Inaki Astiz 15
Jakub Wawrzyniak 14
Miroslav Radović 32
Ivica Vrdoljak 21
86' Dominik Furman 37
Michał Kucharczyk 18
Marek Saganowski 9
78' Wladimer Dwaliszwili 13
Wojciech Skaba 84
86' Janusz Gol 5
Michał Żewłakow 6
Marko Suler 8
Tomasz Brzyski 17
Jakub Rzeźniczak 25
78' Michał Żyro 33

Legia na tronie w podwójnej koronie!

Legia Warszawa tylko zremisowała 1-1 w Łodzi z Widzem w ramach piątkowego spotkania 28. kolejki ekstraklasy. Gola dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Łukasz Broź. Dla legionistów trafił natomiast Marek Saganowski, który w drugiej połowie mógł przesądzić o wygranej "wojskowych", ale zmarnował stuprocentową okazję na pokonanie Macieja Mielcarza.

Przez pierwsze minuty spotkania akcja toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Widzew od początku starał się grać bardzo agresywnie i uniemożliwiać Legii szybkie rozgrywanie akcji. W 11. minucie gry łodzianie po raz pierwszy zmusili do interwencji Dusana Kuciaka. Golkiper "wojskowych" pewnie złapał piłkę kopniętą przez Bartłomieja Pawłowskiego z ostrego kąta. Odpowiedź graczy Jana Urbana nadeszła kilka chwil potem. Jakub Wawrzyniak ładnie wszedł w pole karne po podaniu od Michała Kucharczyka, zagrał wzdłuż bramki strzeżonej przez Macieja Mielcarza, lecz tam żaden z jego partnerów nie zdołał skierować piłki do siatki. W 15. minucie Sebastian Dudek zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak bez problemów interweniował bramkarz Legii. Cztery minuty później zdeterminowanie Widzewa przyniosło skutek. Bartłomiej Pawłowski pobiegł lewą flanką, a wpadając w szesnastkę legionistów został sfaulowany przez Artura Jędrzejczyka. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i słusznie podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł etatowy wykonawca tego fragmentu gry w ekipie łodzian - Łukasz Broź. Prawy defensor widzewiaków nie miał problemów z pokonaniem Kuciaka - pewnym strzałem w lewy dolny róg zmusił słowackiego bramkarza do wyciągnięcia piłki z siatki. Pomimo straty gola gra legionistów nie poprawiła się. Przez kolejne kilkanaście minut gracze Jana Urbana nie potrafili przedostać się pod bramkę gospodarzy i stworzyć poważnego zagrożenia.
W 34. minucie do dobrej sytuacji doszedł wreszcie Marek Saganowski. Napastnik Legii główkował po dośrodkowaniu Ivicy Vrdoljaka z głębi pola, lecz futbolówkę złapał Mielcarz. Kilka minut przed przerwą kapitan gości sam spróbował szczęścia strzałem zza pola karnego, ale "wojskowym" przyznano tylko rzut rożny.

W drugą połowę pojedynku nieco lepiej weszli legioniści. Piłkarze z Warszawy zagrali zdecydowanie bardziej ofensywnie niż w pierwszej odsłonie, co zaczęło przynosić efekty. W 56. minucie Dominik Furman dośrodkował w pole karne Widzewa z rzutu wolnego. W zamieszaniu w szesnastce gospodarzy najlepiej odnalazł się Inaki Astiz, którego strzał głową trącił jeszcze Marek Saganowski czym kompletnie zmylił zdezorientowanego Macieja Mielcarza i doprowadził do wyrównania. W 63. minucie Widzew miał okazję, żeby raz jeszcze pokonać Kuciaka i ponownie wyjść na prowadzenie. Mocno lewą nogą z pola karnego strzelał Mariusz Rybicki, ale był bardzo niedokładny. Chwilę potem z dobrej strony pokazał się Dudek, którego mocny strzał z dystansu z najwyższym trudem odbił bramkarz legionistów.
Kwadrans przed końcem meczu Wladimer Dwaliszwili zamiast zdecydować się na uderzenie zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji i ostatecznie piłkę przejęli mu defensorzy Widzewa. W 77. minucie z dystansu futbolówkę kopnął Bartłomiej Kasprzak, jednak piłkarz gospodarzy nie trafił nawet w światło bramki. Kilkadziesiąt sekund później stuprocentowej okazji nie wykorzystał Marek Saganowski. Napastnik "wojskowych" po dograniu od Radovicia z kilku metrów nie potrafił pokonać Mielcarza, który niemal już leżał na murawie. W 81. minucie zza pola karnego szczęścia próbował jeden z widzewiaków, ale nie pierwszy raz z bardzo dobrej strony pokazał się Kuciak. Trzy minuty potem w polu karnym piłkę dostał Saganowski, jednak jego uderzenie zostało z łatwością zablokowane. Chwilę później podobny los spotkał z kolei wprowadzonego Michała Żyro. W doliczonym czasie gry z półwoleja strzelał jeszcze Bartosz Bereszyński, ale bez najmniejszych problemów interweniował Mielcarz.

AKTUALIZACJA (25.05) // Wobec przegranej w sobotę Lecha Poznań legioniści już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie tytuł mistrzów Polski!

Autor: Wiśnia

19:45 - Witamy ze stadionu Widzewa Łódź!
19:46 - Znamy już składy obu drużyn. Legia bez Łukasika i Koseckiego. W ich miejsce Furman i Radović
Dusan Kuciak i Wojciech Skaba wyszli na rozgrzewkę. Oczywiście przywitały ich gwizdy i obraźliwa piosenka na Legię
Piłkarze wychodzą na murawę
Widzew prezentuje oprawę "Pamiętamy o rotmistrzu, widzewscy patrioci"
Zaraz ruszamy.

1' - Zaczęła Legia
2' - Widzew zaczął od tego co potrafi najlepiej, czyli piosenek o Legii. Ogólnie straszna tu bieda.
2' - Na boisku pierwsza akcja Legii, ale Saganowski na spalonym
2' - Astiz nie trafił w piłkę, błąd bez konsekwencji
3' - Przy piłce gospodarze
3' - Od bramki Kuciak
4' - Strata Dwaliszwiliego, ale Legia utrzymuje się przy piłce
5' - Piłka na osamotnionego z przodu Kucharczyka, ten przegrywa starcie o górną piłkę
5' - Chaos w środku pola
6' - Radović wdaje się w kiwkę i jest faulowany
6' - O piłkę pod linią końcową walczy Wawrzyniak, rozpocznie Widzew
7' - Piłka trafia do Rybickiego, ten chce pobiec środkiem, ale dobrze wraca za nim Furman i czysto odbiera mu piłkę
8' - Astiz podaje piłkę wprost pod nogi Kasprzaka, a ten od razu rusza na bramkę Kuciaka, radzą sobie z nim jednak nasi defensorzy
9' - Radović kręci rywalem pod linią i próbuje zagrać do wbiegającego kolegi, brakuje jednak dokładności
9' - Dudek wjeżdża w nogi Ivicy, sędzia odgwizduje faul
9' - Wcześniej traci piłkę Kucharczyk
11' - Strata Gruzina w środku pola
11' - Pawłowski próbuje wykorzystać okazję do kontry. Oddaje strzał, ale słaby i broni Kuciak
13' - Świetnie wypuścił Kucharczyk Wawrzyniaka. Ten mógł strzelać, zdecydował się na prostopadłe podanie wzdłuż linii bramkowej. Gruzin powinien to zamknąć golem, ale... nie skończył. Szkoda
15' - Za długo holował piłkę przed polem karnym Lado, wycofał do Furmana, ten do Vrdoljaka. Kapitan zdecydował się na strzał z daleka, ale fatalny
16' - Dudek przejmuje piłkę i decyduje się na desperacki strzał po ziemi. Prawie wyrwał sobie nogę ze stawu biodrowego
17' - Zaspany Furman zalicza stratę w środku pola. Gospodarze są zbyt zaskoczeni by iść ze skuteczną kontrą
18' - Dwaliszwili dobrze przyjmuje piłkę i mija obrońcę, ale w polu karnym nie ma pomysłu na rozegranie
19' - Rzut karny dla Widzewa!
19' - Jędrzejczyk wyciął Pawłowskiego
19' - GOL! Łukasz Broź z karnego! (Widzew)
20' - Broź dobrze strzela w prawy dolny róg i gospodarze obejmują prowadzenie
21' - Absurd. Po co Jędrzejczyk wycinał jednego osamotnionego gościa?
21' - Wolny dla Legii
21' - Wrzutka Furmana i główkuje Saganowski, ale wprost w ręce Mielcarza
22' - Jędrzejczyk powala pod linią rywala. Kartka
22' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
23' - Głębokie dośrodkowanie i piłka wpada prosto w ręce Mielcarza
25' - Niemrawa gra legionistów
25' - Powalony Bereszyński
27' - Strata Vrdoljaka pod linią
28' - Indywidualnie próbuje przedrzeć się w pole karne Kucharczyk, ale blokują go obrońcy
29' - Dwaliszwili traci piłkę pod linią końcową
31' - Abbes bardzo poszkodowany pada na murawę podczas całkiem nieźle zapowiadającej się akcji Legii
31' - Masa błędów Legii w środku pola
33' - Radović traci piłkę na skrzydle
33' - Aut dla Widzewa
34' - Zupełnie nieudany strzał widzewiaka po tym, jak piłka dość przypadkowo spadła mu pod nogi
36' - Długie podanie Vrdoljaka z głębi pola, piłka spada na głowę Saganowskiego, ale ten niestety nie uderza czysto i Mielcarz z problemami, ale łapie piłkę
36' - Odważne wyjście Mielcarza na skraju pola karnego i bramkarz wyprzedza nadbiegającego Saganowskiego
38' - Faul Saganowskiego na środku boiska
40' - Dwaliszwili nie doskoczył do piłki, jeszcze dobitka Vrdoljaka i jest róg
40' - Furman wrzucił na pierwszego
41' - Dobry powrót Saganowskiego na środku boiska - wyłuskuje piłkę spod nóg Kasprzakowi
43' - Beznadziejna wrzutka Bereszyńskiego, prosto w obrońcę
45' - Legia nieumiejętnie próbuje przechwycić piłkę
45' - Wrzutka z boku boiska, Kuciak piąstkował piłkę i zrobiło się nieco niebezpiecznie
46' - Bez pomysłu wrzucają legioniści piłkę w pole karne, nie dochodzą do niej ani Saganowski ani Dwaliszwili
46' - Minutę dolicza sędzia Musiał
47' - Wawrzyniak dobrze wycofuje piłkę do Kucharczyka, ten jednak trafia prosto w nogi rywali
47' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze już ponownie na murawie
Zaraz zaczynamy drugą połowę

46' - No i jedziemy z koksem.
47' - Ciekawostka. W I połowie nie było przerwy na picie...
47' - Groźnie Legia, Bereszyński dośrodkował z prawego skrzydła, ale niestety do nikogo.
48' - Atak próbuje zbudować Widzew, piłka wylatuje na aut, ale szybko traci ją "Bereś"...
49' - Oj... Niby blisko z Warszawy do Łodzi, ale "Rado" ewidentnie nie dojechał.
49' - Jakiś pożytek ze Stojanowa, tzn. z Dwaliszwiliego... Wywalczył aut.
50' - Niezły, jak na dzisiejsze standardy, atak Legii. Kończy się faulem Saganowskiego w polu karnym.
51' - Brawo "Lado". Tym razem Gruzin pięknie powalczył w środku pola, celnie zagrał i skrzydłem popędził Kucharczyk, ale dośrodkował lekko i prosto w ręce Mielcarza.
52' - Popis umiejętności technicznych "Beresia". Piłka w aut...
53' - Strata w środku pola Furmana, kontrę Widzewa kasuje Astiz, ale faulem.
53' - Wawrzyniak na róg.
54' - Groźnie? Nie, Rybicki na spalonym.
55' - Znów tracimy w środku, jest strzał, broni Kuciak, ale niepewnie.
56' - Ole, szarża "Jędzy" prawą stroną. Mamy aut. Jesteśmy przy piłce na ich połowie!
56' - Rzut wolny dla Legii. Furman...
56' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
57' - HA! GOOOOOL! MAAAAAREEEEEK SAAAAAGAAAAANOOOOOWSKI!!!
58' - A było to tak: dośrodkowanie z rzutu wolnego Furmana, główkował Wawrzyniak, potem jeszce Astiz i piłka wreszcie trafiłan a głowę Saganowskiego, który trafił do siatki.
58' - Wracamy do gry panie i panowie!
58' - Faulowany Pawłowski.
59' - I kontra Legii...
59' - Ale w końcu tracimy piłkę, ale zaraz ją odzyskujemy.
60' - Legia przycisnęła. Kolejne dobre dośrodkowanie "Beresia".
60' - Bardzo niecelny strzał Kucharczyka.
60' - Żółta kartka: Bartłomiej Kasprzak (Widzew)
61' - Kasprzak fauluje w środku pola Ivicę i łapie "żółtko".
61' - Przedzierał się Furman, ale był faulowany. Dogodna okazja do strzału...
61' - Furman...
62' - Za lekko niestety, choć po koźle.
63' - W przerwie nasi chyba zrozumieli o co walczą. Lepiej późno niż wcale. W każdym razie walczą.
64' - O, jest i groźnie pod naszą bramką. Drobny Rybicki przepchał się środkiem pola, ale uderzył na I piętro.
65' - Astiz kasuje atak Widzewa, ale szybko tracimy piłkę.
66' - Beznadziejnie z autu "Bereś". Po chwili fauluje i łapie żółtko.
66' - Żółta kartka: Bartosz Bereszyński (Legia)
67' - Brawo Kuciak! Z 20 metrów uderzał Dudek i pięknie obronił nasz bramkarz.
68' - Rozbujał się "Lado", ale szybszy był Mielcarz.
68' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego RTS.
70' - Widzew chyba zaczyna "puchnąć". Już sami oddają nam piłkę. Legia próbuje atakować pressingiem.
70' - Faulowany w środku pola Saganowski.
72' - Ładny atak Legii, szybka wymiana, ale Saganowski źle odgrywa do "Lado". W rewanżu Pawłowski, którego łatwo tym razem powstrzymuje Jędrzejczyk.
72' - Legia odzyskała piłkę na połowie gospodarzy, ale "Kucharz" chyba oberwał, bo leży i sędzia przerywa nasz atak.
74' - I znów Pawłowski zrobił wiatrak z "Jędzy", ale pomogli koledzy.
74' - Faulowany Jędrzejczyk.
75' - Dobra kontra Legii, dwa podania, w polu karnym Furman, ale niedokładne podanie od Kucharczyka.
76' - A Pawłowski znów się kładzie, jak mawiał klasyk.
77' - W końcu Pawłowski przewrócił się po faulu.
78' - Ładnie z piłką zabrał się Furman, ale tracimy jednak, a RTS radzi sobie z pressingiem.
78' - Strzał z dystansu Widzewa, bardzo niecelny.
78' - Zmiana Legia:

Wladimer Dwaliszwili -
Michał Żyro
79' - SAGAN! NO JAK MOŻNA BYŁO TEGO NIE TRAFIĆ?!
80' - Strzelał Żyro, po rykoszecie piłkę dostał Radović, pięknie zagrał do Saganowskiego, a ten z 4 metrów nie trafił do pustej bramki... Dramat...
81' - Dwie okazje dla Widzewa! Jedna po drugiej. Kontra RTS, ze strzałem z dystansu poradził sobie Kuciak, potem źle wybijał piłkę Jędrzejczyk, a do niej dopadł Pawłowski i huknął wysoko nad poprzeczką.
82' - Na spalonym Kaczmarek.
85' - Co za mecz! Kopanina, szaleństwo, od bramki do bramki.
85' - Faul na Furmanie.
85' - A w międzyczasie oszalał Wawrzyniak i pięknym rajdem przedarł się w pole karne.
85' - Furman źle z rzutu wolnego.
86' - Ale szansa Żyry! Jego strzał w polu karnym zablokowany!
87' - Zmiana Legia:
Dominik Furman -
Janusz Gol
87' - Jest i Gol. Janusz.
88' - Zmiana Widzew:
Jakub Bartkowski -
Michał Płotka
89' - Legia pod presją, Vrdoljak odegrał do Kuciaka.
90' - Składna akcja Legii, ale Radović wrzuca mięciutko prosto w ręce Mielcarza.
91' - Zmiana Widzew:
Sebastian Dudek -
Krystian Nowak
91' - Sędzia doliczył 4 minuty. No jeszcze!
93' - Doskonałę podanie "Sagana", ale "Kucharz" na spalonym. Chwilę wcześniej nasz skrzydłowy zatrzymał atak beznadziejnym dryblingiem.
93' - Zmiana Widzew:
Bartłomiej Pawłowski -
Alex Bruno
94' - Bereszyński! Prosto w Mielcarza! To chyba była piłka meczowa.
95' - Szansa dla Widzewa! Kuciak ratuje w sytuacji sam na sam!
95' - Słowak leży na murawie, interweniują masażyści.
96' - W razie czego mamy zmianę jeszcze. Ale Kuciak już wraca do siebie.
97' - Koniec meczu!

Po słabym meczu Legia tylko remisuje z Widzewem, choć okazji z obu stron nie brakowało. A w Łodzi fiesta. Gratulujemy niewątpliwego sukcesu, jakim jest remis z "wojskowymi".
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com