Tomasz Kiełbowicz 11
Manu 9
Ivica Vrdoljak 21
Ariel Borysiuk 16
68' Alejandro Cabral 27
67' Miroslav Radović 32
80' Michał Kucharczyk 18
Marijan Antolović 1
80' Michał Żyro 33
Marcin Komorowski 17
Jakub Rzeźniczak 25
67' Maciej Rybus 31
68' Bruno Mezenga 80

Rewolucja nic nie dała

Legioniści doznali trzeciej z rzędu porażki ulegając w Lubinie miejscowemu Zagłębiu 1-2 (0-0). Po zmianie stron w 55. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Dawida Plizgi a w 79. minucie podwyższył je Wojciech Kędziora. Honorową bramkę drużyna Macieja Skorży zdobyła w 89. minucie po skutecznie wykonanym przez Ivicę Vrdoljaka rzucie karnym.

W składzie Legii prawdziwa rewolucja. Po odsunięciu od pierwszej drużyny Iwańskiego, Wawrzyniaka i Gizy miejsce w wyjściowej jedenastce stracili także: Rzeźniczak, Mezenga, Rybus i Antolović. Po raz pierwszy prawdziwą szansę otrzymał między słupkami Kostia Machnowskij. Na prawej obronie zagrał Artur Jędrzejczyk, a w środku para stoperów: Choto - Astiz. Po kontuzji wrócił także "niezniszczalny" Tomasz Kiełbowicz. W linii ataku Maciej Skorża postawił na Michała Kucharczyka. Pierwszą groźną sytuację już w 2. minucie pod własną bramką sprokurowali gospodarze. Martins Ekwueme trafił głową w poprzeczkę. Później dwa strzały na bramkę Machnowskiego oddał Traore, ale stołeczny golkiper nie miał problemów ze złapaniem piłki. Przez kolejne 20 minut na murawie nie działo się zbyt wiele ciekawego. Kibice gospodarzy prowadzili protest, więc tysięczna grupa fanów Legii i Pogoni rządziła na lubińskim obiekcie. Inaki Astiz bezbłędnie kierował poczynaniami linii obrony. Trochę zbyt małe siły legioniści kierowali jednak do ataku. w 42. minucie zrobiło się groźnie pod bramką gości, ale Machnowskij zdołał wypiąstkować piłkę, a dobitka Costy przeleciała wysoko nad poprzeczką. W odpowiedzi z ostrego kąta potężnie uderzył Michał Kucharczyk, ale Isailović zdołał wypiąstkować piłkę na rzut różny.

W 55. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Dawida Plizgi, który wykorzystał niefrasobliwość obrońców Legii i z kilku metrów wpakował piłkę do bramki tuż przy słupku. Chwilę wcześniej Mateusz Bartczak popisał się przepięknym uderzeniem w okienko bramki Legii, ale Machnowskij fantastycznie zdołał wypiąstkować futbolówkę. W 68. minucie Maciej Skorża zdecydował się na dwie zmiany. Miejsce Radovicia i Cabrala zajęli Rybus i Mezenga. Czy to jednak cokolwiek zmieniło w poczynaniach legionistów? Raczej nie. W 79. minucie na murawie pojawił się Wojciech Kędziora i już przy pierwszym kontakcie z piłką wpakował ją do bramki obok bezradnych legionistów. Legia starała się atakować, ale nic z tego nie wynikało. Dopiero w 89. minucie jeden z obrońców gospodarzy w niegroźnej sytuacji dotknął piłki ręką i arbiter wskazał na "wapno". Karnego mocnym strzałem w dolny róg wykorzystał kapitan Ivica Vrdoljak. W doliczonym czasie gry jeszcze żółtą kartkę zobaczył Michał Żyro.

Trzecia porażka z rzędu i brak nadziei na jakąkolwiek zmianę. Legia dołuje w tabeli, i nie dziwi to, że po meczu kibice wyraźnie zaznaczyli zawodnikom, że nic innego niż zwycięstwo z Lechem nie wchodzi w grę.

Woytek

17:11 - Witamy ze stadionu w Lubinie. Piłkarze Legii już przybyli na obiekt. Kibice ze stolicy wspierani przez "Portowców" również są już pod stadionem
17:31 Wygląda na to, że w bramce zagra... Machnowski!
Zagłębie na rozgrzewce, z legionistów tylko bramkarze
18:06 - Już teraz zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z Lubina! Fotoreportaż z Lubina
18:08 - W sektorze legionistów flagi Warriors, Visitors, Wielki CWKS, A melanż trwa, Chełmża, Szydercy i dwie flagi Pogoni
"Legia Pogoń, eja eja Legia Pogoń" - słychać donośnie na nowym obiekcie Zagłębia
Gospodarze protestują, opuścili środek młyna i przygotowali transparent
"Jakie podejście do kibiców, taki doping" - transparent gospodarzy
18:17 - Piłkarze wychodzą na murawę
Piłkarze wyszli na murawę, sędzia Bartos za chwilę gwizdnie po raz pierwszy

1' - Rozpoczęła Legia
3' - Poprzeczka! Prawie Ekwueme strzelił samobójczego gola!
4' - Traore uderza z ponad 25 metrów, ale zbyt lekko i spokojnie łapie Machnowskij
5' - Borysiuk na prawą stronę do Jędrzejczyka, ale za mocno i piłkę przejmują gospodarze
6' - Strata Astiza i Zagłębie wyprowadza kontrę. Jędrzejczyk decyduje się na faul, będzie rzut wolny dla gospodarzy
6' - Na strzał decyduje się Plizga, piłka mija prawy słupek bramki strzeżonej przez Kostię
7' - Kibiców Legii bardzo dobrze słychać, bo Zagłębie protestuje
7' - Jedynie na chwilę kibice ZL wstali i śpiewają "To my - Zagłębie to my"
8' - Strzela po ziemi z daleka Borysiuk, strzał niegroźny i Isailović bez problemu łapie piłkę
8' - Strata Borysiuka, Zagłębie wyprowadza kontrę, ale dobry powrót Manu, który zabiera piłkę Ekwueme
9' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
10' - Po podaniu Vrdloljaka na bramkę Zagłębia pędzi Jędrzejczyk. Ładnym zwodem mija dwóch rywali, ale wbiegając w pole karne, zamiast strzelać - przewraca się. Kartka.
11' - Cabral podaje do Kucharczyka, ten widzi biegnącego prawym skrzydłem Manu, podaje, ale za mocno i piłka wychodzi na aut
12' - Radović w 16-stce. Strzela, ale strzał blokują rywale
14' - Radović drybluje w polu karnym, ale piłkę spod nóg wybijają mu obrońcy
15' - Wymiana podań w linii defensywnej i słaby strzał - Legia nie ma pomysłu na akcję
17' - Woźniak rozciąga grę, podaje do Plizgi, ten strzela, ale jest blokowany. Rożny dla Zagłębia
17' - Pierwsze udane wyjście Kostii do piłki - odważny wyskok i piłka w rękach naszego bramkarza
18' - Seria transparentów. Legia wywiesiła "Jaruga trzymaj się!", Zagłębie "Pucek pozdrawiamy"
19' - Kiełbowicz z wolnego, dośrodkowuje w pole karne Manu, ale Kucharczyk nie zdołał sięgnąć piłki głową
19' - Chwilę wcześniej nieudana kontra Legii - Manu nie dobiegł do piłki
20' - Radović strzela sprzed pola karnego, uderzenie zablokowane, jeszcze aut dla Legii
20' - Upada w polu karnym Vrdoljak, ale nic nie było
22' - Plizga w bardzo dobrej sytuacji przestraszył się Choto, wycofał piłkę przed pole karne i Zagłębie traci piłkę
23' - Cabral minął rywala, a wcześniej był szarpany i sędzia odgwizdał przewinienie
24' - Zupełnie bezsensowne rozegranie Choto - tracimy piłkę w idiotyczny sposób, niezrozumienie w drużynie
24' - Traore mija Jędrzejczyka, ten ratuje się faulem
24' - Wolny wykonuje Plizga
25' - Dośrodkowanie i udana interwencja Astiza, jeszcze aut dla ZL
25' - Silny strzał Plizgi, ale wprost w ręce Machnowskiego
27' - Jędrzejczyk naciskany przez Woźniaka musi podawać do bramkarza. Na boisku w tej chwili niewiele się dzieje
29' - Vrdoljak walczy w polu karnym
30' - Dośrodkowanie Manu, piłkę wybija głową jeden z piłkarzy ZL
30' - Aut dla Legii wywalczył Radović
30' - Manu wywalczył rożny, zmierza do narożnika Kiełbowicz
31' - Piłkę wybijają obrońcy ZL
31' - Na murawie leży Kiełbowicz, ale interwencja lekarzy jest zbędna
31' - Zagłębie oddaje Legii piłkę w myśl zasady fair-play
33' - Faulowany Grzegorz Bartczak
34' - Vrdoljak fauluje Plizgę, arbiter go ostrzega
35' - Dobre dośrodkowanie Plizgi, ale piłkarze ZL mijają się z piłką a ta opuszcza boisko. Od bramki Kostia
36' - A kibice śpiewają "Pogoń - Legia" :)
39' - Przepraszamy za brak wpisów, ale ... ciężko coś napisać, bo nic się nie dzieje
40' - Z naszych spostrzeżeń - Inaki Astiz stara się sporo podpowiadać kolegom, głośno na nich pokrzykuje
42' - Kucharczyk z prawej strony próbuje dośrodkować, blokować z kolei próbuje Sergio Reina, ale tak niefortunnie, że dostaje w głowę i potrzebna jest interwencja lekarza
42' - A tymczasem Pogoń dopinguje bez koszulek!
42' - Do młyna Zagłębia wracają kibice
43' - Tak więc zacznie się rywalizacja na trybunach
44' - Kontra Zagłębia, Plizga wbiega w pole karne, uderza, piłkę odbija przed siebie Machnowski, dobija jeszcze Costa, ale niecelnie
45' - Żółta kartka: Mateusz Bartczak (Zagłębie)
45' - Mateusz Bartczak powala Vrdoljaka, dostaje żółtą kartkę
45' - Super znajduje się w polu karnym Kucharczyk, silnie uderza, bramkarz odbija piłkę - jeszcze róg
46' - Wrzutka Kiełbowicza, wybijają rywale
46' - Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy
47' - Kibice ZL na razie zasiedli w młynie, ale nie dopingują
47' - Koniec pierwszej połowy

Gwizdy żegnają piłkarzy obu drużyn, a kibice w sektorze gości nadal się bawią
Kibice Zagłębia wieszają flagi
Piłkarze wrócili na boisko

46' - Legia bez zmian
46' - Gospodarze rozpoczęli doping
49' - Obrońcy gospodarzy wycofują piłkę do bramkarza, a ten wykopuje ją na aut naciskany przez Cabrala
51' - Dośrodkowanie Jędrzejczyka w pole karne... Grzegorz Bartczak bez zawahania wybija na rzut rożny
51' - Cóż za potężne zamieszanie w polu karnym Zagłębia, Kucharczyk był blokowany i legioniści nie zdołali wpakować piłki do siatki z 5 metrów!
52' - Legia naciska od początku drugiej części gry
52' - Na spalonym Miro Radović
53' - Rzut rożny dla Zagłębia. W narożniku Plizga
54' - Dośrodkowanie na piąty metr, Choto wybija głową, jeszcze przy piłce gospodarze, ale tylko chwilowo - już złapał ją Machnowskij
54' - Ekwueme fauluje Manu
56' - Przepiękne uderzenie Mateusza Bartczaka z 20 metrów prosto w okienko, ale fenomenalnie wypiąstkowuje Machnowskij!
56' - GOL! Dawid Plizga! (Zagłębie)
56' - Niestety gol dla gospodarzy. Po wrzucie z autu obrońcy Legii nie zdołali wybić piłki i Mimo iż Kostia rzucił się tuż przy słupku nie zdołał wybić piłki
59' - Radović drybluje, ale w polu karnym nie było nikogo, kto doszedłby do jego dośrodkowania
60' - Faul na Cabralu.
61' - Arbiter upomina słownie Grzegorza Bartczaka
61' - Dośrodkowanie w pole karne Ariela Borysiuka... ale zbyt głęboko i bez problemów piłkę złapał Isailović
63' - Trwa doping obu ekip. Mecz ożywił się dzięki temu
64' - Cała drużyna Zagłębia na własnej połowie. Choto rozgrywa piłkę z Astizem. Podanie do Kiełbowicza... Cabral fatalnie traci piłkę i na dodatek fauluje
65' - Z autu Radović, Kiełbowicz, Borysiuk... Radović
65' - Drużyna Legii szuka sposobu by przedostać się pod bramkę rywala
66' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego. Krótkie rozegranie Jędrzejczyka
67' - Dickson Choto pozwala piłce opuścić boisko
68' - W Legii szykują się dwie zmiany. Na boisko wejdą Rybus i Mezenga
68' - Zmiana Legia:

Miroslav Radović -
Maciej Rybus
Alejandro Cabral -
Bruno Mezenga
70' - Rybus przy piłce, wycofanie do Choto na środek boiska
71' - Za mocno wypuszczona piłka do Kucharczyka
71' - Choto w ostatniej chwili blokuje Traore
72' - Kontra Legii. Rybus nie ma z lewej strony obrońcy, biegnie... i za mocno wypuszcza piłkę - już po akcji
73' - Woźniak próbuje indywidualnie wbiec w pole karne, ale jest skutecznie blokowany przez Astiza i Choto
74' - Kostia dobrym wślizgiem uprzedza Traore
77' - Rożny dla Legii będzie wykonywał Kiełbowicz
78' - Piłka dobrze spadła na siódmy metr, ale wybili ją obrońcy. Z daleka na strzał zdecydował się Radović i wywalczył kolejny korner
79' - Traode uderza z ostrego kąta w polu karnym... na szczęście niecelnie
79' - Zmiana Zagłębie:
Arkadiusz Woźniak -
Wojciech Kędziora
80' - GOL! Wojciech Kędziora! (Zagłębie)
81' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Michał Żyro
81' - No i chyba po meczu... pierwszy kontakt z piłką w polu karnym i Kostia był bez szans
84' - Trwa fiesta wśród kibiców gospodarzy, ale tysięczna grupa ze stolicy nie przestaje dopingować. Legioniści zdjęli koszulki i non stop śpiewają
86' - Manu dośrodkowuje... prosto w ręce bramkarza
87' - Legia niby atakuje, ale nic z tego nie wynika
87' - Dośrodkowanie Kiełbowicza... głową strzela Mezenga, ale zablokowana piłka przez obrońcę
89' - Żółta kartka: Manu (Legia)
89' - Daleki wrzut z autu Kiełbowicza w pole karne - prosto pod nogi Mezengi, który jednak nie bardzo wiedział co zrobić z piłką i ją stracił
89' - Karny dla Legii! Zagranie ręką przez obrońcę Zagłębia
90' - Vrdoljak ustawia piłkę
90' - GOL! Ivica Vrdoljak z karnego! (Legia)
90' - GOOOOOOOOOL!!!! Pewnie wykonany rzut karny przez kapitana Legii!
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Zmiana Zagłębie:
Mouhamadou Traore -
Łukasz Hanzel
94' - Faul legionistów w ataku
95' - Żółta kartka: Michał Żyro (Legia)
95' - Brzydki faul legionisty - to już chyba koniec meczu za chwilę
95' - Koniec meczu!

Radość gospodarzy, spuszczone głowy legionistów. Rewolucja w składzie NIC NIE DAŁA - przynajmniej na razie.
Piłkarze Legii udają się pod sektor fanów ze stolicy... "Chodźcie do nas"
Kibice dali wyraźnie do zrozumienia piłkarzom, że muszą wygrać z Lechem
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE!

Cierpliwość się skończyła

Za nami jeden z najlepszych w ostatnim czasie wyjazdów. Takiego dopingu na stadionie rywala nie zaprezentowaliśmy od dość dawna. Mimo kolejnego fatalnego występu piłkarzyków zabawa fanów Legii (650) i Pogoni (194) była przednia. Zagłębie w I połowie prowadziło protest. Legioniści zapowiedzieli swoim zawodnikom "bęcki" w przypadku porażki z Lechem.

Na wyjazd do Lubina otrzymaliśmy 1000 biletów, ale tym razem nie udało się nam wszystkich rozprowadzić. W przeciwieństwie do ostatnich meczów, w drogę każdy ruszył "na własną rękę". Zbiórka zaplanowana była w ustalonym wcześniej miejscu w Legnicy. Stamtąd dojechaliśmy na parking pod stadionem w Lubinie.

Tam po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć mecz z sektora gości. Zanim jednak weszliśmy na stadion, fani przeprowadzili krótką rozgrzewkę. Wejścia na stadion, pomimo przedmeczowych zapowiedzi, nie były podzielone wg alfabetu, bowiem lubinianie listę gości posortowali po numerach PESEL. Na szczęście, w przeciwieństwie do Chorzowa, wejście na stadion przebiegało sprawnie i w około 45 minut na sektor weszło 800 osób. Wraz z nami było 150 fanów Pogoni z czterema flagami. Ci zajęli miejsca na skraju sektora, gdzie od początku mobilizowali się do jak najlepszego dopingu. Trzeba przyznać, że mobilizacja przyniosła zamierzone efekty.

Fani Zagłębia w pierwszej połowie nie wywiesili flag i pozostawili pusty sektor, w którym na co dzień zasiada młyn. Przez pierwszych 45 minut nie prowadzili dopingu - to forma protestu przeciwko postawie ich zawodników w Bytomiu, kiedy ci zupełnie olali swoich kibiców. "Jakie podejście do kibiców, taki doping" - transparent tej treści wywieszono w sektorze za bramką.

W pierwszej połowie nie mieliśmy więc żadnego konkurenta i po całym stadionie niosły się głośne pieśni sławiące Legię. Dość często pozdrawialiśmy również Portowców. Nie brakowało także "walczyka labada", przede wszystkim w wersji pogo. W I połowie warto odnotować jeszcze zachowanie kilku lubińskich napinaczy, którzy z mokrymi spodniami wskazywali na swoje krocze i prężyli cycki zza pleców ochrony. "Ssij pałę ssij" - odpowiedziała im warszawsko-szczecińsko grupa. Później jeden z kibiców gospodarzy postanowił uspokoić napinaczy, ale jak się okazało, tym wciąż było mało i w końcu ze stadionu wyprowadziła ich ochrona.

Hitem tego wyjazdu okazała się przyśpiewka "Pogoń Legia.... lalalalalala" na melodię "Hej Legia gol", która wychodziła nam wyśmienicie i była śpiewana przez większość meczu. Czasami tylko przerywana była okrzykami bojowymi Pogoni i Legii :). Zabawa była wyśmienita, a warto zaznaczyć, że tej pieśni rytmu nadawał etatowy bębniarz Pogoni. Już we wtorek będzie kolejna okazja do spotkania fanów obu drużyn podczas meczu przyjaźni w Pucharze Polski.

Po przerwie Zagłębie rozpoczęło doping i ten wychodził im nawet nieźle, choć w naszym sektorze wszyscy skupieni byli na śpiewach sławiących Legię. Warto zaznaczyć, że przez całe spotkanie obyło się bez choćby jednego bluzgu pod adresem rywala. Piłkarze Legii po raz kolejny pokazali na co ich stać i zebrali baty. Nie przejmując się wynikiem, nasz doping nie słabł ani na chwilę. Zabawa była przednia, a przez kilka minut śpiewaliśmy bez koszulek. Tak dobrego dopingu na wyjeździe nie zaprezentowaliśmy już dość dawno. Oby od tej pory był to już standard.

Po meczu pod nasz sektor podeszli "bohaterowie" sobotniego widowiska. Zamiast wspólnych śpiewów i przybijania piątek usłyszeli od fanów, że w przypadku porażki z Lechem, zostaną wyciągnięte konsekwencje. Początkowo zagraniczni gracze nie rozumieli co skandują kibice, bo wciąż bili brawo. Dopiero Polacy wytłumaczyli im, że cierpliwość fanów skończyła się.

Po kilkunastu minutach mogliśmy opuścić stadion. Policja kierowała legionistów na autostradę. Część osób postanowiła jednak udać się pod hotel, w którym nocowali piłkarze, by wyjaśnić im, że taka postawa jak w ostatnich meczach nie będzie dłużej tolerowana. Czy to coś zmieni, przekonamy się w najbliższym tygodniu, kiedy czekają nas dwa mecze - najpierw we wtorek w Szczecinie, później w piątek z Lechem na Łazienkowskiej. W Warszawie po kilkunastogodzinnym wyjeździe zameldowaliśmy się po godzinie 3 rano.

Frekwencja: 10217