Jakub Wawrzyniak 14
Łukasz Broź 28
Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Jodłowiec 3
78' Tomasz Brzyski 17
Miroslav Radović 32
72' Wladimer Dwaliszwili 13
Wojciech Skaba 84
78' Henrik Ojamaa 7
Michał Kopczyński 22
Helio Pinto 23
72' Patryk Mikita 27

Kompromitacja

Legia Warszawa przegrała 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w wyjazdowym meczu kończącym niedzielne mecze w ekstraklasie. Jedynego gola dla gości zdobył dwie minuty przed końcem wypożyczony z zespołu mistrzów Polski do "Górali" Aleksander Jagiełło, który ładnym strzałem pokonał Dusana Kuciaka. To drugi z rzędu przegrany mecz legionistów i już piąty w tym sezonie ekstraklasy.

Zaraz po gwizdku arbitra do śmiałych ataków ruszyło Podbeskidzie. "Górale" bez respektu podeszli do zdecydowanie wyżej notowanego rywala i starali się szybko zdobyć gola otwierającego wynik. W 8. minucie gry sztuka ta nawet im się udała, lecz wówczas arbiter nie uznał bramki z powodu pozycji spalonej jednego z zawodników gospodarzy. Z biegiem czasu przewaga graczy Leszka Ojrzyńskiego nasilała się i niemal dziesięć minut potem znów mieli szansę do wyjścia na prowadzenie. Wówczas do piłki wybitej z pola karnego dopadł Bartłomiej Konieczny, ale jego mocną próbą w dobrym stylu wypiąstkował Kuciak.
W 22. minucie Legia po raz pierwszy zagroziła rywalowi. Tomasz Brzyski doszedł do podania od Miroslava Radovicia, jednak finalnie przegrał pojedynek sam na sam z Richardem Zajacem. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry okazję miał Wladimer Dwaliszwili. Gruziński napastnik najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego, lecz wyraźnie przestrzelił.

Po zmianie stron do ataku ruszyła Legia. W 52. minucie stuprocentowej okazji nie wykorzystał Dwaliszwili, który z najbliższej odległości fatalnie się pomylił. Gruzin dostał znakomite podanie od Jakuba Rzeźniczaka, ale z kilku metrów nie potrafił pokonać Richarda Zajaca. Sześć minut potem Miroslav Radović próbował mierzonym uderzeniem zza pola karnego zaskoczyć golkipera Podbeskidzia, lecz nieznanie się pomylił. Po godzinie gry szansę miał Tomasz Brzyski, który mocno główkował po wrzutce z prawego skrzydła i raz jeszcze na wysokości zadania stanął słowacki bramkarz. W 73. minucie prawdziwe wejście smoka mógł zaliczyć Patryk Mikita. Wprowadzony chwilę wcześniej napastnik Legii dobrze odnalazł się w polu karnym rywala, ale zabrakło mu centymetrów, aby wpakować piłkę do bramki "Górali". Następnie autorem fantastycznego trafienia powinien być Tomasz Brzyski, jednak kopiąc z woleja fatalnie chybił. Osiem minut przed końcem Podbeskidzie mogło wyjść na prowadzenie. Wypożyczony z Legii Aleksander Jagiełło znalazł się w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem, lecz Słowak okazał się w tym starciu lepszy. Młody zawodnik zrehabilitować się za to niepowodzenia w 88. minucie. Wtedy dostał podanie na skraju szesnastki od Bartlewskiego i strzałem w długi róg zaskoczył Kuciaka.

Autor: Wiśnia
Znalazłeś błąd? Napisz

17:35 - Witamy ze stadionu w Bielsku-Białej! Za niecałe pół godziny początek spotkania. Za chwilę podamy składy obu drużyn
17:43 - Dziś na prawej pomocy zobaczymy Łukasza Brozia. Na środku obrony Rzeźniczak z Astizem
17:57 - Sędziowie wyprowadzają obie drużyny na murawę
Fani gospodarzy rzucili na murawę serpentyny
Legia dziś na zielono-biało. Podbeskidzie na biało-niebiesko
Rozpocznie Legia

3' - Na spalonym Fabian Pawela
4' - Akcja Podbeskidzia, ale piłka trafiła w nogę Astiza i prosto w ręce Kuciaka
4' - Wawrzyniak starał się przedrzeć środkiem, ale został sfaulowany. Brzyski będzie dośrodkowywał w pole karne
5' - Niedokładne podanie Rzeźniczaka do Bereszyńskiego. Z autu gospodarze
8' - Dobra akcja gospodarzy lewą prawą stroną, ale za mocne dośrodkowanie. Zdążył do piłki jednak pomocnik Podbeskidzia, ograł Bereszyńskiego i dośrodkował w pole karne, ale dobrze głową zagrał Astiz
8' - Żółta kartka: Adam Deja (Podbeskidzie)
9' - Piłka w bramce Legii... ale gola nie ma bo chyba ze 4 zawodników Podbeskidzia było na pozycji spalonej
11' - Deja fauluje Radovicia
12' - Pressing ze strony Podbeskidzia zaowocował stratą w wykonaniu Rzeźniczaka
13' - Radović ładnie z prawej strony minął dwóch rywali, ale strzelił fatalnie
14' - Na spalonym Dwaliszwili
15' - Dwaliszwili cofnął się, przyjął piłkę i dograł na lewo do Brzyskiego, ale ten nie zdołał opanować piłki i ta wyszła na aut
18' - Potężne uderzenie Koniecznego świetnie piąstkuje przed siebie Kuciak!
21' - Ładna klepka w wykonaniu Legii. Broź, Jodłowiec i Bereszyński wymienili kilka podań. Jodłowiec wpadł w pole karne i podawał po ziemi, ale obrońcy wybili piłkę
22' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
23' - Radović pięknie na piąty metr do Brzyskiego, ten przyjmuje i uderza z najbliższej odległości prosto w Zajaca!
24' - Jodłowiec fauluje Łatkę
25' - Zapowiadała się niezła kontra, ale Dwaliszwili nie opanował podania Radovicia
28' - Dobry odbiór na połowie rywala w wykonaniu Bereszyńskiego. Legioniści po pierwszych minutach ataków gospodarzy już przejęli inicjatywę
29' - Tomasz Brzyski wywalczył rzut rożny i sam go wykona
30' - Dośrodkowanie na krótki słupek, głową uderzył Dwaszliszwili, ale niecelnie... piłka przeleciała wzdłuż linii końcowej i nie wyszła na aut
31' - Jodłowiec walczy w narożniku boiska i zdołał dobrze dośrodkować. Zakotłowało się w polu karnym Podbeskidzia, ale ostatecznie legioniści nie zdołali oddać strzału
32' - Dośrodkowanie Brzyskiego bez problemów złapał Zajac
34' - Fatalne dośrodkowanie Bereszyńskiego. Od bramki Zajac
35' - Trochę szczęścia miał teraz Rzeźnik, który na raty i na leżąco wybijał piłkę spod nóg rywala
37' - Dośrodkowanie w pole karne Legii... Broź wybija piłkę na rzut rożny
39' - Ale ładnie pomyślał i wykonał to Vrdoljak. Posłał wysoką prostopadłą piłkę do Bereszyńskiego, ale ten próbował odegrać na środek pola karnego, jednak trafił prosto we wślizgującego się obrońcę
40' - Dwaliszwili główkował tuż obok słupka!
41' - Kuciak wyłapuje dośrodkowanie
42' - Brzyski zgrywa głową do Jodłowca, a ten uderza z ostrego kąta, ale Zajac broni!
42' - Na spalonym Dwaliszwili
45' - Jodłowiec dobrze przejął piłkę na połowie rywala, ale potem za mocno podał do Dwaliszwiliego
46' - Podbeskidzie miało wykonać rzut wolny na połowie Legii... ale sędzia gwizdnął
46' - Koniec pierwszej połowy

Piłkarze wrócili na murawę. Gospodarze gwizdami przywitali sędziów
"Drukarze, drukarze" słychać z trybun

46' - Zmiana Podbeskidzie:

Adam Deja -
Sebastian Bartlewski
46' - Legia szybko straciła piłkę
47' - Brzyski przegrywa pojedynek z Górkiewiczem i musi wybijać piłkę poza boisko
47' - Rzeźniczak wybija piłkę po dośrodkowaniu
50' - Wydaje się, że piłkę bezpiecznie będzie asekurował Wawrzyniak, ale myli się i trafia ona do gracza TSP. Krótkie rozegranie, ale obrońcy wojskowych udanie wracają pod bramkę
50' - Dwaliszwili odgrywa piłkę na środek do Jodłowca, a ten na lewą do Wawrzyniaka. Strzał obrońcy jest jednak blokowany
51' - Faul na Astizie
52' - Idealną okazję miał Dwaliszwili, któremu głową piłkę świetnie zgrał pod bramką Rzeźniczak. Gruzin jednak przed pustą bramką... kopnął sobie anemicznie prosto w bramkarza
52' - A do bramki były dwa metry. Gruzin ewidentnie zaskoczony...
53' - Podwójny błąd Wawrzyniaka, który na trudnej pozycji zostawił Astiza. Dośrodkowanie dla TSP złe
54' - Złe wybicie Rzeźniczaka, sytuację ratuje Vrdoljak
55' - Błąd obrony i piłka trafia do Sokołowskiego, którego blokuje wybiciem na róg Astiz
55' - Faulowany Brzyski
57' - Dwaliszwili wywalczył piłkę z boku i dobrze wypuścił Radovicia, ten jednak przebiegł kilkanaście metrów i stracił piłkę
57' - Faulowany Vrdoljak
58' - Brzyski traci piłkę z boku szesnastki, ale ostatecznie po aucie trafia ona do Dwaliszwiliego, który odgrywa do Jodłowca. Akcję kończy strzałem zza linii pola karnego Radović
58' - Rzeźniczak faulowany po powrocie na naszą połowę
59' - Jodłowiec minął rywala i tym razem uderzył ze skrzydła. Obok bramki
60' - TSP na spalonym
60' - Dwaliszwili dośrodkowuje piłkę na drugą stronę pola karnego, główkuje Brzyski, ale broni Zajac. Jeszcze róg
61' - Brzyski z rożnego. Wbiega dobrze w pole karne Vrdoljak i próbuje uderzenia dołem, między nogami rywali
62' - Teraz świetnie Gruzin wypatrzył Jodłowca. Ten wypuszczony próbował dośrodkować do Brzyskiego, minimalnie za głęboko i piłkę złapał Zajac
62' - Uderzenie Brzyskiego i broni bramkarz
62' - Jodłowiec świetny odbiór! Dobry mecz Jodełki...
63' - Zmiana Podbeskidzie:
Piotr Malinowski -
Aleksander Jagiełło
63' - Zła akcja w wykonaniu Górkiewicza, Rzeźniczak dogania rywala
64' - Mamy na boisku Olka Jagiełłę
64' - Faulowany Broź
64' - Radović świetnie zatrzymany przed szesnastką
65' - Udany odbiór Brzyskiego
65' - Radović idealnie podaje piłkę w polu karnym do Gruzina. Ten jednak ani drgnie. Reklamował, że był trzymany za koszulkę
66' - Wawrzyniak nie umie poradzić sobie z rywalem, puszcza go skrzydłem, musi wracać Brzyski
67' - Broź odbiera piłkę w naszej szesnastce i przeprowadza indywidualny rajd, po którym dobrze dostrzega Brzyskiego. Niewiele brakowało, by Brzyski uderzył tę piłkę. Ubiega go obrońca
68' - Radović traci piłkę, chyba lekko draśnięty przez rywala w twarz
69' - W rewanżu kontra Podbeskidzia, po zamieszaniu jeden z legionistów wybija piłkę poza 16-stkę
69' - Zatrzymany Radović
70' - Radović podciąga parę metrów środkiem, odgrywa na prawo do Brzyskiego, ale ten za mocno dośrodkowuje do Gruzina
72' - Interwencja Astiza a'la Chuck Norris. A strata po stronie Jodłowca, który próbował jeszcze gonić rywala, lecz z marnym skutkiem
72' - Zmiana Legia:
Wladimer Dwaliszwili -
Patryk Mikita
73' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego, źle oblicza lot piłki Zajac, ale tylko aut dla Legii
73' - Aut dla Legii, Brzyski przebija piłkę w pole karne, a tam składa się Mikita tuż bramkarzem, minimalnie się myli i szybszy Zajac
74' - Duży błąd Rzeźniczaka, który się przewraca, ale TSP nie umie tego wykorzystać
75' - Brzyski fajnie rozgrywa piłkę z Jodłowcem. Ten robi dwa kółeczka, dośrodkowuje w ręce bramkarza
75' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
76' - Zmiana Podbeskidzie:
Fabian Pawela -
Mateusz Kupczak
76' - Znów dobrze interweniuje Astiz
78' - Mikita wypuszczony w bój nie bardzo miał komu odegrać i stracił piłkę. W rewanżu strata Legii w środku pola, ratuje Legię fakt, że Vrdoljak był faulowany bez piłki
78' - Zmiana Legia:
Tomasz Brzyski -
Henrik Ojamaa
79' - Akcja Brzyskiego i Jodłowca, zakończona strzałem tego drugiego
80' - A JEDNAK GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY!!!
82' - Kuciak broni sam na sam!! A na dodatek był spalony!
83' - Vrdoljak znajdował się bark w bark z bramkarzem na pozycji spalonej. Asysten zdecydował, że przeszkodził Zajacowi w interwencji
84' - W rewanżu kontra TSP i kiedy wydawało się, że napastnik ma przed sobą tylko bramkę, wyrósł spod ziemi Kuciak, a sędzia i tak odgwizdał spalonego
84' - Rożny dla Legii
85' - Rożny dla Legii
85' - Jagiełło ponoć nie był na spalonym co wykazały powtórki
87' - Aut dla TSP
87' - Aktywny Mikita, lecz radzą sobie z nim obrońcy
89' - GOL! Aleksander Jagiełło! (Podbeskidzie)
90' - Podbeskidzie wychodzi trójką. Ze środka piłka trafia na lewe skrzydło do Olka Jagiełło, a ten uderza po długim rogu i daje Podbeskidziu prowadzenie
91' - Sędzia dolicza 4 minuty
92' - Dośrodkowanie z rzutu wolnego, za głębokie i piłkę łapie Zajac
93' - Strata Ojamy w polu karnym
93' - Kontra Jagiełły... wpada w pole karne i strzela minimalnie obok słupka!
95' - Żółta kartka: Błażej Telichowski (Podbeskidzie)