Jakub Rzeźniczak 25
Dossa Junior 2
Tomasz Brzyski 17
Michał Żyro 33
62' Ivica Vrdoljak 21
Helio Pinto 23
Ondrej Duda 8
46' Henrik Ojamaa 7
Orlando Sa 70
Konrad Jałocha 91
Tomasz Jodłowiec 3
62' Daniel Łukasik 35
Bartosz Bereszyński 19
46' Jakub Kosecki 20

Osa wreszcie żądli

Legia Warszawa pewnie 3-1 pokonała w wyjazdowym meczu Zagłębie Lubin. Było to ostatnie spotkanie legionistów w rundzie zasadniczej ekstraklasy. Wynik pojedynku otworzył w 2. minucie Orlando Sa, a potem do siatki rywala trafili jeszcze Ivica Vrdolajk z rzutu karnego oraz Helio Pinto z rzutu wolnego. Po podziale punktów "Wojskowi" mają na koncie 32 punkty, drugi Lech ma pięć oczek mniej.

Spotkanie dobrze rozpoczęła Legia Warszawa. Od pierwszych minut meczu gracze Henninga Berga często utrzymywali się przy piłce i starali się środkiem pola atakować Zagłębie Lubin. Gospodarze jeszcze nie zdążyli na dobre wyjść z własnej połowy, a już musieli rozpocząć grę od środka pola. Orlando Sa dostał podanie od Michała Żyry i w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał Silvio Rodicia. Pięć minut potem po raz pierwszy zagrozili lubinianie. Z prawej strony boiska dośrodkował Pavel Vidanov, jednak główka Davida Abwo poszybowała ponad poprzeczką. Z biegiem czasu gra nieco się wyrównała. Zagłębie starało się odgryzać i zaatakowało nieco odważniej. Ich zapędy zostały jednak ostudzone w 19. minucie. Wówczas Bartosz Rymaniak sfaulował we własnym polu karnym Michała Żyrę, za co został ukarany czerwoną kartką. Do wykonania jedenastki podszedł Ivica Vrdoljak i na raty pokonał Silvio Rodicia. Chorwat był bliski zanotowania skutecznej interwencji, ale jego rodak kopnął piłkę za mocno i zbyt dokładnie.
W 30. minucie pojedynku swojego drugiego gola w ekstraklasie mógł zdobyć Orlando Sa. Portugalski snajper uderzał głową po wrzutce od Michała Żyry, lecz świetnie na linii spisał się bramkarz gospodarzy. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy po rzucie rożnym znakomicie główkował Dossa Junior i raz jeszcze efektowną interwencją popisał się Rodić. W 43. minucie w pole karne przeciwnika wpadł Michał Żyro, mocno kopnął piłkę na bramkę Zagłębia, ale na posterunku był golkiper z Chorwacji. Zaraz potem zabrakło mu już potrzebnego szczęścia. Helio Pinto znakomicie przymierzył z rzutu wolnego sprzed pola karnego i dokładnym strzałem ustalił rezultat pierwszej połowy. Generalnie, pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem zdecydowanej przewagi podopiecznych Henninga Berga. Mistrzowie Polski nie pozwalali niżej notowanemu rywalowi na zbyt wiele i zdominowali go praktycznie w każdej płaszczyźnie.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Dziesięć minut po zmianie stron Orlando Sa wyszedł do dogrania ze środka pola, ale jego podania wzdłuż bramki nie zamknął żaden z partnerów. Chwilę potem Dossa Junior wygrał główkę w polu karnym Zagłębia, lecz zabrakło mu nieco precyzji, aby umieścić futbolówkę w siatce. Po godzinie gry niedokładny był Michał Żyro, kiedy chciał uderzeniem z półwoleja zmusić po raz kolejny Silvio Rodicia do kapitulacji.
W 72. minucie prowadzenie powinien podwyższyć Ondrej Duda. Słowak, po zamieszaniu w polu karnym lubinian, stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, jednak trafił zaledwie w słupek. Nieporadność "Wojskowych" w drugiej połowie wykorzystał wprowadzony po przerwie Miłosz Przybecki. Zawodnik "Miedziowych" doszedł do dalekiego podania od jednego z partnerów i mocnym strzałem zaskoczył Dusana Kuciaka.

Autor: Wiśnia

16:49 - Witamy z Lubina! Piłkarze Legii już dotarli na obiekt i zbadali stan murawy

17:03 - Znamy już wyjściowy skład Legii. W ataku Orlando Sa
17:28 - Trwa rozgrzewka piłkarzy. Na stadionie niewielu kibiców

17:56 - Dziś wszystkie mecze startują o tej samej porze. Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę
17:58 - Piłkarze wychodzą na murawę. Legia na zielono-biało. Zagłębie na pomarańczowo-czarno
"Do Warszawy pojedziemy, Puchar Polski zdobędziemy" - śpiewa młyn lubinian
Jeszcze zmiana stron boiska i rozpocznie Legia
Wszyscy wyczekują na pierwszy gwizdek

1' - Broź zagrywa do przodu do Orlando Sa, ten odgrywa do tyłu.
2' - Oho, "zaskakujące" wieści z Krakowa. Wisła 0-1 Podbeskidzie ;)
2' - GOL! Orlando Sa! (Legia)
2' - GOOOOOOOOOOOLLL!!!! Orlando Sa wyszedł sam na sam z bramkarzem Zagłębia i pewnie go pokonał!
4' - Niedokładne prostopadłe zagranie Brozia. Od bramki Zagłębie
5' - Legioniści cały czas przy piłce. Zagłębie sobie biega, ale nie za bardzo potrafi ją odebrać
6' - Faulowany Brzyski
7' - Akcja Zagłębia. Uderzenie głową niecelne
8' - Przy linii bocznej Żyro faulował Cotrę
8' - Dobre rozciągnięcie na prawą stronę do Vidanova, ale jego dośrodkowanie pewnie wybił Rzeźniczak
9' - Faul Dudy przy próbie przejęcia piłki w ataku
10' - Głupia strata Rymaniaka. Z autu Legia
10' - Przy linii bocznej dobrze walczył Tomek Brzyski
11' - Duda wyprowadza atak Legii i jest faulowany ok 30 metrów przed bramką Rodicia
12' - Ładne dośrodkowanie Brzyskiego przeleciało minimalnie nad głową wyskakującego Dossy Juniora
13' - Ładne podanie Żyry do Dudy, ten zablokowany.
13' - Legia znowu w ataku. Rozegranie Żyry z Dudą, ten drugi zdecydował się na strzał, ale bardzo słaby i zablokowany
14' - Teraz dobrze w obronie Henrik Ojamaa zablokował Vidanova i od bramki Kuciak
17' - Rymaniak długo zwlekał z kopnięciem piłki i Broź mu ją wybił
17' - Żyro faulowany przez Rymaniaka
18' - Karny! Żyro powalony w polu karnym
19' - Czerwona kartka: Bartosz Rymaniak (Zagłębie)
19' - Rymaniak wygraża sędziom
20' - GOL! Ivica Vrdoljak z karnego! (Legia)
21' - Miejscowi mocno poirytowani decyzjami sędziego
24' - Orlando Sa zagrywa na skrzydło do Brozia, ale niepotrzebnie podanie przeciął Żyro i nic z tego nie wyszło
24' - A teraz za mocna piłka Żyry do Sa
25' - Uderzenie Cotry po rykoszecie Brozia broni Kuciak
26' - Ojama ładnie na 16 metr do Vrdoljaka, ale ten chyba trochę zaskoczony nie opanował piłki
29' - Posiadanie piłki: 59% do 41% na korzyść Legii
29' - Jedno z nielicznych dośrodkowań w pole karne Legii całkowicie nieudane. Z autu Brzyski
31' - Ładna akcja Legii. Duda do Żyry, ten spokojnie wyczekał w narożniku pola karnego i dograł idealnie na głowę Sa, ale jego uderzenie obronił Rodić
32' - Ajjjj... Duda ładnie poczarował w polu karnym i piętką odegrał do Żyry, który uderzył po długim rogu, ale bardzo niecelnie
32' - Z innych stadionów: W Zabrzu Lech prowadzi 1-0
36' - Prostopadłe podanie Brzyskiego do Ojamy i ten wślizgiem wywalcza rzut rożny
36' - Dośrodkowanie i piękna główka Dossy! Broni Rodić! Kolejny korner
36' - Z innych stadionów: W Zabrzu Lech prowadzi już 2-0
37' - Legia cały czas pod polem karnym rywali
37' - Kwiek fauluje Sa
39' - Aut dla Legii na wysokości pola karnego
39' - Legia nie pozwala lubinianom wyjść z własnej połowy
41' - Pinto przed polem karnym podaje wzdłuż linii, ale nieporozumienie Ojamy i Dudy
42' - Prostopadła piłka Vrdoljaka w pole karne do Żyry. Ten wypchnięty do boku, dośrodkowuje, ale piłka przeleciała nad głową Sa
43' - Potężne celne uderzenie Żyry broni Rodić!
44' - Broź faulowany przez Kwieka
44' - Faul na Dudzie - ok 22 metry do bramki. Świetna szansa by podwyższyć prowadzenie :)
45' - GOL! Helio Pinto! (Legia)
46' - I nie myliliśmy się!! GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Piękne uderzenie i piłka od poprzeczki wpadła do siatki!
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy piękny rezultat:) Oby po przerwie było jeszcze lepiej!
Piłkarze wracają na murawę
Zejdzie z boiska Ojamaa, a za niego pojawi się "Kosa"
Rynkiewicz wciąż czeka na doniesienia z innych aren ;)

46' - I ruszyli. Zaczęli gospodarze
46' - Zmiana Legia:

Henrik Ojamaa -
Jakub Kosecki
46' - Zmiana Zagłębie:
David Abwo -
Adrian Błąd
Johan Bertilsson -
Miłosz Przybecki
47' - Vrdoljak decyduje się na długie podanie w polu karnym do Koseckiego. Rodić wyprzedza legionistę
48' -
48' - Strata Zagłębia na środku boiska
48' - Błąd fauluje jednego z legionistów
49' - Sorry, oczywiście jest faulowany :)
49' - Zagłębie stara się grać pressingiem. Faulowany Sa.
51' - Wolny dla Legii, ale z daleka
52' - Mocna wrzutka Brzyskiego, ale z pola karnego piłkę wybija Cotra
54' - Żyro do Koseckiego, ale ten nie sięga piłki
54' - Sa wbiega w pole karne i podaje wzdłuż do szarżującego Żyry, brakuje niewiele aby legionista wykończył akcję
56' - Sa wbiega w pole karne i przewraca się, ale tym razem sędzia nie pokazuje na jedenasty metr
56' - Faulowany Kosecki
57' - Głębokie dośrodkowanie Brzyskiego i skacze do piłki Dossa, jednak uderza nad poprzeczką
58' - Znów faulowany Kosecki. Będzie wolny
59' - Żyro wysoko uderza bezpańską piłkę, jednak nad bramką
63' - Zmiana Legia:
Ivica Vrdoljak -
Daniel Łukasik
64' - Jedna z nielicznych akcji Zagłębia. Dośrodkowanie i uderza z daleka Curto. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny
65' - Dośrodkowanie z rzutu rożnego, źle wybija piłkę z pola karnego Duda, ta trafia do Dżinicia, który decyduje się na strzał... przewrotką. Niecelny
66' - Zmiana Zagłębie:
Lubomir Guldan -
Łukasz Piątek
68' - Kosecki kiwa się z Widanowem. Wywalczył róg
68' - Krótkie rozegranie i nic z tej akcji nie ma
69' - Duda schodzi z piłką do środka, ale zamiast w bramkę trafia w... klatkę schodową nr 19
70' - Faulowany Piątek
71' - Posiadanie piłki: 67% do 33% na korzyść Legii
72' - Podwójny błąd warszawskiej obrony, ale Zagłębie jest dziś przesłabe, nawet prezentów nie daje rady wykorzystać
72' - Ach, Duda w słupek!
74' - A Dudzie piłkę podał na czystą pozycję świetny dziś Żyro
75' - Znów kiwka Koseckiego w polu karnym. Będzie róg
75' - Duda robi dwa kółeczka z piłką, ale traci piłkę w polu karnym
77' - Akcja Zagłębia kończy się strzałem głową Piątka. Ale obok bramki
78' - GOL! Miłosz Przybecki! (Zagłębie)
78' - Błąd warszawskiej obrony. Piłkę na skrzydle dostaje Przybecki, którego próbuje gonić Rzeźniczak, ale "nie dojeżdża" i zawodnik z Lubina strzela w długi róg
79' - Dobra akcja Brozia prawym skrzydłem. Dostrzega wbiegającego Sa i posyła w jego kierunku piłkę, ale minimalnie niecelnie
80' - Kwiek wbiega w pole karne Legii, ale dobrze wychodzi z bramki Kuciak
81' - Duda pędzi środkiem, jednak źle podaje na lewo do Koseckiego. Strata
84' - Na stadionie 9154 widzów
87' - Pierwsi kibice już opuszczają trybuny
88' - Dośrodkowanie w pole karne, ale za mocne, Sa bez szans by dopaść do piłki
90' - Aut dla Legii
91' - Przybecki nie zdążył do piłki, ta wyszła za linię końcową i Kuciak wznowił grę
91' - Sędzia dolicza 2 minuty
92' - Piłka w rękach Kuciaka po niegroźnym strzale po ziemi
92' - Posiadanie piłki: 31% do 69% na korzyść Legii