Dickson Choto 4
Inaki Astiz 15
Jakub Wawrzyniak 14
46' Nacho Novo 9
82' Ivica Vrdoljak 21
Janusz Gol 5
71' Michał Kucharczyk 18
Miroslav Radović 32
Danijel Ljuboja 28
Jakub Szumski 29
Tomasz Kiełbowicz 11
Jakub Rzeźniczak 25
71' Rafał Wolski 27
82' Ismael Blanco 22
46' Michał Żyro 33

Potknięcie w Łodzi

W sobotnim meczu 26. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa zaledwie zremisowała w Łodzi z Widzewem 1-1. Dla gospodarzy trafił z rzutu karnego Radosław Matusiak, natomiast dla przyjezdnych gola zdobył Michał Kucharczyk. Stołeczny zespół nadal przewodzi w tabeli ekstraklasy i na swoim koncie ma 49 punktów. Drugi w klasyfikacji jest Śląsk Wrocław (46 oczek), a trzeci Ruch Chorzów (44). Trzeba jednak zaznaczyć, że klub ze Śląska swój mecz w tej kolejce rozegra dopiero jutro.

Od pierwszego gwizdka arbitra obie ekipy miały trochę problemów z konstruowaniem składnych akcji ofensywnych, ponieważ murawa na stadionie w Łodzi pozostawiała wiele do życzenia. W 10. minucie gry Widzew przeprowadził pierwszą groźną kontrę, jednak Marcin Kaczmarek nie potrafił wykorzystać dobrej pozycji do oddania strzału i trafił wprost w Artura Jędrzejczyka. Na odpowiedź legionistów nie trzeba było długo czekać. Kilkadziesiąt sekund potem gracze Macieja Skorży pobiegli prawą flanką, stamtąd Jędrzejczyk dokładnie podał do Nacho Novo, ale ten z bliskiej odległości strzelił w poprzeczkę. Legia wciąż naciskała swojego rywala, czego efektem była kolejna okazja na objęcie prowadzenia. W 18. minucie z dystansu szczęścia spróbował Janusz Gol i z największym trudem piłkę ponad poprzeczkę zdołał wybić Maciej Mielcarz. Wielki napór "wojskowych" dał skutek pięć minut później. Jakub Wawrzyniak otrzymał po rzucie rożnym futbolówkę tuż przed polem karnym, przytomnie podał do wbiegającego w szesnastkę rywala Michała Kucharczyka, który nie dał żadnych szans golkiperowi łodzian. Legioniści za chwilę mogli uzyskać drugie trafienie, lecz bardzo mocny strzał z daleka strzelca pierwszego gola z problemami odbił Mielcarz.
W 33. minucie Marcin Kaczmarek poprowadził akcję lewym skrzydłem, zacentrował do Łukasza Brozia i jego uderzenie głową obronił Dušan Kuciak popisując się efektowną robinsonadą. Niestety, pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy widzewiacy wyrównali. Iñaki Astiz kopnął we własnym polu karnym szarżującego Kaczmarka i sędzia nie mając wątpliwości podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Radosław Matusiak i pewnym strzałem po ziemi doprowadził do stanu remisowego.

Niedługo po zmianie stron Legia nie wykorzystała szansy na dobre wejście w drugą połowę. Rozgrywający dzisiaj dobre zawody Michał Kucharczyk z łatwością poradził sobie z defensywą gospodarzy, dograł w pole karne do Miroslava Radovicia, ale Serba w ostatnim momencie zablokowali przeciwnicy. W 54. minucie z ponad 30 metrów z rzutu wolnego okazję miał Danijel Ljuboja, jednak trafił wprost w stojących w murze graczy z Łodzi. Z biegiem czasu gra wyraźnie straciła na atrakcyjności. Zawodnicy obydwu klubów nie stwarzali już tak ciekawego widowiska, jak chociażby w pierwszych kilkunastu minutach pojedynku. Dopiero na kwadrans przed zakończeniem starcia, Widzewowi udało się zagrozić legionistom. Z prawej strony jeden z graczy gospodarzy dośrodkował wprost do Marcina Kaczmarka, lecz jego bardzo mocny strzał z woleja z trudem na rzut rożny wybił Kuciak. W 78. minucie piłkę do siatki wpakował wprawdzie Radović, jednakże sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną Ljuboji, który absorbował uwagę bramkarza Widzewa. W jednej z ostatnich akcji spotkania szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogli przechylić łodzianie. Mehdi Ben Dhifallah znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Legii, ale ten wygrał z nim pojedynek.

Autor: Wiśnia

16:54 - Witamy ze stadionu w Łodzi
16:55 - Pogoda na razie dopisuje. Świeci słońce, a na stadionie są już pierwsi kibice. Meczu z powodu zakazu i remontu sektora gości nie obejrzą fani Legii
16:56 - Piłkarze Legii sprawdzili już stan murawy... tylko jedna połowa prezentuje się nieźle. Wygląda to tak:
17:13 - Na rozgrzewkę wychodzą bramkarze Legii i Krzysztof Dowhań
17:14 - Między słupkami stanie oczywiście Dusan Kuciak, na rezerwie pozostaje Jakub Szumski
17:19 - Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn
17:22 - Słyszymy gwizdy, a to oznacza, że na rozgrzewkę wybiegli piłkarze Legii
17:24 - Widzew zagra w jednolitych czerwonych strojach. Legia w biało-czarnym zestawieniu
Rafał Janas udziela przedmeczowej wypowiedzi stacji Canal+
Trwa rozgrzewka legionistów:
Na trybunach znaleźliśmy Marcina Komorowskiego, który jest kontuzjowany. Komor pozdrawia kibiców:
17:58 - Obie ekipy wychodzą na murawę. Widzewiacy śpiewają swój hymn "Legia to..."
17:59 - Jeszcze zmiana stron. W pierwszej połowie legioniści będą atakowali na gorszą część murawy

1' - Rozpoczęli gospodarze
2' - Wawrzyniak wybija piłkę z pola karnego Legii
2' - Jędrzejczyk na prawej stronie, strata... ale dobrze Dickson Choto przejmuje piłkę
3' - W narożniku Choto dał się zepchnąć pod linię i musiał wybijać na aut
4' - Faul Astiza przy linii bocznej
5' - Ostre dośrodkowanie w pole karne, ale dobrze piłkę złapał Dusan Kuciak
7' - Drugi faul Gola
8' - Novo przejął piłkę przebiegł sam 30 metrów, ale... nic z tego nie wyszło
9' - Prostopadła piłka Vrdoljaka do Kucharczyka, a ten naciskał obrońcę i mamy rzut rożny
10' - Radović nisko dośrodkował w pole karne, widzewiacy przerwali ten atak
10' - Kontra Widzewa, Choto niepewnie, ale Astiz dobrze wybija na aut
11' - Błąd Astiza do spółki z Vrdoljakiem dobra kontra Widzewa... 16 metr i ładnie uderzenie Matusiaka blokuje Jędza!
12' - Kucharczyk wślizgiem wybija na aut
12' - W ostatnich minutach dwa razy błysnął Mariusz Rybicki z Widzewa
13' - Novo faulowany na środku boiska przez Pinheiro
14' - Ivica przejął piłkę... teraz faul na Radoviciu
14' - Novo w poprzeczkę!!
15' - Dobra akcja prawą stroną. Jędza rozegrał piłkę z Ljuboją, który odegrał mu do linii, a ten dośrodkował płasko w pole karne, gdzie z pierwszej prosto w poprzeczkę uderzył Nacho Novo
15' - Kontra Legii. Radović do Gola na lewe skrzydło, ale ten dał się ograć obrońcy. Z autu Widzew
17' - Wawrzyniak na lewą stronę do Novo, ten dośrodkował w pole karne Widzewa ale lepsi obrońcy gospodarzy
18' - Ljuboja w pole karne do Radovicia, ten wywalczył rzut rożny
18' - Dośrodkowuje Nacho Novo
19' - Bomba Janusz Gola z ponad 30 metrów przeleciała tuż nad poprzeczką! Na dodatek Mielcarz jeszcze musnął ją palcami - rożny dla Legii
20' - Piłka wybita poza pole karne, z pierwszej próbował uderzać Kucharczyk - koszmarna próba
21' - Ciekawa kontra Legii. Najpierw dobrze piłkę rozegrali Kucharczyk i Ljuboja, a potem minimalnie niecelne podanie Radovicia do Novo
22' - Za wysoko uniesiona noga Ukaha
23' - Dośrodkowanie Ljuboji do Radovicia... ten przyjął piłkę przy linii końcowej i wywalczył rzut rożny
23' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
23' - GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24' - Wawrzyniak pięknie podbił piłkę, chwilę poczekał i idealnie wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Michała Kucharczyka, który z kilku metrów nie dał szans Mielcarzowi!!!
26' - Kucharczyk piętką do Gola, ten długa piłka po ziemi do Ljuboji... minimalnie za mocno
26' - Novo próbuje szarżować, ale na razie jakoś tak bez pomysłu
27' - Co to było! Rzut wolny z 35 metrów, jednoosobowy mur i potężne uderzenie Kucharczyka piąstkuje Mielcarz!
27' - Na spalonym Matusiak
31' - Dobry wykop Kuciaka, trzech legionistów próbowało przejąć piłkę... ale lepszy okazał się Bieniuk
32' - Astiz ładnie przejął dośrodkowanie Matusiaka
33' - Faulowany Vrdoljak
34' - Piękna interwencja Dusana Kuciaka!!! BRAWO!
35' - Kontra Widzewa, Matusiak próbował minąć Astiza, ale Hiszpan przepięknie odebrał mu piłkę!
36' - Na spalonym Nacho Novo
37' - Kuciak wybiega na 16 metr i daleko wybija piłkę
38' - Ljuboja na 16 metrze przytrzymuje piłkę (oczywiście czeka na Radovicia)... dośrodkowuje i mamy rożny
38' - Novo w narożniku... sędzia nakazuje mu przesunąć piłkę
39' - Z tej akcji nic nie wyszło... kontra WIdzewa i Kaczmarek faulowany w polu karnym przez Astiza. Legioniści mocno protestują. Podbiegli do bocznego, który zadecydował o tym... niestety decyzja jest nieodwołalna
40' - Matusiak ustawia piłkę na 11 metrze...
40' - GOL! Radosław Matusiak z karnego! (Widzew)
40' - Pewnie wykorzystana jedenastka przez Radosława Matusiaka. Kuciak rzucił się w swój lewy róg, a piłka poleciała w prawy. 1-1
42' - Choto głową do Kuciaka
43' - Żółta kartka: Hachem Abbes (Widzew)
45' - Dośrodkowanie Novo, główka Jędzy niecelna, ale i tak arbiter boczny dopatrzył się spalonego
46' - Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę
47' - Długie dośrodkowanie Vrdoljaka w kierunku Radovicia, ale we wszystko dobrze wmieszał się Maciej Mielcarz
47' - Rzut wolny dla Widzewa, będzie dośrodkowanie w pole karne Legii
48' - Bieniuk na spalonym
48' - Koniec pierwszej połowy

Po pierwszej części w Łodzi remis po bramkach Kucharczyka dla Legii i Matusiaka dla Widzewa.
Obie ekipy już na murawie. Drugą część rozpocznie Legia
Wojskowi z jedną zmianą. W miejsce Novo wszedł Żyro

46' - Zmiana Legia:

Nacho Novo -
Michał Żyro
47' - Dośrodkowanie w pole karne Widzewa, o piłkę walczył Gol i trochę ucierpiał w starciu z Ukahem
49' - Uderzenie Radovicia.. Bieniuk ratuje Widzew wybijając piłkę na róg!
51' - Jędrzejczyk głową podaje do Kuciaka. Ten daleko wykopuje, ale Żyro faulował w ataku
52' - Na spalonym Matusiak
55' - Zmiana Widzew:
Mariusz Rybicki -
Princewill Okachi
56' - Faul na Ljuboji ok 30 metrów do bramki
57' - Sam poszkodowany ustawia piłkę. Trzech legionistów w murze
57' - Słabe uderzenie Serba po ziemi prosto w nogi obrońców
57' - Ivica leży na murawie... ale chyba będzie wszystko ok
58' - Bieniuk fauluje Ljuboję blisko środka murawy
59' - Legioniści trochę się gubią w obronie, na szczęście widzewiacy nie potrafią na razie tego wykorzystać. Mecz zrobił się bardzo nerwowy
60' - Żółta kartka: Marcin Kaczmarek (Widzew)
64' - Astiz za lekko w kierunku Kuciaka, ale ten czujnie szybko wybiegł i wybił piłkę
65' - Zmiana Widzew:
Bruno Pinheiro -
Mehdi Ben Dhifallah
66' - A na trybunach oprawa widzewiaków o treści: ACAB - Nigdy się nie poddamy bo zasady są ważniejsze od prawa"
69' - Sędzia główny upomina słownie Mehdiego
70' - Teraz podobne upomnienie otrzymuje Vrdoljak. Rzut wolny dla Widzewa z 40 metrów
71' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Rafał Wolski
77' - Bardzo dobry strzał Kaczmarka, ale na szczęście Kuciak jest na posterunku. Słowak imponuje fantastyczną obroną
78' - Kontra WIdzewa.... za mocne podanie Matusiaka i piłka w rękach Kuciaka
79' - Kolejny faul na Ljuboji. Żyro dośrodkowuje w pole karne
79' - Korner dla Legii
79' - Legionistom zaczęło się spieszyć, ale Widzew również na składa broni
80' - GOL RADOVIC! Sędzia nie uznaje gola!!!!!!!
80' - Boczny, który podyktował karnego z kapelusza tym razem dopatrzył się spalonego
82' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Ismael Blanco
82' - Sędzia gwizdnął spalonego Ljuboji mimo, że ten nie dotknął piłki zmierzającej do siatki
82' - Zmiana Widzew:
Radosław Matusiak -
Mariusz Stępiński
83' - Faul Blanco
84' - Aut dla Widzewa na wysokości pola karnego Legii. Dobry odbiór Jędrzejczyka i na dodatek legionista faulowany
85' - Teraz Jędza zamiast odegrać do Kuciaka bawił się przy linii bocznej i stracił piłkę
86' - Legia w ataku
86' - Faul na Radoviciu
87' - Za niskie dośrodkowanie Wolskiego
88' - Żółta kartka: Rafał Wolski (Legia)
89' - Kuciak broni sam na sam z napastnikiem Widzewa!
89' - Faul Gola na środku boiska
90' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
90' - Żółta kartka: Ugochkwu Ukah (Widzew)
90' - Nerwy nerwy nerwy i dobrze piąstkuje Kuciak!
91' - Astiz wybija daleko na aut
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Spięcie zawodników obu drużyn!
92' - Żółta kartka: Janusz Gol (Legia)
92' - Żółta kartka: Mindaugas Panka (Widzew)
93' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
94' - KUCIAK RATUJE LEGIĘ!
95' - Bramkarz Legii wyskoczył jak z procy z pola karnego i uprzedził napastnika Widzewa, który wychodził sam na sam!
95' - Przerwa w grze, czas doliczony już minął...