Masażyści: Wojciech Frukacz, Paweł Bamber
Masażyści: Marcin Piechowski, Jarosław Ołdakowski
Asystent: Krzysztof Myrmus
Asystent: Bartłomiej Lekki
Techniczny: Sebastian Jarząbek

Mecz przerwany. Walkower dla Jagiellonii 0-3

Mecz Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok zakończył się po pierwszych 45 minutach. W związku z awanturą przy sektorze gości Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy zakończyło mecz na Łazienkowskiej. W środę Komisja Ligi podjęła decyzję o przyznaniu Jagiellonii walkowera 0-3.

Kilka minut po rozpoczęciu gry prawą stroną boiska popędził Orlando Sa, po czym dośrodkował do Łukasza Brozia, ale ten zepsuł akcję złym podaniem. Zaraz potem groźnie było pod bramką Legii. Środkiem pola z łatwością przedarł się Dani Quintana, jednak z jego strzałem z poradził sobie Dusan Kuciak. Pierwszy kwadrans spotkania upłynął pod znakiem przewagi mistrzów Polski, z której nie wynikało jednak nic konstruktywnego. W 19. minucie gry z groźną kontrą ruszyli goście. Mateusz Piątkowski wygrał pojedynek biegowy z Dossą Juniorem i w ostatniej chwili skuteczna interwencja Inakiego Astiza przerwała groźną kontrę rywali.
Nieco ponad dziesięć minut potem z dobrej strony pokazał się Nika Dzalamidze, lecz będąc w polu karnym trafił zaledwie w boczną siatkę Legii. W 40. minucie do dobrej sytuacji doszedł Miroslav Radović. Serbski pomocnik główkował po wrzutce z prawego skrzydła, ale nieznacznie się pomylił. Tuż przed przerwą stuprocentowej szansy nie wykorzystali podopieczni Piotra Stokowca. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w szesnastce gospodarzy futbolówkę z pustej bramki wybił dobrze ustawiony Inaki Astiz.

Autor: Wiśnia
Znalazłeś błąd? Napisz

Niedzielne popołudnie, stadion przy Łazienkowskiej. Witamy wszystkich serdecznie
Już za niespełna godzinę Legia zmierzy się z Jagiellonią
Znamy już wyjściowe składy obu zespołów. W jedenastce Legii od początku Raphael Augusto, który zastąpi Guilherme na skrzydle
W ekipie z Białegostoku dwóch Baranów, a także chcący zagrać koncertowo Straus, ale szczególnie należy uważać na Quintanę
Co prawda, Żyleta dzisiaj jest zamknięta, ale nie oznacza to braku dopingu, flag i... oprawy
Co dadzą 3 punkty Legii? Przewagę ośmiu punktów nad drugą Wisłą. Natomiast dla Jagiellonii jest to szansa na przebicie się do pierwszej ósemki
Oczywiście w dzisiejszym spotkaniu nie zobaczymy Ondreja Dudy. Słowak zostanie przedstawiony warszawskiej publiczności przed rozpoczęciem zawodów
Na murawie trwa rozgrzewka obu ekip. Natomiast na trybunach sektor gości zapełniony w połowie kibicami w żółto-czerwonych pelerynach. Pozostałe sektoru zapełniają się z minuty na minutę
Zawodnicy zeszli już do szatni. Do rozpoczęcia zawodów już tylko kwadrans
"Mam tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..." i tysiące barw w górze... "..najpiękniejsze dni..."
Wychodzą... "Mistrzem Polski jest Legia! Legia najlepsza jest..." i na dawnej Żylecie oprawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym, których święto przypadało wczoraj. Cześć i chwała bohaterom!
"Wieczna chwała zmarłym. Hańba ich mordercom" a w środku orzeł w koronie. Całość w towarzystwie białych flag i czerwonych folii
Ondrej Duda zaprezentowany na murawie i ciepło przyjęty przez stołeczną publiczność
"Tylko Legia, ukochana Legia! Dziś Warszawa czeka na zwycięstwo Twe..." niesie się po stadionie. A Legia gra dziś o ligowe zwcięstwo nr 1000!

1' - Rozpoczęli legioniści. Naprzód!
2' - Radović do lewej strony. Legioniści w ataku... Ojamaa, ale zaczepiany przez Waszkiewicza i jest rzut wolny dla gospodarzy
3' - Brzyski już gotowy do zagrania w pole karne
3' - Jednak piłka ląduje na głowie przeciwnika. Jeszcze próbuje wykończyć strzałem Augusto, ale jego uderzenie zablokowane na 14 metrze
4' - Broź... próbował sprytnego zagrania, ale Krzysztof Baran wyłapuje niemal na linii bramkowej
5' - Teraz role się odwróciły. Do gracze z Białegostoku mają szansę z rzutu wolnego
5' - Dobrze interweniuje głową Astiz... Jednak Jagiellonia jeszcze przez chwilę była na lewej flance
5' - Brzyski do Radovicia, który z lewej flanki za lekko zagrywa w pole karne rywala
6' - Wychodzą z akcją zawodnicy Stokowca. Quintana szuka sposobu na Kuciaka uderzając zza pola karnego, ale Słowak broni ten strzał
7' - Waszkiewicz, Dźwigała.. zagranie w kierunku napastnika, ale ostatecznie legioniści wybijają na róg
8' - Sprytne rozegranie akcji na boku. Spóźniony legionista, chyba faulolwał przeciwnika w polu karnym, ale sędzia Tomasz Wajda nakazuje grać dalej
9' - Pazdan do boku, wycofanie do bramkarza. Legioniści naciskają i odzyskują piłkę... Szkoda, że krótko się z niej cieszyli
9' - Augusto, Sa... przerzut na prawe skrzydło. Augusto walczy ze Strausem i mamy rzut rożny
10' - Legia kręci się w okolicach szesnastki Jagiellonii. To z lewej, to z prawej strony..
11' -
11' - Brzyski uprzedza Piątkowskiego, który w rewanżu wycina obrońcę Legii. Arbiter słownie upomina zawodnika w żółto-czerwonym stroju
12' - Augusto, Vrdoljak do Astiza... Brzyski, na raty, ale opanował piłkę, a walcząc o nią jeszcze zaczepił o przeciwnika. Gwizdek
14' - Pierwsze minuty i to Legia kontroluje i nadaje ton
15' - Piątkowski z Dźwigałą na prawej stronie, ale legioniści skutecznie naciskają na przeciwników. Kuciak od bramki
16' - Żółta kartka: Tomasz Jodłowiec (Legia)
17' - Jodłowiec na lewej stronie.. przy nim Pazdan z kolegą. Udało się zgrać w pole karne, ale tam już nie było legionisty, który mógłby precyzyjnym strzałem pokonać Barana
18' - Jodłowiec traci piłkę na rzecz Dźwigały, Junior nieporadnie próbuje odebrać piłkę Piątkowskiemu i dopiero Astiz na pełnej szybkości zapobiega groźnej akcji pod bramką Kuciaka
19' - Próbował klepnąć Brzyski z Ojamą, ale zabrakło dokładności
19' - fot. Mishka / Legionisci.com fot. Mishka / Legionisci.com
20' - Brzyski się rozpędza, próbuje kiwnąć na pełnej mocy, ale nic z tego... zastopowany
20' - Żółta kartka: Adam Dźwigała (Jagiellonia)
20' - Tymczasem w Toruniu, koszykarze Legii prowadzą po pierwszej kwarcie 23-20 z miejscowym AZS-em
21' - A na Łazienkowskiej rzut rożny dla Legii. Brzyski już w narożniku
21' - Wrzutka w pole karne, kilka przypadkowych odbić i futbolóka wypluta poza obręb szesnastki
22' - Ukah z głębi pola, ale Astiz na spokojnie przerwał akcję białostocczan
23' - Ojamaa próbował minąć Waszkiewicza. Bez powodzenia. Mimo to, Legia nadal na połowie przeciwnika stara się coś skontruować
23' - Nie tym razem, futbolówka poza boiskiem
24' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
24' - Żółty kartonik dla Miroslava Radovicia za rzekomą próbę wymuszenia rzutu wolnego 20 metrów od bramki Barana
25' - "...miasto moje a w nim... LEGIA WARSZAWA", czyli Panorama Warszawy pojawia się na dawnej Żylecie
27' - Quintana na prawej stronie, próbuje zaczarować legionistów, ale nic z tego. Choć to Jagiellonia nadal w ataku
28' - Bez zagrożnia. Kuciak na spokojnie przejmuje bezpańską piłkę
28' - Sa dostał po głowie od Ukaha w polu karnym, ale sędzia nie reaguje. Gramy dalej
29' - Panorama Warszawy zakryła górną część trybuny im. Kazimierza Deyny
30' - Brzyski z autu do Sa, który zgrywa głową na puste pole... Nie było tam nikogo
31' - Tymczasem widać, że za chwilę ujrzymy żółto-czerwone płótna zawieszone do góry kołami
31' - Żółta kartka: Michał Pazdan (Jagiellonia)
32' - Część sektora Jagiellonii opuszcza sektor, żeby odzyskać co swoje
33' - Brzyski zwija się teraz z bólu... Tymczasem akcja Jagiellonii i strzał w boczną siatkę
34' - Brzyski z Ojamą opatrywani przez sztab medyczny. Chyba będzie konieczna zmiana na pozycji lewego obrońcy, bo "Brzytwa" nieco utykał
35' - Pod sektorem gości są już fani Legii. I choć Legia w ataku, to oczy fanów skupione są na sektorze gości, choć... tak na dobrą sprsawę nic się nie dzieje. Nikt się z nikim nie lej, nic w powietrzu nie lata
36' - Ojamaa kolejny raz opatrywany. Michał Żyro szykuje się już do wejścia
37' - Zmiana Legia:

Henrik Ojamaa -
Michał Żyro
37' - A jednak Estończyk nie jest w stanie kontynuować gry. Już pierwsza zmiana dokonana
38' - Fani Jagiellonii stoją, choć nie brakuje śmiałków chętnych do sforsowania bramki. Bramka jednak nie daje za wygraną i trzyma się dzielnie
38' - Żyro, Broź, zagranie w pole karne, Radoić pod naciskiem... i piłka ląduje obok celu
40' - Żyro na lewej stronie... w pole karne, ale Pazdan wybija poza obręb szesnastki
42' - Astiz wybija piłkę niemal z linii! Nadal 0-0, ale nadal to co ciekawsze, to na trybunach
42' - Żółta kartka: Daniel Quintana (Jagiellonia)
43' - Sektor gości powoli jest przeganiany. Kibice Jagi salwują sie ucieczką...
45' - Rzut wolny dla Jagiellonii... Główką próbuje zawodnik gości, ale nic z tego.. Obok celu
46' - Tymczasem na sektory wkracza policja, która pacyfikuje rozgrzane głowy. Trochę gazu poszło
46' - I w taki o to sposób się kończy pierwsza połowa, która potrwa jeszcze 2 minuty
47' - Zagranie w stronę Piątkowskiego, ale złapany na pozycji spalonej. Inna sprawa, że nie miałby szans na dojście do piłki
48' - Żyro w polu karnym, pada jak długi, ale to raczej z własnej winy, niż z udziałem przeciwnika
48' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Jagiellonia nastawiona na obronę. Zarówno na boisku, jak i na trybunach. Natomiast Legia gra swoje i pozostaje mieć nadzieję, że w drugiej połowie konsekwencją będzie bramka
Natomiast w Toruniu legioniści odjechali rywalom. Jest 42-33
KONIEC MECZU !!!
Biuro bezpieczeństwa m.st. Warszawy podjęło decyzję o zakończeniu meczu!
Wojciech Hadaj informuje, iż "decyzja jest ostateczna i nieodwołalna"

46' - Koniec meczu!

Także dziękujemy za śledzenie relacji Live! i zapraszamy na więcej na stronę główną Legionisci.com

Przerwany mecz

Spotkanie z Jagiellonią na długo zapadnie w pamięci kibiców - bynajmniej nie z powodu tego co działo się na boisku. Pierwszy raz w historii mecz został przerwany przez władze miasta. Ponadto, stało się to w momencie, gdy awantura na trybunach została opanowana. W niedzielę Żyleta była zamknięta przez Komisję Ligi. To poskutkowało zmniejszeniem puli biletów dla Jagiellonii z 1500 do 800 sztuk.
Białostoczanie do Warszawy przyjechali pociągiem specjalnym. Legioniści tymczasem wystawili młyn na trybunie wschodniej.

Krajobraz po wietrzeniu
Mecz z Jagiellonią od dłuższego czasu zapowiadał się interesująco ze względu na słynne już "wietrzenie" magazynu w Białymstoku. Przyjezdni ubrani na przemian w żółte i czerwone peleryny szczelnie wypełnili górną część sektora gości. Jeszcze przed meczem zaczęli ubliżać legionistom oraz rzucać achtungi w najbliższe sektory gospodarzy. Tuż przed wyjściem na murawę piłkarzy zachowanie białostoczan podsumował Wojciech Hadaj: "I tak nigdy nie będziecie mistrzem". Wywołało to salwę śmiechu na trybunach.

Wieczna chwała Zmarłym
Legioniści na wyjście piłkarzy przygotowali choreografię na trybunie wschodniej związaną z Dniem Żołnierzy Wyklętych. Pomiędzy kondygnacjami trybuny "Deyny" rozwieszony został transparent z hasłem "Wieczna chwała zmarłym, hańba Ich mordercom", a całość dopełniły białe flagi na kijach (góra) i czerwone folie aluminiowe (dół).

Zabrakło odwagi?
Doping w asyście bębnów prowadzony był ze skraju wschodniej i Żylety. Było kilka niezłych momentów, szczególnie "Legia, Legia Warszawa" gdy nasi piłkarze wywalczyli rzut rożny. Rozwinięta została także nasza sektorówka "Panorama Warszawy". Chwilę później na ogrodzeniu do góry kołami wywieszone zostały dwie sporych rozmiarów flagi Jagiellonii ("Jagiellonia Białystok" i "Białostocki Klub Sportowy"), a w stronę przyjezdnych skandowano "Chodźcie po flagi, jak macie trochę odwagi". Po kilku okrzykach w sektorze gości zdjęte zostały płótna i goście rozpoczęli nieśmiałe próby szarpania ogrodzenia. Szybko zareagowała ochrona, która ustawiła się na sektorach buforowych. Zamieszanie trwało dość długo - białostoczanie kopali kratę i odbiegali od niej. Następnie w okolicy sektora gości pojawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa legionistów, która przeprowadziła atak na ogrodzenie. "Hej Legio, jazda z k..." - skandowali wówczas kibice. Po kilku minutach brama "pękła", co chyba najbardziej zaskoczyło Jagiellonię, która rozpoczęła ucieczkę na promenadę i ścisnęła się na skraju sektora. Awantura, podczas której warszawiacy przegonili kibiców gości, trwała kilka minut i zakończyła się interwencją policji.

Zaskakująca decyzja
Gdy nic już się nie działo, piłkarze zeszli na przerwę do szatni, a na trybunach było spokojnie, spiker poinformował, że mecz na wniosek biura bezpieczeństwa Warszawy został przerwany. Sporo osób, które stały wtedy w kolejkach do punktów cateringowych, nie wiedziało co się dzieje, gdy tłumy kibiców zaczęły opuszczać trybuny. Od lat nie byliśmy świadkami takiej sytuacji. Po raz ostatni mecz nie został dokończony, gdy Legia grała w Wilnie. Tyle, że wtedy na boisku działy się sceny, które nie pozostawiały wątpliwości, że nie uda się go dokończyć. W tym przypadku takiego zagrożenia w żadnym momencie nie było.

Oczekiwanie na kary
W drodze ze stadionu nie brakowało dyskusji na temat decyzji o przerwaniu meczu. W poniedziałek prezes Legii zapowiedział nałożenie zakazów stadionowych. W środę zostanie podjęta decyzja odnośnie innych kar dla stołecznego klubu.

Frekwencja: 14000