Inaki Astiz 15
Pance Kumbev 26
Tomasz Kiełbowicz 11
Ariel Borysiuk 16
64' Tomasz Jarzębowski 78
Maciej Iwański 8
Maciej Rybus 31
67' Sebastian Szałachowski 20
89' Bartłomiej Grzelak 9
Kostiantyn Machnowskij 55
Marcin Komorowski 17
Jakub Wawrzyniak 24
89' Miroslav Radović 32
Marcin Smoliński 28
64' Piotr Giza 7
67' Marcin Mięciel 21

Podnieśli się z kolan!

W Gdańsku 10 tysięcy kibiców obejrzało bardzo emocjonujące spotkanie. Rozpoczęło się fatalnie dla Legii, bo już po 10 minutach gospodarze prowadzili 2-0. Do przerwy wojskowi zdołali jednak odrobić jedną bramkę za sprawą Macieja Rybusa, a tuż po zmianie stron do remisu doprowadził Tomasz Kiełbowicz. W 78. minucie Inaki Astiz strzałem z główki dał Legii prowadzenie i zwycięstwo 3-2!

Stefan Białas dokonał dwóch zmian w składzie, w porównaniu do wyjściowej jedenastki z wtorkowego spotkania z Ruchem Chorzów. W miejsce Jakuba Wawrzyniaka wszedł Maciej Rybus, a Donga zastąpił Sebastian Szałachowski.

Mecz na Traugutta rozpoczął się dla legionistów TRAGICZNIE. Już w 27 sekundzie Lechia przeprowadziła akcję lewą stroną, Ivans Lukjanovs oddał strzał zza pola karnego, a Paweł Nowak dotknął piłkę na piątym metrze i Mucha był bez szans. Kolejne minuty to dalszy napór gospodarzy. Niesieni głośnym dopingiem raz po raz zagrażali bramce warszawian. W 4. minucie Krzysztof Bąk uderzył z główki minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi Ariel Borysiuk oddał strzał z bardzo ostrego kąta, ale Paweł Kapsa dobrze zachował się w bramce. Niestety w 10. minucie Inaki Astiz, który w ostatnim czasie notuje sporą obniżkę formy ewidentnie sfaulował w polu karnym Pawła Nowaka. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Hubert Wołąkiewicz i pewnym strzałem pokonał Jana Muchę. W 13. minucie Jan Mucha po raz pierwszy interweniował - ładnie uprzedził Tomasza Dawidowskiego. Dziesięć minut później piłka wpadła do bramki Kapsy, ale Maciej Rybus był na minimalnym spalonym i gol nie został uznany. W 28. minucie ładny strzał z ostrego kąta oddał Jakub Rzeźniczak, ale Kapsa był na posterunku. Chwilę później kolejny błąd pod polem karnym Legii popełnił Inaki Astiz, na szczęście świetnie zachował się Mucha i odważnym wyjściem uprzedził Nowaka. W 32. minucie legioniści strzelili kontaktową bramkę. Rajd prawą stroną przeprowadził Jakub Rzeźniczak i dośrodkował po ziemi w pole karne, a Maciej Rybus tylko dostawił nogę i futbolówka ugrzęzła w siatce. Kilka minut później mogło być 2-2! Niestety potężne uderzenie Macieja Iwańskiego uderzyło w spojenie słupka z poprzeczką. Po jednym ze starć z Dawidowskim kibice gospodarzy zaczęli buczeć na Muchę, a ten w odpowiedzi, machając rękoma, zachęcał lechistów do jeszcze większych gwizdów. Tuż przed końcowym gwizdkiem Bartosa mocno z lewej strony pola karnego uderzył Wiśniewski – świetnie piłkę odbił Mucha. Chwilę później z zaskoczenia uderzył Rybus – niestety obok bramki.

Na drugą część gry legioniści wyszli bez zmian. Już na początku szybką akcję prawą stroną przeprowadził Rzeźniczak. Minął dwóch lechistów i został sfaulowany z boku pola karnego. Do piłki podszedł Tomasz Kiełbowcz, uderzył mocno po ziemi i błąd popełnił Kapsa, który tak niefortunnie interweniował, że wbił sobie piłkę do siatki. W 64. Minucie na boisku pojawił się Piotr Giza - zastąpił Tomasza Jarzębowskiego. Chwilę wcześniej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Bartłomiej Grzelak, uderzając głową z kilku metrów prosto w ręce Kapsy. Jako kolejny w ekipie Legii na boisko wszedł Marcin Mięciel za Sebastiana Szałachowskiego. W 78. minucie po dośrodkowaniu Iwańskiego z rzutu rożnego piłkę głową w siatce umieścił Inaki Astiz i zrobiło się 3-2 dla Legii!

Do końca spotkania już nic się nie zmieniło. Wreszcie zobaczyliśmy dobry mecz w wykonaniu Legii i zakończony zwycięstwem. Teraz czas na Poznań!

Woytek

19:16 - Witamy ze stadionu Lechii Gdańsk. Za ok 45 minut początek spotkania. Na rozgrzewkę wybiegł przed sekundą Jan Mucha
19:25 - Obie drużyny już na rozgrzewce
19:44 - Stadion wypełnia się bardzo szybko
Kibice Lechii obrażają Legię. Dostało się i Jagiellonii
Ale i tak najlepszy jest spiker, który wychwalał Legię :) "To najlepszy klub w historii" etc itd itp
Losowanie połówek.
Lechia wyrzuca serpentyny - wcześniej odliczają

2' - I zaczęli legioniści. W pierwszej połowie Legia atakuje na bramkę, za którą znajduje się młyn
2' - GOL! Paweł Nowak! (Lechia)
3' - Ups :>
4' - Lechia wyszła z akcją, pierwszy kontakt z piłką, strzał zza pola karnego i piłkę na 5 metrze trącił Nowak i ta wpadła do bramki zdezorientowanego Muchy
5' - Rybus fauluje Wiśniewskiego
5' - Bramka wpadła w około 30 sekundzie spotkania...
5' - Krzysztof Bąk główkuje.... i nad poprzeczką! Ale było groźnie
7' - Ni to strzał ni dośrodkowanie Kiełbowicza - piłkę łapie Kapsa
8' - Kiełbowicz i Iwański zatrzymani przed polem karnym przez trzech lechistów
9' - Wolny z daleka - dośrodkowuje w pole karne Nowak i w ostatniej chwili Kumbev ubiega Kozansa
9' - Wołąkiewicz wybija piłkę Rybusowi. Czysto
9' - Strzał Borysiuka, piłka trafia w zaskoczonego Kapsę
10' - Dośrodkowanie z prawej strony, piłka zmierza w stronę Rybusa, ten szykuje się już do wyskoku, ale w tej samej chwili udanie interweniuje głową Bąk
10' - Astiz nieprzepisowo zatrzymuje w polu karnym Dawidowskiego. Astiz
11' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
11' - Znaczy karny nie Astiz... :>
11' - GOL! Hubert Wołąkiewicz z karnego! (Lechia)
12' - Hubert Wołąkiewicz strzela prosto w Muchę. Bramkarz Legii nawet specjalnie nie straszył rywala przed strzałem, po prostu czekał na egzekucję
13' - Dośrodkowanie z rożnego Kiełbowicza, łapie piłkę Kapsa
14' - Dawidowski znalazł się w polu karnym, ale tym razem szybszy Mucha
14' - Astiz zatrzymuje rajd Lukjanovsa lewą stroną
15' - Stefan Białas aż włożył okulary. Nie wierzy w to, co wyczyniaja piłkarze. Pewnie w najczarniejszych snach nie przewidywał takiego wyniku... Żal pana Stefana, wydaje się, że z tą drużyną nawet Mourinho nic by nie wygrał
16' - Żółta kartka: Ivans Lukjanovs (Lechia)
16' - Dawidowski na spalonym
19' - Rożny dla Legii, Iwański...
19' - Wybija piłkę z pola karnego Surma
19' - Faulowany jest Rybus - będzie wolny dla Legii
20' - Lechia nieśmiało zarzuca "ITI spier...."
20' - A młyn swoje - Legia to stara.... (prosta śpiewała o ITI)
21' - Astiz kompletnie sobie nie radzi z Dawidowskim. Jest przez niego objeżdżany w dziecinny sposób :/
23' - O a teraz już i młyn "pozdrawia" koncern ITI
23' - Dawidowski znów groźnie - tym razem zatrzymuje go Rzeźniczak przed samym polu karnym
24' - Seria błędów Legii - Borysiuk ogrywany niemiłosiernie, ratuje nas Mucha, a Inakiemu spada but tak pędzi za Dawidowskim
24' - Czy ktoś z Was wierzył, że Dawidowski jeszcze będzie TAK grał?
25' - "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" - śpiewają kibice
25' - Piłka w bramce Kapsy!!!! Ale niestety Rybus na spalonym
26' - Nowak dorzuca prostopadłą piłkę w pole karne i rozpaczliwie wybija ją Astiz, ale Lechia wciąż w ataku
28' - Surmik kładzie się po starciu z Borysiukiem, ale sędzia uważa, że legionista grał czysto
29' - Ciekawe uderzenie po ziemi Rzeźniczaka z narożnika pola karnego, ale łapie Kapsa
29' - Fatalne zachowanie Astiza, po jego błędzie piłka trafia do Nowaka, ten wpada w pole karne, na szczęście na posterunku jest Mucha
29' - Hm... co się dzieje z tym Inakim?!
30' - Dawidowski nieładnie się zachowuje, uderza Astiza w twarz, sędzia nie decyduje się na kartkę, jedynie ostrzegł lechistę
30' - Żółta kartka: Tomasz Dawidowski (Lechia)
31' - Teraz pan Tomek już się doczekał kartki za to, że chciał zabrać Musze piłkę po gwizdku
32' - Szałachowski kiwa się w polu karnym, ale przy nim trzech obrońców i spokojnie radzą sobie z legionistą
33' - Legia... gra tak: Astiz - Mucha - Kumbev - Astiz - Mucha. Żenada
33' - No i na szczęście gol
33' - GOL! Maciej Rybus! (Legia)
34' - Rzeźniczak prawą stroną - podał po ziemi w pole karne, tam był Rybus, który z 5. metra wpakował piłkę do siatki
35' - Wolny z daleka - wrzutka Kiełbowicza, interwencja obrońcy
36' - Jeszcze z autu Legia
36' - Akcja Nowaka i Dawidowskiego lewą stroną. Dośrodkowanie w pole karne, interweniuje Astiz
38' - Dobra akcja Legii. Rybus na lewej stronie do Kiełbowicza, ten podciąga parę metrów, dośrodkowuje a mocno uderza Iwański. Trafia w spojenie słupka z poprzeczką
38' - Mucha lezy na ziemi po starciu z Dawidowskim
39' - Sędzia zastanawiał się, czy nie ukarac lechisty, ale ostatecznie nie sięgnął po kartonik. Mucha jeszcze z nim dyskutuje
39' - Legia już zaczęła kolejną akcję
40' - Mucha prowokuje cały stadion do gwizdów. Na gwizdy macha do lechistów
41' - I chodzi ucieszony po polu karnym ;]
41' - Widać potrzebował, żeby ktoś go obudził
42' - Słaby strzał Szałachowskiego po ziemi z prawej strony
43' - Niedokładne podanie do Kiełbowicza, strata i aut dla Lechii
43' - Grzelak na spalonym
44' - Wiśniewski rozgrywa piłkę z Dawidowskim - ten drugi odpuszcza bo sędzia musiałby odgwizdać spalonego
45' - Uderza Lukjanovs
45' - Rzut rożny będzie wykonywał Mysona
45' - Wrzutka, broni Borysiuk, jeszcze po ziemi Surma i kontra Legii
46' - Ładnie Rzeźniczak sobie tam radził z rywalami, ale w końcu stracił piłkę przy linii
46' - Lechia szybko rozgrywa wolny po faulu Kumbeva, strzelają najpierw Wiśniewski a później Bąk
47' - Ależ gwizdżą na Muchę teraz kibice przy każdym jego kontakcie z piłką
47' - Sędzia dolicza minutę
47' - Rybus uderza, aut dla Lechii
48' - Koniec pierwszej połowy

Legia zaczęła grać trochę lepiej po strzeleniu kontaktowego gola. Inna sprawa, że po drugim golu Lechia postawiła na kontratak, pozwalając warszawianom na więcej
Jaja niech święci rodzina - ty z nami jedź do Lubina - takim transparentem mobilizują się na wyjazd kibice Lechii
Piłkarze wracają na boisko
Mucha "czule" powitany przez młyn - teraz tam będzie bronił
*Tam, czyli bramki umiejscowionej pod młynem Lechii :)

46' - Zmiana Lechia:

Tomasz Dawidowski -
Marcin Kaczmarek
47' - Pierwsza atakuje Lechia
47' - Rożny dla gospodarzy
47' - Będzie wykonywał Kaczmarek, który po przerwie wszedł na boisko
48' - Sprytne uderzenie Bąka po dośrodkowaniu Kaczmarka - piłkę łapie jednak Mucha
49' - O górną piłkę walczy Kaczmarek z Rzeźniczakiem. Legionista ląduje na murawę i trzyma się za twarz
49' - Jako że leżał za długo sędzia kazał mu opuścić boisko. Legionista protestował, ale został zesłany na krótko za linię. Przynajmniej zdążył się napić wody
50' - Mała sektorówka ULG pojawiła się na sektorze pod zegarem
50' - Znów atakuje Lechia - strzał i piłkę łapie Mucha
51' - W rewanżu kontratak - pędzą na bramkę Lechii Grzelak i Szałachowski, ale szybszy Kapsa
51' - Nowak uderza z daleka po ziemi, łapie bez problemu wygwizdywany Mucha
52' - Niedokładnie wyprowadza akcję Nowak, przejmuje piłkę Jarzębowski, ale po chwili w natarciu znów gospodarze
53' - Lechia po raz kolejny "pozdrawia" ITI
53' - Nieudana akcja Lechii, piłkę spokojnie przejmuje Kumbev i podaje w polu karnym głową do Muchy. Legia od bramki
54' - Rzeźniczak minął dwóch rywali i był faulowany przez Nowaka. Nie wiadomo czemu sędzia nie pokazał żóltej kartki
54' - Ale dobra sytuacja do wolnego
54' - GOL! Tomasz Kiełbowicz! (Legia)
56' - Legia wyrównuje w dziwnych okolicznościach. Z wolnego dośrodkowuje Kiełbowicz, pilka mija mur, Kapsa wypuszcza ją z rąk i futbolówka przechodzi mu pod brzuchem
59' - Żółta kartka: Krzysztof Bąk (Lechia)
60' - Wolny dla Legii
60' - Bąk musi wybijać piłkę na róg
60' - Dośrodkowanie Szałachowskiego - wyłapuje je pewnie Kapsa
61' - Grzelak prawie przyjął piłkę ręką
62' - Akcja dwójkowa naszych bohaterów z PP - Iwański podaje do Grzelaka, a ten strzela. Łapie Kapsa
62' - Legia nabrała wiatru w żagle, a Lechia stoi
63' - Szykuje się do wejścia na boisko Giza
65' - Iwański podaje dobrze do Grzelaka, dośrodkowanie i ... nic. Chwilę później Grzelak marnuje doskonałą okazję - jest sam na sam z Kapsą, może na 5 metrze. Strzela wprost w bramkarza
65' - Faulowany Szałachowski
65' - Zmiana Legia:
Tomasz Jarzębowski -
Piotr Giza
66' - Kiełbowicz z wolnego, wybija głową obrońca
67' - Zmiana Lechia:
Piotr Wiśniewski -
Marcin Pietrowski
67' - Co ten Grzelak znów zrobił? Miał setę i spudłował. Mięciel się szykuje do wejścia
68' - Indwidualna akcja Iwańskiego i strzał, niecelny
68' - Zmiana Legia:
Sebastian Szałachowski -
Marcin Mięciel
69' - Uderzenie Grzelaka w kosmos.
69' - Lechia nic nie gra w drugiej połowie
70' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
71' - Kumbev sobie spokojnie przemierza w biegu kolejne metry boiska
72' - Udana interwencja Pance
73' - Kaczmarek wbiega w pole karne i uderza z ostrego kąta, broni Mucha
73' - Nieudana akcja Lechii. Niespiesznie wznawia grę Mucha, co trybuny kwitują gwizdami
74' - Grzelak sobie leży w polu karnym
74' - Teraz coś tłumaczy sędziemu, wskazując że był faulowany
74' - Mięciel zgodnie z zasadą fair-play oddaje piłkę gospodarzom
75' - Długie wybicie Muchy i Legia idzie z kontrą. Wybija piłkę sprzed bramki obrońca.
76' - Kozans poza boiskiem - interweniuje lekarz
76' - Aut dla Legii
77' - Beznadziejnie wyprowadzili akcję lechiści i pojawiają się pierwsze gwizdy na trybunach przy T29
78' - Dośrodkowanie Rzeźniczaka w pole karne, walczy Rybus, ale wybijają obrońcy
78' - Trzeba przyznać, że Legia wreszcie walczy!
79' - GOL! Inaki Astiz! (Legia)
79' - Rożny i jeeeeeeeeeeeeeeest
79' - Dośrodkowanie Iwańskiego ładnie strzałem głową wykończył Astiz. Ależ się odwróciły losy meczu
81' - Strata Lechii, Mięciel walczy w polu karnym
82' - Z 0:2 do 3:2 - kto by się spodziewał?!
83' - Zmiana Lechia:
Arkadiusz Mysona -
Jakub Zabłocki
85' - Słabe dośrodkowanie Lukjanovsa, łapie piłkę Mucha
87' - Wolny z dogodnej sytuacji - doskonała okazja by strzelił Iwański
88' - Grzelak nie był "na oriencie", przy okazji chyba jeszcze uderzył w głowę rywala, ale sedzia nie widział
88' - Lechiści na spalonym
88' - Mucha się nie spieszy po piłkę ;) jeszcze 3 minuty
90' - Kolejny spalony Lechii i zacznie Mucha. Tymczasem wchodzi Radović
90' - Zmiana Legia:
Bartłomiej Grzelak -
Miroslav Radović
91' - Sędzia doliczył 3 minuty
92' - Rożny tym razem wykonuje Rybus - niepewna interwencja Kapsy
94' - Lukjanovs powstrzymywany przez 3 legionistów, rożny i chyba ostatnia szansa dla Lechii
94' - Ależ huknął teraz Kaczmarek