Bartosz Rymaniak 26
Csaba Horvath 3
78' Sergio Reina 13
Błażej Telichowski 66
61' Adrian Rakowski 17
Łukasz Hanzel 22
Arkadiusz Woźniak 9
Janusz Gancarczyk 18
Costa Nhamoinesu 26
64' Darvydas Sernas 9
Bojan Isailović 50
Damian Dąbrowski 14
Marcin Kowalczyk 5
78' Maciej Małkowski 0
Dominykas Galkevicius 86
61' Kamil Wilczek 10
64' Mouhamadou Traore 99

Znów wygrana z czystym kontem

W zaległym meczu 1. kolejki ekstraklasy, Legia Warszawa wygrała przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 3-0. Bramki dla zwycięzców zdobyli Maciej Rybus, Miroslav Radović i Danijel Ljuboja. Po tym pojedynku legioniści pozostają wiceliderami tabeli, jednak swoją stratę punktową do Śląska zmniejszyli już do zaledwie dwóch oczek. Był to już ósmy ligowy mecz z rzędu, w którym Dušan Kuciak zachował czyste konto.

Lubinianie weszli w mecz bez kompleksów, starali się grać blisko siebie i często stosowali wysoki pressing. Niedługo po pierwszym gwizdu arbitra, bo już w 4. minucie gry z lewego skrzydła zbiegł Costa Nhamoinesu, oddał groźny strzał na bramkę strzeżoną przez Dušana Kuciaka, ale ten zdołał sparować futbolówkę do boku. Chwilę później szczęścia próbował tym razem Aleksander Woźniak i raz jeszcze na wysokości zadania stanął słowacki bramkarz legionistów. Odpowiedź gospodarzy nadeszła prawie natychmiast. Kilkadziesiąt sekund potem, Ariel Borysiuk posłał kapitalne podanie do Danijela Ljuboji, ten dobrze wyszedł na czystą pozycję, jednak będąc w polu karnym nieco się pogubił i musiał posłać piłkę do Miroslava Radovicia. Serb widząc, że nie ma żadnych szans na oddanie uderzenia w kierunku bramki Zagłębia dograł do Macieja Rybusa, który fatalnie przestrzelił. Dzięki otwartej grze z obu stron, kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej kolejną ciekawą akcję mogli zobaczyć kwadrans po rozpoczęciu meczu. Z rzutu rożnego podawał jeden z piłkarzy przyjezdnych, futbolówka po walce w szesnastce ostatecznie opuściła pole karne Legii, tam doskoczył do niej Darvydas Šernas, lecz Litwin strzelił bardzo niecelnie.

W 17. minucie Aleksander Ptak ładną paradą uchronił swój zespół przed utratą gola, gdy zza pola karnego zaskoczyć się go starał Rafał Wolski. Co się nie udało młodemu pomocnikowi Legii, udało się Maciejowi Rybusowi, który dwie minuty później otworzył rezultat spotkania. 22-latek rozegrał dwójkową akcję z Ljuboją, Serb popisał się wspaniałą asystą, kiedy piętą pozwolił swojemu partnerowi wbiec w pole karne, a tam nie miał on problemów z trafieniem do siatki. W kolejnych minutach, pomimo tego, że nie oglądaliśmy składnych akcji, przewagę w posiadaniu piłki wciąż mieli gracze Macieja Skorży. Dopiero w 39. minucie Rafał Wolski miękko dośrodkował na piąty metr od bramki Aleksandra Ptaka, tam pomiędzy dwoma obrońcami rywali znalazł się Ljuboja, ale uderzył nieprecyzyjnie. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dogodną sytuację stworzyli sobie "Miedziowi". Costa Nhamoinesu podał do wbiegającego w szesnastkę gospodarzy Adriana Rakowskiego i z jego strzałem głową bez problemów poradził sobie golkiper Legii. Kuciak raz jeszcze spisał się zaraz potem, kiedy pewnie wyłapał techniczne uderzenie Łukasza Hanzela. Po pierwszej połowie "wojskowi" zasłużenie prowadzili 1-0, jednak trzeba przyznać, iż Zagłębie tego wieczora prezentowało się całkiem przyzwoicie.

Chwilę po zmianie stron w ofensywnej akcji mogliśmy zobaczyć Jakuba Wawrzyniaka, który wybrał się pod bramkę przeciwnika. Lewy defensor Legii niepilnowany doszedł do strzeleckiej okazji, lecz obrońcy Zagłębia wybiciem zażegnali niebezpieczeństwo. W 55. minucie miała miejsce kopia bramkowej akcji. Ljuboja piętą dograł do Rybusa, ten strzelił mocno, ale futbolówka trafiła w jednego z rywali, a kończący akcję, mimo wszystko niecelnym uderzeniem, Radović był na spalonym. Pięć minut potem "Rado" znalazł już sposób na pokonanie Ptaka. Najlepszy strzelec klubu w tym sezonie otrzymał dokładne podanie na 15 metrze i bezlitośnie zmusił do kapitulacji golkipera lubinian. Po stracie drugiego gola zawodnicy Pavla Hapala wyraźnie odpuścili. Nie atakowali już z takim animuszem, a skoncentrowali się jedynie na wyczekiwaniu na akcje Legii. To zemściło się na kwadrans przed końcem meczu, kiedy Danijel Ljuboja uzyskał swoje siódme trafienie w tym sezonie ekstraklasy. Serbski napastnik wykorzystał precyzyjne podanie ze skrzydła od Macieja Rybusa i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

W 81. minucie wprowadzony na murawę chwilę wcześniej Jakub Kosecki mógł zdobyć swojego pierwszego gola na ligowych boiskach. 21-latek wywalczył futbolówkę w polu karnym Ptaka, jednak nieatakowany z kilku metrów nie trafił nawet w światło bramki. Kilkadziesiąt sekund później niebezpiecznie z dystansu strzelał Michał Kucharczyk i tym razem bez zarzutu spisał się bramkarz Zagłębia. Pięć minut przez końcem spotkania, Ljuboja ładnym podaniem pozwolił na wbiegnięcie w pole karne Rybusowi, lecz on zamiast strzelać, niedokładnie podawał do Koseckiego.

Autor: Wiśnia

Witamy ze stadionu, puściutko dziś na Łazienkowskiej...
Kibice z Żylety rozgrzewają się przed spotkaniem
Wojciech Hadaj czyta składy
Sen o Warszawie
"Mistrzem Polski jest Legia..." i piłkarze obu ekip już na murawie
Maciej Skorża otrzymuje jeszcze nagrodę dla trenera miesiąca i zaraz będziemy mogli zaczynać
Sektor gości świeci pustkami. Raptem 5 osób na trybunie przeznaczonej dla fanów ekipy z Lubina

2' - I sędzia Stefański dał sygnał do rozpoczęcia zawodów
2' - Zagłębie dziś w pomarańczowo-białych strojach. Natomiast Legia, jak to u siebie, na biało-czarno
2' - Jeśli podopieczni Macieja Skorży wygrają dziś z Zagłębiem, zmniejszą stratę do lidera do zaledwie dwóch punktów
3' - W obronie dziś m.in. Inaki Astiz, który zastępuje kontuzjowanego Marcina Komorowskiego
4' - Zabrakło dziś także Michała Żyro
5' - W ataku legioniści, ale niedokładne podanie Jędrzejczyka w kierunku Rybusa
5' - Póki co gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska
6' - Pierwsza groźna akcja ze strony gości. Nhamoinesu uderza z dystansu, ale Dusan Kuciak staje na wysokości zadania broniąc uderzenie czarnoskórego napastnika
7' - W odpowiedzi Legia. Radović na lewe skrzydło do Wawrzyniaka. Próba dośrodkowania... bez powodzenia
8' - Co ciekawe Zagłębie wywalczyło tylko jeden remis w pięciu wyjazdowych meczach. Pozostałe cztery potyczki zakończyły się porażkami
9' - Kolejne uderzenie na bramkę Legii, ale Kuciak tylko się rozgrzewa broniąc uderzenia rywali
9' - Ljuboja cofnięty na środek boiska pomaga konstruować akcję ofensywną
9' - Podanie w kierunku Wolskiego, który miał obok siebie Rymaniaka. Futbolówka w rękach Ptaka
10' - Ljuboja, przy nim dwóch rywali, oddaje do Radovicia, który lekko wystawia Rybusowi, ale ten zamiast huknąć na bramkę rywala, próbował technicznym uderzeniem go ośmieszyć. Efekt? Nadal 0-0 w Warszawie
11' - Ljuboja kiwa się z Reiną na skrzydle. Wawrzyniak próbuje z lewej strony atakować. Rywale zamknięci na 30 metrze
11' - Wolski przekłada sobie piłkę i decyduje się na strzał, ale trafia prosto w rywala
12' - Astiz, Wawrzyniak, ale ten nieatakowany przez nikogo... nie opanował futbolówki
13' - Zagłębie metodą małych kroczków próbuje się przedzierać prawym skrzydłem, ale nic z tego nie wychodzi. To Legia od początku dyktuje warunki będąc częściej przy piłce
13' - Rzut wolny dla Legii. Daleko od bramki. Będzie okazja dla Rybusa, żeby dobrze dograć w pole karne
14' - Piłkarze czekają... Rybus w pole karne, ale prosto na głowę Nhamoinesu, który stał najbliżej
15' - Wolski dobrze w destrukcji. Jest Ivica, Borysiuk, Rybus i Radović nie sięgnął podania od partnera. Szkoda
16' - Horvath uruchamia Gancarczyka, a ten mając obok siebie Wawrzyniaka wywalczył rzut rożny
16' - Hanzel z narożnika...
16' - Piłka ląduje pod nogami Sernasa, który z 16 metrów uderza na wiwat
17' - Zagranie w kierunku Wolskiego, ale młody legionista ma opiekuna w postaci Horvatha
17' -
18' - Astiz wybiera Borysiuka. Radović do Wolskiego, który ma sporo przestrzeni.. Strzał tuż zza pola karnego, ale Ptak wyciągnął się jak struna i sparował piłkę do boku
18' -
19' - Walczą "Miedziowi" w środku pola, żeby przebić się bliżej Kuciaka, ale nic z tego
20' - Gancarczyk do Ptaka. Zagłębie przy piłce, ale bez większych możliwości na rozegranie
20' - Borysiuk szybko odzyskał piłkę i już ekipa Skorży siedzi na połowie rywala
20' - GOL! Maciej Rybus! (Legia)
21' - GOOOOOOL !!!! Świetnie to zrobili! Rybus wypatrzył Ljuboję, który odciągnął za sobą rywala i wyłożył piętką piłkę Rybusowi, któremu nie pozostało nic innego jak z kilku metrów spokojnie wpakować futbolówkę do siatki! Legia 1. Zagłębie 0.
22' - Rybus na lewej stronie, ale pilnowany przez Horvatha nie dał rady zagrać do partnerów będących w okolicach szesnastki
23' - Ljuboja oddaje piłkę Sernasowi i teraz Zagłębie w ataku
23' - Jednak Astiz pokazał, że można na niego liczyć. Dobre przecięcie podania przez Hiszpana
24' - Rakowski na lewe skrzydło do Telichowskiego, ale strata graczy z Lubina
25' - Vrdoljak, Jędrzejczyk do Ljuboji. Prawą stroną forsują obronę przeciwnika gospodarze
25' - Żewłakow zbyt lekko na lewe skrzydło i już akcja rywali. W odpowiedzi Hanzel dośrodkowuje w pole karne, ale Astiz dobrze wybija wślizgiem
26' - Borysiuk jeszcze blokuje uderzenie zza pola karnego i jest korner dla Zagłębia
26' - Hanzle krótko do partnera. Rakowski w pole karne, ale Wawrzyniak zażegnuje niebezpieczeństwo wybijając na aut
27' - Wychodzą z akcją legioniści... Rybus z prawej strony pola karnego, ale został zablokowany. Nieskodzi, bo gospodarze wciąż utrzymują się przy futbolówce, nadal mają inicjatywę...
29' - Rozpędzał się Rybus z piłką i Woźniakowi nie pozostało nic innego jak tylko faulować legionistę
29' - Żółta kartka: Arkadiusz Woźniak (Zagłębie)
29' - Radović, Vrdoljak z głębi pola w szesnastkę, ale żaden z legionistów nie domknął tej akcji
31' - Legioniści wymieniają piłkę między sobą z najwyższą starannością. Jest trochę dobrych, celnych podań
31' -
31' - Podanie do Sernasa, a Żewłakow już u boku rywala
33' - Podanie do Nhamoinesu, który z miejsca posyła futbolówkę w pole karne... Jest Wawrzyniak, który zażegnuje niebezpieczeństwo
34' - Borysiuk nie porozumiał się z Wawrzyniakiem. Obaj mają drobne uwagi do siebie
34' -
36' - Akcja Legii. Dośrodkowanie z prawej strony Radovicia, ale rywale czujni są w obronie
37' - Miedziowi szukają swojej szansy. Rymaniak do Woźniaka, ale ten nie dał rady przedrzeć się przez legijną zaporę
38' - Zderzenie Rymaniaka z legionistą. Obok obu graczy już są lekarze z noszami. Rybus trzyma się za twarz
38' - Obaj na chwilę opuszczają plac gry
39' - Już powrócili na murawę dwaj graczze. W ataku Zagłębie, ale po profesorsku gra w obronie Żewłakow, który skutecznie zatrzymał Sernasa
40' - Ptak opiernicza Rymaniaka, który poszalał w polu karnym. W efekcie Rybus mógł dopaść do piłki i pokusić się o drugiego gola, a tak.. skończyło się na kornerze, który ostatecznie nie przyniósł zmiany rezultatu
41' - Na Żylecie nie brakuje kozaków, którzy rozebrali się do rosołu. W sensie do gołej klaty
41' - Rakowski głową próbował zaskoczyć Kuciaka, ale ten twardo śrubuje rekord. Jeszcze Rakowski starł się lekko z Astizem przy tym uderzeniu i już lekarze są na murawie
42' - Pewnie arbiter techniczny doliczy więcej niż standardową 1 minutę
42' -
43' - No to Zagłębie chwilowo bez Rakowskiego
44' - Jejku, ależ wymiana podań! Niemal jak w dziada i szkoda tylko, że Ljubo się znalazł na minimalnym spalonym. Zagłębie trochę zamotane
44' -
45' - Teraz Hanzel zrobił małą kiwkę czym zwiódł dwóch legionistów. Uderzenie z 16 metra nie zaskoczyło legijnego bramkarza
46' - Astiz się zawiesił na Woźniaku, żeby wybić piłkę. Nie skumał tego sędzia Stefański, który gwizdnął faul
46' - Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty
47' - Tymczasem w ataku lubinianie
47' - Reina pilnował Ljuboję. Wycofanie do Ptaka, który uruchomił Gancarczyka. Był przy nim Wawrzyniak
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia zasłużenie prowadzi 1-0 po bramce Maćka Rybusa i szczerze mówiąc wynik mógłby być jeszcze lepszy. Niemniej jednak, jest dobrze.
14654 widzów zasiadło dziś na trybunach stadionu Wojska Polskiego
Oba zespoły już na murawie bez roszad w składach

47' - I legioniści rozpoczęli drugą połowę spotkania
47' - Żewłakow do Ivicy, który zbyt mocnym podaniem uruchamia Jędrzejczyka
48' - Klasyczna wymiana podań i walka w środkowej strefie boiska
49' - Walczyk w wykonaniu 14 tysięcy widzów
50' - Zagłębie wymienia piłkę w strefie obronnej. Próba prawą stroną, ale był Vrdoljak
51' - Rozgrzewa się trójka legionistów - Janusz Gol, Michał Kucharczyk oraz Jakub Kosecki
52' - Jędrzejczyk dostał podanie.. Już n iemal wpadał w pole karne, ale został zablokowany
52' - Jeszcze legioniści, jeszcze próba zaskoczenia, ale ostatecznie mamy korner
52' - Rybus z narożnika...
53' - Zawieszona piłka, którą wybija Horvath
53' - Radović pewnie kontroluje piłkę. Legia na prawej flance
53' - Jędza czeka co zrobi Costa. Jędza do Borysiuka i rozciągnięcie gry do Astiza
54' -
54' - Wolski świetnie przełożył sobie piłkę... Po chwili Wolski ładnie zagrywał do Ljuboji, ale napastnika Legii uprzedził Ptak
55' - Rzut wolny dla "Miedziowych"
55' - Dośrodkowanie w pole karne... Jeszcze Zagłębie w okolicach pola karnego gospodarzy
55' -
56' - Żawłakow do Radovicia, ale wyskakuje w górę Telichowski
56' - Vrdoljak w środkowej części boiska nie daje się łatwo przepchnąć
57' - Radović! Jak on to zrobił.. Fakt, że był spalony, ale po uderzeniu Rybusa piłka niespodziewanie znalazła się u boku Radovicia, który dostawił nogę i zamiast do pustej bramki posłał piłkę w bandy
58' - Wolski pędzi lewą stroną.. Ljuboja czeka na linii, ale ostatecznie daje się złapać na spalonym
58' - I właśnie Kuciakowi stuknęło 700 minut bez puszczonej bramki w meczach ekstraklasy
59' -
60' - Vrdoljak traci piłkę na rzecz rywala, ale po chwili Astiz naprawia błąd kolegi
61' - Rzut wolny dla Zagłębia. Do bramki daleko, więc będzie dośrodkowanie
61' - Słaba ta wrzutka. Borysiuk nie miał problemów, żeby ją wybić
61' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
62' - GOOOOL !!!! Odpowiedź gospodarzy. Radović dostał podanie na 15 metrze, wpadł z piłką przed Ptaka i uderzenim po ziemi pokonał bramkarza rywali. Legia 2. Zagłębie 0.
62' - Zmiana Zagłębie:

Adrian Rakowski -
Kamil Wilczek
62' - A u rywali zmiana
63' - Na Żylecie coś się stało, że będzie potrzebna pomoc medyczna
64' - A na murawie Rybus z Wolskim krótko rozgrywają piłkę
65' - W ekipie rywali będzie druga roszada. Do wejścia sposobi się Traore
65' - Vrdoljak nie dał sobie rady z Wilczkiem. Sernas, Telichowski... W ataku Zagłębie...
65' - Zmiana Zagłębie:
Darvydas Sernas -
Mouhamadou Traore
65' - Rado gol allez allez:
66' - Nieco z przypadku piłka okrążyła legionistów. Rybus chciał wypuścić kolegów, ale żaden z nich nie ruszył tyłka do przodu
67' - Strzał z dystansu Costy... Kuciak broni
68' - Leży na murawie gracz Zagłęvbia, a w Legii zmiana
68' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Michał Kucharczyk
69' - Miedziowi chwilowo w osłabieniu. Gracz Zagłębia opatrywany przez lekarzy poza murawą
70' - Żewłakow do Jędrzejczyka. Ten do Kucharczyka, ale był przy nim rywal
70' - Wolski do Vrdoljaka. Kapitan Legii miękko w pole karne, ale goście czekali już na te podanie
71' - Reina już powrócił na boisko. Oba zespoły walczą już 11 na 11
71' -
71' - Kucharczyk pędzi na lewej flance. Wycofanie, podanie do Vrdoljaka, i mamy rzut rożny
72' - Rybus w pole karne, gdzie jest Jędrzejczyk... Jeszcze ekipa Skorży w okolicy bramki Ptaka
72' -
73' - Ulalala, sporo tych niedokładności, a koniec końców przy piłce nadal są legioniści
73' - Borysiuk stracił piłkę na rzecz Reiny. Nieudana próba kiwnięcia rywala
73' -
74' - Grzeje się Kosecki z Łukasikiem
74' - A na murawie bez zmian. Legioniści na połowie przeciwnika, który za specjalnie nie nawiązuje walki
76' - GOL! Danijel Ljuboja! (Legia)
76' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Janusz Gol
77' - GOOOOOOOOOOL !!! Wolski świetnie się zastawił i przejął piłkę. Ruszył z akcją, podał do Rybusa, który z prawej strony zagrał płasko do środka i Ljuboja wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości
77' -
77' - Kibice wyginają ciało przy 3-0
77' - Jeszcze Ljuboja w szesnastce, idzie do końca, pod linię i mamy korner
78' - Teraz Wolski na przebój mija rywali, walczy do końca i mamy kolejny stały fragment gry w narożniku
78' - Ucierpiał w tej akcji Reina
79' - Zagotowało się pod bramką Ptaka, ale bez przykrych konsekwencji dla Zagłębia
79' - Zmiana Zagłębie:
Sergio Reina -
Maciej Małkowski
79' - Zmiana Legia:
Rafał Wolski -
Jakub Kosecki
80' - Komplet zmian wykorzystanych przez obu szkoleniowców
81' - Świetnie Jędrzejczyk wyłuskał piłkę i zainicjował akcję po której Kosecki wywalczył korner
81' - Rybus w narożniku, blisko Kosecki...
81' - Wrzutka w pole karne gdzie Rymaniak wybija na aut
82' -
82' - Ajajaj! Ljuboja w polu karnym uderza, ale piłka ląduje u stóp Koseckiego, który robi jeden, drugi zwód i z kilku metrów uderza obok celu! Szkoda, bo była świetna okazja dla młodego Koseckiego
83' - Kucharczy z 16 metrów! Jednak za lekkie te uderzenie po ziemi, żeby zaskoczyć Ptaka
84' - Ojej, pierwszy rzut rożny dla Zagłębia w tej połowie
85' - Borysiuk na posterunku i wybił szybko piłkę do Koseckiego
86' - Borysiuk zaczyna akcję podając do Kucharczyka. Ten ma sporo miejsca.. Podanie do Koseckiego, który posyła futbolówkę w pole karne.. Wybijają przeciwnicy
87' - Gol do Ljuboji, ale przy nim był Telichowski, który ratuje się wybiciem na aut
87' - Eh, legioniści czasami za bardzo się bawią, zamiast wykończyć akcję najprościej jak się da
87' - Inna sprawa, że przy 3-0 to sobie mogą gospodarze poćwiczyć różne zagrywki
88' - Kontuzja Radovicia?
88' - Leży na murawie Woźniak. Już po raz piąty ruszają lekarze do graczy z Lubina
88' -
89' -
89' - Gol, przy nim Wilczek. Gospodarze bez szaleńczych ataków
90' - Jeszcze Rybus wycięty na środku boiska. Legia w ataku
90' - Rybus, Wawrzyniak. Pokazuje mu się Kucharczyk, ale w rozwinięciu tej akcji przerwał Gancaczyk
90' - Borysiuk próbował płaskiego strzału z dystansu. Bez efektów w postaci czwartej bramki
90' -
91' - Jeszcze 3 minuty potrwa ten mecz
92' -
92' - Jeszcze gracz Zagłębia na spalonym
93' - Wygrywając, legioniści zbliżają się do Śląska na 2 punkty
94' - Jędrzejczyk znowu nie opanował podania
94' - Koniec meczu!

Koniec! Można było mieć obawy przed meczem, ale boisko wszystko zweryfikowało. Legia wygrywa pewnie z Zagłębiem. Teraz czeka nas wyjazd do Kielc
Obszerny fotoreportaż z meczu
Dziękujemy za śledzenie relacji Live! Zdjęcia, wypowiedzi, relacje i jeszcze więcej z meczu na stronie głównej Legionisci.com

Kolejna trójka do zera

Legia przyzwyczaja nas do pewnych wygranych przed własną publicznością. Dziś po raz czwarty z rzędu nasi piłkarze strzelili 3 bramki, więc okazji do świętowania nie brakowało. Fani na trybunach pokazali, że nawet w mniejszej grupie potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę. Aż strach pomyśleć, co będzie się działo za tydzień :)

Frekwencja na zaległym meczu z Zagłębiem była słabsza niż na większości spotkań - na trybunach wypełniono mniej więcej połowę miejsc. Co rzadko się zdarza - tym razem nawet na bokach Żylety widoczne były prześwity.

Spóźniony "Sen o Warszawie"
Wyjątkowo, przed meczem z Zagłębiem nastąpiła mała wpadka ze strony organizatorów i "Sen o Warszawie" puszczono zbyt późno. Na tyle, że piłkarze wychodząc na boisko, słyszeli ostatnie wersy pieśni Czesława Niemena. Dopiero po niej zaczęliśmy śpiewać nasz hymn - "Mistrzem Polski jest Legia".

Glory, glory Alleluja
Na meczu z Zagłębiem legioniści zaśpiewali m.in. dawno niesłyszaną pieśń "Glory, glory Alleluja...", zaczynając ją od "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz, Miro Radović i już 1-0 jest...". Wyszło świetnie i to potwierdza fakt, że należy przypominać stare legijne pieśni, czasem w nowych "aranżacjach".

W końcu doczekaliśmy się także nowej, oficjalnej wersji pieśni "W tramwaju jest tłok...". Do dzisiaj wiele osób śpiewało w niej o Kucharskim czy Włodarczyku, wiele osób milczało, gdy trzeba było wymieniać strzelców bramek... Przez pewien czas obowiązywała co prawda wersja z przeszłości - "dwie bramki Kowalczyk, dwie bramki Śliwowski", ale dziś ustalono, że... stawiamy na młodzież. Najnowsza i obowiązująca do odwołania (!) wersja pieśni to: "W tramwaju jest tłok, w pociągu jest tłok, kibice na Legię jadą, wtem nagle ktoś wstał, zaśpiewam ja wam o Legii mej ukochanej... CeeeWuKaeS, do boju Legia Warszawa, Dwie bramki Borysiuk i dwie Rafał Wolski i Legia ma mistrza Polski".

Zagłębie zawiodło
O ile na pierwszy mecz w Warszawie Zagłębie wybrało się w ponad 300-osobowej grupie (chociaż na stadion dotarła niewielka część ekipy), to dziś lubinianie nie bardzo mają jakiekolwiek wytłumaczenie swojej słabej frekwencji. Wiemy o ich proteście, ale ten miał dotyczyć jedynie meczów na własnym stadionie. Tymczasem 39 osób w sektorze gości to nawet na środek tygodnia wynik fatalny. Dawno na Łazienkowskiej przyjezdni nie prezentowali się tak blado (nie licząc Rapidu czy Hapoelu). Zagłębie nie prowadziło dopingu i o tym że są można się było dowiedzieć uważnie przyglądając się górnej części przeznaczonego dla nich sektora.

Krótsze ściszanie
Coraz lepiej wychodzi nam pieśń "Ole, Legia ole ole...", która ma także dobry wpływ na naszych graczy, bo lubią w trakcie jej śpiewania posłać piłkę do siatki. Cała Żyleta konkretnie - dobrych kilka minut pod koniec pierwszej i drugiej połowy spotkania - śpiewa także "Hej Legia gol...". Ściszanie dopingu wychodzi nam również z meczu na mecz lepiej - wydaje się, że krótsze momenty cichego śpiewania i później MIAZGA to jest to.

Cały stadion pyta Żyletę
Już drugi rok na nowym stadionie fani z Żylety pytają resztę stadionu, kto wygra mecz lub zachęcają do jakiejś przyśpiewki na dwa głosy. Dziś po raz pierwszy na nowym obiekcie udało się zmobilizować "resztę stadionu" do zadania pytania Żylecie. Przed laty tak właśnie było na starym stadionie, kiedy Kryta zaczynała "dialog" z Żyletą. Dziś najbardziej fanatyczna trybuna, po jednej ze wspólnych pieśni, skandowała "Teraz Wy!". I ku zdziwieniu wielu z nas trybuna im. Kazimierza Deyny po chwili zainicjowała "Za nasze miasto..." w stronę Żylety (a nie ma tam gniazdowego). Tak było także w dalszej części meczu, przy okazji "Kto wygra mecz?!". Oby tak dalej.

Śpiewają wszystkie trybuny - na to liczymy
Zazwyczaj fani z pozostałych trybun przez większość meczu leniuchują, ale gdy zachęci się ich do dopingu, potrafią sporo. Na meczu z Zagłębiem kilka wspólnych pieśni, tańców i okrzyków "Wszyscy wstają i śpiewają" rozruszało (nie na długo w perspektywie całego meczu, ale przynajmniej na dobrym poziomie) towarzystwo zgromadzone na trybunach wschodniej i południowej. Miejmy nadzieję, że za tydzień na meczu z PSV będzie o wiele lepiej i w końcu stanie się normą, że pozostałe trybuny same z siebie będą się włączały do dopingu znacznie częściej.

Nowe "normy"
Ostatnie wygrane Legii na swoim stadionie trochę rozbestwiły kibiców i nawet 3-0 w meczu ligowym nie jest już jakimś wielkim wyczynem, a dobrze wykonaną robotą (oby tak dalej!). Teraz już na każdym meczu regularnie wyginamy śmiało ciało i skandujemy "Trójka do zera trafiła Legia frajera". Jak nic frajerstwo się szerzy, chociaż w tym względzie nie mamy nic przeciwko ;). A jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie ustalić wyższy próg - "wyginanie ciała" od trójki, a "trafienie frajera" od piątaka. Wszystko w nogach naszych piłkarzy.

Po meczu tradycyjnie zawodnicy zrobili rundkę wokół boiska. Żyleta w tym czasie siedziała i mruczała sobie pod nosem "Ole, Legia ole ole". Bynajmniej nie dlatego, że najbardziej fanatyczni kibice nie mieli już siły śpiewać po końcowym gwizdku sędziego... wszystko to było ukartowane. Chodziło o to, by - gdy piłkarze zbliżą się do naszego sektora - wypalić z całych sił. I to się udało. Później standardowo zaśpiewaliśmy z zawodnikami "Warszawę", później jeszcze wspólne "Ole ole, ole ola" i każdy mógł się udać do domu (lub świętować) w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Oczywiście dotyczy to tych, którzy faktycznie nie szczędzili gardeł.

Razem zbudujmy pomnik Kazimierzowi Deynie!
W sklepie Ł3 i ABJ Sport po drugiej stronie ulicy pojawiły się nowe koszulki z podobizną Kazimierza Deyny, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na budowę pomnika najlepszego piłkarza Legii w historii. Gorąco zachęcamy do kupowania koszulek "pomnikowych" z podobizną Kazimierza Deyny.

Już w sobotę 770 fanów Legii będzie wspierało swój zespół na niedalekim wyjeździe do Kielc. Każdy w sektorze gości daje z siebie wszystko. Natomiast już za tydzień na Łazienkowską przyjedzie PSV. Holendrzy wydygali i w Warszawie nie zjawią się... Dotyczy to oczywiście fanów spod znaku Philipsa, nie zaś naszych przyjaciół z Hagi, których jak wiadomo, trzeba należycie ugościć!

Frekwencja: 14 654