Dickson Choto 4
Inaki Astiz 15
Marcin Komorowski 17
Jakub Kosecki 20
56' Ivica Vrdoljak 21
77' Ariel Borysiuk 16
Moshe Ohayon 34
69' Maciej Rybus 31
Michał Żyro 33
Marijan Antolović 1
Artur Jędrzejczyk 2
Tomasz Kiełbowicz 11
77' Srdja Kneżević 23
Janusz Gol 5
56' Rafał Wolski 27
69' Maciej Górski 26

Pierwszy krok wykonany

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała Rozwój II Katowice 4-1 i tym samym wykonała pierwszy krok na drodze do obrony trofeum. Do przerwy legioniści prowadzili 2-1 po golach Moshe Ohayona i Macieja Rybusa. W drugiej połowie bramki zdobywali Marcin Komorowski i Rafał Wolski. Wcześniej jedenastkę zmarnował Ivica Vrdoljak. Honorowe trafienie dla katowiczan było dziełem Przemysława Gałeckiego.

Maciej Skorża zdecydował, że w meczu z Rozwojem odpocznie kilku podstawowych graczy Legii. W obronie pojawili się niezastąpieni do niedawna Dickson Choto i Inaki Astiz, którzy ostatnie spotkania obserwowali z ławki rezerwowych. W wyjściowej jedenastce znalazło się także miejsce dla Jakuba Koseckiego i Michała Żyro. Po pierwszej połowie najwięcej powodów do zadowolenia miał jednak Moshe Ohayon. Izraelczyk po raz pierwszy zagrał od pierwszej minuty, a dodatkowo już w 16. minucie cieszył się z debiutanckiego trafienia i Legia prowadziła 1-0.

Zadowoleni z szybkiego prowadzenia legioniści nie kwapili się do podkręcania tempa i pierwsza połowa nie należała do zbyt emocjonujących. W 27. minucie strzelał Jakub Kosecki, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę Rozwoju. Dwie minuty później oko w oko z Robertem Widawskim stanął Żyro. 19-letni napastnik Legii dynamiką przypominał jednak wagon węgla i zanim zdołał przyjąć piłkę, rywale nie mieli większych problemów z zażegnaniem niebezpieczeństwa.

Przebudzenie z sennej atmosfery przyniosła 41. minuta, gdy Rozwój doprowadził do remisu. Nie popisał się wówczas Dickson Choto, który stracił piłkę i gospodarze wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera Przemysław Gałecki pokonał Wojciecha Skabę i było 1-1. Z remisu gracze Rozwoju cieszyli się 180 sekund. W 44. minucie Maciej Rybus wykorzystał błąd bramkarza Widawskiego i Legia prowadziła 2-1.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy losy spotkania powinien rozstrzygnąć Ivica Vrdoljak. W polu karnym faulowany był Żyro i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł kapitan Legii, ale fatalnie przestrzelił. Piłka przeleciała metr nad poprzeczką i bramkarz gospodarzy nie musiał nawet interweniować. Niewykorzystana okazja mogła zemścić się na "wojskowych" dziesięć minut później. Sam przed Skabą znalazł się Sebastian Gielza. Obronną ręką z tego pojedynku wyszedł jednak bramkarz Legii.

Obawiając się niespokojnej końcówki spotkania, legioniści chcieli zdobyć kolejne bramki. W 59. minucie bliski strzelenia gola był Żyro, ale bramkarz zdołał wypiąstkować piłkę. Chwilę później znów w roli głównej wystąpił golkiper gospodarzy, który musiał wybijać futbolówkę po niefortunnej interwencji jednego ze swoich kolegów. Wraz z upływającym czasem, rosnąć zaczął napór Legii. W 65. minucie widoczne były tego wymierne efekty, bo legioniści prowadzili już 3-1. W polu karnym faulowany był Rybus. Na boisku nie było już Vrdoljaka, więc do piłki podszedł Marcin Komorowski. W przeciwieństwie do kapitana Legii, "Komor" nie przestrzelił.

Podłamani gospodarze stracili nadzieje na korzystny wynik. W 76. minucie dobił ich Rafał Wolski. Młody legionista dobrym zwodem minął dwóch rywali i przelobował bramkarza. W Katowicach sensacji więc nie było i Legia pewnie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski.

Witamy ze stadionu Rozwoju
Na trybunach nie będzie dziś wielu widzów. Otwarta jest tylko jedna trybuna, na drugiej zaś rozmieszczono miejsca dla prasy
Przygrywa orkiestra wojskowa
Oczywiście przygrywa orkiestra górnicza
:)))) tylko nam wojskowi w głowach, hehe
Czekamy na wyjście piłkarzy. Legia dziś w rezerwowym składzie, bez Radovicia, Żewłakowa i Ljuboji
Na murawę wychodzą piłkarze obu klubów
Rozwój w białych koszulkach, Legia w zielonych

3' - Dariusz Rucki z Rozwoju na spalonym
4' - Na początku meczu kilku młodych kibiców Rozwoju zaśpiewało, że... Rozwój najlepszy jest
5' - Na razie spokojna gra, obie drużyny nie decydują się na ataki
5' - Piłka opuściła boisko po akcji Legii, od bramki zacznie Widawski
7' - Kosecki wbiegł w pole karne, ale traci piłkę
7' - Rożny dla Legii
8' - Piłkę wybił głową z pola karnego Lis, ale Legia wciąż przy piłce
11' - Dwie groźne akcje rozwoju, raz musi piąstkować Skaba, a po drugim dośrodkowaniu piłkę z pola karnego głową wybija Rzeźniczak
12' - Vrdoljak podaje długą piłkę do Rybusa, ten ogrywa Winiarczyka i odgrywa do tyłu pod linię do Rzeźniczaka. Obrońca dośrodkowuje w pole karne, ale bramkarz łapie piłkę
13' - Vrdoljak zatrzymany przez dwóch rywali
13' - Faul jednego z legionistów, akcja Rozwoju
14' - Głupia strata Żyry, podał na środku boiska wprost pod nogi rywala
14' - Rzut rożny dla zawodników Rozwoju
15' - Rozwój przeprowadza całkiem składną akcję, ale legioniści zeżegnali niebezpieczeństwo
16' - Rożny dla Legii
16' - Gol - Mosze Ohajon sprzed pola karnego
16' - GOL! Moshe Ohayon! (Legia)
17' - Piłkarz z Izraela dobrze wykorzystał dośrodkowanie Rybusa
18' - Vrdoljak podaje, jednak tym razem Ohajon na spalonym
19' - Na stadionie panuje całkowita cisza, słychać tylko pokrzykiwania trenerów
20' - Znów aktywny był Ohayon, tym razem próbował rozgrywać piłkę środkiem z Rybusem
23' - Faulowany Astiz
23' - Strata Rzeźniczaka - minął go Rucki, którego jednak powstrzymał Borysiuk
25' - Nieudane zagranie do przodu Rybusa
25' - Mecz toczy się w wolnym tempie
26' - Faul Choto przy końcowej linii i będzie wolny dla rywali
26' - Skutecznie interweniują w polu karnym obrońcy Legii
27' - Strata Zalewskiego jeszcze przed polem karnym
27' - Kosecki wbiega prawą stroną, schodzi do środka na linię szesnastki i oddaje strzał, ale piłka mija słupek bramki Rozwoju
28' - Dobra akcja Żyry, który spod linii odgrywa do wbiegającego Ivicy Vrdoljaka, ale ten niedobrze uderzył i rywale wybili piłkę
29' - Złe zagranie Sadowskiego, który zdecydował się na rajd, gracz Rozwoju chciał podać do Ruckiego, ale kolega z zespołu zupełnie nie zrozumiał jego intencji
30' - Żyro staje oko w oko z Widawskim. Legionista jest jednak wolny jak żółw, za długie przyjęcie, dał rywalom mnóstwo czasu... broni bramkarz
32' - Mielnik ręką odpycha Koseckiego, młody legionista wytrącony z biegu, ale sędzia nie reaguje
33' - Zalewski faulowany przez Żyrę
39' - Przy piłce Rozwój. Mieliśmy małe problemy techniczne, ale nic nie straciliście :)
41' - Gol dla Rozwoju!
41' - GOL! Przemysław Gałecki! (Rozwój II Katowice)
42' - Choto stracił piłkę pod linią i Rozwój wywalczył rożny. Dośrodkowanie i Gałecki pakuje piłkę do siatki Legii
44' - GOL! Maciej Rybus! (Legia)
44' - Szybka kontra Legii w odpowiedzi na gola Rozwoju. Rybus bez litości wykorzystuje fatalny błąd bramkarza Widawskiego
47' - Zawył jak zwierzę Rzeźniczak, trafiony przez rywala. Całkowita cisza na boisku
48' - Koniec pierwszej połowy

Orkiestra, która przygrywa, to Orkiestra Dęta Kopalni Wujek
Piłkarze wracają na murawę po przerwie
Zacznie Legia

46' - Żyro nieczysto zatrzymany w polu karnym i będzie "jedenastka" dla Legii!
47' - Vrdoljak i...
47' - FATALNIE PRZESTRZELIŁ!!!
47' - Metr nad poprzeczką - tak strzelił Chorwat...
48' - Dośrodkowanie Rozwoju, łapie piłkę Skaba
50' - Rozwój próbuje atakować
52' - Wolny dla Rozwoju, piłka krąży między piłkarzami z Katowic w polu karnym, przedziera się przez legijne zasieki Sadowski, ale ostatecznie piłkę wybija jeden z naszych
52' - W odpowiedzi stumetrowy rajd Koseckiego, który pod koniec... daje sobie odebrać piłkę
53' - Teraz szansa Rozwoju, jednak nie miał kto uderzyć po płaskiej prostopadłej wrzutce wzdłuż bramki
53' - Faulowany Zalewski
54' - Dobrze rozegrany wolny, Rozwój pogroził Skabie, strzał jednak obok słupka i jeszcze rożny
55' - Kontra Legii, ale strata Rybusa w środku pola
55' - Teraz superokazja Gielzy, który jest sam na sam ze Skabą, ale szybszy nasz bramkarz
55' - Znów Gielza, były zawodnik Gieksy - Skaba łapie piłkę
56' - Gielza na spalonym
56' - Zmiana Legia:

Ivica Vrdoljak -
Rafał Wolski
57' - Opaska powędrowała po zejściu Ivicy do Astiza
58' - Wrzutka Rzeźniczaka do Żyry, piłkę złapał bramkarz
58' - Strzał Ohayona z daleka, Widawski łapie piłkę
59' - Choto faulował przyjmującego piłkę Gielzę
60' - Ładny strzał Żyry - bramkarz miał problemy i piąstkował piłkę nad bramką
60' - Wcześniej niegroźne uderzenia gracza Rozwoju mogło okazać się groźne bo piłka odbiła się od nierówności i zaskoczyła lekko interweniującego Skabę
60' - Faul na Koseckim, leży na murawie legionista
61' - Teraz było blisko... gola samobójczego. Lis tak niefortunnie interweniował, że prawie wpakował głową piłkę do bramki Widawskiego
61' - Rożny dla Legii
62' - Żyro do Koseckiego, ten zatrzymany pod linią końcową, jeszcze rożny dla Legii. Wreszcie zamknęli legioniści rywala na ich połowie
64' - Karny dla Legii, wyłożył się z boku pola karnego Rybus
64' - Żółta kartka: Damian Mielnik (Rozwój II Katowice)
64' - Kto będzie uderzał?
65' - Komorowski! I...
66' - I jest! 3-1 dla Legii przy słupku po ziemi
66' - GOL! Marcin Komorowski z karnego! (Legia)
67' - Zmiana Rozwój II Katowice:
Damian Sadowski -
Jacek Wiśniewski
67' - Faul na Komorowskim
69' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Maciej Górski
71' - Borysiuk uderza z dystansu. Piłka jest podkręcona, Widawski musi wybijać na rzut rożny
71' - Żyro ni to podawał, ni strzelał. Widawski wypiąstkował piłkę i jeszcze jeden róg dla nas
71' - Zmiana Rozwój II Katowice:
Dariusz Rucki -
Arkadiusz Kowalczyk
71' - I jeszcze jeden korner dla legionistów
73' - Groźny strzał Ohayona, jednak obok bramki
75' - Teraz Żyro pilnowany przez Wiśniewskiego, a jak wiadomo pan Jacek nie ma litości ;)
77' - GOL! Rafał Wolski! (Legia)
77' - Wolski długo prowadził piłkę, minął dwóch piłkarzy zwodem i posłał piłkę nad bramkarzem
78' - Zmiana Legia:
Ariel Borysiuk -
Srdja Kneżević
79' - Zmiana Rozwój II Katowice:
Damian Mielnik -
Adam Żak
85' - Adam Żak zablokowany przez Komorowskiego w polu karnym
86' - Faulowany Nowak
86' - Jeszcze pięć minut meczu, jedni już wiedzą, że jest awans, drudzy wiedzą, że przegrali - na boisku niewiele się dzieje
89' - Główkuje Astiz w polu karnym, ale jest zablokowany
90' - Błyskawiczny powrót Astiza i nasz obrońca ładnie zatrzymuje w polu karnym Gielzę
90' - Ludzie wychodzą już z trybun, sensacji w Katowicach nie odnotowano
91' - Sędzia dolicza dwie minuty
91' - Dośrodkowanie Komorowskiego, ale nikt nie zamykał tej akcji w polu karnym
92' - Rzut wolny dla Legii - dobra okazja do podwyższenia prowadzenia
92' - A nie, jednak rzut sędziowski
92' - Sędzia przerwał grę bo zderzyli się piłkarze obu drużyn
93' - Koniec meczu!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji - Legia awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski :)