Artur Jędrzejczyk 2
Marko Suler 8
Jakub Wawrzyniak 14
Michał Kucharczyk 18
49' Michał Kopczyński 22
Ivica Vrdoljak 21
Dominik Furman 37
Michał Żyro 33
63' Marek Saganowski 9
Dusan Kuciak 12
Michał Żewłakow 6
Inaki Astiz 15
Danijel Ljuboja 28
Miroslav Radović 32
49' Daniel Łukasik 35
63' Bartosz Żurek 38

Lekko, łatwo i przyjemnie

Legia Warszawa grając w mocno zmienionym składzie pewnie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. W Brzesku w obecności tysiąca widzów legioniści nie dali szans pierwszoligowcowi. Do przerwy "wojskowi" prowadzili 1-0 po bramce Michała Kopczyńskiego. Po zmianie stron piłkę do bramki rywala skierowali jeszcze Michał Żyro (2 razy) i Marek Saganowski.

W pierwszym składzie drużyny Legii nastąpiło niemal całkowite przemeblowanie. Na ławce usiedli: Miroslav Radović, Michał Żewłakow, Danijel Ljubojia, Inaki Astiz, Daniel Łukasik i Dusan Kuciak, a do Brzeska w ogóle nie pojali Janusza Gol i Jakub Kosecki. W 13. minucie bardzo ładnie na czystą pozycję w polu karnym podał Ivica Vrdoljak, ale piłki nie potrafił opanować Michał Żyro i nic z tej akcji nie wyszło. W 20. minucie ładny rajd lewą stroną przeprowadził Jakub Wawrzyniak i idealnie wyłożył piłkę Dominikowi Furmanowi na 11 metr. Niestety młody legionista uderzył nieczysto. Chwilę później Marek Saganowski wypuścił sam na sam Michała Żyrę, ale bardzo dobrze zachował się bramkarz gospodarzy, który wybiegł na 16 metr i zdołał zablokować uderzenie legionisty. Gospodarze dwa razy dośrodkowywali w pole karne Wojciecha Skaby po stałych fragmentach gry, ale dwukrotnie dobrze piłkę wyłapywał golkiper Legii. W 35. minucie ładnie piłkę zdjął napastnikowi z głowy Skaba. W 42. minucie po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka głową uderzał Żyro, ale piłka przeleciała metr obok słupka bramki Okocimskiego. Chwilę później legioniści przeprowadzili składną akcję. Żyro dośrodkował w pole karne, Kucharczyk zgrał na 13 metr do Furmana, który wycofał piłkę na 18 metr, a Michał Kopczyński mierzonym strzałem umieścił piłkę w bramce. W doliczonym czasie gry rajd środkiem boiska przeprowadził Dominik Furman i został sfaulowany na 20 metrze. Sam poszkodowany podszedł do piłki i oddał celny strzał, który z trudem na rzut rożny wybił Dawid Mieczkowski.

Tuż po przerwie strzelec bramki doznał urazu i trener Jan Urban natychmiast zastąpił do Danielem Łukasikiem. Gospodarze zaryzykowali i rozpoczęli ataki większą ilością zawodników i to musiało się zemścić. Jedna z szybkich kontr legionistów zaowocowała bramką Michała Żyry, który po minięciu bramkarza wpakował piłkę od siatki niemal z końcowej linii boiska. W 58. minucie płasko w pole karne piłkę podał Michał Żyro, a Marek Saganowski wślizgiem dokonał formalności. Minutę później z dośrodkowania Łukasikowi wyszedł strzał w samo okienko, ale bramkarz zdołał wypiąstkować piłkę na rzut rożny. W 63. minucie na prawej stronie dał się Ogarowi dał się ograć Marko Suler i po podaniu w pole karne Marcin Szałęga stanął przed szansą na zdobycie gola, ale fatalnie przestrzelił nad poprzeczką. Następnie tuż nad poprzeczką z rzutu wolnego z 30 metrów uderzył Michał Żyro. Dwie miunty później Żyro ponownie ustawił piłkę - tym razem na 18 metrze - ale ponownie potężnie uderzona futbolówka przeleciała minimalnie nad bramką. Ten krótki zryw gości wystarczył by awansować do 1/8 finału krajowego pucharu. W .. minucie Tomasz Ogar z ostrego kąta oddał strzał w światło bramki, ale Skaba nie miał problemów z obroną, a chwilę później sam na sam z Miezkowskim wyszedł Michał Kucharczyk, ale bramkarz odbił jego strzał na rzut rożny. Trzy minuty przed końcem dwóch legionistów znalazło się sam na sam z Mieczkowskim. Żyro mógł podać do Żurka, ale zdecydował się na minięcie bramkarza płaski strzał do bramki.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 26 września lub 3 października.

Woytek

15:38 - Witamy ze stadionu w Brzesku!
Piłkarze Legii sprawdzają stan murawy, a ta faktycznie wygląda całkiem nieźle.
15:58 - Pogoda mocno wakacyjna. +29 stopni Celsjusza, lekki wiatr i palące słońce
16:13 - Znamy już składy obu drużyn. W Legii rządzi dziś młodzież
16:21 - Piłkarze Legii wybiegli na rozgrzewkę i zostali przywitani brawami.
16:21 - Miejscowy obiekt powoli się zapełnia, spotkanie obejrzy ponad 1000 kibiców

Spiker czyta składy, a my zastanawiamy się czy umrzemy z gorąca jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, czy uda się dotrwać np. do przerwy. Ruchu powietrza zero. Masakra.
Mogliby chociaż po zimnym piwku kopsnąć. Sponsor znaczy;)
Nie to, żeby był to cud architektury, ale tak piszemy, bo nic się nie dzieje
Za płotem rozciąga się widok na miejscową fabrykę browaru
O, idą piłkarze. Czas więc zacząć relację :-) Legię wyprowadza Ivo Vrdoljak
Obie drużyny zostały powitane brawami. Szkoda jedynie, że sektor gości pusty
No ale co - widzimy się na wyjeździe finałowym :P !

1' - Zaczęła Legia
2' - O, jest doping dla gospodarzy. Niewielki młynek wspiera Okocimskiego
3' - Odbiór Vrdoljaka. Żyro uruchamia Saganowskiego, ale źle
3' - Piłkarze z Brzeska na spalonym
3' - Faulowany Żyro na lewej stronie
4' - Dalekie dośrodkowanie do Kucharczyka, ten nawet dobrze przyjął, ale nie miał komu zgrać. Następnie potknął się Vrdoljak i gospodarze wyprowadzili akcję, kończąc ją nieudanym strzałem
5' - Furman chciał dograć do Saganowskiego w pole karne, ale przekombinował
5' - Dobry odbiór Vrdoljaka
6' - Bella zatrzymał na prawej stronie Kucharczyka
6' - Żyro dał się ograć z kolei na lewym skrzydle
7' - Legia stara się rozciągać grę na wszystkie segmenty boiska, żeby rywale mogli sobie trochę pobiegać
8' - Siedzimy sobie na tej trybunie i powoli mamy wrażenie, że przyklejamy się do pulpitów. Powiedzieliśmy sobie, że nie będziemy wykonywać żadnych zbędnych ruchów. Oby piłkarze nie kombinowali w tym kierunku ;-)
9' - Dośrodkowanie Żyry z wolnego w pole karne. Z daleka, ale wprost na głowę obrońcy Okocimskiego
9' - A na trybunach wypatrzyliśmy Jóźwiaka, Mazurka oraz B. Zająca (eks Wisła). VIP-ów a VIP-ów
10' - Saganowski na spalonym
11' - Fauluje Furman na środku boiska
11' - Nakładka Ivicy
12' - Wojciech Wojcieszyński mocno z wolnego, ale odważnie wychodzi Skaba i łapie piłkę
12' - Fauluje Kopczyński
13' - Walka o piłkę w górze
14' - Vrdoljak świetnie podał do Żyry w pole karne, ten powinien się odwrócić i strzelić gola. No właśnie - powinien...
15' - Teraz Żyro został uprzedzony w polu karnym przez Wieczorka
15' - "Tylko zwycięstwo Piwosze tylko zwycięstwo" - śpiewają miejscowi fani. Podoba nam się ten przydomek
17' - Żyro znów ograny na lewej stronie
17' - Sfaulowany Trznadel
20' - Biedny ten młynek Okocimskiego. Cały stadion miał odpowiadać kto wygra mecz. Ale jest za gorąco i reszta publiczności nie wykonuje zbędnych ruchów, hehe
20' - Kto nie śpiewa ten sp... - zdecydowali fani z młyna
21' - Na boisku nic ciekawego
22' - O, piłkarze Legii zrobili dwie groźne akcje. Najpierw do przodu ruszył skrzydłem Wawrzyniak. Podał do Furmana, lecz ten nieczysto trafił w piłkę. Ta, nieporadnie wybita przez obrońcę, wróciła jeszcze w pole, przyjął ją Kucharczyk, wrzucił, ale Saganowskiemu zdjęli tę piłkę obrońcy z głowy
23' - Żyro sam na sam i szybszy bramkarz
23' - Furman źle - prosto na kontrę. Ale spalili piłkarze z Brzeska, a konkretnie Zaniewski
24' - Żyro nie radził sobie na lewej stronie, więc zamienili się z Kucharczykiem
26' - Ładnie przepchnął się środkiem Kopczyński, ale strzał Rzeźniczaka został zablokowany
26' - Faul na Jędrzejczyku
27' - Kucharczyk czekał, czekał aż dojdzie do niego piłka (nie wykonywał zbędnych ruchów jak nam się wydaje), ale miał pecha, bo w drużynie Okocimskiego dość aktywny jest Wieczorek, który najpierw ogrywał Żyrę, a teraz Kucharza
28' - Dośrodkowanie w nasze pole karne, Jędrzejczyk wybija głową piłkę, którą następnie łapie Skaba
29' - Hehe, ale mamy ubaw czytając komentarze pod relacją, w których co chwilę jakiś "nieogar" pyta o transmisję tv, której CO PODKREŚLAMY PO RAZ SETNY nie ma
30' - A swoją drogą w młynie Okocimskiego wypatrzyliśmy kibica o ksywie Ogar. Ten pewnie ogarnia, że transmisji nie ma i nie trzeba mu tego pisać 201 raz
30' - Saganowski sfaulował bramkarza w "piątce"
31' - "Nie ma takiego miasta Warszawka" i "nie ma takiej transmisji tv Okocimski - Legia ;-)
33' - Do PAWEŁ KOŁECKI: racja ziomek! :) Czyli jeden Ogar na ławce a jeden w młynie
34' - Do Maciej Sott - nie ma się na czym skupiać
34' - Okocimski przedarł się w okolice szesnastki Legii, lecz piłkę wybija Rzeźniczak
34' - Faul na Furmanie
35' - To zagranie zdenerwowało Vrdoljaka, który ruszył do sędziego z pretensjami
35' - Dośrodkowanie w pole karne, ale Skaba jest na miejscu i udanie piąstkuje piłkę
38' - Okocimski próbował akcji oskrzydlającej (Zaniewski), ale napastnika z Brzeska uprzedził Jędrzejczyk
39' - Żyro na spalonym
40' - Do Paweł Gierczak - baw się dobrze, wypuść powietrze :)
41' - Na boisku nuda
41' - Rzeźniczak źle po skrzydle do Kucharczyka
41' - Żyro znów na spalonym. Trzeci raz
42' - Dośrodkowanie Rzeźniczaka w pole karne. Szukał Saganowskiego, ale lepszy był obrońca
43' - Teraz dośrodkowanie Kucharczyka i główkuje Żyro, ale niecelnie i zacznie bramkarz
43' - GOL! Michał Kopczyński! (Legia)
45' - Gooooool! Obejmujemy prowadzenie tuż przed przerwą. Dośrodkowanie Żyro, Kucharczyk zgrywa piłkę do środka do Furmana, a ten wycofał piłkę do nadbiegającego "Kopy", który silnym strzałem umieścił piłkę w siatce
46' - Rzut wolny dla gospodarzy
46' - Jacek Radosław decyduje się na strzał z daleka, ale uderzenie jest niecelne
46' - Sędzia dolicza minutę
47' - Żółta kartka: Wojciech Wojcieszyński (Okocimski)
47' - Furman zdecydował się na indywidualną akcję lewą stroną i rywale musieli go nieprzepisowo zatrzymać przed polem karnym
47' - Z wolnego uderza sam poszkodowany. Dobrze, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na róg
48' - Koniec pierwszej połowy

Udajemy się po coś zimnego, wam radzimy to samo
Leszek Pisz ogląda dzisiejszy mecz :-)
A strzelec bramki dla Legii wygląda tak:

48' - Zaczęli gospodarze, którzy muszą się odkryć i zaryzykować jeśli chcą jeszcze powalczyć o awans
48' - Tymczasem w ataku pozycyjnym Legia
49' - Piłka przypadkowo trafia do Zaniewskiego, który jednak nie daje rady pokonać obrońców Legii
50' - Zmiana Legia:

Michał Kopczyński -
Daniel Łukasik
50' - Zdobywca bramki dla Legii niestety jest zniesiony z boiska na noszach. Zastąpił go Łukasik
54' - Furman ograny przez Radosława, Okocimski wyszedł większą liczbą zawodników. Udany powrót zaliczył Łukasik i poszła kontra, ale źle zachował się Kucharczyk
55' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
55' - Legia prowadzi 2:0. Żyro minął bramkarza i z linii końcowej zdołał tak kopnąć piłkę, by lekko podkręcona przy słupku wpadła do bramki
58' - A na boisku pojawi się Tomasz Ogar :-)
59' - Zmiana Okocimski:
Łukasz Zaniewski -
Tomasz Ogar
59' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
59' - Teraz podręcznikowa bramka Legii. Podanie na skrzydło do Żyry, ten dośrodkowuje a akcję zamyka Marek Saganowski
60' - (Sagan przypomniał się kibicom, którzy pytają o niego w komentarzach pod relacją ;-) )
60' - Zmiana Okocimski:
Robert Trznadel -
Piotr Darmochwał
60' - Kibice Okocimskiego uznali, że to już czas, by zaśpiewać "Czy wygrywasz, czy nie"
61' - Faulowany Furman i biegnie tam Wawrzyniak, by zgłosić sędziemu pretensje
61' - Łukasik ni to strzelał, ni wrzucał piłkę w pole karne - w efekcie bramkarz musiał ją sparować na róg, co zresztą kosztowało go dużo wysiłku
62' - Rożny został rozegrany krótko, później wrzutka w szesnastkę, jednak tam do piłki skoczyli Suler i Jędrzejczyk - w efekcie sobie nawzajem przeszkodzili
64' - Zmiana Legia:
Marek Saganowski -
Bartosz Żurek
64' - Suler dał się ograć na skrzydle jak dziecko Ogarowi. Ten dośrodkował i Szałęga miał idealną sytuację bramkową, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nie ogarnął...
67' - Ładnie teraz rozgrywali sobie piłeczkę Wawrzyniak i Kucharczyk. Jakby wyszło, to jeden z nich wjechałby z piłką do bramki, no ale niestety "Wawrzyna" ostatecznie ubiegł bramkarz
67' - Żółta kartka: Radosław Jacek (Okocimski)
69' - Żółta kartka: Valentin Jeriomenko (Okocimski)
69' - Faulowany (ostro) Furman i sędzia kolejny raz sięga po kartonik. Będzie wolny sprzed linii pola karnego
70' - Żyro strzelał, ale przestrzelił
73' - Zmiana Okocimski:
Valentin Jeriomenko -
Tomasz Baliga
73' - Przed nami siedzi dziennikarz z "Dziennika Polskiego". Nieładnie podglądać, ale akurat zerknęliśmy ;) i już w 30. minucie miał gotowy tekst, w którym jeden z akapitów brzmiał "Legia grając na pół gwizdka wyeliminowała z Pucharu Polski Okocimskiego Brzesko"
74' - Składna akcja gospodarzy, w ostatniej chwili przerwał ją Rzeźniczak
74' - Gospodarze mieli rzut rożny, krótkie rozegranie, fatalne dośrodkowanie i było po akcji
75' - Suler ograł w pojedynku jeden na jeden Darmochwała, jednak potem gorzej poszło mu z rozegraniem akcji i było o włos od straty
75' - Żółta kartka: Tomasz Baliga (Okocimski)
76' - Suler w starciu z Darmochwałem, tym razem uciekł się do faulu
76' - Wolny dla Okocimskiego
76' - Mocny strzał lewą nogą Szałęgi, ale obok lewego słupka Skaby i nasz bramkarz tylko asekurował piłkę wzrokiem
77' - Faulowany Żurek
81' - Mocne uderzenie Ogara, broni Skaba
82' - Aaaaj. Kucharczyk przed świetną szansą, ale bramkarz intuicyjnie wybija piłkę na korner
82' - Żurek wrzuca z rożnego, do strzału składa się Furman. Uderzenie zostaje jednak zablokowane przez defensorów
88' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
89' - Żyro dobija Okocimskiego. Michał w dwójkowej akcji z Żurkiem przebiegł wiele metrów i spokojnie umieścił piłkę przy słupku
90' - Za mocne podanie Furmana do wbiegającego w pole karne Kucharczyka
91' - Koniec meczu!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Legia zrobiła to co musiała - awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Nasi piłkarze za bardzo się przy tym nie zmęczyli, więc będą mieli siły na czwartkowy rewanż z SV Ried ;]