Vytautas Andriuskevicius 3
Sergejs Kozans 4
Luka Vućko 6
Łukasz Surma 4
67' Piotr Wiśniewski 14
Marcin Pietrowski 5
78' Levon Airapetian 20
Paweł Nowak 22
62' Deleu 26
Wojciech Pawłowski 93
67' Tomasz Dawidowski 10
78' Fred Benson 19
Kamil Poźniak 20
62' Mateusz Łuczak 11

Gwiazdy nie zawiodły. Lechia pokonana

Legia Warszawa wysoko wygrała na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 3-0, dzięki czemu udało jej się utrzymać pozycję wicelidera tabeli. Bramki dla graczy Macieja Skorży zdobyli Ivica Vrdoljak oraz niezawodni ostatnimi czasy Rafał Wolski i Miroslav Radović.

Już w 3. minucie gry Legia przeprowadziła składną akcję prawą stroną, ale dośrodkowanie Macieja Rybusa zdołał w ostatniej chwili zablokować jeden z defensorów. Przez kolejne minuty, gra toczyła się wyraźnie pod dyktando gospodarzy. Dynamiczne akcje przeprowadzane przez skrzydłowych, kończyły się jednak najczęściej zażegnaniem niebezpieczeństwa przez zawodników Lechii. W 17. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, ze skraju boiska raz jeszcze futbolówkę dorzucił Rybus, jednak tym razem bezbłędnie w powietrzu zachował się golkiper gdańszczan. Ataki podopiecznych Rafała Ulatowskiego sprowadzały się głównie do długich przerzutów z pominięciem drugiej linii, z którymi bez problemów radzili sobie gracze warszawian. Pierwszy strzał na bramkę, a raczej w jej kierunku, został oddany dopiero po 25 minutach, co doskonale oddawało dotychczasowy poziom meczu, jego autorem był Ariel Borysiuk. W 32. minucie Lechiści po raz pierwszy zatrudnili Dušana Kuciaka, który bardzo dobrze zachował się piąstkując dośrodkowanie jednego z rywali. Kiedy po serii nie obfitujących w sytuacje bramkowe minut wydawało się, że obie jedenastki zejdą na przerwę z zerową zaliczką, legioniści zasłużenie wysunęli się na prowadzenie. Do piłki wybitej z szesnastki gości dopadł Ivica Vrdoljak, który bez zastanowienia huknął z dystansu, a futbolówka po odbiciu się od jednego z piłkarzy zaskoczyła ostatecznie bezradnego Małkowskiego.

Tuż po zmianie stron mocnym uderzeniem z dystansu bramkarza Legii starał się pokonać Rafał Janicki, ale na szczęście gospodarzy uczynił to niecelnie. Chwilę później z rzutu wolnego niebezpiecznie piłkę dorzucił Paweł Nowak i Dušan Kuciak popisał się skuteczną obroną, parując ją do boku. Niezwykle zmotywowani goście najlepszą sytuację stworzyli sobie w 49. minucie. Po ładnej akcji prawą stroną jeden z lechistów dograł płasko w pole karne warszawian, jednak tam w ostatnim momencie dobrze zachował się Artur Jędrzejczyk, który wybił futbolówkę spod nóg rywala. Odpowiedź Legii była piorunująca. W 55. minucie Rafał Wolski otrzymał piłkę na 25 metrze od Danijela Ljuboji, ograł parę środkowych obrońców Lechii i potężnym strzałem lewą nogą pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Sebastianowi Małkowskiemu. Był to drugi ligowy gol wychowanka klubu z Łazienkowskiej, który w zespole zyskuje sobie coraz mocniejszą pozycję.

Blisko godzinę po rozpoczęciu pojedynku, Legia powinna prowadzić już 3-0. Miroslav Radović ładnie znalazł sobie pozycję do oddania uderzenia, uczynił to jednak na tyle niedokładnie, że podał do Jakuba Wawrzyniaka, a ten z ostrego kąta trafił zaledwie w słupek. W 72. minucie Artur Jędrzejczyk rozegrał dwójkową akcję z Radoviciem, Serb wbiegł w pole karne Lechii, ale nieco za daleko wypuścił sobie piłkę, przez co dobrze interweniowali defensorzy. Trzy minuty później po rzucie rożnym groźny strzał z dystansu oddał Michał Żyro, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną, gdyż Ljuboja wyraźnie zabsorbował uwagę bramkarza przeciwnika. Sześć minut przed końcem meczu Radović ustalił końcowy rezultat. Janusz Gol uruchomił znakomitym przerzutem swojego kolegę, który na kilku metrach zostawił za sobą Rafała Janickiego i spokojnie posłał futbolówkę nad interweniującym Małkowskim. Golkiper gdańskiego zespołu został przypadkowo uderzony w tej sytuacji kolanem w głowę i nie był już w stanie dokończyć pojedynku. Na ostatnie kilka minut, z racji wyczerpanych zmian, kontuzjowanego kolegę w bramce zastąpił Vytautas Andriuskevicius.

Autor: Wiśnia

17:33 Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. Od pierwszych minut zobaczymy m.in. Rafała Wolskiego
17:35 Zarówno na murawie, jak i na trybunach trwa rozgrzewka. A zaczynamy już za 25 minut
17:37 Piłkarze z Gdańska okopują dolne rejony tabeli. W obecnych rozgrywkach tylko dwukrotnie wygrali na wyjeździe zaliczając przy tym 5 porażek
17:42 W sektorze gości jest delegacja z Gdańska, która zajęła tylko górną część przysługujących im trybun
17:44 Rywale opuścili już murawę po rozgrzewce
17:45 Wobec dotychczasowych wyników 14. kolejki, a szczególnie wygranej Śląska, piłkarze Legii muszą dziś po prostu wygrać, aby utrzymać dzielący dystans do wrocławian
17:46 Do szatni udali się również podopieczni Macieja Skorży
17:53 "Sen o Warszawie..." niesie się z kilkunastu tysięcy gardeł
17:56 Żyleta w rytmicznych podskokach "Legia gooool" oczekuje na wyjście drużyn
"Mistrzem Polski jest Legia..." niesie się po okolicach stadionu. To znak, że na murawę wychodzą piłkarze Legii Warszawa oraz ich dzisiejsi rywale
Legia dziś na biało-czarno. Rywale w odwrotnej kolorystyce

1' - Jeszcze Danijel Ljuboja oklaskami pobudzał kolegów z zespołu i po chwili sędzia dał znać do rozpoczęcia zawodów
1' - A dzisiejsze zawody prowadzi Tomasz Musiał
2' - Pierwsza akcja. Gospodarze na prawej stronie, ale stracili dość szybko piłkę. W odpowiedzi Lechia, ale na spalonym Luiz Santos
3' - Żewłakow rozciąga do Wawrzyniaka, ten uruchamia Wolskiego, ale był przy nim Deleu
3' - Rybus z Radoviciem na prawej flance i wywalczyli rzut rożny
4' - Piłka wrzucona w pole karne. Dość nisko zawieszona, ale nie było za specjalnie chętnego, aby uderzyć. Jednak jeszcze gospodarze pzy piłce...
5' - Ljuboja z lewego skrzydła w szesnastkę... Lechia wybija prosto do Vrdoljaka, który kiksuje i... wydawało się, że gospodarze dokończą tę akcję, ale wcześniej rozległ się gwizdek sędziego. Spalony
5' - Wiśniewski próbował uderzać z dystansu, ale jego strzał okazał się zbyt lekki i na dodatek niecelny. Futbolówka spokojnie opuściła plac gry
6' - Radović na skrzydle. Zwiódł Janickiego, ale piłka po jego wrzutce trafiła w nogę rywala. Szkoda, bo można było poważnie zagrozić bramce Małkowskiego
7' - Janicki bez pardonu potraktował Wolskiego. Będzie rzut wolny na nieco ponad 20 metrów od celu
7' - Czekają Rybus z Borysiukiem... Czekają ich koledzy w polu karnym
7' - Rybus miękko w szesnastkę, gdzie Vrdoljak trąca piłkę głową, ale ta przechodzi obok dalszego słupka poza plac gry
8' - Vrdoljak rusza z piłką, ale po chwili dopada do niego Pietrowski. Sędzia nie reaguje, choć kapitan Legii znalazł się w pozycji leżącej na murawie
9' - Tymczasem rusza Lechia. Wiśniewski, Wiśniewski, ale świetnie zastopowany przez Komorowskiego
10' - Fatalnie wykonali rzut wolny gdańszczanie. Tym samym Legia mogła zademonstrować wymianę piłek w trójkącie Ljuboja - Radović - Wolski. Szkoda tylko, że jeden z nich znalazł się na spalonym
11' - Ljuboja zablokowany przez Vucko. Nie dał mu dojść do zagrania
12' - Vrdoljak, Żewłakow w kierunku Radovicia. Legia wciąż na połowie przeciwnika
12' - Rywale za szybko próbowali rozegrać rzut wolny w środku boiska
13' - Wolski atakowany przez Pietrowskiego w środkowej strefie boiska
14' - Borysiuk na lewo do Radovicia. Zostawiona piłka Wolskiemu.. Na moment strata, ale to legioniści wciąż są przy piłce
14' - Wawrzyniak nie pozwala dojść do piłce Deleu
15' - Widać, że goście przyjechali z typowym nastawieniem, czyli szukać okazji bramkowych przez kontry tudzież wykorzystywanie błędów stołecznego zespołu
16' - To Legia częściej utrzymuje się przy piłce, wymienia więcej podań i ataki są bardziej składne, choć stuprocentowych okazji się jeszcze nie doczekaliśmy
17' - Rybus lewą stroną, do środka do Borysiuka, odegranie na skrzydło do Radovicia i ten wywalczył kolejny korner
17' - W narożniku Maciej Rybus...
18' - Tym razem krótko rozegrany stały fragment gry. Oddanie do Rybusa i ten już mocno w szesnastkę, gdzie do główki skała Jędrzejczyk. Niestety minimalnie uprzedził go Małkowski, który przechwycił tę wrzutkę
19' - Rybus przechwytuje piłkę w środku, Ljuboja, Ivica, Rybus... Rybus strzela będąc w polu karnym, ale szybko został przyblokowany. Wciąż Legia w okolicach pola karnego rywala
19' - Tym razem wrzutka, ale wybita głową przez Kozansa
20' - Surma, Nowak, ale szybko przy graczach z czarnych strojach pojawił się Komorowski i zrobił to, co do niego należało. Legioniści ponownie przy piłce
21' - Wawrzyniak lewym skrzydłem, ale został zaczepiony i będzie okazja dla Rybusa, żeby tym razem dobrze wrzucić na głowę kolegów
21' - Niestety, główka owszem była, ale przeciwnika i gospodarze nie zagrozili Małkowskiemu
22' - Nowak pędzi środkiem. Wiśniewski, Wiśniewski do Deleu na skrzydło. W porę wraca Jędrzejczyk, który zażegnał niebezpieczeństwo
22' - Będzie za to pierwszy korner dla Lechii Gdańsk
23' - Levon w pole karne, ale legioniści błyskawicznie oddalają niebezpieczeństwo od własnej bramki
23' - Nowak na lewej flance, wycofanie... Wrzutka przed pole karne, ale tam czekał dobrze ustawiony Borysiuk
24' - Borysiuk do niepilnowanego Rybusa na lewą stronę. Wolski, który prezentuje próbkę swych umiejętności. Jeszcze Wawrzyniak szukał Ljuboji w polu karnym... Nic z tego
26' - Nowak, ale przy nim Żewłakow, który zablokował rywala. Jędrzejczyk w narożniku z Andriuskeviciusem, huh, co za nazwisko, ale górą legionista
27' - Borysiuk z dystansu, ale jego uderzenie tak się poturlało, jakby legionista był na kręgielni, a nie na murawie, gdzize trzeba zdobyć bramkę
27' - Małkowski nie miał problemów z przytuleniem futbolówki do piersi
28' - Wolski z prawej strony do Ljuboji, ale przy nim błyskawicznie znalazło się trzech rywali
29' - Vrdoljak celnie do Rybusa, który z Janickim na plecach zdołał dośrodkować. Jeszcze Radović, jeszcze seria podań, wrzutek, prób. Wszystko na nic, bo ofiarnie się bronią lechiści
29' - Oby tylko nie był to mecz z tych, w których jedna strona atakuje, przeważa, jest bliska zdobycia bramki, a kończy się to bezbramkowym remisem lub porażką 0-1
30' - Vrdoljak do Jędrzejczyka, który zagrał mocno po skrzydle, ale w zasadzie do nikogo i piłka doturlała się aż do Małkowskiego
31' - Pojedynek kapitanów. Surma powalił Vrdoljaka i wolny dla gospodarzy w samym sercu boiska
32' - Wawrzyniak traci piłkę na rzecz Nowaka. Rusza Wiśniewski i będzie korner dla Lechii
32' - Levon w narożniku...
32' -
32' - ...wypiąstkował to Kuciak, ale jeszcze Lechia. Dobre dośrodkowanie, ale liniowy podniósł chorągiewkę do góry i mamy spalonego
33' - Rybus, Borysiuk, Jędrzejczyk... piłka krąży po legionistach
33' -
33' - Radović dostał podanie, chciał ruszyć do przodu, ale nie zdążył, bo... faul
33' - Rybus będzie wrzucał z 35 metra w pole karne
34' - A jednak wolał zagrać płasko do Ljuboji. Ten do Żewłakowa. Oddalenie piłki na środek boiska
34' - Wawrzyniak szukał Vrdoljaka, ale niecelnie podawał do kolegi z zespołu
35' - Trochę niedokładności w poczynaniach legionistów w ostatnich minutach
35' -
35' - Rybus wpada w pole karne, gdzie pada na murawę. Sędzia pokazuje gramy dalej i kazał się podnosić "Rybce" raz, dwa
35' - Kolejna okazja dla pomocnika Legii, który będzie wrzucał w okolice szesnastki
36' - Niestety po stałym fragmencie gry ponownie lepsi gdańszczanie, którzy wiedzą jak niedopuścić legionistów do piłki
37' - Vrdoljak środkiem. Podaje do Komorowskiego, Wawrzyniak... wycofanie. Ehhh..
37' - Rybus do Ljuboji, ten z pierwszej do Wolskiego, a ten od razu chciał uderzać, ale był przy nim gracz Lechii i mamy korner
38' - Faulowany Vrdoljak, który jeszcze przekazuje swe uwagi arbitrowi
39' - Rybus staje przed kolejną szansą na zaliczenie asysty. Teraz mocne wstrzelenie w pole karne i kolejny raz bez efektów
39' - Ljuboja z lewego skrzydła na głowę Radovicia, ale ten uderzał niecelnie i Małkowski wznowi grę
39' -
40' - Radović pędził jak opętany. Podanie, odegranie, podanie, już miał wpaść w pole karne, ale został powstrzymany przez rywala. Wydawało się, że był faulowany, ale arbiter był innego zdania
41' - Vytautas Andriu... wybija piłkę na róg
41' - A Pietrowski wybija, ale piłkę z pola karnego, po tym jak Rybus kolejny raz dośrodkowywał w obręb szesnastki
42' - Poniżej prezentujemy kilka pierwszych zdjęć z meczu
43' - Leży na murawie Wiśniewski. Ostatecznie pomoc medyczna nie była potrzebna
44' - Radović na lewej stronie. Wolski świetnie do Serba, ale ten za bardzo zwlekał i piłka ugrzęzła między nogami rywala
44' - Nowak z własnej połowy do Kuciaka. Przynajmniej rozgrzał się bramkarz Legii
45' - A na murawie Janicki potrzebuje porady lekarza
45' - Ljuboja pogonił obrońcę Lechii, aby ten szybciej opuścił plac gry
45' - GOL! Ivica Vrdoljak! (Legia)
47' - GOOOOOOL !!! Zamieszanie pod polem karnym, piłka wylatuje przed szesnastkę do Vrdoljaka, który uderza z dystansu. Petarda to nie była, jeszcze gdzieś tam piłka się delikatnie otarła i nieco zmyliła Małkowskiego. W efekcie bramkarz Lechii musiał po raz pierwszy, i oby nie ostatni, wyjmować piłkę z siatki. Legia 1. Lechia 0.
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Jeszcze Deleu dyskutował z arbitrem i dostał po gwizdku żółty kartonik
Legioniści przeważają w meczu i poniekąd zasłużenie prowadzą 1-0. A Lechia? Nastawiona tylko na kontry nie ma za bardzo okazji do strzelenia bramki
Wychodzą. Obie ekipy już na murawie
W zespole Macieja Skorży będzi jedna zmiana. Za Marcina Komorowskiego wejdzie Janusz Gol

46' - Zmiana Legia:

Marcin Komorowski -
Janusz Gol
46' - Żółta kartka: Luiz Santos Deleu (Lechia)
47' - Ivica już zajął miejsce na środku obrony. Janusz na swej nominalnej pozycji
48' - Bez wątpienia bramka do szatni pozwoli legionistom na spokojniejszą grę. A rywale, jeśli chcą marzyć o korzystnym wyniku, po prostu muszą zacząć grać bardziej otwarcie
48' - W dość chłodny jesienny wieczór na Łazienkowskiej stawiło się niespełna 20 tysiecy widzów
49' - Nowak z rzutu wolnego w pole karne i... Kuciak broni zespół przed utratą samobójczej bramki, bo jeden z jego kolegów tak trącił piłkę głową
49' - Faulowany na skrzydle Deleu. Będzie okazja dla gdańszczan, żeby dobrze wrzucić w obręb szesnastki
50' - Na posterunku był Radović, który przeciął lot
50' - Rybus, Rybus, pędzi aż się kurzy, wpada w pole karne, zagrywa do środka, ale chyba nieco za późno i futbolówka trafia do Małkowskiego. Szkoda, bo Rybus włożył sporo sił w tę akcję
51' - W odpowiedzi Lechia i Jędrzejczyk idealnie znalazł się we właściwym miejscu blokując strzał z trzech metrów!
51' - Tym samym przy Łazienkowskiej nadal skromne 1-0
52' - Jędrzejczyk obija piłką Andriu i tym samym mamy rzut rożny
52' - Jednak stały fragment gry nie przyniósł powodzenia
52' - Wolski nieczysto uderza z woleja i piłka szybuje w sektor rodzinny
54' - Wawrzyniak, Gol.. ten miękko do Ljuboji, ale kryty. Jeszcze Jędrzejczyk zamykał akcję, ale działo się to na pograniczu linii końcowej boiska i obrońca Legii wpadł na bandy
55' - Wawrzyniak się rozpędzał, ale Nowak go wyciął w środkowej części boiska. Musiał nie sięgnął nawet po żółtą kartkę
55' - Może mu palce zgrabiały?
56' - Jędrzrejczyk, Borysiu, Vrdoljak.. Legia spokojnie, bez pośpiechu. Przecież to gospodarze prowadzą
56' - GOL! Rafał Wolski! (Legia)
57' - GOOOOOOOOOOOOL !!!! I TO JAKI ?!!! Wolski dostał podanie przed polem karnym, zmylił rywala, huknął z 14 metrów, że piłka odbiła się od poprzeczki i zatrzepotała w siatce!
57' - Tego oczekiwał Maciej Skorża stawiając dziś na Wolskiego
58' - Naprawdę bramka kolejki!
58' -
58' - "Rafał! Wolski!" skanduje Żyleta
59' -
60' - Jaka będzie odpowiedź Lechii? Trudno oczekiwać czegoś spektakularnego, bo gdańszczanie naprawdę nie prezentują dziś wybitnego futbolu
61' - Deleu z prawej strony, ale prosto na głowę Vrdoljaka
61' - Stały fragment gry dla Lechii niemal na połowie boiska. I piłka ląduje po dwóch sekundach w rękawicach Kuciaka
63' - Zmiana Lechia:
Luiz Santos Deleu -
Mateusz Łuczak
63' - Pierwsza roszada w zespole Rafała Ulatowskiego
64' - Vrdoljak, Borysiuk, Wawrzyniak. Już teraz nie trzeba się nigdzie spieszyć
64' - To rywale powinni ganiać za legionistami z wywieszonym jęzorem
65' - Rozgrzewający się Żyro przywołany przez sztab szkoleniowy
65' - A na boisku Radović zagrywa na prawo do Jędrzejczyka, który za mocno zgrywa do kolegów w polu karnym
66' - Aj! Słupek! Ljuboja świetnie zostawił piłkę Radovicowi, który uderzył na dalszy słupek. Zamykał to jeszcze Wawrzyniak i... trafił w słupek z ostrego kąta
67' - Wejdzie za chwilę Dawidowski oraz Żyro
67' - Ljuboja świetnie obsłużył Wolskiego, który chciał zaliczyć przy uderzeniu Rybusa.. Niestety, spóźnił się Rybus
67' - Zmiana Lechia:
Piotr Wiśniewski -
Tomasz Dawidowski
68' - Zmiana Legia:
Maciej Rybus -
Michał Żyro
68' - Aktywny Rybus dostaje zasłużoną porcję braw
68' - I już pierwsza akcja z udziałem Żyry. Jednak najpierw wycofanie do obrońców
69' - Wawrzyniak lewą flanką, Żyro, na spokojnie...
69' - Borysiuk, Żewłakow, Jędrzejczyk, dzielą się futbolówką gracze Macieja Skorży
70' - W parterze walczy Żyro z Janickim.. Górą legioniści. Już Radović, Jędrzejczyk, Gol...
70' - Ljuboja z gestem, "no pokaż mi się człowieku" podaje do Radovicia
71' - Radović chciał sprawdzić jak szybko biega Wolski z rywalem obok i podał na wolne pole. Niestety nieco szybszy od Wolskiego okazał się Vucko
72' - Zamknięta Lechia na własnej połowie
72' -
73' - Rozpędza się Jędrzejczyk, podaje do Radovicia. Radović w polu karnym, będzie strzelał? Wolał podać do Ljuboji, ale przy nim było kilku rywali... Szkoda
74' - Vrdoljak z głębi pola szukając kolegów z przodu, ale zbyt dobrze ustawili się teraz rywale
74' - Żółta kartka: Vytautas Andriuskevicius (Lechia)
75' - Tylko żółta kartka dla Andriu.. za faul na Radoviciu
75' - Radović świetnie wypatrzył Ljubo z przyklejonym Kozansem. Udało się wywalczyć róg
76' - Tym razem wykonawcą Radović. Piłka ląduje poza szesnastką, gdzie Żyro huknął z dystansu. Małkowski instynktownie broni, a Ljuboja daje się złapać jeszcze na spalonego
77' - Jeszcze możemy się spodziewać Bensona na boisku. Aczkolwiek to za chwilę
78' - Kuciak wznowił grę. To jeden z nielicznych kontaktów z piłką bramkarza Legii
78' - Zmiana Lechia:
Levon Airapetian -
Fred Benson
79' - I komplet zmian wyczerpany przez trenera gości. W Legii jeszcze się rozgrzewa trójka zawodników
79' - Borysiuk do Jędrzejczyka. Oddanie piłki przez Ljuboję i faulowany pomocnik Legii. Będzie okazja, żeby zaskoczyć Małkowskiego z ok. 28 metrów
80' - Aj, zakotłowało się w polu karnym. Próbował Żyro, ale ostatecznie piłka nie wylądowała między słupkami
81' - Gol traci piłkę. Próbuje kiwać Nowak, ale wybijają legioniści na aut
82' - Dawidowski przy linii walczy z Vrdoljakiem. Ivica nieustępliwy...
82' - Wolski świetnie z głębi pola do Ljuboji i gdyby nie przeciwnik, to futbolówka dotarłaby do adresata
83' - Podanie do Radovicia, który gdyby dobrze przyjął piłkę, to mógłby być 1 na 1 z Małkowskim. Niestety... piłka zatrzymała się w miejscu, zamiast poturlać się za Radoviciem
83' - Zmiana Legia:
Rafał Wolski -
Jakub Kosecki
84' - Brawa dla Wolskiego, a dla Koseckiego chwila od Skorży
84' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
85' - GOOOOOOL !!!! Radović dostał podanie, ze od razu znalazł się sam na sam z Małkowskim, który postanowił wyjść z bramki i wystarczyło tylko przelobować rywala, żeby podwyższyć na 3-0
86' - To był 40 gol Radoviciach w barwach Legii. A potrzebował do tego nieco ponad 200 spotkań
86' - "Na kolana!" niesie się z Żylety pod adresem rywali
87' - Tymczasem Małkowski wymaga opieki lekarzy. Chyba ucierpiał po akcji z Radoviciem
87' - A limit zmian w Lechii już wyczerpany
87' - Bramkarz gdańszczan przywrócony do stanu używalności
88' - No to gramy już dalej
88' - Rzut wolny dla Lechii. Nowak wykonawcą stałego fragmentu gry
88' - Jeszcze ktoś tam trącał piłkę w polu karnym, ale ta przeszła wysoko nad poprzeczką i Kuciak spokojnie wznowi grę
89' - Wygląda na to, że Małkowski nie jest w stanie kontynuować zawodów. Radović pobiegł do gracza rywali sprawdzić co się stało
89' - Dopiero tera ruszył spokojnie kapitan Surma
90' - No to będzie zmiana mędzy słupkami. Małkowksi opuszcza murawę, a do bramki ędruje gracz z pola
90' - Zatem Lechia w dziesiątkę z Andriu.. na bramce
91' - Borysiuk podaje z głębi pola i nowy bramkarz Lechii ma okazję się wykazać
91' - Sędzia dolicza jeszcze 6 minut
92' - Jeszcze Lechia, ale przypadkowo strzelają głową rywale. Kuciak od bramki
93' - Kosecki, Jędrzejczyk, Gol.. nie ma chętnych, żeby sprawdzić Andriu
94' - Gol do Kosekciego. Jędrzejczyk, Kosecki i do środka i do lewej do Wawrzyniaka. Jeszcze Borysiuk zza pola karnego i na raty broni Andriuskievicius
95' - Kosecki! Strzela będąc w polu karnym, ale prosto w bramkarza, który sparował piłkę do boku!
95' - Żewłakow. Znowu Kosecki, który zagrywa do Ljuboji, ten wzdłuż linii do Żyry, ale przeszkodził mu przeciwnik i nici z podwyższenia na 4-0
96' - Gol chciał miękko do Ljuboji, ale niestety nie wyszło
96' - Żyro głową do Koseckiego. Ten do Ljuboji i napastnik lekkim strzałem pozwala rywalowi zaliczyć udaną interwencją
97' - Koniec meczu!
97' -

Koniec! Legia wygrywa 3-0 i pewnie inkasuje komplet punktów. Teraz czas na środową potyczkę z Zagłębiem Lubin
Dziękujemy za śledzenie relacji Live! Więcej o meczu na stronie głównej Legionisci.com

Na kolana!

Przed meczem z Lechią trudno było wyczuć zainteresowanie, jakie towarzyszyło chociażby spotkaniu z Rapidem, ale i tym razem fani nie dali plamy. Na trybunach zebrało się prawie 20 tysięcy kibiców, którzy nieźle wspierali swój zespół, a po trzeciej bramce dla naszej drużyny wyginali śmiało ciało i skandowali dawno niesłyszane "Na kolana!, na kolana!".

Zbiórka podpisów przed wejściem
Przed meczem z Lechią, po dłuższej przerwie na mecze reprezentacji, większego ciśnienia nie było. Bilety sprzedawały się dość słabo. W dniu meczu wokół stadionu było o wiele luźniej w porównaniu z ostatnimi spotkaniami, ale i tak na trybunach pojawiło się prawie 20 tysięcy widzów. Przed wejściem na stadion po raz kolejny zbierano podpisy pod projektem ustawy o bezpieczeństwem imprez masowych - miejmy nadzieję, że do końca miesiąca uda się nam przekroczyć 100 tysięcy podpisów...

Trening wokalny przed meczem
Trening wokalny rozpoczęliśmy około 17:15, czyli 45 minut przed rozpoczęciem meczu. Przy wyjściu piłkarzy gości oberwało się przyjezdnym, natomiast nasi gracze na murawę wychodzili podczas głośnego "Ole, Legia ole ole, Legia ole ole....", która tego dnia miała moc! Tradycyjnie przed rozpoczęciem meczu odśpiewaliśmy "Sen o Warszawie" i "Mistrzem Polski jest Legia" - na wyjście piłkarzy... i od pierwszych minut ruszyliśmy z konkretnym dopingiem. Generalnie nie było lipy, ale i nam zdarzały się słabsze momenty. Piekło było wtedy, gdy po ściszeniu naszej pieśni Żyleta siadała na krzesełkach, a po chwili "wybuchała' z takim natężeniem, że głowa mała! Szkoda tylko, że te "momenty" trwały tak krótko.

Słabsza wschodnia i południowa
Ogólnie do poziomu Żylety trudno mieć dziś jakiekolwiek pretensje. Słabiej jedynie podłączały się pozostałe trybuny i to było słychać. Trzeba przyznać, że świetna była organizacja przy głośnym "Ceeee", po którym spodziewana była odpowiedź gości, a następnie cały stadion odpowiadał zgodnie "Gdańska k... aejaejao...".

Hej Legia gol...
Zdecydowanie najlepiej wychodziła nam dziś pieśń "Hej Legia gol...", śpiewana przez kilkanaście minut. Naprawdę przyzwoicie "Ole, Legia ole ole" - to ona odpowiednio nastroiła piłkarzy do zdobycia kolejnej bramki. A po niej stadion świętował trzybramkową przewagę. "Jeden gol, drugi gol, trzeci leci...", "Trójka do zera, trafiła Legia frajera", "Wyginam śmiało ciało, wyginam śmiało ciało - trzy zero? MAŁO!" - śpiewali uradowani kibice na trybunach.

Lechia na pół gwizdka
Lechia nie istniała nie tylko na boisku, ale i na trybunach. Wokalnie wypadli blado, a gdyby nie uwzględniać ich antylegijnych przyśpiewek, to naprawdę byli cieniem dla legionistów. Przede wszystkim zawiodła ich frekwencja. Lechiści zajęli tylko górną część sektora gości, gdzie wywiesili 5 flag. Widać, że bez licznego wsparcia przyjaciół, nie ma co liczyć na 1400-osobowy wyjazd gdańszczan.

Na kolana!
Po strzelonej przez Legię trzeciej bramce atmosfera była doskonała. Oprócz wymienionych powyżej pieśni, królowała przyśpiewka "Bo Warszawa/Żyleta jest od tego, aby bawić się na całego". Po trybunach niosło się także dawno niesłyszane "Na kolana, na kolana!". Regularnie, oprócz standardowych "Deszczów niespokojnych", wrzucano na Lechię, która od dawna nie ma poważania w stolicy. Jeśli ktoś jeszcze żyje przeszłością, kiedy obie ekipy trzymały się blisko, niech czym prędzej wróci na ziemię.

Trzybramkowy bagaż
W końcówce w bramce Lechii zawodnik z pola, Andriuskevicius, zastąpił kontuzjowanego Małkowskiego (rywal wykorzystał już wcześniej limit zmian), ale Legia więcej bramek już nie zdobyła. Trudno... w sumie to nie mamy nic przeciwko, by każdego kolejnego przeciwnika odprawiać z bagażem trzech goli.

Wspólne świętowanie
Po meczu nasi gracze świętowali wygraną z kibicami ze wszystkich trybun. Gdy podbiegali pod Żyletę, fani wstali z krzesełek i na pełnej k... odśpiewali "Ole, Legia ole ole...". Nie mogło zabraknąć także wspólnie wykonanej "Warszawy", a chwilę później - po zachęceniu do tego graczy - "Ole ole, ole ola, i tylko Legia, Legia Warszawa".

Intensywny tydzień
Już w środę po raz kolejny spotkamy się na Łazienkowskiej, przy okazji zaległego meczu z Zagłębiem Lubin. Miejmy nadzieję, że na trybunach będzie nie mniej osób niż dzisiaj. Natomiast już w sobotę pojedziemy do Kielc... Przed nami pracowite ostatnie ostatnie trzy i pół tygodnia rundy jesiennej...

Frekwencja: 19846