Dusan Kuciak 12
Artur Jędrzejczyk 2
Michał Żewłakow 6
Marcin Komorowski 17
82' Jakub Wawrzyniak 14
Ariel Borysiuk 16
Ivica Vrdoljak 21
63' Janusz Gol 5
Miroslav Radović 32
90' Maciej Rybus 31
Danijel Ljuboja 28
Wojciech Skaba 84
Inaki Astiz 15
82' Jakub Rzeźniczak 25
63' Manu 9
Rafał Wolski 27
Michał Kucharczyk 18
90' Michał Żyro 33

Zwycięstwo! Legia wiceliderem grupy

W swoim trzecim meczu rozgrywanym w tegorocznej fazie grupowej Ligi Europy Legia Warszawa odniosła drugie zwycięstwo. Piłkarze ze stolicy tym razem okazali się lepsi od Rapidu Bukareszt, który pokonali 1-0. Bramkę dla polskiej ekipy zdobył w 73. minucie Miroslav Radović. Po tym spotkaniu legioniści zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C.

W 7. minucie spotkania Legia powinna objąć prowadzenie. Miroslav Radović otrzymał znakomite podanie ze środka pola od Janusza Gola, znalazł się w sytuacji sam na sam z Dănuţem Comanem, lecz finalnie strzelił wprost w golkipera gospodarzy. Przez pierwsze kilkanaście minut warszawianie wyglądali wyjątkowo dobrze na tle Rapidu, który przed tym starciem był stawiany w roli faworyta do zwycięstwa. Szczególnie dobrze wyglądała gra w środku pola, gdzie bezbłędnie radzili sobie Ivica Vrdoljak z Januszem Golem, skutecznie uniemożliwiając konstruowanie akcji ofensywnych rumuńskim zawodnikom. Pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Dušana Kuciaka Rapid oddał w 15. minucie, kiedy bardzo niecelnie z rzutu wolnego uderzał Daniel Pancu. Chwilę później Pancu groźnie dorzucił futbolówkę na przedpole bramki Legii, lecz nieskutecznie główkował Nicolae Grigore, który zamiast strzelać z dogodnej pozycji, zdecydował się wycofać piłkę do partnera z drużyny.

Z biegiem czasu Rapid zaczął wyraźnie łapać swój rytm i w 17. minucie przeprowadził kolejną składną oskrzydlającą akcję. Ovidiu Herea z łatwością przedarł się lewą flanką w kierunku bramki legionistów, ale jego podania nie potrafił wykończyć Grigorie. Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać. Szczęścia najpierw próbował Radović, a później z dystansu Borysiuk, ale dwukrotnie na wysokości zadania stanął doświadczony Coman. Potem na murawie nie działo się już tak wiele. Dopiero w 36. minucie po zamieszaniu w polu karnym bramkę mógł zdobyć Janusz Gol, jednak w ostatniej chwili piłkę spod nóg wygarnęli mu defensorzy Rapidu. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy płasko w szesnastkę Legii futbolówkę dorzucił wprowadzony Filipe Teixeira, dobrze odnalazł się tam Daniel Pancu, któremu nie udało się mimo wszystko stworzyć żadnego zagrożenia. Już w doliczonym czasie gry na mocny strzał z ostrego kąta zdecydował się Ciprian Deac i ponownie bardzo dobrze interweniował Kuciak.

Na drugie 45 minut gospodarze wyszli wyjątkowo zmotywowani. Podopieczni Răzvana Lucescu prezentowali się o klasę lepiej niż w pierwszej odsłonie, przez co zepchnęli legionistów nieco bardziej do defensywy. Polscy piłkarze skupili się na grze z kontrataku i o mało co jeden z nich nie przyniósł graczom z Warszawy bramki. Danijel Ljuboja nieatakowany przez nikogo biegł środkiem pola, na prawej stronie bardzo dobrze pokazał mu się niepilnowany Maciej Rybus, ale Serb podał do 22-latka minimalnie za silnie. Pierwszy sygnał do ataku Rapidu w drugiej połowie dał w 58. minucie aktywny dzisiejszego wieczoru Deac, ale jego techniczne uderzenie z łatwością wyłapał Dušan Kuciak. Dziesięć minut później Maciej Rybus skorzystał z przytomnego podania od Miroslava Radovicia, wbiegł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam strzelił wysoko nad bramką. Serb jeszcze raz z dobrej strony pokazał się również za chwilę, kiedy po dwójkowej akcji z Ljuboją mocno, lecz wprost z bramkarza, strzelił zza pola karnego.

W 73. minucie legioniści objęli prowadzenie, a strzelcem gola okazał się być nie kto inny, jak niezawodny w tym sezonie Radović. Z rzutu wolnego w szesnastkę Rumunów dokładnie dośrodkował Maciej Rybus, tam walkę o górną piłkę wygrał właśnie Radović, który celną główką otworzył wynik meczu. Po objęciu prowadzenia legioniści nie cofnęli się na własną połowę, tylko starali się jak najdalej trzymać swoich rywali od własnej bramki. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego z dystansu uderzał Ariel Borysiuk, ale Legia wywalczyła jedynie rzut rożny. W 88. minucie do znakomitej okazji w polu karnym doszedł jeden z graczy gospodarzy, ale w ostatniej chwili Legię uratował Marcin Komorowski skutecznie go blokując.

W drugim równoległe toczącym się meczu tej grupy Hapoel Tel Awiw przegrał na własnym stadionie z PSV Eindhoven 0-1.

Tabela grupy C

1.PSV395-1*
2.Legia364-3*
3.Rapid332-4
4.Hapoel302-5

Autor: Wiśnia

20:18 - Witamy ze Stadionu Narodowego w Bukareszcie!
20:19 - Niezbyt ciekawe informacje z Rumunii. Przemarsz kibiców Legii został całkowicie zablokowany przez policję, teraz fani mają duże problemy, by wejść na obiekt. Na razie organizatorzy nie wpuszczają żadnych flag i bębnów
20:20 - Brak depozytu... generalnie organizacja na zerowym poziomie
20:25 - Tak z zewnątrz prezentuje się obiekt, na którym za niewiele ponad pół godziny rozpocznie się mecz:
20:26 - A tak wygląda w środku:
20:54 - Nieliczni kibice Legii którzy dostali się na sektor właśnie go OPUŚCILI! Kibocm kazano oddawać nawet monety i zdejmować buty!

4' - Dobry przechwyt wślizgiem Jędrzejczyka
4' - Kolejny meldunek sprzed stadionu: "Błędowski rozmawia z delegatem. Zabierali wszystkim monety, a niektórym nawet klucze do mieszkania"
5' - Pancu z prawej strony zablokowany i dobrze interweniuje Kuciak
5' - Złe podanie Ljuboji, piłka wyszła na aut
6' - Kapitalna okazja dla Legii. Radović znalazł się sam na sam z bramkarzem ale trafił prosto w niego!
8' - Zagranie ręką przez Duarte
9' - Dobrzy przechwyt Gola. Dośrodkowanie Jędrzejczyka wybili obrońcy
9' - Niecelne uderzenie Vrodljaka
14' - Faul Komorowskiego ok 25 metrów przed bramką Kuciaka
14' - Pancu uderza wysoko nad poprzeczką!
15' -
16' - Radović przyjął piłkę ręką i sędzia to zauważył
17' -
18' - Faul Borysiuka. dośrodkowanie w pole karne... bardzo groźni, ale złe zachowanie zachowanie napastnika, który zamiast głową skierować piłkę do siatki to wycofał ją i nic z tego nie wyszło
18' - Ljuboja pokrzykuje na kolegów. Teraz cofną się do obrony
19' - Piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Kuciaka po akcji Herey. Grigorie był jednak na spalonym
19' - Radović wywalczył rzut rożny
20' - Rybus dośrodkowuje, piłka trafiła do Gola, a ten uderzył obok słupka!
22' - Ładna akcja Legii. Ljuboja piętką do Gola, ten na prawą do Radovicia a ten uderza z pierwszej piłki, niestety bramkarz broni!
23' - Borysiuk uderza bardzo mocno zza pola karnego z trudem broni Coman! Rożny dla Legii
24' - Komorowski minął się z piłką, ale chwilę później naprawił swój błąd
27' - Zmiana Rapid:

Mihai Roman -
Filipe Teixeira
31' - Faul Jędrzejczyka
32' - Pancu minął Borysiuka, ten jednak nie dał za wygraną i faulował rywala
33' - Rzut wolny z 25 metrów z lewej strony...
34' - Kolejne słabe uderzenie Rumunów ze stałego fragmentu gry
36' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
36' - Zamieszanie w polu karnym Rapidu, ale nie potrafili wykorzystać tego Gol Jędza i Ljuboja...
40' - Strata Ljuboji
40' - Niedokładnie legioniści w obronie. Żewłakow wybił piłkę na aut zamiast podać do Jędrzejczyka
41' - Radović daleko wybija piłkę z pola karnego
41' - Od bramki Dusan Kuciak
42' - Groźna akcja Rapidu, ale Wawrzyniak zablokował i już kontra Legii
42' - Rybus faulowany? Nie, arbiter nakazuje grać dalej
44' - Czysta interwencja Jakuba Wawrzyniaka w narożniku pola karnego
45' - Dobry wślizg Wawrzyniaka przerywa prostopadłe podanie wzdłuż linii bocznej
45' - Sędzia dolicza 1 minutę
46' - Deac uderza i świetnie piłkę na rzut rożny wybija Kuciak!
46' - Koniec pierwszej połowy

21:52 - KIBICE LEGII WEJDĄ NA STADION NA DRUGĄ POŁOWE!
Polecamy zdjęcia sprzed stadionu z portalu rumuńskiego - TUTAJ
Piłkarze pojawiają się już na boisku
Kibice Legii pojawili się wreszcie na trybunach
Jest NAPRAWDĘ GŁOŚNO!!!!!!

46' - Rozpoczęli gospodarze
47' - Ok. 2000 kibiców z Warszawy jest w stanie przekrzyczeć kilkanaście tysięcy Rumunów
48' - Brutalne wejście jednego z Rumunów, ucierpiał Vrdoljak
48' - Ciprian Deac przewraca się w polu karnym Legii. Sędzia nie reaguje
49' - Wawrzyniak nie trafił jednak w piłkę i faktycznie mógł być rzut karny
49' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
49' - Na boisku leży Deac, który ucierpiał w starciu z Wawrzyniakiem. Legionista zobaczył żółtą kartkę
51' - W ataku gospodarze, rozpoczęli z autu, a z trybun niesie się "Jesteśmy zawsze tam..."
52' - Na spalonym Pancu - mogło być groźnie
53' - Trochę pogubli się legioniści w ataku, ale jeszcze wznowią grę z autu
53' - Dobra, czysta interwencja Komorowskiego, niestety gospodarze nadal w ataku
54' - Rybus stracił piłkę w środku boiska
55' - Ljuboja dostał dobre podanie od Gola, przebiegł kilkanaście metrów i próbował wypuścić jednego z kolegów, niestety podał piłkę za daleko i nikt do niej nie doszedł
55' - Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Żewłakowa
55' - Gospodarze grają teraz znacznie lepiej niż w pierwszej części spotkania
56' - Dobra interwencja Kuciaka i daleki wykop do przodu - do nikogo
57' - Zagranie Ljuboji w te,po do Rybusa, ten oddał piłkę Radoviciowi, ale strzał Serba został zablokowany
57' - Akcja szybko przeniosła się pod bramkę Legii i mogło być groźnie, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną
58' - Deac ograł Komorowskiego i strzelał z dystansu z prawej strony boiska - Kuciak łapie piłkę
59' - Kontra gospodarzy przerwana przez Komora
61' - Hapoel 0-0 PSV
61' - Komorowski wybija z pola karnego, ale na krótko... dośrodkowanie w pole karne, bardzo ładnie wyłapuje Kuciak!
62' - Poki co na boisku dominuje Rapid. A tymczasem szykuje się pierwsza zmiana w Legii. Wejdzie Manu
63' - Rzut rożny dla Rapidu. Dośrodkowuje Deac
63' - Zmiana Legia:
Janusz Gol -
Manu
63' - Wybija piłkę Żewłakow, jeszcze Bozović dobijał - niecelnie
64' - Maciej Skorża zdecydował się zmienić jednego z najlepszych zawodników na boisku, Janusza Gola. Chodziło jednak o zmianę taktyki
65' - Zagranie Deaca ręką i mamy rzut wolny dla Legii w środkowej strefie boiska
65' - Alexa fauluje Wawrzyniaka
65' - Przy piłce Rybus, daleko w pole karne i mamy aut
66' - Spalony Pancu
67' - Faul Manu w ataku
68' - Rybus marnuje ZNAKOMITĄ sytuację!!!!! Otrzymał doskonałe podanie od Radovicia, ale strzelił w niebo zamiast podać do niepilnowanego Manu
69' - Rzut rożny dla Rapidu
70' - Kuciak wyskakuje do piłki i bez problemu ją łapie
70' - Świetna akcja Legii. Radović otrzymał dobre podanie od Ljuboji, obrócił się z piłką i oddał celny strzał. Coman był jednak na posterunku
71' - Jędrzejczyk ratuje Legię przed groźna kontrą
72' - Próba strzału z dystansu, legioniści blokują uderzenie
73' - Rzut wolny dla Legii z prawej strony boiska, ok. 30 m od bramki
73' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
73' - Rybus... i GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
74' - Rybus wrzucił piłkę na głowę Radovicia, a ten wbił ją do bramki obok bezradnego bramkarza
75' - Radko po bramce ułożył z rąk serce i wskazał na eLkę na swojej koszulce ;)
76' - 2000 osób na sektorze Legii dopinguje bez koszulek!! Legiaaa Warszawaaaaa!!!!
76' - Rzut wolny dla Rapidu z lewej strony boiska, piłkarze w polu karnym przepychają się
76' - Pancu... i broni Kuciak
77' - Manu pędzi środkiem boiska, podanie do Ljuboji, ale ten był na spalonym
78' - Jędrzejczyk fauluje z lewej strony boiska na wysokości pola karnego
79' - Na spalonym Alexa
79' - Za chwilę druga zmiana w zespole Rapidu
80' - Kibice Legii w jednakowych czapkach w barwach
80' - Wawrzyniak fauluje Deaca
80' - Juz po upadku został przypadkiem uderzony korkami przez Rumuna
81' - Wawrzyniak utyka, przewraca się na boisko... udaje? :D
82' - Zmiana Rapid:
Nicolae Grigorie -
Sabrin Sburlea
82' - Zmiana Legia:
Jakub Wawrzyniak -
Jakub Rzeźniczak
82' - Na murawie pojawił się doktor Machowski, Wawrzyniak opóźnia zejście z boiska. Jednak za Wawrzyniaka wszedł Rzeźniczak
83' - Sburlea oddał strzał - zbyt lekki, by zaskoczyć Kuciaka
84' - Wawrzyniak wyraźnie utyka. Miejmy nadzieję, że będzie gotowy do gry w niedzielnym meczu z Widzewem
84' - Hapoel 0-1 PSV
86' - Dośrodkowanie Manu, w polu karnym byli Rybus i Ljuboja, ten pierwszy odegrał do Borysiuka. Strzał i rzut rożny
86' - Wrzucać będzie Rybus
86' - Piłka wyszła jednak poza boisko
87' - Pancu strzelił z prawej strony z bardzo ostrego kąta, na szczęscie tylko w boczną siatkę
88' - Jedni i drudzy są już bardzo zmęczeni. Tylko kilka minut dzieli nas od zakończenia spotkania
88' - Rzeźniczak odebrał piłkę Deacowi, niestety ta wyszła na aut
89' - Zmiana Rapid:
Ovidiu Herea -
Cassio Vargas
89' - Rzut rożny dla Rapidu, trwa ostrzeliwanie bramki Legii - wcześniej Komor zablokował strzał, a swoje dołożył też Kuciak
90' - Głośne Mistrzem Polski jest Legia słychać na stadionie w Bukareszcie
90' - Kibice Legii prezentują się naprawdę ZNAKOMICIE. Szkoda, że idiotyczne zachowanie ochrony spowodowało, że w pierwszej połowie nie mogli wspierać swojej drużyny
91' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Michał Żyro
91' - Kibice Legii śpiewają hymn państwowy
91' - Sędzia doliczył 4 minuty
93' - Legioniści cały czas muszą się bronić, ale jak na razie robią to dobrze
93' - Deac ograł Rzeźniczaka, Kuciak interweniował niepewnie, ale ostatecznie złapał piłkę
94' - Ok. półtorej minuty do końca spotkania
94' - Borysuk zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył baaardzo niecelnie
94' - Już tylko sekundy do końca!!!
95' - Koniec meczu!

Rapid Bukareszt 0-1 Legia Warszawa!!! Legia zasłużenie wygrywa na trudnym terenie w Bukareszcie. Hapoel 0-1 PSV. Legioniści umacniają się na drugiej pozycji w tabeli. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na niedzielną relację z meczu z Widzewem

Dziki kraj, dzicy ludzie

Za nami kolejny wyjazd w Lidze Europy. O ile po wyjeździe do Eindhoven mogliśmy mówić o świetnej organizacji, to po meczu w Bukareszcie mamy dokładnie odwrotne spostrzeżenia. Rumuni zupełnie nie byli przygotowani do ludzkiego przyjęcia kibiców na nowoczesnym stadionie. To, co działo się przy wjeździe do miasta i wejściu na stadion, można określić tylko jednym słowem - skandal!

Męcząca trasa
Do stolicy Rumunii podróżowaliśmy na różne sposoby. SKLW zorganizowało wyczarterowany samolot dla fanów, część osób poleciała samolotami rejsowymi na własną rękę, a zdecydowana większość w trasę ruszyła samochodami i autokarami. Droga do Rumunii zdecydowanie różni się od tej, którą niedawno podróżowaliśmy do Holandii. Zamiast autostrad, przyszło nam podróżować dość przeciętnymi drogami. Trasa przez Słowację i Węgry i tak nie była zła. Najgorsze zaczynało się po minięciu granicy węgiersko-rumuńskiej. Górskie serpentyny, jednopasmówka i około 600 km do przejechania, to zdecydowanie najgorsza część trasy. Co jakiś czas było widać leżące w rowach tiry. W końcu jednak przebrnęliśmy przez tę dość męczącą trasę i po ponad 20 godzinach jazdy (wiele osób podróżowało znacznie dłużej, nawet ponad 30h) zameldowaliśmy się na miejscu.
Mniej szczęścia miał jeden z autokarów z fanami Legii, który spłonął 100 km przed Bukaresztem. Części osób udało się nawet dojechać w okolice stadionu, ale obejrzenie meczu nie było im dane. Nie mówiąc o cholernie skomplikowanej opcji powrotu do kraju, bowiem zastępczego pojazdu nie udało się zorganizować.

Kontrola przed miastem i więźniarkami na stadion
Przy wjeździe do Bukaresztu najpierw natrafiliśmy na korek, a następnie kontrolę policji. Przeszukiwano bagaże kibiców w poszukiwaniu pirotechniki. Osoby, u których znaleziono piro, musiały na kilka godzin udać się na komendę. Przed meczem planowaliśmy zbiórkę na jednym z placów, stosunkowo niedaleko stadionu narodowego. Zebranie fanów w jednym miejscu było chyba nie na rękę policjantom, więc wszystkie osoby zmierzające na miejsce zbiórki zatrzymywali i odwozili na stadion. Wieści szybko rozeszły się wśród kibiców i większość z nas na własną rękę udała się na mecz. Nie dane nam było dotrzeć na obiekt z buta, bowiem w pewnym momencie mundurowi zajechali nam drogę i wsadzili do więźniarki, którą przewieziono nas na stadion. Nie byliśmy jedynymi, których spotkała ta wątpliwa przyjemność. Policjanci tłumaczyli, że ma to na celu ochronę legionistów przed czekającymi fanami Rapidu, których określali jako "nieobliczalne bestie".

Dzika policja
Jak się później okazało, jedynymi bestiami w tym mieście można określić bukareszteńską policję. Mundurowi w pełnym rynsztunku zachowywali się niczym psy spuszczone ze smyczy, nadużywając swoich uprawnień na każdym kroku, niestety bez konsekwencji. To już jednak nikogo nie dziwi - także w Polsce pan władza ma zawsze rację. Po wyjeździe do Eindhoven przekonaliśmy się, że są na tym świecie miejsca, gdzie organizatorzy meczu i policja myślą. Rumunia się do nich nie zalicza.

Kradziono pieniądze i klucze...
Osoby przewiezione więźniarkami na stadion wchodziły razem z kibicami Rapidu i w tym przypadku nie były wcale sprawdzane przez ochronę. Gorzej mieli ci, którzy wchodzili przeznaczonymi tylko dla legionistów bramkami. Z taką kontrolą nie spotkaliśmy się jeszcze nigdy w całej Europie, a trochę już przez kilkanaście lat widzieliśmy. Fanom zabierano nie tylko zapalniczki, kosmetyki (kobietom), jedzenie, ale także wszystkie posiadane przy sobie monety (!), a niektórym nie dane było wnieść na stadion nawet kluczy do mieszkania. Co najważniejsze - wszystkie rzeczy nie były chowane do depozytu, bowiem takowego na stadionie narodowym nie ma (!), a wyrzucane były pod płot. Złodziejstwo pełną gębą. Słowa z jednego z kawałków Parias - "oni chowają się za immunitetem, nas i tak przeszukają od czapki do skarpetek" - niestety sprawdziły się. Wchodzący na stadion musieli zdejmować obuwie i skarpetki. W takich warunkach co i rusz dochodziło do spięć z nadużywającymi władzy ochroną i policją, która ochoczo używała pałek i gazu.

...oraz flagi
Selekcji nie przeszła większość przywiezionych przez nas flag, bęben i inne akcesoria. Nie weszła również okazjonalna oprawa przygotowana przez Nieznanych Sprawców. Płótna ochrona postanowiła sobie przywłaszczyć, co oczywiście spotkało się z szybką reakcją kibiców, którzy nie zamierzali oddawać za frajer swoich świętości. Tym bardziej, że wiedzieliśmy jak skończyło się zatrzymanie flag MU na meczu ze Steauą na tym stadionie - płótna kibiców zostały Anglikom skradzione. Dziki kraj, dzicy ludzie.

Policja zapowiadała, że jeśli szybko i sprawnie nie wejdziemy na nasz sektor, wyrzuci nas za stadion, otoczy i przetrzyma do zakończenia meczu, a w międzyczasie pokaże na co ich stać. Gadanie z debilami nie było proste, tym bardziej, że w tym średnio cywilizowanym kraju prawie nikt na stadionie nie potrafił porozumiewać się w języku angielskim. Raz informowano nas, że flagi są za duże, bęben ma nietypowo dwie membrany, czyli o jedną za dużo, a innym, że wszystko zostanie wpuszczone, gdy wyrazi na to zgodę delegat UEFA. Ten nie miał jednak czasu, by pofatygować się pod nasz sektor i sprawdzić jak traktuje się kibiców.

Pierwsza połowa na promenadzie
Większość osób weszła na sektor gości sporo przed rozpoczęciem meczu. Przed bramami pozostawało jeszcze parę setek fanów oraz osoby pilnujące flag, bębnów i innych atrybutów. W związku z tym podjęta została decyzja, że na trybuny nie wchodzimy i zostajemy na promenadzie obiektu. Cały czas trwały pertraktacje, ale niewiele z nich wynikło. Ostatecznie zapadła decyzja, że na trybuny wejdziemy dopiero na drugą połowę, ale nie zaprezentujemy oprawy przygotowanej przez ultrasów. Nie odpalono także wniesionej na stadion, mimo niemal prześwietlania rentgenem przy wejściu, pirotechniki. Po odliczaniu od 10 do 1 wbiegliśmy na sektor na pełnej k... Gospodarze od razu przywitali nas przeciągłymi gwizdami, środkowymi palcami itd.

2050 osób na dalekim wyjeździe
Swoją obecność od razu zaznaczyliśmy pieśnią "Jesteśmy zawsze tam...". Początek w naszym wykonaniu był naprawdę dobry, a gdy piłkarze wyszli na boisko na drugą połowę, od razu zachęcono ich do maksymalnego wysiłku i wygranej z nieprzyjaznymi Rumunami. "Hej Legio jazda z k..." - niosło się po całym stadionie. Młyn Rapidu znajdował się po przeciwległej stronie, na trybunie dolnej (na oko 5 tysięcy osób). Zresztą gospodarze zajęli tylko dolną część trybun, a i tak było tam sporo wolnych miejsc. Nas było 2050, ale trudno ustalić ile osób mecz zamiast na stadionie spędziło na komendzie. My natomiast mieliśmy przygotowane sektory na górnej trybunie, a pod nami na dolnym piętrze normalnie siedzieli gospodarze. Dopingiem kierował "Szczęściarz", któremu pomagali "Alchim" i Piotrek, rozstawieni na poszczególnych sektorach. Na takiej powierzchni nie było zbyt łatwo ogarnąć doping, ale szybko przyzwyczailiśmy się do zaistniałych okoliczności.

Doping na maksa
Nie mogło zabraknąć "pozdrowień" dla policji oraz Rumunów. Bardzo dobrze wychodziło nam "Ole ole", śpiewane raz ciszej, raz z maksymalnym pier...nięciem. Rapid dopingował nieźle, ale zrywami. Potrafili śpiewać tak głośno, że trudno nam było przebić się z dopingiem, ale później następowała kilkuminutowa zamuła. Więcej śpiewali melodyjnych pieśni niż skandowali okrzyków. My kilka razy głośnym "Ceee...." zaznaczyliśmy swoją obecność. Doping z naszej strony był ekstra od bramki Radovicia. Wtedy już chyba nikt nie myślał o trudach podróży, upierdliwej policji czy braku kluczy do mieszkania. Każdy zdzierał gardło na maksa, a przedwcześnie opuszczających stadion gospodarzy żegnaliśmy przyśpiewką "Pazie, pazie na razie". Warto dodać, że przez większość meczu cały nasz sektor dopingował bez koszulek, w jednakowych czerwono-biało-zielonych czapkach.

Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za wygraną, zaśpiewaliśmy wspólnie "Warszawę" i po kilkunastu minutach mogliśmy opuścić nieprzyjazny kibicom obiekt. Podobno problemy z ochroną mieli także fani Rapidu, którzy na co dzień swoje spotkania rozgrywają na innym stadionie. Po opuszczeniu obiektu wiele osób udało się na poszukiwanie wyrzuconych przez ochronę kluczy i innych rzeczy. Przedmeczowe dzikie zachowanie policji niektórym mundurowym nie wystarczało i ci postanowili uprzyjemnić nam życie także po meczu, nakazując wszystkim rozejście i popędzając spokojnych kibiców w sposób daleki od kulturalnego.

Po spotkaniu wiele osób szukało miejsca noclegowego w Bukareszcie lub okolicznych miejscowościach, co wcale nie należało do najłatwiejszych. Niektórzy piątek poświęcili na zwiedzanie Bukaresztu, inni udali się do Budapesztu. My z samego rana opuściliśmy nieprzyjazną stolicę i ruszyliśmy w dłużącą się drogę powrotną. Do Warszawy dojedziemy w sobotę nad ranem... a już dzień później czeka nas ligowy mecz z Widzewem.

Frekwencja: 15000
Kibiców gości: 2050
Flagi gości: 4

Doping Rapidu: 8
Doping Legii: 8

Komunikat Nieznanych Sprawców:

Po rekordowej zbiórce pieniędzy na oprawy meczów Legii w Lidze Europy przyszedł czas, aby przedstawić nasze pomysły. Pierwsza okazja do tego nadarzyła się już wczoraj na wyjeździe do Bukaresztu. Nasza kilkudniowa praca poszła jednak na marne. Organizatorzy meczu, wraz z rumuńską policją, kategorycznie odmówili jej wniesienia, w żaden sposób nie argumentując swojej decyzji. Sektorówka, którą przygotowaliśmy, nie została nawet poddana kontroli, natomiast transparent został skonfiskowany.

Niestety choreografia, którą przygotowaliśmy, była okazjonalna - tyczyła się właśnie tego spotkania i jej zaprezentowanie na innym meczu pozbawione jest sensu... Nie zrażamy się jednak tym faktem i mamy nadzieję, że nasze kolejne prezentacje obejdą się już bez przeszkód.