Dossa Junior 2
Tomasz Brzyski 17
Michał Kucharczyk 18
Dominik Furman 37
39' Tomasz Jodłowiec 3
79' Jakub Kosecki 20
84' Helio Pinto 23
Marek Saganowski 9
Wojciech Skaba 84
Henrik Ojamaa 7
84' Wladimer Dwaliszwili 13
Jakub Wawrzyniak 14
Jakub Rzeźniczak 25
79' Michał Żyro 33
39' Daniel Łukasik 35

Kubeł zimnej wody

Legia Warszawa niespodziewanie przegrała w Chorzowie z Ruchem 1-2 w ramach 4. kolejki ekstraklasy. Legioniści zaprezentowali się bardzo słabo szczególnie w pierwszej połowie, po której przegrywali po trafieniach Grzegorza Kuświka oraz Łukasza Surmy. W drugiej odsłonie rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Marek Saganowski.

Kilka minut po rozpoczęciu gry po raz pierwszy zagroziła Legia. Dynamicznie prawą stroną ruszył Łukasz Broź, prawy defensor "wojskowych" mocno wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy i tam w ostatnim momencie niebezpieczeństwo zażegnali chorzowianie. W 8. minucie uderzenia z dystansu spróbował Tomasz Jodłowiec i lecącą piłkę pewnie złapał Krzysztof Kamiński. Kilka chwil potem odgryźli się podopieczni Jacka Zielińskiego. Z rzutu rożnego dośrodkował jeden z piłkarzy w niebieskiej koszulce, a Marek Szyndrowski w dobrej sytuacji nie trafił w futbolówkę. Z biegiem czasu Ruch przejął nieco inicjatywę, ale nie potrafił udowodnić swojej przewagi poważnym zagrożeniem bramki Dusana Kuciaka. Legioniści przebudzili się w 21. minucie. Po kornerze egzekwowanym przez Dominika Furmana główkował Dossa Junior i pomylił się o ledwie pół metra. Za moment okazje miał Marek Saganowski. Helio Pinto ładnym podaniem uruchomił snajpera przyjezdnych, jednak ten nie trafił nawet w światło bramki.
Nieporadność "wojskowych" została skarcona w 25. minucie. Łukasz Surma dorzucił piłkę z prawego skrzydła a w szesnastce odnalazł się Grzegorz Kuświk, który półwolejem nie dał szans bramkarzowi Legii. Goście jeszcze nie podnieśli się po stracie pierwszego gola, a za chwilę musieli po raz drugi rozpoczynać grę od środka. Filip Starzyński, będąc przed polem karnym rywala, przytomnie dograł do Łukasza Surmy. Środkowy pomocnik Ruchu fenomenalnym strzałem w górny róg bramki raz jeszcze zmusił Kuciaka do kapitulacji. W 35. minucie Jakub Kosecki powinien zdobyć kontaktowego gola. Zawodnik Legii nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Krzysztofem Kamińskim i przyjezdni mieli tylko rzut rożny. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z dystansu uderzał Michał Kucharczyk i spokojnie interweniował golkiper Ruchu.

Po zmianie stron Legia ruszyła do odrabiania strat. W 47. minucie Helio Pinto posłał znakomite długie podanie do Michała Kucharczyka, który wpadając w pole karne złamał akcje do środka, lecz jego strzał złapał Kamiński. Moment później legioniści dopięli już swego. Na prawej stronie pokazał się Dominik Furman, zagrał do niepokrytego Saganowskiego, a ten płaskim uderzeniem zdobył kontaktowego gola. Za chwilę Pinto ponownie popisał się doskonałym dograniem tym razem do Koseckiego, jednak ten raz jeszcze przegrał pojedynek z bramkarzem z Chorzowa. Po godzinie ten sam zawodnik spróbował zaskoczyć Ruch uderzeniem zza pola karnego, ale Krzysztof Kamiński był bezbłędny.
W 66. minucie po kornerze okazję miała Legia. Najpierw główka Mateusza Cichockiego została zablokowana, a za moment mocny półwolej Daniela Łukasika nieznacznie minął prawy słupek. Dziesięć minut potem Zieńczuk dograł wzdłuż bramki Kuciaka, ale strzał Włodyki przeleciał wysoko ponad poprzeczką. W 81. minucie Saganowski mógł doprowadzić do remisu. Napastnik "wojskowych" wślizgiem trafił w słupek po dośrodkowaniu od Michała Żyro, natomiast dobitkę Pinto złapał bramkarz "niebieskich". Za kilkadziesiąt sekund Kamiński ponownie stanął na wysokości zadania, tym razem odbijając uderzenie Michała Kucharczyka. W 87. minucie golkiper Ruchu po raz kolejny udowodnił swoją wartość, tym razem w dobrym stylu parując próbę Łukasza Brozia.

Autor: Wiśnia

Witamy z Chorzowa!
Kibice gospodarzy powoli zajmują swoje miejsca, natomiast sektor gości jest zapełniony w dużej mierze
Jak widać po składzie Jan Urban dał odpocząc Rado oraz Ivicy
Zawodnicy Ruchu już zeszli do szatni
Legioniści jeszcze kończą swoją sesje
Ostatnia przebieżka i także udali sie do szatni
Ruszyli. Legioniści na biało-czarno a chorzowianie na niebiesko

1' - Rozpoczeli gospodarze
2' - Kapitanem drużyny z Warszawy jest dzisiaj Marek Saganowski
3' - Dossa faulowany przez Starzyńskiego
4' - Kucharczyk na 5. metr do Saganowskiego i Kamiński na rzut rożny
6' - Kucharczyk w pojedynku biegowym z Dziwnielem wygrywa Chorzowianin
7' - Przerwa w grze. Na murawie leży zawodnik gospodarzy
9' - Uderzenie Jodłowca zza pola karnego pewnie łapie bamkarz Ruchu
11' - Ruch w ataku niedokładnie i z autu Broź
12' - Kapitalna interencja szczupakiem Broźia i korner
13' - Saganowski do Koseckiego i odwazne wyjście Kamińskiego ratuje gospodarzy
15' - Cichocki ograny przez Starzyńskiego, ale po chwili Junior wybił na rzut rożny
19' - Kapitalne odegranie Pinto do Koseckiego, który za mocno wypuścił sobie piłkę i stracił ją na rzecz Stawarczyka
21' - Rzut rożny dla Legii po akcji Koseckiego
21' - Furmik i... kolejny korner
22' - Powtórne dośrodkowanie i Dossa minimalnie szczupakiem obok słupka
24' - Pinto prostopadle do Saganowskiego, ale strzał minął bramkę
25' - GOL! Grzegorz Kuświk! (Ruch)
27' - Zagranie z prawej strony w pole karne Starzyńskiego, a tam Kuświk uprzedził Cichockiego i strzelił po ziemi w prawy róg
28' - Zmiana Ruch:

Daniel Dziwniel -
Martin Konczkowski
29' - Na spalonym Kosecki
30' - GOL! Łukasz Surma! (Ruch)
31' - Kapitalne uderzenei Surmy w prawie "okienko". Kuciak bez szans
32' - Brzyski fauluje Włodykę
33' - Jodłowiec nieprzepisowo zatrzymywany i rzut wolny
34' - Teraz z rzutu rożnego Furman
35' - Znowu blisko gola Dossa
36' - Kontratak Legii, ale Kosecki marnuje sytuację sam na sam i tylko rożny
37' - Na spalonym Pinto
37' -
38' - Pinto fauluje Gierage ok 28. metrów od bramki Kuciaka
38' - Zieńczuk w mur
39' - Do wejścia na boisko przygotowany Łukasik
39' - Zmiana Legia:
Tomasz Jodłowiec -
Daniel Łukasik
41' - Pinto niedokładnie podaje do Kucharzyka, ale piłkę odzyskuje Łukasik
42' - Strata Koseckiego
43' - Brzyski z lewej w kierunku Saganowskiego i przecina to Szyndrowski
45' - Leży na murawie Kucharzyk po starciu z Konczkowskim
46' - Obyło się bez pomocy lekarza
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
48' - Strzał Kucharczyka z dystansu nie mógł zaskoczyć Kamińskiego
48' - Koniec pierwszej połowy

Słaba pierwsza połowa w wykonaniu Legii
Chorzowianie natomiast bezlitośnie wykorzystali błędy w obronie gości
Legia już na murawie
Pojawiają się i gospodarze

46' - Od razu ruszyli goście
47' - Brzyski faulje Surmę w kole środkowym
49' - Dobre podanie Łukasika do Kucharczyka. Ten wpadł w pole karne, zwiódł Konczkowskiego, ale z uderzeniem poradził sobie Kamiński
49' - GOL! Marek Saganowski! (Legia)
51' - Akcja lewą stroną Koseckiego, który dokładnie odegrał na 7 metr do Sagana, który pewnie umieścił piłkę w bramce
53' - Kolejna akcja Koseckiego, ale tym razem da daleko wypuścił futbolówkę i bramkarz łapie
54' - Przerwa w grze na boisku leży Gieraga
55' - Zostaje zniesiony na noszach
55' - Zmiana Ruch:
Artur Gieraga -
Bartłomiej Babiarz
56' - Na sapolnym Saganowski
56' - Faul Brzyskiego
57' - Żółta kartka: Łukasz Surma (Ruch)
57' - Za taktyczny faul na Broziu Surma otrzymuje kartonik
59' - Rzut rożny dla Legii
60' - Chorzowianie wybijaja przed pole karne pod nogi Koseckiego. Strzał jednak za słaby
61' - Na spalonym Kuświk
64' - Koseckiemu zabrakło centymetrów po dobrym podaniu Pinto
65' - Cichocki wygrywa pojedynek z Kuświkiem
65' - Żółta kartka: Piotr Stawarczyk (Ruch)
65' - Żółta kartka: Marcin Malinowski (Ruch)
67' - Po faulu na Pinto żółta kartka dla obrońcy Ruchu
68' - Ogromnie zamieszanie po rzucie rożnym dla Legii. Ostatecznie Łukasik minimalnie pudłuje z ostrego kąta
69' - Zmiana Ruch:
Grzegorz Kuświk -
Pavel Sultes
70' - Żółta kartka: Marek Saganowski (Legia)
72' - Cichocki przecina dośrodkowanie Zieńczuka i korner dla Ruchu
72' - Dossa wyjaśnił sytuację
73' - Klepka Legii w środku boiska
74' - Żółta kartka: Pavel Sultes (Ruch)
74' - Ostry faul na Cichockim
76' - Fantastyczne podanie Kucharczyka do Koseckiego, który traci piłke w dryblingu. Szkoda
76' - Żółta kartka: Daniel Łukasik (Legia)
79' - Bardzo groźnie pod bramką Kuciaka. Na szczęście nikt nie zamknął dobrego podania Zieńczuka
79' - Zmiana Legia:
Jakub Kosecki -
Michał Żyro
81' - Rzut wolny dla Ruchu po faulu Furmana
81' - Na spalonym Sultes
82' - Akcja Żyro, podanie do Saganowskiego, ale ten tylko w słupek
84' - Strzał Kucharczyka, Kamiński odbija przed sibie, ale nie bylo tam nikogo na dobitkę
84' - Zmiana Legia:
Helio Pinto -
Wladimer Dwaliszwili
86' - Coraz mniej czasu
88' - Starzał Brozia i kapitalnie broni Kamiński, a dobijający Żyro na spalonym
90' - Korner dla Legii
91' - Dośrodkowanie wprost na głowę Szyndrowskiego
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Żółta kartka: Dossa Junior (Legia)
93' - Ostry faul na Starzyńskim Juniora
94' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Legia)
94' - Faul taktyczny Brozia
95' - Koniec meczu!

Porażka stała się faktem. Legia zagrała słaby mecz.
Dobry pierwszy kwadrans drugiej połwy nie wystarczył na odrobienie strat.
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

W oczekiwaniu na puchary

W przeciwieństwie do maja, kiedy to wyjazd do Chorzowa po zdobyciu przez Legię Mistrzostwa Polski cieszył się ogromnym zainteresowaniem, tym razem biletów wystarczyło dla wszystkich chętnych. Ba, początkowo wyglądało na to, że nie wykorzystamy nawet połowy przyznanej puli. Ostatecznie w sektorze gości zameldowało się nas nieco ponad 600 osób. Wyjątkowo nie mogliśmy liczyć na obecność przyjaciół z Sosnowca, ponieważ tego dnia Zagłębie rozgrywało swój mecz w Wałbrzychu.

Z tego też powodu Sosnowiec sobotnim popołudniem wyglądał jak wymarły, napotkać można było tylko grupki legionistów, którzy na zbiórkę czekali na Patelni i w okolicznych knajpkach. Ze względu na późną godzinę rozpoczęcia meczu, pierwszy raz od dawna do Chorzowa wybieraliśmy się samochodami. W miejscu, gdzie parkowaliśmy za czasów podróżowania "na układzie", czekał na nas radiowóz z informacją, że dla legionistów przygotowano parking bezpośrednio przed sektorem. Przestawienie aut zajęło chwilę, jednakże i tak do meczu nadal pozostawały nam ponad 3 godziny.
Część osób od razu weszła na sektor, część wolała pozostać w autach i wymieniała się wrażeniami z dotychczasowych europejskich wojaży oraz planami na podróż do Bukaresztu. Niektórzy dla zabicia nudy postanowili pozwiedzać okolice stadionu... ;) W międzyczasie policja zmieniła plany co do parkingu i ponownie przestawialiśmy auta, tym razem jak najbliżej sektora.

Wejście, ze względu na duży zapas czasu, odbywało się sprawnie i chyba pierwszy raz wszyscy zdążyli zameldować się na trybunie przed rozpoczęciem spotkania. Na płocie zawisły dwa płótna – Legia To My oraz reprezentacyjne.
Zaczęliśmy jak zawsze - od głośnego "Mistrzem Polski jest Legia", ale później doping stał na przeciętnym jak na nasze możliwości poziomie, chociaż nie było tak źle, jak w maju. "Staruch" jak zawsze starał się jak mógł, aby zmobilizować wszystkich do głośnego śpiewu. Dobrze wychodziło "Jesteśmy zawsze tam" i "Legia Warszawa to nasza duma i sława". Były głośne pozdrowienia dla zgód oraz braci za kratami, jak również przypomnieliśmy, co myślimy o "Haniorze" ("Hanior" cwel!). Nie mogło zabraknąć skandowania "Polski Śląsk".

Młyn Ruchu wypełnił się dość szczelnie i trzeba przyznać, że nieźle śpiewali przez cały mecz, a zwłaszcza po zdobytych bramkach.

Do końca wierząc w dobry wynik zachęcaliśmy piłkarzy do wysiłku – niestety, tym razem się nie udało. Podziękowaliśmy im za grę, przypominając jednak, że europejskie sukcesy nie oznaczają, że teraz każda polska drużyna będzie przed nimi klękać, o czym właśnie się przekonali. Ruch żegnał nas niemieckimi okrzykami, my w odpowiedzi życzyliśmy im rychłego spadku.

Po zakończeniu meczu odczekaliśmy mniej więcej pół godziny na otwarcie bram. W Warszawie zameldowaliśmy się przed 3 rano. Teraz czeka nas planowanie podróży do Bukaresztu i walka o Ligę Mistrzów :)

PS. Na meczu zadebiutował przedstawiciel najmłodszego pokolenia legionistów, 2-letni Staś, który dzielnie wytrzymał do końca spotkania. Stasiowi życzymy wielu wyjazdów za Legią! :)