Artur Jędrzejczyk 2
Michał Żewłakow 6
Inaki Astiz 15
Jakub Wawrzyniak 14
63' Michał Kucharczyk 18
Daniel Łukasik 35
Miroslav Radović 32
89' Jakub Kosecki 20
Danijel Ljuboja 28
69' Marek Saganowski 9
Wojciech Skaba 84
Dickson Choto 4
89' Janusz Gol 5
63' Jorge Salinas 7
Marko Suler 8
Jakub Rzeźniczak 25
69' Dominik Furman 37

Pierwsza strata punktów

Legia Warszawa zremisowała w ramach 4. kolejki ekstraklasy w Zabrzu z Górnikiem 2-2. Gole dla gości zdobyli Marek Saganowski i Dominik Furman, natomiast dla podopiecznych Adama Nawałki trafili Przemysław Oziębała i Adam Danch. "Wojskowi" stracili tym samym miano lidera tabeli i obecnie z 10 punktami na koncie są na drugiej pozycji.

Obie jedenastki jeszcze nie zdążyły na dobre wejść w spotkanie, a piłkę do bramki rywala skierował Marek Saganowski. W pierwszej fazie akcji bardzo dobrze zachował się Jakub Kosecki, który zwiódł jednego z rywali i oddał strzał w kierunku Łukasza Skorupskiego. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i kiedy wydawało się, że golkiper gospodarzy nie będzie miał problemów ze skuteczną interwencją popełnił fatalny błąd, co wykorzystał napastnik Legii. Chwilę później Górnik mógł doprowadzić do wyrównania. Najpierw w 11. minucie gry po strzale głową minimalnie pomylił się Aleksander Kwiek, a zaraz potem uderzenie tego samego piłkarza na trzynastym metrze odbił Dušan Kuciak.
Za niemal kwadrans swoją kolejną szansę miał Jakub Kosecki. Młody legionista tym razem próbował mocnego strzału zza pola karnego i Skorupski z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 28. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Michała Kucharzyka główkował Artur Jędrzejczyk, jednak minimalnie chybił. Pięć minut później biegnąc prawą flanką w kierunku osi boiska zbiegł Danijel Ljuboja, oddał mocne uderzenie na krótki słupek i na rzut rożny musiał wybijać Skorupski. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy kolejną okazję miał Kwiek, ale tym razem w porę zdołali go zablokować defensorzy z Warszawy.

W 53. minucie Danijel Ljuboja wypracował znakomitą szansę dla Jakuba Koseckiego, lecz ten po dograniu od Serba zamiast przyjąć sobie futbolówkę niepotrzebnie pospieszył się z oddaniem strzału i fatalnie się pomylił. Po godzinie meczu lewą nogą szczęścia spróbował Paweł Olkowski i piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Kuciaka. Kilkadziesiąt sekund potem słowacki bramkarz Legii na raty obronił strzał z daleka Arkadiusz Milika. W 72. minucie składną akcję przyjezdnych finalizował Radović, ale uczynił to na tyle słabo, że Skorupski nie miał problemów ze złapaniem piłki.
Dziewięć minut przed końcem spotkania do remisu doprowadził Przemysław Oziębała. Piłkarz Górnika wykorzystał niezdecydowanie Kuciaka oraz defensywy "wojskowych" i głową skierował futbolówkę do siatki po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Radość gospodarzy ze zdobycia gola nie trwała długo. W 84. minucie Dominik Furman zdecydował się na mocne uderzenie z lewego skrzydła, czym kompletnie zaskoczył Skorupskiego, który musiał po raz drugi skapitulować. Mimo wszystko to nie był koniec emocji tego wieczora. W doliczonym czasie gry rezultat ustalił Adam Danch, który po wrzutce ze skrzydła pokonał Kuciaka głową.

Autor: Wiśnia

Trwa prezentacja składów obu drużyn
Brawami został w Zabrzu przywitany znany tu dobrze i pamiętany trener Legii Jan Urban
Na budowie stadionu Górnika, tam gdzie do tej pory była Torcida, kibice rozłożyli flagi KSG
Ładna pogoda powitała nas w Zabrzu, świeci słońce, jest w miarę ciepło
Na trybunie VIP pojawił się selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik
Piłkarze wychodzą na murawę

1' - Rozpoczęła Legia
1' - Pierwsi akcję próbowali skonstruować gospodarze, ale dobrze interweniowali nasi obrońcy
3' - Górnik na spalonym
3' - Aut dla gospodarzy
4' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
5' - GOL dla Legii! W pole karne wpada Kosecki, robi zwód i oddaje strzał. Piłka odbija się od obrońcy, po rykoszecie łapie ją Skorupski, ale wypuszcza! Do futbolówki dopada Marek Saganowski i pakuje ją do pustej siatki!
6' - W odwecie na bramkę Legii pędzi Prejuce Nakoulma, ale nie ma pomysłu jak rozegrać akcję
7' - Saganowski strzelcem najszybszej bramki, jaka padła dla Legii w tym sezonie
8' - Górnik z autu
8' - Na trybunach komplet publiczności, czyli w obecnym stanie obiektu Górnika - 3 tysiące. Jest też mały młynek z jednej strony trybuny
9' - Rozegranie do środka do wysuniętego Saganowskiego, ale trochę za silne i piłkę przejmuje obrońca
10' - Akcja Górnika lewą stroną, interweniuje Kuciak, jednak wybija piłkę prosto przed siebie. Na szczęście najbliżej futbolówki jest jeden z legionistów
10' - Danch wyprzedził Koseckiego, który tym razem stał osamotniony przed polem karnym
11' - Milik pędzi lewą stroną, dośrodkowuje, Kwiek jest w znakomitej sytuacji, ale strzela obok bramki! Astiz reklamuje jeszcze, że w tej sytuacji była ręka gracza Górnika
12' - Znów groźnie pod bramką Legii. Nakoulma zbyt długo zwleka jednak ze strzałem, potem Kuciak wychodzi z bramki na 12 metr i wyskakuje niczym dobry blokujący w siatkówce
13' - Teraz Żewłakow na raty z Jędrzejczykiem zażegnali niebezpieczeństwo z naszej szesnastki
14' - W rewanżu akcja Legii i bardzo dobre wejście w pole karne Ljuboji. Przemyślane dośrodkowanie, jednak nie znalazł się nikt, kto by zamknął akcję
14' - Faulowany Saganowski
15' - Rożny dla Legii po akcji lewą stroną Wawrzyniaka
15' - Do narożnika podchodzi Łukasik
16' - Ach! "Jędza" i "Ljubo" skutecznie sobie przeszkodzili po dośrodkowaniu
17' - Nakoulma na spalonym. Wcześniej przy próbie strzału zabrzanina przekopany został przed szesnastką Radović
17' - Dobre przejęcie piłki przez Kwieka, który od razu zagrywa do Milika. Ten jednak traci piłkę
18' - Strzał Kwieka tym razem bez problemu broni Kuciak
20' - Znów interweniuje Kuciak i znów skutecznie - tym razem po strzale po ziemi
20' - Bembem wrzuca piłkę z prawego skrzydła. W polu karnym jest jednak tylko Astiz, który wybija futbolówkę
20' - Wciąż atakuje Górnik
21' - O, gospodarze aż do 20. minuty wytrzymali dziś z obrażaniem Legii
21' - Spalony "Prezesa" Nakoulmy
22' - Ljuboja na spalonym
22' - Na razie z przebiegu gry ciekawsze akcje stwarza Górnik
23' - Jędrzejczyk postanowił biec z piłką wzdłuż linii pola karnego, w końcu ktoś musiał go zatrzymać. Stracił piłkę i Górnik poszedł z kontrą
24' - Kontra Nakoulmy skończyła się tak, że napastnik Górnika sam się "zamotał" i Żewłakow na spółkę z drugim kolegą z defensywy odebrał mu piłkę
24' - Rożny dla Legii
25' - Wrzutka Łukasika, piłka trafia w twarz defensora przed bramką, że aż łapie się za głowę. Strzelać próbuje Saganowski jednak mocno nad bramką
25' - Ładne rozegranie Ljuboji i strzał Koseckiego z daleka. "Kosa" dał petardę na bramkę Skorupskiego. Ten z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką
26' - Rożny dla Legii
26' - Będzie jeszcze aut dla nas
26' - Kucharczyk wywalczył korner
27' - Saganowski o włos a przejąłby piłkę
28' - Tak czy owak piłka dla nas
28' - Saganowski z Koseckim skonstruowali dobrą dwójkową akcję (po przerzucie Ljuboji), jednak obrońca wyłuskał "Kosie" piłkę spod nóg
28' - Teraz źle Ljuboja - stracił piłkę
29' - Kucharczyk dośrodkował w pole karne, a tam piłkę uderzył Jędrzejczyk. Minimalnie niecelnie - obok słupka!
29' - Legia zaczyna "łapać" rytm gry
30' - Przy piłce jednak gospodarze. Łukasik fauluje Olkowskiego
30' - Rzut wolny z daleka dla KSG
30' - Będzie dośrodkowanie...
31' - Piłka spada pod nogi niepilnowanego "Prezesa" po tym, jak minęli się z nią w wyskoku obrońcy Legii. Ten jednak zawahał się, nie wiedział jak "ugryźć" spadającą z góry futbolówkę, i w ostatniej chwili zatrzymał go, wybijając głową, Łukasik
31' - Górnik na spalonym
32' - Wrzutka Kucharczyka, obrońca Górnika interweniuje wybijając piłkę klatką piersiową w dość pokracznej już postawie
32' - Wolny z daleka dla Legii. Idzie do tego stałego fragmentu gry Łukasik
33' - Kiepska wrzutka "Miłka", gracz Górnika spokojnie główkuje, ekspediując piłkę w okolice linii środkowej boiska
34' - Środkiem biegnie Radović, który odzyskał piłkę na naszej połowie. Dogrywa do Ljuboji, a ten decyduje się na mocny i niewygodny strzał. Skorupski odbija piłkę i będzie rożny
34' - Tym razem z rogu dośrodkowywał Kucharczyk
34' - Gra toczy się obecnie na połowie Górnika
35' - Górnik wychodzi z kontrą
35' - "Prezes" jest jednak zagoniony przez legionistów na połowę Górnika
35' - Odzyskujemy piłkę
35' - Strata Ljuboji
36' - Aut dla Legii, wcześniej potknął się Saganowski, któremu piłkę w pole karne dobrze podał Ljuboja
36' - Dośrodkowanie, wyskakuje do piłki malutki Kosecki i nawet nie jest bez szans w starciu z rywalami, ale ostatecznie górą defensywa gospodarzy
37' - Faulowany przez Jędrzejczyka Nakoulma w doskonałej sytuacji do oddania strzału z wolnego
37' - Legioniści ustawili się w murze
37' - Milik i Bembek oraz Kwiek szykują się do strzału
38' - Strzelał Kwiek, piłka ominęła mur, ale ominęła także bramkę. Kuciak kontrolował lot piłki i odprowadził ją wzrokiem
38' - Nakoulma fauluje pod linią boczną "Jędzę"
39' - Strata Wawrzyniaka, fatalna, ale nasz obrońca wrócił za rywalem i z kolei odebrał mu piłkę czystym wślizgiem
39' - Faulowany Saganowski w okolicach linii środkowej
39' - Piłka do osamotnionego w polu karnym Koseckiego, który jednak nie bardzo ma co zrobić z takim podaniem
40' - Chwila walki o piłkę w górze. Główka za główką
40' - Ljuboja dobrze do ustawionego na linii szesnastki Saganowskiego, ten stał tyłem do bramki i próbował odegrać do wbiegającego z prawej strony Kucharczyka, ale trochę za wolno to zrobił i rywale zdążyli się odpowiednio ustawić
40' - Aut dla gospodarzy
42' - Piłka do Nakoulmy, ten odwraca się w stronę bramki Kuciaka i uderza, Żewłakow przepuszcza piłkę
43' - Astiz zwija się z bólu na murawie. Sędzia liniowy pokazuje, że legionista był faulowany
43' - Piasecki wzywa piłkarzy Górnika na rozmowę, ale nie daje kartonika
43' - Decyzja sędziego już wzburzyła trybuny, które oczywiście bluzgają Legię
44' - Kibice z Zabrza uważają, że sędziowie dali się złapać "na krzyk"
44' - Kwiek świetnie się złożył do strzału, który na szczęście został zablokowany
45' - Saganowski wypracował dobrą sytuację, podał na skrzydło do Koseckiego, ten dośrodkował, a w polu karnym niespodziewanie zobaczyliśmy Radovicia, który jednak strącił piłkę obok bramki
46' - Faulowany Dusan Kuciak
46' - Koniec pierwszej połowy

Co możemy napisać w przerwie? Pierwsze 20 minut zdecydowanie dla Górnika,ale co z tego, skoro to Legia strzeliła bramkę...? Potem gra się wyrównała i obie strony stworzyły po kilka ciekawych sytuacji
Legioniści wracają na murawę
Jest i Górnik
Hm wygląda na to, że pomyliliśmy się w pierwszej połowie, bo teraz właśnie połowę zacznie Legia

46' - I już - jedziemy!
47' - Aut dla Górnika
48' - Ładne zagranie Kucharczyka, odegranie techniczne do Łukasika
48' - Kucharczyk biegnie skrzydłem, faulowany przez Gancarczyka
49' - Kucharczyk mocno dośrodkowuje w pole karne, tam piłkę głową uderza Saganowski, jednak trochę nad poprzeczką i tym razem Skorupski nie musi się "starać" popełnić błędu
50' - Górnik buduje atak pozycyjny
50' - Dobra interwencja Łukasika
51' - Wawrzyniak zaliczył udany odbiór po czym... minął dwóch rywali i dobiegł aż do pola karnego. Tam jednak zdecydował się już podać piłkę i niestety zrobił to źle. Było uderzać "Wawrzyn"...:)
52' - Wszędobylski Wawrzyniak :D tym razem znalazł się z drugiej strony pola karnego i próbował dośrodkować
52' - Żółta kartka: Inaki Astiz (Legia)
53' - Fauluje Inaki Astiz a Górnik śpiewa swoją ulubioną piosenkę (czyt. antylegijną)
53' - Wolny dla Górnika...
53' - Płaskie dośrodkowanie po ziemi prosto w nogi Kucharczyka, którego jeszcze asekuruje Astiz
53' - Dobry odbiór Bembna
54' - Dobra wymiana piłki - Wawrzyniak do Ljuboji, ten doskonale dostrzegł przed Skorupskim Saganowskiego. Napastnik Legii w dobrej sytuacji, ale lepszy tym razem bramkarz
55' - Strasznie niecelny strzał Koseckiego, tak na wysokość trzeciego piętra w bloku. "Kosa" dostał jednak niezbyt precyzyjne podanie od Ljuboji, więc można go usprawiedliwić, gdyż nie miał czasu ułożyć się dobrze do tego uderzenia
56' - Świetna piłka Ljuboji do Koseckiego, ten jednak nie doszedł do piłki. Szkoda, by byłby w sytuacji sam na sam
57' - Łukasik fauluje Milika
57' - Wolny dla Górnika...
57' - Mocny strzał Bembna i Kuciak odbija piłkę do boku. Aut dla zabrzan
58' - Kosecki wywala piłkę po aucie Górnika "byle dalej" od własnej bramki
58' - Kwiek składa się do strzału z daleka a Kuciak znów odbija piłkę niczym siatkarz
59' - Kolejna akcja Górnika, tym razem jednak dośrodkowanie mija pole karne i wszystkich piłkarzy
59' - Ta akcja podrywa jednak trybuny, które zaczynają głośniej dopingować
59' - Legia konstruuje niegroźną akcję, zakończoną co prawda strzałem, który z łatwością wyłapuje Skorupski
60' - Faulowany Łukasik
60' - Kibice Górnika gwiżdżą, uważając że Kuciak opieszale wybija piłkę
61' - Zła decyzja Astiza. Zamiast puścić piłkę do Kuciaka, decyduje się na interwencję głową, co zupełnie mu nie wychodzi i piłka trafia do Olkowskiego. Ten strzela na szczęście obok słupka. Gwoli sprawiedliwości Kuciak nie wyszedł z bramki i Astiz może bał się do niego zagrywać
61' - Aut dla gospodarzy
62' - Sprytne odegranie zabrzan w polu karnym, ale tym razem Kuciak dobrze rzuca się po piłkę
63' - Strzał z bardzo daleka, a Kuciak wypluwa piłkę. Na szczęście bramkarz naprawia swój błąd
63' - Wejdzie na boisko Salinas
64' - Zmiana Legia:

Michał Kucharczyk -
Jorge Salinas
65' - Dobry odbiór Żewłakowa, jednak później stoper zgłupiał (chyba z wrażenia, że tyle przebiegł z piłką) i przewrócił się
66' - Kosecki odgrywa pod linię szesnastki do Salinasa, ten jednak gubi piłkę
66' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
66' - Radović wyciął "Prezesa". Sędzia sięga po kartonik
68' - Kuciak dobrze interweniował, ale upadając coś sobie zrobił i zwija się z bólu
70' - Aut dla Legii
70' - Faulowany Żewłakow
70' - Zmiana Legia:
Marek Saganowski -
Dominik Furman
71' - Nabity Salinas i wznowi grę Górnik
73' - Zamieszanie w polu karnym. Upada jeden z zabrzan, legioniści wybijają piłkę, a miejscowi domagają się - nie wiedzieć czemu - jedenastki
73' - Dośrodkowanie Radovicia, jednak Salinas jest za niski by wygrać taki pojedynek z bramkarzem
75' - Kiepski strzał Radovicia, który miał dużo miejsca i dużo czasu, a zagrał płasko i lekko po ziemi, tak że Skorupskiemu pozostało tylko wystawić ręce i złapać piłkę. A dogrywał dobrze "Jędza"
75' - Dobra interwencja głową Jędrzejczyka
76' - Dobre podanie Ljuboji do Salinasa, ten rusza w bój, ale jest osamotniony i dobrze pilnowany
76' - Jędrzejczyk faulowany w wyskoku
77' - Zmiana Górnik Z.:
Bartosz Iwan -
Marcin Wodecki
77' - Strata Jędrzejczyka i będzie aut dla gospodarzy
78' - Fragment kopaniny na boisku
78' - Dobre dogranie Salinasa do Radovicia, ten był w dobrej sytuacji, ale w ogóle nie ruszył do piłki. Zaspał znów nasz Mireczek
79' - Złe podanie Radovicia - dostał znów dobrą piłkę do Salinasa i odegrał ją do popularnego "nikogo"
79' - Kosecki na spalonym
81' - Radović faulowany
82' - Wolny dla Górnika z daleka
82' - GOL! Przemysław Oziębała! (Górnik Z.)
84' - Spóźnił się Kuciak, który za późno wyszedł z bramki i mamy remis w Zabrzu
84' - Górnik na spalonym
84' - No to mamy 7 minut do końca i remis 1-1
84' - Aut dla Legii
85' - GOL! Dominik Furman! (Legia)
85' - AHAHAHA! PRZEPRASZAM, 2-1 GOOOOL
85' - Ale gol Furmana haha! Dostał piłkę pod autem, podbił piłkę a ta zaczęła spadać, spadała spadała i spadła do siatki :D
86' - Zmiana Górnik Z.:
Paweł Olkowski -
Gabriel Nowak
86' - Do końca spotkania 5 minut. Trzeba uważnie zagrać w obronie, bo Górnik na pewno nie zrezygnuje z ataków
87' - Znów dużo czasu miał Radović i znów uderzył anemicznie po ziemi
88' - Fantastyczny gol tego Furmana. Uciszył trybuny w Zabrzu, które są w szoku i nie mogą się podnieść
88' - Faulowany Kosecki. Krzyknął i od razu pokazał w kierunku ławki, że potrzebna będzie zmiana
89' - Piłkarze wykorzystują przerwę w grze, uzupełniają płyny. Sędzia na pewno doliczy parę minut wobec urazu "Kosy"
89' - Koseckiego znoszą z boiska na noszach
90' - Wejdzie za naszego młodzieńca Janusz Gol
90' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Janusz Gol
91' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
91' - Jędrzejczykowi rywal wszedł nakładką, a sędzia odgwizdał... faul dla Górnika i jeszcze ukarał legionistę za komentarze
92' - Radović wyraźnie nie nadąża, próbuje "dojść" rywala łapiąc go ręką za koszulkę
92' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Aut dla gospodarzy
92' - Doliczone minuty nie służą Legii. Jak to wpadło?!
93' - Chyba samobój Astiza...
93' - GOL! Adam Danch! (Górnik Z.)
93' - Radović w polu karnym, niestety zamotał się legionista
94' - Jeszcze raz wyłuskuje rywal piłkę Radoviciowi
94' - Końcowe sekundy w Zabrzu...
95' - Piłka trafia w pole karne do Gola, ten natychmiast się odwraca i mocno uderza, ale Skorupski dobrze interweniuje
95' - Gol dla Górnika padł natomiast po ostrej wrzutce, Danch dostawił głowę
95' - Jeszcze róg dla Górnika
96' - Kuciak minął się z piłką
96' - Koniec meczu!

Nie udało się niestety wygrać w Zabrzu. Bardzo dobry mecz, dużo sytuacji, ale niestety dla nas tylko remis. Straciliśmy bramkę już w doliczonym czasie gry