46' Henrik Ojamaa 7
Tomasz Jodłowiec 3
Daniel Łukasik 35
84' Michał Żyro 33
84' Dominik Furman 37
Wladimer Dwaliszwili 13
Oliwer Wienczatek 93
84' Jakub Wawrzyniak 14
84' Helio Pinto 23
46' Michał Kucharczyk 18

Utopieni w Wiśle

W hitowym starciu 11. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa przegrała w Krakowie z Wisłą 0-1. Jedynego gola zdobył w 82. minucie Paweł Brożek, który w sytuacji sam na sam pokonał Wojciecha Skabę. Po tym pojedynku legioniści utrzymali się na prowadzeniu w tabeli i mają obecnie na koncie 24 punkty.

Od pierwszych minut nieco aktywniejsza była Legia. To zespół dowodzony przez Jana Urbana był początkowo częściej w posiadaniu piłki i wywalczył kilka rzutów rożnych, po których niecelnie główkowali gracze z Warszawy. Potem do głosu doszli już gospodarze. Najpierw z rzutu wolnego prosto w mur strzelił Ostoja Stjepanović, a za moment niebezpieczeństwo po stałym fragmencie gry zdołał zażegnać Dossa Junior. Następnie tempo gry nieco siadło. Walka toczyła się głównie w środka pola, więc żaden z bramkarzy nie był zmuszony do pokazania swoich umiejętności. W 20. minucie pierwsze uderzenie w kierunku Michała Miśkiewicza oddał Tomasz Brzyski, ale lewy defensor był niedokładny. Trzy minuty potem powinno być 1-0 dla gości. Łukasik posłał znakomitą piłkę do Michała Żyro, który przejął podanie na klatkę i stanął oko w oko z Miśkiewiczem. Pomocnik Legii strzelił wprost w golkipera z Krakowa, marnując tym samym swoją stuprocentową okazję. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry, Stjepanović próbował zaskoczyć Skabę śmiałą próbą zza pola karnego, lecz ten nie musiał nawet interweniować.
W 33. minucie legioniści mogli zdobyć jedną z piękniejszych bramek ostatnich lat. Z rzutu rożnego zacentrował Furman, a sprzed szesnastki fantastycznymi nożycami popisał się Tomasz Brzyski. Bramkarz Wisły zdołał sparować to uderzenie ponad poprzeczkę z najwyższym trudem. W 38. minucie gracze Franciszka Smudy stworzyli sobie dwie bardzo dobre szanse. Najpierw po główce Arkadiusza Głowackiego z najbliższej odległości źle w futbolówkę trafił Paweł Brożek. Chwilę potem błąd Wojciecha Skaby starał się wykorzystać Emmanuel Sarki, ale zbyt nerwowo strzelał z ostrego kąta. Tuż przed przerwą Legi sprytnie rozegrała rzut wolny, jednak Wladimer Dwaliszwili został dwukrotnie łatwo przyblokowany przez defensorów oponenta.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. Wisła skuteczniej organizowała się w ataku i coraz groźniej nacierała bramkę Wojciecha Skaby. W 54. minucie "Biała Gwiazda" powinno prowadzić. Po rzucie rożnym i główce Arkadiusza Głowackiego z kilku metrów z półobrotu uderzył Rafała Boguski, lecz legionistów uratowała poprzeczka. Po godzinie gry wprowadzony chwilę wcześniej Wilde-Donald Guerrier stanął przed szansą na zdobycie gola. Reprezentant Haiti wygrał pojedynek główkowy na linii pola karnego, jednak nie trafił nawet w światło bramki. W 62. minucie w szesnastce gospodarzy odnalazł się Dwaliszwil, ale próbując wślizgiem pokonać Miśkiewicza nie zdołał go zaskoczyć.
Po godzinie gry Wisła zdecydowała się częściej strzelać z dystansu. Uderzenia Rafała Boguskiego oraz Patryka Małeckiego nie zaskoczyły Skaby. W 71. minucie z daleka mocno piłkę kopnął Dominik Furman i dużym trudem na róg wybił futbolówkę krakowski golkiper. Zaraz potem Dwaliszwili znalazł się w wyśmienitej okazji, ale z kilkunastu metrów trafił w Głowackiego. Niewykorzystane przez Legie okazje zemściły się na nich w 82. minucie. Wówczas błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Michał Żyro, a okazje sam na sam ze Skabą pewnie wykorzystał Paweł Brożek. Dwie minuty przed końcem zawodów do remisu mógł doprowadzić Helio Pinto. Portugalczyk dostał prostopadłe podanie od Jakuba Wawrzyniaka, ale lepszy od niego okazała się Miśkiewicz. W doliczonym czasie gry po samotnym rajdzie Wilde-Donald Guerrier omal nie pokonał golkiper Legii, lecz ten wybił piłkę na róg.

Autor: Wiśnia
Znalazłeś błąd? Napisz

14:43 - Witamy ze stadionu Krakowie. Właśnie kibice Wisły "przywitali" bramkarzy Legii
14:45 - Znamy już wyjściową jedenastkę stołecznej drużyny. Prezentujemy ją obok
14:55 - Fani gospodarzy przygotowali oprawę na trzy trybuny, a za chwilę na murawie pojawi się tysiąc przedstawicieli 13 sekcji Wisły
Trwa prezentacja wiślackich sekcji
Piłkarze wychodzą na murawę
15:27 - Na wyjście piłkarzy kibice Wisły rzucili serpentynami w barwach klubowych tworząc wzór

1' - Zaczęli wiślacy, którzy w pierwszej połowie będą atakować na bramkę, za którą znajduje się młyn
1' - W sektorze gości z uwagi na nasz zakaz wyjazdowy zasiadło dziś 4 tyś. dzieci
2' - Długie podanie Łukasika do Żyry, ten dośrodkowuje do Lado... Róg
4' - Trzeci rzut rożny zakończony niecelnym strzałem z główki Rzeźniczaka
5' - Faul Dossy Juniora blisko linii pola karnego
6' - Stjepanović trafia prosto w mur, a potem akcja kończy się na spalonej pozycji jednego z wiślaków
7' - Brzyki do środka do Łukasika, ten do Rzeźniczaka, który próbował wypuścić prostopadłą piłkę do Ojamy, ale uczynił to stanowczo za mocno
8' - Furman zmuszony do wycofania piłki do Skaby
8' - A teraz Żyro nie zdążył za rywalem i faulował go tuż przy narożniku pola karnego
8' - Żółta kartka: Michał Żyro (Legia)
9' - Mocne uderzenie odbiło się od obrońców, ale jeszcze Junior musiał wślizgiem daleko wybijać piłkę
9' - Broź wywalczył rzut wolny przy linii bocznej na wysokości pola karnego rywali
11' - Teraz błąd Łukasika, który tak wybijał, że piłkę przejął Brożek, ale na szczęście nic z tej akcji nie wyszło
12' - I znowu za mocna piłka Rzeźniczaka w kierunku Żyry
13' - Dwaliszwili zastosował pressing na Bunozie i tej wybił piłkę na aut
15' - Na razie Legia nie ma pomysłu jak zaatakować gospodarzy, a ci nie kwapią się do wyjścia ze swojej połowy
16' - Żyro nie sięgnął piłki zagranej przez Jodłowca
17' - Ojamaa przytrzymywał za koszulkę Chaveza
18' - Podanie Jodłowca do Dwaliszwiliego przeciął obrońca Wisły
19' - Brożek fauluje Brozia
20' - Brzyski uderza z 30 metrów ale obok bramki
21' - Ojamaa w środkowej części boiska, biegnie w kierunku pola karnego... i fatalnie podaje do nikogo
22' - Prawą stroną Bunoza minął jak dzieci Ojamę i Brozia, podał do Brożka, ale natychmiast piłkę przejął Dossa Junior
23' - Ale znakomita sytuacja dla Legii. Łukasik fantastycznie podał w pole karne do Żyry, który przyjął piłkę i miał przed sobą tylko bramkarza, a strzelił oczywiście prosto w niego...
26' - Rzut rożny dla Legii
28' - Słabe widowisko przy Reymonta. Niby sporo walki w środku, ale wiele niedokładności z jednej i drugiej strony
28' - Skaba wykopuje prosto na aut...
30' - Łukasik faulował Boguskiego przy linii bocznej boiska. Będzie dośrodkowanie w pole karne
31' - Chrapek uderza obok bramki
31' - Brożek fauluje Rzeźniczaka, ale sędzia nie pokazuje żółtej kartki
32' - Szybka akcja Legii. Dwaszliwili, Ojamaa, Brzyski i Żyro - skończyło się na rzucie rożnym
33' - WOW! GENIALNE UDERZENIE BRZYSKIEGO!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zza pola karnego pięknymi nożycami tuż pod poprzeczkę, ale świetnie obronił bramkarz!
34' - Sarki nakładką zaatakował Brzyskiego. Wolny dla Legii
35' - Dwaliszwili zdecydował się na "podanie" do bramkarza z 20 metrów
36' - Łukasik dobrze zablokował Chrapka
38' - Korner dla Wisły po zablokowanym uderzeniu Boguskiego
38' - Dośrodkowanie w pole karne, główka... piłka spadła idealnie na Brożka, który źle uderzył i piłkę złapał Skaba
39' - A teraz popis w wykonaniu Skaby. Najpierw złapał piłkę przy próbie lobu, a potem wyłapał dośrodkowanie
39' - Dwaliszwili walczy w polu karnym rywala i wywalczył rzut rożny
40' - Dośrodkowanie... piłka odbita spadła na głowę Rzeźniczaka, który próbował dograć na środek, ale byli tam tylko obrońcy Wisły
40' - Kolejny atak legionistów. Zablokowany strzał Żyry
41' - Teraz Brzyski wpadł w pole karne, piłka trafiła do Jodłowca, ale jego uderzenie również zablokowane
42' - Garguła podaje w pole karne, ale tam dobrze piłkę łapie Skaba
44' - Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Furmana. Podał IDEALNIE na 11 metr do Dwaliszwiliego, który jednak nie zdołał dobrze uderzyć z lewej nogi, a dobitka Brzyskiego poszybowała w trybuny
44' - Faul na Jodłowcu. Brzyski będzie dośrodkowywał w pole karne
46' - Broź faulowany przez Bunoze przy linii bocznej
46' - Na koniec rzut wolny Brzyskiego wybili wiślacy, a dobitka Furmana niecelna
46' - Koniec pierwszej połowy

46' - Wznowiła Legia
46' - Zmiana Legia:

Henrik Ojamaa -
Michał Kucharczyk
47' - Faulowany Brzyski
48' - Z wolnego dośrodkowuje Furman, odbija piłkę głową obrońca Wisły, a dobitka Brzyskiego jest niecelna - piłka szybuje wysoko nad bramką
49' - Żyro wyłuskał piłkę, płasko dośrodkował w kierunku środka pola, ale piłka trafia prosto pod nogi obrońców
50' - Strata Łukasika w środku pola
50' - Dośrodkowanie Sarkiego bez problemu łapie jednak piłkę Skaba
51' - Dobry powrót Rzeźniczaka za akcją Legii, tylko aut dla Białej Gwiazdy
52' - Wisła próbuje wymienić trzy podania w polu karnym, ostatnie kończy się stratą
52' - Rożny dla Legii
53' - Brzyski dośrodkowuje na głowę Jodłowca, piłka mija jednak linię końcową boiska
53' - Brzyski w pojedynku z Sarkim decyduje się głową wybić piłkę na korner
54' - Legię ratuje teraz poprzeczka! Potem sędzia odgwizdał jeszcze faul w naszym polu karnym
54' - Broź nie zdołał opanować piłki na skrzydle
56' - Wisła nabrała trochę odwagi w ataku
56' - Spalony Legii
59' - Chavez zalicza dziwne zagranie, ale Legia nie wykorzystuje prezentu w postaci rogu
59' - Zmiana Wisła K.:
Emmanuel Sarki -
Patryk Małecki
60' - Zmiana Wisła K.:
Michał Chrapek -
Wilde Donald Guerrier
61' - Brożek ogrywa jednego z legionistów i dogrywaw pole karne do Guerriera, ale ten nie zdążył do tej piłki
61' - Wisła na spalonym
62' - Faulowany Brzyski
63' - Piłka niespodziewanie trafia do Dwaliszwiliego po podaniu Brzyskiego, Lado ładnie się przepchnął, ale strzał był już za lekki
64' - Po rzucie rożnym strzelać próbuje Dossa, a potem za akcją idzie jednak Rzeźniczak. Sędzia wskazał, że Kuba faulował rywala
66' - Faulowany Broź
66' -
67' - Wisła strzela zza pola karnego, piłka przechodzi jeszcze po nodze Jodłowca i będzie rzut rożny
67' - Jodłowiec wybija piłkę z pola karnego
68' - Żyro faulował podczas wyjścia z akcją ofensywną
68' - Złe podanie Łukasika psuje dobrze zapowiadającą się szybką akcję Legii
69' - Za mocne podanie Furmana do Brozia w pole karne
70' - Seria błędów Legii w obronie, piłka trafia przed pole karne do Boguskiego,a ten oddaje natychmiast mocny strzał - tuż nad poprzeczką
70' - Faulowany Dossa w naszym polu karnym
71' - Teraz Legia miała już dużo szczęścia... Dośrodkowanie Donalda i w ostatniej chwili sprzed bramki piłkę wybija Dossa
71' - Furman decyduje się na strzał z dystansu, Miśkiewicz piąstkuje piłkę na rzut rożny
73' - Żyro przepychany przez Małeckiego, lecz sędzia nie reaguje
74' - Furman robi kolejną świetną akcję prawą stroną, piłka dociera do Jodłowca, a ten świetnie wystawia piłkę Gruzinowi. Lado jednak w świetnej pozycji prosto w nogi obrońcy. ECH!
75' - Dwaliszwili goni piłkę aż do linii końcowej, ale Gruzin mimo wysiłków nie zdążył. Od bramki Miśkiewicz
75' - Szybciutki Donald wykorzystuje błąd defensywy, podciąga do linii końcowej i dośrodkowuje. Dobrze wychodzi Skaba
77' - Dwaliszwili podaje do Furmana, ten do Kucharczyka, a Kucharz dobrze na prawo do Brozia. Obrońca próbował strzelać z ostrego kąta
77' - Rozpaczliwy dość strzał Wisły z daleka - Skaba niezbyt pewnie łapie jednak tę piłkę
79' - Dwaliszwili radzi sobie z obrońcami i podał do Furmana, ten wbiega ofensywnie przed szesnastkę i mocno uderza, ale trochę niecelnie
80' - Jodłowiec długo dobrze prowadzi piłkę, udaje mu się dośrodkować, ale walka w polu karnym jest ostra i ostatecznie wygrywają ją obrońcy TS
81' - Dwaliszwili pomaga sobie ręką
82' - Garguła decyduje się na beznadziejne uderzenie po ziemi. Skaba musiałby być ślepcem aby tego nie złapać
82' - GOL! Paweł Brożek! (Wisła K.)
83' - Następna akcja Wisły i jest gol dla gospodarzy
84' - Strata Żyry przy wyprowadzeniu piłki, Garguła do Brożka, a ten jest sam na sam ze Skabą i nie marnuje okazji
84' - Złe podanie do Brzyskiego i strata Legii
85' - Zmiana Legia:
Michał Żyro -
Jakub Wawrzyniak
Dominik Furman -
Helio Pinto
85' - Pięć minut ma Legia na wyrównanie
89' - Wyśmienita okazja Pinto po dograniu Brzyskiego. O włos lepszy jednak bramkarz Wisły
90' - Żółta kartka: Łukasz Burliga (Wisła K.)
90' - Dwaliszwili decyduje się na strzał, powinien chyba podawać... W każdym razie piłka dla Wisły
91' - Zmiana Wisła K.:
Paweł Brożek -
Paweł Stolarski
91' - Sędzia dolicza 2 minuty
91' - Wisła zrobi jeszcze w tym czasie zmianę. Oczywiście Brożek się nie spieszy
92' - Faul Brozia na środku boiska
92' - Żółta kartka: Łukasz Broź (Legia)
93' - Jeszcze rozpaczliwy rajd Kucharczyka prawym skrzydłem, zakończony dośrodkowaniem i wybiciem obrońcy
94' - W rewanżu kontra Wisły. Zdaje się, że piłkarz TS przyjmował piłkę ręką, ale sędzia tego nie zauważył i wiślak oddał strzał