Inaki Astiz 15
Pance Kumbev 26
Tomasz Kiełbowicz 11
Sebastian Szałachowski 20
80' Tomasz Jarzębowski 78
89' Ariel Borysiuk 16
Maciej Iwański 8
46' Maciej Rybus 31
Bartłomiej Grzelak 9
Kostiantyn Machnowskij 55
Dickson Choto 4
89' Piotr Giza 7
Marcin Komorowski 17
Jakub Wawrzyniak 24
46' Miroslav Radović 32
80' Marcin Mięciel 21

Mucha to za mało

Legia Warszawa przegrała w Poznaniu z Lechem 0-1. Jedyna bramka tego spotkania padła w 76. minucie. Po bardzo ładnym uderzeniu Semira Stilicia Jan Mucha nie miał nic do powiedzenia. Wcześniej jednak spisywał się znakomicie i tylko dzięki jego postawie tyle czasu utrzymywał się remis. Szanse Legii na tytuł mistrzowski w tym sezonie chyba prysły już definitywnie.

Stefan Białas nie zaskoczył niczym w wyjściowej jedenastce. W ataku zagrał Bartłomiej Grzelak, wspierany przez Macieja Iwańskiego. Na skrzydłach wystąpili Rybus i Szałachowski.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Jana Muchy. W 12. minucie Ariel Borysiuk od tyłu sfaulował Sławomira Peszkę i został ukarany żółtą kartką. Chwilę później Robert Lewandowski uderzał zza pola karnego, ale bardzo niecelnie. To nie był jednak koniec ataków gospodarzy – strzał Kriwietsa z 20 metrów pewnie obronił Mucha. W 29. minucie mocno zza pola karnego uderzył Jarzębowski, ale tylko nad bramką. Następnie mocno nacisnął Lech. Najpierw znakomitej sytuacji sam na sam z Muchą nie wykorzystał Lewandowski – bramkarz Legii uprzedził lechitę, a kilka minut później Astiz ratował sytuację wybiciem piłki na rzut rożny. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Rzeźniczak podał do Iwańskiego, który strzałem z półobrotu próbował zaskoczyć Buricia, ale mu to się nie udało. W 44. minucie szybka kontra Lecha zakończyła się uderzeniem Peszki po ziemi i próbą wślizgu Lewandowskiego, który jednak nie sięgnął piłki.

W przerwie w drużynie Legii nastąpiła jedna zmiana. W miejsce kontuzjowanego Macieja Rybusa wszedł Miroslav Radović. Już w 47. minucie powinno być 1-0 dla Lecha. Peszko trafił w słupek, a Kriwiec i Lewandowski nie potrafili z kilku metrów wpakować piłki do siatki. Cztery minuty później piłka wpadła do bramki Legii, ale na szczęście Kriwiec był na spalonym. W 55. Minucie Mucha dwukrotnie zapobiegł utracie gola po akcjach Lewandowskiego, a przy trzeciej okazji "Lewego" goście mieli masę szczęścia, bo napastnik gospodarzy minimalnie przestrzelił. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 62. minucie. Lewandowski wyszedł sam na sam z Muchą i bramkarz Legii ewidentnie sfaulował go na 15 metrze. Arbiter główny uznał jednak, że napastnik próbował wymusić jedenastkę i ukarał go żółtą kartką. Chwilę później mogło być 1-0 dla Legii, ale w sytuacji sam na sam z Buriciem piłka uderzona przez Miroslava Radovicia nie wpadła do bramki, ponieważ głową zdołał wybić ją Bartosz Bosacki. Kwadrans przed końcem Kumbev w ostatniej chwili zablokował piłkę zmierzającą do Lewandowskiego. Niestety chwilę później Jarzębowski sfaulował 25 metrów przed bramką Muchy i Semir Stilić pięknym uderzeniem z rzutu wolnego dał Lechowi prowadzenie. W 82. minucie Robert Lewandowski ponownie miał sytuację sam na sam z Muchą, ale Słowak świetnie odważnym wyjściem zablokował napastnika Lecha. Do końcowego gwizdka nic się już nie zmieniło. Legia może chyba zapomnieć o tytule mistrza Polski, bo strata do prowadzącej Wisły wzrosła do 8 punktów.

Woytek

17:45 - Witamy ze stadionu Lecha w Poznaniu. Za nieco ponad godzinę rozpocznie się hit 23. kolejki ekstraklasy! Na trybunach są już pierwsi kibice. W sumie mecz będzie mogło obejrzeć 13 tysięcy osób
18:18 - Legioniści wybiegają na murawę i witani są przeciągłymi gwizdami
Kibice Lecha zorganizowali na tym meczu bojkot Gazety Wyborczej. Na wszystkich krzesełkach znajdują się ulotki o treści zachęcających do bojkotowania Agory
Kibice Lecha "pozdrawiają" ITI
Hymn Lecha Poznań
Nie wykurował się jednak Dickson Choto
Jedz tatara na śniadanie! + przekreślone logo ITI to transparent, który podnieśli kibice Lecha w Kotle
Samotnie wchodzący na boisko Choto został niemiłosiernie wygwizdany
Piłkarze wychodzą na murawę
Naszych wyprowadza Tomek Kiełbowicz
Na górze transparent: Uwaga. Chcesz być wielkim chuliganem? Pośrodku sektorówka - postać "karka" a na koszulce Kawał Gnoja, MMA boks i takie pierdoły"
Obie ekipy się mobilizują, zaraz początek meczu

1' - Zaczął Lech
2' - Gra w środku pola, zatrzymany Iwański
3' - Groźny strzał Lecha, niecelny
4' - Lewą stroną Rybus, ale zatrzymany
4' - Z prawej strony Peszko. Uderza i Mucha ma problemy z interwencją
4' - Rożny dla Lecha
4' - Dośrodkowanie wybija głową jeden z legionistów
5' - Wrzutka z autu, interweniuje Rzeźniczak, wreszcie aut dla Legii
5' - Do Szałachowskiego ruszają trzej rywale i bez problemu zabierają mu piłkę
6' - Lech traci piłkę, Borysiuk podaje do przodu w kierunku Grzelaka, ale piłkę przejmują gospodarze
7' - Leży na murawie Kriwiec, ale sędzia nie gwiżdże faulu
9' - Rożny dla Lecha
9' - Interwencja naszej obrony
9' - Peszko niecelnie z główki po dośrodkowaniu z lewej strony
10' - Legia w ataku pozycyjnym
10' - Zagranie do środka, jednak piłkę wybija przed siebie Arboleda
11' - Grzelak na spalonym. A podawał mu z lewego skrzydła Rybus
12' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
12' - Rzeźniczak przedarł się przez zasieki ustawione przez 3 rywali, udało mu się podać do Rybusa, ale ten fatalnie dośrodkował z lewej strony w pole karne
12' - Borysiuk został ukarany za faul z tyłu na Peszce
13' - Dośrodkowuje Kriwiec z lewej strony, ale niedokładnie i zacznie Mucha
15' - Uderzenie Lewandowskiego z linii pola karnego, ale nieudany zupełnie ten strzał napastnika, którego dziś ogląda ponoć 15 menedżerów z całej Europy
15' - Kriwiec uderza zza pola karnego prosto w Muchę
17' - Kiełbowicz fauluje Peszkę, będzie wolny dla Lecha
18' - Legioniści w murze, uderza Gancarczyk, ładny strzał, ale rzuca się Mucha i udana interwencja słowackiego bramkarza
18' - Wolny dla Legii z 40 metrów Iwański
19' - Kiełbowicz do Rybusa, ten robi dwa zwody i strzela, ale łapie Burić
19' - Na facebooku Legia LIVE! można zobaczyć oprawę Lecha
20' - Wrzutka Rzeźniczaka, nie ma komu zamknąć akcji
20' - Pędzi prawą stroną Peszko, dośrodkowuje, głową wybija Jarzębowski, jeszcze strzela Gancarczyk, jednak wciąż 0-0
22' - Kiełbowicz dośrodkowuje z wolnego z prawej strony, wybija Bandrowski
22' - Jeszcze róg dla Legii
22' - Kiełbowicz, wyskakuje Jarzębowski, ale łapie Burić
23' - Lewandowski fauluje Astiza, który był szybszy od napastnika Lecha
24' - Grzelak w polu karnym, ale ponoć faulował
24' - wyborcza! co? pinokio! krzyczą lechici
25' - Żółta kartka: Pance Kumbev (Legia)
25' - Przepychanki na środku boiska po tym, jak Kumbev sfaulował Lewandowskiego
26' - Grę wznowi Bosacki ze środka boiska
26' - Wisi też logo Wyborczej i napis: Gazeta nie dla Wielkopolski
27' - Gancarczyk niedokładnie podaje na lewe skrzydło, piłka opuszcza boisko, aut dla Legii
28' - Strata Astiza (na rzecz Peszki) mogła się skończyć groźną akcją Lecha
28' - Lechici atakowali tak agresywnie, że sfaulowali
28' - Grzelak walczy przy linii bocznej z Wojtkowiakiem, aut dla Legii
29' - Iwański podaje do Jarzębowskiego, ten strzela nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Buricia
30' - Lewandowski przegrywa pojedynek z Muchą sam na sam. Fantastyczna interwencja Jano
31' - Róg dla Lecha po serii groźnych strzałów
31' - Iwański dał się zatrzymać jak dziecko Stiliciowi
32' - Bardzo niedokładnie podają do siebie piłkę nasi piłkarze
32' - Grzelak się przewraca, ale sędzia nakazał rozpocząc grę Buriciowi
32' - Bramkarz wznawia grę długim wykopem
34' - Szałachowski w polu karnym... i rożny
35' - Rzeźniczak tak beznadziejnie odgrywa do Kiełbowicza, że wybija piłkę za linię boczną
35' - A przy rożnych stosujemy dziś jakąś dziwna taktykę ala szarańcza
36' - Sfaulowany Grzelak leży na murawie
38' - Legia dłuższą chwilę przy piłce, seria podań i prób strzałów, bezskuteczna
39' - Lewandowski kąśliwie z prawej nogi i kolejna fantastyczna interwencja Muchy
41' - Lech ma przewagę, ale ogólnie mecz nie trzyma jakoś specjalnie w napięciu
41' - Teraz pierwsza groźniejsza akcja Legii. Iwański dostaje piłkę w polu karnym, odwraca się i strzela, lecz w ręce Buricia
42' - Gancarczyk chce wyprowadzić długą piłkę, ale trafia w aut
44' - Lechici groźnie strzelają, ale sędzia i tak wskazuje, że był spalony
46' - Zaczęło się od straty Rzeźniczaka, Gancarczyk uruchomił Peszkę, do którego spóźnił się Astiz, odegranie, strzał i UFFF!
46' - Koniec pierwszej połowy

Gwiżdże wymagająca publiczność przy Bułgarskiej - nie takiego wyniku do przerwy oczekiwała
Na trybunach pojawił się transparent TVN - nie oglądam, GW - nie czytam

46' - Zmiana Legia:

Maciej Rybus -
Miroslav Radović
47' - Lech bez zmian
47' - Dobre dośrodkowanie na głowę Peszko, ale ten źle uderzył
48' - MASAKRA!!! Lech Poznań nie wykorzystał genialnej sytuacji!
49' - Piłka po strzale Peszko trafiła w słupek, a następnie dwóch lechitów nie potrafiło jej dobić z kilku metrów i Rzeźniczak wyekspediował poza pole karne
49' - Faul Kiełbowicza przy linii bocznej
50' - Rzut rożny dla Legii po akcji Iwańskiego
51' - Po dośrodkowaniu Iwańskiego niecelnie głową uderzał Kumbev
52' - Mucha musiał wybijać piłkę na aut
52' - Gol dla Lecha? Nie! Pozycja spalona Kriwieca i Stilica
53' - Szałachowski leży na murawie
54' - Strzał Kriwieca blokuje Rzeźniczak
55' - Mucha szybszy od napastnika Lecha
56' - Mucha broni strzał Lewandowskiego!
56' - W ataku gospodarze
56' - ale już zażegnane niebezpieczeństwo
57' - Uderzenie Szałachowskiego z 25 metrów broni Burić
57' - Szybki mecz oglądają kibice
59' - Kolejna genialna sytuacja zmarnowana przez gospodarzy a konkretnie Lewandowskiego, który spudłował z 11 metrów!
60' - Przerwa w grze. Kibice krzyczą "gorzko gorzko" bo sędziowie poprawiają sobie słuchawki
63' - Nie ma karnego!! A być powinien i chyba nawet z kartką dla Muchy który ewidentnie faulował w polu karnym Lewandowskiego
64' - Żółta kartka: Robert Lewandowski (Lech)
64' - Karny był ewidentny
65' - W odpowiedzi Radović znajduje się sam na sam z Buriciem, uderza nad bramkarzem ale piłkę zmierzajcą do bramki wybija Bosacki! Tylko rzut rożny
67' - Astiz wybija na rzut rożny
68' - Żółta kartka: Sławomir Peszko (Lech)
68' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
69' - Kumbev uprzedził Wojtkowiaka po dośrodkowaniu lechitów z rzutu rożnego
69' - Na spalonym Lewandowski
70' - Strata Radovicia
70' - Rzut wolny dla Legii z ok 25 metrów i kartka chyba dla Bosackiego
70' - Żółta kartka: Bartosz Bosacki (Lech)
71' - Iwański... i nie ma bramki
72' - Fauulowany Kriwiec
73' - Faul Radovicia na Peszce przy linii końcowej
75' - Rożny dla Legii
75' - Nic z tego nie wyszło, ale kontra gospodarzy zatrzymana przez Jarzębowskiego
76' - Kumbev ratuje Legię! Dobra akcja dopspodarzy strzał Peszki i w ostratniej chwili Kumbev zablokował Lewandowskiego
77' - Żółta kartka: Tomasz Jarzębowski (Legia)
77' - Faul Jarzy - ok 25 metrów do bramki Legii
77' - GOL! Semir Stilić! (Lech)
78' - I niestety gol... pięknym uderzeniem Muchę pokonał Semir Stilić
79' - Spięcie Grzelaka z lechitą na połowie gospodarzy
79' - Żółta kartka: Bartłomiej Grzelak (Legia)
81' - Zmiana Legia:
Tomasz Jarzębowski -
Marcin Mięciel
83' - MUCHA!! GENIALNIE BLOKUJE Lewandowskiego w sytuacji sam na sam
88' - Kumbev kolejny raz dobrze przerywa atak Lecha
88' - Rzut wolny dla Lecha przy linii bocznej pola karnego
89' - Słabe wykonanie stałego fragmentu gry przez lechitów
89' - Zmiana Legia:
Ariel Borysiuk -
Piotr Giza
90' - Faul na Radoviciu
92' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Zmiana Lech:
Semir Stilić -
Tomasz Mikołajczak
94' - Zmiana Lech:
Siergiej Kriwiec -
Mateusz Możdżeń
95' - Koniec meczu!

Cóż... Lech był dziś drużyną lepszą, a sam Jan Mucha nie wygra spotkania. Szansa na mistrzostwo odjechała już bezpowrotnie bo strata do Wisły wynosi 8 punktów.
Gospodarze się cieszą, legioniści opuścili już murawę, a my dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i życzymy Wesołych Świąt!