Tomasz Brzyski 17
87' Michał Żyro 33
Ivica Vrdoljak 21
Tomasz Jodłowiec 3
74' Michał Kucharczyk 18
86' Ondrej Duda 8
Miroslav Radović 32
Konrad Jałocha 91
Dossa Junior 2
87' Bartosz Bereszyński 19
86' Helio Pinto 23
74' Jakub Kosecki 20
Techniczny: Gianpaolo Calvarese

Podwójna szkocka dla Legii! Celtic na kolanach!

W rewanżowym meczu 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów Legia zasłużenie i bez problemów wygrała z Celtikiem Glasgow 2-0 (1-0). Pierwszą bramkę dla warszawskiego zespołu strzelił w 36. minucie Michał Żyro, natomiast drugie trafienie dołożył w 61. minucie Michał Kucharczyk.

Pierwsze minuty spotkania zdominowali gospodarze, którzy prowadzili atak pozycyjny i szukali okazji do zagrożenia bramce Dusana Kuciaka. W ich poczynaniach nie widać było jednak szczególnej determinacji. Legioniści przeczekali początkowe momenty i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Pierwszą okazję piłkarze Henninga Berga mieli już w 11. minucie, kiedy to Ivica Vrdoljak oddał celny strzał. Fraser Forster zdołał jednak obronić. 5 minut później na uderzenie zdecydował się Łukasz Broź. I tym razem golkiper poradził sobie z obroną. W odpowiedzi Charlie Mulgrew zatrudnił Dusana Kuciaka.

W 32. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Miroslav Radović, jednak nie miał wsparcia żadnego z kolegów i musiał wycofać piłkę. Co się jednak odwlecze... Kilka minut później legioniści przeprowadzili kolejną kontrę. Michał Żyro otrzymał doskonałe podanie od Ivicy Vrdoljaka i posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza.

Tuż przed przerwą na strzał z ok. 15 metrów zdecydował się jeszcze Miroslav Radović, ale został zablokowany.

Legioniści dosyć spokojnie rozpoczęli drugą połowę spotkania. Pierwszą okazję do zmiany rezultatu stworzył sobie jednak Celtic. W 50. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny, Anthony Stokes zdołał oddać strzał, ale na tyle słaby, że nie mógł on zaskoczyć Kuciaka.
W 53. minucie Virgil van Dijk został ukarany przez sędziego żółtą kartką za faul na Michale Kucharczyku, a chwilę później Miroslav Radović znalazł się na pozycji spalonej. Pomocnik Legii zagrał jeszcze piłkę po gwizdku i w taki głupi sposób zobaczył żółtą kartkę.

W 56. minucie chyba najlepszy do tej pory strzał oddał Stokes, ale Kuciak odbił piłkę zmierzającą do bramki. 4 minuty później celnie z dystansu uderzał Ondrej Duda, jednak tym razem Forster nie dał się zaskoczyć. Stało się to chwilę później, kiedy to Michał Kucharczyk bez najmniejszych problemów ograł bezradnego bramkarza Celtiku i posłał piłkę do siatki.
Po drugiej bramce Legia całkowicie kontrolowała spotkanie.

W 69. minucie Żyro sfaulował Adama Matthewsa niemal w narożniku pola karnego, ale piłkarze Celtiku nie wykorzystali swojej szansy i nie zamienili uderzenia na gola. W 75. minucie boisko opuścił chyba najlepszy z legionistów w tym spotkaniu, Michał Kucharczyk. Zastąpił go Jakub Kosecki.
Ostatnie 15 minut spotkania to całkowita dominacja Legii. Piłkarze z Warszawy bawili się grą w piłkę, a gospodarze, całkowicie pogodzeni z pogromem w dwumeczu, nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.
Jeszcze w 86. minucie James Forrest oddał celny strzał, ale to było wszystko, co mógł zrobić Celtic.

Losowanie 4. rundy eliminacyjnej odbędzie się w piątek 8 sierpnia o godz. 12.

O godzinie 20:45 początek rewanżowego meczu 3. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów meczu Celtic - Legia.
O prawa do transmisji z dzisiejszego spotkania starało się TVP, ale Celtic zażądał podobno 100 tys. euro za transmisję internetową (zamiast kilkunastu). Relacja miała być również w norweskim kanale TV2 Sporten... i również nie wypaliła. Próby negocjacji podjęły także Legia i Fortuna oraz STS - wszystko na nic. Jedyne źródło to CelticTV + streamy znalezione w sieci
Znamy już skład Legii na ten mecz. Nie ma żadnej niespodzianki - gra żelazna jedenastka!
Nie wiemy jak dzisiejsze spotkanie zniosą nasze serwery. Zapraszamy także do śledzenia wpisów na FACEBOOKU oraz na TWITTERZE
Piłkarze kończą już rozgrzewkę
Drużyny wychodzą na boisko! Legia na czerwono-czarno. Celtic w klasycnzych biało-zielonych koszulkach i białych spodenkach
He, w ławki rezerwowych na tym obiekcie to prawdziwe ŁAWKI. Mamy nadzieję, że żaden z legionistów nie będzie chciał na niej usiąść :)
Rozpoczną gospodarze
"You will never walk alone" rozbrzmiewa na stadionie

1' - Rzeźniczak fauluje Izaguirre
2' - Będzie dośrodkowanie w pole karne Legii, Jodłowiec wybija piłkę
3' - Teraz dobry odbiór Vrdoljaka, ale na krótko odzyskali piłkę legioniści
3' - Przewinienie dudy w środku pola
4' - Pierwsza interwencja Kuciaka w niegroźnej sytuacji po odbiciu piłki przez Astiza
4' - Izaguirre nie sięgnął piłki zagranej na skrzydło.
5' - Bardzo ładnie Astiz zablokował atak prawą stroną
5' - Pressing w wykonaniu Żyry i Brozia. Skutecznie - aut dla Legii
7' - Aut dla Celtiku na wysokości pola karnego. Krótkie rozegranie i przerzut na lewą stronę - nieudany
7' - Legioniści na razie wybijają piłki po autach i byle dalej od własnej bramki
9' - Kuciak daleko wykopuje piłkę uprzedzając rywala
10' - Bardzo ładny rajd Kucharczyka i zablokowana próba dośrodkowania. Korner dla Legii
10' - Dośrodkowanie... Legia w polu karnym, ale Duda za mocno dośrodkował
11' - Strzał Vrdoljaka, broni bramkarz!
12' - Teraz groźnie pod bramką Legii.. Kuciak łapie piłkę, ale bramkarz Legii doznał jakiegoś urazu...
12' - Na szczęście nic groźnego. Opatrzona głowa i wracamy do gry
13' - Dobra akcja Legii. Dośrodkowanie z prawej strony i bramkarz uprzedził Kucharczyka
14' - Broź wycofuje do Rzeźniczaka, ten do Astiza, a ten do Kuciaka, który daleko wybija piłkę
15' - Na spalonym Stokes
16' - Astiz głową do Kuciaka. Spokojnie teraz legioniści
16' - Broź uderza po ziemi zza pola karnego, ale bramkarz broni!
18' - Mulgrew uderza z 20 metrów. Kuciak broni! Wcześniej znów dał ograć się Brzyski...
19' - Niecelny strzał Rzeźniczaka z dalszej odległości
19' - Po pierwszych nerwowych minutach, teraz patrzymy na boisko z większym spokojem.
20' - Faulowany Vrdoljak na połowie Celtiku. Będzie dośrodkowanie w pole karne
21' - Centra Brzyskiego... sędzia dopatrzył się chyba faulu Rzeźniczaka
21' - Oj teraz błąd Jodłowca, na szczęście bez konsekwencji
21' - Vrdoljak walczy jak lew w obronie!
22' - Żyro faulowany w ataku
24' - Bardzo dobrze w obronie Kucharczyk. Zablokował rywala i pozwolił piłce opuścić boisko
26' - Przefatalne uderzenie Calluma McGregora, piłka poleciała wysoko nad poprzeczką
28' - Dwa rzuty rożne dla Celtiku - nieudane
31' - Rzut rożny dla Celtiku - bez efektu
32' - Faul Żyry na Matthewsie
32' - Kontra Legii. Radović wyszedł sam i musiał wstrzymać atak i niestety nic z niego nie wszło
33' - Bardzo ładny przerzut Jodłowica do Brozia. Ten opanował piłkę, ale na krótko
34' - Akcja gospodarzy. Matthews wpada w pole karne, ale tam Broź wyjaśnia sytuację!
36' - Świetnie Kuciak wyszedł na 15 metr i złapał piłkę!
36' - GOL! Michał Żyro! (Legia)
38' - Piękna kontra Legii! O to właśnie chodziło! Przepiękne podanie Vrdoljaka do Żyry i ten nie marnuje sytuacji sam na sam strzelając po ziemi tuż obok słupka!!!
38' - OLE OLE!! OLE OLAA :) I tylko Legia Legia Warszawaaa!!
40' - Przewinienie Vrdoljaka na Johansenie
41' - Niektórzy fani Celtiku już opuszczają stadion! "Time to say goodbye!"
43' - Dośrodkowanie w pole karne Legii. Uderza głową van Dijk.. niecelnie. Od bramki Kuciak
44' - Brzyski bez zastanowienia głową na aut
45' - Na spalonym gracz Celtiku
46' - Aj, zablokowany strzał Radovicia z 15 metrów
46' - Sędzia dolicza 1 minutę
47' - "Niepokonane miasto, niepokonany klub!" - niesie się na trybunach
47' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia prowadzi 1-0 z Celtikiem i już chyba tylko armagedon mógłby pozbawić drużynę Henninga Berga awansu!
Drużyny wracają na boisko.

47' - Za mocny przerzut na skrzydło do Żyry, ale ten nie odpuszcza, przejął piłkę ale przy tym fauował
48' - Dośrodkowanie z lewej strony bramki Legii. Jeden z obrońców Legii interweniował i Kuciak złapał piłkę
50' - Faul Dudy
51' - Stokes uderza z pola karnego, ale słabiutko i piłka w rękach Kuciaka!
52' - Radović spokojnie, szanuje piłkę i jeszcze wywalczył aut
52' - Za mocne podanie do Stokesa. Z autu Legia
54' - Van Dijk fauje rozpędzonego Kucharczyka
54' - Żółta kartka: Virgil van Dijk (Celtic)
55' - Legia.. długie zagranie i na spalonym Radović.. mimo to legioniści rozgrywali piłkę - niepotrzebnie
56' - Żółta kartka: Miroslav Radović (Legia)
57' - Ładne uderzenie z linii pola karnego z trudem piąstkuje Kuciak!
58' - Znowu ładnie Celtic. Dośrodkowanie w pole karne i strzał z pierwszej piłki po długim rogu - niecelny
58' - Zmiana Celtic:

Mikael Lustig -
Leigh Griffiths
59' - Żyro był na spalonym, ale nie brał udziału w grze. Do piłki wystartował Radović, ale obrońca go uprzedził
60' - Izaguirre fauluje Dudę w narożniku boiska
61' - Bardzo ładne przejęcie Dudy w okolicach pola karnego i uderzenie, które jednak bez problemów obronił Forster
61' - GOL! Michał Kucharczyk! (Legia)
62' - Na stadionie trwa chyba jakaś ewaukacja:)))))))))
63' - Piękna akcja Legii. W narożniku boiska piętką zagrał Radović. Piłkę przejął Vrdoljak i dograł na 16 metr do Żyry, który z pierwszej pięknie obsłużył Kucharczyka. Ten przyjął piłkę, minął bramkarza i wpakował ją do siatki! MISTRZ!
66' - Żółta kartka: Stefan Johansen (Celtic)
66' - Na środku boiska faulowany Kucharczyk
70' - Żyro fauluje McGregora blisko pola karnego. Dwuosobowy mur legionistów
71' - Kuciak spokojnie złapał piłkę po tym dośrodkowaniu
71' - Zmiana Celtic:
Anthony Stokes -
James Forrest
72' - Zmiana Celtic:
Kris Commons -
Teemu Pukki
74' - Znów w ataku Kucharczyk i ponownie wywalczył rzut rożny
74' - Kucharz zgłasza zmianę. Pewnie wejdzie Kosecki
75' - Zmiana Legia:
Michał Kucharczyk -
Jakub Kosecki
76' - Fanstastyczna interwencja Vrdoljaka - kapitan Legii gra dziś bezbłędnie
78' - Aj, teraz Kosecki próbował indywidualnie wyprowadzić kontrę. Przez moment mu się to udawało, ale ostatecznie stracił piłkę
81' - Legia nie kwapi się do ataków. Całkowicie kontroluje przebieg tego meczu.
81' - Na spalonym Radović
83' - Już wiadomo, że Legia nie będzie rozstawiona w piątkowym losowaniu 4. rundy. Potencjalni rywale to: FC Salzburg, APOEL Nikozja, Steaua Bukareszt, BATE Borysów i jeszcze jedna niewiadoma
84' - McGregor uderzał mocno, ale Kuciak nie dał się zaskoczyć
86' - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra" niesie się z sektora gości
86' - Ładnie wypuszczony Jodłowiec. Na wysokości pola karnego... ale stracił piłkę
87' - Pięknie broni Kuciak!!
87' - Zmiana Legia:
Ondrej Duda -
Helio Pinto
Michał Żyro -
Bartosz Bereszyński
90' - Bereszyński nie sięgnął długiego podania
91' - Sędzia dolicza 3 minuty
92' - Stadion w zasadzie się wyludnił. Niesamowite
93' - Jeszcze rzut rożny dla Celtiku. Zablokowane uderzenie McGregora
94' - Koniec meczu!

Celtic Glasgow 0-2 Legia Warszawa. W dwumeczu: 1-6!!!
Dziękujemy, dziękujemy! Jeszcze jedna przeszkoda przed fazą grupową Ligi Mistrzów!
Piłkarze dziękują licznej grupie kibiców za doping! Fani świętują awans

Relacja z trybun w Edynburgu

Na rewanżowy mecz z Celtikiem do Edynburga z Warszawy wybrało się około 900 kibiców. Oprócz nich na stadionie zasiadło ponad drugie tyle fanów mieszkających w różnych zakątkach Wielkiej Brytanii. Ci jednak musieli zająć miejsca wśród miejscowych, bo kasach biletowych przy obiekcie, na którym na co dzień odbywają się mecze rugby, Polacy musieli wypełniać odpowiednie formularze, które potwierdzały ich miejsce zamieszkania w Zjednoczonym Królestwie. fot. Piotr Kucza / FotoPyK
Mała oprawa przygotowana przez gospodarzy - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia miejscowych. Na trybunach największego obiektu w Edynburgu zasiadło około 35 tysięcy kibiców Celtiku. Młyn "The Bhoys" został umiejscowiony w lewym narożniku, naprzeciwko kibiców Legii. Miejscowi zaprezentowali na początku spotkania mini-oprawę złożoną z zielonych folii. Szczerze trzeba przyznać, że powinni pooglądać trochę filmików z Łazienkowskiej, żeby zobaczyć jak to robią profesjonaliści. Mecz rozpoczął się od standardowego dla "Celtów" "You will never walk alone". Ogólnie mogło to robić wrażenie, choć na pewno nie na tych, którzy wiedzą, jak w Warszawie brzmią "Sen o Warszawie" i "Mistrzem Polski jest Legia". Doping gospodarzy - jeżeli to można nazwać dopingiem, raczej lepiej napisać - tumult miejscowych zagłuszał nas tylko do pierwszej bramki w wykonaniu Michała Żyry, który otrzymał świetne podanie od Vrdoljaka. Od 35. minuty nieprzerwanie na trybunach i w okolicy Murrayfield było słychać już tylko doping kibiców Legii.

W przerwie spotkania można było zaobserwować wycieczki zmierzające w stronę trybuny północnej. Rodacy, którzy mieli już dość siedzenia pomiędzy Szkotami, zdecydowali się negocjować z ochroną. Długo nie trzeba było się starać i po okazaniu dokumentu tożsamości potwierdzającego, że Polska jest naszą ojczyzną, bramy stały otworem. Jeszcze przed gwizdkiem rozpoczynającym drugie 45 minut liczebność legionistów na trybunie północnej się potroiła. W ostatniej odsłonie meczu przez długi czas niosło się "Niepokonane miasto, niepokonany klub", "gramy u siebie, hej Legio gramy u siebie". Po piętnastu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy wynik ustalił Michał Kucharczyk, który wybiegając zza pleców obrońców i po minięciu bezradnego bramkarza reprezentacji Anglii, z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Oszaleliśmy, bo wiadomo było, że Celtic nie ma najmniejszych szans. Tłumy miejscowych momentalnie rozpoczęły opuszczanie obiektu - frekwencja zmniejszyła się co najmniej o połowę. Przy stanie 6-1 wiedzieliśmy, że w 30 minut żadna drużyna na świecie nie byłaby nam w stanie wbić sześciu bramek - nawet Niemcy grający taki mecz jak w półfinale z Brazylią ;-).

Po meczu piłkarze oklaskami podziękowali fanom za doping. Teraz pozostaje nam czekać na piątkowe losowanie. Kto z kim w czwartej rundzie? Nieważne! Wszyscy po meczu twierdzili zgodnie, że tak rozpędzona Legia będzie budziła respekt w każdym rywalu. Tak zdeterminowani kibice, głodni europejskich pucharów na najwyższym poziomie, będą zawsze dwunastym zawodnikiem Legii.

Frekwencja: 35 000
Fanów gości: 900 (z Polski)