20 Patryk Mikita 46'
Luiz de Pontes Leanderson 1
de Carvalho Igor Juliao 2
Fialho Alan 4
72' Silva Leo Lelis 4
de Paula Afonso Ronan 66
74' Caetano da Silva Ze Lucas 9
Gabriel Ferreira Cassio 10
73' Santos da Silva Marlon 14
Ferreira Luiz Fernando 15
46' Henrique Dos Santos Lucas 17
46' Silvino da Cruz Peterson 19
de Souza Marquinhos 5
Bacas Neri Emerson 7
73' Farias Bruno Araujo 8
72' da Silva Jefferson Renan 11
Belenzier Christian 12
46' Paes Gustavo Santos 13
46' Goncalves Santos Robert 16
74' da Silva Rodrigues Euler 18

Legia wygrała Deyna Cup

W finałowym meczu Generali Deyna Cup Legia Warszawa pokonała Fluminense FC 2-0. Bramki dla "wojskowych" zdobyli Raul Bravo oraz Janusz Gol. Wcześniej w półfinale polski zespół ograł 2-1 Partizan, a Brazylijczycy byli natomiast lepsi od Austrii Wiedeń wygrywając 1-0. Trzecie miejsce w turnieju przypadło właśnie Austriakom, którzy wygrali dzisiaj z Partizanem 2-1.

Od początku spotkania to Legia starała się nadawać tempo meczu. Gracze Jana Urbana utrzymywali się częściej przy piłce i grając skrzydłami stwarzali zagrożenie pod bramką Leandersona. W 6. minucie gry legioniści objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego mocno uderzył Tomasz Brzyski, bramkarz Fluminense zdołał odbić ten strzał jak i dobitkę Dominika Furmana, ale wobec główki z najbliższej odległości Raula Bravo był już bezradny. Kilka chwil potem mogło być 2-0 dla warszawskiego zespołu. Z prawej strony w pole karne gości dośrodkował Brzyski, jednak w ostatnim momencie przed bramką niebezpieczeństwo zażegnali defensorzy rywala. Pierwsze kilkanaście minut to zacięta walka obydwu ekip w środku pola. Fluminense, dzięki zaawansowanym technicznie zawodnikom, nieco łatwiej wychodziło na pozycje, lecz Wojciech Skaba nadal był bezrobotny. W 16. minucie gry Jakub Rzeźniczak sfaulował Ze Lucasa i Brazylijczycy egzekwowali rzut wolny z około 25 metrów. Uderzenie Cassio nie było dokładne i bramkarz Legii nie musiał nawet interweniować. Nieco później legioniści przeprowadzili nieomal zabójczą kontrę. Na prawej flance ponownie pokazał się Brzyski. Prawy pomocnik gospodarzy mocno dośrodkował w pole karne, ale Micha Żyro nie poradził sobie mając obrońcę na plecach i ostatecznie stracił futbolówkę.
W 24. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego bliski skierowania piłki do bramki był Janusz Gol. Niedługo potem szczęścia spróbował Michał Kucharczyk, jednak jego próba zza pola karnego była bardzo słaba. Ten sam gracz w 32. minucie wpadł w szesnastkę oponenta, nie miał do kogo zagrać i zdecydował się na uderzenie, które zostało zablokowane. Fluminense przebudziło się chwilę później. Cassio przedarł się na prawej stronie i dograł do Lucasa. Strzał zawodnika z Brazylii nie był wystarczająco mocny i bez trudności obronił go Skaba. Kilka minut przed przerwą Legia mogła prowadzić różnicą dwóch goli. Z dystansu mocno piłkę kopnął Dominik Furman, futbolówka wyślizgnęła się z rąk Leandersona, który jeszcze na linii zdołał ją złapać. Bramkarz Fluminense za swój błąd zdołał się jednak zrehabilitować już za moment. Michał Żyro popędził lewą flanką, płasko podał do Michała Kucharczyka i ten mając przed sobą już tylko golkipera z Brazylii trafił wprost w niego.

Druga odsłona pojedynku rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Legia utrzymywała się przy piłce, a gracze Fluminense swoich szans upatrywali w kontratakach. W 51. minucie Dominik Furman posłał znakomite podanie z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Brzyskiego, lecz jego strzał pewnie wyłapał Leanderson. W 53. minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem z Brazylii po podaniu Michała Żyro znalazł się Patryk Mikita, ale trafił wprost w wychodzącego z bramki przeciwnika. Chwilę potem Fluminense powinno doprowadzić do remisu. Ze Lucas, będąc w polu karnym, opanował zagraną piłkę, jednak jego próbę w świetnym stylu obronił Skaba. Po godzinie gry na skrzydle znalazł się Dominik Furman, który sprytnym uderzeniem chciał przelobować Leandersona. W 62. minucie w szesnastkę Fluminense futbolówkę wrzucił Michał Żyro i główka ambitnie grającego Patryka Mikity poszybowała ponad celem. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. Cassio dostał podanie przed polem karnym Legii, lecz jego silny strzał złapał bramkarz "wojskowych".
W 67. minucie lewą flanką pobiegł Jakub Wawrzyniak, który zamiast podać do niepilnowanego Janusza Gola na siłę starał się zaskoczyć Leandersona i zrobił to nieskutecznie. Kilkadziesiąt sekund potem rzut wolny sprytnie rozegrał Furman krótko podając do Jakuba Rzeźniczaka, ten płasko podał do Mikity i znów zabrakło bardzo niewiele. Przez kolejne kilkanaście minut nie działo się zbyt wiele. Legia w pełni kontrolowała wydarzenia na placu gry nie dopuszczając przeciwnika bliżej bramki. W 77. minucie Janusz Gol podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Pomocnik gospodarzy otrzymał podanie od Jakuba Wawrzyniaka tuż przed polem karnym i uderzeniem niemal w samo okienku nie dał żadnych szans Leandersonowi. Siedem minut przed końcem Bruno chciał bezpośrednim strzałem z wolnego zaskoczyć Skabę, jednak ten był czujny i nie dał się zaskoczyć.

13:02 - Witamy ze stadionu Legii.
13:03 - Na finał musimy jeszcze poczekać, a przed chwilą rozpoczął się mecz o trzecie miejsce pomiędzy Austrią Wiedeń a Partizanem Belgrad
13:14 - Przed szansą na gola stanęła Austria, ale Hosiner za długo holował piłkę i obrońcy mu ją wybili
13:16 - Z drugiej strony podobnie zachował się Malbasić, popełniając błąd techniczny w przyjęciu
13:45 - Koniec pierwszej połowy. Niewiele ciekawych sytuacji stworzyły obie ekipy, stąd też wynik 0-0 nie zaskakuje
14:02 - W tym momencie rozpoczęła się druga odsłona meczu o "brąz"
14:10 - Kapitalną akcję przeprowadził Partizan. Wymienili kilka szybkich podań w polu karnym Austrii i przed niemal pustą bramką stanął Mitrović. Uderzył jednak tak nieprecyzyjnie, że trafił piłką w nogi przelatującego bramkarza
13:20 - Kolejna krótka wymiana piłki w polu karnym Austrii i tym razem doskonałej okazji nie zmarnował Marko Siepović. 1-0 dla Partizana
14:29 - Przed szansą na podwyższenie prowadzenia z rzutu wolnego stanął Babić, ale futbolówka ugrzęzła w murze Austrii
14:35 - Rzut karny dla Austrii Wiedeń
14:36 - Grunwald i.... mamy 1-1. Pewny strzał. Bramkarz w lewo piłka w prawo
14:47 - Druga połowa przedłużona o 2 minuty
14:47 - Po rzucie rożnym gola dla Austrii srzelił Hosiner
14:50 - Koniec meczu. Austria Wieden 2-1 Partizan Belgrad
14:51 - Długo się na to nie zanosiło, ale w końcówce spotkania Austria wykazała się zabójczą skutecznością i wywalczyła trzecie miejsce w turnieju Deyna Cup
14:56 - Pamiątkowe medale z rąk prezesa Legii Bogusława Leśnodorskiego oraz prezesa Fundacji im. Kazimierza Deyny Janusza Dorosiewicza obierają zawodnicy Austrii Wiedeń oraz Partizana Belgrad
15:00 - Do meczu finałowego jeszcze godzina
FOTOREPORTAŻ Z MECZU PARTIZAN - AUSTRIA
15:43 - Do meczu jeszcze troche ponad kwadrans. Obie drużyny przeprowadzają rozgrzewkę
15:46 - Gospodarze kompletnie w odmienionym składzie w stosunku do wczorajszego meczu
15:53 - Piłkarze zbiegli już do szatni, a na trybunach za moment "Sen o Warszawie"
15:59 - Zawodnicy w tunelu
Ruszyli
Legia tak jak wczoraj na zielono - biało
Pamiątkowe zdjęcia

1' - Zaczęła Legia
1' - Spokojnie od tyłu próbuje wyprowadzić atak
2' - Kucharczyk faulowany przez Juliao
2' - Bravo ładnie uprzedził Petersona, ale za chwilę stracił piłkę
5' - Furman - Brzyski - Broź i od bramki Leanderson
5' - Kucharczyk faulowany przez Marlona, a mógł wyjść sam na sam
6' - GOL! Raul Bravo! (Legia)
7' - Brzyski potężnie huknął z wolnego. Bramkarz odbił przed siebie. Pierwszą dobitkę Fumana zdołał jeszcze obronić, ale wobec strzału głową Bravo był już bezradny
8' - Na spalonym goście
9' - Cichocki do Broźia, ten do brzyskiego i o mały włos a Kucharczyk po centrze strzeliłby gola
10' - Faulowany Rzeźniczak przez Petersona
11' - Żyro mija Juliao, ale nikogo nie było w polu karnym na dośrodkowanie
12' - Strata Łukasika na własnej połowie
13' - Pewny chwyt Skaby po dośrodkowaniu z prawej strony
13' - Na spalonym złapany Ze Lucas
16' - Rzeźniczak sfaulował Ze Lucasa i rzut wolny 23. metry od bramki Skaby
17' - Skaba do Broźia i aut dla Legii
19' - Żółta kartka: Raul Bravo (Legia)
19' - Za faul taktyczny Bravo obejrzał kartkę
20' - Próba klepki Kucharczyka z Broźniem, ale brazylijczycy nie dali sie nabrać
21' - Żyro fauluje Juliao
22' - Długie zagranie do Furmana, ten powalczył do końca i od autu goście
24' - Gol faulowany przez Marlona
25' - Brzyski dośrodkował, lekkie zamieszanie, które wyjaśniają defensorzy gości
25' - Furman z rzutu rożnego
26' - Strzał Kucharczyka z 17. metrów sporo od bramki
29' - Nieporozumienie Rzeźniaczaka z Bravo i z autu brazylijczycy
29' - Faul Rzeźniczaka na Lucasie
30' - Na spalonym złapany Luiz Fernando
31' - Rzut rożny po dwójkowej akcji Furmana z Kucharczykiem
32' - Krótkie rozegranie i strata
32' - Kolejny korner po uderzenie Kucharczyka i obronie Leandersona
33' - Brzyski przeciągnął dośrodkowanie
34' - Rzeźniczak wygrywa główkę z Petersonem i po chwili piłka w rękach Skaby
35' - Cassio odgrywa do Lucasa ten uderza płasko po ziemi prosto w ręce Skaby
37' - Crosowe zagranie Łukasika do Broźia minimalnie za mocne
37' - Żółta kartka: Gelhorn Fialho Alan (Fluminense)
38' - Faulowany Furman
39' - Potężne uderzenie Furmana z 25. metrów i na raty broni golkiper Fluminense
41' - Żyro pięknie ograł Juliao, wyłożył do Kucharczyka a ten mocno ale w bramkarz i tylko korner
43' - Gol wpadł w pole karne po czym zagrał wzdłuż bramki, niestety Kucharczyk spóźniony
44' - Nakłdaka Marlona
44' - Ofensywny faul Żyro
45' - W ostatniej chwili Broź powstrzymał bo było groźnie
45' - W kleszcze wzięty Gol
46' - Koniec pierwszej połowy

Dobry mecz w wykonaniu Legii i zasłużone prowadzenie
Zespołu pojawiają sie na boisku
W przerwie po dwie zmiany dokonane przez trenerów

46' - Zmiana Legia:

Michał Kucharczyk -
Patryk Mikita
Raul Bravo -
Jakub Wawrzyniak
46' - Zmiana Fluminense:
Henrique Dos Santos Lucas -
Paes Gustavo Santos
47' - Zmiana Fluminense:
Silvino da Cruz Peterson -
Goncalves Santos Robert
47' - Ruszyli goście, ale szybko piłke przejęła Legia
49' - Furman faulowany przez Luiza Fernando
51' - Mikita fauluje Leo Lelisa
52' - Za lekkie uderzenie Brzyskiego z pierwszej piłki
54' - Żyro odzyskał piłke przy linii środkowej po czym kapitalnie zagrał do Mikity. Ten będąc sam na sam z Leandersonem strzelił mu prosto w ręce
56' -
57' - Rzeźniczak pozwolił oddać strzał Ze Lucasowi, ale kapitalną interwencją popisał sie Skaba
59' - Brzyski wypuścił w bój Furmana, ten będąc w polu karnym chciał wrzucić bramakrzowi piłkę za "kołnierz". Zabrakło precyzji
60' - Za nisko z rzutu wolnego Furman i kontratak Fluminense powstrzymał Cichocki
61' - Strzał Żyro nożycami trafia w obrońcę
63' - Wawrzyniak - Żyro, dośrodkowanie i Mikita głową nad bramką
65' - Mikita wywalczył rzut rozny
66' - Dwa razy dorze dorzucał Brzyski i dwa razy nikt nie wykończył tego strzałem
68' - Wawrzyniak wbiegł w pole karne, ale jego podanie zablokował golkiper przyjezdnych
69' - Mikita osaczony przez dwóćh rywali wywalczył rzut wolny z 23. metrów
70' - Regranie po ziemi Furman - Rzexniczka i Mikita dostawia noge, ale przenosi piłke nad poprzeczką
70' - Faul w ataku Żyro
71' - Brzyski faulowany przez Ronana przy linii bocznej
71' - Zmiana Legia:
Daniel Łukasik -
Raphael Augusto
72' - Zmiana Fluminense:
Silva Leo Lelis -
da Silva Jefferson Renan
73' - Dośrodkowuje sam poszkodowany, ale bez problemów obrońcy
73' - Zmiana Fluminense:
Santos da Silva Marlon -
Farias Bruno Araujo
74' - Zmiana Fluminense:
Caetano da Silva Ze Lucas -
da Silva Rodrigues Euler
78' - GOL! Janusz Gol! (Legia)
79' - Piękny gol po uderzeniu Janusza Gola. Piłka wylądowała w samym okienku bramki Fluminense. Asystę zaliczył Wawrzyniak
79' - Zmiana Legia:
Michał Żyro -
Michał Kopczyński
80' - Alan przenios piłkę nad poprzeczką i od bramki Skaba
82' - Tym razem głową już tak precyzyjnie Gol nie strzelił
83' - Rzut wolny dla Fuminense, Bruno prosto w ręce Skaby
84' - Augusto faulje Ronana, szybkie rozegranie i przejmuje Legia
86' - Do wejścia przygotowany Pinto
87' - Zmiana Legia:
Dominik Furman -
Helio Pinto
88' - Strzał Mikity z 18. metrów mija bramkę
90' - Na trybunach niesie się Puchar Jest Nasz!!!!
91' - Koniec meczu!

Legia w dobrym stylu pokonuje 2-0 Fluminense i wygrywa pierwszą edycję Deyna Cup.
Za chwilę ceremonia wręczenia medali.
Medale wręczać będą Bogusław Leśnodorski, Janusz Dorosiewicz, Leszk Mańk oraz prezes Generali Artur Olech
Pamiątkowy Puchar Deyny zwycięska drużyna odbierze z rąk Marioli Deyny
Fluminense już z medalami. Czas na LEGIĘ WARSZAWA
Puchar już w rękach Ivicy Vrdoljaka
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com