David Abwo 20
Jiri Bilek 7
Robert Jeż 31
82' Djordje Cotra 3
46' Deniss Rakels 18
62' Michal Papadopulos 27
Michał Gliwa 24
Aleksander Kwiek 6
62' Arkadiusz Woźniak 9
46' Arkadiusz Piech 11
82' Adrian Błąd 15

Bezproblemowa wygrana

Legia Warszawa wygrała w meczu 15. kolejki ekstraklasy z Zagłębiem Lubin 2-0. Stołeczni piłkarze wyszli na prowadzenie w 38. minucie, gdy precyzyjnym uderzeniem popisał się Helio Pinto. W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy podwyższył Wladimer Dwaliszwili, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Od pierwszych minut Zagłębie starało się zdominować Legię. Lubinianie doskonale wiedzieli o tym, że legioniści mają problemy z wejściem w spotkanie i starali się to wykorzystać, szybko strzelając bramkę. W 8. minucie oglądaliśmy pierwszą próbę zaskoczenia bramkarza. Helio Pinto zwiódł w środku pola jednego z rywali i zdecydował się na mocny strzał z dużej odległości, lecz Tomasz Ptak był na posterunku. Chwilę potem po wrzutce w pole karne Zagłębia i błędzie defensywny przyjezdnych w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Kosecki, ale zamiast do bramki trafił jedynie w boczną siatkę. W 13. minucie Bartosz Bereszyński przeprowadził znakomity rajd skrzydłem, dograł do Wladimera Dwaliszwilego, który w ostatnim momencie został zablokowany. Za moment po rzucie rożnym niebezpiecznie główkował Dossa Junior, jednak nieznacznie się pomylił. Z biegiem czasu gracze Jana Urbana osiągali coraz większą przewagę, której nie potrafili udokumentować strzeleniem choćby jednego gola. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry na indywidualną akcję zdecydował się Dennis Rakels, przebiegł z piłką przy nodze kilkadziesiąt metrów i finalnie jego strzał został zablokowany. W 38. minucie gospodarze wyszli na zasłużone prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Tomasz Jodłowiec i na raty jego próbę zdołał odbić Tomasz Ptak. Do bezpańskiej piłki zdołał dojść Dwaliszwili, odegrać do Helio Pinto, a ten celnym kopnięciem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania.

Siedem minut po zmianie stron na odważną próbę z dystansu zdecydował się wprowadzony w przerwie Arkadiusz Piech, ale Skaba nie musiał nawet interweniować. Kilkadziesiąt sekund potem Legia powiększyła prowadzenie. Wladimer Dwaliszwili pewnie wykonał rzut karny podyktowany za zagranie ręką we własnym polu karnym Pavla Vidanova. Po godzinie gry Zagłębie stworzyło sobie dotychczas najlepszą okazję do pokonania golkipera Legii. David Abwo rozegrał dwójkową akcję z jednym z partnerów, jednak będąc w szesnastce mistrzów Polski został zablokowany przez Dwaliszwilego. Potem na boisku nie działo się już zbyt wiele. Legioniści, zadowoleni z osiągniętego rezultatu, nie forsowali tempa, a Zagłębie chyba powoli godziło się z faktem, że z Warszawy wyjadą bez punktów. Dopiero w 68. minucie uderzenia lewą nogą spróbował Dominik Furman, lecz piłka nieznacznie minęła prawy słupek. Cztery minuty potem ten sam zawodnik popisał się już lepszą próbą i Ptak z największym trudem wybił futbolówkę poza linię końcową. Pod koniec pojedynku lubinianie zerwali się do ostatnich ataków. Najpierw w 86. minucie minimalnie niedokładnie główkował Arkadiusz Piech, a za moment ekwilibrystycznym uderzeniem Skabę starał się zaskoczyć Vidanov. W doliczonym czasie gry bramkarz "wojskowych" zanotował pierwszą udaną interwencję po groźnym strzale, kiedy nogami odbił próbę Aleksandra Woźniaka.

Autor: Wiśnia
Znalazłeś błąd? Napisz

19:28 - Dobry wieczór Państwu. Dzień zaduszny, 2 listopada. Przed nami 14. kolejka ekstraklasy i mecz Legii z Zagłębiem Lubin
19:30 - Znamy już wyjściowe składy obu ekip
19:31 - Czy zestawienie wybrańców Jana Urbana budzi jakieś zaskoczenie? Można rzec, że nie. Wobec wszelkich kontuzji, żadne nazwisko w jedenastce legionistów nie może dziwić
19:34 - Zagłębie Lubin słabiutko przędzie na wyjeździe. Tylko jedno zwycięstwo i jeden remis. Pozostałe pięć spotkań zakończyło się porażkami
19:38 - Z innych aren, a raczej parkietów... W koszykarskich derbach Warszawy legioniści prowadzą po pierwszej kwarcie 23-10
19:58 - Trwa rozgrzewka obu drużyn, muzyka z głośników gra, a kibice powoli, powoli zajmują swoje miejsca
20:00 - Po dwóch kwartach Legia prowadzi 33-23 z Polonią
20:00 - Sektor gości baaaaardzo skromnie zapełniony. Może z 70-100 osób się uzbiera. Zresztą na pozostałych trybunach nie ma co liczyć na oszałamiającą frekwencję
20:05 - Legia ma za sobą fatalny październik. Poza wygraną z Piastem, trudno było o powody do radości. Oby z nowym miesiącem, legioniści otworzyli nowy rozdział rundy jesiennej i wrócili na właściwe tory. Czekamy na zwycięstwo!
20:17 - Zawodnicy obu ekip zakończyli już rozgrzewkę i zbiegli do szatni. Jeszcze chwila i zaczynamy
20:20 - Wczoraj był 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. W związku z tym, przed meczem będzie minuta ciszy dla ludzi związanych z Legią oraz... jak powiedział Wojtek Hadaj, dla zmarłego kilka dni temu Tadeusza Mazowieckiego
20:25 - "Sen o Warszawie..."
20:27 - Wychodzą na murawę... "Mistrzem Polski jest Legia..."
20:29 - Minuta ciszy

2' - Gramy. Rozpoczęli goście, którzy dzisiaj w pomarańczowo-białyc strojach. Natomiast Legia na biało-czarno
2' - Sektor gości urósł w siłę. Ze 150 osób na sektorze i dwa płótna
5' - Dossa na pawe skrzydło. Bereszyski do Ojamy, ten zrobił kółko i podał w kierunku Dwaliszwiliego, ale napastnika Legii uprzedził gracz w jaskrawym trykocie
5' - Vidanov z prawej strony wrzuca w pole karne, ale piłka niepokojona przez nikogo ląduje na lewej stronie na aucie
6' - "Tylko Legia, ukochana Legia! Dziś Warszawa czeka na mistrzostwo Twe!" niesie się po Żylecie
6' - Gospodarze wymieniają podania między sobą
7' - Jodłowiec, Pinto, Furman... Legia siedzi na połowie rywala, który się broni w zasadzie w dziesięciu
7' - Jodłowiec przeciął podanie do Rakelsa. Aut dla ekipy Oresta Lenczyka
8' - Kosecki dobrze w asekuracji.. Utrzymuje się przy piłce mimo naciskó Abwo
9' - Dobre zagranie na rozciągnięcie gry do Bereszyńskiego, ale ten już miał lekkie kłopoty z opanowanie futbolówki
9' - Pinto! Dobrze zwiódł rywala przerzucając nad nim piłkę, strzał z dystansu, ale prosto w rękawice Tomasza Ptaka
10' - Junior... oj! Groźnie, mocno wyskoczył do Jeża, ale sędzia nie będzie dla niego łaskawy
10' - Żółta kartka: Dossa Junior (Legia)
10' - Zasłużona kara dla defensora Legii
12' - Bereszyński, Jodłowiec z prawej strony w pole karne, gdzie myli się zawodnik gości. Piłka spada u stóp Koseckiego, który złożył się do strzału i... tylko w boczną siatkę!
12' - Kosecki już chciał ruszyć z akcją, ale faulował go Vidanov. Legionści na połowie rywala
13' - Aj! Dobre podanie do Dwaliszwiliego, który wbiega w pole karne, zgranie do środka.. Jeszcze Kosecki strzela, ale piłka ląduje daleko obok celu
14' - Ojamaa startuje do piłki z Oleksym.. Szybszy Estończyki, który niestety za mocno wypuścił sobie futbolówkę co dało Guldamowi możliwość udanej interwencji
15' - Ajajajaj! Legia w natarciu. Tym razem Bereszyński do Dwaliszwiliego, który opanował piłkę dwa metry od bramki, ale tam już byli przeciwnicy, więc piłka odbiła się od nich i wyszła na róg
15' - Dośrodkowanie w pole karne... Junior skacze najwyżej i.. przenosi futbolówkę nad poprzeczką
16' - Rzeźniczak zabawił się w polu karnym, nie dał sobie odebrać piłki. Elegancko, choć ewentualny błąd mógł go sporo kosztować
17' - Kwadrans gry za nami. Legia dominuje, stworzyła sobie ze dwie, może trzy okazje bramkowe. Zagłębie głównie się broni i nie ma co się dziwić...
19' - Dwaliszwili dostał podanie i mimo dwóch rywali szukał miejsca do oddania strzału. Uderza, ale piłka szybuje w kierunku Żylety, a nie bramki strzeżonej przez Ptaka
19' - Ahhh, dobrze zapowiadała się ta akcja. Kosecki dostał podanie od Brzyskiego, ruszyli mu koledzy z pomocą, ale zagranie do Wladimera pozostawiało wiele do życzenia. Szkoda..
20' - Rzut wolny dla Zagłębia... Piłka w pole karne, gdzie dobrze interweniują Rzeźniczak i spółka
21' - Faulowany "Lado"? Sędzia uznał inaczej.. Gramy dalej. Legia w ataku.. Furman, Ojamaa, Bereszyński
22' - Jodłowiec... Zdecydował się na strzał... Lekko skiksował, bo piłka poturlała się po ziemi i dotarła do band okalających boisko
22' - Jodłowiec gubi piłkę w środku pola, ale Furman to naprawia
24' - Junior, Furman, wymiana podań, zdobywamy kolejne metry... Dwaliszwili walczy z Banasiem i górą obrońca Zagłębia
25' - Aj, dobry pomysł... Pinto dostał podanie od Ojamy, a Henrik już chciał wbiec do odegranej mu piłki. Niestety zagranie Helio było za mocne
25' - Tymczasem wiele ciekawiej jest na meczu koszykarze, którzy prowadzili na początku 17-14, a na minutę przed końcem przegrywają jednym punktem z Polonią
26' - Brzyski w pole karne, ale Guldam wybija poza pole karne oddalając niebezpieczeństwo od własnej bramki
26' - Papadopulos szukał faulu na Juniorze opierając się na obrońcy Legii i po chwili... padając na murawę
27' - Dwaliszwili dostał podanie do Pinto, ale szybko osaczyło go czterech rywali i Gruzin skapitulował
27' - A jednak! Legia wygrała 57-54 w derbach Warszawy!
29' - Wracamy do boiskowych wydarzeń przy Łazienkowskiej. Tu się nic nie zmienia, Legia stara się napierać, szuka sposobu na Zagłębie, ale jak na razie bezskutecznie
30' - Nieco powiało grozą pod bramką Legii, ale dośrodkowanie w pole karne, to było wszystko na co pozwoliła defensywa ekipy Jana Urbana
31' - "Zagłębie! Zagłębie!" poniosło się z sektora gości. Lubinianie mają teraz rzut rożny
32' - Brzyski i spółka wybijają futbolówkę po centrze w obręb szesnastki
34' - Abwo na prawej stronie, ale nie daje rady Brzyskiemu, który nawija mu się na faul
35' - Bereszyński dostaje podanie, ale już jego dośodkowanie pozsotawiło nieco do życzenia
36' - Ah, Pinto zwiódł rywala i miał dwa metry, żeby oddać strzał. Mimo wszystko szukał podania i tym sposobem nadział się na dwóch obrońców Zagłębia
37' - Brzyski... poszła petarda z lewej strony obrony na rozciągnięcie gry, ale... do nikogo. Na prawej stronie w miejscu, do którego zagrywał nie było żadnego z jego kolegów
38' - Kosecki chciał pójść na przebój, ale szybko stracił piłkę. Mimo to, legioniści nadal przesiadują sobie na połowie Zagłębia
38' - GOL! Helio Pinto! (Legia)
39' - GOOOOOL !!!! Bramka wisiała w powietrzu po dośrodkowaniu w pole karne... Jodłowiec, Dwaliszwili, ale wykończył tę akcję Pinto, który z kilku metrów huknął pod poprzeczkę! Legia 1. Zagłębie 0!
40' - Żółta kartka: Michal Papadopulos (Zagłębie)
40' - Junior zwija się z faulu po starciu z Papadopulosem
42' - Dossa z pomocą lekarzy schodzi poza plac gry, ale zmiana nie będzie konieczna
43' - Legioniści środkiem, ale nie tędy droga... tam się aż roi od pomarańczowych koszulek
43' - Pinto z Ojamą kolejny raz próbowali zagranie na jeden kontakt... Nie wyszło, więc może do trzech razy sztuka
44' - Ojamaa... zrobił czary-mary nad piłką i uderzył z 16 metrów, ale obok bramki strzeżonej przez Ptaka
44' - Ojamaa świetnie odzyskał piłkę. Akcja środkiem, gdzie włączył się Kosecki. Był faul przed polem karnym? Sędzia uznał, że nie... Gramy dalej
45' - Jodłowiec kolejny raz szuka strzału z dystansu, ale tym razem udało mu się przynajmniej wywalczyć rzut rożny
46' - Furman w narożniku. Oby nie pierwszego...
46' - ...i nie było na pierwszego. Było na głowę rywala, ale to Legia jest nadal przy piłce
47' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - Dwaliszwili ofiarnie odzyskuje piłkę. Legia jeszcze będzie chciała zagrozić rywalom przed przerwą
47' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Legia zasłużenie prowadzi 1-0 i choć przeważa na placu gry, to nie zasłużyła póki co, na więcej
Wojtek Hadaj poinformował o wygranej koszykarzy, co spotkało się ze zasłużoną radością i... dobrze znaną przyśpiewką ;-)

46' - Zmiana Legia:

Henrik Ojamaa -
Michał Kucharczyk
46' - Zmiana Zagłębie:
Denis Rakels -
Arkadiusz Piech
46' - Obaj trenerzy dokonali po jednej zmianie w przerwie. Jan Urban dał odpocząć Ojamie, a Orest Lenczyk chcąc zmienić wynik meczu, wpuścił na plac Arkadiusza Piecha
48' - Legia w ataku. Kucharczyk do Pinto. Furman do Jodłowca, ale ten już nie dał rady przedłużyć. Strata
49' - Rzeźniczak w kierunku Kucharczyka, ale niedokładne zagranie ląduje u stóp rywala
50' - Banaś rozciąga do Guldama... Zagłębie próbowało przebić się lewą stroną, ale tam był Bereszyński notując odbiór
51' - Jodłowiec do Pinto, który... wydawało się, że wrzuci kolegom na główkę, ale wolał podać do Koseckiego i był to zły wybór. Strata
54' - Ahh.. Bereszyński bezbłędnie w odbiorze, ale już wybór podania może być dyskusyjny. Zamiast do środka do Pinto, wolał do Kucharczyka na skrzydło. Zamiast akcji bramkowej, mamy rzut rożny
54' - Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, gdzie rywal chciał zagrać w siatkówkę i... ręka. Ewidentna, zamierzona raczej, ale bez kartki. Tylko karny
55' - Ale, że kartki nie było?!
55' - GOL! Wladimer Dwaliszwili z karnego! (Legia)
55' - Dwaliszwili podszedł do piłki i... 2-0! Uderzył przy prawym słupku. Wyczuł go Ptak, ale piłka bezlitośnie ugrzęzła w siatce!
57' - Pewnie nie umilkną dyskusje na temat rzutu karnego i ręki zawodnika Zagłębia. Była kartka czy nie.. Zamierzone to było czy nie?
59' - Junior do Rzeźniczaka... Legia może już się niemal wyluzować, ale być nadal czujna w obronie. W końcu jest szansa, żeby zagrać na "zero z tyłu"
62' - Woźniak gotowy do wejścia, ale jeszcze chwilę mmusii poczekać bo groźna akcja Zagłębia! Abwo wpada w pole karne, a tam dwóch legionistów blokuje jego strzał
62' - Jednocześnie w tym czasie Junior leżał na murawie
62' - Zmiana Zagłębie:
Michal Papadopulos -
Arkadiusz Woźniak
64' - Junior kolejny raz został poturbowany i ponownie o własnych siłach opuszcza boisko. Oby to nie było nic groźnego, bo wiadomo... w czwartek mecz z Trabzonsporem
65' - Kosecki.. nieco niewidoczny w tym meczu, ale popisał się teraz dobrym odbiorem
66' - Rzut wolny dla Zagłębia. Jeż wrzuca w pole karne, ale Junior skacze najwyżej i głową wybija poza szesnastkę
67' - Tymczasem na Żylecie ciekawsze rzeczy się dzieją.. Rytmy brazylijskie, istna samba i przejście dla sztabu medycznego...
68' - A na murawie.. Furman strzela tuż zza pola karnego, ale obok dalszego słupka
69' - Kosecki wbiega w pole karne, ale piłka ląduje już poza końcową linią boiska. Za mocne było te podanie
70' - Bilek w stronę Woźniaka, ale pilnował go krótko Junior
70' - Woźniak dostaje piłkę, zagrywa do Abwo, jeszcze wrzutka w pole karne, ale tam Bereszyński wyjaśnia sytuację
71' - Kucharczyk odzyskał piłkę, ale już nie dał rady ruszyć sprintem na prawej stronie. Za mocno odskoczyła mu ta piłka
72' - Rzeźnicak do Kuchaczyka, który miła Oleksego u boku, ale mimo wszystko uparł się, żeby uderzyć. Strzał, ale... prosto w nogi rywala
73' - Woźniak w polu karnym. Mocno zgrywa do środku, ale tam nie było żadnego zawodnika Zagłębia
74' - Kucharczyk ponownie przyniósł pożytek w obronie. Zagranie do Furmana, który przebiegł pół boiska i z braku możliwości podania do partnerów, uderzył na bramkę Ptaka. Strzał w środek i z trudem wybiół na róg zawodnik lubinian!
74' - Brzyski z narożnika. Piłka odchodząca i ten stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia w polu karnym Zagłębia
75' - Kosecki na lewej stronie, chciał zrobić różnicę, ale jego zgranie do środka zostało zablokowane przez dwóch rywali, którzy wślizgiem wyjechali z futbolówką poza plac gry
76' - Furman w pole karne, ale Guldan wybija głową
77' - Furman z głębi pola na prawą stronę, ale Kucharczyk mógł się teraz jedynie przebiec do narożnika z nadzieją, że uda mu się dojść do zagrania. Nic z tego
78' - Jodłowiec świetnie się przedarł w pole karne.. Jeszcze piłka do Koseckiego, który został zablokowany. Jeszcze poprawia Furman, ale obok celu!
78' - Dobrze zapowiadała się ta akcja na dobicie rywala
79' - Niby niepozorne podanie Cotry w pole karne, ale tam był Skaba, który na raty opanował futbolówkę
82' - Będzie jeszcze jedna roszada w ekipie Zagłębia. Wejdzie Błąd... Pytanie czy Orest Lenczyk robi błąd wprowadzając tego zawodnika
82' - Zmiana Zagłębie:
Djordje Cotra -
Adrian Błąd
82' - Cotra dał się wykazać Skabie przed chwilą i spotkała go za to kara. Na ławkę!
83' - Tymczasem Jan Urban wstrzymuje się z roszadami. A mógłby kogoś oszędzić na czwartkowy mecz
83' - Zmiana Legia:
Dominik Furman -
Michał Kopczyński
84' - W końcu jest i zmiana. Kilka minut dla Kopczyńskiego
84' - Błąd na skrzydle walczy z Bereszyńskim i wywalczł rzut rożny
85' - Jeż.. krótko z kolegą, ale ta akcja nie przyniosła wymiernych korzyści gościom
86' - Zagranie w kierunku Piecha. Był przy nim Rzeźniczak. Futbolówka odbija się od głowy napastnika Zagłębia i ląduje poza boiskiem. Skaba od bramki
86' - Jeszcze Abwo z prawej flanki, gdzie interweniuje wślizgiem Junior i jest korner dla Zagłębia
87' - I na końcówkę wejdzie jeszcze Patryk Mikita, żeby przy aplauzie mógł zejść Wladimer Dwaliszwili
88' - Wstrzymana zmiana, bo leży na boisku legionista. Będzie potrzebna pomoc lekarzy i nosze
89' - Pinto na noszach opuszcza plac gry...
89' - Zmiana Legia:
Helio Pinto -
Patryk Mikita
90' - Jeszcze dośrodkowanie w pole karne, gdzie Skaba pewnie wyłapał futbolówkę
91' - Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty
91' - Brawo Wojtek! Woźniak, aktywny.. wpada w pole karne, gdzie uderza na bramkę Skaby, ale ten broni!
92' - Pinto z lodem przyłożonym do okolic lewego kolana zmierza powoli w stronę szatni
92' - Bereszyński po skrzydle do Kucharczyka, który jeszcze na końcówkę wywalczył korner
94' - Dość wymowne jest to, że ta akcja Woźniaka sprzed chwili była... jedynym celnym strzałem w wykonaniu lubinian!
95' - Koniec meczu!

Koniec. Legia wygrała 2-0 i zepchnęła rywali do strefy spadkowej, a sama wypracowała sobie przewagę nad resztą stawki. Teraz trudniejsze zadanie przed legionistami - mecz z Trabzonsporem
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

W rytmie samby

Frekwencja na meczu z Zagłębiem była słaba. Trudno powiedzieć, czy wpływ na ten stan rzeczy miało święto Wszystkich Świętych, czy też słaba gra piłkarzy w ostatnich spotkaniach. Tak, czy inaczej 14 tysięcy kibiców na meczu lidera ekstraklasy nie powala na kolana. Mimo to nikt z przybyłych na stadion nie mógł żałować spędzenia sobotniego wieczoru na trybunach przy Łazienkowskiej. Zabawa była niezła!

Na Żylecie w związku z dniem 1 listopada wywieszony został transparent z ksywami kilkunastu kibiców, którzy w ostatnich miesiącach odeszli z tego świata. Nie zapomnimy!

Na oprawę jeszcze poczekamy
Na meczu nieźle wypełniona, choć nie do ostatniego miejsca. była właśnie trybuna, na której znajduje się młyn legionistów. Niestety frekwencja nie była na tyle dobra by zaprezentować zapowiadaną przez NS-ów oprawę. Miejmy nadzieję, że więcej osób wybierze się na czwartkowy mecz z Trabzonsporem i kolejne przekładania nie będą miały miejsca.

Cisza w sektorze gości
Nasz doping od początku nie był zły. Były dobre momenty dłuższych śpiewów, ale biorąc pod uwagę nasze możliwości szału nie było. Goście z Lubina, którzy zaskoczyli in minus swoją liczbą (ok. 140 osób), nie śpiewali wcale. Swoją obecność zaznaczyli paroma okrzykami przed meczem. W sektorze gości wywiesili trzy flagi i cały mecz przesiedzieli na krzesełkach. Obudzili się dopiero po końcowym gwizdku sędziego, kiedy mieli pretensje do swoich zawodników o zaangażowanie. Trzeba uczciwie przyznać, że tego dnia fani z Lubina sami również mogą mieć pretensje do siebie. Słaba liczba to jedno, ale brak podjęcia "rękawicy" jeśli chodzi o doping, to dość słabe rozwiązanie. Chyba, że mają jakiś protest, o którym nie wiemy.

Radość po bramce i wygranej w derbach w kosza
Legioniści w pierwszej połowie raz mogli cieszyć się ze zdobytej przez nasz zespół bramki. W przerwie Wojtek Hadaj poinformował o wygranej naszych koszykarzy w derbach przy Konwiktorskiej, co ucieszyło kibiców. Ci nie omieszkali pozdrowić klubu, który zorganizował derby w kosza bez kibiców Legii, a do tego w terminie - czego o dziwo sami nie ukrywał - celowo ustawionym tak, by w ich hali nasi fani pojawić się nie mogli.

Po 15 minutach przerwy znowu ruszyliśmy z dopingiem. I tak jak w pierwszej połowie, były momenty lepsze, ale cały czas czegoś brakowało. Fakt, że pozostałe trybuny nie przyłączały się częściej do wspólnych śpiewów był odczuwalny. Nieźle wychodziło nam głośne "Ceeee...", przy którym S. apelował do wszystkich, by zamiast czarowania, skupili się na głośnych okrzykach. Hitem miało się okazać wykonanie "Hej Legia gol" w akompaniamencie bębna i... werbla. A już dziś wiemy, że na kolejnych meczach, ten rytm będzie jeszcze lepiej słyszalny na Żylecie. "Wsłuchajcie się w ten rytm, bawcie się przy tym" - apelował Staruch i po chwili cały nasz sektor tańczył do rytmu oraz śpiewał jakże wkręcającą pieśń. Niektórzy nawet próbowali wykonywać sambę :). Widok Żylety, gdzie każdy tańczył na swój sposób, bezcenny.

Od kołyski, aż po grób
Naprawdę konkretny poziom dopingu osiągnięty został przy pieśni "Od kołyski aż po grób, jedno miasto, jeden kLub", która śpiewana jest na razie dość rzadko. A biorąc pod uwagę dzisiejsze wykonanie - za rzadko. Naprawdę świetna pieśń, która może być nie mniejszym hitem niż "Niepokonane miasto".

Ja kocham Legię
Pod koniec spotkania przypomnianych zostało kilka starszych pieśni, nie wykonywanych tak często wykonywanych jak przed laty. Np. "Ja kocham Legię..." na melodię "I love you baby" - wymyśloną jakieś 10 lat temu w fiacie Punto w drodze do Wodzisławia ;). Nie zabrakło także pieśni "Centralny Wojskowy, Kochany Sportowy", czy "CeWuKaeSie mój, klubie mój, miłość ma". Zakończyliśmy natomiast "Hitem z Wiednia", który śpiewany był przez kilka ostatnich minut spotkania.

Jesteśmy z Wami
Po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za wygraną i okrzykiem "Hej Legio, jesteśmy z Wami" - daliśmy do zrozumienia, że mimo słabszych ostatnio wyników, będziemy ich wspierać. Szczególnie kiedy na boisku widać zaangażowanie, którego ewidentnie zabrakło w Bydgoszczy.

Kolejny mecz Legii już w najbliższy czwartek z Trabzonsporem. Mimo późnej godziny rozgrywania meczu, mamy nadzieję, że tym razem frekwencja w końcu dopisze, choć na razie sprzedano ok. 10 tysięcy biletów, a karnety nie obowiązują. Dzień wcześniej próba generalna dopingu na meczu naszych koszykarzy w Pucharze Polski - zapraszamy na Bemowo 6 listopada na 19:00.

Frekwencja: 14034