Grzegorz Sandomierski 29
Andrius Skerla 5
Remigiusz Jezierski 19
Neves Soares Hermes 7
82' Jarosław Lato 13
El Mehdi Sidqy 2
Thiago Rangel Cionek 15
Alexis Norambuena Ruz 17
63' Tomasz Frankowski 21
Rafał Grzyb 22
Coutinho Bruno 32
Rafał Gikiewicz 33
Igor Lewczuk 4
Piotr Klepczarek 6
Paweł Zawistowski 5
63' Kamil Grosicki 10
Dariusz Jarecki 27
82' Maycon 20

Zwycięstwo w smutnej scenerii

Tragiczne wydarzenia ze Smoleńska sprawiły, iż spotkanie z Jagiellonią zostało przełożone na dzisiejszy wieczór. O ile decyzję spowodowaną żałobą narodową, jak najbardziej słuszną, wszyscy przyjęli ze zrozumieniem, o tyle zawirowania odnośnie miejsca i braku udziału kibiców, budziły wzburzenie. Nie krył tego trener białostoczan, który na łamach prasy stwierdził, iż gra na Konwiktorskiej nie ma najmniejszego sensu. Ostatecznie na fatalnej murawie, przy pustych trybunach, na obiekcie lokalnego rywala piłkarze Legii i „Jagi” o godz. 20:00 rozpoczęli walkę o ligowe punkty.

Trener Stefan Białas narzekał, iż przez częste spotkania w lidze i krajowym pucharze, nie ma czasu na spokojne treningi z zespołem. Teraz legioniści byli do dyspozycji szkoleniowca przez nieco ponad dwa tygodnie.

Ponurą scenerię przy Konwiktorskiej bardzo szybko ożywili piłkarze Legii. Już w 5. minucie przed polem karnym faulowany był Marcin Mięciel. Stały fragment gry pewnie wykorzystał Tomasz Kiełbowicz, który pozwolił Grzegorzowi Sandomierskiemu odprowadzić piłkę wzrokiem i wyjąć ją z siatki. Objęcie prowadzenia przez legionistów pobudziło przyjezdnych, których co chwila instruował trener Michał Probierz. Jednak ekipa Stefana Białasa nie pozwalała na zbyt bliskie podejście rywali pod bramkę Jana Muchy. Natomiast legioniści starali się przedrzeć się pod pole karny „Jagi”. Kluczem do sukcesu miały być długie zagrania kierowane do duetu napastników. Niestety, bezskutecznie. Pierwsza klarowna okazja do zdobycia goli przez zespół z Białegostoku miała miejsce w 27. minucie. Wówczas w polu karnym Remigiusza Jezierskiego faulował Dickson Choto. Dla obrońcy Legii żółta kartka, a dla Jagielloni rzut karny. Naprzeciwko Muchy stanął Tomasz Frankowski. Doświadczony napastnik próbował nieco na raty zaskoczyć Słowaka i ostatecznie uderzył po ziemi w róg. Zamiary „Franka” doskonale wyczuł legionista i stołeczna jedenastka nadal mogła się cieszyć ze skromnego prowadzenia. Piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Na potwierdzenie tych słów, nie trzeba było długo czekać. W 34. minucie rzut wolny wykonywał „Kiełbik”. Co prawda futbolówka trafiła w mur, ale po chwili wylądowała w szesnastce obok nie pilnowanego Bartłomieja Grzelaka. Do tej piłki ruszył Sandomierski, ale minimalnie szybszy był „Grzelu”, który uderzył tuż obok rywala i tym samym podwyższył na 2-0. Jak widać, brak kibiców, nie przeszkodził ekipie Legii w zdobywaniu bramek. Szansa na zmianę rezultatu była tuż przed końcem pierwszej połowy. Rywale w zamieszaniu pod polem karnym, nie potrafili na celne oddanie strzału między słupki Legii. Natomiast Grzelak skierował głową piłkę wprost w ręce interweniującego bramkarza białostoczan, a Tomasz Jarzębowski pomylił się o centymetry strzelając zza pola karnego. Po chwili obie jedenastki skierowały się do szatni.

W identycznym zestawieniu, ale z pewnością w innych nastrojach wyszli piłkarze na drugie 45 minut. „Jaga” bardzo szybko starała się zdobyć kontaktową bramkę. Bardzo szybko przekonali nas o tym Bruno do spółki z Frankowskim. Aczkolwiek przy dośrodkowaniu w pole karne, minimalnego spalonego dopatrzył się sędzia liniowy. Nie zniechęciło to rywali do poszukiwania gola. Wkrótce wspomniany Bruno zmusił do wysiłku Muchę, który w ostatnich meczach regularnie wyciągał piłkę z siatki. Odpowiedź Legii? Rzut wolny. Ustawiany przez Dawida Piaseckiego mur, co chwila się rozchodził. Przepychanki, szturchnięcia, a czas płynął. Po rozdaniu dwóch żółtych kartek, arbiter zezwolił Maciejowi Iwańskiemu na oddanie strzału z 20. metrów i… rywale mogli wznowić grę od bramki. Po chwili na placu gry pojawił się Kamil Grosicki, który zmienił Frankowskiego. Na efekty, nie trzeba było długo czekać. Rywale wywalczyli rzut rożny. Zagranie w pole karne, jeszcze podbita piłka przez gracza „Jagi” i po chwili głową skierował futbolówkę do pustej bramki Thiago Cionek. Co ciekawe, było to pierwsze trafienie białostoczan w historii rywalizacji z Legią w Warszawie. Niestety, nie był to moment pobudzający Iwańskiego i spółkę do działania. Piłkarze w żółto-czerwonych strojach starali się tworzyć akcje ofensywne, czym zmusili legionistów do wytężonego wysiłku w obronie. Zareagować musiał Stefan Białas, który na plac gry wpuścił Macieja Rybusa oraz Marcina Smolińskiego. Niestety, wprowadzone zmiany nie wpłynęły w sposób znaczący na poczynania warszawskiej jedenastki. To rywale szybciej biegali. To rywale starali się przeprowadzić groźną akcję dającą im upragnione wyrównanie. To rywale częściej nieprzepisowo powstrzymywali gospodarzy. Jednak na nic wysiłki rywali. Mimo doliczonych zaledwie trzech minut sędziego technicznego, rezultat nie uległ już zmianie, choć rywale uderzyli jeszcze w poprzeczkę!

W drugiej połowie Legia nie przypominała zespołu, który w pierwszej odsłonie zdobył dwubramkowe prowadzenie. Oddając pole gry, Jagiellonia zdołała zdobyć kontaktową bramkę. Ostatecznie skończyło się na zwycięstwie warszawskiego zespołu, choć losy meczu równie dobrze mogły się inaczej potoczyć, gdyby rzut karny wykorzystał Tomasz Frankowski. Aczkolwiek teraz to już nieistotne. Komplet punktów pozostał w stolicy. Teraz czas na zwycięstwo nad Piastem. Miejmy nadzieję, że po wygraną legioniści sięgną w piątek już na Łazienkowskiej.

Autor: Fumen

Za kilka minut rozpocznie się mecz Legii z Jagiellonią Białystok.
Piłkarze wychodzą już na boisko
Ponuro prezentuje się pusty stadion Polonii...
Mecz poprzedzi minuta ciszy ku czci poległych pod Smoleńskiem

1' - Rozpoczęła Legia.
2' - Zbyt dalekie podanie do Jezierskiego. Mucha rozpocznie od bramki
3' - Piłkarze Jagiellonii rozgrywają piłkę w środku boiska, strata... wychodzi Legia i nieudane podanie Grzelaka do Mięciela
3' - Frankowski na spalonym
4' - Grzelak ograł Skerlę, dośrodkował na długi słupek do Kiełbowicza, ten oddał niecelny strzał
5' - Mięciel faulowany na środku boiska - ok. 25 m do bramki Sandomierskiego
5' - GOL! Tomasz Kiełbowicz! (Legia)
6' - Strzela Kiełbowicz i.... GOOOOOOOOOOOLLLL!!!!! Sandomierski nawet nie ruszył do piłki. Legia 1-0 Jagiellonia
8' - Szala daleko do Mięciela, ale ten nieprzepisowo walczył o piłkę
9' - Na razie mało ciekawy okres gry. Gra toczy się głównie w środku boiska
11' - W ataku Jagiellonia. Mamy pierwszy rzut rożny. Piłkę do gry wprowadzi Lato
11' - Choto głową wybija piłkę na aut. Faulowany Bruno
12' - Strzał bez problemu łapie Mucha
12' - Świetne podanie do Grzelaka, ale ten nie opanował piłki i został uprzedzony przez Sandomierskiego
13' - Iwański nie zrozumiał się z kolegami i piłka wychodzi na aut
14' - Gracze Jagiellonii sygnalizują zagranie ręką Jarzębowskiego, ale sędzia nie reaguje. Wygląda na to, że miał rację
15' - Kiełbowicz uderzony przypadkowo przez Jezierskiego zwija się z bólu na murawie
16' - Chwila przerwy w grze, Kiełbowicz o własnych siłach schodzi z boiska
17' - Kiełbowicz wrócił już na boisko
17' - Zawodnicy Jagiellonii nie niepokojeni przez legionistów rozgrywają spokojnie piłkę
19' - Hermes za mocno do Laty i legioniści rozpoczną od wrzutu z autu na własnej połowie
20' - Bardzo złe podanie Szałachowskiego - chyba miało trafić do Kiełbowicza
21' - Dużo strat, niedokładności w grze obydwu zespołów
22' - Szałachowski próbował wjeżdżać w pole karne gości, ale naciskany przez trzech zawodników nie zdołał precyzyjnie odegrać piłki do swoich kolegów
22' - Niezła akcja Legii, ale Mięciel otrzymał niedokładne podanie i stracił piłkę
25' - Niezbyt ciekawie wygląda murawa na stadionie Polonii. Trudno się dziwić, że trener Jagiellonii Michał Probierz nie chciał tu grać
26' - Zbyt mocne podanie do Bruno i znów piłka trafia na środek pola
27' - Z boiska wieje obecnie nudą, na trybunach absolutna cisza. Nie może być inaczej, bo kibice Legii z mało zrozumiałych powodów nie mogą obejrzeć tego spotkania na żywo
28' - Fatalny błąd Legii!!!! Choto faulował Jezierskiego w polu karnym. Żółta kartka dla Choto
28' - Żółta kartka: Dickson Choto (Legia)
30' - Do piłki podchodzi Frankowski i NIE MA GOLA. Napastnik Jagiellonii zdecydował się strzelać w lewy róg bramki Muchy. Bramkarz Legii obronił uderzenie
31' - Na spalonym Grzelak. A mogło być groźnie
32' - Teraz na spalonym Frankowski
34' - Faulowany Szałachowski. Hermes agresywnie zaatakował legionistę. Ok. 30 m do bramki Sandomierskiego
34' - GOL! Bartłomiej Grzelak! (Legia)
34' - Strzelał Kiełbowicz, ale prosto w mur. Tymczasem mamy 2-0!!!!!!! GOL Grzelaka
35' - Podanie w pole karne, obrońcy próbowali wybić głową, ale podali do Grzelaka, który skierował piłkę do siatki Jagiellonii
36' - Żółta kartka: El Mehdi Sidqy (Jagiellonia)
36' - El Mehdi wślizgiem zaatakował nogi Rzeźniczaka, za co zobaczył żółtą kartkę
36' - Obrońca Legii nie podnosi się z murawy. Mamy chwilę przerwy w grze
38' - Od bramki Sandomierski
39' - Nieco ponad 5 minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. Legia prowadzi 2-0
40' - Kontra Jagiellonii... Lato stracił piłkę
42' - Faul Jarzębowskiego i mamy rzut wolny. Daleko do bramki Muchy. Przy piłce stoi Lato - on będzie dośrodkowywał
43' - Piłka krąży w polu karnym i nie wpada do bramki Legii
43' - Choto pośliznął się na błocie, Jezierski mógł stanąć sam na sam z Muchą, ale się potknął i przewrócił ;)
45' - Dobre dośrodkowanie Szałachowskiego na 7-8 metr, strzał głową Grzelaka w środek bramki łapie Sandomierski
46' - Rzut wolny dla Jagiellonii, Bruno ustawia piłkę. Bardzo daleko do bramki Muchy
46' - Żółta kartka: Thiago Rangel Cionek (Jagiellonia)
47' - Cionek wjechał wślizgiem w nogi Mięcielowi. Żółta kartka dla piłkarza Jagiellonii
47' - Sędzia doliczył 2 minuty. Za chwilę koniec tej części gry
48' - Ładny strzał Jarzębowskiego tuż nad poprzeczką, mocny. Podawał Iwański.
48' - Koniec pierwszej połowy

Mecz niezbyt porywający. Na uwagę zasługuje bardzo ładne uderzenie Kiełbowicza z rzutu wolnego, zakończone bramką. Drugie trafienie dołożył Grzelak. Zapraszamy po przerwie
Piłkarze są już na boisku

46' - "Nie do tyłu" - krzyczy do swoich piłkarzy Michał Probierz
47' - Od bramki Mucha
48' - Mnóstwo niedokładności w tych pierwszych minutach drugiej połowy
49' - Obydwa zespoły jak na razie bez zmian
50' - Bruno ładnie dogrywał w pole karne do Frankowskiego, ten zdołał oddać strzał głową, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną
51' - El Mehdi zderzył się z Rzeźniczakiem, a tymczasem rozgrzewa się Kamil Grosicki
54' - Jagiellonia bardzo wolno rozgrywa piłkę - chyba zbyt wolno, jeśli chce odrobić dwubramkową stratę
54' - Rzut rożny dla Jagi wykonuje Lato, ale niewiele wynika z tej akcji
56' - W ataku goście, mocny strzał Bruno na róg wybija Mucha
57' - Było groźnie!!! Mogła być bramka, ale już groźnie pod bramką Jagiellonii
58' - Mięciel faulowany tuż przed linią pola karnego. Legioniści dyskutują z sędzią
58' - Sędzia jeszcze uspokaja piłkarzy w murze...
59' - Długo czekamy na wykonanie tego rzutu wolnego
59' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
59' - Przepychanki skończyły się na żółtych kartkach dla Rzeźniczaka i Hermesa
60' - Żółta kartka: Neves Soares Hermes (Jagiellonia)
60' - Długo trwały te przygotowania, ale strzał beznadziejny
61' - Znowu kłótnie, bo mamy faul Cionka na Grzelaku
62' - Dość wolne tempo tego spotkania. Od bramki rozpocznie Mucha. Zmiana w Jagiellonii. Za Frankowskiego wchodzi Grosicki
63' - Zmiana Jagiellonia:

Tomasz Frankowski -
Kamil Grosicki
64' - Ciekawa akcja Legii. Iwański mocno strzelał z rzutu wolnego, piłkę przedłużył Jarzębowski, ale bramkarz obronił
64' - Rzut rożny wykonuje Iwański
65' - Piłka trafia do Szałachowskiego, ale ten zbyt długo się namyślał, i znowu Legia... strzał Iwańskiego i piłka przelatuje nad bramką
66' - Grosicki na spalonym
67' - Grosicki do Bruno, ten miał problemy z opanowaniem piłki, legioniści przejmują futbolówkę i zaraz tracą. Rzut rożny dla Jagiellonii
68' - GOL! Thiago Rangel Cionek! (Jagiellonia)
69' - Mamy kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym przedłuża jeden z piłkarzy Jagiellonii, a Cionek głową kieruje piłkę do bramki.
69' - Zmiana Legia:
Jakub Rzeźniczak -
Maciej Rybus
69' - Zmiana w Legii - za Rzeźniczaka Rybus
69' - Kolejny spalony Jagiellonii
71' - Grosicki ograł Choto, ale Mucha wyłapał piłkę
72' - Faul Astiza na Grosickim
72' - Baaaaardzo niecelnie Lato z rzutu wolnego
74' - Hermes ładnie podawał do Bruno, ten odegrał do Jezierskiego, ale napastnik Jagiellonii nie opanował piłki
74' - Znowu dyskusje, bo na boisku leży Jarzębowski. Niebezpiecznie zagrywał Hermes.
74' - Zmiana Legia:
Marcin Mięciel -
Marcin Smoliński
75' - Probierz rysuje coś na kartce i pokazuje Kamilowi Grosickiemu
76' - Niepewnie dzisiaj w obronie gra Astiz. Dużo chaosu obserwujemy dziś w grze legioniostów
77' - Iwański leży na boisku. Konieczna jest interwencja lekarza
78' - Do gry szykuje się Maycon, Probierz udziela mu ostatnich wskazówek
79' - Grosicki wywalczył rzut rożny. "Dawaj, ustawiamy" - krzyczy Mucha
80' - Grzelak przewraca się w polu karnym, ale o faulu nie ma mowy
81' - Rzut rożny dla Legii - sędzia chyba się pomylił
82' - Grzelak na spalonym
82' - Zmiana Jagiellonia:
Jarosław Lato -
Maycon
82' - Doszła do skutku zapowiadana wcześniej zmiana w Jagiellonii
83' - Szałachowski na pamięć próbował zagrać w pole karne, ale byli tam tylko obrońcy Jagi
84' - Kiełbowicz ratuje Legię przed groźną sytuacją. Mamy rzut rożny
85' - Smoliński chciał strzałem z dystansu zaskoczyć Sandomierskiego. Nie udało się
86' - Rzut wolny dla Legii po faulu Hermesa na Grzelaku w środkowej części boiska
87' - Zmiana Legia:
Sebastian Szałachowski -
Miroslav Radović
87' - Na boisku pojawia się Radović. Schodzi Szałachowski, który ma podbite prawe oko
88' - Poza kilkoma sytuacjami, bardzo nudny jest dzisiejszy mecz z Jagiellonią
89' - Bruno nieprzepisowo powstrzymuje Jarzębowskiego
90' - Strzelał Rybus - daleko obok bramki
91' - 3 minuty dolicza sędzia do drugiej połowy meczu
92' - Mało przyjemna sytuacja - na żałobnych opaskach piłkarzy Legii znajduje się logo sponsora....
93' - Żółta kartka: Bartłomiej Grzelak (Legia)
93' - Grzelak przebiegł Cionkowi po plecach, a potem "przejechał korkami po głowie. Cionek opatrywany przez lekarzy, bo krew leje się strumieniem
94' - Ostatnie sekundy meczu
94' - Jeszcze spalony Grzelaka
95' - Grosicki próbował oddać strzał, Astiz blokuje piłkę, która opuszcza boisko
95' - Rzut rożny...
95' - Sanodmierski pod bramką Legii, Hermes stzela bardzo mocno w poprzeczkę
96' - Koniec meczu!

Piłkarze Legii pokonali 2-1 Jagiellonię Białystok. Mecz nie był zbyt atrakcyjny. Dużo chaosu i nieporozumień. W ostatniej sekundzie Hermes mógł doprowadzić do remisu, ale piłka uderzyła w poprzeczkę.

Na K6 bez kibiców

Dzień przed meczem zapadła niespodziewana decyzja, że spotkanie zostanie rozegrane... na stadionie Polonii, na dodatek bez udziału kibiców. Powodem takiej decyzji było czuwanie nad zwłokami ofiar pod Smoleńskiem, w sąsiadującej ze stadionem Legii hali Torwaru. Klub z Łazienkowskiej co prawda nie musiał przenosić meczu akurat na Konwiktorską, ale uznano, że w tak krótkim czasie nie uda się załatwić wymaganych pozwoleń, by mecz rozegrać na innym mazowieckim obiekcie. Wielu fanów było oburzonych taką decyzją zarządu. Osoby, które wykupiły bilety mogły je później zwrócić. Posiadaczom karnetów zaproponowano natomiast zniżkę... przy zakupie abonamentu na kolejny sezon, ew. zniżkę na pamiątki w oficjalnym sklepie KP Legia. Rozgrywanie przez piłkarzy Legii meczu na K6 (za symboliczną złotówkę) nie spodobało się również kibicom KSP. Nie wiadomo natomiast, czy na kolejny mecz przy Łazienkowskiej wpuszczeni zostaną kibice.

Było to pierwsze po 74 latach spotkanie Legii rozegrane na stadionie Polonii w roli gospodarza.

Frekwencja: 0 (mecz bez udziału publiczności)