Dickson Choto 4
Marcin Komorowski 17
Tomasz Kiełbowicz 11
90' Manu 9
55' Ivica Vrdoljak 21
Alejandro Cabral 27
66' Janusz Gol 5
Miroslav Radović 32
Michał Kucharczyk 18
Marijan Antolović 1
Maciej Rybus 31
Artur Jędrzejczyk 2
55' Ariel Borysiuk 16
66' Rafał Wolski 28
Takesure Chinyama 82
90' Sebastian Szałachowski 20

Arka zatopiona!

W przedostatnim meczu sezonu Legia Warszawa rozgromiła Arkę Gdynia 5-2. Gospodarze kończyli mecz w ósemkę. Dwie bramki zdobył Michał Kucharczyk, a po jednej Manu, Radović i Borysiuk. Dla Arki dwa razy w ciągu dwóch minut trafił Maciej Szmatiuk.

Po kontuzji do pierwszego składu Legii wrócił Dickson Choto. Trener Maciej Skorża już przed spotkaniem z Wisłą zapewniał, że ma duże zaufanie do zawodnika i jeżeli tylko powie że jest zdolny do gry, to zagra. Drugim stoperem w spotkaniu z Arką był Marcin Komorowski, a na bokach zagrali Jakub Rzeźniczak i Tomasz Kiełbowicz. Warszawski szkoleniowiec nie mógł skorzystać z usług Jakuba Wawrzyniaka, który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. W ataku, podobnie jak w meczu z Wisłą, zagrał Michał Kucharczyk, z kolei na ławce rezerwowych zasiadł Takesure Chinyama.

Początek meczu był spokojny w wykonaniu legionistów. Gospodarze ani razu nie zagrozili bramce Wojciecha Skaby, bo pewnie poczynaniami defensywy kierował Dickson Choto. Pierwszą groźną akcję Legii zainicjował Janusz Gol, który podał na skrzydło do Radovicia, a ten sprytnie odegrał w pole karne do wbiegającego Rzeźniczaka. Obrońca wojskowych dośrodkował na piąty metr, a trudną piłkę ładnie głową zgrał Cabral - niestety nikt nie zakończył tej akcji. W 28. minucie lewą stroną w pole karne wpadł Miroslav Radović i świetnie wyłożył piłkę do Manu, który z najbliższej odległości wpakował ją do pustej bramki. Po golu obraz meczu nie zmienił się - Legia nadal przeważała, a gospodarze próbowali szczęścia z kontry. W 36. minucie zza pola karnego uderzał Miroslav Bożok - ale bardzo niecelnie. Kilka chwil później, po rzucie rożnym głową, z bliska uderzał Mateusz Siebert, jednak instynktownie piłkę złapał Skaba. W 41. minucie żółtą kartką ukarany został za kolejny faul Ivica Vrdoljak. Minutę później kontrę Legii wyprowadził Radović, podał prostopadle do Tomasza Kiełbowicza, a ten pięknie dośrodkował w pole karne, gdzie z pierwszej piłki uderzył Kucharczyk. Niestety golkiper gospodarzy nogami zdołał obronić strzał na linii a próby dobitki Cabrala i Radovicia były nieudane. Tuż przed przerwą z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Kiełbowicz, a obrońca Denis Glavina skiksował i futbolówka trafiła do niepilnowanego Radovicia. Serb spokojnie ją przyjął i nie dał szans Marcelo Moretto.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu Legii. Gol podał na lewą stronę do Radovicia, a ten dośrodkował w stronę Michała Kucharczyka, ale Moretto zdołał złapać piłkę. Jednak co się odwlecze, to... w 49. minucie Ivica Vrdoljak pobiegł środkiem, prostopadle wypuścił Radovicia, który znalazł się się sam na sam z bramkarzem Arki. "Rado" nie sępił się jednak i odegrał piłkę Michałowi Kucharczykowi, który spokojnie wbiegł z nią do bramki. W 55. minucie Ivicę Vrdoljaka zastąpił Ariel Borysiuk. W 60. minucie przepiękną bramkę na 4-0 zdobył Michał Kucharczyk. Z prawej strony na 11. metr dośrodkował Manu, a "Kucharz" nożycami wpakował piłkę do bramki tuż przy słupku. Pięć minut później ponownie piłkę do siatki gospodarzy skierował Kucharczyk, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W 68. minucie obrona Legii zagapiła się po dośrodkowaniu w pole karne i kapitan Arki z bliska wpakował piłkę do siatki. Minutę później... ponownie Szmatiuk pokonał Skabę - tym razem ładnym strzałem po ziemi zza pola karnego po długim słupku. Kwadrans przed końcem spotkania Radović zbiegł do linii końcowej w polu karnym i odegrał do Rafała Wolskiego, który zastąpił Janusza Gola, ale jego uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką. W 85. minucie, gdy gospodarze grali w ósemkę, po zderzeniu twarzami Zawistowskiego i Rozicia, Ariel Borysiuk po podaniu Kucharczyka, podwyższył wynik spotkania na 5-2. Jednak pomimo tego w ostatnich minutach arkowcy potrafili stworzyć jeszcze sytuacje do zdobycia kolejnej bramki.

Woytek

18:26 - Witamy z nowego stadionu Arki Gdynia. Piłkarze obu drużyn już się rozgrzewają
18:28 - Na obiekcie na razie pustki
18:30 - Kibice Arki dziś protestują, ale cicho raczej nie będzie bo wyposażyli się w czerwone trąbki :)
18:36 - Wprawdzie nie byliśmy w RPA, ale dźwięk rozbrzmiewający w tej chwili na Arce z pewnością nie ustępuje słynnym wuwuzelom
Kibice Arki ubrani są w większości w czarne, pogrzebowe bluzy, koszulki itd
Piłkarze wychodzą na murawę
Powitanie z sędziami
Wymiana proporczyków

1' - Zaczęli arkowcy. Sędzia czekał chwilę z pierwszym gwizdkiem, bo wszystkie mecze tej kolejki muszą się rozpocząć o tej samej porze
2' - Ale podobno nawet z tym sobie nie poradzili i każdy mecz zaczął się inaczej :D
2' - Pierwszy kontakt Skaby z piłką
2' - A w ekstraklasie witamy ŁKS
3' - Na stadionie Arki nie ma dopingu - tylko wycie trąbek
4' - Z autu Kiełbowicz
5' - Faulowany Radović
6' - Gol rozgrywa z Kucharczykiem, ale piłka trafia do Cabrala, a ten ją traci
6' - Kontra Arki, jednak udany powrót naszych graczy defensywnych
7' - Dośrodkowanie w pole karne, główkuje Kucharczyk - bardzo niecelnie, ale i tak był na spalonym
7' - Kibice Arki robią jakieś samolociki z kartek papieru i bawią się nimi na trybunach
8' - Ivanovski, ale dobry odbiór Kiełbowicza
8' - Fauluje Vrdoljak, będzie wolny dla gospodarzy
9' - Dośrodkowanie Glaviny całkowicie nieudane - za mocne i piłka mija linię końcową, od bramki Skaba
10' - Dość przypadkowo piłka trafia pod nogi Radovicia, ten wypuszcza Cabrala, który w ostatniej chwili przed dośrodkowaniem jest blokowany przez Sieberta. Róg dla nas
10' - Kiełbowicz z rożnego, ale bez problemu wybija piłkę w pole obrońca
10' - Na razie Legia konstruuje ataki pozycyjne, a Arka czyha na kontry
11' - Żółta kartka: Mateusz Siebert (Arka)
11' - Dośrodkowanie Glaviny, ładnie "zdejmuje" piłkę wbiegającym napastnikom głową Dixie Choto
11' - Wolny dla Legii z daleka
11' - Manu wywalczył róg
12' - Znów Kiełbowicz i znów udana interwencja obrońcy Arki w polu karnym, tym razem wybija piłkę głową
13' - Dogranie Glaviny, Choto wybija piłkę Ivanovskiemu, po rożnym sędzia Bartos odgwizdał faul na Skabie i zacznie Legia
14' - Manu przed szansą na kontrę. Dobrze zachował się jednak Szmatiuk, który ładnym wślizgiem czysto wybił piłkę spod nóg legionisty
14' - Faul Komorowskiego na Labukasie
15' - Wolny dla Arki i dobrze interweniuje Dixie
16' - Kibice Arki w młynie wywieszają transparent...
17' - Transparent o treści "mistrzowska atmosfera" w barwach flagi RPA, nawiązujący do ostatniego mundialu
19' - Piłkarsko na boisku posucha - gra w środku pola
20' - Teraz szybsza akcja Legii prawą stroną. Rado do Rzeźniczaka, ten przedłuża wrzutkę w pole karne, piłka jest ciężka do opanowania, ale dobiega do niej Cabral. Argentyńczyk zdołał odegrać do Kucharczyka, ten jednak nie opanował piłki
20' - Aut dla Arki
20' - "Mistrzowska atmosfera dla premiera" - skandują kibice Arki
21' - Bramkarz kontra Cabral. Moretto odważnie się rzuca i jest minimalnie przed Argentyńczykiem
22' - Zupełnie nieudany strzał arkowca "panu Bogu w okno"
24' - Dośrodkowanie Kucharczyka, dobra interwencja obrońcy
25' - Manu traci piłkę w okolicach narożnika i jak to on, obraża się i siada na murawie w ramach protestu
26' - Sesja zdjęciowa miejscowej maskotki przed meczem:
26' - Dośrodkowanie Rzeźniczaka, piłka odbija się jeszcze od któregoś z arkowców, co może zmylić bramkarza, jednak Moretto na posterunku
28' - Maciej Skorża zamyślony przed meczem:
28' - Wrzutka Kucharczyka, z drugiej strony poprawia Manu, próbuje uderzać Kucharczyk, potem Kiełbowicz, ale obrońca wybija mu piłkę
28' - GOL! Manu! (Legia)
29' - Lewą stroną wbiega Radović, dośrodkowanie w pole karne, tam wbiega Manu i tym razem nie marnujemy okazji! 1:0 dla Legii :)
30' - Nieśmiałe MZKS Arka pojawia się na prostej trybunie, ale tylko przez chwilę
31' - Strzał arkowca broni Skaba
33' - Z wolnego Kiełbowicz, będzie jeszcze rożny dla nas
33' - Wrzutka z rogu, tym razem lepsi obrońcy Arki
35' - Kontra Legii. Rozić wybija piłkę spod nóg pędzącego Manu
35' - Dobra wrzuta Manu, tylko nie było nikogo z Legii, kto by przyjął tę piłkę
36' - Mocny i zaskakujący strzał Bożoka mija jednak słupek bramki Skaby
37' - Faulowany Radko
37' - Faul Manu w ataku
38' - Tablica ze starego stadionu Arki wisi nad miejscowym młynem:
39' - Manu na spalonym, szkoda akcja zapowiadała się ciekawie
39' - Rożny dla gospodarzy po interwencji Vrdoljaka
39' - Bożok zmierza do narożnika
40' - Główka jednego z arkowców, ale piłka trafia prosto w ręce dobrze ustawionego na linii Skaby
41' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
42' - Ivica faulował Ivanovskiego
44' - Teraz świetna akcja Legii. Kiełbowicz doszedł do piłki, dośrodkował, strzelał Kucharczyk piłka odbiła się od nóg bramkarza. dobitka Rado też prosto w niego!
44' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Mateusz Siebert (Arka)
45' - Po faulu na Kucharczyku druga kartka dla Sieberta i Arka w "10"
45' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
46' - Głęboka wrzutka Kiełbowicza, zła interwencja obrońcy, który pięknie "asystował" Radoviciowi. Serb dołożył nogę i mamy 2-0
47' - Kibice Arki obrażają Legię
47' - Koniec pierwszej połowy

Kibice Arki mają dużo pretensji do sędziego i do Legii. A to po prostu ich drużyna gra kiepsko.

47' - Zmiana Arka:

Rafał Siemaszko -
Paweł Czoska
47' - Długo kazał nam czekać sędzia na rozpoczęcie drugiej części meczu, ale już Legia w akcji
47' - Lewym skrzydłem Radović, powinien dośrodkować do Kucharczyka, ale zdecydował się uderzać - w ręce bramkarza
49' - Drugą połowę wszystkie ekstraklasowe drużyny zaczęły już ponoć w tej samej minucie
50' - Manu za późno decyduje się na podanie, w chwili gdy już dogonił go obrońca
50' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
51' - Super rajd Ivicy, świetne podanie do Radovicia na lewą stronę, ten ma już przed sobą pustą bramkę, ale jeszcze oddaje piłkę Kucharczykowi, by i on coś sobie dziś coś strzelił :-))))))))
52' - A chwilę wcześniej nasz rednacz skwitował: Arka to nie wie chyba co się dzieje na boisku :P
53' - Rado dobrze wypatrzył Cabrala, lecz ten źle przyjął piłkę
54' - Zmiana Arka:
Wojciech Wilczyński -
Paweł Zawistowski
56' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Ariel Borysiuk
59' - Na boisku nie dzieje się teraz nic ciekawego
60' - Rado dostaje piłkę i uderza, ale mocno niecelnie
60' - Beznajdziejny strzał arkowca po ziemi, od bramki Skaba
61' - Odważnie wyszedł z bramki Moretto, miał sporo szczęścia, nie dał się ograć i zebrał od kibiców brawa. A wyszedł bo sam na sam z nim znalazł się Radović
61' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
62' - Ale gol Kucharza! Płaskie prostopadłe dośrodkowanie Manu i nożycami nasz Kucharz! Super uderzenie, nawet dostał brawa od miejscowych
63' - Młyn Arki zebrał teraz gwizdy od reszty trybun, bo w 60.minucie po 4 bramce dla Legii nagle wstali i chcieli dopingować
64' - "W Gdyni bez zmiany, tym klubem rządzą barany" - krzyczy Arka
65' - Zmiana Arka:
Denis Glavina -
Marcin Budziński
66' - Jeden z arkowców nie trafił z pięciu metrów, a mógł zapytać Skabę w który róg strzelać!
67' - Piąty gol dla Legii?! Nie - spalony! Kucharz na spalonym
67' - Zmiana Legia:
Janusz Gol -
Rafał Wolski
68' - Rożny dla gospodarzy
69' - GOL! Maciej Szmatiuk! (Arka)
69' - I jest gol kontaktowy. Wrzutka i Szmatiuk pakuje piłkę do siatki z najbliższej odległości
70' - GOL! Maciej Szmatiuk! (Arka)
70' - Piękny strzał zza pola karnego i już tylko 4:2... Legio, pobudka!
71' - Wolny dla Arki
71' - Zerwał się doping na Arce
72' - Dośrodkowanie, ale tym razem żaden z miejscowych nie sięgnął piłki
73' - Manu przed szansą, jednak nie zdołał opanować piłki. Jeszcze aut dla nas
73' - Głupia strata Rzeźniczaka i kontra Arki
74' - Na spalonym Radović
75' - Groźna akcja Arki. Kończy się na szczęście w polu karnym
76' - Zatrzymany Manu, jeszcze aut dla nas
77' - Wolski gdzieś w powietrze strzelił, zupełnie nieclenie
78' - Kucharczyk na spalonym
79' - Na spalonym Wolski
79' - Borysiuk przerywa akcję Arki
80' - Manu na spalonym
81' - Żółta kartka: Marcelo Moretto (Arka)
82' - Moretto dyskutuje z arbitrem o zasadności zółtego kartonika, który przed chwilą dostał
82' - Zderzyli się teraz dwaj arkowcy, leżą przed polem karnym, będzie potrzebna interwencja lekarzy
84' - Arka gra teraz w... ośmiu, jeden z poszkodowanych już wrócił, drugi jeszcze nie
85' - A jednak nie - dwóch poza boiskiem wciąż...
86' - Radović postanowił wbiec do bramki z piłką, ale został zatrzymany
86' - GOL! Ariel Borysiuk! (Legia)
87' - To się tak musiało skończyć. Szkolna klepka Borysiuka z Kucharczykiem i ten pierwszy zdobywa gola
87' - Zawistowski nie wróci na boisko - nie da rady zagrać z tym urazem
88' - Kucharczyk strzela na wiwat
88' - Rozić też już nie może zagrać, nie da rady. Trener Arki wykorzystał limit zmian, więc gospodarze skończą mecz w "8"
89' - Wolny dla Arki
90' - Płaski strzał po ziemi i Skaba z trudem wybija do boku
91' - Rożny, walka o piłkę, Skaba o mały włos a wpuściłby takiego "cabaja", że hej!
91' - Zmiana Legia:
Manu -
Sebastian Szałachowski
91' - Puścił niegroźny strzał pod brzuchem i w ostatniej chwili zdołał się odwrócić po piłkę, gdy ta była już na linii bramkowej
92' - Legia próbuje pokonać bramkarza gospodarzy na raty, trzy dobitki to jednak za mało, żeby wpakować futbolówkę do siatki...
92' - Faulowany Wolski
93' - Nieudany strzał Arki
94' - "Kto ma trąbkę ten za Legią" - prowokują młyn kibice z prostej
94' - Słaba centra Rado i przeciwnik odbiera mu piłkę
95' - Koniec meczu!

Wuwuzele niczym w RPA

Fani Arki już przed meczem zapowiedzieli przyłączenie się do ogólnopolskiego protestu i na meczu z Legią nie prowadzili dopingu. W młynie wywiesili stylizowany na flagę RPA transparent "Mistrzowska atmosfera" i przez cały mecz trąbili wuwuzelami, niczym na ostatnich MŚ na czarnym lądzie. Do protestu nie przyłączyła się piknikowa część trybun, która próbowała wspierać piłkarzy. Zachowanie młyna rozzłościło działaczy Arki, w tym p. Czyżniewskiego, który po meczu wygarnął kibicom co sądzi o takim zachowaniu, jednocześnie dziękując trybunie dopingującej za wsparcie. Czyżniewski nasłuchał się od kibiców z młyna, na co zareagował bardzo nerwowo, chcąc wyjaśnić własnoręcznie "nieporozumienie". Odwiodła go od tego ochrona i zawodnicy. Na meczu obecnych incognito kilku fanów Legii z Trójmiasta.