Inaki Astiz 15
Marcin Komorowski 17
Jakub Wawrzyniak 14
68' Manu 9
46' Ariel Borysiuk 16
Ivica Vrdoljak 21
Miroslav Radović 32
74' Michał Kucharczyk 18
Michal Hubnik 7
Marijan Antolović 1
74' Sebastian Szałachowski 20
68' Felix Ogbuke 77
46' Alejandro Cabral 27

Bez koncepcji, walki i... umiejętności

W ramach 19. kolejki Legia udała się na mecz do Bełchatowa. Po niespodziewanej porażce w poprzedniej rundzie warszawianie mieli się za co rewanżować. Dodatkowym impulsem były pomyślne wyniki piątkowo-sobotnie. Wygrana dawała awans na drugą lokatę. "Wojskowi" nie skorzystali jednak z tego prezentu. Po słabym meczu łatwo przegrali 0-2.

Spotkanie rozpoczęli bełchatowianie, ale to legioniści stworzyli pierwszą groźną akcję. Do piłki zagranej z prawego skrzydła dynamicznie ruszył Michal Hubnik, jednak szybszy okazał się Sapela. Od początku trwała zacięta walka o każdą piłkę. Minimalnie lepsi w niej byli gospodarze. Po kilku minutach tej przewagi do głosu doszli przyjezdni, spychając GKS coraz bardziej pod swoją bramkę. Bardzo dobrą akcją w tym fragmencie gry popisał się Wawrzyniak. Po kwadransie szybki atak przeprowadził Manu, jednak jak to zwykle bywa, ostatnie podanie wykonał niecelnie. W 26. minucie Legia powinna objąć prowadzanie. Niezdecydowanie na linii Lacić - Sapela perfekcyjnie wykorzystał Hubnik. Napastnik przyjezdnych trącił piłkę przed golkiperem, po czym został przez niego przewrócony. Arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Do piłki podszedł do tej pory niezawodny Vrdoljak. Kolejny raz uderzył w prawy róg bramkarza. Niestety na tyle źle, że Sapela bez najmniejszych problemów poradził sobie z tym strzałem. Po chwili bardzo dobrą okazję miał Kucharczyk i znów górą był bramkarz Bełchatowa. W 35. minucie sędzia powinien odgwizdać drugą "jedenastkę" dla Legii. Drzymont blokując dośrodkowanie Radovicia zatrzymał piłkę ręką, jednak gwizdek arbitra milczał. Niewykorzystana 200% okazja bardzo szybko się zemściła. Błąd w ustawieniu Astiza i Rzeźniczaka bezlitośnie wykorzystał kat Legii z meczu jesiennego – Marcin Żewłakow. Były napastnik reprezentacji w sytuacji sam na sam nie dał Skabie najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Oszołomiona takim obrotem sprawy Legia przez dłuższą chwilę nie mogła wrócić na właściwe tory. Taki stan rzeczy "prawie" wykorzystali bełchatowianie, jednak strzał Tomasza Wróbla w ostatniej chwili zablokował Wawrzyniak. Po doliczeniu minuty sędzia odgwizdał przerwę.

Od początku drugiej odsłony "wojskowi" ostro rzucili się do odrabinia strat. Mimo to, bliżej gola byli ponownie gospodarze. Z rzutu wolnego dośrodkował Cetnarski. Skaba złapał piłkę, którą z rąk wybił mu Popek. Do piłki dopadł Żewłakow, ale ta po jego strzale – szczęśliwie dla gości – trafiła w plecy Popka. Błąd w tej sytuacji popełnił arbiter nie odgwizdując faulu na bramkarzu Legii. Po dwudziestu minutach bicia głową w mur pojawiła się szansa na wyrównanie - klepka Rzeźniczaka z Hubnikiem, ten drugi wpada w pole karne, podaje do Ogbuke, który uderza za słabo i Sapela bez problemów chwyta futbolówkę. Gospodarze, widząc nieporadność ofensywną przyjezdnych, nastawili się na kontrataki. Pod bramką Sapeli najbardziej zagotowało się w 80. minucie. Po dużym zamieszaniu do futbolówki dopadł Radović, ale w dobrej sytuacji fatalnie skiksował. Trzeba dodać, że piłka w najważniejszym momencie mocno podskoczyła na nierównej murawie. Druga odsłonę arbiter przedłużył o trzy minuty. W ostatniej akcji meczu Małkowski dobił gości. Po minięciu Komorowskiego i Astiza posłał piłkę do siatki obok interweniującego Skaby. GKS po raz drugi w tym sezonie ograł Legię 2-0.

Druga połowa bez historii. Legia biła głową w mur a GKS nastawił się na kontry. Przełomowym momentem meczu był niewykorzystany karny Vrdoljaka. Do tego momentu Legia była zespołem lepszym. Po tym wydarzeniu cały koncept gry znikł. Legia zagrała bez koncepcji, walki, a co gorsza umiejętności. Wygrana pozwoliła GKS-owi ponownie włączyć się do walki o europejskie puchary.

Autor: Kamil

13:44 - Witamy ze stadionu GKS-u Bechatów. Za godzinę początek spotkania. Legioniści już dotarli na obiekt i sprawdzili stan murawy
13:48 - Pierwsze zdjęcia ze stadionu GKS-u już możecie obejrzeć w GALERII
13:53 - W sektorze gości już około 100 fanów Legii.
13:54 - Już znamy skład. W pierwszej jedenastce wyjdzie Michal Hubnik!
14:00 - Bramkarze Legii wyszli na rozgrzewkę
14:12 - Na stadion zawitał... Jan Mucha! Były legionista odwiedził starych kolegów :)
14:19 - Kolejne FOTO Z BEŁCHATOWA już dostępne!
14:39 - Piłkarze już w szatni za kilka minut początek spotkania. Stadion nie wypełnił się w całości. W sektorze gości flagi Warriors, A melanż trwa i Legioniści
14:41 - Rozgrzewka i sektor gości: FOTO Z BEŁCHATOWA
14:42 - Młyn gospodarzy bardzo skromny. Około 250 osób. W sektorze legionistów 370 fanów ze stolicy
14:45 - Piłkarze wychodzą na murawę. Legioniści na biało-czarno. GKS w zielono-czarnym zestawieniu
Losowanie stron, wymiana proporczyków. Mobilizacja obu drużyn w kółkach na środku boiska
Rozpoczną gospodarze

2' - Żewłakow posyła piłkę w pole karne, ale pewnie łapie ją Skaba
2' - Manu faulowany, ale sędzia daje przywilej korzyści. Nieudana próba dośrodkowania Rzeźniczaka
3' - Teraz dobre przejęcie Rzeźnika i podanie w kierunku Manu, ale za mocne
3' - W sektorze gości zawisł transparent "W Łącznej tylko Górnik!" - to stanowisko w sprawie zmiany nazwy klubu
4' - Dośrodkowanie z rożnego Cetnarskiego - bez efektu
4' - "Janek Mucha" - niesie się z sektora zajmowanego przez "wojskowych"
5' - Pięknie Hubnik odzyskał piłkę na środku boiska, ale legionistom nie udało się wyprowadzić skutecznej kontry
5' - Kolejny korner dla GKS-u
5' - Drzymont uderza głową wysoko nad poprzeczką
6' - Wawrzyniak mija trzech rywali, podaje do Hubnika, który jednak niecelnie zagrywa w kierunku Manu
8' - Faulowany Radović. Około 35 metrów do bramki, dośrodkowywał będzie sam poszkodowany
9' - Minimalnie zbyt głęboko i Komorowski nie sięgnął piłki
10' - Dobre dośrodkowanie Radovicia spadło na głowę Vrdoljaka, ale niestety strzał był niecelny
13' - Od pierwszej minuty trwa nieustanny doping fanów Legii
14' - Faul Hubnika
15' - Słabe uderzenie Macieja Małkowskiego
16' - Komorowski ze środka boiska posyła piłkę na prawą stronę, ale tam nie sięgnęli jej Vrdoljak i Rzeźniczak
16' - Faul Astiza
17' - Od bramki rozpoczyna Skaba
17' - Próba dośrodkowania Fonfary, ale dobrze futbolówkę wybił Komorowski
18' - Vrdoljak do Radovicia, ten na skrzydło do Manu. Portugalczyk wywalczył aut na wysokości pola karnego.
18' - Szybkie rozegranie Rzeźniczaka, walka o piłkę i faul Manu
19' - Legioniści przy piłce - faul na Radoviciu
20' - Dobra okazja dla Legii. Piękne podanie Radovicia do Manu, ten wpada w pole karne i źle podaje do wchodzących napastników
24' - Wawrzyniak dwa razy zablokował dośrodkowanie Sawali
24' - Czwarty raz faulowany Ivica Vrdoljak
26' - W ataku gospodarze. Dośrodkowanie Małkowskiego wyłapał Skaba
26' - Karny dla Legii! Faul na Hubniku!
27' - Żółta kartka: Łukasz Sapela (Bełchatów)
27' - Vrdoljak zmarnował jedenastkę!
27' - Kapitan Legii uderzył prosto w bramkarza GKS-u
28' - "Jesteśmy z wami" - podnoszą na duchu legionistów kibice
29' - Akcja Legii... Manu piętką do Kucharczyka który fatalnie uderza zza pola karnego w trybuny
30' - Kolejna świetna sytuacja dla Legii... Kucharczyk w polu karnym broni bramkarz!
30' - Jeszcze wojskowi utrzymali się przy piłce ale nic z tego nie wyników. Skorża wysłał na rozgrzewkę Cabrala
31' - Oprawa gospodarzy:
32' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
34' - Dośrodkowanie Wawrzyniaka na rzut rożny wybija Popek
34' - Radović dośrodkowuje...ale głową wybija Żewłakow
35' - Długa piłka Rzeźniczaka do Kucharczyka, ten dośrodkowuje w pole karne, ale Sapela wyłapuje
36' - Rzeźniczak w polu karnym, podanie... piłka odbija się chyba od ręki rywala, ale arbiter nie reaguje. Rzeźniczak długo protestuje z rękoma w górze
36' - Sprytna próba podania Manu do Hubnika w ostatniej chwili przerwana przez obrońcę
36' - GOL! Marcin Żewłakow! (Bełchatów)
37' - I natychmiastowa kontra gospodarzy... podanie do Żewłakowa, który wpada w pole karne i po ziemi pokonuje Skabę...
38' - Napastnika Bełchatowa nie upilnowali Rzeźniczak i Astiz
38' - Nakładka Vrdoljaka
39' - Kolejny raz faulowany Vrdoljak
40' - Kucharczyk uprzedzony przez Fonfarę
40' - I kontra GKS. Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale dobrze ustawiony był Wawrzyniak
41' - Teraz manu zablokował dośrodkowanie i piłka wyszła na rzut rożny
41' - Słabe dośrodkowanie wybija na aut Hubnik
41' - Wolski i Ogbuke dołączają do rozgrzewającego się Cabrala
42' - Cetnarski fauluje w ataku Astiza
44' - Znowu zagotowało się pod bramką Legii, ale napastnik nie trafił w piłkę. Kontra Legii.. Manu.... faul!
44' - Żółta kartka: Grzegorz Baran (Bełchatów)
45' - Hubnik minął dwóch obrońców, podał na środek pola karnego, ale tam nikt nie sięgnął piłki
46' - Faul Radovicia w polu karnym GKS
46' - Arbiter techniczny pokazuje tablicę z doliczoną 1 minutą
47' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Borysiuka... mamy rożny
47' - Ostatnia akcja w tej połowie. Dośrodkowuje Borysiuk
47' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszej części gry, niewykorzystanym rzucie karnym i nieupilnowaniu Żewłakowa gospodarze prowadzą 1-0
Legioniści oddali 2 celne strzały na bramkę Sapeli.
Legioniści już wyszli na murawę
W Legii jedna zmiana. Za Borysiuka wszedł Cabral

47' - Zmiana Legia:

Ariel Borysiuk -
Alejandro Cabral
48' - Manu dobrze odzyskał piłkę, ale potem źle rozegrał ją Radović
48' - W odpowiedzi dobre dośrodkowanie Małkowskiego minęło Skabę, ale Cetnarski na szczęście nie sięgnął piłki
49' - Kucharczyk z linii końcowej do Hubnika, ten z pierwszej uderza wzdłuż bramki i w ostatniej chwili Manu uprzedzony
49' - Z rożnego Radovicia nic nie wyszło
50' - Brzydki faul Małkowskiego na Astizie
50' - Żółta kartka: Maciej Małkowski (Bełchatów)
52' - Manu sprytnie do Rzeźniczaka, który był w polu karnym, ale ni to uderzał ni podawał - jest tylko rzut rożny
52' - Faul na Radoviciu
54' - Astiz zbyt wysoko podniósł nogę - wolny dla GKS
55' - Dośrodkowanie Cetnarskiego.. naciskany Skaba wypuszcza piłkę z rąk.. dobitka trafia w obrońcę! Szczęście mieli w tej sytuacji legioniści
58' - Manu mocno uderza z dystansu, głową piłkę na rożny wybija Lacić
58' - Cabral w narożniku... dośrodkowanie... Żewłakow wybija
59' - Kontra gospodarzy
59' - Cetnarski zablokowany przez Komorowskiego i Cabrala
59' - Szałachowski rozgrzewa się przy linii bocznej
62' - Przerwa w grze na murawie leży jeden z graczy gospodarzy - będzie potrzebna pomoc lekarza
63' - Bełchatowianie oddali piłkę legionistom
64' - Małkowski pędzi na bramkę Legii, ale lepszy Rzeźniczak
65' - Zmiana Bełchatów:
Mateusz Cetnarski -
Paweł Komołow
66' - Płaskie dośrodkowanie w pole karne Manu wybili obrońcy
67' - Dośrodkowanie... Żewłakow główkuje pod poprzeczkę ale broni Skaba! Na dodatek był spalony
68' - Ogbuke gotowy do wejścia
69' - Na spalonym Małkowski
69' - Zmiana Legia:
Manu -
Felix Ogbuke
70' - Hubnik... linia końcowa pola karnego... próba strzału/podania... na raty broni Sapela!
72' - Zmiana Bełchatów:
Mariusz Zawodziński -
Dawid Nowak
73' - Twardo walczy Rzeźniczak i odebrał rywalowi piłkę
74' - Niestety legioniści zbyt często rozgrywają piłkę w szeregach obronnych i wycofują bezpiecznie do tyłu
75' - Faul Astiza na Nowaku
75' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Sebastian Szałachowski
76' - Zmiana Bełchatów:
Tomasz Wróbel -
Paweł Buzała
82' - Szalony atak Legii pod bramką GKS. Ogbuke do Rzeźniczaka ten dośrodkował ale na chwilę wybili obrońcy potem Wawrzyniak pięknie wyłożył Radoviciowi który z kilku metrów supdłował!!
82' - I kontra GKS. Nowak.. Nowak... podanie do Małkowskiego zablokowane ale jeszcze uderzenie Kołomowa.. nad poprzeczką!
83' - Faulowany Rzeźniczak
83' - Żółta kartka: Paweł Buzała (Bełchatów)
85' - Zdjęcia z 1. połowy już do obejrzenia TUTAJ
86' - W ostatnich minutach wymiana ciosów. Legionistom brak jednak jakiejś koncepcji na zdobycie choćby jednej bramki
87' - Żółta kartka: Szymon Sawala (Bełchatów)
88' - Maciej Skorża mobilizuje jeszcze zawodników do krycia i ataku
89' - Wawrzyniak z lewej strony... wycofuje do Komorowskiego, ten do Astiza
89' - Długa piłka w kierunku Hubnika, który walczył głową ale piłka w rękach Sapeli
90' - Kibice gości niezrażeni przebiegiem meczu non stop dopingują Legię
91' - Drybling Rzeźniczaka - aut dla Legii
91' - Komorowski w pole karne.. zamieszanie ale nic z tego nie wynika
91' - Cała Legia na połowie rywali
91' - Aut na wysokości pola karnego
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Cabral zamiast uderzać postanowił przyjąć piłkę na 16 metrze i stracił ją
92' - GKS umiejętnie się broni
93' - Co chwila piłka ląduje w szesnastce gospodarzy
93' - Żółta kartka: Felix Ogbuke (Legia)
94' - GOL! Maciej Małkowski! (Bełchatów)
94' - Legia dobita przez Małkowskiego w ostatnich sekundach...
95' - Koniec meczu!

Piłkarze Legii ze spuszczonymi głowami podeszli pod sektor i tłumaczą się ze swojej postawy niezadowolonym fanom
Radović próbuje dyskutować ale z trybun leci "Co wy robicie wy naszą Legię hańbicie". "Walczyć trenować warszawa musi panować".
Część zawodników udała się już do szatni - Rzeźniczak, Szałachowski, ale są wzywani przez pozostałych pod sektor
Radovi, Astiz, Vrdoljak i Wawrzyniak rozmawiają z z kibicami
Astiz, Wawrzyniak, Skaba, Hubnik Ogbuke próbują wkupić się w łaski fanów oddając koszulki
"Walczyć trenować, Warszawa musi panować" - takie okrzyk żegna legionistów schodzących do szatni
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć na stronie głównej

Cierpliwość się skończyła

Cierpliwość kibiców ma swoje granice. Te przekroczone zostały po jesiennym meczu w Lubinie oraz wiosennym meczu naszych graczy w Bełchatowie. Tym razem zamiast okrzyków "Hej Legio nic się nie stało", wspólnego śpiewania "Warszawy" i przybijania piątek, kibice postanowili przeprowadzić z niezbyt zaangażowanymi w grę piłkarzami rozmowę wychowawczą. Miejmy nadzieję, że poskutkuje, tak jak po meczu w Lubinie.

Pozamykane stacje
Zainteresowanie niedzielnym wyjazdem do Bełchatowa było spore. Niestety gospodarze przygotowali dla nas zaledwie 384 bilety. Na nic zdały się negocjacje w sprawie zwiększenia tej skromnej puli. Szkoda, bo zainteresowanie wyjazdem było o wiele większe (pod sektorem zostało ok. 50 osób, a mnóstwo zdając sobie sprawę z faktu, że wejście na sektor będzie niemożliwe, zostało w Warszawie). W trasę ruszyliśmy radomskimi autokarami. Droga przebiegała bardzo spokojnie, a liczba postojów ograniczona była do minimum. Tradycyjnie już policja pozamykała wszystkie stacje benzynowe na trasie, tak że zwykli użytkownicy dróg, niezainteresowani meczem, mieli przez to utrudnione zadanie - oni także nie byli wpuszczani na stacje, a puste głowy w mundurach twierdziły, że "można było zatankować wcześniej".

Karty do zwrotu
Po parogodzinnej podróży dojechaliśmy na dobrze nam znany parking w Bełchatowie, skąd z buta ruszyliśmy na sektor gości. Wchodzenie przebiegało w miarę sprawnie - sporo przed meczem wszyscy posiadający bilety, a właściwie karty magnetyczne, znaleźli się na trybunie. Ciekawostką są wspomniane karty, przekazywane kibicom gości. Te trzeba zaraz po wejściu na stadion zwrócić ochronie (po prostu są wielorazowe - te same karty dostaną kolejne ekipy odwiedzające Bełchatów). Inna sprawa, że z drugiej strony kart widnieje napis, żeby karty zachować przez cały czas trwania imprezy.

Druga młodość Różyka
Na płocie wywiesiliśmy 5 flag oraz transparent dla Górnika Łęczna: "W Łęcznej tylko Górnik!". Życzymy skutecznej walki z pseudo działaczami. Jako że na ten mecz specjalnie z Anglii przyleciał Jan Mucha, słowacki bramkarz został pozdrowiony przez legionistów. Dopingiem kierował tym razem "Levi", a krótki epizod na ogrodzeniu zaliczył przeżywający drugą młodość "Różyk" :). Niestety nasz doping nie powalał na kolana. Przez większość czasu był słaby. Głośniej potrafiliśmy zaśpiewać jedynie "Jesteśmy zawsze tam..." czy "Legia gol allez allez". Poziom decybeli tak w naszym sektorze, jak i na całym stadionie był jednak poniżej wszelkich norm... Chociaż gospodarze zapewniali, że będzie zdecydowanie lepiej.

Decybele poniżej normy
Na oprawie przygotowanej przez GKS widniało hasło na transparentach "Decybele ponad normę, południowa pruje mordę". Całość dopełniały białe i zielone kartoniki oraz sektorówka z "drącą się mordą". Młyn bełchatowian był nad wyraz skromny. Hasło z oprawy na pewno nie zostało spełnione - poziom decybeli był niestety marny. Nie pomogły nasze czary, gdy piłkę 11 metrów od bramki GKS-u ustawił kapitan naszej drużyny. Po niewykorzystanym przez Vrdoljaka karnym fani skandowali "Ivica, nic się nie stało". Właściwie do końca meczu doping był "pozytywny", bez żadnej szydery itp. Dopiero gdy piłkarze podeszli pod nasz sektor po meczu, usłyszeli kilka gorzkich słów, na które w pełni swoją postawą zasłużyli. Zaczęło się od okrzyku "Co wy robicie?! Wy naszą Legię hańbicie!".

Brak im tylko ptasiego mleka
O ile w ostatnich wiosennych meczach, nawet przegranych, widać było walkę ze strony piłkarzy Legii, to w Bełchatowie zaangażowania nie było widać wcale. Miejmy nadzieję, że rozmowa z większością drużyny podziała motywująco na zarabiających krocie piłkarzy, którym - jak słusznie zauważył jeden z kibiców - brakuje tylko ptasiego mleka.