Arkadiusz Głowacki 6
Michał Czekaj 3
Jan Frederiksen 55
Cezary Wilk 28
60' Michał Chrapek 6
Maor Melikson 5
79' Łukasz Garguła 10
68' Ivica Iliev 77
Cwetan Genkow 8
Michał Miśkiewicz 1
Kew Jaliens 2
Gordan Bunoza 3
60' Rafał Boguski 9
Daniel Sikorski 23
79' Alan Uryga 8
68' Michał Szewczyk 6

Kosą w Wisłę

W drugim piątkowym starciu 7. kolejki ekstraklasy Legia pokonała w Warszawie po dobrym widowisku Wisłę 2-1. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Jakub Kosecki, dla krakowian trafił Łukasz Garguła. "Biała Gwiazda" kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak w 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Cezary Wilk.

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że goście będą grali tego wieczoru o pełną pulę. Wisła dowodzona przez Tomasza Kulawika grała bez kompleksów i była częstym gościem pod bramką strzeżoną przez Dušana Kuciaka. Krakowianie swoją lekką przewagę udokumentowali w 13. minucie gry. Do wykonania rzutu wolnego z ostrego kąta szykował się Łukasz Garguła, ale zamiast dośrodkować w szesnastkę legionistów postanowił oddać bezpośredni strzał. Piłka po jego uderzeniu wpadła w samo okienko legijnej bramki i zaskoczyła nie tylko golkipera gospodarzy, ale i całą drużynę stołecznego klubu. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Trzy minuty potem, po ładnej akcji całej drużyny, do wyrównania doprowadził Jakub Kosecki. Młody pomocnik "wojskowych" skorzystał z dobrego podania od Miroslava Radovicia i uderzeniem z półwoleja zmusił bezradnego Pareikę do kapitulacji. Chwilę potem Legia miała szansę wyjść na prowadzenie, lecz strzał z rzutu wolnego Danijela Ljuboji był niecelny. W 22. minucie raz jeszcze zaatakowała Legia. Po dobrym podaniu od jednego z partnerów główkował Ivica Vrdoljak i z dużym trudem interweniował bramkarz Wisły. Napór warszawskiego klubu trwał nadal, a aktywna na początku "Biała Gwiazda" została zepchnięta do defensywy. Obrona przyjezdnych po raz drugi została złamana w 25. minucie. W pole karne krakowskiego klubu dograł Jakub Rzeźniczak, futbolówkę opanował Janusz Gol, który przytomnie oddał piłkę Koseckiemu, a ten uderzeniem po ziemi znalazł drogę do siatki.
Kolejne minuty to boje obydwu jedenastek głównie w środku pola. Wisła przebudziła się dopiero w 35. minucie, gdy na strzał lewą nogą zza szesnastki zdecydował się Ivica Iliev i po raz pierwszy dobrą obroną popisał się Kuciak. Na odpowiedź legionistów nie trzeba było długo czekać. Kilkadziesiąt sekund potem aktywny w tym meczu Radović spróbował szczęścia uderzeniem z dystansu, jednak był niedokładny i piłka przeleciała obok lewego słupka Pareiki. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy okazję na wyrównanie miał Maor Melikson, lecz z dobrej pozycji źle podał do Cwetana Genkowa.

Niedługo po zmianie stron Iliev starał się zaskoczyć Kuciaka strzałem w krótki róg, ale Słowak był bardzo czujny. Przez kwadrans po zmianie stron na placu gry nie działo się zbyt wiele. Wisła nie zdecydowała się jeszcze zagrać na tyle ofensywnie, aby pozwolić Legii na przeprowadzenie szybkiej kontry. W 63. minucie na prawej flance dynamicznie przedarł się Jorge Salinas, jednak Paragwajczyk nie spojrzał, gdzie ustawieni są partnerzy i finalnie podał bardzo niedokładnie. Pięć minut potem Genkow rozegrał dwójkową akcję z Boguskim, a ten pomylił się strzelając zza pola karnego.
W 76. minucie indywidualnym wejściem popisał się Radović - Serb ograł na skrzydle Jana Frederiksena i oddał groźne uderzenie, lecz na posterunku był Sergei Pareiko. Estończyk raz jeszcze wykazał się kilka minut później, kiedy ponownie okazał się lepszy od "Rado". W doliczonym czasie gry wyraźnie głodny gola serbski pomocnik nie wykorzystał dotąd swojej najlepszej sytuacji. Po podaniu od Michała Kucharczyka Radović mocnym strzałem starał się zaskoczyć bramkarza oponenta, ale ten szczęśliwie sparował jego uderzenie na słupek.

Autor: Wiśnia

20:40 - Witamy ze stadionu Legii! Za pięć minut początek spotkania
20:41 - Na Żylecie około 250 osób. Z kolei trybuna Brychczego zapełniła się dziś dziećmi z akcji "Kibicuj z klasą"
Wojciech Hadaj zachęca zgromadzonych do odśpiewania "Mistrzem Polski jest Legia". Na trybunie Deyny tak na oko póki co 50% zajętych miejsc
Piłkarze wychodzą na boisko. Legioniści na biało-czarno. Wiślacy w jednolitych czerwonych strojach
Miroslav Radović zachęca kibiców do dopingu

1' - Rozpoczęła Wisła
2' - Aut dla Legii po zagraniu piłki przez Salinasa
3' - Zderzenie Astiza i Genkova.
4' - Na spalonym Genkov
4' - Faul Salinasa przy linii bocznej w środkowej części boiska
5' - Janusz Gol odzyskał piłkę, ale na krótko
5' - Teraz dobra interwencja Artura Jędrzejczyka, który zastępuje dziś na pozycji stopera Michała Żewłakowa
7' - Gol podaje do Radovicia, ale ten nie zdołał przejąć futbolówki
7' - Kontra Wisły zakończona strzałem Maora Meliksona - nad bramką Dusana Kuciaka
8' - "Marek Saganowski" skandują kibice
8' - Rzut rożny dla Wisły
9' - Dośrodkowanie wybija głową Jędrzejczyk, ale przejęli wiślacy... jeszcze jeden korner
9' - Krótkie rozegranie zakończone uderzeniem nad bramką
10' - Faul Jakuba Koseckiego na 35 metrze. Dośrodkowanie... na spalonym piłkarz Wisły
12' - Niecelne uderzenie Ivicy Vrdoljaka zza pola karnego
14' - Żółta kartka: Jakub Rzeźniczak (Legia)
14' - Rzut wolny dla Wisły po faulu z boku pola karnego Rzeźniczaka
14' - Garguła podchodzi do piłki
14' - GOL! Łukasz Garguła! (Wisła K.)
15' - Ależ idealnie wpasował Garguła piłkę do siatki!
16' - Uderzył bezpośrednio Garguła i trafił w samo okienko po krótkim słupku. Legioniści totalnie zaskoczeni, spodziewali się dośrodkowania
16' - I odezwali się po raz pierwsi kibice Wisły, którzy wcześniej nie prowadzili dopingu
16' - Melikson uderza z daleka, ale bardzo niecelnie
17' - GOL! Jakub Kosecki! (Legia)
18' - Prawą stroną pobiegł Ljuboja, podał Radovicia, który wyłożył ją sobie pod linię końcową i zagrał na środek pola karnego do Koseckiego, a ten mocnym uderzeniem od słupka pokonał Pareikę!
18' - Ivica nieprzepisowo powstrzymany przez Wilka... rzut wolny z 20 metrów!
18' - Żółta kartka: Cezary Wilk (Wisła K.)
19' - Ljuboja uderza, ale niestety obok bramki
21' - Janusz Gol miał zatrzymywać rywala, ale dał się ograć i rożny dla GTS
21' - Jędrzejczyk trochę przeszkadzał Kuciakowi przy interwencji, ale wspólnie dali radę wybić piłkę
22' - Rożny dla Legii wywalczył Kosecki
22' - Zmierza do kornera Salinas
23' - Główkował Ivica Vrdoljak i Pareiko z dużym wysiłkiem łapie piłkę, choć przez chwilę nawet ją wypuszcza, ale za moment naprawia swój błąd
24' - Faulowany Jovanović
25' - Zła decyzja Ljuboji. Chciał sam zrobić akcję, ale trafił na mur czterech wiślaków
25' - Głowacki fauluje Radovicia, około 30 metrów do bramki
26' - GOL! Jakub Kosecki! (Legia)
27' - Salinas przedłużył główką dośrodkowanie, piłka spadła pod nogi Gola, a ten wycofał do Koseckiego! "Kosa" puścił piłkę między nogami Pareiki i prowadzimy 2-1
30' - Kosecki idzie na przebój między dwóch rywali. Odbija się jak piłeczka od Czekaja, ale sędzia nakazał grać dalej
31' - Akcja Wawrzyniaka, lecz legionista zatrzymany na linii pola karnego
32' - Rzeźniczak i Radović idą prawą stroną. Serb dośrodkowuje, ale Czekaj dobrze wyciąga nogę i wybija piłkę
33' - Kontra Wisły zakończona nieudanym podaniem jednego wiślaka do drugiego. Z drugiej strony za mocne podanie do Koseckiego
34' - Teraz świetna akcja Ljuboji. Przyjął tyłem do bramki i odegrał do Radovicia. Ten wbiegł w pole karne, chciał uderzyć trochę z fałsza, ale zeszła mu ta piłka i minęła bramkę w znacznej odległości
35' - Rzeźniczak wdał się w drybling przy linii bocznej i wywalczył aut
36' - Ljuboja do Ivicy, ten strzela dość nieporadnie, ale piłka spada do zaskoczonego Ljuboji i ten ponownie stara się skonstruować akcję. Tym razem bez skutku
36' - Iliev uderza, Kuciak piąstkuje, potem sytuację świetnie wyjaśnia Jędrzejczyk
37' - Przerwana akcja Radovicia, który dość swobodnie prowadził sobie piłkę wzdłuż linii pola karnego
38' - Radović uderza, lecz obok bramki
39' - Błąd Ivicy, który traci piłkę w polu karnym, lecz na szczęście jest jeszcze Astiz, który ją wybija
39' - Iliev próbuje podać pod linię końcową, ale partner nie daje rady dojść do futbolówki
40' - Wolny dla Legii, lecz z daleka
40' - Wawrzyniak z autu
41' - Salinas idzie z indywidualną akcją, ale znów zaliczył poślizg na czystym polu. Wydaje się, że Jorge kiepsko dobrał buty do warunków na boisku
42' - Jędrzejczyk sprytnie naprawił błąd Rzeźniczaka
43' - Znów dobrze czyści Jędza po tym jak Rzeźniczak stracił piłkę w rogu boiska
43' - Ljuboja wywalczył rzut rożny
43' - Zmierza do kornera Salinas
43' - Złe dośrodkowanie Salinasa, zbyt głębokie, Pareiko łapie piłkę
44' - Pareiko wprowadza piłkę do gry ze dwa metry za polem karnym, ale sędzia tego nie zauważa
44' - Słaby strzał Gola z daleka
45' - Źle wybił piłkę Pareiko i zacznie z autu Legia
45' - Rzeźniczak strzelił Gargułę piłką prosto w głowę
47' - Zagapiła się obrona Legii - Melikson świetnie wszedł w uliczkę i podał w stronę Genkowa, ten na szczęście był na tyle nieprzytomny, że nie wykorzystał okazji
47' - Koniec pierwszej połowy

47' - Rzeźniczak wybija na aut - wszystko na wysokości pola karnego Legii. Garguła niedokładnie i Vrdoljak daleko wybija piłkę
47' - Faul na Ljuboji
48' - Kosecki wywalczył rzut rożny
49' - Piłka przeleciała nad głowami zawodników i spadła na 11 metr pod nogi Jędrzejczyka, ale ten nie był w stanie oddać celnego strzału
51' - Słabe uderzenie Ilieva bez problemu broni Kuciak
52' - Faul Salinasa na środku boiska
52' - Żółta kartka: Jorge Salinas (Legia)
53' - Faul Astiza ok 30 metrów do bramki Kuciaka. Garguła ustawia piłkę
55' - Jakub Rzeźniczak opatrywany przez lekarzy - obędzie się bez noszy
58' - Zbyt mocne podanie do Koseckiego
58' - Zmiana Legia:

Jakub Rzeźniczak -
Marko Suler
58' - Kontuzjowany Rzeźnik musiał jednak opuścić boisko
59' - Jędrzejczyk próbował indywidualnie przedostać się na pole karne, ale zakończyło się nieudaną próbą dośrodkowania
60' - Rzut rożny dla Legii wykona Salinas
60' - Zmiana Wisła K.:
Michał Chrapek -
Rafał Boguski
61' - Dośrodkowanie Ljuboji, Vrodljak główkuje i mamy kolejny korner
61' - Teraz nieudana próba strzału Koseckiego - trafił prosto w Radovicia
63' - Salinas wpadł w pole karne... ale źle dośrodkował na środek pola karnego - nikogo tam nie było
64' - Radović biegnie środkiem boiska - 20 metr... i prosto w nogi obrońcy zagrywa piłkę...
65' - Salinas dośrodkowuje z rożnego... obrońcy wybijają.
66' - Wawrzyniak pięknie przy końcowej linii... pole karne.. podanie do Gola, ale ten na raty opanowuje piłkę i jego strzał został zablokowany!
67' - Radović wypatrzył na lewej stronie Koseckiego, piłka przeleciała obok obrońcy Wisły, ale Kosa nie zdołał dobrze opanować piłki
68' - Od bramki rozpoczyna Dusan Kuciak
69' - Zmiana Wisła K.:
Ivica Iliev -
Michal Szewczyk
71' - Faul Jędrzejczyka - blokuje kontrę Wisły
72' - Strata Radovicia. Kontra Wisły i faul Jędrzejczyka na Meliksonie
72' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
72' - Garguła dośrodkowuje i Vrdoljak wybija głową
72' - Strzał Meliksona broni Kuciak
74' - Zagranie ręką przez wiślaka!
74' - Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona: Cezary Wilk (Wisła K.)
76' - Długa piłka do Ljuboji.. pole karne, wycofanie do Radovicia.. Serbowie wymieniają piłkę... Jędrzejczyk bardzo ładnie dziś walczy. Podanie do Rado, a ten uderza za lekko by zaskoczyć Pareikę
78' - Niebezpieczeństwo pod bramką Legii zażegnał Jędza... kontra...
79' - Salinas uderza nad poprzeczką!
79' - Brawa otrzymuje Jakub Kosecki, który opuszcza boisko
79' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Michał Kucharczyk
79' - Zmiana Wisła K.:
Łukasz Garguła -
Alan Uryga
80' - Radović sam, sam sam.. uderza z ostrego kąta ale Pareiko broni!
81' - Na spalonym Genkov
81' - Genkov fauluje Jędrzejczyka. Legioniści domagają się kartki dla wiślaka
82' - Żółta kartka: Cwetan Genkow (Wisła K.)
84' - Zmiana Legia:
Janusz Gol -
Dominik Furman
85' - Furman przejął piłkę, ale sędzia uznał, że faulował przy tym Boguskiego
86' - Dobry powrót Kucharczyka
86' - Ljuboja stracił piłkę, postanowił ją odzyskać i sfaulował Meliksona
87' - Znakomita sytuacja dla Wisły. Genkow znalazł się sam na sam z Kuciakiem i uderzył nad poprzeczką!
89' - Baaardzo nieudana próba strzału Furmana
90' - Kucharczyk popędził lewą stroną, podał w pole karne do Radovicia, ten przyjął piłkę.. uderzył a Pareiko sparował na słupek!
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
93' - Genkow wywalczył rzut rożny
93' - Pareiko biegnie w pole karne Legii
93' - Wawrzyniak wybija głową na kolejny rzut rożny
93' - Pareiko nadal w polu karnym Legii
94' - Pareiko główkuje... nad bramką!
94' - Z rzutu wolnego legioniści. Krótkie rozegranie Furmana
95' - Koniec meczu!

Po trzech remisach z rzędu legioniści znowu wygrywają! Drużyna Jana Urbana była zdecydowanie lepsza od Wisły - trzy punkty zostają w stolicy!