Manu 9
Ariel Borysiuk 16
Janusz Gol 5
69' Michał Żyro 33
90' Miroslav Radović 32
75' Michal Hubnik 7
Marijan Antolović 1
Artur Jędrzejczyk 2
Tomasz Kiełbowicz 11
75' Michał Kucharczyk 18
69' Alejandro Cabral 27
90' Maciej Rybus 31

Frajersko wypuścili zwycięstwo z rąk

Dzisiejszy mecz był dla legionistów trzecim na przestrzeni tygodnia. Grając w tak krótkim odstępie czasu Maciej Skorża musi stosować rotację w składzie, aby mieć w każdym spotkaniu w pełni dyspozycyjnych zawodników. W efekcie do wyjściowej jedenastki powrócili Jakub Wawrzyniak, Miroslav Radović a także Michal Hubnik. Więcej zmian, bo aż sześć, dokonał szkoleniowiec zabrzan. Komu wyszło to na dobre?

Sądząc po pierwszych minutach można byłoby się pokusić, iż nosa miał Adam Nawałka. Już w 10. minucie Górnicy mieli wyśmienitą akcję do objęcia prowadzenia. Mariusz Magiera był bliski przelobowania Wojciecha Skaby z rzutu wolnego, ale ostatecznie legionistów uratowała poprzeczka. Akcję zamykał jeszcze z prawej Aleksander Kwiek, ale futbolówka zatrzymała się jedynie na górnej części siatki. Mało? No to jeszcze Michał Bemben próbował zasiać spustoszenie pod bramką gości przedzierając się z prawego skrzydła. Odpowiedź Legii była natychmiastowa. Michał Żyro zostawił piłkę Michalowi Hubnikowi, który z prawej strony pola karnego huknął prosto w bandy. Po chwili sam Żyro spróbował szczęścia z dystansu, ale futbolówka przeszła nad bramką gospodarzy. Kolejne minuty nie obfitowały w podbramkowe sytuacje. Jednak warto było poczekać do 38. minuty. Najpierw z dystansu próbował zaskoczyć Manu, a po chwili legioniści mieli rzut wolny. Do ustawionej piłki podszedł Ariel Borysiuk, który posłał atomowe uderzenie zmuszając Adama Stachowiaka do interwencji. Rzut rożny dla Legii i... kolejna okazja do zmiany rezultatu. Zakotłowało się w szesnastce gospodarzy. Do przewrotki składał się Ivica Vrdoljak, ale strzał oddał Jakub Wawrzyniak. Był jeszcze blisko akcji Miroslav Radović, ale ostatecznie bramkarz Górnika na raty wyszedł z opresji. W odpowiedzi Mariusz Przybylski skierował piłkę prosto w ręce Wojciecha Skaby. I choć do końca pierwszej połowy pozostawało mniej niż 5 minut, to o zmianę wyniku pokusił się wspomniany Żyro. Niestety, zobaczyliśmy niedostatki w uderzeniu prawą nogą młodego zawodnika, który po akcji z obrotu włożył w strzał zbyt mało siły, aby ten mógł okazać się efektywny. Jeszcze mało aktywny Daniel Sikorski zaznaczył swoją obecność huknięciem na wiwat z dystansu i piłkarze mogli udać się do szatni. Na tablicy 0-0, choć piłkarze Macieja Skorży byli stroną przeważającą i mogli już prowadzić.

Po zmianie stron piłkarze Legii byli bardzo bliscy zdobycia upragnionej bramki. Na prawej flance Manu zagrał do Jakuba Rzeźniczaka, a ten posłał piłkę w pole karne prosto na głowę Hubnika. Czeski napastnik strzelił jednak prosto... w słupek! Jeszcze z pomocą przyszedł „Rzeźnik”, który uderzył na bramkę Górnika, gdzie Stachowiak wykazał się swymi umiejętnościami. Po chwili zabrzanie ponownie znaleźli się w opałach - Ivica Vrdoljak do spółki z Miroslavem Radoviciem zmusili rywala do kolejnej interwencji. Na reakcję gospodarzy nie mogliśmy się doczekać. Legioniści co chwila stwarzali zagrożenie i... doczekali się. Niemal kwadrans od rozpoczęcia drugiej połowy z rzutu rożnego Miroslav Radović posłał piłkę w pole karne, gdzie Jakub Wawrzyniak wyskoczył ponad Mariusza Przybylskiego i Magierę, pewnie kierując futbolówkę do siatki! I choć Adam Nawałka dokonał roszad w składzie, to reakcja jego podopiecznych była... znikoma. Nie widzieliśmy rzucenia się do odrabiania strat. Nie widzieliśmy wzmożonej walki. Wręcz przeciwnie, nadal widzieliśmy dominującą Legię na zabrzańskim stadionie. W takim momencie kibice Górnika zamiast wspierać swój zespół, woleli... lżyć stołeczny zespół. A trzeba uczciwie przyznać, iż przydałby im się pozytywny doping, gdyż Górnik nie miał łatwego życia przy konstruowaniu akcji ofensywnych, a każda z prób ataku wymagała sporego wysiłku. Każdy zdobyty metr przychodził im z trudem. W takich okolicznościach legionistom nie pozostało nic innego jak "dobić rywala". Jednak nieporadności zabrzan nie wykorzystał w 78. minucie Michał Kucharczyk, który w wyśmienitej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką! Zamiast spokojnego 2-0, było skromne prowadzenie legionistów. Inna sprawa, że gracze Skorży nie musieli zbytnio drżeć o wynik, gdyż Górnik nie dawał im ku temu powodów. Stałe fragmenty gry i szukanie szczęścia, że futbolówka odbije się od zawodnika w czerwonym trykocie i przypadkowo wpadnie do siatki Skaby, to zbyt mało na tak grający jak dziś zespół z Warszawy. Gdy wydawało się, że komplet punktów pojedzie do Warszawy, arbiter doliczył 3 minuty. To wystarczyło, żeby doprowadzić do remisu. Robert Jeż uderzył z dystansu, Skaba wypluł piłkę przed siebie. Niewidoczny Sikorski dopadł do futbolówki i... doprowadził do remisu!

Legioniści wypuścili zwycięstwo z rąk, dając gospodarzom remis, a sami tracąc dwa punkty. Wydawało się, że dominująca w drugiej połowie Legia zgarnie całą pulę i zrówna się punktami z Jagiellonią Białystok. Nic z tego... W Zabrzu padł remis i na Podlasie jedziemy ze stratą dwóch „oczek” do Jagi.

Autor: Fumen

20:08 - Witamy ze stadionu Górnika w Zabrzu. Legioniści właśnie rozpoczęli rozgrzewkę
20:09 - Znamy już składy obu drużyn. Alejandro Cabral na ławce rezerwowych - w podstawowym składzie Gol i Żyro
20:32 - Wojskowi właśnie zakończyli rozgrzewkę, a górnicza orkiestra przygrywa na murawie
Kibice gospodarzy prezentują oprawę. Na razie widzimy napis "Po ruchu pędzla poznasz prawdziwego mistrza"
20:47 - Dzwonek zadzwonił, a to oznacza, że piłkarze wychodzą na murawę!
Legioniści w białych koszulkach i czarnych spodenkach. Górnik w jednolitych czerwonych trykotach
Losowanie stron, wymiana proporczyków... kapitanem Legii jest Ivica Vrdoljak
Rozpoczynają gospodarze

2' - Torcida prezentuje oprawę - sektorówka z napisem ULTRAS, a także pędzlem, sprayem i puszką farby :)
3' - Radović w polu karnym, uprzedzony i piłka na aucie
4' - Rzeźniczak wywalczył aut
5' - Faul Rzeźniczaka na 40 metrze
6' - Mocny strzał z wolnego w pole karne, piłka odbija się od broniących Radovicia i Rzeźniczaka
8' - Błąd Ivicy Vrdoljaka i piłkarz Górnika rozpoczyna rajd pod bramkę Legii. Akcję przerywa Borysiuk
8' - Wcześniej Żyro chciał uprzedzić interweniującego bramkarza Górnika, ale się mu to nie udało
8' - Aut dla gospodarzy, wyrzuca Bemben
9' - Czysto przejmuje piłkę Radović
9' - Hubnik próbuje podać piłkę na prawe skrzydło do wybiegającego Rzeźniczaka, ale wrzuca mu ją za plecy
10' - kibice Górnika opuszczają trybuny i krzyczą "Piłka nożna dla kibiców" - to protest przeciw działaniom rządu
11' - Dwie groźne sytuacje pod bramką Legii. Najpierw Legię uratowała poprzeczka po strzale Magiery, a potem uderzenie jednego z zabrzan przeleciało tuż nad poprzeczką!
13' - W młynie Górnika zostaje transparent: trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska
13' - Jest też transparent: miała być druga Irlandia, a mamy drugą Białoruś
14' - Hubnik trafia w boczną siatkę po podaniu Żyry
15' - I jeszcze jeden transparent: Donald stadiony zamyka, więc atmosfera znika
15' - Górnik nie prowadzi teraz dopingu
16' - Indywidualna akcja Żyro - minął Bembna, podciągnął z piłką kilka metrów i uderzył mocno z 16 metra - nad poprzeczką
17' - Spiker grozi karami za wywieszanie transparentów niezwiązanych z meczem
17' - Kibice Górnika już wracają na trybunę
19' - Wawrzyniak zatrzymuje graczy ofensywnych Górnika pod szesnastką
19' - Szybki rajd Manu, ale piłka opuszcza boisko
21' - Danch faulowany, wolny dla gospodarzy
23' - Gol, mimo że przepychany, zdołał ładnie odegrać piłkę na prawe skrzydło do Manu. Ten podbiegł kilkanaście metrów i przerzucił futbolówkę na lewą stronę do Żyry. Młody legionista nie zdołał jej jednak przyjąć i opuściła boisko
25' - Na spalonym Daniel Sikorski
26' - Na akcję zdecydował się Vrdoljak, podanie do Rzeźniczaka, a ten wrzuca piłkę przed bramkę Stachowiaka. Z pola karnego na aut wybija ją Kwiek
26' - Manu uderzał, ale obok bramki
28' - Gol fauluje Kwieka
29' - Strata Górnika i od autu Legia
30' - Radović próbuje na kilka sposobów dośrodkować piłkę z boku pola karnego, ale obrońcy są za każdym razem na posterunku
31' - Wrzucona w pole karne piłka ni z tego ni z owego spada na głowę Przybylskiego, ale jest on na tyle oszołomiony, że nie umie skorzystać z prezentu
31' - Rożny dla gospodarzy
32' - Płaska wrzutka po ziemi Mariusza Magiery, po chwili ten sam zawodnik oddaje zupełnie nieudany strzał
32' - Ciężar gry przeniesiony na połowę Górnika...
32' - Gol czysto zatrzymuje jednego z piłkarzy, a następnie głupio traci piłkę niecelnie podając
33' - Piłkę odzyskali na spółkę Komorowski i Borysiuk, jednak dośrodkowanie nieudane - piłka mija wszystkich legionistów w pole karne
33' - Borysiuk znów fauluje, tym razem Siejewicz pokazuje, że następnym razem chyba sięgnie po kartonik
34' - Faulowany Żyro
35' - Żyro niedobrze podaje w pole karne
35' - Manu wywalczył róg
36' - Borysiuk z kornera...
37' - Bramkarz chciał piąstkować, minął się z piłką, ale sędzia i tak odgwizdał faul na golkiperze zabrzan
37' - Manu oddał teoretycznie niegroźny strzał, ale zaskoczył Stachowiaka, który miał problemy ze zbiciem tej piłki
38' - Skaba odważnie interweniuje poza polem karnym - wybiega i wybija piłkę w aut
38' - Powstrzymany Manu
39' - Komorowski z Vrdoljakiem spokojnie ogrywają Sikorskiego
39' - Faul na Rzeźniczaku
39' - Wolny dla Legii
40' - Ależ huknął Borysiuk! W ostatniej chwili zbił piłkę na poprzeczkę Stachowiak. Jeszcze róg
41' - Dośrodkowanie Borysiuka, w polu karnym nożycami strzelał Wawrzyniak, potem dobijał Hubnik, bramkarz znów wypuścił piłkę przed siebie i dobić chciał Radović. Znów bez efektu!
42' - Wrzutka z lewej strony, strzela natychmiast Przybylski, ale Skaba pewnie broni
42' - Na spalonym Sikorski
44' - Hubnik naciskany przez obrońcę podaje szybko do Manu, ale piłka opuszcza boisko, gdyż Portugalczyk nie zdążył do podania
45' - Aut dla Legii
45' - Dośrodkowanie Radovicia, ładnie wyciąga się Stachowiak i odbija piłkę
45' - Faulowany Hubnik
46' - Z wolnego wrzuca Borysiuk, ale prosto w ręce Stachowiaka
46' - Strata Vrdoljaka, bez zastanowienia uderza Gierczak, jednak nad bramką Skaby
46' - Koniec pierwszej połowy

Legia wróciła na boisko
Są i piłkarze Górnika, zatem za moment startujemy z drugą połową

46' - Zaczęli legioniści
46' - Faulowany Żyro
48' - Radović decyduje się na uderzenie po ziemi, ale wydaje się, że powinien podawać do lepiej ustawionych, wbiegających skrzydłami partnerów
49' - Groźna akcja Legii! Dwa razy uderza Hubnik, raz Rzeźniczak, jeszcze róg dla Legii!
49' - Rzut rożny kończy się główką Komorowskiego, lecz nad bramką
49' - W poprzedniej akcji było dużo zamieszania w polu karnym, jednak zaczęło się od akcji Gola
51' - Radović pędzi z piłką, podaje do Rzeźniczaka, ten wbiega w pole karne, ale przekombinował i piłka opuściła boisko gdyż za bardzo ją sobie nasz obrońca wypuścił. Szkoda, mogło być dobre dośrodkowanie
52' - Teraz zupełnie nieudane dośrodkowanie Borysiuka - wrzucił na ślepo w pole karne, ale za głęboko i piłka opuściła boisko
52' - Żyro dobrze do Manu, ten podciąga kilka metrów i przewraca się na linii pola karnego. Sędzia decyduje, że grę rozpocznie Stachowiak
53' - Rzeźniczak dobrze zastawiał piłkę na naszej połowie, rywal musiał sfaulować
54' - Wawrzyniak przekombinował, jednak piłka trafia do Gola, a ten uderza po ziemi
54' - Żyro wywalczył rzut rożny
57' - Vrdoljak w okienko Stachowiak super broni
57' - Manu wywalczył róg
57' - Wrzutka Borysiuka, uderzenie Ivo, ale tym razem niecelne
59' - Tymczasem Górnik zrobił prześmiewczą oprawę o powołaniach do kadry. Na jednej trybunie transparenty "Do kadry powołani zostali: Adamiak Felicja, Adamiak Adam, Adam Małysz..." i podobizna Smudy, a na drugiej stylizowany na "biedronkowy" napis "nas też wypróbuj" i biedroneczka ;)
59' - Żyro huknął prosto w głowę jednemu z Górników (tzn. tak mocno strzelił). Rywal z trudem się podniósł
59' - Kolejna akcja Legii, która zamknęła rywali na ich połowie! Tym razem próbował Radović
59' - I znów rożny dla nas
60' - GOL! Jakub Wawrzyniak! (Legia)
60' - I goooool
60' - Dośrodkowanie z rożnego i fantastycznie wpakował w okno piłkę Kuba Wawrzyniak. Super!
61' - Właściwie to Górnik prosił się od kilku minut o tę bramkę, no to się doprosił :)
62' - Faul Górników, będzie wolny dla Legii
63' - Faulowany Radović
63' - Żółta kartka: Michael Bemben (Górnik Z.)
63' - Potrzebna interwencja lekarzy, ale Radko już wstał
64' - Wolny źle rozegrany - prosto w piłkarza Górnika
68' - Znów składna akcja Legii, która zostawia dużo miejsca naszym piłkarzom. Tym razem strzelał Radović a piłkę odgrywał mu Hubnik. Obaj mieli dużo miejsca. Rado przestrzelił
69' - Kibice Górnika bawią się w "jaka to melodia". Jednak za łatwy utwór jak dla nas - ciekawe czy piosenki o Górniku wszyscy kibice na stadionie też znają?
69' - Żółta kartka: Michael Bemben (Górnik Z.)
69' - Zmiana Legia:

Michał Żyro -
Alejandro Cabral
71' - Zmiana Górnik Z.:
Rafał Pietrzak -
Marcin Wodecki
Piotr Gierczak -
Robert Jeż
73' - Dośrodkowanie Manu, bramkę łapie Stachowiak
74' - Vrdoljak łatwo zatrzymał Jeża i odebrał mu piłkę przed naszym polem karnym
75' - Faulowany Rzeźniczak
75' - Zmiana Legia:
Michal Hubnik -
Michał Kucharczyk
77' - Nie doszedł do piłki Wawrzyniak i opuściła ona boisko
77' - Zmiana Górnik Z.:
Aleksander Kwiek -
Gabriel Nowak
78' - Faulowany Radović
79' - Strzał Górnika z połowy boiska. Piłka leciała milion lat świetlnych i Skaba bez problemu ją złapał
81' - Kucharczyk zmarnował setę. Manu dobrze podał w pole karne do Radovicia, ten strzelił, bramkarz odbił piłkę i trafiła ona wprost pod nogi Kucharczyka. Ten miał przed sobą pustą bramkę, ale huknął na wiwat
81' - A kibice Górnika znów śpiewają o Legii, strasznie to już nudne
82' - Jednak oczywiście cieszymy się, że nasza drużyna to najważniejszy punkt dnia dla wielu chłopaków z familoków :)
84' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
84' - Wodecki minął się z piłką w polu karnym, bo byłoby groźnie
85' - Wolny dla Górnika
85' - Trzyosobowy mur ustawiają legioniści
85' - Dośrodkowanie i głową wybija piłkę Wawrzyniak
86' - Rożny dla gospodarzy
87' - Nie lubimy, gdy Legia przestaje grać po bramce, kiedy ma naprawdę dużą przewagę i wszystkie atuty...
87' - Marne wykonanie rogu przez Górnik i od bramki zacznie Skaba
88' - Aut dla Górnika
88' - Spokojna interwencja Wojtka Skaby przy wrzutce z prawej strony boiska
89' - Wrzutka z daleka Rzeźniczaka do Cabrala, ten jednak uprzedzony przez obrońcę
90' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Maciej Rybus
91' - Żółta kartka: Adam Banaś (Górnik Z.)
91' - Sędzia przedłuża drugą połowę o trzy minuty
91' - Ivica wybija piłkę byle dalej od pola karnego
93' - Jeszcze aut dla nas
93' - GOL! Daniel Sikorski! (Górnik Z.)
94' - Po błędize Wojciecha Skaby Sikorski doprowadza do wyrównania...
94' - Koniec meczu!

Gra nawet nie została już wznowiona. Żenada! Legia która powinna srzelić dziś górnikowi z 10 bramek traci gola w doliczonym czasie gry i ostatecznie remisuje
Wściekli zawodnicy szybko zeszli do szatni, a gospodarze świętują z kibicami
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE! i zapraszamy na więcej na stronę główną

Miała być druga Irlandia, mamy drugą Białoruś!

Aż cztery oprawy przygotowali na ten mecz fani Górnika. Legioniści ze względu na brak sektora i zakaz wyjazdowy, nie pojawili się w Zabrzu. Górnik zaczął od transparentu "Po ruchach pędzla poznasz prawdziwego mistrza", tym razem wykonanego estetycznie (przypomnijmy, że zapowiedź tej oprawy pojawiła się parę tygodni temu i wówczas zaprezentowano pustą sektorówkę). Tym razem na trybunach rozciągnięto malowaną sektorówkę "Ultras". W 10 minucie spotkania Górnik opuścił trybuny i zostawił na nich jedynie transparenty "Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska", "Donald stadiony zamyka, więc atmosfera znika" i "Miała być druga Irlandia, a mamy drugą Białoruś!".
Później fani KSG wyśmiewali selekcję prowadzoną przez Franciszka Smudę. Było więc hasło na transach "Do kadry zostali powołani: Adamiak Felicja, Adamiak Adam, Adamiak Alojzy, Adam Małysz, Adamiak Alicja... Wszystkich trzeba wypróbować" z wizerunkiem Smudy na sektorówce. Na innym sektorze tymczasem pokazano logo jednej z sieci sklepów, którą reklamował selekcjoner i hasło "Nas też wypróbuj". Kolejnym motywem zaprezentowanym przez Górnik był transparent "Jaka to melodia? Przecież to znacie! Może z nami zaśpiewacie", któremu towarzyszył trans z pięciolinią i nutami. Warto dodać, że to już trzecie podejście do prezentacji tej oprawy przez Górnik! Kto myślał, że zabrzanie zaśpiewają w tym momencie swój hymn grubo się mylił - Górnik śpiewał o nieobecnej Legii i jak przyznają - wyjątkowo wówczas "bawił się cały stadion". Na koniec wywieszono transparent "Jaka jest różnica między Legią a Juventusem?", a później "Juve to stara dama, a Legia to stara...!!!".