Jakub Rzeźniczak 25
Dossa Junior 2
Jakub Wawrzyniak 14
Michał Kucharczyk 18
66' Ivica Vrdoljak 21
77' Dominik Furman 37
89' Henrik Ojamaa 7
Miroslav Radović 32
Wladimer Dwaliszwili 13
Oliwer Wienczatek 93
Marko Suler 8
Marek Saganowski 9
Tomasz Brzyski 17
77' Helio Pinto 23
89' Michał Żyro 33
66' Daniel Łukasik 35

Pasiaste przełamanie

W 6. minucie gry po raz pierwszy groźnie było pod bramką zmiennika Dusana Kuciaka, Wojciecha Skaby. Po dobrze bitym rzucie rożnym przez Cracovię bramkarz legionistów z najwyższym trudem wybił piłkę lecącą na pierwszy słupek jego bramki. Kilka chwil potem po błędzie Dossy Juniora przed dobrą szansą stanął Sebastian Steblecki, ale strzelając zza pola karnego był niedokładny. W 13. minucie spotkania Cracovia zmarnowała stuprocentową okazję. Z prawego skrzydła do Dawida Nowaka podał jeden z graczy gospodarzy, jednak ten będąc niepilnowanym fatalnie przestrzelił. Za moment w szesnastce zabrakło techniki Krzysztofowi Danielewiczowi, który źle przyjął sobie lecącą futbolówkę. W 19. minucie dwójkowa akcja pomiędzy Wladimirem Dwaliszwilim oraz Miroslavem Radoviciem omal nie zakończyła się golem, lecz w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zdołał zażegnać Milos Kosanović. Cztery minuty później z daleka uderzył Michał Kucharczyk i piłka przeleciała obok celu.
W 28. minucie Dominik Furman dobrze dorzucił futbolówkę z rzutu wolnego, po jego centrze z najbliższej odległości główkował Dwaliszwili, ale nieznacznie się pomylił. Kilkadziesiąt sekund potem legioniści objęli prowadzenie. Henrik Ojamaa znakomicie pokazał się na lewej stronie, dośrodkował w pole karne, gdzie był Kucharczyk oraz Radović. Ten pierwszy szczęśliwie przepuścił piłkę, dzięki temu doszła ona do Serba, który z zimną krwią umieścił ją w siatce. Dziesięć minut przed końcem powinno być 2-0 dla gości. Jakub Wawrzyniak poprowadził akcję środkiem pola, dograł do niepokrytego Michała Kucharczyka, jednak ten nie trafił nawet w światło bramki. W 39. minucie z rzutu wolnego mocno strzelił Kosanović i pierwszą pewną interwencją popisał się Wojciech Skaba.

Tuż po zmianie stron szansę na podwyższenie prowadzenia miał Henrik Ojamaa. Estończyk mocno kopnął piłkę z linii pola karnego, po krótko rozegranym rzucie wolnym, lecz zabrakło mu precyzji. W 50. minucie Michał Kucharczyk, po indywidualnej akcji, starał się zaskoczyć Pilarza płaskim uderzeniem - ten był na posterunku. Moment później lewą nogą strzelał Radović i pewnie interweniował golkiper Cracovii. Po blisko godzinie gry przewaga podopiecznych Jana Urbana narastała i coraz częściej przebywali oni na połowie gospodarzy. Niebawem po wrzutce z rzutu rożnego Dominika Furmana nieznacznie niecelnie główkował Dwaliszwili. W 58. minucie Henrik Ojamaa zakręcił Kusiem na skrzydle i podał do środka szesnastki, gdzie minimalnie spóźniony był Furman. Pierwsza okazja w drugiej odsłonie dla krakowian miała miejsce chwilę potem. Saidi Ntibazonkiza pokazał się w środku pola i zdecydował się na zaskakujący strzał, ale Wojciech Skaba zdołał sparować lecącą piłkę na rzut rożny. W 66. minucie Jakub Wawrzyniak dośrodkował ze skraju boiska do Dossy Juniora i uderzenie głową Cypryjczyka było minimalnie chybione.
Moment później Ojamaa swoją dobrą dyspozycję tego wieczoru mógł przypieczętować golem, kiedy po solowej akcji pomylił się strzelając prawą nogą. Ten sam zawodnik w 72. minucie po mocnej próbie sprawił golkiperowi Cracovii sporo problemów. Kwadrans przed końcem zawodów Wladimer Dwaliszwili główkował po rzucie wolnym egzekwowanym przez Radovicia, jednak piłka zatrzymała się na górnej siatce. W 82. minucie z dystansu do remisu starał się doprowadzić Marcin Budziński, ale Skaba nie dał się zaskoczyć. W doliczonym czasie spotkania krakowianie, przy błędzie defensywny "wojskowych", mogli wyrównać stan rywalizacji, kiedy przy wyjściu z bramki pomylił się bramkarz Legii.

Autor: Wiśnia

20:03 - Dobry wieczór, witamy ze stadionu Cracovii, na którym za niecałe pół godziny rozpocznie się mecz Legii
20:05 - Na trybunach jeszcze sporo wolnych miejsc. W sektorze gości już ponad 600 legionistów
Dziś gole ma strzelać Wlado Dwaliszwili. Oby pokazał, że forma wraca...

1' - Zaczęła Cracovia
2' - Strata Furmana, błąd Rzeźniczaka i pędzi skrzydłem Ntibazonkiza, jednak w polu karnym dobrze interweniuje obrońca Legii
2' - Ograny pod linią boczną Ojamaa i prosta strata
3' - Dossa ubiegł wbiegającego w pole karne Nowaka, do którego na głowę kierowana była wrzutka
3' - Na razie bezradni z przodu legioniści
4' - Cracovia natomiast ładnie rozgrywa piłkę
4' - Vrdoljak naciskał na gracza gospodarzy i wywalczył aut
5' - Dobrze interweniuje Broź, sprytnie zatrzymując Ntibazonkizę
6' - Wiebłąd Brozia, który tak podawał do Skaby, że wykopał piłkę na rzut rożny dla gospodarzy
7' - Wrzutka w pole karne, wydaje się, że rzucający się do piłki Skaba minimalnie się z nią mija, ale w zamieszaniu piłka zostaje wybita z naszego pola karnego
8' - Z fartem na aut wybija piłkę Rzeźniczak, ta odbija się jeszcze od nóg Saidiego
8' - Faulowany Vrdoljak
9' - Faul na Broziu
9' - Na spalonym Ojamaa
10' - Kibice Cracovii zajmują się tylko dopingiem pod adresem Legii i to na dwie trybuny z różnym repertuarem. Co za żal :)
11' - Obciął się Dossa i mieliśmy strzał, na szczęście niecelny
12' - Furman przegrywa pojedynek o piłkę pod bramką Pilarza. Chciał jeszcze wywalczyć róg, ale nic z tego
12' - Dobry powrót Vrdoljaka za piłką, do tego jeszcze kapitan Legii był faulowany
13' - Akcja Legii lewą stroną, dobrze podaje Ojamaa do Radovicia w pole karne, ale ten osaczony przez obrońców odbiega z pola karnego w narożnik, potem seria kiwek i Radko niestety traci piłkę
14' - Ntibazonkiza dobrze wypatrzył na środku Nowaka, akcję w ostatniej chwili przerywa Dossa
14' - Dossa nie upilnował Nowaka i Cracovia ma setkę! Nowak strzela po ziemi, Skaba nie dałby rady do niej sięgnąć, ale mija słupek
15' - Żółta kartka: Paweł Jaroszyński (Cracovia)
15' - Za moment akcja na "dobicie" - setkę marnuje jednak Danielewicz, który za daleko wypuścił sobie piłkę
15' - Kucharczyk w rajdzie prawym skrzydłem nieprzepisowo zatrzymany, wolny dla Legii
16' - Dobre dośrodkowanie Furmana, walczy w polu karnym o piłkę Wawrzyniak,walczy też Ojamaa,ale pada ona łupem Pilarza
17' - Na spalonym Nowak
17' - STATYSTYKA: Faule 6-0, Strzały: 2-0, Spalone: 1-1, Rożne: 1-0
17' - Bardzo dużo strat po stronie Legii, obcina się też obrona (elektryczny Dossa). Kiepsko to na razie wygląda
18' - Faulowany Vrdoljak
19' - Dobrze odegrał piłkę Dwaliszwili wbiegającemu Radoviciowi. Ten podczas próby strzału został jednak skutecznie zablokowany
20' - Dossa fauluje w polu karnym bramkarza i tak się kończy dośrodkowanie Furmana
21' - Faulowany na środku boiska Radović
22' - Rożny dla Legii
23' - Rajd Ojamy zakończony wybiciem piłki za linię końcową przez obrońcę. Jeszcze korner
24' - Krótko rozegrany róg, Ojamaa ładnie kiwa obrońcę i między nogami wciska piłkę w pole bramkowe. Tam stoi Dossa, lecz jest kompletnie zaskoczony tym rozwiązaniem
25' - Dobitka Kucharczyka z daleka bardzo niecelna
25' - Po pierwszych minutach dominacji Cracovii obecnie gra się wyrównała
26' - Legia kreuje akcje, ale zupełnie nie umie wykorzystać stałych fragmentów gry
27' - Akcja Cracovii przerwana przed 16-stką na raty przez Brozia i Ivicę
27' - Wolny po faulu na Ojamiee
28' - Dobra wrzutka "Furmika", Dossa zdołał oddać strzał głową
28' - Kucharczyk wywalczył rzut rożny
29' - Po rzucie rożnym piłka mija wszystkich skaczących legionistów
29' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
30' - GOL!!! Akcja Ojamyy, który świetnie pobiegł lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, Kucharczyk nie sięgnął piłki, Radović musiał jeszcze dogonić mijającą go piłkę i przymierzył przy słupku! Brawo
32' - Sam na sam ze Skabą wychodzi Nowak. Bramkarz Legii łapie piłkę, ale Nowak i tak był na spalonym
33' - Nieporozumienie Wawrzyniaka z Ojamąą i tracimy piłkę
35' - Świetnie poszedł do przodu Wawrzyniak, który dobrym podaniem otworzył drogę do bramki Kucharczykowi. Ten miał czas i miejsce, ale uderzył źle, zupełnie niecelnie
35' - Nieudana akcja Cracovii
37' - Strzela z bliska Dwaliszwili, ale obok bramki
38' - Faul Furmana i stały fragment dla gospodarzy
39' - Celny strzał z wolnego, dobrze jest jednak ustawiony Skaba
40' - Dobre przejęcie Brozia, ale po chwili idiotyczna strata tego zawodnika, który zamiast podawać, holował piłkę do środka i została mu ona odebrana
40' - Kontra Cracovii zakończona udanym odbiorem powracającego Furmana
41' - Jeszcze jedna szybka akcja gospodarzy i Dossa ratuje Legię dość rozpaczliwym i pokracznym wybiciem piłki na róg
41' - Dossa wygrywa pojedynek główkowy w polu karnym
41' - Ivica bez zastanawiania wybija piłkę na rzut rożny. Cracovia naciska
42' - Dwaliszwili dobrze przerzucił piłkę na drugą stronę do Ojamyy a ten wywalczył rzut rożny
43' - Znów dobrze skakał do główki Dossa
43' - STATYSTYKA: Faule 9-3, Strzały (celne): 3(1)-6(1), Spalone: 2-1, Rożne: 3-5
44' - Dwaliszwili za mocno dośrodkowywał piłkę wdłuż linii końcowej i opuściła ona boisko
45' - Żółta kartka: Milos Kosanović (Cracovia)
46' - Kosanović nie może dogonić Radovicia, więc postanowił go powalić
46' - Koniec pierwszej połowy

STATYSTYKA 1. POŁOWY: Faule 10-3, Strzały (celne): 3(1)-6(1), Spalone: 2-1, Rożne: 3-5
Legia jest już na murawie, czeka na rywali
Wybiega i Cracovia

46' - Zaczęła Legia
46' - Zmiana Cracovia:

Paweł Jaroszyński -
Marcin Kuś
Bartłomiej Dudzic -
Marcin Budziński
46' - Faul na Wawrzyniaku
47' - Dalekie dośrodkowanie, z którym radzą sobie obrońcy Cracovii
47' - Radović ładnie wypuścił wzdłuż linii Rzeźniczaka - ten tuż przed szesnastką został powalony przez rywala
48' - Ciekawie rozegrany wolny. Furman po naradzie z Radoviciem oszukał rywali i zagrał dość ryzykowanie do stojącego na linii szesnastki Ojamy. Ten uderzył, jednak tuż nad poprzeczką
49' - Faulowany Lado
50' - Dobry kross Rzeźniczaka do Brozia, ten jednak pomagał sobie ręką, przyjmując piłkę
51' - Szybka akcja prawą stroną, ciężar gry zostaje przesunięty do środka. Tam Kucharczyk wybiera niestety dość słabe rozwiązanie i strzela po ziemi. Powinien chyba podawać do Furmana
52' - Kucharczyk jeździec bez głowy. Zmarnował dobre podanie od Dossy z głębi pola. Zatrzymał się jak koń na przeszkodzie :>
52' - Teraz Radović zamiast podawać zdecydował się na anemiczny srzał
53' - Teraz z kolei Kucharczyk od razu decyduje się na strzał
53' - Gruzin ograny w polu karnym
54' - Rożny dla Legii
55' - Żółta kartka: Ivica Vrdoljak (Legia)
55' - Furman "na pierwszego" z tymże pierwszy był tym razem Lado. Gruzin uderzył głową nad poprzeczką
56' - Strata Ivicy Vrdoljaka równie głupia jak ze Steauą. Chorwat jeszcze wrócił za piłkarzem Cracovii i sfaulował na kartkę
56' - Teraz Dossa zablokował uderzenie Nowaka chyba... tyłkiem
58' - Świetnie popędził lewym skrzydłem Ojamaa i już spod linii dośrodkował. Furman spóźnił się z nogą o pół sekundy!
59' - Dossa znów interweniuje... plecami
60' - Jest kąśliwy strzał Ntibazonkizy i dobrze rzuca się Skaba, wybijając na aut. Brawo Wojtek!
60' - Wcześniej nieudaną próbę strzału/dośrodkowania podjął Kucharczyk
61' - Strzał z daleka Cracovii bardzo niecelny
62' - Faul na Ojamiee
62' - Wrzutka Ojamyy i groźny strzał Rado. Mamy jeszcze korner
63' - Główkował Vrdoljak, ale gracze Cracovii opanowali tym razem sytuację w polu karnym
64' - Na spalonym Dawid Nowak
64' - Ojamaa idzie w pole karne na raz i rywa wykopał mu piłkę spod nóg
65' - Rożny dla Legii
65' - Doping Cracovii dno :)
66' - Zamieszanie w polu karnym, ale nie wykorzystała Legia okazji
66' - Jeszcze jedna wrzutka i uderza Dossa, jednak obok bramki
66' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Daniel Łukasik
69' - Dobrze poprowadził akcję lewą stroną Ojamaa, przerzucił do Brozia na drugą stronę, jednak ten uderzył bardzo niecelnie
70' - Uderzał Ojamaa, głową próbował dobijać Dwaliszwili. Zabrakło niewiele
72' - Lado ma dziś problem nawet z zastawieniem się przy odbiorze w ŚRODKU pola... Głupia strata, akcja Cracovii, ale interweniuje Skaba
73' - Szybka akcja Legii. Radović może podać Ojamiee lub Kucharczykowi. Wybiera tego pierwszego. Ten strzela, lecz w bramkarza
73' - Faulowany Radović
74' - Powalony na ziemię Kucharczyk
75' - Dośrodkowanie Furmana i dobrze skacze do piłki Dwaliszwili. Uderza trochę nad poprzeczką
75' - Zmiana Cracovia:
Damian Dąbrowski -
Vladimir Boljević
76' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Legia)
76' - Broź powala Saidiego, będzie wolny dla Pasów
77' - Zmiana Legia:
Dominik Furman -
Helio Pinto
77' - Strzał Cracovii wysoko nad bramką
78' - Żółta kartka: Sebastian Steblecki (Cracovia)
78' - Pinto. Szalenie szybka strata w środku pola
79' - Dobra akcja Ojamyy, który odgrywa do Lado, ten wypatruje jeszcze Rado. Serb za długo zwleka z oddaniem strzału
82' - Faulowany Kucharczyk
83' - Pinto traci piłkę w prostej sytuacji, kończy się to strzałem Cracovii, ale dobrze ustawiony jest Skaba
84' - Dobrze wychodzi Skaba, który ubiegł Nowaka
84' - Strata Ojamyy skutkuje wolnym z daleka dla gospodarzy
84' - Wyszła piłka za linię boczną i wznowi Legia z autu
86' - Teraz Cracovia prowadzi grę
86' - Broź nie dał się wyprzedzić Saidiemu, zastawił się i wymusił faul
87' - Trzy podania i uruchomiony jest na lewym skrzydle Ojamaa. Asysten macha jednak, że Estończyk był na spalonym
88' - Nowak chciał nabić Wawrzyniaka, a nabił się sam. Od bramki Skaba
88' - A spalonego Ojamyy to chyba nie było?
89' - Zmiana Legia:
Henrik Ojamaa -
Michał Żyro
89' - Szybka piłka na Saidiego. Wawrzyniak nie patyczkuje się i od razu wybija futbolówkę na aut
90' - Małe nieporozumienie na linii Dossa-Skaba jeszcze róg dla Pasów
90' - Piąstkuje dobrze Skaba
91' - Żółta kartka: Adam Marciniak (Cracovia)
91' - Mamy doliczony czas gry
92' - Sędzia doliczył trzy minuty
92' - Dobrze łapie piłkę Skaba po głebokim dośrodkowaniu
94' - Koniec meczu!

Skromnie, ale liczą się trzy punkty. Teraz przerwa na reprezentację, a potem wyjazd do Kielc. Do zobaczenia :-)

Zmoczone Pasy

Niewykorzystana pula 750 biletów na Cracovię to raczej nie efekt końcówki sezonu urlopowego, tylko sporych wydatków związanych z meczami w europejskich pucharach. Portfele warszawiaków nie są studnią bez dna i wydaje się, że przed nami niezbyt łatwe zadanie łączenia wyjazdów do Włoch, Turcji i na Cypr z krajowymi wyjazdami. Na wyjazd pociągiem specjalnym na Cracovię zdecydowało się 609 legionistów.

Specjalem do Krakowa
Nie jest to wynik na nasze możliwości, ale jak wspomniałem, na pewno wiele osób zmuszonych jest do kalkulowania. Tym bardziej, że dzień przed wyjazdem do Krakowa wszyscy byliśmy skupieni na ogarnianiu biletów do Rzymu na wrześniowy mecz z Lazio. Wyjazd do Krakowa "specem" zaplanowany był na godzinę 12:47 z dworca Warszawa Zachodnia. W podróży fani wymieniali się informacjami nt. opcji podróży do Rzymu, Trabzonu i Limassol/Nikozji.

Wyjątkowi napinacze
Z dworca w Krakowie pod stadion Cracovii kibice zostali przewiezieni autobusami. Wchodzenie na stadion przebiegało sprawnie i na ponad półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem, wszyscy byli już na swoich miejscach. Po lewej stronie naszego sektora szybko zebrała się grupka Cracovii i kilku osób z KSP, które przez całe spotkanie skupiały się na wymianie uprzejmości z legionistami. Trzeba przyznać, że na wielu stadionach w okolicy sektora gości gromadzą się grupki gamoni, ale napinacze z Krakowa biją wszystkich na głowę.

Polonia tylko w Krakowie
Jako, że Polonia w Warszawie nie istnieje, jedyną opcją pokazania się są mecze swoich przyjaciół z Krakowa. Nie inaczej było tym razem, a wśród napinaczy pojawił się dobrze znany polonuch - "Wiśnia", któremu poświęcono kilka przyśpiewek, w tym tę, przypominającą, jak skończyło się jego spotkanie z grupą spod znaku WFH. Pod adresem KSP skandowano m.in. "Hej k..., śmiecie, w Warszawie nie istniejecie", czy "Każdy to powie, Polonia tylko w Krakowie".

Dziwna "zdobyczna" flaga. Na gołe ręce, Cracovia tylko w łazience
Frekwencja na stadionie Cracovii była wyjątkowo dobra, ale nic dziwnego, na mecze z nami każda ekipa mobilizuje się raz do roku. Miejscowi w swoim młynie wywiesili niewielką flagę Legii (nikomu nieznaną) do góry kołami, na której... barwy były w odwrotnej kolejności. Nie wiemy co to za cudo, ale prawdopodobnie KSC lub KSP sami je uszyli. Oflagowanie gospodarzy zresztą także nie należało do najbardziej okazałych. Wraz z nimi Sandecja (120) z flagą. Pod adresem Cracovii skandowano także znane dobrze hasło "Nożownicy ch... wam w d...", a także nową przyśpiewkę - "Na gołe ręce, Cracovia tylko w łazience". Piana na ustach Krakusów - bezcenne.

"Hej dziewczyny, pijcie szczyny"
Od początku spotkania kibice z sektora gości nie za bardzo mogli skupiać się nad wydarzeniami boiskowymi, bowiem kątem oka trzeba było obserwować przylegający sektor Cracovii, z którego co jakiś czas fruwały różne przedmioty, w tym szklane butelki. Legioniści nie pozostawali dłużni i w polonistów i "Pasów" rzucane były plastikowe kubeczki wypełnione niekoniecznie napojami gazowanymi. Śmierdząca sprawa. "Hej dziewczyny, pijcie szczyny" i "Obszczańce" - skandowano pod ich adresem, rozwiewając wszelkie wątpliwości odnośnie zawartości "niespodzianek". Cracovia w pewnym momencie zaczęła zbierać się w tunelu w pobliżu naszego sektora, a po chwili pomiędzy nasze trybuny wbiegło kilku dodatkowych ochroniarzy z dodatkowym wyposażeniem (Cracovia cały mecz była oddzielona od nas, oprócz ogrodzenia, także szpalerem ochrony). Chyba to ostatecznie odwiodło ich od planowanej akcji, której nie trudno się było domyślić.

Oprawa z krową
Doping obu stron przez cały mecz był co najwyżej średni. Cracovia ponadto zdecydowała się na oprawę w trakcie I połowy, składającą się z pasów materiału, sektorówki z bykiem, flag na kiju i transparentu "To jasne jak biel, że czerwień nas nakręca". Ten ostatni był bardzo trudny do rozszyfrowania. Później jeszcze gospodarze rzucili trochę konfetti (w przerwie zebrali je z ziemi i w II połowie rzucili raz jeszcze) i to by było na tyle atrakcji ultras. "Oprawa z krową - ewenement na skalę światową" - śmiali się legioniści.

Doping na pół gwizdka
Niestety tego dnia ani "Staruch", ani "Szczęściarz" (w ostatnim kwadransie) nie byli w stanie zmobilizować legionistów do większego wysiłku. Niektórzy nie śpiewali wcale, a zdecydowana większość na pół gwizdka. A szkoda, bo przy słabym dopingu gospodarzy, można było spokojnie zdominować ten stadion. Raz na jakiś czas udawało się nam głośniej krzyknąć "Jesteśmy zawsze tam...", czy "Legia, Legia Warszawa", ale to i tak nie było to. Po stronie gospodarzy królowały bluzgi pod naszym adresem... śpiewane na "Hit z Wiednia" na dwie trybuny. Młyn za bramką zaczynał "Legia... Warszawa", prosta odpowiadała bluzgami. Oj, kochają nas tam wyjątkowo. Jednak nie miejscowe kompleksy powinny nas zajmować, a nasza postawa. Szkoda, że tego dnia nie daliśmy z siebie więcej.

Furman w koszulce Cracovii
Dość dziwna sytuacja miała miejsce po meczu. Piłkarze podeszli pod nasz sektor podziękować za doping. Dominik Furman wcześniej wymienił się koszulkami z jednym z gracz Cracovii, założył pasiastą koszulkę i szedł razem z grupą pozostałych graczy w stronę sektora gości. Fani już z daleka dali mu znać, że w tej koszulce nie powinien paradować i Furman szybko się zreflektował. Po meczu pomocnik przepraszał kibiców za ten incydent, tłumacząc, że był zmęczony po meczu i taka sytuacja już więcej się nie powtórzy. Z zawodnikami tymczasem zaśpiewaliśmy "Ole ole" i przybiliśmy piątki. Potem jakieś 40 minut czekaliśmy na otwarcie bram i wszyscy zapakowali się do podstawionych autobusów, które dowiozły wszystkich na dworzec. Wyjazd zakończył się dla nas nad ranem w niedzielę. Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa, po której pojedziemy do Kielc, a kilka dni później do Rzymu.