Inaki Astiz 15
Dejan Kelhar 13
Jakub Rzeźniczak 25
Ariel Borysiuk 16
57' Ivica Vrdoljak 21
74' Michał Kucharczyk 18
Miroslav Radović 32
Manu 9
89' Michal Hubnik 7
Marijan Antolović 1
Srdja Kneżević 23
74' Takesure Chinyama 82
89' Bruno Mezenga 80
57' Alejandro Cabral 27

Mroźny remis

Nowa runda - nowe nadzieje. Po nie najlepszej rundzie jesiennej w wykonaniu Legii kibice czekali na ofensywę transferową właścicieli - nie doczekali się. Zespół został wzmocniony dopiero na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek i pierwszy mecz dla wszystkich wspierających Legię fanów, i zapewne dla trenera Macieja Skorży, był wielką niewiadomą.

Skorża od początku odważnie wstawił do składu dwa nowe nabytki - na środku obrony u boku Inakiego Astiza zagrał Dejan Kelhar. Druga decyzja była bardziej zaskakująca - na ławkę rezerwowych powędrował Takesure Chinyama, a szansę gry od pierwszej minuty dostał Czech Michal Hubnik, strzelec dwóch goli dla "wojskowych" w sparingu z Widzewem.

Cracovia to rywal, którego skład został w zimie zupełnie przemeblowany. "Nie wiemy czego się po nich spodziewać" - przyznawał przed wyjazdem do Krakowa Skorża. Drużyna prowadzona przez Szatałowa zaczęła odważnie i nie dała się zepchnąć Legii do obrony. Wprost przeciwnie - podopieczni Skorży co i rusz nadziewali się na groźne kontry krakusów. Aktywny był Piotr Giza. W 17. minucie strata legionistów zaowocowała kontrą w wykonaniu Mariana Jarabicy, którego w ostatniej chwili zatrzymał Kelhar. Legia odpowiedziała strzałem Hubnika, który huknął pod poprzeczkę po świetnym dośrodkowaniu Jakuba Rzeźniczaka. "Rzeźnik" podczas tej akcji prawą stroną minął dwóch rywali jak tyczki. Przy strzale Hubnika dobrą interwencją popisał się jednak bramkarz "Pasów" Wojciech Kaczmarek.

Wraz z upływem czasu Cracovia skoncentrowała się na kontrach, które sunęły głównie prawą stroną boiska. Rywale ogrywali Jakuba Wawrzyniaka, ale to po uderzeniu "Wawrzyna" Legia mogła prowadzić 1-0. Bramkę po strzale obrońcy Legii w ostatniej chwili, już na linii bramkowej, złapał Kaczmarek. Miroslav Radović długo jeszcze upierał się, że piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową, ale sędzia Włodzimierz Bartos był innego zdania. Powtórki telewizyjne wykazały, że bramka powinna być uznana.

Tymczasem gola nie było, a sześć minut później Cracovia objęła prowadzenie. Skaba wypuścił piłkę z rąk w polu karnym i po serii nieudanych wykopów legionistów oraz wrzutek krakusów, w końcu futbolówkę do siatki wpakował Jarabica. Cracovia poszła za ciosem i po chwili stworzyła kolejną groźną akcję - tuż przed przerwą Kelhar, zamiast wybić piłkę poza pole karne, próbował przedryblować rywala.

Legia zdołała na szczęście jeszcze przed przerwą wyrównać. Dwójkowa akcja Manu - Rzeźniczak zakończyła się wrzutką "Rzeźnika" w pole karne. Fantastycznym strzałem szczupakiem popisał się Michał Kucharczyk, a Kaczmarek, zmylony jeszcze przez skaczącego do piłki Hubnika, tym razem skapitulował. Jeszcze kąśliwy strzał Ntibazonkizy i sędzia zaprosił piłkarzy obu drużyn na przerwę.

Zaledwie pięć minut po wznowieniu meczu gospodarze prowadzili 2-1. Astiz nieprawidłowo próbował zatrzymać w polu karnym nacierającego Bartłomieja Dudzica. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na "wapno" a "jedenastkę" na bramkę zamienił Alexandr Suvorov. Wcześniej jednak Ntibazonkiza zatrzymał piłkę ręką, czego arbiter już nie zauważył...

Jak pech, to pech - chwilę później legioniści stracili swojego kapitana. Ivica Vrdoljak, po zderzeniu z Jarabicą, uderzył głową o murawę i stracił przytomność. Na boisku natychmiast pojawiła się karetka, która odwiozła "Iwo" do szpitala. Za niego na murawie pojawił się Ariel Cabral.

Legia nie zamierzała się jednak poddawać i drugi raz w tym meczu doprowadziła do wyrównania - na strzał z dystansu zdecydował się Hubnik, który potrzebował 62 minut, żeby zdobyć swoją pierwszą bramkę w polskiej ekstraklasie.

Ledwie Cracovia wznowiła grę, a było już... 3-2. Skaba źle zachował się przy strzale Ntibazonkizy, który dopadł do odbitej przez bramkarza Legii piłki i wpakował ją do pustej już siatki.

To nie był jednak ostatni gol wieczoru! Legioniści zdołali kolejny raz wyrównać stan spotkania! Piękną akcją popisali się Jakub Wawrzyniak i Alejandro Cabral. Argentyńczyk cudownie odegrał do "Wawrzyna" piętką, a ten fantastycznie przyłożył w górny róg bramki Kaczmarka.

W ostatnich minutach legioniści próbowali skonstruować groźną akcję, a Cracovia kontrowała. I to groźnie. Rywali nieprzepisowo powstrzymywać musieli Borysiuk i Kelhar - obaj obejrzeli żółte kartki. Znów błąd popełnił Skaba i Cracovia miała przed sobą pustą bramkę. Piłka odbiła się jednak po drodze od jednego z legionistów. Chwilę później Skaba wreszcie pokazał się z dobrej strony - świetnie wyjął piłkę przy samym słupku! Do ostatniego gwizdka na obie bramki sunęły ataki, ale wynik nie uległ już zmianie. Legia straciła pierwsze na wiosnę punkty.

Witamy z mroźnego Krakowa i zapraszamy na pierwszy wiosenny mecz Legii.
W składzie "wojskowych" dwóch debiutantów - Dejan Kelhar i Michal Hubnik
A w drużynie Cracovii dobrze znany Piotr Giza
Za kilka minut rozpocznie się mecz Legii z Cracovią.
Obydwa zespoły wychodzą już na boisko. Legia tym razem w tradycyjnych zielonych koszulkach.

1' - Rozpoczęli legioniści.
2' - Pierwsza akcja Cracovii i pierwszy strzał baaaardzo niecelny
3' - Cracovia stara się zaatakować od pierwszej minuty. Od bramki wznawia Skaba
4' - Pierwsza akcja Legii, z niewielkimi problemami Cracovia, ale Kaczmarek od bramki
5' - Radović przewraca się przed polem karnym - faulu nie ma
6' - Faulowany Vrdoljak. Bardzo daleko do bramki, dośrodkowuje Borysiuk, piłkę próbował przejąć Hubnik, ale ta opuściła boisko
8' - Dobre podanie z prawej strony, ale Suvorov został uprzedzony przez jednego z legionistów
9' - Z autu Wawrzyniak i strata piłki
10' - Rzut wolny. Dośrodkowuje Borysiuk, mocno i mamy rzut rożny
10' - ponownie Borysiuk - trochę zbyt mocno i Cracovia przejmuje piłkę
11' - jeszcze bardzo słaby i niecelny strzał Vrdoljaka z dystansu
11' - Vrdoljak fauluje - tym razem jeszcze bez kartki
13' - Dobra akcja Cracovii, najpierw niezłą interwencją popisał się Rzeźniczak, ale później dwóch legionistów nie zablokowało dośrodkowania z linii końcowej i Giza zdołał jeszcze oddać strzał głową. Na szczęście niecelny
14' - Kucharczy nieźle ograł jednego z piłkarzy Cracovii, podał piłkę w pole karne do Radovicia, ten strzelał i... mamy rzut rożny
15' - bardzo źle wykonany ten stały fragment, od bramki Kaczmarek
15' - Fauluje Ntibazonkiza i legioniści spokojnie rozgrywają piłkę w środku boiska
16' - Bardzo dobrze dopingują kibice Legii. Słychać głośne śpiewy dobiegające z sektora gości
18' - Faul Rzeźniczaka, szybko Cracovia... bardzo ładnie wychodził do piłki Jarabica, na szczęście Kelhar wybił piłkę na rzut rożny
18' - Niezły strzał jednego z piłkarzy Cracovii, ale Skaba łapie piłkę
19' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
19' - Kolejny brutalny faul Rzeźniczaka i tym razem mamy żółtą kartę
20' - Rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowuje Suvorov
21' - Manu piętą do Rzeźnika, ten dograł w pole karne do Hubnika, a Czech znakomitym uderzeniem sprawił duże problemy Kaczmarkowi
22' - szybka kontra gospodarzy, na szczęście legioniści zdążyli wrócić, a krakowianie się pogubili. Mogło być 1-0
24' - zdecydowane wejście Radovicia, legioniści mocno walczą na połowie przeciwnika
25' - Kibice Cracovii zaprezentowali na dwóch trybunach folie w barwach klubowych
25' - i flagi na kijach
26' - Znowu groźnie prawą stroną wychodzili z akcją piłkarze Cracovii. Ewidentnie Wawrzyniak nie nadąża za akcjami
27' - Żółta kartka: Saidi Ntibazonkiza (Cracovia)
28' - Suvorov wpadł w pole karne, ale dośrodkował zbyt lekko i nie było zagrożenia, chwilę później żółtą kartką za faul został ukarany Ntibazonkiza
29' - Kolejny faul piłkarza Cracovii, a przed chwilą zobaczyłżółtą kartkę
29' - Rzut rożny dla Legii, protestują piłkarze Cracovii
29' - Rozpocznie Borysiuk...
31' - Świetne dośrodkowanie, strzela Wawrzyniak, piłkę łapie Kaczmarek!!! Legioniści domagają się uznania bramki. Sędzia decyduje jednak, że piłka całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej.
32' - Z telewizyjnych powtórek wynika, że piłka była całym obwodem za linią. Niestety nadal jest 0-0
33' - Mocny strzał z dystansu Klicha, ale piłka nie leciała w światło bramki
35' - Świetne podanie do Dudzica, obok był jeszcze jeden z obrońców Legii, ale sędziowie i tak pokazali pozycję spaloną
35' - Mogło być groźnie, ale Radović chcąc przejąć piłkę w polu karnym Cracovii, posłużył się faulem
36' - Kelhar fauluje, Dudzic leży na murawie, ale po chwili wstaje
36' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
37' - GOL! Marian Jarabica! (Cracovia)
38' - GOL dla Cracovii! Ogromne zamieszanie w polu karnym Legii, Skaba popełnił błąd, potem leżał na murawie, a Jarabica wpakował piłkę do siatki
39' - Żółta kartka: Piotr Giza (Cracovia)
40' - Wolny dla Legii, ostry kąt i Kaczmarek popisał się świetną interwencją
42' - Rzut rożny dla Legii i znowu Borysiuk
43' - strzelił Manu zza pola karnego, ale bramki nie ma
44' - Mknie Ntibazonkiza, zdecydował się na strzał z dystansu, ale baaardzo niecelny
44' - Będzie groźnie! Astiz fauluje Dudzica tuż przy linii bocznej boiska
46' - Suvorov dośrodkowuje... znowu legioniści mają problemy z wybiciem piłki, Astiz wybił piłkę prosto pod nogi Jarabicy, ale ten nie wykorzystał prezentu
46' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
47' - GGGGGOLLLLLLLLLLLLL!!!!!!! Ładna akcja Manu z Rzeźniczakiem, ten odgrywa w pole karne do Kucharczyka, a napastnik Legii głową kieruje piłkę do bramki!!! Jeszcze Hubnik wyskakiwał do piłki, przez co zmylił bramkarza
47' - Koniec pierwszej połowy

Jeszcze przed przerwą strzelał Ntibazonkiza. Niecelnie
Po całkiem niezłej pierwszej połowie Legia remisuje z Cracovią 1-1. Zapraszamy na relację z drugiej części gry.
Piłkarze są już na boisku

47' - Początek drugiej połowy
47' - Rozpoczęła Cracovia
48' - Rzut wolny dla Legii po faulu na Hubniku
49' - Borysiuk strzela, obok muru, ale niecelnie
50' - Świetna akcja Cracovii!!! Bardzo dobre podanie Ntibazonkizy do Dudzica, ten zahaczany przez Astiza i mamy rzut karny!
51' - GOL! Alexandru Suvorov z karnego! (Cracovia)
51' - Suvorov pewnie wykonuje jedenastkę lewą nogą. 2-1 dla gospodarzy
53' - Po raz kolejny fauluje Rzeźniczak
54' - Na boisku leży Vrdoljak. Niezbędna jest pomoc lekarza
54' - Sytuacja wygląda poważnie. Vrdoljak chyba stracił przytomność!!!!!!!!!!!
55' - Nasz zawodnik zderzył się z Jarabicą i upadając uderzył w głowę
55' - Na boisko wjeżdża karetka!!!!
58' - Wciąż mamy przerwę w grze. Ratownicy zakładają Vrdoljakowi gorset i udzielają pierwszej pomocy poza boiskiem, ale karetka nie zjechała jeszcze z murawy
58' - Zmiana Legia:

Ivica Vrdoljak -
Alejandro Cabral
58' - Na boisku już pojawiłsię Cabral.
59' - Vrdoljak odjeżdża karetką do szpitala. Za chwilę sędzia wznowi grę
59' - Miejmy nadzieję, że z naszym zawodnikiem wszystko będzie w porządku
60' - Z Vrdoljakiem pojechał lekarz Legii, Stanisław Machowski
62' - Ntibazonkiza pracuje na drugą żótą kartkę w tym spotkaniu
62' - GOL! Michal Hubnik! (Legia)
63' - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!! Hubnik wyrównuje po błędzie obrońców Cracovii! Napastnik Legii natychmiast zdecydował się na strzał z dystansu!
66' - Dudzic uciekł Astizowi, dograł w pole karne, ale nie było tam żadnego z kolegów
66' - GOL! Saidi Ntibazonkiza! (Cracovia)
67' - GOL dla Cracovii! Dośrodkowanie w pole karne, Cabral wybija, piłka trafia jeszcze do Ntibazonkizy, ten strzela, Skaba źle interweniuje, a piłkarz Cracovii dobija swój własny strzał do pustej bramki.
70' - Bardzo ładny strzał Hubnik z lewej strony z ostrego kąta i kapitalna interwencja Kaczmarka
71' - Na boisku nie widać, że Legia gra z ostatnim zespołem w tabeli. Niestety legioniści często się gubią, a w bramce niepeny jest dziś Skaba
71' - Strzał Borysiuka z dystansu baaaardzo niecelny
72' - Kibice Legii dopingują bez koszulek ;)
72' - Zmiana Cracovia:
Alexandru Suvorov -
Aleksiejs Visnakovs
73' - Hubnik strzela - tym razem prosto w bramkarza
75' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Takesure Chinyama
75' - Maciej Skorża wzmacnia blok ofensywny. Za grającego na lewym boku Kucharczyka wchodzi Chinyama
76' - Pierwszy kontakt Chinyamy z piłką, niestety nie opanował piłki w polu karnym
76' - Chinyama zaplątał się we własne nogi i w dobrej sytuacji nie potrafił ani oddać strzału, ani odegrać do kolegów
77' - Rzut rożny dla Legii
77' - źle rozegrany, ale jeszcze aut dla legionistów
78' - Kolejny niecelny strzał z dystansu Borysiuka. Szkoda, bo można było tę akcję rozegrać lepiej
79' - W drugiej połowie kompletnie niewidoczny jest Manu, a tymczasem znowu pewna interwencja Kaczmarka
79' - Gospodarze kolejny raz radzą sobie z dziurawą jak szwajcarski ser dzisiaj warszawską obroną. Na szczęście nic z tej akcji nie wyszło
79' - GOL! Jakub Wawrzyniak! (Legia)
81' - Kapitalne odegranie Cabral tyłem do wbiegającego pod bramkę Wawrzyniaka i mamy remis!
82' - Legia ma jeszcze trochę czasu na zdobycie zwycięskiej bramki. Sędzia doliczy co najmniej 5 minut
82' - Zmiana Cracovia:
Piotr Giza -
Marcin Krzywicki
83' - Faulowany Skaba w polu bramkowym
85' - Błędu Kaczmarka nie wykorzystują legioniści, a po chwili mamy starcie Borysiuka z Krzywickim. Obydwaj podnoszą się z boiska
85' - Strata Chinyamy
87' - Póki co Chinyama nie wniósł do gry nic dobrego, ale niebawem na boisku ma pojawić się Mezenga
88' - Legia gol! - dopingują kibice Legii, których w Krakowie pojawiło się 750
89' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
89' - Żółta kartka: Szymon Gąsiński (Cracovia)
89' - Borysiuk nie miał wyjścia i musiał sfaulować wychodzącego na czystą pozycję Dudzica, za co zobaczył żółtą kartkę
89' - Zmiana Legia:
Michal Hubnik -
Bruno Mezenga
90' - Będzie rzut wolny dla Cracovii. Daleko do bramki Skaby, ale dzisiaj legioniści mają spore problemy w obronie
91' - Mocny strzał Kosanovicia, ale tym razem bramkarz Legii był na posterunku
91' - Żółta kartka: Dejan Kelhar (Legia)
92' - Kelhar dał się wyprzedzić Krzywickiemu, ale sfaulował jeszcze rywala za linią boczną boiska, za co zobaczył żółtą kartkę
92' - BYŁO GROŹNIE!!!!!!!! Znowu niepewna interwencja Skaby i krakowianie mieli pustą bramkę. Na szczęście mamy tylko rzut rożny
93' - Kolejny raz legioniści pozwolili gospodarzom na oddanie strzału!!!! Znowu róg
94' - Zbyt często gospodarze dochodzą do okazji strzeleckich i nie wahają się uderzać
94' - W odpowiedzi kompletnie nieudany, lekki i niecelny, strzał Mezengi
95' - Rzut rożny dla Legii
96' - Fatalne zachowanie Legii w polu karnym i Kaczmarek łapie piłkę
96' - zamieszanie w polu karnym Cracovii, mamy rzut rożny, chociaż chyba niesłusznie
97' - szybka kontra Cracovii...
97' - Na szczęście dla Legii FATALNIE strzelił niepilnowany przez obrońców Ntibazonkiza
97' - Zmiana Cracovia:
Bartłomiej Dudzic -
Sławomir Szeliga
99' - Radović bardzo ładnie zwodem ograłdwóch pilkarzy, odegrał w pole karne, ale ani Mezenga, ani Chinyama nie przejęli piłki i nie oddali strzału
99' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
99' - Żółta kartka dla źle grającego dziś Astiza
100' - Visnakovs przewraca się w polu karnym, faulu nie ma
100' - Koniec meczu!

Po obfitującym w ciekawe wydarzenia meczu piłkarze Legii remisują z Cracovią 3-3. Na listę strzelców wpisał się nowy nabytek warszawskiego zespołu, Michal Hubnik. Kolejne spotkanie już we wtorek. Legia zagra w Chorzowie z Ruchem. Już teraz zapraszamy na Relację LIVE! z tego spotkania.

Legia gol allez allez!

Choć na dworze wiosny nie widać, w końcu dobiegła końca tzw. przerwa zimowa i wróciliśmy na wyjazdowy szlak. W piątek, mimo ostrego mrozu, 700 fanów Legii i 50 Zagłębia wybrało się do Krakowa. Pierwszą połowę, podobnie jak nasi piłkarze, niestety przespaliśmy. Po przerwie daliśmy popis dopingu na wysokim poziomie, odpalając przy tym trochę piro.

Supermarket
Do Krakowa pojechaliśmy pociągiem specjalnym. Podróż w pierwszą stronę trwała jednak dwukrotnie dłużej niż trwać powinna. Ze względu na remonty, w pociągu spędziliśmy grubo ponad 6 godzin. Z dworca na stadion kibiców dowiozły podstawione autobusy. Od naszej ostatniej wizyty obiekt "Pasów" zmienił się nie do poznania. Obecnie z zewnątrz bardziej przypomina supermarket (swoją drogą jedyny czynny sklep w części usługowej to punkt z żyrandolami), ale wewnątrz prezentuje się znacznie lepiej niż poprzednio.

Obowiązkowy uśmiech do kamery
Wchodzenie na stadion odbywało się stosunkowo sprawnie. Właściwie ochrona nie miała wpływu na tempo wpuszczania, a jedynie system biletowy na stadionie. Przed wejściem trzeba było przyłożyć bilet z kodem kreskowym do czytnika, a następnie zdjąć czapkę i przez kilka sekund wpatrywać się w kamerę zamontowaną nad bramką (bez tego system nie pozwalał na wstęp). Dopiero wtedy system odblokowywał bramę i dalej następowało już standardowe przeszukanie przez ochronę. Nie było natomiast cholernie utrudniającego życia na wyjazdach sprawdzania danych osobowych z listą wyjazdową.

Oprawa Pasów
Przed meczem rozpoczęły się uprzejmości z krakowskimi napinaczami, zasiadającymi najbliżej nas. Zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcono "opalonemu". Po stronie gospodarzy dość długo na trybunach były pustki, ostatecznie zebrało się ich ok. 9 tysięcy. Od razu można było rozpoznać oprawę, jaką zaprezentują Pasy - ta nietypowo nie została zaprezentowana na wyjście piłkarzy, a w trakcie meczu. Składały się na nią transparent w barwach klubowych "Mają flagi, mają szale, wszystko ku Cracovii chwale", połączony z flagowiskiem w młynie. Na dwóch pozostałych trybunach zaprezentowano foliowe pasy.

My natomiast na wyjście piłkarzy, śpiewając "Mistrzem Polski jest Legia", odpaliliśmy kilka rac, co dało dobry efekt. W czasie meczu zresztą pirotechnikę odpalaliśmy jeszcze kilkakrotnie - oprócz rac były też stroboskopy i petardy hukowe. Niestety, nasz doping w pierwszej połowie był bardzo słaby. Właściwie poza "Jesteśmy zawsze tam", wszystko wychodziło jakoś marnie, jak na nasze możliwości. A że te mamy niemałe, pokazaliśmy po przerwie.

Polonistki bez szacunku dla legendy
W przerwie na trybunach zobaczyliśmy szmatę z hasłem "Stop pijanym kierowcom!" z podobizną najlepszego piłkarza w historii polskiej piłki, Kazimierza Deyny. Wcześniej wspomniany kawałek prześcieradła wisiał w innej części stadionu, ale prawdopodobnie nie był tak dobrze widoczny z naszej perspektywy i postanowiono przewiesić go bliżej naszego sektora. I tak szmata polonistek wisiała przez całą drugą połowę na trybunie VIP na stadionie Cracovii. "Deyna Kazimierz - nie rusz Kazika, bo zginiesz" - skandowali fani Legii, w sektorze których jak zawsze wisiała flaga będąca hołdem dla legendy Legii i reprezentacji Polski.

Miazga po przerwie
Na początku drugiej połowy dość groźnie wyglądającej kontuzji doznał nasz kapitan. Nieprzytomnego Chorwata zabrała karetka, a gdy ten jeszcze leżał na murawie, fani starali się go wesprzeć okrzykami "Ivica jesteśmy z Tobą" (od kibiców gospodarzy zawodnik otrzymał brawa). Później przez 40 minut "jechaliśmy" jedną pieśń - "Legia gol allez allez", doskonale się przy tym bawiąc. Poziom decybeli podnosił się, gdy w okolice pola karnego Cracovii zbliżali się nasi zawodnicy. Jako że w tej części gry na akcję z jednej strony odpowiedzią była akcja rywala, dość często było nas świetnie słychać. O tym, że zabawa w sektorze rozgrzała prawie wszystkich, świadczyć mogły nagie torsy kilkunastu fanów. Jedno czego można żałować, że takiego poziomu nie udało się nam zaprezentować w pierwszych 45 minutach, bo końcowy efekt byłby znacznie lepszy.

Gospodarze natomiast po przerwie dopingowali znacznie słabiej. Boczna trybuna już prawie wcale nie odzywała się, a regularnie dopingował tylko młyn. Z naszej perspektywy był on zupełnie niesłyszalny, prawdopodobnie jak my po przeciwnej stronie boiska. Legioniści do samego końca wierzyli w zdobycie zwycięskiej bramki. Niestety, mimo wielu sytuacji podbramkowych, nie udało się.

Łapanka przy wyjściu
Piłkarzom nie można było jednak odmówić zaangażowania i za to podziękowaliśmy im już po meczu. Niektórzy gracze rzucili w trybuny koszulki, Wojtek Skaba rzucił rękawice (chyba szczęśliwe to nie były) i piłkarze mogli udać się na nocleg. Nas czekała jeszcze dłuższa chwila oczekiwania na wypuszczenie z sektora. Po ok. 45 minutach bramę otworzono, ale warunki wypuszczania zupełnie się nam nie spodobały i zapadła decyzja, że wracamy na trybuny. W tym czasie trwały negocjacje dotyczące naszego wyjścia. Ochrona na murawie już się zbroiła, żeby nas siłą wyprowadzić ze stadionu, aż w końcu po godzinie 23 rozpoczęto wypuszczanie z sektora. Pojedynczo. Policja uważnie przyglądała się wszystkim, szukając piromanów. Zawinęli jedną osobę i odpuścili dalszą weryfikację.

Cała grupa została zapakowana do autobusów, którymi dowieziono nas na dworzec. Odjazd naszego pociągu opóźnił się trochę i w domach zameldowaliśmy się ok. 3:30. A już za trzy dni czeka nas wyjazd do Chorzowa. Do dyspozycji mamy 500 biletów na mecz Pucharu Polski.

Frekwencja: 10 086