Marcin Komorowski 17
Tomasz Kiełbowicz 11
Manu 9
Ariel Borysiuk 16
71' Ivica Vrdoljak 21
46' Sebastian Szałachowski 20
Miroslav Radović 32
61' Michał Kucharczyk 18
Wojciech Skaba 84
46' Maciej Iwański 8
Jakub Wawrzyniak 14
Alejandro Cabral 27
71' Maciej Rybus 31
61' Bruno Mezenga 80

Legia zdemolowana...

W ramach rozgrywek 13. kolejki stołeczna Legia udała się do Krakowa na mecz z Wisłą. Goście po czterech zwycięstwach z rzędu liczyli na kontynuację tej serii. Niestety wiślacy dość łatwo wybili legionistom z głów marzenia o korzystnym wyniku. Pierwsza połowa nie zapowiadała by legioniści mieli wracać z Krakowa z bagażem 4 goli. Druga to już zupełnie inna bajka…

Spotkanie rozpoczęli gospodarze i zaczęli mocnym akcentem. Astiz spóźnił się z interwencją, piłkę przejął Jirsak, ale jego strzał powędrował minimalnie nad poprzeczką. Po chwili Paweł Brożek wpadł w pole karne, ale uderzył w boczną siatkę. W pierwszych minutach Wisła zdecydowanie zepchnęła Legię do obrony. Goście zrewanżowali się dobrym dośrodkowaniem Kiełbowicza z rzutu rożnego jednak Radović nie zdołał skierować piłki do siatki. W 11. minucie znakomitą okazję zmarnowała Legia. Radović wypuścił Manu, a ten będąc sam na sam z Pawełkiem uderzył w nogę wiślaka. Cztery minuty później „Kiełbik” powinien mieć kolejną asystę na koncie. Dośrodkowanie z lewej strony idealnie trafiło na głowę Komorowskiego. Stoper Legii fatalnie spudłował z pięciu metrów. To powinien być gol. Drugi kwadrans to dużo walki w środku boiska bez klarownych sytuacji. Najlepszą po kolejnym kornerze miała Legia. Ponownie Kiełbowicz idealnie zagrał na bramkę, ale sędzia odgwizdał faul Vrdoljaka na Sobolewskim. Tak naprawdę nie wiadomo, co zagwizdał, ponieważ równie dobrze w tym starciu mógł podyktować jedenastkę dla gości. Obaj zawodnicy tak samo się "szarpali". W 37. minucie Machnowskij popisał się dwoma fantastycznymi interwencjami ratując Legię przed stratą gola. W 41. minucie obrona Legii dała się zaskoczyć. Jirsak z prawego skrzydła zagrał między Astiza i Jędrzejczyka wprost do Brożka. Snajper gospodarzy wślizgiem pokonał Machnowskiego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Tuż przed przerwą zemściły się na Legii niewykorzystane sytuacje. Przy odpowiedniej koncentracji i skuteczności gości wynik na tablicy powinien widnieć 1-2. Niestety tak nie było. Pozostało cierpliwie czekać na drugą połowę i skuteczną grę przyjezdnych.

Drugą odsłonę Legia rozpoczęła z jedną zmianą. Na boisku pojawił się Iwański w miejsce Szałachowskiego. Pierwsze pięć minut tak jak na początku meczu należało do Wisły. Gospodarze stworzyli trzy groźne sytuacje i w tej ostatniej strzelili gola. Brożek z Małeckim rozprowadzili obronę gości i ten drugi strzałem z 17. metrów w prawy róg bramki Kostii nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Jakby zupełnie inna drużyna biegała po murawie w koszulkach Legii. W 59. minucie swoje dołożył jeszcze sędzia meczu. Arbiter spotkania podyktował rzut karny za faul Machnowskiego na Kirmie, KTÓREGO NIE BYŁO!!! Bramkarz Legii najpierw ręką wybił piłkę a potem mógł ewentualnie dotknąć nogę Kirma. Pewnym strzałem "jedenastkę" na gola zamienił Brożek. Od momentu strzelania drugiego gola a i później trzeciego tak naprawdę mecz się zakończył. Wisła starała się grać jak najdłużej piłką. Natomiast, jeżeli już straciła piłkę szybko organizowała się w obronie. W 84. minucie nastąpił nokaut. Małecki wszedł w obronę Legii jak w masło i uderzył po bramce. Kostia zdołał sparować uderzenie, ale wobec dobitki Wilka był już bezradny. Goście mieli jeszcze ze 2-3 okazje na gola honorowego, ale nic z tego nie wyszło.

Druga odsłona do tragiczna gra w wykonaniu Legii. Gospodarze robili, co chcieli i zakończyło się to fatalnie dla gości. Trzeci gol z rzutu karnego – KTÓREGO NIE BYŁO – ostatecznie zniechęcił Legię do gry. Najgroźniejszym zawodnikiem w drugiej odsłonie w szeregach gości był wprowadzony w 61. minucie Bruno Mezenga. Sprawdziło się dziś także dobitnie powiedzenie, że "Niewykorzystane sytuacje się mszczą". Jeśli teza Macieja Skorży o tym, że walcząc o mistrza można przegrać maksymalnie pięć meczów jest prawdziwa, to na kolejny tytuł musimy poczekać półtora roku.

Autor: Kamil

19:48 - Witamy ze stadionu Wisły. Za 10 minut początek spotkania, trybuny już niemal szczelnie wypełnione. Obok prezentujemy składy obu drużyn
20:02 - Piłkarze wychodzą na boisko
Efektowna oprawa w młynie gospodarzy wraz z 30 racami
Rozpoczynają gospodarze

2' - Pierwsza akcja Wisły, Astiz fauluje, ale sędzia daje przywilej korzyści - strzał wiślaka... nad poprzeczką!
3' - Brożek wpada w pole karne, błąd obrony... ale uderza tylko w boczną siatkę
4' - Legia zepchnięta do obrony.
5' - Bardzo ładnie Kiełbowicz... wybił na rzut rożny
6' - Dośrodkowanie Garguły w pole bramkowe Legii, tam nikt nie wybił piłki głową i Jędza posłał ją poza pole karne
6' - Faul na Vrdoljaku
6' - Kibice Wisły pozdrawiają Macieja Skorżę
7' - Manu z piętki do Radovicia, ten w narożniku boiska... wywalczył rzut rożny
7' - Dośrodkowanie Kiełbowicza, niecelne uderzenie Radovicia
7' - Jędrzejczyk dobrze na boku boiska blokuje Krima
8' - Borysiuk faulowany na środku boiska
8' - Szybkie rozegranie i wycofanie do Komorowskiego, a ten do Machnowskiego
11' - Znakomite podanie Radovicia... Manu wychodzi sam na sam wpada w pole karne i trafia prosto w Pawełka!!!
13' - Kiełbowicz głową do Machnowskiego
14' - Ładna akcja legionistów. Kiełbowicz dośrodkował a Kucharczyk uderzał głową, ale Pawełek obronił
15' - A teraz dobra interwencja Astiza który uprzedził Krima
15' - Na spalonym Brożek
15' - Faulowany Kucharczyk z 35 metrów
16' - Genialne dośrodkowanie Kiełbowicza, ale Komorowski pudłuje głową z kilku metrów!
17' - Teraz rzut wolny po drugiej stronie boiska
17' - Ale spokojnie wyłapuje piłkę Machnowskij
19' - Z autu Kiełbowicz
22' - Faul Jędrzejczyka
24' - Świetnie Marcin Komorowski blokuje Brożka!
26' - Już teraz możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia ze stadionu Wisły - Fotoreportaż z meczu [LINK POPRAWIONY:)]
27' - Bardzo ładna akcja Manu. Minął przy linii rywala, podał w pole karne i gospodarze musieli ratować się wybiciem na rzut rożny
29' - Wolny dla Wisły - dośrodkowanie Garguly zupełnie niecelne. Od bramki Machnowskij
30' - Źle Kiełbowicz - wybił na aut zamiast podać do Szałachowskiego
33' - Szałachowski przejął piłkę. Kontra... podanie do Manu, ale ten się przewrócił
33' - Faul Vrdoljaka
33' - Irsak nieprzepisowo powstrzymuje Radovicia. Faul na legioniście
34' - Żółta kartka: Tomasz Jirsak (Wisła K.)
34' - Pawełek wypiąstkował dośrodkowanie Kiełbowicza
36' - I znowu ambitnie Szałachowski przejął piłkę podaje... wiślak zagrywa ręką
36' - Tym razem za nisko piłkę dośrodkował Kiełbowicz
37' - Vrdoljak przejmuje piłkę, podaje na skrzydło do Radovicia, ale ten nie dał rady i stracił piłkę
38' - KOSTIA!!!! Znakomicie broni dwa strzały gospodarzy!
39' - Mnożą się błędy w obronie Wisły, ale na razie legioniści nie potrafią tego zamienić na bramkę
42' - GOL! Paweł Brożek! (Wisła K.)
43' - No i niestety... Komorowski nie zdołał zablokować biegnącego skrzydłem Jirsaka, ten dograł idealnie na nogę Brożka i Kostia był bez szans...
44' - A teraz Komorowski przejmuje wślizgiem piłkę. Krim leży na murawie
45' - Rożny dla Wisły
46' - Po dośrodkowaniu faulowany jeden z legionistów - na szczęście - bo piłka trafiła w słupek
47' - Kiełowicz z narożnika pola karnego... wysoooko nad poprzeczką
47' - Faulowany Radović
48' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 1-0, choć wydawało się że to legioniści kontrolują przebieg gry. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się w ostatnich minutach pierwszej polowy

46' - Zmiana Legia:

Sebastian Szałachowski -
Maciej Iwański
49' - Garguła sam na sam... na szczęście spalony!
50' - GOL! Patryk Małecki! (Wisła K.)
51' - 2-0 dla Wisły... Brożek z Małeckim rozprowadzili obronę warszawską i ten drugi ładnym uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku
52' - Iwański rozciąga grę do Kiełbowicza.. ten przy linii odgrywa ale legioniści muszą od nowa budować atak
54' - Jędrzejczyk do Radovicia, ten do Borysiuka który znakomicie uderza tuż pod poprzeczkę, ale Pawełek zdołał w ostatniej chwili wybić na rzut rożny!
54' - Garguła do Brożka, Machnowskij wybiega z bramki... na spalonym wiślak!
55' - Rado blisko pola karnego, jeden zwód, drugi, trzeci... i stracił piłkę
56' - Radović faulował przejmując piłkę przy linii bocznej
57' - Faul Manu przy linii bocznej. Krakowianie będą dośrodkowywali w pole karne
58' - Nic z tego nie wyszło ale nadal przewaga gospodarzy
59' - Karny dla Wisły!
60' - Żółta kartka: Kostiantyn Machnowskij (Legia)
60' - Kostia faulował w polu karnym Krima
60' - GOL! Paweł Brożek z karnego! (Wisła K.)
61' - Pewnie wykonana jedenastka przez Brożka... to już klęska w Krakowie
61' - Dochodzą do nas głosy z C+, że karnego nie powinno być
61' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Bruno Mezenga
62' - Zmiana Wisła K.:
Tomasz Jirsak -
Cezary Wilk
62' - Mezenga uderza nożycami - Pawełek broni
64' - Rzut wolny dla Wisły
64' - Krótkie rozegranie i wycofanie do bramkarza
67' - Długa piłka Iwańskiego do Manu... Portugalczyk nie zdołał jej przejąć
68' - Manu wpada w polu karnym, atakowany barkiem przewraca się i sędzia nakazuje grać dalej
69' - Faul na Iwańskim
70' - Dośrodkowanie Kiełbowicza wprost na głowę Mezengi, ale jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką
71' - Legia w ataku ale nieporadnie
71' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Maciej Rybus
72' - Chwila przerwy w grze bo Sobolewski znoszony jest na noszach
73' - Komorowski odebrał piłkę Kirmowi
74' - Manu wywalczył rzut rożny
75' - Manu do Iwańskiego - kolejny rożny
76' - Rybus uderza, ale prosto w obrońcę
78' - Zmiana Wisła K.:
Paweł Brożek -
Maciej Żurawski
81' - Kiełbowicz dośrodkowuje z wolnego w pole karne... ale minimalnie za mocno i nikt nie sięgnął piłki
83' - Nie za bardzo jest o czym pisać. Druga połowa w wykonaniu Legii nie nadaje się do komentowania
84' - GOL! Cezary Wilk! (Wisła K.)
85' - A Wisła dobija Legię. Małecki wszedł jak w masło w pole karne, uderzył, Kostia wybił przed siebie... ale głową piłkę dobił Wilk
86' - Rożny dla Legii. Dośrodkowuje Jędrzejczyk... główkuje Mezenga... obrońcy wybijają z linii bramkowej!
89' - Zmiana Wisła K.:
Radosław Sobolewski -
Nourdin Boukhari
91' - Od bramki Machnowskij
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
91' - Jeszcze jeden korner dla Legii wykonuje Iwański
92' - I znowu Iwański za nisko dośrodkował
92' - Manu do Iwańskiego, ten dośrodkowuje do Mezengi... niecelne uderzenie głową napastnika Legii
93' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
94' - Radović... nad poprzeczką!
94' - Koniec meczu!

Pogrom przy Reymonta, Legia w drugiej połowie została zdemolowana przez zespół "Białej gwiazdy".
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć na stronie głównej

Bez kibiców Legii

Meczu z Wisłą Kraków nie obejrzała na żywo zorganizowana grupa kibiców Legii. Wszystko za sprawą przeciągającej się przebudowy stadionu krakowskiej drużyny. Wiślacy szczelnie zapełnili stadion - na trybunach zasiadło 18000 osób.
Kibice Wisły przez cały mecz prowadzili niezły doping. Na wejście piłkarzy zaprezentowali oprawę - sektorówkę oraz transparent "Piłka nożna - spać nie można". Ponad nimi odpalili kilkanaście rac.