8 Mateusz Machaj 77'
20 Kamil Poźniak
Dusan Kuciak 12
Artur Jędrzejczyk 2
80' Michał Żewłakow 6
Inaki Astiz 15
Jakub Wawrzyniak 14
47' Michał Kucharczyk 18
63' Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Kiełbowicz 11
63' Rafał Wolski 27
47' Ismael Blanco 22
80' Nacho Novo 9

Dno, kompromitacja, czarna rozpacz!

W jednym z najważniejszych meczów tego sezonu, Legia Warszawa przegrała w Gdańsku z Lechią 0-1. Jedynego gola zdobył tuż przed przerwą Jakub Wilk, który celnie przymierzył z rzutu wolnego. Porażka ta oznacza, że szanse podopiecznych Macieja Skorży na mistrzowski tytuł zmalały niemal do zera. W przyszłej kolejce "wojskowi" będą musieli wygrać u siebie z Koroną i liczyć na porażki Śląska, Ruchu i Lecha.

Już w pierwszych minutach spotkania dwie bardzo dobre okazje do zdobycia gola stworzyli sobie legioniści. Najpierw, po zamieszaniu w polu karnym, strzał po ziemi Janusza Gola odbił Sebastian Małkowski, a chwilę później, po dobrej główce Ivicy Vrdoljaka, golkiper gospodarzy popisał się efektowną robinsonadą. Z biegiem czasu przewaga gości zmalała i do głosu zaczęła dochodzić Lechia. W 13. minucie zaskakującym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy Kuciaka starał się pokonać Abdou Razack Traoré, jednak futbolówka minimalnie poszybowała ponad poprzeczką. Ten sam piłkarz, raz jeszcze zagroził Legii blisko kwadrans po rozpoczęciu meczu, ale podanie do niego wybiegając z bramki przeciął bramkarz z Warszawy. W 23. minucie reprezentant Burkina Faso wygrał w szesnastce przeciwników pojedynek główkowy i minimalnie posłał piłkę obok celu. Kilkadziesiąt sekund potem, po dobrze bitym kornerze, głową strzelał Krzysztof Bąk, lecz nie trafił nawet w światło bramki. Chwilę później, pierwszą od kilkunastu minut dobrą okazję stworzyła Legia. Janusz Gol z łatwością przejął piłkę na połowie rywala, jednak przegrał rywalizację sam na sam z Sebastianem Małkowskim.
Najlepszej jak dotąd okazji Lechia nie wykorzystała w 34. minucie. Po podaniu z głębi pola od Pawła Nowaka, tuż przed Dušanan Kuciakem znalazł się Deleu, który ostatecznie trafił wprost w interweniującego Słowaka. Niedługo przed przerwą, gdańszczanie zasłużenie objęli prowadzenie. Iñaki Astiz sfaulował pędzącego Traoré i arbiter słusznie podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Do stojącej piłki podszedł Jakub Wilk i uderzeniem lewą nogą pokonał Kuciaka, który chyba mógł nieco lepiej zachować się w tej sytuacji.

Niestety, po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Legia nadal grała fatalnie i nie dawała swoim kibicom żadnych nadziei na korzystny końcowy rezultat. Co więcej, w 55. minucie Lechia mogła prowadzić już różnicą dwóch goli. Po podaniu ze skraju boiska Traoré bliski pokonania własnego bramkarza był Michał Żewłakow. Bardzo słabo prezentująca się tego dnia drużyna Macieja Skorży szansę miała po godzinie gry. Danijel Ljuboja strzelał rzutu wolnego, ale piłka poleciała wysoko ponad bramką. W 73. minucie Deleu znakomitym dograniem obsłużył Pawła Nowaka, jednak ten z bliska nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry drugiego gola dla swojego zespołu mógł zdobył Patryk Tuszyński. Młody gracz z Gdańska nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kuciakiem, kiedy posłał piłkę obok legijnej bramki. Druga odsłona spotkania to bicie głową legionistów w przysłowiowy mur. Trzeba jednak oddać Lechii, że zagrała tego wieczoru jeden z najlepszych pojedynków w tym sezonie i w pełni zasłużenie zgarnęła trzy punkty.

Autor: Wiśnia

17:05 - Witamy z nowego stadionu Lechii w Gdańsku!
17:09 - Obok prezentujemy już składy obu drużyn. W Legii bez niespodzianek i bez zmian
17:10 - Gdański obiekt na Euro ze środka robi bardzo pozytywne wrażenie, ale dookoła trwają jeszcze prace.
17:43 - Stadion zapełnia się bardzo powoli. W tej chwili wygląda to bardziej niż słabo. Gdyby wszystkich posadzić obok siebie zmieściliby się na jednej trybunie za bramką
17:44 - Ultrasi Lechii przygotowali na to spotkanie jakąś oprawę, ale przy tej frekwencji jej rozłożenie będzie dość trudne
17:47 - Obie ekipy zakończyły już rozgrzewkę
17:59 - Piłkarze wychodzą na boisko. Legioniści na zielono-czarno. Lechia na biało
Rozpocznie Legia

1' - Radović traci piłkę. Aut dla Legii
2' - Faulowany Janusz Gol
2' - Długa piłka Astiza w kierunku Radovicia, ten przedłuża do Ljuboji, ale lepsi obrońcy
4' - Janusz Gol przed polem karnym, zagrywa do Kucharczyka, ten dośrodkowuje... jeszcze z drugiej strony Wawrzyniak - ogromne zamieszanie. Gol przyjmuje piłkę w polu karnym i uderza za słabo by pokonać Małkowskiego!
5' - Pierwszy rzut rożny dla Legii wywalczył Michał Żyro
5' - Dośrodkowanie Radovicia, piękna główka Vrdoljaka i jeszcze piękniejsza parada Małkowskiego ! Kolejny korner dla wojskowych
6' - Teraz indywidualnie Janusz Gol minął trzech rywali, ale jego uderzenie zostało zablokowane
6' - Kuciak wybiega poza pole karne i wybija piłkę na aut, choć i tak Jędrzejczyk był szybszy od napastnika gospodarzy
7' - Pierwszy atak Lechii, dośrodkowanie w pole karne i Astiz bez zastanowienia wybija na rzut rożny
7' - Faul Żyro na Bajiciu
8' - Na spalonym Traore
9' - Strata Vrdoljaka, Traore w polu karnym, ale zagrał najgorzej jak mógł.. .do będącego na 2 metrowym spalonym Deleu
10' - Faul Kucharczyka
13' - Bardzo ładne uderzenie Traore nad Kuciakiem ale obok bramki!
15' - Zablokowany strzał Kucharczyka
16' - Traore minimalnie zbyt głęboko do wbiegającego Wilka
17' - Prostopadłe podanie do Traore, ale Kuciak dobrze wybiega z bramki i daleko wykopuje piłkę
19' - Radović fauluje w ataku
20' - Żewłakow mija się z piłką po dośrodkowaniu Nowaka, ale na szczęście Wilk fatalnie przyjął piłkę
20' - Legia staneła, a Lechia atakuje. Kolejny rzut rożny po wybiciu piłki przez Jędzę
22' - Na spalonym Wilk
23' - Tymczasem Śląsk prowadzi z Jagiellonią 1-0
24' - Traore główkuje po dośrodkowaniu Deleu ale 2 metry nad poprzeczką. Po kwadransie Lechia widzą słabo grających legionistów ruszyła do odważniejszych ataków, a goście nie potrafią stworzyć żadnej składnej akcji
25' - Vrdoljak w polu karnym... próbuje ładnie zgrać do Ljuboi ale za mocno
26' - Beznadziejne dośrodkowanie Wawrzyniaka
26' - Astiz wybija piłkę spod nóg Traore i kolejny rożny dla gospodarzy
27' - Dośrodkowanie i minimalnie niecelne uderzenie głową w wykonaniu Krzysztofa Bąka
28' - Janusz Gol znakomicie odebrał piłkę obrońcy w polu karnym, ale musiał zbiegać do linii końcowej i wywalczył jedynie rzut rożny!
29' - Radović na spalonym
30' - Żewłakow zagrzewa kolegów do gry
32' - Rzut rożny dla Lechii Gdańsk
33' - Niecelne uderzenie Nowaka
33' - Vrdoljak tak długo czekał z podaniem aż stracił piłkę... na dodatek musiał faulować
33' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
34' - Kuciak broni sam na sam!!! Błąd wcześniej popełnił Jędrzejczyk
35' - Żółta kartka: Łukasz Surma (Lechia)
36' - Przerwa w grze, pomocy medycznej wymaga golkiper Lechii Sebastian Małkowski
37' - Prostopadłe podanie Kucharczyka w ostatniej chwili zablokował obrońca
39' - Długie podanie Wawrzyniaka w pole karne do Żyry, ale młody legionista jedynie przedłużył piłkę główką do Małkowskiegpo
39' - A tymczasem Śląsk prowadzi z Jagiellonią już 2-0
40' - W Kielcach Korona 0-1 Widzew
40' - Lech 0-0 Podbeskidzie
44' - GOL! Jakub Wilk! (Lechia)
46' - Zasłużone prowadzenie Lechii po bardzo ładnym uderzeniu Wilka z rzutu wolnego
46' - Sędzia dolicza 2 minuty
48' - Traore do Deleu, tam niepewnie Wawrzyniak, ale bardzo dobrze Kuciak
48' - Koniec pierwszej połowy

Śląsk 2-0 Jagiellonia
na chwilę obecną koniec marzeń o mistrzostwie... Niestety oprócz złego wyniku nie widać nic optymistycznego w grze wojskowych
Do wejścia szykuje się Ismael Blanco
Blanco zastąpi bardzo słabego Kucharczyka

48' - Zmiana Legia:

Michał Kucharczyk -
Ismael Blanco
48' - Faul na Radoviciu przy linii bocznej
49' - Radović dośrodkowuje w pole karne, ale spokojnie piłkę łapie Małkowski
50' - Nowak mija legionistów jak tyczki i na dodatek jest faulowanyu
52' - Żal na to patrzeć...
53' - Faul Jędrzejczyka
54' - Mocne uderzenie Deleu broni Kuciak. Szybko wykopuje ją daleko ale do nikogo...
56' - Lechia atakuje cztwerema zawodnikami, Traore wpada w pole karne.. kopie a Żewłakow niemal wbija piłkę do swojej bramki... to byłoby niezłe podsumowanie tego co wyprawiają piłkarze Legii
57' - Żółta kartka: Janusz Gol (Legia)
57' - Całkowita bezradność Gola, który stracił piłkę i złapał rywala za koszulkę...
58' - Ljuboja z meczu na mecz gra coraz bardziej z tyłu. Teraz już postanowił rozgrywać piłkę na własnej połowie. Co to ma być?!
60' - Vrdoljak i Żewłakow mają pretensje do arbitra, ale ten niewzruszony - faulował Jędrzejczyk
60' - Mocne starcie Wawrzyniaka z Janickim. Obaj leżą na murawę
61' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
63' - Faul na Blanco. Ponad 30 metrów do bramki Lechii. Ljuboja już złapał piłkę w ręce
63' - Wysoooko, wysooko nad bramką uderzał Ljuboja
64' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Rafał Wolski
66' - Wilk zagrał ręką, ale nie zauważyli tego sędziowie i skończyło się na faulu Jędrzejczyka
67' - Gospodarze prezentują oprawę z kostuchą i hasłem: "Wasze miasto brutalności jest niczym przy gdańskiej bezwzględności"
68' - Rożny dla Legii
69' - i kolejny korner... krótkie rozegranie
70' - dośrodkowanie ale do nikogo i kontra Lechii
70' - Zmiana Lechia:
Rafał Janicki -
Marcin Pietrowski
73' - To może taki ponury żarcik: A może Legia utrzyma lidera mimo porażki w Gdańsku?!
74' - A Lechia robi swoje. szybka kontra zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem
75' - Radović prosto w ręce bramkarza
77' - Zmiana Lechia:
Jakub Wilk -
Mateusz Machaj
78' -
81' - Zmiana Legia:
Michał Żewłakow -
Nacho Novo
81' - Legia gra wszystko na jedną kartę? Tylko jaką? Przecież remis NIC NIE DAJE!
82' - Zmiana Lechia:
Luiz Santos Deleu -
Patryk Tuszyński
84' - Akcja Lechii, dośrodkowanie wyłapuje Kuciak
86' - A drużyny, które poważnie są zainteresowane zdobyciem mistrzostwa wygrywają. Ruch 2-0, Śląsk 2-1
86' - Piłka w bramce Lechii po uderzeniu Blanco, ale Ljuboja był na spalonym
88' - Atakó Legii nie ma co opisywać. Własnie Tuszyński znalazł się sam na sam z Kuciakiem ale minimalnie przestrzelił!
88' - Na spalonym Traore
89' - Wolski do Gola, ale za mocno i piłka na aut. no to jest po prostu niewiarygodne co tu wyprawiają legioniści
90' - Gol faulowany
92' - Jeszcze 5 minut męczarni
94' - Wolski fatalnie niecelnie zza pola karnego
94' - Śląsk wygrał 3-1
95' - Żółta kartka: Patryk Tuszyński (Lechia)
95' - Ruch wygrał 2-0
96' - Jeszcze płaskie podanie w pole karne Żyry, ale po rykoszecie łapie bramkarz
96' - Lech wygrał 1-0
96' - Koniec meczu!
96' - Novo główkuje ale słabo...

DNO DNO DNO DNO DNO DNO DNO DNO DNO DNO!
Lechia zapewniła sobie utrzymanie, a po tym "fantastycznym" szoł Legia spadła na CZWARTE MIEJSCE
Legioniści leżą na murawie, czyli mniej więcej tak samo jak przez ostatnie 90 minut
Na murawie zostali Wawrzyniak, Ljuboja, Radović, Wolski i Żyro... leżą i siedzą bez ruchu