18 Michał Kucharczyk 46'
21 Ivica Vrdoljak
33 Michał Żyro 59'
Bogusław Wyparło 30
78' Ronald Gercaliu 2
Olegs Laizans 3
Wojciech Łobodziński 4
Piotr Klepczarek 6
Michał Łabędzki 2
Marek Saganowski 9
Antoni Łukasiewicz 6
65' Maciej Iwański 7
Artur Gieraga 18
53' Robert Szczot 11
Pavle Velimirović 13
65' Marcin Mięciel 11
53' Grzegorz Bonin 15
Aghvan Papikyan 19
Paweł Sasin 6
78' Seweryn Gancarczyk 22

Młodzież zapewnia trzy punkty

Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z ŁKS-em Łódź 2-0 w ramach drugiego sobotniego meczu 20. kolejki ekstraklasy. Bramki dla zwycięzców zdobyli 19-letni Rafał Wolski i rok starszy Michał Kucharczyk. Po tym spotkaniu podopieczni Macieja Skorży przesunęli się w tabeli na pierwsze miejsce. Miano lidera "wojskowi" zachowają przynajmniej do jutra, gdyż właśnie wtedy Śląsk rozegra swój ligowy pojedynek z Widzewem.

Pierwszy sygnał do ataku dał w 8. minucie Rafał Wolski. Pomocnik gospodarzy dobrze dośrodkował ze skrzydła i po raz pierwszy przytomną interwencją popisał się Bogusław Wyparło. Odpowiedź łodzian nadeszła kilkanaście minut potem. Najpierw szczęścia próbował Marek Saganowski, a potem Ronald Gercaliu, jednak dwukrotnie na posterunku był Dušan Kuciak. Przez większą część pierwszej połowy meczu dobrze spisywali się ełkaesiacy, ale pierwsi do siatki rywala trafili gracze z Warszawy. Jakub Wawrzyniak dobrze przerzucił futbolówkę do Rafała Wolskiego, ten wpadł w pole karne i bardzo mocnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans golkiperowi gości.

W 31. minucie kolejną dobrą sytuację wypracował sobie ŁKS. Maciej Iwański doszedł do dokładnego podania z głębi pola, ale jego anemiczny strzał spokojnie obronił Kuciak. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy swojego drugiego gola mógł, a nawet powinien zdobyć Wolski. 19-latek ładnie urwał się defensorom gości, znalazł się w pozycji sam na sam z bramkarzem ŁKS-u, lecz doświadczenie tym razem wzięło górę. W 45. minucie z rzutu wolnego szansę na wyrównanie miał jeszcze Iwański, jednak strzał byłego gracza Legii został zablokowany.

Niedługo po zmianie stron legioniści mogli podwyższyć prowadzenie. Na lewej flance przedarł się Miroslav Radović, Serb dośrodkował w szesnastkę ŁKS-u, tam niepewnie interweniował Gercaliu i omal nie zaskoczył własnego golkipera. Piłkarze z Łodzi swoich kolejnych okazji na zdobycie gola nie wykorzystali kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Grzegorz Bonin starał się zaskoczyć Kuciaka uderzeniem z półobrotu, a chwilę potem strzałem z dystansu, ale za każdym razem nie trafił nawet w światło bramki. W 64. minucie podopieczni Piotra Świerczewskiego nie wykorzystali chyba jak dotąd najlepszej sytuacji. Bonin dorzucił futbolówkę z prawego skrzydła, w polu karnym Legii bardzo dobrze odnalazł się były gracz tego klubu - Marek Saganowski - jednak ze znakomitej pozycji trafił zaledwie w poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund potem po przeciwnej stronie egoistycznie zachował się Danijel Ljuboja, kiedy zamiast podawać do niepilnowanego Rafała Wolskiego uderzył, w dodatku niecelnie, na bramkę ŁKS-u. Za chwilę Serb ponownie się pomylił, kiedy prawą nogą posłał piłkę tuż obok słupka.

W 72. minucie Jakub Wawrzyniak wygrał z Michałem Łabędzkim walkę o piłkę, doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i zamiast strzelać zupełnie niepotrzebnie podawał do Michała Kucharczyka, który został zablokowany. Ten sam zawodnik dopiął swego w następnej akcji. Ljuboja obsłużył swojego kolegę bardzo dobrym podaniem, Kucharczyk swobodnie wbiegł w szesnastkę oponenta i pewnie pokonał bezradnego Bogusława Wyparłę. Przez kolejne minuty na boisku nie oglądaliśmy wielu ciekawych akcji. Legia przestała z takim zaangażowaniem nacierać na bramkę ŁKS-u, a ataki łodzian były z łatwością rozbijane przez obrońców warszawskiego klubu. W doliczonym czasie gry jeszcze raz mógł do siatki przeciwnika trafić Michał Kucharczyk, ale w prostej sytuacji odskoczyła mu piłka.

Autor: Wiśnia

15:09 - Witamy z Łazienkowskiej!
Dobre wieści z Bełchatowa. Klub z Muranowa przegrał.
15:26 - Stadion wypełnia się dziś wyjątkowo powoli... Zresztą, nie ma szans na "wypełnienie"
Czekamy na wyjście piłkarzy z tunelu.

15:10 - Piłkarze Legii właśnie wybiegli na rozgrzewkę. Zaraz podamy wyjściową jedenastkę

1' - Rozpoczeła Legia
2' - Pierwsza groźna akcja Legii. Ljuboja do Blanco, ten do Radovicia i Serb stracił piłkę.
3' - "Wojskowi" przy piłce, konstruują atak pozycyjny.
4' - Na spalonym Ljuboja
4' - Akcja ŁKS i dwukrotnie dobrze Astiz
5' - Na razie wolne tempo gry.
7' - Świetny odbiór Rzeźniczaka w środku pola, ale Radović zmaronował okazję na dobrą akcję.
8' - Atak ŁKS prawą stroną, al.e złe dośrodkowanie i od bramki Kuciak
9' - Rzut wolny dla Legii na połowie ŁKS. Dośrodkowuje Wolski...
9' - ...broni Wyparło. Było groźnie.
11' - Znów Legia gości w polu karnym łodzian, ale bez efektu.
11' - Rzut rożny dla Legii po akcji Rzeźniczaka.
11' - Rafał Wolski...
12' - ... i znów zakotłowało się w szesnastce gości.
12' - Od bramki Wyparło.
13' - Legia wysoko pressingiem. Faul Gola.
14' - Płynna akcja w duecie Blanco - Ljuboja, ale zabrakło ostatniego podania.
16' - Gol wyprowadził akcję Legii, ale zbyt długo zwlekał z podaniem i stracił piłkę.
17' - Dwie groźne sytuacje pod bramką Legii - dwukrotnie ratował nas Kuciak!
17' - Rożny dla ŁKS, Żewłakow wybija piłkę głową
17' - Gercaliu uderza zza pola karnego i Kuciak broni
19' - Nieudany drybling Iwańskiego
20' - Płaskie podanie w pole karne Legii do Saganowskiego i Żewłakow kolejny raz minimalnie spóźniony - na szczęście Sagan nie przejął piłki
20' - Z autu ŁKS
21' - Gol ładnie wypatrzył na lewej stronie Radovicia, ale ten 'okiwał sam siebie"
23' - Ljuboja dzis nie radzi sobie z obrońcą. Spięcie między dwoma graczami. Ljuboja wykonał ruch głową w kierunku rywala. Sędzia przerywa grę
23' - Żółta kartka: Danijel Ljuboja (Legia)
23' - Żółta kartka: Piotr Klepczarek (ŁKS)
23' - Obaj piłkarze utemperowani żółtymi kartkami
24' - GOL! Rafał Wolski! (Legia)
25' - GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!!!!!!!! Szybka kontra Legii. Wawrzyniak przerzucił piłkę do Wolskiego, ten wpadł w pole karne i strzelił z kąta w sam środek nie do obrony!
28' - Rzut wolny dla Legii z 30 metrów. Ljuboja...
28' - ... 2 metry nad poprzeczką.
29' - Na spalonym Saganowski
32' - Piękne podanie od Radovicia do Blanco, ale Argentyńczyk źle przyjął piłkę.
32' - Kontra ŁKS, Iwański wpada w pole karne i dogrywa do Sagnowskiego... ale szybszy Kuciak
35' - Sędzia gwizdnął rzut wolny dla ŁKS po zagraniu Ljuboji. Goście domagają się drugiej żółtej kartki dla Serba, ale skończy się na ostrzeżeniu od arbitra.
36' - Na spalonym Ljuboja.
37' - Legia na swojej połowie konstruuje kolejny atak.
39' - Piękny kontratak Legii, Wolski wyszedł sam na sam z Wyparłą, ale przegrał ten pojedynek.
41' - Kolejna akcja Legii, prostopadłe zagranie od gola i w dogodnej sytuacji znalazł się Wolski, któremu przeszkodził jednak Radović i Serb zmarnował okazję na podwyższenie wyniku.
44' - Faul Astiza w środku pola, szybkie zagranie od Iwańskiego do Łobodzińskiego, ale Kuciak ratuje sytuację dalekim wyjściem.
45' - Na spalonym Ljuboja. Znowu.
46' - Rzut wolny dla ŁKS z 35 metrów. Iwański...
47' - Koniec pierwszej połowy

Przeciętny mecz w wykonaniu Legii. Nasi pozwalają gościom na zbyt wiele. Dziwi, że Blanco gra głównie na prawym skrzydle. Po przerwie musimy zagrać znacznie lepiej.
Oba zespoły na murawie. Jedna zmiana w Legii - Kucharczyk za Blanco.

47' - Zmiana Legia:

Ismael Blanco -
Michał Kucharczyk
49' - Kucharczyk wywalczył rzut rożny
49' - Faul Wawrzyniaka przy linii bocznej na połowie Legii.
49' - Wolski zmierza do narożnika i będzie dośrodkowywał
49' - Piłkę wybił głową obrońca
50' - Gieraga wybija głową na rzut rożny - piłka już leciała do Kucharczyka
52' - Znów w ataku Legia, ale Kucharczyk bardzo niedokładnie do Ljuboji.
53' - Znów w ataku Legia, ale Kucharczyk bardzo niedokładnie do Ljuboji.
54' - Zmiana ŁKS:
Robert Szczot -
Grzegorz Bonin
55' - Legioniści teraz długo przy piłce, próbują wciągnąć ŁKS.
56' - Wolski próbował indywidualnej akcji, ale zatrzymał się na drugim rywalu.
57' - Wypad ŁKS i groźny strzał Bonina, ale na szczęście tyleż zaskakujący, co bardzo niecelny.
57' - Znów uderzenie Bonina. Z podobnym skutkiem.
58' - "Wojskowi" próbują ataku pozycyjnego, ale z mizernym skutkiem.
60' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Michał Żyro
60' - Ljuboja korzystając z chwili przerwy podpowiada Żewłakowowi jak ma zagrywać piłkę do przodu.
61' - Rzut wolny dla Legii. Dogodna pozycja dla Ljuboji. Czekamy na powtórkę strzału z Wrocławia.
62' - 30 m. do bramki, lekko z prawej strony...
62' - Tym razem Serb słabiutko. Bodzio W. bez problemu łapie futbolówkę.
63' - Róg
63' - Maciej Iwański...
63' - ... i pewnie Kuciak.
64' - Szybka akcja Legii, ale Żyro fatalnie dograł piłkę w kierunku Ljuboji.
65' - Saganowski w poprzeczkę!
65' - Zmiana ŁKS:
Maciej Iwański -
Marcin Mięciel
66' - Mieliśmy sporo szczęścia. Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, tam piłkę na klatkę przyjął Marek Saganowski i potężnie uderzył w poprzeczkę.
67' - Kolejny atak ŁKS, nasza gra nie wygląda teraz dobrze. Właściwie to nie gramy w piłkę.
68' - Wreszcie groźna akcja Legii. Niestety Daniel Ljuboja trafia jedynie w boczną siatkę.
69' - ŁKS próbuje wyrównać. Tym razem złe dośrodkowanie Łobodzinskiego.
71' - Najgroźniejsza akcja Legii w 2. połowie. W pole karne wpadł Ljuboja, ale minimalnie przestrzelił. Powinno być 2-0.
72' - Ładne wyjście Legii. Wolski jednak powstrzymany przez obrońców. Chyba był faulowany.
73' - Obudzili się nasi. Znów powinna być bramka, ale Wawrzyniak zamiast strzelał, to szukał jeszcze Wolskiego w polu karnym.
74' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
74' - GOOOL!!! Michał Kucharczyk!!!
75' - "Kucharz" wykorzystał podanie od Ljuboji i potężnym uderzeniem posłał piłkę do siatki. Wspaniale. Możemy odetchnąć!
77' - Legioniści już swobodniej, znów mogli zdobyć bramkę. Tym razem Gol przeszkodził Żyrze.
77' - ŁKS nie chce pozostać dłużny. Marek Saganowski strzelał, ale został zblokowany.
78' - Kontra Legii. W polu karnym łodzian pada Rzeźniczak. Chyba nic nie było. Ożywił nam się mecz!
79' - Zmiana ŁKS:
Ronald Gercaliu -
Seweryn Gancarczyk
80' - Dobre podanie od Jędrzejczyka do Kucharczyka, ale Michał nie opanował piłki. Szkoda, mogło być groźnie.
81' - Uff, niewiele zabrakło, a Mięciel odebrałby piłkę Inakiemu na naszej połowie.
82' - Teraz atak Legii powstrzymał ... Kucharczyk, który wszedł w tor lotu piłki od Wolskiego do Żyry.
82' - Rzut wolny dla Legii z narożnika pola karnego.
83' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
85' - Żewłakow głową wycofuje do Kuciaka
86' - Legioniści spokojnie rozgrywają piłkę w obronie
86' - Dobrze Jędrzejczyk w obronie. Kasuje kolejną akcję.
87' - Zmiana Legia:
Rafał Wolski -
Nacho Novo
88' - Witamy Nacho Novo na pierwszym meczu w Warszawie.
89' - Świetny odbiór Żyry, dogranie do "Ljubo", ale ... spalony. Dziwna decyzja.
89' - Róg dla Legii
90' - Atak Legii, spokojnie próbują nasi. Długo utrzymujemy się na połowie rywali.
91' - Nieporozumienie między Ljuboją, Novo i Golem...
91' - Kuciak w aut.
92' - ŁKS już pogodzony z porażką. Sędzia doliczył 3 minuty.
93' - Dwie groźne akcje Legii, obie zepsuł Kucharczyk.
94' - Z prawej strony w pole karne rywali wpadł Novo, ale nie miał komu odegrać.
94' - Koniec meczu!

Legia po przeciętnym meczu wygrała z ŁKS 2-0. Strzelcami bramek "Młode wilki": Rafał Wolski i Michał Kucharczyk. "Mamy lidera" niesie się po trybunach na Łazienkowskiej.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE.

W Warszawie mamy lidera

Jeśli mecz z ŁKS-em traktować jako rozgrzewkę przed pseudo derbami, to ta wypadła słabo. Po raz kolejny wiele osób nie ma pojęcia po co przychodzi na stadion i lanserka bierze górę nad zdzieraniem gardła, co jest obowiązkiem każdego fanatyka z Żylety. ŁKS pierwszy na stadionie
Sobotnie spotkanie rozpoczynało się o dość nietypowej porze. Jakoś leniwie wszyscy wchodzili na stadion - nie było takich tłumów jak zazwyczaj. Przy wejściu po raz kolejny część fanów narzekała na depozyt, do którego trafiają rzeczy osobiste kibiców, często bardzo wartościowe. Na stadionie jako pierwsi pojawili się kibice gości. ŁKS do Warszawy przyjechał parę godzin przed meczem. Po drodze zaliczyli małe spięcie z policją na Powiślu i około 3 godziny przed spotkaniem zapełniali już sektor gości.

Pierwsze zakazy za śnieżki
Najszybciej tradycyjnie wypełniła się Żyleta. Niestety spora część osób, która wybrała tę właśnie trybunę, zapomniała po co przychodzi się na stadion. Niektórzy odbili się od bram wejściowych - jak się okazuje, już zaczęto wydawać zakazy za śnieżki po Sportingu. Przed meczem spiker apelował, by skupić się na dopingu dla swojej drużyny. Tradycyjnie osiągnęło to dokładnie odwrotny skutek - niemal z miejsca zaczął się "festiwal chamstwa" pod adresem łodzian.

Żyleta to nie wybieg mody
W pierwszej połowie, po "Mistrzem Polski jest Legia", cały stadion zatańczył walczyka labada. Szkoda, że później pozostałe trybuny dość rzadko włączały się do dopingu. W pierwszej połowie, mimo radości po bramce Wolskiego, czegoś wyraźnie brakowało. Nasz potencjał nie był wykorzystywany jak należy. Może zamiast wypinać się do aparatów fotograficznych, cykania słitaśnych fotek na fejsa, lepiej skupić się na naszej robocie...

W przerwie ponownie odbył się konkurs rzutów karnych i ten sobotni był chyba jednym z najdłuższych. Rywalizacja trwała na tyle długo, i wciąż była nierozstrzygnięta, że w końcu zdecydowano się na nagrodzenie dwóch zawodników.

Hej Legia gol
Po przerwie na szczęście było lepiej. Szczególnie "Hej Legia gol" rozbujało trybuny. Przez dobrych kilkanaście minut było naprawdę konkretnie. Nieźle wychodziło ściszanie pieśni, kiedy kibice siadali na krzesełkach i po chwili wybuchali ze zdwojoną siłą. Nie brakowało także innych "choreografii" - machania szalikami, podskakiwania itp. Tradycyjnie spora część Żylety pozbyła się koszulek. Po transferze do Kaiserslautern Borysiuka, nowa wersja "W tramwaju jest tłok...", zaśpiewana po raz pierwszy właśnie na meczu z ŁKS-em, to "... dwie bramki Radović i dwie Rafał Wolski, i Legia ma mistrza Polski".

Kibice gości dopingowali przez całe spotkanie, ale po straconej drugiej bramce wyraźnie osłabli. Większość z nich ubrana była w białe koszulki. W sektorze gości zawisło 12 płócien. Wydaje się, że łodzianie nie wykorzystali wszystkich biletów, co wobec niewielkiej odległości i dogodnego terminu, musi dziwić. Chyba że aż tylu osób nie wpuszczono na stadion.

"To miasto jest nasze, zawsze niepodzielnie"
Po wygranej piłkarzy tym razem wyjątkowo nie zaśpiewaliśmy "Warszawy". Kibice odśpiewali wspólnie z zawodnikami "Ole ole, ole ola...", po czym po stadionie niosło się głośne "W Warszawie mamy lidera".

Za dwa tygodnie pseudo derby. Na tym meczu nie może być tak jak dziś. Każdy daje z siebie wszystko!

Frekwencja: 20424