21 Patryk Jędrzejowski 81'
15 Bartosz Flis
27 Mirko Ivanovski
Dusan Kuciak 12
72' Artur Jędrzejczyk 2
Dickson Choto 4
Michał Żewłakow 6
Tomasz Kiełbowicz 11
Jakub Rzeźniczak 25
Janusz Gol 5
63' Miroslav Radović 32
Michał Żyro 33
46' Nacho Novo 9
Ismael Blanco 22
Wojciech Skaba 84
72' Jakub Wawrzyniak 14
Dominik Furman 37
46' Rafał Wolski 27
63' Danijel Ljuboja 28

Niewielka zaliczka

Po niezbyt ciekawym i toczącym się w niskim tempie meczu piłkarze Legii wygrali w 1/2 finału Pucharu Polski na wyjeździe z Arką Gdynia 2-1. Do przerwy był remis 1-1 po bramkach Sławomira Mazurkiewicza w 12. minucie i Ismaela Blanco z rzutu karnego w 33. minucie. Po przerwie wynik ustalił Danijel Ljuboja.

Legioniści od razu przeszli do ataku. Z lewej strony próbował uderzać Żyro, ale pogubił się przed bramką Arki. W 4. minucie Ismael Blanco dośrodkował w pole karne, niestety nie było tam żadnego z jego kolegów. Chwilę później przed dobrą okazją stanął Nacho Novo - Hiszpan jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i bramkarz zdołał mu ją odebrać. W 5. minucie Kiełbowicz dobrze dograł do Novo, ten oddał piłkę Żyro, który ostatecznie nie zdołał zagrozić bramce Arki. Dwie minuty później Gol dobrym podaniem uruchomił Novo, niestety ten został uprzedzony przez jednego z piłkarzy gospodarzy i legioniści wywalczyli tylko rzut rożny. W 10. minucie gospodarze wykonywali pierwszy korner. Michał Żewłakow zdołał jednak wybić piłkę głową. W odpowiedzi pod bramkę Arki zapędził się Jakub Rzeźniczak. Niewiele brakowało, by Blanco doszedł do podawanej przez niego piłki i znalazł dogodnej sytuacji strzeleckiej.

W 12. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy wcześniej nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej! Po dalekim podaniu jednego z piłkarzy Arki w pole karne Legii Rzeźniczak wybił piłkę głową wprost pod nogi Mazurkiewicza. Ten zdecydował się ma strzał w długi róg bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka i mieliśmy 1-0. Gospodarze ewidentnie poczuli się pewniej po tym golu, ale nadal to Legia była stroną dominującą.
W 16. minucie Tomasz Kiełbowicz mocno uderzył piłkę z rzutu wolnego, niestety Szlaga zdołał wypiąstkować futbolówkę. Dwie minuty później Michał Żyro próbował strzelać z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała wysoko nad bramką i wylądowała na trybunie. Chwilę później fatalną obroną popisał się Kuciak. Na szczęście bramkarz Legii był asekurowany przez obrońców i skończyło się tylko na strachu. W odpowiedzi świetnie uderzał Janusz Gol. Szlaga wybił jednak piłkę na rzut rożny. W 25. minucie przewrócił się Michał Żyro, a żółtą kartką został ukarany strzelec pierwszej bramki Sławomir Mazurkiewicz. Wiadomo, że nie zagra on w rewanżowym spotkaniu w Warszawie. Chwilę później bardzo dobre podanie od Novo otrzymał Żyro, Szlaga próbował interweniować poza polem karnym, a legionista znalazł się przed pustą bramką. Jego uderzenie było niedokładne i piłka nie wpadła do siatki.
Ciekawie zrobiło się w 32. minucie, kiedy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mazurkiewicz, który nieprzepisowo powstrzymywał w polu karnym Ismaela Blanco. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. 10 minut przed końcem pierwszej połowy Nacho Novo faulował Marcina Radzewicza, za co zobaczył żółty kartonik. W 39. minucie tuż przed linią pola karnego Benevente przewracał Janusza Gola. Sędzia Paweł Pskit odgwizdał rzut wolny. Tomasz Kiełbowicz nie zdołał jednak posłać piłki do siatki.
Przez znaczną część pierwszej połowy nielicznie zgromadzeni kibice dawali wyraz swojemu niezadowoleniu z poziomu sędziowania. I rzeczywiście, arbiter nie zawsze podejmował trafione decyzje, w konsekwencji czego Arka grała w osłabieniu.
Do końca tej części spotkania wynik nie uległ zmianie i drużyny schodziły do szatni przy stanie 1-1.

Po przerwie w zespole Legii na boisku pojawił się Rafał Wolski, który zmienił Nacho Novo. Arka rozpoczęła bez zmian w składzie. Niespełna dwie minuty po wznowieniu gry mogło być groźnie pod bramką Arki. Niestety Blanco nie zorientował się w zamiarach kolegów i nie przejął piłki. Legioniści długo rozgrywali futbolówkę, nie mając jednak pomysłu na skonstruowanie skutecznych akcji ofensywnych. Piłkarze Arki koncentrowali się przede wszystkim na obronie, stwarzając nieliczne okazje bramkowe. Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy tempo meczu było bardzo niskie. Legionistom, mającym w perspektywie ciężkie spotkanie w lidze z Ruchem Chorzów, nie zależało na forsownych atakach. Trener Maciej Skorża postawił jednak na ofensywę i rzadko obserwowaną w warszawskim zespole grę dwoma napastnikami. W 63. minucie na boisku pojawił się więc Danijel Ljuboja, który zmienił kiepsko spisującego się Miroslava Radovicia.

Zmiana nie przyniosła odmiany w grze obydwu zespołów. Osłabieni arkowcy w zasadzie całą drużyną cofnęli się do defensywy i nastawili na kontry. Legioniści nadal nie mieli pomysłu na skuteczny atak, głównie gubiąc piłkę w środku pola. Po okresie nieciekawej gry padła wreszcie druga bramka dla warszawskiego zespołu. Po dośrodkowaniu Tomasza Kiełbowicza z rzutu wolnego z ostrego kąta prawej strony boiska piłkę głową do siatki skierował Danijel Ljuboja. Chwilę później Ljuboja wypuścił Rzeźniczaka sam na sam z bramkarzem, ale ten został uprzedzony przez golkipera. W 78. minucie mogło być 2-2. Dobrą obroną popisał się jednak Kuciak, natomiast dobitka została zablokowana.

5 minut przed końcem meczu, po rozklepaniu obrony Legii, z ostrego kąta strzelał Tomasik. Kuciak był jednak na posterunku. W rewanżu Ljuboja zamotał się w polu karnym Arki i zamiast oddać strzał, tylko w swoim stylu machał rękami. W 89. minucie Kuciak z kłopotami zapobiegł utracie gola przez stołeczną jedenastkę. Sędzia doliczył minuty do drugiej połowy spotkania. W tym czasie wynik nie uległ zmianie i legioniści z niewielką zaliczką zakończyli pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski.

Witamy wszystkich kibiców i zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania Arka Gdynia - Legia Warszawa
Stawką meczu jest wypracowanie odpowiedniej zaliczki przed rewanżem w Warszawie. Która z drużyn będzie miała lepsze nastroje po ostatnim gwizdku sędziego? Wierzymy, że będzie to goście
W drodze do półfinału gospodarze okazali się lepsi od Olimpii Elbląg, Polonii Warszawa oraz Śląska Wrocław.
Z kolei zespół Macieja Skorży pozostawił w pokonanym polu rezerwy Rozwoju Katowice, Widzewa Łódź oraz Gryfa Wejherowo
Na trybunach nie należy spodziewać się choćby dopingu. Legioniści mają zakaz wyjazdowy, a arkowcy prowadzą protest, o czym pisaliśmy na stronie głównej
Obie jedenastki wychodzą już na murawę
Gospodarze zagrają w niebiesko-żółtych strojach. Natomiast zawodnicy z Warszawy w biało-czarnych kompletach
Przybicie piątek, wymiana proporczyków, wybór stron i zaraz zaczynamy

2' - Piłkarze Legii rozpoczęli zawody. Już pierwsza akcja lewą stroną, ale był na posterunku Tomasz Jarzębowski
3' - Warto wspomnieć, iż w ekipie gospodarzy gra wypożyczony z Legii Marcin Bochenek
3' - Tymczasem Choto do boku. Kiełbowicz chciał uruchomić kolegę z przednich formacji. Zatrzymane podanie
3' - Legia z lewej strony. Nie ryzykuje Mazurkiewicz i mamy róg
4' - Kiełbowicz wykonawcą stałego fragmentu gry.. Wysoko wrzucona piłka. Doszli do niej legioniści, ale nic z tej akcji nie wyszło
4' - Gracze z "eLką" na piersi na połowie przeciwnika
5' - Podanie w kierunku Blanco, przy którym był Peres. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Szlaga wyjaśnia sytuację
6' - Radović świetnie obsłużył Novo, który rusza sam na sam z bramkarzem Arki. Za mocno wypuszcza sobie piłkę i przeciwnik bez trudu przytula piłkę do piersi
6' - Gospodarze próbowali zainicjować jakąś akcję ofensywną, ale zostali powstrzymani w środkowej strefie boiska
7' - W bez sensowny sposób gospodarze tracą piłkę
7' - Kiełbowicz, Blanco, zagranie w pole karne, gdzie czyhali już Novo z Żyro. Jednak futbolówka w rękawicach Szlagi
7' - Choto zatrzymuje rywala przy narożniku. Bronią się legioniści
9' - Kolejny raz Novo staje przed szansą. Dobra podanie od Gola. Hiszpan decyduje się na strzał z 18 metra, ale nieco blokowany.. Piłka na róg
9' - Widać, że od początku spotkania warszawski zespół szuka sposobów na szybkie przejście z defensywy do ataku. Właśnie poprzez długie podania z głębi pola
10' - Blanco schwytany na pozycji spalonej
11' - Akcja gdynian zakończona wywalczonym rzutem rożnym
11' - Radzewicz z narożnika, ale Żewłakow zażegnuje niebezpieczeństwo wybijając głową daleko poza szesnastkę
12' - Rzeźniczak płasko w pole karne. Jest tam Blanco, ale piłka turla się w kierunku Novo. Jednak gracz Legii został uprzedzon przez Bochenka
13' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
13' - Radović ratował się faulem na Niedzieli i sędzia sięgnął do kieszeni. Inna sprawa, że faul na środku boiska
13' - GOL! Sławomir Mazurkiewicz! (Arka)
14' - I właśnie ze stałego framgentu gry poszła piłka w pole karne, gdzie Rzeźniczak trąca głową futbolówkę na 18 metr, gdzie Mazurkiewcz dopada do niej i uderza obok bezradnie interweniującego Kuciaka
14' - Jedna akcja gospodarzy i od razu gol
15' - Nie takiego początku spotkania oczekiwaliśmy od stołecznego zespołu
16' - Niedziela zwodzi Jędrzejczyka, zgrywa w pole karne, gdzie na posterunku był Choto. Kolejna groźna akcja Arki
16' - Teraz Blanco zapędził się na lewej stronie. Kiełbowicz... Doświadczony zawodnik w pole karne, ale mógł zdecydowanie lepiej to zrobić
17' - Kasperkiewicz z faulem... Do celu jakieś 35 metrów. Gotowy Tomasz Kiełbowicz...
17' - Wrzutka w pole karne. Szlaga piąśtkuje poza szesnastkę i z kontrą próbowali wyjść gospodarze. Szybko zastopowani
18' - Choto, Rzeźniczak i od razu szukał prostopadłego podania do Radovicia. Jednak Serb musiał zejść ze spalonego...
19' - Hohoho, na wiwat Michał Żyro. To nie futbol amerykański Panie Żyro
20' - Radzewicz zasiał ziarno niebezpieczeństwa pod polem karnym Legii. Broni jednak Kuciak!
20' - Jeszcze dośrodkowanie z prawego skrzydła, gdzie ponownie Kuciak skutecznie interweniuje
20' - Oby nie okazało się, że Kuciak będzie najlepszym graczem Legii, bo to dość słabo będzie wyglądało w potyczce z I-ligowcem
21' - Rzut rożny dla Legii, gdzie ustawia piłkę niezawodny Kiełbowicz
21' - Aj! Wrzutka w pole karne, gdzie najpierw Choto nabił rywala. Futbolówka wylądowała pod nogmami Gola, który huknął kąśliwie i broni Szlaga!
22' - Kolejny raz "Kiełba" z narożnika, ale tym razem do gracza w niebiesko-żółtym kostiumie
22' - Choto, Żewłakow, Choto... i znowu. Celne podania rosną
23' - Faulowany Rzeźniczak przez dwóch rywali
23' - Kiełbowicz z środkowej strefy placu gry...
24' - Zagrana piłka na 11 metr, ale ratują się gospodarze. Jeszcze kiks Novo i z kontrą wychodzą gospodarze
24' - Jednak tym razem akcja nie przyniosła większego zagrożenia Kuciakowi
25' - Rzut rożny dla Arki
25' - Wrzutka w pole karne, gdzie Kuciak piąstkuje.. a arbiter dopatrzył się faulu
26' - Bochenk, Kowalski, któremu Żyro odbiera piłkę..
26' - Żółta kartka: Sławomir Mazurkiewicz (Arka)
26' - Żyro na lewej stronie, a przy nim Mazurkiewicz, który ucieka się do faulu
26' - Kiełbowicz z wolnego, z lewej strony...
27' - "Kiełbik" na głowę samego poszkodowanego. Jeszcze Novo próbuje uderzeniem z dystansu wykończyć akcję. Niestety, robi to niecelnie
28' - Aj! Podanie do Michała Żyro, który staje oko w oko ze Szlagą. Ten opuszcza słupki wychodząc przed pole karne. Próba przelobowania, ale... zabrakło precyzji i piłka przechodzi obok celu
28' - Próbuje naciskać Legia. Teraz Gol, ale faulowany przez "Jarzę"
29' - Kiełbowicz w szesnastkę, ale piłka ląduje między piłkarzami
30' - Choto, Kiełbowicz, Novo ładnie obsłużył Żyrę, który nie potrafił wykończyć akcji
32' - Pół godziny gry za nami. Legia stara się doprowadzić do remisu, ale brakuje wykończenia, precyzyjnego strzału na bramkę. Gospodarze próbują kąsać z kontr, więc zbyt często nie zapędzają się pod pole karne Kuciaka
33' - Teraz próbował zamieszać Niedziela, ale wyłuskali piłkę legioniści
33' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Sławomir Mazurkiewicz (Arka)
34' - No to gramy z przewagą jednego gracza. Blanco przypadkowo dostał piłkę w pole karne. Próbował złożyć się do strzału, ale Mazurkiewicz go faulował i sędzia wskazał na wapno pokazując rywalowi drugą żółtą i w konsekwecji czerwoną kartkę
34' - GOL! Ismael Blanco z karnego! (Legia)
35' - Blanco spokojnie, precyzyjnie posłał piłkę w lewy róg. Szlaga rzucił się w przeciwnym kierunku i mógł po chwili wyciągnąć piłkę z siatki
35' - Tym samym zespół Macieja Skorży doprowadza do remisu, ale mimo wszystko ten wynik nie jest w pełni zadowalający
36' - Trener gospodarzy reaguje na to, co się dzieje na boisku i sięga po rezerwy. Do wejścia szykuje się Jarun
36' - Tymczasem na murawie przy piłce legioniści
36' - Żółta kartka: Nacho Novo (Legia)
37' - Gol, Rzeźniczak, Novo z Blanco... Poszła kontra, którą faulem przerwał gracz z "9" na plecach i sędzia Pskit ponownie sięgnął po żółty kartonik
38' - Kowalski z głębi pola do szesnastki legionistów, ale tam Rzeźniczak wyjaśnia sytuację
38' - Żyro rozciąga grę na lewe skrzydło do Novo. Ten wycofuje do Kiełbowicza. Bez pośpiechu goście
39' - Próbowali poklepać gracze z Warszawy. Żyro, Blanco.. Mamy rzut rożny
39' - Krótko rozegrany stały fragment gry... Nic z tej akcji nie wyszło
39' - Z trybun niesie się "Złodzieje! Złodzieje!" Fani nie mogą się pogodzić z wyrzuceniem ich gracza oraz przyznanym karnym na rzecz Legii
40' - Radović do Kiełbowicza. Wrzutka w pole karne. Ratują się gospodarze, ale piłka ląduje przed nogami Gola, który został sfaulowany na 18 metrze
40' - Żółta kartka: Wallace Benevente (Arka)
41' - Zmiana Arka:

Bartłomiej Niedziela -
Omar Jarun
41' - Pierwsza roszada w zespole Arki Gdynia
41' - Natomiast legioniści gotowi do wykonania stałego fragmentu gry
41' - Kiełbowicz bierze rozbieg... nad murem i przenosi piłkę nad poprzeczką
42' - Radzewicz dobrze kryty przez legionistę. Wybija piłkę inicjując atak... Novo, Gol, Radović
43' - Blanco w polu karnym, który niemal zagrywa świecę.. Najwyżej skacze Szlaga i wszystko jest jasne
44' - Choto niemal przylepiony do rywala, że ten nie miał szans na opanowanie podania
44' - Legia odzyskuje piłkę już na 40 metrze na własnej połowie
45' - "Jędza", patrzy komu podać, ale wybiera bliskiego mu Gola. Po chwili futbolówka zagrana w kierunku Blanco, ale minimalnie szybszy od niego Szlaga, który przechwytuje piłkę
45' - Teraz Jarzębowski. Szukał Surdykowskiego, ale został zablokowany i zakończyło się jedynie kornerem dla gdynian
46' - Dośrodkowanie w pole karne.. Rzeźniczak wybija ponownie na róg i Kowalski może ustawiać sobie piłkę
46' - Nienajlepiej wrzuca Kowalski i legioniści wyprowadzają atak. Radović uruchamia Blanco, ale ten znalazł się na pozycji spalonej
47' - Tymczasem sędzia dolicza jeszcze 1 minutę do pierwszej połowy
47' - Żyro dobrze zastawia się ciałem. Podaje do Kiełbowicza, który wywalczył kolejny raz rzut rożny
48' - Piłka ląduje w polu karnym u stóp Żyry. I jeszcze raz z narożnika Kiełbowicz
48' - Sędzia nie pozwolił na wykonanie stałego fragmentu gry i..
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia remisuje 1-1 w Gdyni. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla gości. Szybko stracona bramka dodała nieco wiary gospodarzom. Jednak do remisu doprowadził Blanco wykorzystując rzut karny
Przez kolejne 45 minut legioniści będą grali z przewagą jednego gracza. Muszą to wykorzystać, żeby pokusić się o korzystny wynik i spokojny rewanż w Warszawie
Przerwa dobiega końca. Piłkarze wychodzą już na plac gry

46' - Zmiana Legia:
Nacho Novo -
Rafał Wolski
47' - Nacho już sobie dziś nie pogra. Z jednej strony szkoda, ale można zrozumieć decyzję trenera, bo Novo ma już żółtą kartkę na koncie, a poza tym wynik jest nierozstrzygnięty
47' - I już rzut wolny dla Arki z lewej strony pola karnego
48' - Kowalski uderza prosto w dwuosobowy mur. Jeszcze Arka, jeszcze próba strzału z dystansu, ale blokują legioniści
48' - Wejście Wolskiego ma dodatkowo ożywić ofensywne szeregi Legii. A dobrze wiemy, że na niego można liczyć
49' - I już w ataku legioniści. Bochenek nie przepuszcza jednak Żyry
50' - Faulowany Żyro przez Surdykowskiego
51' - Radović dobrze podaje do Rzeźniczaka, choć miał rywala na plecach. Jednak "Rzeźnik" fatalnie wrzuca w pole karne
51' - Radović do tyłu.. Choto, Jędrzejczyk.. Bez pośpiechu, powoli legioniści zdobywają kolejne metry
52' - Rzeźniczak próbował miękko uruchomić Blanco, ale zrobił to ciut za mocno
53' - Próba rozciągnięcia gry na prawe skrzydło. Zagranie do Radovicia, ale nie sięga podania
54' - Jędrzejczyk do Radovicia, który pędzi z piłką niemal do końca linii. Zagrywa w kierunku Blanco, ale od utraty gola ratują się gospodarze wybiciem na róg
54' - Z kornera do Rzeźniczaka. Ten miękko w pole karne...
55' - Stara się Legia, szuka sposobu, próbuje za wszelką cenę objąć prowadzenie, ale chyba najbardziej brakuje spokoju w poczynaniach stołecznej ekipy
55' - Długie piłki w poszukiwaniu napastnika nie zawsze przynoszą efekt
56' - Kontra? A jednak nie... Uruchomiony ładnym podaniem Wolski. Wydawało się, że będzie przewaga, że wymienią kilka podań... Niestety, zakończyło sięto wszystko szybką stratą
57' - Wolski schodzi ze skrzydła do środka i próbuje podawać do Radovicia. Świetnie odczytali jego zamiary rywale przecinając podanie
57' - Arka zamknięta na własnej połowie
58' - Radović wpada w pole karne. Próbował zwodu, ale zatrzymał go Peres. Karny? Nie ma o tym mowy. Co najwyżej rzut rożny na rzecz graczy w biało-czarnych strojach
59' - Kiełbowicz z narożnika na głowę "Jędzy". Ten jednak uderzył między krzesełka za bramką
60' - Radović próbował zawalczyć na lewej stronie, ale Bochenek stał się dla niego równorzędnym rywalem nie pozwalając na zbyt wiele
61' - Szykuje się kolejna roszada. Do wejścia szykuje się Danijel Ljuboja
61' - Jednak najpierw akcja Arki zatrzymana przez Choto. Trzeba przyznać, że gracz rodem z Zimbabwe prezentuje się solidnie
62' - Legioniści tracą piłkę na lewej stronie. Arkowcy próbują zdobywać cenne metry boiska
62' - Szybko odzyskana inicjatywa i przed nami kolejne szukanie drogi do bramki gdynian
63' - Zmiana Legia:
Miroslav Radović -
Danijel Ljuboja
63' - Maciej Skorża nie da pograć serbskiemu duetowi. Ljuboja ma powalczyć o bramki do spółki z Blanco. Czekamy na owoce tej współpracy
64' - Rzeźniczak z dystansu.. hm.. i nic więcej do dodania, bo te uderzenie mówiąc delikatnie było.. niecelne
65' - Choto, Kiełbowicz do Blanco, który szukał Danijela, ale znalazł rywala.. Strata
65' - Zmiana Arka:
Marcin Radzewicz -
Piotr Tomasik
66' - Po jednym jokerze mają jeszcze obaj szkoleniowcy
67' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
67' - Mało przemyślane zagranie Jędrzejczyka, który przy linii autu wycina Tomasika, który dopiero co przywitał się z murawą
67' - Arka z wolnego w pole karne. Bronią się legioniści na przedpolu
68' - Legia lewą stroną. Ljuboja w pole karne do Blanco, ale odskakuje mu piłka na dobrych kilka metrów. Szkoda, bo gdyby się złożył do strzału, to Szlaga mógłby być w sporych tarapatach
69' - Połowa drugiej połowy za nami, a wynik wciąż bez zmian. Przypomnijmy, że to Legia gra z przewagą jednego gracza
69' - Bochenek ofiarnie ratował zespół przed rzutem rożnym... Nie udało się
70' - Ehhh.. korner i podanie do Rzeźniczaka. Nic z tego nie wyszło, to najkrótszy i najdelikatniejszy opis tej sytuacji
72' - Jeszcze 20 minut do końca spotkania i jeśli wynik nie ulegnie zmianie, ponownie usłyszymy wyświechtane frazesy o trudach zawodów, o rewanżu, w którym musimy wygrać i to zrobimy, a także o tym, iż przewaga z grą jednego gracza nie zawsze wychodzi na korzyść. Bla, bla, bla.. Do roboty!!!
72' - Tymczasem Tomasik poszkodowany przez Żyrę
72' - Zmiana Legia:
Artur Jędrzejczyk -
Jakub Wawrzyniak
73' - Taktyczna zmiana, bo wiadomo, że Maciej Skorża obawiał się kolejnej kartki dla "Jędzy"
73' - Piłka lata z jednego skrzydła na drugiej nad polem karnym Legii, a goście na to...? Na to, na to nic!
74' - Rzeźniczak wpada z piłką w pole karne Arki, ale czysto odebrana piłka.. Jeszcze Ljuboja, jeszcze zakręca na lewą stronę, ale Szlaga przechwytuje dośrodkowanie
74' - Wawrzyniak zapędza się na prawej flance. Tomasik ratuje się faulem. Będzie okazja do wrzutki w pole karne
75' - GOL! Danijel Ljuboja! (Legia)
75' - No w końcu! Kiełbowicz zagrał precyzyjnie w pole karne, gdzie Ljuboja z kilku metrów posyła głową piłkę między słupki
76' - Tym samym legioniści wychodzą na prowadzenie i taki rezultat faktycznie jest pozytywnym prognostykiem przed rewanżem. Podkreślam - wynik, nie gra.
77' - Zamknięta Arka, ale czego się spodziewać grając w osłabieniu. Wychylić się, żeby dostać trzecią bramkę?
77' - Aj! Świetne zagranie Ljuboji, który prostopadłym podaniem daje szansę Rzeźniczakowi. Ten wpada w pole karne, żeby trącić futbolówkę, ale uprzedza go Szlaga
78' - Pogubili się legioniści przed polem karnym ekipy z Pomorza
79' - Kowalski z prawej flanki. Interweniuje Kuciak! Jeszcze Surdykowski, ale kompletnie niecelnie uderza
79' - Akcja Legii, czyli wymiana kilku podań i.. strata na 20. metrze.
81' - Zmiana Arka:
Jakub Kowalski -
Patryk Jędrzejowski
83' - Długie podanie w kierunku Tomasika, który precyzyjnie zagrywa do Jędrzejowskiego.. Zabrakło strzału i Kuciak nie pozwolił na wyrównanie przez gości
84' - Swoją drogą to straszne, że oglądamy futbol na takim "poziomie" na tym etapie rozgrywek. To jest półfinał Pucharu Polski. Rozgrywek, które w zamyśle miały być prestiżowe...
84' - Legionistów może usprawiedliwiać fakt, że w sobotę grają z Ruchem Chorzów i kalendarz spotkań jest dość napięty. Sęk w tym, że dziś nie brakuje dublerów, a prezentują się..
85' - Blanco na spalonym
86' - Jarzębowski chciał rozegrać piłkę z Kasperkiewiczem, ale były legionista za mocno podawał do partnera z zespołu. Kuciak wznowił grę od bramki
87' - Aj! Gdyby Tomasik wykazał się większą precyzją, to mogło być naprawdę gorąco pod polem karnym. Wymienili kilka podań, ale Tomasik nie trafił precyzyjnie w piłkę. Bramkarz Legii nie miał większych trudów z wyłapaniem futbolówki
89' - Końcowe minuty. Arka szuka jeszcze swojej szansy na doprowadzenie do remisu
89' - Gol. O właśnie, on gra.. Wszedł Wolski na drugą połowę i.. gdzie on jest?
90' - Kurrrrcze co za niefrasobliwość. Tylko odrobina szczęścia sprawiła, że Arka nie wyrównała
91' - Jest 90 minuta. Arka grając w osłabieniu, o tej porze, powinna dawno oddychać rękawami. Powinna wyraźnie przegrywać. A co oglądamy? Ofensywne akcje gdynian, którzy mogli doprowadzić do remisu!
91' - No to Wawrzyniak, Ljuboja, Gol, Żewłakow...
91' - Sędzia dolicza 2 minuty
92' - Blanco dostaje podaje na lewej stronie. Wycofanie.. Legioniści już jakby czekają, żeby zejść do szatni
92' - Bochenek jeszcze z prawego skrzydła, ale prosto w rękawice Kuciaka
93' - I jeszcze raz Blanco i lewa strona. Gol w środku.. Kiełbowicz w pole karne i...
93' - Koniec meczu!

Sędzia gwiżdże ostatni raz. Legia wygrywa 2-1 wywożąc korzystną zaliczkę przed rewanżem. Jednak sama gra nie napawa optymizmem przed potyczką z Ruchem Chorzów
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na więcej z dzisiejszego meczu na stronę główną Legionisci.com