za plecami dwóch obrońców, strzelił obok bramki Muchy
120' - Kontra Cracovii, kolejna niezła sytuacja zmarnowana
121' - Długa piłka lewą stroną do Koseckiego, ale strzał młodego napastnika bardzo niecelny
121' - Koniec meczu!

Po słabym i nudnym meczu Legia pokonała w dogrywce Cracovię 2-0. Bramki zdobyli Szałachowski i Rybus.

Zgaście światło!

Za nami kolejne pasjonujące widowisko na Łazienkowskiej. To z Cracovią zechciało obejrzeć 800 osób, czyli parę razy mniej niż liczba fanów, którzy wykupili przed sezonem karnety, które obejmowały także spotkanie z Cracovią. Dziś na trybunach było cicho. Nie przygrywała nawet orkiestra, więc dało się słyszeć wszystkie, nawet pojedyncze, okrzyki. Po około 80 minutach wątpliwej jakości widowiska, jeden z kibiców domagał się wyłączenia światła.

Wcześniej górna część Krytej mało pozytywnie oceniała Jana Urbana jako trenera Legii. Szyderczo skandowano "Janek, dziękujemy" oraz już z większą frustracją - "Legia grać k... mać". Oprócz gwizdów i pojedynczych okrzyków było cicho. Na trybunach tym razem nie było już tylu kamer co ostatnio - widocznie testy nowego systemu monitoringu dobiegły końca. Liczba wydanych ostatnio zakazów pokazuje, że działał on bez zarzutu. No prawie, bo zakaz (po burzliwej rozmowie cofnięty) za mecz z Ruchem otrzymała także osoba, której nie było na meczu. Brawo! Z nowinek "bramkowych", dziś przy wejściu wszyscy kibice musieli zdejmować czapki. Gdy jeden starszy wiekiem kibic nie chciał tego uczynić, zbiegło się kilku ochroniarzy, aby nakłonić go do okazania potylicy.

Po kilkudziesięciu minutach ziewania jeden z fanów zaczął krzyczeć "Zgaście światło". Nikt go jednak nie posłuchał i przez kolejnych 10 minut obserwowaliśmy marnej jakości kopaninę. Gdy upłynął regulaminowy czas gry, fani zaczęli gwizdać. Część osób opuściła trybuny. Ci, którzy chcieli to uczynić po rozpoczęciu pierwszej połowy dogrywki, byli zatrzymywani przez ochronę. "Dopiero w przerwie" - słyszeli w odpowiedzi. W końcu padła bramka, która swoją urodą zupełnie nie przystawała do poziomu "widowiska". Raz jeszcze tego dnia na trybunach słychać było oklaski - po trafieniu z bliska Rybusa. Po meczu zaś kibice urządzili szyderczą fetę.

Za komentarz do meczu niech posłuży jednak tekst jednego z redakcyjnych kolegów: "Aż oczy bolą widząc jak wysilają się gracze dla naszego klubu Legia... Dokładnie podają, celnie strzelają, a niektórzy wybijają im piłki. To nie ludzie, to wilki!".

P.S. Gwoli ścisłości muszę nadmienić, że dziś spiker powrócił do informowania o spotkaniach legijnych sekcji.