Kasper Hamalainen 19
Łukasz Teodorczyk 10
Krzysztof Kotorowski 27
Tomasz Kędziora 4
81' Daylon Claasen 22

Stolica zatrzymała Kolejorza

Legia Warszawa pokonała w hitowym meczu 28. kolejki ekstraklasy Lecha Poznań 1-0. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Miroslav Radović, który wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie gry. Po tym spotkaniu legioniści umocnili się na prowadzeniu w ligowej tabeli, mając obecnie na koncie 57 punktów.

Już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku sędziego przed szansą stanął Henrik Ojamaa. Estończyk doszedł do podania od Michała Żyry, lecz strzelając nie trafił w światło bramki. W 4. minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Tomasz Jodłowiec i piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego. Chwilę potem odgryźli się lechici. Mocno z narożnika pola karnego uderzał Gergo Lovrencsics, jednak dosyć znacznie spudłował. Sześć minut później znów gorąco było w szesnastce gospodarzy. Po akcji lewą stroną boiska szczęścia spróbował raz jeszcze Węgier i spokojnie interweniował Dusan Kuciak. Kwadrans po rozpoczęciu gry niebezpiecznie strzelał Szymon Pawłowski, ale na szczęście dla graczy Henninga Berga był minimalnie niedokładny. W 21. minucie dynamiczną akcję prawą flanką przeprowadził Michał Żyro, dośrodkował w pole karne rywali, a tam nieporadnie zachował się Miroslav Radović, źle przyjmując sobie piłkę.
Niebawem po wrzutce z narożnika boiska główkował Łukasz Trałka i piłka poszybowała obok celu. W 33. minucie z dobrej strony pokazał się Ondrej Duda, który na pełnej szybkości wpadł w szesnastkę Lecha, jednak w kluczowym momencie zbyt późno chciał odgrywać do Michała Żyry. Za chwilę akcję ku osi boiska złamał Szymon Pawłowski i z jego słabym uderzeniem bez problemów poradził sobie Dusan Kuciak. Siedem minut potem wynik spotkania otworzył Miroslav Radović. Zawodnik gospodarzy z bliska wykończył znakomite dogranie od Tomasza Jodłowca, który wdarł się w szesnastkę przyjezdnych i popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem lewą nogą. Trzy minuty przed przerwą do remisu mógł doprowadzić Szymon Pawłowski. Aktywny dzisiaj podopieczny Mariusza Rumaka przymierzył w dalszy róg bramki Legii, ale chybił o pół metra.

W 50. minucie gry z nieprzygotowanej pozycji uderzał Mateusz Możdżeń i Dusan Kuciak spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem. Za moment po rzucie rożnym główkował Łukasz Teodorczyk i bez zarzutu spisał się bramkarz legionistów. Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków z obydwu stron. Nie mający nic do stracenia poznaniacy zawiązywali coraz groźniejsze akcje, a grający z kontry "wojskowi" chcieli wykorzystać ofensywnie usposobienie przeciwników. W 57. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Kosecki mocno dograł w pole karne Lecha, a tam czujny był Maciej Gostomski. Dwie minuty później tuż zza szesnastki piłkę mocno kopnął Kasper Hamalainen, lecz ta poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Po nieco ponad godzinie gry znów wykazać się musiał Kuciak. Szymon Pawłowski z łatwością zwiódł Ivicę Vrdoljaka i z jego próbą z trudem poradził sobie Słowak. Kilkadziesiąt sekund potem z pięciu metrów główkował Łukasz Teodorczyk i raz jeszcze legioniści mieli dużo szczęścia. Pierwszy kwadrans drugiej części meczu nie był imponujący w wykonaniu podopiecznych Henninga Berga, którzy mieli problemy ze składnym przedostaniem się pod pole karne lechitów.
Kwadrans przed końcem pojedynku błąd popełniła obrona Legii. Wówczas Łukasz Teodorczyk dostał się w pole karne rywali, dograł przed bramkę, lecz tam żaden z graczy Lecha nie zdołał zamknąć akcji. W 77. minucie ten sam piłkarz urwał się Jakubowi Rzeźniczakowi, ale posłał futbolówkę obok słupka. Dwie minuty później po dośrodkowaniu jednego z poznaniaków minimalnie spóźnił się Szymon Pawłowski, cym uniemożliwił sobie skierowanie piłki do siatki. Tuż przed końcem meczu losy rywalizacji mógł rozstrzygnąć Henrik Ojamaa. Estoński pomocnik poradził sobie z obrońcą na skrzydle, lecz pojedynek sam na sam wygrał z nim Maciej Gostomski.

Autor: Wiśnia

Dzień dobry! Na zegarach punkt 15:00, to oznacza, że pozostało już tylko 30 minut do pierwszego gwizdka meczu Legia - Lech
Obie ekipy zajmują czołowe dwa miejsce w polskiej lidze, ale to Legia jest na czele mają aż 7 punktów przewagi nad poznaniakami
Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Natomiast zawodnicy rozgrzewają się na murawie
Sektor gości wypełniony w całości. Pozostałe trybuny stadionu przy Łazienkowskiej powoli się zapełniają
Jak Lech radzi sobie na wyjazdach w tym sezonie? Słabo. Na 13 spotkań wygrał zaledwie trzykrotnie doznając pięciu porażek i remisując tyle samo razy
Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo "Kolejorza" miało miejsce pod koniec listopada. Wówczas Lech rozgromił Cracovię
Natomiast ostatnia wygrana legionistów miała miejsce w połowie lutego
Wojtek Hadaj przy mikrofonie. Zawodnicy zeszli już z rozgrzewek do szatni. Temperatura stale rośnie! Zaraz zaczynamy!
Fani z Poznania zaprezentowali szarfy, szale z hasłem "Desperados" i klaunem w centralnej części
Głośno, dostojnie i kilkanaście tysięcy gardeł... "Mam tak samo jak Ty..."
Wychodzą.... "Mistrzem Polski jest Legia! LEGIA NAJLEPSZA JEST!!!"
Gospodarze tradycyjnie na biało-czarno. Goście w niebiesko-białych kostiumach

1' - Duda i Radović! Legia rozpoczyna spotkanie
2' - Radović nabiera szbkości. Podanie do Żyro, ten zgrywa do Ojamy, który czeka w polu karnym. Estończyk szuka miejsca do oddania strzału... Uderza, ale obok bramki Gostomskiego
3' - Podopieczni Henninga Berga na połowie przeciwników. Nieprzepisowo powstrzymany zawodnik gospodarzy
3' - Brzyski już gotowy do wykonania rzutu wolnego...
4' - Sędzia Gil jeszcze upomina zawodników w obrębie szesnastki
4' - Brzyski! Piłka odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny
5' - Aj! Było groźnie. Brzyski idealnie wrzucił na głowę Jodłowca, który uderza głową... Piłka jeszcze odbija się od murawy, ale przechodzi nad poprzeczką!
5' - To byłoby wyśmienite rozpoczęcie zawodów w wykonaniu stołecznej drużyny
7' - Ojamaa popędził skrzydłem uprzedzając Trałkę, ale już w polu karnym czekali obrońcy Lecha, którzy odyzskali futbolówkę
8' - Brzyski w kierunku Radovicia, ale ten został przepchnięty przez Wołąkiewicza
8' - Możdżeń, Pawłowski robi kółeczko... Szuka faulu na Vrdoljaku, ale nic takiego nie ma miejsca. Lech nadal przy piłce
9' - Teodorczyk stara się przepchnąć w pole karne, ale asekuruje do końca Rzeźniczak i tym samym pozwala Kuciakowi na spokojne przytulenie turlającej się piłki
9' - Jodłowiec odzyskuje piłkę, Duda, Radović już na lewej Ojamaa, ale akcja w wykonaniu Estończyka nie przyniosła pozytywnych efektów
10' - Były bramkarz warszawskiej drużyny, czyli Maciej Gostomski, wznowi grę od bramki
11' - Broź, Vrdoljak, ale traci piłkę w środku pola i już rozpędza się Lech. Akcja lewą stroną... zgranie przed obręb szesnastki, Lovrencsic dostaje futbolówkę, ale skisował i jego strzał okazał się strzałem rozpaczy
12' - Żółta kartka: Łukasz Teodorczyk (Lech)
12' - Już niemal od początku Teodorczyk będzie musiał uważać na faule
13' - Rzut wolny dla Legii na lewej flance. Będzie okazja dla Brzyskiego, żeby ponownie zagrać "Jodle" na głowę
14' - Na "Żylecie" pojawił sie transparent po węgiersku, który można przetłumaczyć mniej więcej tak: "Ujpest nigdy nie zginie. Trzymajcie się Fioletowi"
16' - Gergo robi zwód, decyduje się na strzał, ale piłka odbija się od nóg legionisty i będzie rzut rożny dla "Kolejorza"
16' - Dośrodkowanie w pole karne.. Piąstkuje Kuciak przed pole karne. Strzela bezpośrednio Pawłowski, ale futbolówka szybuje tuż nad poprzeczką legionistów!
19' -
19' - Radović środkiem, odgrywa do Brozia i ten wrzuca w pole karne, ale kompletnie do nikogo. Szkoda, bo ta akcja mogła przynieść coś radosnego
20' - Vrdoljak... nie daje sobie rady z Douglasem na skrzydle. Akcja lechitów... Dobrze Rzeźniczak
20' -
20' - Teraz wrzutka Lecha z lewej strony, ale piłka w bezpiecznej odległości omija bramkę Kuciaka
22' - Żyro ładnie mija przeciwników, robi z piłką kilka metrów i zagrywa w pole karne, gdzie nie w tempo nabiegał Radović. Efekt? Kompletnie przypadkowe trącenie piłki i ta ląduje gdzieś daleko od bramki Gostomskiego. Szkoda!
22' - Przepuszczenie do Dudy, który uruchamia Radovicia, ale przy podaniu zabrakło nieco precyzji
23' - Zagranie z autu w kierunku Żyry, ale wcześniej zawodnik Lecha dotknął piłki i ta wylądowała na kornerze
23' - Brzyski... prosto w ręce Gostomskiego
23' - Rozpędzał się środkiem Douglas. Junior uciekał się do faulu
24' - Pawłowski... festiwal upadków i nieporozumień z obu stron. Jednak to Lech wychodzi z tego obronną ręką
25' - Możdżeń do Pawłowskiego, ten już szukał Teodorczyka, ale szybszy był Rzeźniczak i wybija głową na róg
25' - Douglas na głowę Trałki... obok bramki Kuciaka!
26' - Trałka... na wolne pole
27' - Junior precyzyjnie do Brozia, ale ten zamiast podążyć z piłką kilka metrów, od razu chciał obsłużyć kolegów i skończyło się to stratą
28' - Żyro na skrzydle... Jednak w ostatniej chwili piłkę wyłuskali rywale i przeturlała się poza boisko. Korner dla Legii
28' - Walka o górną piłkę, skaczą jedni, drudzy... W końcu Lech wybija gdzieś daleko
29' - Ręka obrońcy Lecha w polu karnym, ale... nie ma rzutu karnego. Wcześniej na pozycji spalonej przyłapany Żyro
29' - Świetnie Rzeźniczak w defensywie. Czysto, pewnie. Szkoda, że jego koledzy z formacji ofensywnej nie mogą tak dokładnie podawać między sobą
30' -
30' - Lech... Dośrodkowanie w pole karne. Piłka jeszcze odbija się od pleców Jodłowca, ale Junior wszystko wyjaśnia
31' - Dobrze zapowidająca się akcja Legii.. Radović do boku do Brozia... ten chciał obsłużyć Dudę, ale Słowak nie zdołał opanować futbolówki
33' - Brzyski, Ojamaa, była myśl, żeby podać do Radovicia, ale ten był pilnowany przez Wołąkiewicza
34' - Żyro wściekły na Dudę, bo ten wpadł w pole karne i mógł mu odegrać, ale napastnik Legii dostał w brzuch. Już mu z pomocą pobiegł Wołąkiewicz, ale potrzebny będzie sztab medyczny
34' - Przerwa w grze... Broź dostaje wskazówki od trenera. Duda chwilowo poza boiskiem, a Brzyski czeka na wykonanie rzutu rożnego
35' - Gramy... Stały fragment gry przeszedł do historii bez historii
36' - Legia już w komplecie na placu gry
36' -
37' - Trochę kopaniny bez składu i ładu w środkowej strefie boiska
37' - Pawłowski lewą stroną, wchodzi w pole karne i decyduje się na strzał. Jednak te uderzenie nie przyniosło zagrożenia Kuciakowi
38' - GOL! Miroslav Radović! (Legia)
38' - Jodłowiec wcielił się w rolę ofesnywnego zawodnika, pociągnął niemal do linii końcowej i zagrał do środka, gdzie czekał Miroslav Radović!
39' - Radović pakuje piłkę do siatki z bliskiej odległości i jest GOOOOL !!!! Legia 1. Lech 0!
39' - Mina tego pana nie jest już chyba tak wesoła:)
40' - Legia stara się iść za ciosem.. Zagranie w pole karne, piłka mija Wołąkiewicza, ale tym razem uderzenie głową w wykonaniu "Rado" nie przyniosło podobnego obrazka jak przed chwilą
41' - Vrdoljak z Linettym wpadli na siebie w kole. Obaj podnieśli się po kilkunastu sekundach, ale sędzia przerwał akcję gospodarzy
41' - "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz. Miro Radović i już 1-0 jest!"
42' - Będzie okazja dla Lecha, który wykona rzut rożny
42' - Douglas z narożnika... ale najwyżej skacze Junior i zażegnuje niebezpieczeństwo
42' - Żółta kartka: Karol Linetty (Lech)
43' - Radović pędzi z akcją, ale Linetty już musi się uciekać do faulu i tym samym ląduje w zapiskach Gila
44' - Lech... Kolejny raz Pawłowski chce wpisać się na listę strzelców, ale tym razem piłka poszybowała obok dalszego słupka
45' - Pierwsza połowa może nie była pełna pasji i emocji. Zawodnicy nie raczyli nas mnogością akcji ofensywnych, ale i tak mamy powody do radości, bo Legia prowadzi 1-0
46' - "Kolejorz" chce za pewne odmienić ten stan... Douglas w narożniku
46' - Zagranie na bliższy słupek. Bez zagrożenia
46' - Koniec pierwszej połowy

Przerwa. Po 45 minutach brawa dla Miroslava Radovicia od kibiców z Żylety, który dał radość stołecznej publiczności

Wracamy na boisko. Legioniści zwykle powracają na murawę nieco wcześniej niż rywale, ale tym razem Lech zjawił się na placu w tym samym czasie

47' - Trenerzy wstrzymują się ze zmianami. Druga połowa rozpoczęta
48' - Koncert nieporadności ze strony legionistów, któzy nie byli w stanie przerwać akcji Lecha. Na szczęście skończyło się bez przykrych konsekwencji
49' - Jodłowiec, Junior do Brozia na prawe skrzydło... Żyro pada na murawę będąc obok Douglas, ale sędzia nie reaguje
50' - Rusza Legia... Radović do Brozia, ale ten wstrzymuje akcję. Wraca Lech, ustawia się Legia..
50' - Legioniści próbowali wymienić się podaniami na lewej stronie, ale Żyro do nikogo.. Jego koledzy nie poszli za akcją
51' - Lovrencsic z rzutu wolnego... Jednak dwóch legionistów mogło spokojnie przeciąć te podanie, ale nic z tego. Ostatecznie piłka wylądowała obok bramki Kuciaka
52' - Douglas w pole karne do Hamalainena.. Jeszcze próba zagrania do Teodorczyka, ale napastnik Lecha odcięty od podania przez legionistów. Jest za to korner dla przyjezdnych
53' - Groźnie! Jednak strącenie piłki z kilku metrów wylądowało w rękach Kuciaka
54' - Śmiech! Junior stoją z Teodorczykiem. Zawodnik Lecha pada na kolana niemal tak po prostu i rzut wolny dla gości na połowie Legii
54' - Linetty posyła długie podanie na 15 metr, ale gospodarze skutecznie się bronią
55' - Żyro pędzi z piłką. Mógł dośrodkować do Ojamy, ale było ryzyko straty piłki więc do Radovicia. Duda, ale ten się zaplątał i nie dał rady przepchnąć z rywalem.. Na to samo wyszło
55' - Kosecki szykuje się do wejścia na boisko
55' - Ojamaa już może powoli myśleć o ławce rezerwowych
56' - Jodłowiec nie radzi sobie z Linettym, ale do gry wchodzi Junior, który zdecydowanie odbiera piłkę zawodnikowi z 7 na plecach
56' - Teodorczyk strzela... Zablokowany przez Rzeźniczaka, który rozgrywa dobre zawody
57' - Teraz zagranie na głowę Hamalainena, ale uderza kompletnie nieudanie i Kuciak wznowi grę od bramki
57' - Zmiana Legia:

Michał Żyro -
Jakub Kosecki
57' - Nie Ojamaa, a Żyro już sobie dzisiaj nie pogra. Na placu gry melduje się Jakub Kosecki, który ląduje na prawej stronie
58' - Kuciak w stronę Jodłowca. Jest Ojamaa na lewej stronie... Duda kręci z Linettym, zgranie do środka pola karnego, ale na posterunku był Kamiński
59' - Jeszcze akcję wykańcza Kosecki, ale jego strzał broni Gostomski
59' - Ojamaa.. Radović pięknie piętką do Brzyskiego. Jednak podanie Tomka do Estończyka było lekko niedokładne
61' - Gostomski, Kamiński, Pawłowski do boku do Teodorczyka, który próbował miękkiego zagrania, ale przeszkodził mu Rzeźniczak. Jeszcze Hamalainen, ale kompletnie niecelnie
61' - Lech niedokładnie między sobą w obronie. Piłka na aucie szansą dla Legii na stworzenie zagrożenia
62' - Vrdoljak, robi mu zasłonę Radović. Ivica wybiera wariant z podaniem do Ojamy na lewe skrzydło. Niestety postawa Estończyka nie przynosi korzyści. Strata
63' - Pawłowski ponownie z dystansu i ponownie Kuciak staje na wysokości zadania!
64' - Dzisiaj na trybunach zasiadło 28238 kibiców
65' - Oj! Było groźnie... Wrzutka z prawej strony w kierunku Teodorczyka, na którego naciskał Rzeźniczak. Ostatecznie piłka wylądowała poza placem boiska i Dusan mógł wznowić grę
66' - Kosecki utrzymał piłkę w boisku. Legia zaczyna montować atak pozycyjny. Co z tego wyjdzie...
66' - Brzyski do Ojamy, który, żeby opanować piłkę taranuje Wołąkiewicza. Kapitan Lecha zwija się z bólu
67' - Orlando Sa zszedł z rozgrzewki, więc niewykluczone, że zaraz go zobaczymy na boisku
67' - Natomiast trener Rumak przywołał Injaca i Kędziorę
68' - Wołąkiewicz chwilowo przy linii autowej i zaraz powróci do gry
68' - Jodłowiec, Brzyski w stronę Ojamy, ale Henrika uprzedził Możdżeń
70' - Kosecki poszedł sam, przedreptał ładnych parę metrów i podał do Gostomskiego. Poniekąd zrozumiałe, gdyż obok niego był Kamiński
70' - Żółta kartka: Łukasz Trałka (Lech)
70' - Bereszyński poszedł się rozgrzewać. "Przywitali" go fani z Poznania
71' - Tymczasem Broź się zwija na murawie. Będzie potrzebna pomoc lekarzy?
71' - Sztab medyczny był w gotowści, ale prawy obrońca podniósł się o własnych siłach
72' - Aktywny Pawłowski.. Próbował zakręcić legionistami, ale Junior i spółka nie dali wywieźć się w pole
73' - Dobrze Broź. Nieustępliwy i jeszcze naciągnął Pawłowskiego na faul
74' - Kierownik Legii już przekazała kartkę ze zmianami
74' - Tymczasem Lech wykona rzut wolny. Douglas się rozgląda...
74' - Prosto na głowę Jodłowca
75' - I zamiast Orlando, zobaczymy Dwaliszwiliego
76' - Zmiana Legia:
Ondrej Duda -
Wladimer Dwaliszwili
76' - Druga zmiana w Legii stała się faktem. Natomiast Lech nadal żelaznym składem
77' - Brawo Broź! Teodorczyk zgrywał do środka, piłka minęła Kuciaka, ale Łukasz zastopował futbolówkę 2 metry od celu
78' - Teodorczyk kolejny raz chciał zasiać nieco niepewności. Jednak jego uderzenie przeszło po ziemi obok dalszego słupka
79' - Jodłowiec odzyskuje piłkę, ale legioniści nie nacieszyli się nią zbyt długo
80' - Kamiński po skrzydle do Douglasa... Linetty z dystansu, ale od razu zablokowany. Jeszcze dośrodkowanie z prawej strony, ale nieco spóźniony Pawłowski zamknął akcję posyłając piłkę w stronę Żylety
81' - Pokazywał się Broziowi Kosecki. Dostał podanie, ale nie opanował dobrze piłki i zamiast strzału z 15 metra, akcja zakończona stratą
82' - Tymczasem rzut wolny dla Lecha po faulu Vrdoljaka na Trałce. Będzie okazja do wrzutki
82' - Mocno zakręcona piłka, która odbija się niebezpiecznie obok Kuciaka. Na szczęście dalej futbolówka ląduje za placem gry
82' - Zmiana Lech:
Karol Linetty -
Daylon Claasen
83' - Kibice z Poznania doczekali się pierwszej zmiany
85' - Ojamaa próbował się przedzierać lewą stroną, ale wystarczyło, że przeciwnik wystawił nogę i futbolówka została w miejscu
85' - Rzut rożny dla Lecha. Douglas w narożniku...
86' - Robił sobie miejsce Teodorczyk, ale piłka przeleciała przez całe pole karne i niepokojona przez nikogo trafiła do Kuciaka
87' - Lech na połowie Legii. Szukają rywale remisu
87' - Tymczasem Brzyski za mocno wypuszcza Radovicia. Serb nie miał szans dojść do zagranej z głębi pola piłki
88' - Wygląda na to, że nie będzie już więcej zmian w Legii.. I Pinto, i Sa wracają na ławkę
88' - Tymczasem Ojamaa puścił piłkę między nogami przeciwnika i mógł ładnie obsłużyć kolegę, ale zdecydował się na samotne wykończenie akcji. Bez powodzenia
89' - Na murawie leży Gostomski. Rozgrzewa się szybko Kotorowski
89' - Wygląda na to, że "Gostek" będzie w stanie kontynuować grę. Tak jest, choć utyka na jedną nogę
90' - "Legiaaa! Warszawa!" niesie się z Żylety
90' - Dwaliszwili w stronę Koseckiego. Ten jeszcze naciska na Możdżenia. Od bramki Gostomski
91' - Natomiast na końcówkę wejdzie Augusto
91' - Junior twardy, nie przepuszcza Gergo i jest tylko rzut rożny dla przeciwników
92' - Zmiana Legia:
Henrik Ojamaa -
Raphael Augusto
92' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Lovrencsic z kornera, ale bronią się legioniści
93' - Radović chciał ruszyć z akcją, ale przeszkodził mu Możdżeń. Nie było mowy o faulu uznał sędzia
93' - Radović, Trałka, przyjezdni jeszcze przepuszczą szarżę na bramkę Kuciaka, ale ponownie Brozie ratuje zespół od utraty bramki. Róg!
94' - Douglas na Trałkę, ale piłka poszybowała wysoko w powietrze... Augusto na uwolnienie
94' - Uciekają cenne sekundy. Zwycięstwo coraz bliżej
94' - Jeszcze Broź głową do Kuciaka. Od bramki zacznie Dusan
95' - Koniec meczu!

Koniec! Legia wygrywa 1-0 i właśnie powiększa przewagę nad Lechem do 10 punktów. Oczywiście one zostaną później podzielone... Niemniej jednak perspektywa... A zresztą. Poczekajmy do końca sezonu! :-)
Dziękujemy za śledzenie naszej relacji Live! i zapraszamy na dużo więcej z meczu na stronę główną Legionisci.com

Trofea poczekają

Pierwotnie wszystko wskazywało na to, że mecz z Lechem odbędzie się bez udziału kibiców z Poznania, ale na szczęście decyzja o zamknięciu sektora gości została cofnięta i pojedynek na szczycie odbył się w obecności 28 tysięcy fanów, w tym 1700 lechitów. Obie strony nie zaprezentowały żadnych opraw i skupiły się na rywalizacji pod względem dopingu.

Sprzedaż biletów na mecz szła bardzo sprawnie i wydawało się, że w końcu na naszym stadionie pojawi się komplet widzów. Ostatecznie niewiele do tego zabrakło. Przed meczem Legia przeprowadziła prace wzmacniające zabezpieczenie sektora dla przyjezdnych.

Kibice Lecha do Warszawy przyjechali pociągiem specjalnym. Poznaniacy mieli ze sobą okazjonalne szaliki "Desperados", a w sektorze gości wywiesili 7 flag, w tym jedno płótno przyjaciół z KSZO oraz transparent dla Mariego. Doping kibiców gości był momentami słyszalny na Żylecie, ale gdy podkręcaliśmy moc rywalizacja wydawała się jednostronna.

W trakcie meczu z obu stron nie brakowało wzajemnych uprzejmości. Były "deszcze niespokojne" i inne anty-przyśpiewki. Jednak najwięcej czasu obie ekipy poświęciły wspieraniu swoich drużyn. W naszym wykonaniu bardzo dobrze wychodziło "Niepokonane miasto, niepokonany klub", czy "Od kołyski, aż po grób...". Wyjątkowo długo i z bardzo dobrym efektem śpiewana była pieśń "Legia, Legia gol lalalalala". W ważnych momentach kibice przeszkadzali w akcjach przyjezdnych gwizdami, więc trudno przyczepić się o to, że nie żyli meczem. Kilka razy nasze pieśni były przerywane - szczególnie podczas stałych fragmentów gry,

Legioniści zaprezentowali przesłanie do właściciela Zawiszy, który chyba myśli, że jemu pierwszemu uda się walka z kibicami. "Osuch jesteśmy najlepszym dowodem na to, że z kibicami nie wygrasz. Zawisza trzymajcie się!" - transparent tej treści zawisł na Żylecie. Może właściciel bydgoskiego klubu pójdzie po rozum do głowy i odpuści sobie z góry przegraną wojnę z "kibolami". Jak pokazał nasz przykład - to tylko strata czasu. Kibole nigdy nie odpuszczą walki o swój ukochany klub.

W końcówce meczu z Lechem najedliśmy się trochę nerwów, ale najważniejsze były wywalczone trzy punkty. Dzięki temu w dobrych humorach mogliśmy opuszczać Łazienkowską. "Kto będzie mistrzem?" - skandowali fani pod adresem swoich piłkarzy gdy przyszło do "pozdrowień". "Legia!" - odpowiedzieli gracze. Miejmy nadzieję, że niespodzianek nie będzie i po raz kolejny pokażemy całej Polsce gdzie jest miejsce Legii Warszawa. Po meczu kibice mogli za darmo udać się na Bemowo na mecz naszych koszykarzy o I ligę. Trzeba przyznać, że to świetna inicjatywa ze strony grup kibicowskich i samego klubu. Prawdopodobnie pierwsza tego typu w historii.

Warto dodać, że przed meczem miała miejsce zbiórka pieniędzy na oprawy meczowe w ostatnich kolejkach fazy mistrzowskiej. Już dziś możemy być niemal pewni, że na przełomie maja i czerwca, z Lechem raz jeszcze zagramy na naszym stadionie. Może wtedy będzie czas do prezentacji "trofeów"? :)

Za tydzień Legia zagra w niedzielę na swoim stadionie z Zawiszą. Niestety bez kibiców gości, którzy zapowiedzieli bojkot wszystkich meczów dopóki nie dojdą z obecnym właścicielem klubu do porozumienia, a na to się na razie nie zanosi.

Frekwencja: 28 238