27 Patryk Mikita 78'
28 Łukasz Broź
37 Dominik Furman 25'
Radosław Janukiewicz 84
64' Wojciech Lisowski 21
Jose da Rosa Hernani 44
Wojciech Golla 14
52' Mateusz Lewandowski 28
Adam Frączczak 9
Bartosz Ława 20
71' Maksymilian Rogalski 17
Takuya Murayama 13
Takafumi Akahoshi 27
Marcin Robak 11
Krystian Rudnicki 1
Maciej Dąbrowski 3
52' Przemysław Pietruszka 6
64' Jakub Bąk 8
71' Patryk Paczuk 15

Udana pogoń Legii

W spotkaniu kończącym sobotnie zmagania w ekstraklasie Legia Warszawa wygrała u siebie z Pogonią Szczecin 3-1. Bramki dla "wojskowych" zdobyli Wojciech Golla (trafienie samobójcze), Jakub Rzeźniczak oraz Wladimer Dwaliszwili. Jedyny gol dla szczecinian padł z kolei po niefortunnym odbiciu się piłki od Jakuba Wawrzyniaka. Po tym zwycięstwie podopieczni Jana Urbana umocnili się na prowadzeniu w tabeli, mając obecnie na koncie 37 punktów.

Mecz rozpoczął się od szybkiego ataku Legii, lecz spokojnie rozbitego przez defensywę Pogoni Szczecin. W 4. minucie gry goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Wojciech Lisowski dostał podanie na skraju pola karnego, mocno strzelił na bramkę Dusana Kuciaka, a futbolówka odbijając się niefortunnie od Jakuba Wawrzyniaka zatrzepotała w siatce. Pomimo fatalnego rozpoczęcia Legia chwilę potem mogła wyrównać. Na lewej stronie z piłką popędził Wladimer Dwaliszwili i jego płaskie dośrodkowanie skutecznie wyłapał Radosław Janukiewicz. Pięć minut potem na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Rzeźniczak, golkiper Pogoni z trudem odbił to uderzenie przed siebie, natomiast dobitka Dwaliszwilego była niedokładna. W 13. minucie spotkania "wojskowi" wyrównali stan rywalizacji. Tomasz Brzyski mocno wstrzelił piłkę w szesnastkę przyjezdnych, a tam niefortunnym wślizgiem Wojciech Golla pokonał własnego bramkarza. Po zdobyciu bramki stołeczni piłkarze przejęli nieco inicjatywę i częściej zagrażali golkiperowi oponenta. Pogoń przebudziła się w 21. minucie, gdy Marcin Robak wbiegł w pole karne szczecinian, ale huknął wysoko ponad poprzeczką.
Dwa kwadranse po rozpoczęciu pojedynku Hernani zmarnował doskonałą okazję. Brazylijczyk starał się z powietrza strzelić po wrzutce ze skrzydła, lecz znacznie chybił. Za pięć minut przed dobrą szansą stanął z kolei Bartosz Ława. Pomocnik gości ładnie przymierzył z półwoleja zza pola karnego i zabrakło niewiele, aby gracze Dariusza Wdowczyka znów wyszli na prowadzenie. W 43. minucie Janukiewicz uratował swój zespół przed utratą gola, kiedy z dużym trudem odbił próbę jednego z legionistów. Chwilę potem piłkarze Jana Urbana dopięli wreszcie swego. Tomasz Brzyski kapitalnie zacentrował do Jakuba Rzeźniczaka, który mocnym wolejem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Pogoni.

Dziesięć minut po zmianie stron po rzucie rożnym główkował Jakub Wawrzyniak i spokojną interwencją popisał się Janukiewicz. Po godzinie gry prowadzenie mógł podwyższyć Bartosz Bereszyński. Ofensywnie usposobiony defensor Legii mocno kopnął piłkę, wpadając w szesnastkę oponenta, i z najwyższym trudem na rzut rożny futbolówkę sparował bramkarz przyjezdnych. Za moment przed dobrą szansą stanął z kolei Miroslav Radović. Wracający po kontuzji Serb bez zastanowienie strzelił z półwoleja i Pogoń uratował tym razem słupek. W 63. minucie swojego kolejnego gola w tym sezonie zdobył Wladimir Dwaliszwili. Gruziński napastnik na raty pokonał Janukiewicza, gdyż jego pierwsze uderzenie głową trafiło w słupek, lecz dobijają swoją wcześniejszą próbę był już bezbłędny.
Dwadzieścia minut przed końcem Henrik Ojamaa chciał lewą nogą zaskoczyć golkipera ze Szczecina, ale zrobił to o wiele za lekko. Kwadrans przed końcem z daleka strzelał Akahoshi i bez najmniejszych trudności interweniował Dusan Kuciak. Legia odpowiedziała chwilę potem. Tomasz Brzyski tym razem mocno huknął z lewego skrzydła i Janukiewicz zmuszony był odbić piłkę przed siebie. W 83. minucie po raz kolejny indywidualną akcją popisał się Ojamaa. Estończyk ładnie zbiegł z prawej flanki ku osi boiska, oddając uderzenie lewą nogą, jednak uczynił to zbyt słabo. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry swój dobry występ golem mógł uwieńczyć Tomasz Brzyski. Mimo to, zawodnik Legii nieznacznie pomylił się, będąc niemal sam przed golkiperem Pogoni. Tuż przed końcem zawodów w poprzeczkę trafił jeszcze Patryk Mikita, gdy mocno przymierzył z ponad 30 metrów.

Autor: Wiśnia
Znalazłeś błąd? Napisz

Dobry wieczór Państwu! Legia - Pogoń to przez lata więcej niż mecz... Dziś będzie nieco inaczej na trybunach niż do tej pory, ale na murawie walki nie powinno zabraknąć
Znamy już wyjściowe składy. Do gry wracają Dusan Kuciak, Jakub Wawrzyniak oraz Miroslav Radović
Dzisiejsze spotkanie cieszy się sporym zainteresowaniem. Frekwencja z pewnością będzie lepsza niż w poprzednich spotkaniach. Nie brakuje także kibiców w sektorze gości, których przyjechało spokojnie 1000 osób
Pogoń Szczecin nieźle prezentuje się na wyjazdach. Na siedem spotkań przegrali tylko raz, wygrywając cztery potyczki. Legioniści u siebie tylko raz doznali smaku porażki pozostałe spotkania wygrywając
Adam Frączczak, Wojciech Lisowski czy... Dariusz Wdowczyk to nazwiska związane dziś z "Portowcami", ale w przeszłości także z Legią
Na trybunach bardzo dobra atmosfera. Widać, że obie ekipy przygotowały się pod względem opraw
20 kilka tysięcy w górze i "Sen o Warszawie"
Wychodzą... "Mistrzem Polski jest Legia...." i na Żylecie pojawia się kartonia z podobizną ś.p. Kazimierza Deyny... Pod spodem słowa "Równajcie do Najlepszych!"
Podstać Deyny okalają barwy czerwono-biało-zielone

1' - Gramy! Radović z Dwaliszwilim.. pierwsze kopnięcie
1' - Legia dziś na biało-czarno. Pogoń w jednolitych granatowych strojach
2' - Pierwsza akcja gości. Zagranie w stronę Akahoshiego, ale był blisko niego Junior. Róg dla gości
2' - Dobrze legioniści ustawieni w polu karnym. Oddalają zagrożenie
3' - Jodłowiec wyłuskał piłkę, Dwaliszwili dobrze dostrzegł Bereszyńskiego na skrzydle... Pokazuje się Kucharczyk, ale finalnie nie zdołał zagrać partnerom w pole karne szczecinian
4' - GOL samobójczy! Jakub Wawrzyniak! (Legia)
5' - Powrót "Rumianego" do gry i szał radości w sektorze gości. Wojciech Lisowski zostawiony na prawej flance, zdecydował się na strzał, a interweniujący Wawrzyniak niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Także Legia 0. Pogoń 1.
5' - Odpowiedź "Lado", ale jego zgranie idealnie odczytał Janukiewicz
6' - Mimo straconej bramki, niefortunnego wejścia w mecz, doping dla gospodarzy wcale nie ustaje. Zresztą fani ze Szczecina równie dobrze bawią się w swoim sektorze
7' - Kucharczyk dobrze do Vrdoljaka, ale ten już nie zdołał dobrze obsłużyć Dwaliszwiliego
7' - Wychodzi Pogoń, ale Wawrzyniak stara się przerwać szarże rywali
8' - Bereszyński po skrzydle do Kucharczyka, który najpierw mija Lewandowskiego, ale za mocno wypuszcza sobie piłkę i ta pada łupem przeciwnika
9' - Bereszyński.. Wawrzyniak, Rzeźniczak, Legia stara się nrzucić tempo
9' - Brzyski w pole karne, ale przecinają go Portowcy
10' - Radović elegancko zwiódł Lewandowskiego, ale już jego podanie nie znalazło adresata w postaci partnera z drużyny
12' - Kucharczyk na skrzydle, zwolnił, rozejrzał się, zgrał do Jodłowca, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Zablokowany!
12' - Legia podkręca tempo, szuka szybkich akcji, stara się odmienić losy spotkania
13' - Już Radović, Brzyski, Wawrzyniak w pole karne, ale jest tam Hernani, a nie gracz w białym trykocie
13' - Rzeźniczak z dystansu! Sparował przed siebie Janukiewicz, dobija jeszcze Dwaliszwili, ale mając rywala na plecach, posłał futbolówkę obok celu!
14' - GOL samobójczy! Wojciech Golla! (Pogoń)
15' - No to mamy festiwal seryjnych samobójców! Najpierw Wawrzyniak, a teraz Golla skierował piłkę do własnej siatki. Co łączy obu zawodników? Obaj mają nr 14 na plecach. Przypadek?
16' - Swoją drogą to akcja bramkowa dość podobna do tej, po której Portowcy wyszli na prowadzenie. Tym razem wejście w pole karne legionisty z lewej strony, próba zgrania i tam wmieszał się Golla, który dostawił nogę chcąc zablokować zagranie i niefortunnie umieścił piłkę w siatce. Także przy Łazienkowskiej remis, który... raczej się długo nie utrzyma
18' - W sektorze szczecinian pojawia się sektorówka z herbem Pogoni z wyrazistym Gryfem. Całość okraszona foliami w barwach klubu
20' - Radović na skrzydle... Był przy nim Ława, który zablokował zagranie po linii. Już się szczecinianie wybierali z akcją, ale wmieszał się arbiter
21' - Zagranie do Robaka... Robak wszedł w pole karne i huknął jak z armaty, ale baaardzo niecelnie
21' - Junior już opatrywany przez lekarzy na boisku
23' - Junior o własnych siłach opuszcza plac gry. Oby to nic poważnego... Choć z drugiej strony, mecz bez kontuzji któregoś z legionistów to w tym sezonie mecz stracony.. niestety
24' - Fani ze Szczecina długo zaznaczają swą obecność. Nie tylko nieustającym, głośnym dopingiem, ale także wspomnianą sektorówką, która.. w końcu zaczyna nabierać wyrazu tj. świecić stroboskopami
25' - Są świecidełka, jest czarny dym oraz serpentyny. Także dzieje się u sympatyków ze Szczecina
25' - Zmiana Legia:

Dossa Junior -
Dominik Furman
26' - Żółta kartka: Takafumi Akahoshi (Pogoń)
26' - Brzyski z rzutu wolnego w pole karne... przedłuża głową Vrdoljak i... piłka w rękach Janukiewicza! Było groźnie
26' - Aczkolwiek i tak pewnie większość fanów zerka w stronę sektora gości, a nie na murawę
27' - Żółta kartka: Wojciech Lisowski (Pogoń)
28' - Aha, mieliśmy już jedną zmianę. Plac gry opuścił Dossa Junior, czyli tradycji stało się zadość... Jest kontuzja. Pewnie jak zwykle usłyszymy, że to nic poważnego i poczekamy na badania, a potem dowiemy się, że Junior już w tym roku nie zagra. Obym był tylko złym prorokiem w tym temacie...
28' - Furman z wolnego po ziemi w kierunku Brzyskiego, który decyduje się na strzał... Obok celu
29' - Wawrzyniak w walce o piłkę zahaczył o Akahoshiego
29' - Żółta kartka: Jakub Wawrzyniak (Legia)
31' - Lisowski zwodzi na skrzydle Brzyskiego, że ten uciekł się do faulu. Będzie okazja dla Pogoni na akcję bramkową
32' - Akahoshi w pole karne, gdzie dość nieporadnie Hernani chciał wślizgiem umieścić futbolówkę w siatce. W efekcie piłka wylądowała na bandzie poza placem gry
33' - Ława z dystansu... prosto w Furmana. Walka w środkowej strefie boiska
33' - Frączczak urywał się Jodłowcowi.. padł na murawę i jest rzut wolny
33' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
33' - A dla Tomka żółty kartonik
33' - Dla szczecinian dobra okazja, bo do celu jest jakieś 20 metrów
34' - Strzał, piłka ociera się o mur, a konkretnie o legonistę i wychodzi na rzut rożny
35' - Akahoshi już w narożniku boiska... Dogranie w pole karne, gdzie Vrdoljak wybija... ale jeszcze jest Ława, który uderza w kierunku dalszego słupka. Obok celu!
36' -
37' - Podopieczni Dariusza Wdowczyka na połowie legionistów, którzy umiejętnie się bronią. Tempo gry nakręcane przez gospodarzy nieco siadło, ale z pewnością w głowach zawodników są tylko trzy punkty
38' - Akahoshi leży na murawie. Będzie rzut wolny z okolic narożnika pola karnego
38' - Japończyk w pole karne, ale Kuciak wychodzi piąstkując... Kontra!
39' - Piłka zagrana w kierunku Kucharczyka, do którego startuje też Janukiewicz... "Kuchy" chciał zwieść bramkarza Pogoni, ale to właśnie gracz Portowców wyszedł obronną ręką w całej tej akcji. Gdyby było inaczej, to pusta bramka stałaby otworem niczym otwarty skarbiec, z którego można czerpać garściami
41' - Dwaliszwili... pędzi ile sił w nogach do zagranej dłuuugiej piłki... Wygrał pojedynek biegowy z Gollą, który... być może w decydującej fazie faulował napastnika Legii, ale sędzia uznał, że o przewinieniu, a tym bardziej o rzucie karnym, nie może być mowy
42' - Dwaliszwili chciał wykonać rzut wolny. Chciał to zrobić bardzo szybko, więc... odepchnął Ławę
42' - Sędzia ukarał Gruzina żółtym kartonikiem oraz... wysłał do szatni Dariusza Wdowczyka
42' - Żółta kartka: Wladimer Dwaliszwili (Legia)
43' - Aj! Kolejna groźna akcja, po której mogło być 2-1. Tym razem Janukiewicz wyciągnął się jak struna i sparował do boku...
43' - GOL! Jakub Rzeźniczak! (Legia)
44' - HOHOHOHOHOHO !!!!! Rzeźniczak! Po rzucie rożnym legionistów piłka krążyła, wylądowała na dalszym słupku, gdzieś tam się odnalazł Rzeźniczak, który sieknął, niczym tasakiem, z całej siły i wpakował piłkę do siatki! Jak na "Rzeźnika" przystało! Legia 2. Pogoń 1.
45' - Legioniści chcą pójść za ciosem, ale jeszcze nie teraz. Swoją drogą, po kiepsko zaczętej połowie, kończą ją w niezłym stylu
46' - Jeszcze Brzyski z dystansu. Broni Janukiewicz, który mimo puszczonych dwóch strzałów, rozgrywa dobre zawody
46' - Sędzia dolicza 2 minuty
47' - Jeszcze rzut wolny dla Pogoni. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Furman zwolnił tempo lotu piłki... Bezpiecznie Kuciak
48' - Koniec pierwszej połowy

Sędzia Jakubik zakończył pierwszą połowę, po której Legia prowadzi z Pogonią. Spory wpływ na wynik mieli dzisiaj dwaj gracze z numerem 14 na plecach
Gracze Pogoni już na placu gry
Swoją obecność na Żylecie zaznaczyli fani z Sosnowca i Bielska-Białej
Chyba legionistom się dobrze siedzi w szatni, bo nie kwapią się z wyjściem na murawę
Są i podopieczni Jana Urbana

46' - Drugie 45 minut rozpoczęte. Obaj trenerzy nie dokonali zmian w przerwie
47' - Furman.. Golla z nakładką w Radovicia
49' - Akcja po prawym skrzydle Pogoni. Wychodzi do Robaka Kuciak
49' - Tymczasem jak oznajmiono.. Na trybunach zasiadło dziś 22187 widzów
50' - Kucharczyk zwija się z bólu po starciu z Hernanim. To już nie przelewki... Wjazd z noszami, będzie zmiana na bank
50' - A już się rozgrzewają... Ojamaa, Mikita, Astiz. Jednak to Estończyk zaraz się pojawi na placu gry
51' - Michał Kucharczyk zniesiony na noszach
52' - Tymczasem akcja Pogoni po stronie legionistów. Lewandowski z lewej strony w pole karne, gdzie Frączczak chciał odbił piłkę gdzieś obok bramki
52' - Zmiana Pogoń:
Mateusz Lewandowski -
Przemysław Pietruszka
52' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Henrik Ojamaa
53' - Wjeżdża na Żylecie sektorówka.. Dobrze znana Wielka Flaga "Legia"
54' - Na boisku Legia w ataku.. Wawrzyniak dostał podanie od Dwaliszwiliego. Moment zawahania i już Portowcy odzyskują piłkę
55' - Furman walczy z Rogalskim. Przerwał im sędzia odgwizdując faul
56' - Legia... Jodłowiec ze środka obrony do Brzyskiego na skrzydło. Dwaliszwili, próba zagrania, ale Golla idealnie odczytał zamiary legionistów
57' - Wawrzyniak, Radović, Bereszyński do Ojamy. Estończyk w pole karne, ale za płasko. To jeszcze raz i tym razem mamy rzut rożny
58' - Brzyski w narożniku boiska. Wysoko zawieszona piłka i Wawrzyniak głową w stronę Janukiewicza
59' - I kolejny raz wszystkie oczy na trybuny! Na Żyletę, gdzie po sektorówce, rozpoczęto odliczanie, a po nim flagi na kijach, oraz blask rac! Legiaaa, Legia Warszawa!
60' - Ojojoj! Jaka szkoda, że Dwaliszwili nie dostawił nogi, nie ruszył o pół tempa szybciej. Ojamaa zagrywał piłkę w pole karne, gdzie zabrakło niewiele
60' - Głośne jeeeest! rozniosło się po trybunach, bo Radović wpakował piłkę do siatki, ale wcześniej sędzia uniósł chorągiewkę ku górze. Spalony
61' - Furman do boku do Bereszyńskiego. Ten pokusił się o strzał! Broni Janukiewicz i jest róg
61' - Odliczanie także w sektorze szczecin, z któreg wysypało się morze serpentyn!
62' - Mecz chwilowo przerwany, ale to sędzia sobie doliczy oczywiście
62' - Trzeba przyznać, że choć mecz nie ma już miana meczu przyjaźni, to atmosfera na trybunach, oprawy, to wszystko jest dziś pierwszorzędne
63' - Dobrze, można grać dalej. Tako rzekł arbiter Jakubik
63' - GOL! Wladimer Dwaliszwili! (Legia)
64' - Zmiana Pogoń:
Wojciech Lisowski -
Jakub Bąk
64' - GOOOOL !!!!! Dwaliszwili.. najpierw trafił w słupek, ale piłka szczęśliwie odbiła się w kierunku Gruzina i choć ten miał obok siebie Gollę, to strzelił do pustej bramki zdobywając gola dla Legii!
66' - Rzut wolny dla Pogoni. Będzie Ława wrzucał w pole karne
66' - I może faktycznie by wrzucił, gdyby mocniej dograł, a tak... legioniści zażegnali niebezpieczeństwo
68' - Ojamaa pędzi skrzydłem, ale nieco za mocno wypuścił sobie futbolówkę i Pietruszka bez problemu ją przejął
68' - Furman zalicza elegnacki przechwyt. Zbiega do środka i.. faul
69' - Żółta kartka: Maksymilian Rogalski (Pogoń)
69' - Arbiter nie szczędzi dziś żółtych kartek
69' - Rzut wolny dla Legii. Lewa strona. Furman już gotowy do bicia rzutu wolnego
70' - Niski lot piłki.. Bez problemu wybijają szczecinianie. Jednak jeszcze Legia. Ojamaa z 17 metrów strzela lewą nogą. Bez problemu broni Janukiewicz
71' - Radović... nabiera szybkości, nakręca akcję, ale jego podanie do Brzyskiego pozostawiało nieco do życzenia
71' - Zmiana Pogoń:
Maksymilian Rogalski -
Patryk Paczuk
72' - Komplet zmian wykorzystany przez gości
72' - Rzeźniczak już ma uwagi do Paczuka, który dopiero co się pojawił na boisku
74' - Niebezpiecznie przepuszczona piłka prze Furmana w kierunku Akahoshiego, który z kilkunastu metrów strzela, ale... po ziemi, bez zagrożenia dla Kuciaka. Nie taki piłki wyłapywał Słowak
75' - Oj! Brzyski dostał podanie od Dwaliszwiliego. Strzał! Mocny! Jednak ponownie znakomicie spisuje się Janukiewicz
76' - Kwadrans dostanie Mikita, który właśnie został przywołany przez Kibu
78' - "Niepokonane miasto! Niepokonany klub!" niesie się po Łazienkowskiej
78' - Radović utrzymuje się przy piłce, choć przeszkadza mu Bąk. Legioniści na połowie Portowców
79' - Bereszyński walczy, szarpie się z Murayamą. Tym razem to rywale wyszli z tego obronną ręką
79' - Zmiana Legia:
Wladimer Dwaliszwili -
Patryk Mikita
79' - I wspomniane wejście Mikity stało się faktem
80' - Aj! Ciekawie, do końca Ojamaa, który mimo wszystko chciał zmylić trzech rywali. Brawa też dla Mikity za wyłuskanie piłki
82' - Wawrzyniak, Brzyski... strata na skrzydle. Już próba szukania Robaka przez szczecinian, ale nie tym razem. Rzeźniczak zalicza przechwyt
83' - Spore pretensje ma teraz Brzyski do Ojamy. Estończyk za wszelką cenę chciał samemu wykończyć akcję i zrobił to. Aczkolwiek mógł zagrywać do niepilnowanego "Brzytwy". Mogło być groźniej niż sygnalizowany strzał z 16 metrów prosto w bramkarza, prawda?
83' - Inna sprawa, że nie można odmówić Henrykowi ambicji
85' - Ojamaa... tym razem Bereszyński się irytuje, bo można było go wypuścić. A tak.. skończyło się na groźnym strzale Brzyskiego. Dobre i to
87' - Legia na własnej połowie czeka na ruch Pogoni
87' - Ojamaa, Radović, Brzyski do Jodłowca. Spokojnie, bez pośpiechu
88' - Furman dobrze sklejił piłkę na klatę... Brzyski przed szansą! Piłka przemknęła tylko po dalszym słupku
89' - Lekki dziadek ze strony legionistów, ale finalnie Furman wszedłby do kółeczka, bo stracił piłkę. Na szczęście wszystko działo się na połowie gości
89' - Żółta kartka: Takuya Murayama (Pogoń)
90' - Ojamaa z prawej strony, schodzi do środka, strzał lewą nogą, ale niecelny... Ambicja i chęci to nie wszystko
91' - Sędzia dolicza 3 minuty, choć przecież była przerwa na uprzątnięcie serpentyn
91' - Najwidoczniej arbiter uznał, że nie ma co przeciągać, skoro wszystko jest już jasne
93' - Mikita! Jeszcze obił poprzeczkę na deser! Soczyste uderzenie zza pola karnego. To mogło się podobać warszawskiej publiczności
93' - Gdyby bramka była o sześć centymetrów wyższa, jak to dziś miało miejsce w Hiszpanii, to kto wie, czy nie cieszylibyśmy się z czwartej bramki
94' - Jeszcze Pogoń, jeszcze Robak z rzutu wolnego
94' - Koniec meczu!

Koniec! Choć Legia feralnie rozpoczęła spotkanie, to z 0-1 wyszła na 3-1. Swoją rolę odegrali dziś samobójcy po obu stronach, a także Rzeźniczak z Dwaliszwilim
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

Równajcie do NajlepSzych

Po raz pierwszy od 19 lat mecz Legii z Pogonią nie był "zgodowym". "Portowcy" przyjechali do Warszawy specjalem i zajęli miejsca w sektorze gości. Na trybunach fani obu drużyn zaprezentowali oprawy. Na Żylecie zameldowała się liczna grupa z Sosnowca i Bielska.

Tańsze bilety, zbiórka na paczki świąteczne
Klub po rozmowach z SKLW Na mecz z Pogonią obniżył ceny wejściówek na wszystkie trybuny do 33-45 złotych. Dzięki temu na Łazienkowskiej pojawiło się ponad 22 tysiące fanów. Tradycyjnie najwcześniej wypełniła się Żyleta, a dzięki dobrej frekwencji doszło w końcu do zapowiadanej od dłuższego czasu oprawy. Przy wejściu na stadion prowadzona była zbiórka pieniędzy na paczki świąteczne dla legijnych Domów Dziecka nr 1, 9 i 16.

Na wyjście piłkarzy na Żylecie zaprezentowana została zapowiadana wcześniej oprawa. Podniesione nad głowami kartoniki utworzymy barwy Legii oraz twarz Kazimierza Deyny, a całość uzupełniał transparent "Równajcie do NajlepSzych". Całość wyszła efektownie, szczególnie gdy przyjrzymy się uważnie pracy wykonanej przez Nieznanych Sprawców. Naszym piłkarzom sporo czasu zajęło zrozumienie przesłania kibiców i goście dość szybko objęli prowadzenie. Gol wywołał radość w sektorze "portowców", a w naszych szeregach jeszcze bardziej wzmógł doping. Reakcja była pozytywna i już 10 minut później cieszyliśmy się z wyrównania.

Oprawa Pogoni
Po kwadransie meczu fani Pogoni zaprezentowali przygotowaną oprawę - sektorówkę w kształcie herbu oraz folie aluminiowe w barwach. Po dobrych kilku minutach wspomnianej prezentacji w sektorze gości błysnęła pirotechnika - race, ognie wrocławskie i świece dymne. Smutny głos z kasety tradycyjnie informował raz po raz o zakazie odpalania środków pirotechnicznych. Pogoń rzuciła przy okazji trochę serpentyn, chociaż te akurat lądowały przed ich sektorem wiele razy w trakcie całego spotkania. Dym unosił się nad stadionem do końca pierwszej połowy.

Liczna delegacja z Sosnowca i Bielska
Tuż przed przerwą mieliśmy ponownie okazję do radości, gdy Rzeźniczak dał naszemu zespołowi prowadzenie. Doping w pierwszej połowie był niezły... choć nie ma co ukrywać, stać nas na zdecydowanie więcej. Długo śpiewaliśmy m.in. "Hit z Wiednia". Pod koniec przerwy natomiast pozdrawialiśmy Zagłębie, które w sporej grupie zasiadło na skraju Żylety obok flagi łączonej z BKS-em "Double Trouble". Na górnych sektorach wywieszony został także transparent poświęcony "Haniorowi" - "Hanior choćbyś się schował na końcu świata, będziesz je... jak stara szmata". Oczywiście nie mogło zabraknąć pieśni "na cześć" koronnego.

Słabsza druga połowa
W drugiej połowie nasz doping, nie wiedzieć czemu, osłabł. Co prawda kilka razy udało się nieźle ryknąć, ale jednak zdecydowanie za słabo. Z pieśni, które wykonywaliśmy w tej części gry na wyróżnienie zasługują "Hit z Wiednia", "Niepokonane miasto" i "Ole ole, ole ola". Były także pozdrowienia dla wszystkich zgód. Należy dodać, że legioniści i szczecinianie zachowali się odpowiednio - nie było żadnych uszczypliwych okrzyków ani gwizdów. Przed meczem piłkarzy Pogoni wychodzących na rozgrzewkę powitano brawami.

Flagowisko i pirotechnika
W drugiej połowie na Żylecie dwukrotnie rozciągnięta została Wielka Flaga. Pomiędzy jedną a drugą jej prezentacją, po wcześniejszym odliczaniu, zaprezentowany został chaos z flag na kiju i transparentów, w połączeniu z racami i ogniami wrocławskimi. I chociaż pirotechnika nie sprawiła przerwania meczu nawet na moment, fani z Żylety trzeciej bramki dla Legii nie zobaczyli. W momencie, gdy gola zdobywał Dwaliszwili, nad naszymi głowami powiewała sektórówka, całkowicie zasłaniając widok na murawę. W sumie to nie mamy nic przeciwko, żeby takie prezentacje piłkarze regularnie nagradzali bramkami. Szkoda tylko, że w drugiej połowie nasz doping nie był tak dobry jak w pierwszej.

Rafał Rakowiecki
Po meczu spiker informował, że Pogoń opuści stadion po 45 minutach, zaś na Żylecie skandowano imię i nazwisko bramkarza Ostrovii Ostrów Mazowiecka - Rafała Rakowieckiego, który za pokazanie "eLki" w meczu IV ligi przy Konwiktorskiej trafił do aresztu i sąd skazał go na zapłatę grzywny. Rakowiecki obecny był tego dnia na naszej trybunie, a cały stadion przy okazji "pozdrowił" dziewczęta z Konfidenckiej.

Po meczu fani podziękowali piłkarzom za wygraną. W najbliższy czwartek przed nami mecz z Lazio, na który przychodzimy licznie i zdzieramy gardła na maksa. Pamiętajcie, że na stadion nie przychodzi się dla wyników, a klub wspiera się na dobre i na złe. Może nawet obejrzymy pierwszą bramkę Legii w Lidze Europy? Trzeba wierzyć. Później nasi piłkarze pojadą do Bielska na mecz z Podbeskidziem. Oficjalnie na trybunach fani Legii nie będą mogli się pojawić, a to wszystko za sprawą braku sektora dla przyjezdnych.

Frekwencja: 22 187