34 Moshe Ohayon
Łukasz Skorupski 28
78' Michał Pazdan 2
Aleksander Kwiek 9
61' Piotr Gierczak 8
60' Paweł Thomik 13
Marcin Wodecki 22
60' Paweł Olkowski 17
61' Krzysztof Mączyński 31
78' Arkadiusz Milik 19

Serbowie rządzą w Legii!

W ostatnim piątkowym meczu 3. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Górnika Zabrze 3-1. Dwie bramki dla stołecznej drużyny zdobył Danijel Ljuboja, a raz na listę strzelców wpisał się Miroslav Radović. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Tomasz Zahorski.

Przez pierwsze minuty spotkania obie jedenastki starały się zdominować środkową strefę boiska. Dopiero w 6. minucie do dobrej sytuacji doszedł Ivica Vrdoljak, ale po dośrodkowaniu od Jakuba Wawrzyniaka nieczysto trafił w piłkę. Chwilę później gospodarze objęli prowadzenie. Lewą stroną akcję ponownie poprowadził Wawrzyniak, podał futbolówkę do czekającego na linii pola karnego Danijela Ljuboji, który pewnym strzałem otworzył wynik meczu.

W 11. minucie meczu po rzucie rożnym i błędzie w defensywie gości do dobrej sytuacji doszedł Vrdoljak, jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Skorupskiego. Górnik okazji do wyrównania szukał jedynie po stałych fragmentach gry. W 14. minucie po rzucie wolnym dla gości po raz pierwszy bardzo dobrze interweniował Wojciech Skaba, przerzucając futbolówkę ponad poprzeczkę.

Przez kolejne kilkanaście minut częściej pod bramką rywali byli goście z Zabrza. Po zdominowaniu przez Legię pierwszego kwadransa, zawodnicy Macieja Skorży oddali przeciwnikom nieco więcej pola. W 31. minucie na ofensywną akcję zdecydował się Jakub Wawrzyniak, lecz jego strzał zza pola karnego minimalnie minął bramkę Skorupskiego.

Legia zaczęła odzyskiwać przewagę z pierwszych kilkunastu minut meczu i w 36. minucie gry mogła podwyższyć prowadzenie. Tuż zza linii pola karnego golkipera Górnika starał się zaskoczyć Ljuboja, ale ten pewnie złapał jego uderzenie. Cztery minuty później mocne uderzenie z dystansu Ariela Borysiuka przeleciało ponad bramką gości.

Przez pierwsze 45 minut zespołem dominującym byli podopieczni Macieja Skorży. To oni stworzyli sobie zdecydowanie więcej okazji do strzelenia gola, których nie potrafili mimo wszystko wykorzystać. Zabrzanie sporadycznie zagrażali bramce Skaby, jednak ten zdołał zawsze wyjść z opresji obronną ręką.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania najlepszej jak dotąd szansy na wyrównanie nie wykorzystał Tomasz Zahorski. Piłkarz Górnika otrzymał bardzo dobre podanie ze środka pola od Aleksandra Kwieka, lecz w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Skaby.

W 52. minucie goście doprowadzili do wyrównania, właśnie za sprawą Zahorskiego. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne Legii dokładnie dośrodkował jeden z graczy Górnika, a 26-latek strzałem głową zmusił do kapitulacji bramkarza gospodarzy. Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć na straconego gola i już dwie minuty później strzał z dystansu Ljuboji minimalnie minął słupek bramki rywali.

Blisko dziesięć minut później Górnik ponownie po rzucie rożnym nie wykorzystał dogodnej okazji do strzelenia bramki. Podawał Michal Gasparik, piłkarze Legii nie upilnowali we własnej szesnastce Adama Dancha, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokowali defensorzy.

W 67. minucie meczu gospodarze powinni objąć prowadzenie. Lewą stroną dynamiczną akcję rozpoczął Miroslav Radović. Serb podał do wbiegającego w pole karne Danijela Ljuboji, jego strzał najpierw nogami odbił Skorupski, a dobitka z 10 metrów Michała Żyro poszybowała wysoko ponad bramką rywali.

Pięć minut później drugi raz do siatki trafił Ljuboja, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną serbskiego napastnika. Chwilę po tej akcji legioniści zdobyli bramkę w prawidłowy sposób, a jej autorem był Miroslav Radović. Pomocnik gospodarzy bardzo dobrze wyskoczył do główki po podaniu z lewej flanki i nie dał szans wyciągniętemu jak struna Skorupskiemu. Bałkański duet z Łazienkowskiej po raz kolejny pokazał, że to on obecnie stanowi o sile ofensywnej warszawskiej drużyny.

W 90. minucie meczu swoją drugą bramkę na boiskach ekstraklasy zdobył Danijel Ljuboja. Serb otrzymał dobre podanie ze skrzydła i w sytuacji sam na sam pokonał Skorupskiego.

Autor: Jan Wiśniewski

19:34 Witamy ze stadionu Wojska Polskiego przy Łazienkowskiej! Niespełna godzina do meczu 3. kolejki pomiędzy Legią a Górnikiem. Na trybunach jeszcze pustki. Tylko Żyleta powoli się wypełnia
19:45 Na rozgrzewkę wychodzą bramkarze Legii. Oprócz Wojtka Skaby pierwszy raz pojawia się Dusan Kuciak
19:47 O ile bramkarze Legii zostali przyjęci brawami, to piłkarze Górnika już nie mieli co liczyć na ciepłe powitanie :)
19:51 Na trybunach wiszą dwa transparenty z hasłami "Wszyscy na Spartak". Pierwszy mecz z Rosjanami w najbliższy czwartek na Ł3
19:54 Na rozgrzewce pojawiają się legioniści. Stadion od razu wypełnił się dopingiem
20:12 Znamy składy obu ekip
20:14 Wszystko wskazuje na to, że meczu nie obejrzą kibice gości, którzy musieli wracać z powrotem do Zabrza. Powód? Wykolejenie pociągu na trasie Warszawa - Katowice
20:19 Obie ekipy zeszły już do szatni. Zaraz możemy zaczynać. Kompletu oczywiście nie ma. Szczególnie dużee pustki na południowej i prostej
20:20 Żyleta już w bojowym nastroju. Arrrrgggghhh!!!!
20:22 W sektorze gości zasiadło kilkunastu fanów zabrzan, którzy najwidoczniej dotarli tu na własną rękę, a nie z główną grupą, która podróżowała pociągiem
20:24 "Sen o Warszawie" już odśpiewany i już tylko chwile nas dzielą od pierwszego gwizdka sędziego
20:27 Obie jedenastki już na murawie w towarzystwie głośnego "Mistrzem Polski jest Legia..."
20:28 Wypada się zgodzić z Żyletą. "Tylko zwycięstwo! Hej Legio, tylko zwycięstwo!" niesie się od strony Łazienkowskiej

1' - Dawid Piasecki dał sygnał do rozpoczęcia zawodów i gracze w biało-czarnych strojach wprowadzili piłkę do gry
1' - Przyjezdni dziś w jednolitych czerwonych strojach
3' - Górnicy na połowie gospodarzy, ale na spokojnie. Badają sytuację
3' - Komorowski do boku. Pokazuje się Borysiuk, który podaje do Rzeźniczaka mającego problemy z opanowaniem futbolówki
4' - Borysiuk do Komorowskiego... i raz jeszcze przerzut do Rzeźniczaka i kolejny raz bez powodzenia. Szkoda
5' - Legioniści starają się konstruować akcje z wykorzystaniem środka pola
5' - Jednak teraz Manu.. Miękko w pole karne i uprzedzony Radović
6' - Gol naciskał na Skorupskiego, ten musiał daleko wybijać
6' - Manu w środku do Radovicia, Wawrzyniak z lewej strony prosto do Ivicy, który z pierwszej piłki nie trafia czysto i futbolówka opuszcza plac gry
7' - Ljuboja atakowany przez Marciniaka. Legioniści w ataku...
7' - GOL! Danijel Ljuboja! (Legia)
8' - GOOOOOL !!! Świetnie rozpoczyna się mecz dla Legii! Wawrzyniak podał płasko do Ljuboji, który czekał na 18 metrze. Zrobił kilka kroków w pole karne i mimo opiekunów na plecach oddał strzał, który dał prowadzenie Legii!
8' - Dla serbskiego napastnika to pierwszy gol w barwach stołecznej jedenastki
10' - W rewanżu Górnik w polu karnym Skaby. Jednak liniowy dopatrzył się pozycji spalonej u Thomika
10' - Manu, Ljuboja do Radovicia. Dobrze kombinują legioniści i sporo wysiłku wymaga to od rywali
10' - Korner. Radović..
11' - Zbyt lekko i Bemben nie ma problemu, żeby wybić piłkę...
11' - Vrdoljak! Strzela na bramkę gości. Skorupski broni, ale piłka odbija się jeszcze od słupka i... mamy nadal 1-0 przy Łazienkowskiej!
12' - To była świetna okazja do zmiany wyniku i ustawienia dalszych losów tego spotkania
12' - Borysiuk bez ceregieli obchodzi się z Bembenem
13' - Gasparik z wolnego mocno w pole karne, gdzie Skaba najwyżej skacze i piąstkuje poza obręb szesnastki
13' - Rzut wolny dla Górnika. Burza gwizdów...
13' - Gasparik ustawia sobie piłkę i...
14' - ..dwuosobowy mur legionistów...
14' - A tak po bramce na 1-0 cieszył się Danijel Ljuboja:
14' - I wykonał klasyczny samolocik
14' - ...nie przeszkodził, żeby oddać bezpośredni strzał z prawego skrzydła. Jednak świetnie interweniował Skaba, żeby przerzucić piłkę nad poprzeczką
14' - Z narożnika zabrzanie... Skaba
16' - Górnik ponownie ze stałego framgentu gry, ale z środkowego sektora boiska i Skaba nie miał problemów, żeby złapać futbolówkę w swe białe rękawice
16' - Żewłakow, Vrdoljak do Rzeźniczaka, który ofiarnie do Ljuboji.. Ostatecznie Bemben musiał ratować zespół wybiciem na rzut rożny
17' - Radović truchtem do narożnika pod Żyletą...
17' - Chyba Serb obiadu nie jadł, bo jako pierwszy stojący Bemben wybił piłkę głową
18' - Borysiuk strata i już Zahorski na lewą stronę. Dogranie w pole karne i Skaba rzuca się, aby wypiąstkować futbolówkę poza pole karne
19' - Tymczasem dla zabrzan. Rzut wolny... Gasparik wykonawcą stałego fragmentu gry
19' - I na posterunku Wawrzyniak, który głową ratuje zespół przed zagrożeniem ze strony przyjezdnych
20' - Ljuboja przepycha się z Banasiem, ale tym razem lepszy kapitan Górnika
22' - Gol do Ljuboji, który z pierwszej chciał uruchomić Ivicę. Trochę niedokładnie
22' - Napastnik z Bałkanów rodem wypatrzył na lewej flance Manu, który zszedł do środka, żeby oddać strzał. Skorupski nie musiał się zbytnio wysilać w tej interwencji
23' - Gasparik znowu w roli wykonawcy rzut wolnego. Natomiast Wawrzyniak w roli ratownika w szesnastce
24' - Cały stadion tańczy, a Piasecki nieco studzi emocje na murawie. Piłka dla Górnika
24' - Trochę pogo, trochę trzymając się za bary, potańczyli fani na Łazienkowskiej
25' - Legia konstruuje atak pozycyjny od formacji obronnej
26' - Uuu, leży Manu na murawie. Z grymasem bólu podnosi się jednak, żeby wrócić się do obrony i pomóc kolegom
26' - Podopieczni Adama Nawałki siedzą na połowie legionistów, niby mają te stałe fragmenty gry, ale póki co, nic z tego nie wynika
27' - Na wiwat Bemben gdzieś tam po siatkach okalających plac gry
27' - Nieporozumienie zabrzan na lewej stronie boiska i legioniści odzyskują piłkę
28' - Bemben włącza się do akcji ofensywnych, ale cóż z tego, skoro na lewej stronie czeka na niego Wawrzyniak
28' - Borysiuk w pole karne szukając Radovicia, ale piłka znalazła gracza w czerwonym stroju
29' - Faulowany Ivica. Będzie rzut wolny dla Legii z ok. 25 metrów od bramki Górnika
29' - Czarowali, czarowali kibice, ale Borysiuk posłał piłkę po ziemi prosto w bandę
29' - Cóż, takimi zagraniami nie przyklepuje się transferów do zachodnich klubów
30' - Walka w środkowej strefie boiska
31' - Wawrzyniak.... środkiem poszedł niczym gracz predysponowany do tej pozycji, jeszcze odegrał, dostał piłkę, oddał strzał, ale tego szczęścia było już za wiele i futbolówka wylądowała na bandach
32' - Faulowany Vrdoljak na własnej połowie. Gracz Górnika wjechał w kapitana Legii od tyłu
32' - Radović nieco słabszy od Dancha, ale legioniści utrzymują sięprzy piłce
33' - Gol... strata, ale naprawia szybko swój błąd pomocnik gospodarzy
33' - Dobrze się zastawił Wawrzyniak, aż zabolało Kwieka. Styl a'la Szala? Być może i arbiter musiał użyć gwizdka
35' - Legia na prawej stronie. Wchodził Gol w pole karne, gdzie starł się z Bembnem i co... faul
35' - Zahorski głową... nic z tego. Piłka poszybowała obok celu
36' - Jeszcze 10 minut do końca pierwszej połowy. Legia po zdobyciu pierwszej bramki trochę się cofnęła zamiast pójść za ciosem i podwyższyć na 2-0. Tym bardziej, że Ivica trafił w słupek. A tak.. do głosu dochodzi również Górnik
38' - Manu w roli lewego defensora? A co! :-)
39' - Ljuboja do Gola i jeszcze mu pokazuje, żeby od razu wypuścił Radovicia. Jednak "Rado" znalazł się na pozycji spalonej
39' - Gol do Daniela. Ten jeszcze poczekał, spokojnie, nie spieszy się, hola, hola
40' - Prawe skrzydło? Nie udało się. No to podanie do Borysiuka, który chciał z dystansu zaskoczyć Skorupskiego. Prawie się udało, bo piłka przeszła nieznacznie obok celu
41' - Gol z nakładką. Piłka dla Górnika
41' - Rzut wolny dla Górnika... Będzie okazja do wrzutki w pole karne
42' - Uuu, Kwiek zdecydowanie za mocno i piłka ląduje na bandach
42' - Pazdan lepszy od Ivicy w pojedynku główkowym. W ataku goście
43' - Chorągiewka liniowego w górę, ale o co chodzi, skoro główny nie reaguje i gra toczy się normalnym tempem
44' - Dwie piłki na murawie, rzut sędziowski i oddanie piłki przez Rzeźniczaka rywalom, to wydarzenia ostatnich sekund
44' - Tysiące szalików wiruje nad głowami legionistów.. "Legioooo, Legioooo!"
45' - Gol na lewej stroniee... Zderzenie Banaś z Bembnem
45' -
46' - I mimo bezchmurnego nieba i pełni księżyca, dla tej garstki przyjezdnych spadł niespokojny deszcz
46' - Koniec pierwszej połowy

Sędzia nie doliczył nawet minuty i mamy kwadrans przerwy
Na trybunach zasiadło dziś 17 558 osób

47' - Dawid Piasecki rozpoczął drugą połowę. Obie jedenastki przystąpiły do gry bez zmian w składach
48' - Ciekawe "intro" do "Hej Legia gooool". Takie jakby bojowe. Oby równie bojowo prezentowali się podopieczni Macieja Skorży
48' - Tymczasem Rzeźniczak, Manu, Borysiuk, Gol.. Ljuboja już nie sięgnął
49' - Żółta kartka: Ariel Borysiuk (Legia)
49' - Kwiek wykonawcą stałego fragmentu gry po faulu Borysiuka
49' - Skaba pokazuje dziś, że umie piąstkować. Kolejna taka interwencja bramkarza Legii
51' - Brawo Skaba! Najpierw Kwiek oszukał Komorowskiego, później Żewłakow nie przeciął podanie do Zahorskiego i ten stanął oko w oko ze Skabą. Górą bramkarz Legii! Oj pracuje cały czas na wysoką ocenę legionista
51' - Borysiuk w kierunku Ljuboji, ale już leci z nogą Bemben, żeby przeciąć te zagranie
52' - Marciniak , Thomik, a przy nim Rzeźniczak. Główny dopatrzył się faulu i będzie stały fragment gry dla Górnika
53' - Kwiek czy Gasparik? Kibicom obojętne, ważne, żeby gwizdami ich zdeprymować
53' - GOL! Tomasz Zahorski! (Górnik Z.)
54' - No i stało się... Ile razy można zachować czyste konto przy stałych fragmentach gry? Wrzutka w pole karne i Zahorski głową zmusił Skabę do wyciągnięcia futbolówki z siatki. Zatem przy Łazienkowskiej mamy remis 1-1
54' - Gasparik.. jakby chciał pójść za ciosem i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Jednak posłana z 20 metrów piłka wylądowała na reklamach
55' - Gol na skrzydło do Manu, który od razu dośrodkowuje w pole karne. Skorupski przechwytuje
55' - Marciniak nieprzepisowo obchodzi się z Ivicą. Już Ljuboja ustawia sobie piłkę
56' - Świetnie Serb! Huknął prosto z wolnego. Nadał piłce rotacji i ta minimalnie przeszła obok słupka! Jęk zawodu na trybunach
57' - Wawrzyniak nie pozwolił dojść do piłki Thomikowi
58' - Rozgrzewa się czterech piłkarzy - Kosecki, Kiełbowicz, Jędrzejczyk i Rybus
59' - Gol faulowany, ale sędzia nie sięga do kieszeni po kartki
59' - Trochę odcięty od podań jest Ljuboja
60' - Manu w pojedynku z Banasiem w polu karnym, ale lepszy gracz w czerwonej koszulce
60' - Legia stara się zamknąć rywala na jego połowie
61' - Zmiana Górnik Z.:

Paweł Thomik -
Paweł Olkowski
61' - Podwójna zmiana w szeregach zespołu Adama Nawałki. Jak zareaguje na to Maciej Skorża?
62' - Zmiana Górnik Z.:
Piotr Gierczak -
Krzysztof Mączyński
62' - Żółta kartka: Paweł Olkowski (Górnik Z.)
63' - Ljuboja zrobił śmigło z Pazdana. Jeszcze Legia na połowie Górnika, tylko jeszcze nic z tego nie wynika
63' - Gasparik z rogu.. gwizdy pod Żyletą
64' - Piłka spada pod nogami Dancha, który oddaje strzał, ale został zablokowany i Kwiek bieży do narożnika
65' - Trochę na raty, ale z nakładką legioniści wybijają piłkę. Rzut wolny dla Górnika
65' - Strzał, ale piłka odbija się od Borysiuka i fartownie nieco spada poza placem gry. Korner
66' - Piłka bita na bliższy słupek. Jeszcze Górnik, jeszcze jest Ivica. Trochę stłamszeni teraz legioniści, oj
66' - Skorża nie będzie gorszy od Nawałki
66' - Zmiana Legia:
Ariel Borysiuk -
Maciej Rybus
67' - Zmiana Legia:
Manu -
Michał Żyro
67' - Radović do Rzeźniczaka. Piłka odbija się od Marciniaka i wychodzi na róg. Jednak Rzeźniczak sygnalizuje zagranie ręką
68' - Rybus z narożnika i Skorupski uprzedza Wawrzyniaka
68' - Głupia strata Rybusa na rzecz Gasparika
70' - Łoooooo! A już mogliby odpalać cygaro rodzice Żyro. Ljuboja w polu karnym, strzał prosto w Skorupskiego.. piłka się odbija i spada przed Żyro, który uderza z powietrza... za bramkę!!! Za pustą bramkę!
70' - Żółta kartka: Adam Marciniak (Górnik Z.)
70' - Cała Żyleta bez koszulek. Zamiast białych koszulek, opalone towarzystwo
71' - A na murawie Radović jakby czubkiem nosa skierował piłkę w kierunku Skorupskiego
71' - I teraz białe koszulki powiewają nad kibicami. Świetny widok, który zobaczycie na filmikach ze stacji Legionisci.com!
72' - A na murawie... zabrzanie będą wykonwać rzut rożny. Kwiek...
72' - Dobrze zastawił się Gol w polu karnym. Niebezpieczeństwo chwilowo zażegnane
73' - Tylko górna jedzie "Legia gol allez"
73' - Skaba wychodzi z bramki, aby uprzedzić Mączyńskiego. Udało się
74' - Ljuboja na prawej flance, nie ma komu podać. Był Radović, ale była gromada gości w czerwonych strojach
75' - Ljuboja sam na sam ze Skorupskim. Tym razem piłka w siatce, ale również chorągiewka w górze. Spalony
75' - Aj! Świetnie Rybus wpadł w pole karne, czekało na zamknięcie tej akcji dwóch legionistów, ale żaden z nich nie spotkał się w powietrzu z piłką
76' - Vrdoljak traci piłkę, ale naprawia jego błąd Żewłakow
76' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
77' - GOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!! Serbski duet! Radović pakuje piłkę głową do siatki i mamy 2-1! Piłka weszła do siatki tuż przy słupku!
78' - Euforia na trybunach! Ljuboja z Radoviciem kolejny raz pokazują, że można na nich liczyć
79' - No to mamy emocjonujący kwadrans, bo Górnik, który nie jest bez szans, będzie dążył do remisu. Bankowo! O, już mamy korner
79' - Zmiana Górnik Z.:
Michał Pazdan -
Arkadiusz Milik
79' - Gasparik w narożniku... gwizdy towarzyszą tej akcji
80' - Wawrzyniak blokuje dośrodkowanie. Jeszcze Górnik z autu, jeszcze szukają sposobu i... nic z tego. Skaba od bramki
81' - Czarowanie, czarowanie... bo Rybus będzie wrzucał w pole karne
81' - Żółta kartka: Michael Bemben (Górnik Z.)
81' - Piłka przelatuje przez pole karne i można tylko ręce rozłożyć pytając, ale co to było..?
82' - Zegar zaczął odliczać 10 minut, które pozostały do końca regulaminowych 90
82' - Żółta kartka: Aleksander Kwiek (Górnik Z.)
83' - Rajd Rybusa zakończony fatalnym strzałem z dystansu. Zdecydowanie lepiej można było rozegrać tę akcję
84' - Kibice przypominają, że kadencja rządu dobiegnie wkrótce końca
84' - Ljuboja z Radoviciem w polu karnym, nieco ofiarnie Rado i Skorupski złapał tę lobującą piłkę
85' - Ljuboja sam, przy nim obrońca Górnika. Zagranie.. Łapie Skorpuski
86' - Faul w środkowej strefie boiska. Piłka dla przyjezdnych
87' - Mączyński z wolnego, ale prosto.. na nogi Ljuboji
87' - Rzut rożny dla Gónika, choć Rzeźniczak twierdzi, że nie on dotknął ostatni piłki
88' - Zamieszanie w polu karnym, gdzie jest piłka... poza boiskiem. Korner
88' - A tak cieszył się Miroslav Radović:
88' - Wrzutka. Świetnie skacze Żyro, który oddala niebezpieczeństwo. Ostatecznie Skaba wznowi grę
88' - I dziękował Żylecie za wyśpiewanie bramki :-)
89' - Pięknie z pierwszej sobie pogrywali.. kto? No jasne, że Daniel z Mirkiem
89' - Zapędził sie Bemben na skrzydle
90' - Świetnie Żewłakow do przodu, ale Żyro nie opanował piłki. Górnik...
91' - Ślązacy zamykają legionistów na ich połowie
91' - Dobrze Wawrzyniak, naciska, zmusza rywala do błędu
91' - Żyro, Żyro sam, ale chyba wystraszyłsię nieco, żeby huknąćz 20 metrów. Wycofanie...
91' - GOL! Danijel Ljuboja! (Legia)
92' - GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!! Pozamiatane proszę Państwa! Takiego gracza potrzebowała Legia! Podanie, przyjęcie, obrót, huknięcie z kilku metrów dobijając rywala!
92' - Zmiana Legia:
Janusz Gol -
Artur Jędrzejczyk
92' - Drugi mecz ligowy i drugie zwycięstwo legionistów w stosunku 3-1
93' - A sędzia dolicza jeszcze 3 minuty
93' - "Mistrz! Mistrz! Legia mistrz!" poniosło się z Żylety
94' - Żyro dobrze do Rybusa, ten jeszcze z lewej strony próbuje nękać obronę gości
94' - Wycofanie do Żewłakowa, Komorowski, poprawiamy statystyki celnych podań...
95' - Radović do Rzeźniczaka, Ljuboja spokojnie do Radovicia... Tym razem strata
95' - Koniec meczu!

Koniec! Legia inaksuje 3 punkty w potyczce z Górnikiem. Serbski duet, dwie bramki Ljuboji i jedno trafienie Radovicia powodują, że legioniści mają 6 punktów na koncie
Jeszcze piłkarze dziękują kibicom za doping

Rozgrzewka przed Spartakiem

Mecz z Górnikiem dostarczył kibicom sporo emocji, a fani głośnym dopingiem poprowadzili swój zespół do zwycięstwa. Jak zapowiedział gniazdowy, teraz musimy się przyzwyczaić do pewnego poziomu, poniżej którego schodzić nam nie wypada. Niestety, z powodu poważnego wypadku kolejowego, na mecz nie przyjechali kibice gości.

Koniec trasy w Piotrkowie
Górnik, wraz z GKS-em do Warszawy podróżował pociągiem specjalnym. Podróż zakończyli na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego, bowiem chwilę wcześniej doszło na trasie Warszawa - Katowice, do tragicznego wypadku kolejowego, w wyniku którego śmierć poniosły 4 osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych. Jak poinformował w przerwie meczu Wojciech Hadaj, fani KSG czynnie wzięli udział w akcji ratunkowej. Brawo! Zabrzanie po tym komunikacie zostali przez legionistów nagrodzeni gromkimi oklaskami.

Zatrzymano zbierających na oprawę
Przed meczem w Źródełku trwały zapisy na wyjazd do Moskwy. Kolejki były naprawdę spore i miejmy nadzieję, że w Moskwie pokażemy się z jak najlepszej strony. Najpierw jednak czeka nas mecz w Warszawie, do którego też trzeba się porządnie przygotować. Aby wypaść na nim jak najlepiej, ultrasi przed stadionem zbierali pieniądze do puszek. Niestety gdy już kończyła się zbiórka, policja zawinęła wszystkich kibiców z puszkami. Zupełnie przypadkiem oczywiście. Na meczu zawisły dwa transparenty z hasłem "Wszyscy na Spartak".

Jakoś pusto na stadionie
Trybuny naszego stadionu w czasie meczu nie wyglądały najlepiej. Jeśli np. chodzi o sektor rodzinny, to nie ma co się dziwić. Przy meczach rozgrywanych o 20:30, a tak będzie regularnie przy okazji spotkań w piątek, nie wszystkie rodziny z małymi dziećmi chcą wracać do domów po północy.
Tradycyjnie wypełniła się tylko Żyleta, ale tym razem wyjątkowo bilety na tę trybunę można było kupić nawet przed samym meczem. Oj, rzadko tak się zdarza. Najważniejsze, że większość osób (szkoda, że nie wszyscy) z tej trybuny, wie po co przychodzi się na mecz. Najwyższy czas, by z regulaminem Żylety zapoznały się zasiadający po bokach kibice. Tu się nie zamula!

Wsparcie dla młodzieży
Przed meczem na boisko wyszli wicemistrzowie Polski juniorów młodszych - zawodnicy Legii z rocznika 1994. Żyleta od razu zaintonowała "Mistrzem Polski jest Legia", a później zachęcała naszych wychowanków do podejścia pod naszą trybunę. Juniorzy najpierw jednak musieli odebrać należne im medale i nagrody, a później szybko ruszyli pod Żyletę. Żeby poczuli co ich czeka za kilka lat, wspólnie zaśpiewaliśmy "Warszawę". Legioniści pokazali, że kibicowski repertuar znają naprawdę nieźle i byli przy tym nieźle zajarani. Po chwili kilka tysięcy osób brawami nagrodziło ich wynik w mistrzostwach Polski i okrzykiem "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować", zachęciło do dalszej pracy. Oby jak najwięcej z Was miało zaszczyt zagrać z eLką w kółeczku na piersi, przed najlepszą publicznością w Polsce.

Zajebiście proste pytanie
Przed meczem tradycyjnie odśpiewaliśmy "Sen o Warszawie", a przed wyjściem piłkarzy na boisko, jeszcze raz przećwiczyliśmy okrzyki wojenne. Wyszło nieźle, nawet pozostałe trybuny podłapały. Chwilę później odpowiedzieliśmy na zajebiście, ale to zajebiście proste pytanie - "Kto dziś wygra?!". "Legia" - zagrzmiało 17 tysięcy gardeł.
Doping zaczęliśmy od klasycznej pieśni "Legia, Legia Warszawa", poprzedzonej wstępem "Hej Legio! Do boju naprzód marsz...". Już po kilku minutach mogliśmy świętować bramkę, a po chwili odpowiedzieliśmy ile goli ma Legia (jeden) i goście (ch...).

Ciarki na plecach
Raz na jakiś czas przypominaliśmy wszystkim o konfiturach z Konfidenckiej 6, przy okazji pozdrawiając "Starucha". Doping w I połowie był naprawdę niezły. Było kilka momentów, kiedy ciarki mogły przejść po plecach wszystkim obecnym. W przerwie jednak "Levi" nakręcał wszystkich do jeszcze większego wysiłku. Bo prawdą jest, że stać nas na więcej. Drugą połowę rozpoczęliśmy od okrzyków "Aaaaa" pomiędzy górną i dolną częścią Żylety, przy czym bębniarze (na wniosek "Sz.") wygrywali rytm dobrze znanej i lubianej pieśni "Hej Legia gol...". Po chwili cały nasz młyn śpiewał już rytmiczną pieśń i przez dobrych 10 minut dawaliśmy czasu. Szkoda tylko, że w tym czasie zrobiło się 1-1.

Buczenie i gwizdy
Jednak grunt to pozytywna reakcja na straconą bramkę. "Levi" nakręcał od razu wszystkich, żeby pomogli Legii wygrać ten mecz i po chwili większość w to uwierzyła. Podobnie jak na meczu z Turkami, legioniści bardziej niż do tej pory żyli meczem. Gdy Górnik stwarzał zagrożenie pod naszą bramką, kilka tysięcy osób buczało i gwizdało. Było niczym w ulu. Gdy tylko nasi gracze odzyskiwali piłkę, wzmagał się doping. W II połowie było kilka naprawdę dobrych momentów. Nieźle wychodziło nam "Legia gol allez allez" czy przeciągłe "Goooool". I w końcu padła druga bramka dla Legii (jednej sędzia nie uznał). To kibole lubią najbardziej - emocjonujące mecze i zwycięskie bramki, najlepiej w końcówce. A co, najwyżej szybciej osiwiejemy :)

Donald matole...
Nie był to jednak ostatni akcent naszych piłkarzy tego dnia, ale do końca meczu było naprawdę gorąco. W samej końcówce nieźle wychodziła nam pieśń "Legia, Legia gol lalalalala", szczególnie, gdy cała trybuna równo i rytmicznie klaskała. Kilka razy, przy okazji pozdrawiano premiera Donalda T. okrzykiem "Donald matole, twój rząd obalą kibole". Ostatnie zatrzymania gniazdowych i wiele innych anty kibicowskich akcji pokazało, jak rządzący odnoszą się do nas kibiców. A jeszcze niedawno ten sam premier próbował dowodzić jaki to z niego piłkarski kibic. Entuzjasta, co najwyżej. Po kolejnych zatrzymaniach Bogu ducha winnych osób, szkoda na to już słów.

W czwartek robimy piekło
Po wygranym meczu przyszedł czas na świętowanie z piłkarzami zwycięstwa. Szkoda tylko, że po "Warszawie", trzeba było znów dodatkowo zachęcać graczy do przybicia piątek. Umówmy się - po wygranych meczach to ma być standard, a nie jałmużna. Do zobaczenia w czwartek. Wtedy dajemy z siebie dwa razy więcej.

Frekwencja: 17 558
Kibiców gości: 35 (500 pociągiem specjalnym nie dojechało)