10 Donald Djousse 46'
21 Wojciech Lisowski
77 Abdul Mustafa Ouedraogo 46'
Dusan Kuciak 12
46' Bartosz Bereszyński 19
Jakub Rzeźniczak 25
Dossa Junior 2
Tomasz Brzyski 17
Jakub Kosecki 20
Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Jodłowiec 3
77' Michał Żyro 33
Miroslav Radović 32
60' Marek Saganowski 9
Wojciech Skaba 84
77' Henrik Ojamaa 7
60' Wladimer Dwaliszwili 13
Jakub Wawrzyniak 14
Helio Pinto 23
46' Dominik Furman 37

Pogoń wypunktowana

W meczu 2. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa pokonała w Szczecinie Pogoń 3-0. Gole dla przyjezdnych zdobyli Ivica Vrdoljak, Miroslav Radović oraz Wladimer Dwaliszwili. Przy ostatnim trafieniu dla "wojskowych" ładną asystę zanotował debiutujący w polskiej lidze Henrik Ojamaa. Legioniści po dwóch ligowych spotkaniach mają komplet punktów i są liderami tabeli.

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania na lewej stronie z dobrej strony pokazał się Takafumi Akahoshi. Japoński pomocnik zakręcił obroną Legii i płasko wstrzelił piłkę w pole karne a tam niebezpieczeństwo zdołał zażegnać Dossa Junior. Odpowiedź graczy Jana Urbana nadeszła w 10. minucie. Ze skrzydła dośrodkował Tomasz Brzyski i w ostatnim momencie futbolówkę z głowy Radovicia zdołał strącić jeden z defensorów. Gospodarze nie zamierzali tego dnia skupiać się tylko na obronie, czego dali wyraz kilka chwil potem. Takuya Murayama wykorzystał błąd warszawskiej defensywny, znalazł się niemal oko w oko z Dusanem Kuciakiem, który fantastyczną interwencją uratował swój zespół przed stratą gola. Pierwszy kwadrans gry upłynął pod znakiem przewagi "Portowców". To oni byli częstszymi gośćmi pod szesnastkę oponenta i stwarzali coraz większe zagrożenie. W 19. minucie z dystansu strzelił Murayama i na korner piłkę sparował Kuciak. Moment wcześniej Michał Żyro mocnym uderzeniem z ostrego kąta chciał zaskoczyć Radosława Janukiewicza, ale ten był na posterunku. Cztery minuty potem ponownie szansę miała Legia. Szczęścia tym razem spróbował Jakub Kosecki, jednak golkiper szczecinian nie miał żadnych kłopotów z obroną. Kolejny strzał legioniści oddali w 26. minucie. Wówczas zaskakujące uderzenie oddał Tomasz Brzyski, lecz wylądowało ono tylko na bocznej siatce.
Po kilkunastu minutach bezbarwnej gry futbolówka wreszcie wpadła do bramki. W 37. minucie Tomasz Brzyski bardzo dobrze podał z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, tam skuteczną główką popisał się Ivica Vrdoljak, który wyprowadził swój klub na prowadzenie. Podopieczni Dariusz Wdowczyka szybko rzucili się do odrabiania strat. Niedługo potem ze skraju szesnastki Legii jak z armaty huknął Adam Frączczak, ale był niedokładny. Tuż przed przerwą powinno być 2-0 dla "wojskowych". Michał Żyro wygrał walkę o piłkę z Murayamą i podał do niepilnowanego Radovicia, który mając przed sobą tylko Radosława Janukiewicza trafił wprost w niego.

Trzy minuty po zmianie stron kolejną asystę mógł zaliczyć Tomasz Brzyski. Obrońca Legii dorzucił piłkę z rzutu rożnego na głowę Dossy Juniora, jednak jego strzał był niecelny. W 51. minucie Michał Żyro popędził lewą stroną i dobrze dośrodkował do Radovicia, lecz próba Serba przeleciała ponad celem. Sześć minut potem gracze Dariusza Wdowczyka zmarnowali dotychczas najlepszą okazję do pokonania Kuciaka. Akahoshi posłał prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Donalda Djousse, lecz ten przegrał starcie oko w oko ze Słowakiem.
Po godzinie gry z dobrej strony pokazał się wprowadzony chwilę wcześniej Wladimer Dwaliszwili. Gruzin pędząc w kierunku Janukiewicza dograł do Michała Żyro, a ten będąc w dobrej pozycji minimalnie się pomylił. Swoje winy pomocnik przyjezdnych odkupił w 64. minucie, gdy popisał się kapitalnym otwierającym podaniem do Radovicia. Serb w pierwszej próbie trafił wprawdzie w bramkarza Pogoni, jednak Janukiewicz przy dobitce był już bezradny. Kilkadziesiąt sekund potem podłamani gospodarze otrzymali kolejny cios. Za niebezpieczne zagranie na Dusanie Kuciaku z boiska został usunięty Donald Djousse. W 67. minucie po dobrze bitym kornerze główkował Ivica Vrdoljak, ale futbolówka minęła prawy słupek Pogoni. Kwadrans przed końcem zawodów "Portowcy" powinni zdobyć kontaktowego gola. Edi Andradina rozegrał dwójkową akcję z Murayamą, który znalazł się sam przed Kuciakem, lecz nie trafił nawet w światło bramki. W 79. minucie kolejny z Japończyków, Takafumi Akahoshi minimalnie chybił obok prawego słupka uderzając z dziesiątego metra. Niewykorzystane przez gospodarzy sytuacje zemściły się na nich w 83. minucie. Wówczas debiutujący w barwach "wojskowych" Henrik Ojamaa bardzo dokładnie podał do Wladimera Dwaliszwilego, a Gruzin z kilku metrów trafił do siatki. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry napastnik Legii zmusił Janukiewicza do interwencji. Golkiper ze Szczecina zachował się bardzo pewnie i uchronił swój zespół przed utratą kolejnego gola.

Autor: Wiśnia

20:12 - Witamy ze stadionu w Szczecinie. Za nieco ponad kwadrans mecz Legii z Pogonią
Czekamy już na piłkarzy
Zawodnicy wychodzą na murawę
Legia jednak na biało, wbrew informacjom sprzed meczu
Powitanie drużyn

1' - Zaczęła Legia
2' - Saganowski zatrzymany na lewej stronie
3' - Pogoń z autu, piłkę wybija głową Rzeźniczak
3' - Kosecki gra z opatrunkiem na kontuzjowanej ręce
3' - Płaskie dośrodkowanie wzdłuż linii bramkowej, Dossa wybija piłkę na róg
4' - Od bramki Kuciak
5' - Żyro zagrywa na lewe skrzydło do wbiegającego w pole karne Saganowski. Ten niemal spod linii końcowej uderza, ale łapie piłkę Janukiewicz
7' - Faul legionisty, ale Pogoń nie stworzyła groźnej akcji z wolnego
7' - Aut dla nas
8' - Radović na lewą stronę do Żyro. Ten decyduje się na strzał sprzed pola karnego, ale jest blokowany
8' - Żółta kartka: Michał Żyro (Legia)
8' - Żyro nieprzepisowo zatrzymuje rywala
9' - Radović reklamuje rękę gracza Pogoni w polu karnym, ale sędzia nakazał grać dalej. Pogoń przejęła piłkę
10' - Wrzutka ze środka pola do Akahosieho, ale lepiej ustawieni są obrońcy Legiii
10' - Pod linię końcową wbiega z piłką prawym skrzydłem Kosecki. Dośrodkowuje na pamięć, ale nie ma na środku szesnastki nikogo kto by uderzył
11' - Dośrodkowuje z lewej strony Brzyski, a akcję próbuje zamykać głową Radović. Wywalczył róg
12' - Brzyski dośrodkowuje i dobrze piąstkuje Janukiewicz, w rewanżu przerwana kontra Pogoni
13' - Świetna interwencja Kuciaka, który ofiarnie rzucił się pod nogi Murayamy. To była udana kontra Pogoni i jej zawodnik był w sytuacji sam na sam
14' - Jeszcze rzut rożny i akrobatyczny wyskok Kuciaka. Słowak znów łapie piłkę
14' - Faul Chałasa
16' - Faul Vrdoljaka
17' - Podczas interwencji głową Rzeźniczak niefartownie upadł i chwilę musiał zbierać się z murawy. Tymczasem Pogoń z autu
17' - Rożny dla Pogoni
18' - Dośrodkowuje Akahoshi i piąstkuje futbolówkę Kuciak
19' - Radzą sobie obrońcy Legii z Chałasem
19' - Żyro znajduje się dobrze w polu karnym i decyduje na dość mocny strzał, który jednak zdołał wyłapać Janukiewicz
20' - Murayama decyduje się na strzał z dystansu. Nisko bita piłka zaskakuje Kuciaka, który paruje ją na róg
22' - Indywidualny rajd Radovicia, który następnie zdecydował się posłać crossową piłkę do Koseckiego. Leciała ona jednak zbyt wysoko, by "Kosa" zdołał ją opanować
22' - Aut dla nas
22' - Rado zrobił takiego "łabędzia" i ładnie upadł na murawę, ale sędzia nakazał grać dalej
23' - Kosecki po ziemi sprzed pola karnego. Bez kłopotu broni bramkarz Pogoni
23' - Szybkie tempo meczu w pierwszych 20 minutach
24' - Ładna trójkowa akcja Legii, piłkę prowadzi Radović, odgrywa na lewo do Saganowskiego, ale ten dotyka piłki ręką
24' - Kibic w koszulce Legii i szaliku Pogoni wbiegł na murawę :-) Zaawansowany wiekiem, ale dość długo sprawnie uciekał przed ochroną :))))
25' - Pan schodzi już z murawy w otoczeniu ochrony, zbiera przy tym brawa od kibiców za ciekawą akcję
26' - Jodłowiec strzela z daleka. Jeszcze rożny dla nas
27' - Jeszcze jeden korner
27' - Główkuje Radović, ale podbija piłkę Chałas. Ta trafia do Brzyskiego, który przywala petardą, jednak trafia w boczną siatkę
28' - Dwóch zawodników Pogoni niepilnowanych w polu karnym, na szczęście nieczysto przyjmuje piłkę gracz gospodarzy...
28' - Za mocne podanie do Żyry na skrzydło
29' - Źle teraz zagrał do przodu Rado, za mocno
29' - Fauluje Bereszyński i będzie kartka
30' - Żółta kartka: Bartosz Bereszyński (Legia)
31' - Rzeźniczak poradził sobie z Chałasem, który na koniec sfaulował legionistę
35' - Bereszyński wdał się w kiwkę na prawej stronie i stracił piłkę
35' - Z autu Legia
36' - Faulowany na skrzydle Kosecki
36' - Żółta kartka: Mateusz Lewandowski (Pogoń)
37' - GOL! Ivica Vrdoljak! (Legia)
38' - GOOOOOOLLL!!! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego Ivica Vrdoljak ładnie głową przedłużył piłkę prosto do bramki Pogoni!
40' - Dobry odbiór Ivicy i rozegranie Jodłowca. Bereszyński jednak nieczysto uderzył
40' - Po stronie Pogoni strzał "na wiwat"
41' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
42' - Fauluje Jodłowiec i sędzia bez wahania sięga po kolejny kartonik. To już trzecie "żółtko" dla drużyny z Warszawy
43' - Rzeźniczak czysto odbiera piłkę, pada na murawę Lewandowski, jednak sędzia wskazuje na aut dla Legii
44' -
44' - Wolny dla MKS-u
45' - Ha, fantastycznie zagrał Żyro, ograł pewnego siebie Japończyka na skrzydle i podał na środek pola karnego. Tam jednak akcję całkowicie zepsuł Rado,trafiając sam na sam wprost w bramkarza!
46' - Faulowany Radović
47' - Żółta kartka: Maksymilian Rogalski (Pogoń)
47' - Żółta kartka: Jakub Kosecki (Legia)
47' - Za pretensje do sędziego Kosecki ujrzał kartonik
47' - Koniec pierwszej połowy

Dobra pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn. Pomimo zaduchu piłkarze grają szybko, piłką, ofensywnie. Futbol ładny dla oka
Kibice śpiewają "Sen o Warszawie", który gospodarze puścili z głośników
Nad stadionem lata dziś wynalazek NC+ z zamontowaną kamerką. Taki wynalazek technologiczny

Piłkarze wracają na murawę

46' - Zmiana Pogoń:

Bartosz Ława -
Mustafa Ouedraogo
Tomasz Chałas -
Donald Djousse
46' - Zmiana Legia:
Bartosz Bereszyński -
Dominik Furman
46' - Zaczęła się druga część meczu
46' - Faulowany w naszym polu karnym Dossa
47' - Faulowany Żyro
48' - Radović zagrywa na prawą stronę, tam akcja Koseckiego i Rzeźniczaka przynosi korner
49' - Kibice szykują oprawę, na razie zawiesili transparent: Wilk nie wychodzi z formy
50' - Minimalnie niecelne podanie Brzyskiego do Żyry. Byłoby podanie otwierające drogę do bramki
50' - Ta latająca kamerka to jednak własność Pogoni a nie C+
50' - Główkował w polu karnym Bąk, ale takie uderzenie nie mogło zaskoczyć Kuciaka
51' - Wyrasta przed bramkarzem Pogoni Radović, ale podbija piłkę tak, że leci ona wysoko nad bramką
52' - Złe uderzenie piłkarza Pogoni, Kuciak łapie futbolówkę
53' - Dossa zatrzymuje na skrzydle Frączczaka
54' - Przewaga Pogoni, ale słabiutki strzał Abdula z daleka
55' - Najlepsza okazja Pogoni w tym meczu! Świetna piłka w pole karne do Djousse, a ten jest sam na sam z Kuciakiem! Duszan rzuca się mu jednak pod nogi i skutecznie interweniuje
56' - Wolny dla Pogoni, z dobrej pozycji
57' - Akahoshi krótko rozgrywa wolny, ale Rogalski fataaaaalnie uderza. Prosto w kosmos. Może ta piłka spotka gdzieś sławną piłkę Ramosa?
57' - Furman wypuszcza Rzeźniczaka, ten na wślizgu stara się wyłuskać piłkę, ale przy tym faulował
58' - Dwaliszwili w pierwszym kontakcie z piłką wywalczył korner
59' - Głową próbuje uderzenia Dossa, ale strzela bardzo niecelnie, a dobijający Żyro uderza prost w plecy Abdula
60' - Radović idzie za długo z piłką, zostaje zatrzymany, a następnie fauluje i to na kartkę...
61' - Zmiana Legia:
Marek Saganowski -
Wladimer Dwaliszwili
61' - Żyro w polu karnym, bramkarz odważnie wychodzi. Jeszcze rożny
61' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
61' - Obrońca Pogoni pewnie wybija głową piłkę z szesnastki
62' - Dwaliszwili decyduje się na strzał z ponad 30 metrów. Za lekki
62' - Radović traci piłkę na środku
62' - Faulowany Bąk
63' - Uprzedzony Dwaliszwili, byłby w dobrej sytuacji
63' - Na spalonym Murayama, wcześniej gracze Pogoni reklamowali faul na linii pola karnego
64' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
65' - Żyro naciskany przez dwóch graczy Pogoni zdołał się odwrócić i sprytnie posłać piłkę na drugą stronę pola karnego do Radovicia. Ten jednak na raty pokonywał Janukiewicza. Najpierw uderzył z dwóch metrów wprost w niego, potem jednak dobił już skutecznie
67' - Czerwona kartka: Donald Djousse (Pogoń)
67' - Djousse poza boiskiem. Gracz Pogoni niebezpiecznie "wszedł" w Dusana Kuciaka. Pogoń skończy w dziesiątkę
67' - Gracz Pogoni wszedł na wyprostowanych nogach
68' - Aha, trzeba dodać, że Duszan tak czy owak wyszedł cało z opresji.
70' - Dobra próba Koseckiego, Pogoń ratuje się wybiciem piłki na rożny
70' - Niewiele zabrakło a byłaby kolejna bramka dla Legii. O włos minęła piłka nogę Dossy
71' - Złe podanie Dwaliszwiliego do Radovicia kończy ciekawie się zapowiadającą akcję
73' - Dwa ataki Legii w polu karnym, ale na razie radzą sobie z nimi gracze MKS-u
73' - Zmiana Pogoń:
Maksymilian Rogalski -
Edi Andradina
74' - Bardzo niecelne uderzenie z daleka Furmana
76' - Murayama ograł Jodłowca i jeszcze jednego legionistę, wyszedł sam na sam z Kuciakiem, Słowak skracał kąt a Japończyk "zwariował" i fatalnie przestrzelił zamiast lobować
77' - Zmiana Legia:
Michał Żyro -
Henrik Ojamaa
77' - Nieporozumienie Furmana z Żyro. Dominik posłał piłkę w narożnik, Żyro został w blokach
77' - I to była ostatnia akcja Żyry, bo schodzi
77' - Debiutuje Henrik Ojamaa
79' - Ojamaa rozgrywa z Dwaliszwilim. O opuszczającą boisko piłkę ofiarnie walczy Kosecki, ale bez powodzenia
80' - Bardzo dobra akcja Pogoni. Akahoshi uderza i piłka o włos mija słupek. Kuciak musiał ją jeszcze dotknąć bowiem mamy korner
80' - Spalony Pogoni
81' - "Bądź spokojny, Wilk nie wychodzi z formy" - to hasło oprawy
81' - Faul na Abdulu
81' - Od bramki Kuciak
82' - Za mocne dośrodkowanie Rzeźniczaka
82' - Indywidualna akcja Bąka, zatrzymuje go dobrze powracający Rzeźniczak
84' - GOL! Wladimer Dwaliszwili! (Legia)
84' - Lado Dwaliszwili udanie kończy akcję ze skrzydła
85' - Dwaliszwili mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie. Kosecki z lewego skrzydła świetnie wyłożył mu piłkę, ale Lado trafił w ręce bramkarza
86' - Teraz akcja dwójkowa Lado-Rado. Serb minimalnie przestrzelił
88' - Radović niedokładnie do Ojamyy na skrzydło
88' - Kosecki na prawo do Radovicia, ten w pole karne, troszeczkę jednak niedokładnie, aby mógł zakończyć akcję któryś z wbiegających legionistów
89' - Blokuje piłkę Dossa... tyłem głowy. Przyjmuje bardzo mocny cios, ale nawet się nie zachwiał. Skała.
89' - Bardzo ładna sektorówka Pogoni z wilkiem
89' - Uderzenie z narożnika szesnastki Ediego - nad bramką
90' - Szybka akcja Koseckiego, w polu karnym małe zamieszanie, bo piłkę wybija obrońca. Ta trafia jeszcze do Lado, ale Gruzin jest zasłonięty i oddaje strzał w ręce Janukiewicza
91' - Racowisko na stadionie w Szczecinie
91' - Rożny dla Pogoni
92' - Sędzia doliczył 2 minuty
93' - Ofiarnie biegnie Ojamaa skrzydłem. Ma braki prędkościowe, daje się wyprzedzić, ale wraca i jeszcze odbiera piłkę rywalowi. Potem jednak przewraca się a sędzia Pskit uznaje,że gracz Pogoni interweniował czysto
93' - Koniec meczu!

Legia pewnie wygrywa mecz z Pogonią 3-0. Teraz czas na Molde... Czy Jan Urban dostał odpowiedzi na swoje pytania i niewiadome? Zobaczymy w Norwegii.